Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2016 r.
15:36

Wypadek na Tysiąclecia: Zatrzymał się na wódkę, surowe zarzuty dla pirata

0 14 A A

Kierowca, który wjechał w pieszych przy hali Nova w Lubline, musi się liczyć nawet z kilkunastoletnim wyrokiem. Prokurator zamierza postawić mu poważniejsze zarzuty niż do tej pory. W tym miesiącu można spodziewać się zakończenia śledztwa.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rafał W. w listopadzie na al. Tysiąclecia ranił trzy osoby. Początkowo miał więc odpowiadać za spowodowanie wypadku. W chwili zdarzenia był pijany. To oznaczałoby karę do 4,5 roku więzienia. Rany jednej z poszkodowanych kobiet są jednak na tyle poważne, że śledczy zaostrzyli kwalifikację prawną czynu.

– Mężczyzna spowodował obrażenia zagrażające życiu – wyjaśnia Paweł Kukuryk, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin Północ. – Zasięgnęliśmy również opinii biegłego z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zapytaliśmy, czy działanie Rafała W. niosło ze sobą ryzyko katastrofy komunikacyjnej.

Mężczyzna prowadził kompletnie pijany. Podróżował ruchliwą drogą wojewódzką. Następnie niemal nieprzytomny wjechał na zatłoczone zwykle przejście dla pieszych.

– Opinia właśnie do nas dotarła. Wniosek biegłego jest jednoznaczny. Doszło do sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy komunikacyjnej – kwituje prokurator Kukuryk.

Dla 32-letniego Rafała W. oznacza to bardzo poważne konsekwencje. Biorąc pod uwagę, że prowadził pijany i jest drogowym „recydywistą”, musi się liczyć z wyrokiem nawet 12 lat więzienia.
Do wypadku doszło w połowie listopada na al. Tysiąclecia. Na przejściu dla pieszych przy hali Nova zapaliło się zielone światło. Ludzie weszli na pasy. Po chwili wjechał tam również Rafał W.

Nie zwrócił uwagi na czerwone światło dla kierowców. Nawet nie zwolnił. Staranował dwie starsze kobiety i lekko ranił trzecią osobę. Zatrzymał się kilkadziesiąt metrów za przejściem. Okazało się, że jest kompletnie pijany.

– Wyjaśnił później, że ledwo pamięta, co się stało – dodaje prokurator Kukuryk. – Siadając za kierownicą nie zastanawiał się nad swoim postępowaniem. Teraz uważa, że źle zrobił, ale widać u niego brak krytycyzmu.

Rafał W. to mieszkaniec powiatu łukowskiego. Jest bezrobotny. Oficjalnie utrzymują go rodzice. Feralnego poranka podróżował razem z kolegą, który w Lublinie miał uczestniczyć we własnej rozprawie rozwodowej. Przed wyjazdem obaj panowie pili alkohol. Po drodze, w okolicach Lubartowa zatrzymali się w barze. Pili wódkę, po czym Rafał W. ponownie siadł za kierownicą.

Po wypadku okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jego kolega był tak pijany, że nie był w stanie wyjść z samochodu. Badanie wykazało u niego aż 4 promile alkoholu. W wyniku wypadku ucierpiały przede wszystkim dwie kobiety w wieku 74 i 76 lat. Jedna z nich ma złamaną miednicę i żebra.

Rafał W. został aresztowany. Sąd uznał, że mężczyzna stanowi zagrożenie dla innych i może nadal jeździć po pijanemu. 32-latek był już kiedyś karany za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości.

Więcej filmów również na naszym kanale na YouTube: subskrybuj Dziennik Wschodni na YouTube

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 r. o 09:56
0
Wreszcie jest nadzieja, że sądy wolskie zmądrzały i zaczną orzekać sprawiedliwie, broniąc ofiary oraz ich najbliższych, a nie bandytów, choćby 'tylko' drogowych.
Avatar
rex / 22 stycznia 2016 r. o 15:01
0
 pijaków na drogach zawdzięczamy SLD i PO ! w sejmie , kilkakrotnie, różne partie, zgłaszały projekty ustaw, przewidujące 
konfiskatę auta, które prowadzi pijak!! Projekty owe, upadały po pierwszym czytaniu, bo SLD i PO były przeciw!!
w szeregach sld i po jest sporo pijaczków i pijaczek, taka ustawa godziłaby w nich!!

A gdyby było kradzione? Poza tym, konfiskata auta nie jest żadnym rozwiązaniem. Należy prowadzenie auta w stanie upojenia alkoholowego traktować jako zamiar zabójstwa, i jako taki karać śmiercią.

yło kradzione? Poza tym, konfiskata auta nie jest żadnym rozwiązaniem. Należy prowadzenie auta w stanie upojenia alkoholowego traktować jako zamiar zabójstwa, i jako taki karać śmiercią.

rozwiń
Avatar
crx / 21 stycznia 2016 r. o 09:12
0

12 lat to za mało dla tego sku.........

Obserwuję wyroki tego typu zdarzeń w ciągu ostatnich 12 lat w woj.lubelskim !!! Wychodzi mi ze statystyki ,że dostanie 2 lata w zawieszeniu na lat 5, a jeśli do bezwzględnej odsiadki to maksymalnie rok. Dlatego pisanie o sankcji maksymalnej 12 lat BO (bezwzględnej odsiadki) jest tylko "grą gawiedzią"...;-)))

Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 r. o 08:39
0
CO za bałwan. Powinni go skuć i do pierdla wsadzic odrazu na kilkanascie lat + kolegium i odszkodowania. Co za debil pijany wsiada do auta. Wies tanczy wies spiewa audi A4
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 20:20
0
Czemu nie wybito mu szyb w samochodzie i nie spalono go?>
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 19:54
0
Powinien wtedy od razu pod nova zostać skatowany na śmierć przez ludzi.. Dla takich nie ma przepros!
Avatar
tylko konfiskata / 20 stycznia 2016 r. o 19:05
0
 pijaków na drogach zawdzięczamy SLD i PO ! w sejmie , kilkakrotnie, różne partie, zgłaszały projekty ustaw, przewidujące 
konfiskatę auta, które prowadzi pijak!! Projekty owe, upadały po pierwszym czytaniu, bo SLD i PO były przeciw!!
w szeregach sld i po jest sporo pijaczków i pijaczek, taka ustawa godziłaby w nich!!
 
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 18:41
0
Ludzie kochani, że Święta Ziemia takiego sk******** nosi..
Avatar
fdb / 20 stycznia 2016 r. o 18:22
0

Wszczepić mu czipa  anty autowego,

bo ta zaraza i tak będzie pchał się do samochodów

i nie daj boże tragedię jeszcze większą może zrobić.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 17:40
0
Powinien wisieć za jaja na jednej z latarni przy Podzamczu
Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 r. o 09:56
0
Wreszcie jest nadzieja, że sądy wolskie zmądrzały i zaczną orzekać sprawiedliwie, broniąc ofiary oraz ich najbliższych, a nie bandytów, choćby 'tylko' drogowych.
Avatar
rex / 22 stycznia 2016 r. o 15:01
0
 pijaków na drogach zawdzięczamy SLD i PO ! w sejmie , kilkakrotnie, różne partie, zgłaszały projekty ustaw, przewidujące 
konfiskatę auta, które prowadzi pijak!! Projekty owe, upadały po pierwszym czytaniu, bo SLD i PO były przeciw!!
w szeregach sld i po jest sporo pijaczków i pijaczek, taka ustawa godziłaby w nich!!

A gdyby było kradzione? Poza tym, konfiskata auta nie jest żadnym rozwiązaniem. Należy prowadzenie auta w stanie upojenia alkoholowego traktować jako zamiar zabójstwa, i jako taki karać śmiercią.

yło kradzione? Poza tym, konfiskata auta nie jest żadnym rozwiązaniem. Należy prowadzenie auta w stanie upojenia alkoholowego traktować jako zamiar zabójstwa, i jako taki karać śmiercią.

rozwiń
Avatar
crx / 21 stycznia 2016 r. o 09:12
0

12 lat to za mało dla tego sku.........

Obserwuję wyroki tego typu zdarzeń w ciągu ostatnich 12 lat w woj.lubelskim !!! Wychodzi mi ze statystyki ,że dostanie 2 lata w zawieszeniu na lat 5, a jeśli do bezwzględnej odsiadki to maksymalnie rok. Dlatego pisanie o sankcji maksymalnej 12 lat BO (bezwzględnej odsiadki) jest tylko "grą gawiedzią"...;-)))

Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 r. o 08:39
0
CO za bałwan. Powinni go skuć i do pierdla wsadzic odrazu na kilkanascie lat + kolegium i odszkodowania. Co za debil pijany wsiada do auta. Wies tanczy wies spiewa audi A4
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 20:20
0
Czemu nie wybito mu szyb w samochodzie i nie spalono go?>
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 19:54
0
Powinien wtedy od razu pod nova zostać skatowany na śmierć przez ludzi.. Dla takich nie ma przepros!
Avatar
tylko konfiskata / 20 stycznia 2016 r. o 19:05
0
 pijaków na drogach zawdzięczamy SLD i PO ! w sejmie , kilkakrotnie, różne partie, zgłaszały projekty ustaw, przewidujące 
konfiskatę auta, które prowadzi pijak!! Projekty owe, upadały po pierwszym czytaniu, bo SLD i PO były przeciw!!
w szeregach sld i po jest sporo pijaczków i pijaczek, taka ustawa godziłaby w nich!!
 
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 18:41
0
Ludzie kochani, że Święta Ziemia takiego sk******** nosi..
Avatar
fdb / 20 stycznia 2016 r. o 18:22
0

Wszczepić mu czipa  anty autowego,

bo ta zaraza i tak będzie pchał się do samochodów

i nie daj boże tragedię jeszcze większą może zrobić.

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 r. o 17:40
0
Powinien wisieć za jaja na jednej z latarni przy Podzamczu
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebił bariery na moście, wylądował w rowie

Przebił bariery na moście, wylądował w rowie

Na szczęście płynąca tedy rzeka jest niewielka. Kierowca był pijany.

Koronawirus 23 września. Niemal 1000 zakażeń w Polsce. W Lubelskiem znowu dużo przypadków

Koronawirus 23 września. Niemal 1000 zakażeń w Polsce. W Lubelskiem znowu dużo przypadków

974 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 14 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 145 zakażeń - to drugi wynik w kraju (za woj. mazowieckim)

Złoto dla cierpliwych. Dziś mecz Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław

Złoto dla cierpliwych. Dziś mecz Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław

Stawka się nie zmieniła, trzeba było się tylko uzbroić w cierpliwość. Dzisiaj żużlowcy Motoru Lublin podejmą na własnym stadionie Betard Spartę Wrocław. Będzie to pierwsza konfrontacja w walce o złoto Drużynowych Mistrzostw Polski.

"Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w Teatrze Starym
25 września 2021, 17:00

"Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w Teatrze Starym

W sobotę w Teatrze Starym dwukrotnie będzie można zobaczyć spektakl "Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Pokazy o godz. 17 i 20.

PlusLiga już w Lublinie!
1 października 2021, 20:30

PlusLiga już w Lublinie!

Rośnie zainteresowanie nową halą w Puławach. Otwarcie w październiku

Rośnie zainteresowanie nową halą w Puławach. Otwarcie w październiku

Wygląda na to, że duma miasta – nowa hala widowiskowo-sportowa przy Lubelskiej – nie będzie stała pusta. Choć nadal czeka na otwarcie, jej kalendarz zaczyna się wypełniać. Poza meczami szczypiorniaka, zobaczymy w niej m.in. galę sportów walki oraz koncerty gwiazd.

Szkoła w Lublinie zrezygnowała z jedynek. Efekt zaskakuje

Szkoła w Lublinie zrezygnowała z jedynek. Efekt zaskakuje

Uczniowie jednego z lubelskich liceów nie muszą się bać ocen niedostatecznych. Od początku nowego roku szkolnego nauczyciele nie wystawiają jedynek, a z pierwszych analiz wynika, że młodzież… chętniej się uczy.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin gra o pierwsze zwycięstwo z Treflem Sopot

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin gra o pierwsze zwycięstwo z Treflem Sopot

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zmierzy się w czwartek z Treflem Sopot. Dla „czerwono-czarnych” to mecz, w którym mają szansę odbić się od dna

Biała Podlaska: Ministerstwo analizuje dokumenty przebudowy stadionu

Biała Podlaska: Ministerstwo analizuje dokumenty przebudowy stadionu

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu już po raz kolejny weryfikuje dokumenty z Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Chodzi o przyznaną w 2017 roku dotację w wysokości 10 mln zł na przebudowę stadionu.

Lublin. Można pomóc. Zbiórka żywności dla potrzebujących

Lublin. Można pomóc. Zbiórka żywności dla potrzebujących

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, w partnerstwie z LSS Społem organizuje w piątek i sobotę zbiórkę żywności, która trafi do podopiecznych stowarzyszenia.

Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego
25 września 2021, 9:00

Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego

W sobotę w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaczyna przygodę z EuroCup

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaczyna przygodę z EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin staną dzisiaj (godz. 18) przed wielką szansą. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka powalczą w pierwszym spotkaniu kwalifikacyjnym do EuroCup z drużyną Sparta&k M.R. Vidnoje z Moskwy

Lepiej nie lekceważyć długotrwałych objawów. Dzisiaj można się bezpłatnie zbadać pod kątem nowotworów

Lepiej nie lekceważyć długotrwałych objawów. Dzisiaj można się bezpłatnie zbadać pod kątem nowotworów

Za darmo i bez skierowania można dziś zrobić przy ul. Jaczewskiego badania pozwalające wykryć nowotwór głowy lub szyi. Do wykonania badań powinny skłaniać takie objawy, jak długo utrzymująca się chrypka i ból gardła, czy przewlekły katar.

„W miesiąc schudłam 20 kg”. Prawdziwa historia pierwowzoru głównej bohaterki serialu
wideo
film

„W miesiąc schudłam 20 kg”. Prawdziwa historia pierwowzoru głównej bohaterki serialu

- Robiłam aplikację sędziowską. Byłam w sądzie po jednej stronie, a za parę lat znalazłam się po drugiej, do odbycia kary – wspomina Beata Krygier, która jest pierwowzorem głównej bohaterki serialu Player.pl „Skazana”.

Wszyscy święci rzeźbiarza ludowego z Roztocza. Wernisaż niezwykłych prac
24 września 2021, 16:00

Wszyscy święci rzeźbiarza ludowego z Roztocza. Wernisaż niezwykłych prac

Roztoczański Park Narodowy zaprasza na wernisaż...rzeźby. Będzie można zobaczyć prace Jana Chodara, mało znanego artysty, uznawanego za jednego z najoryginalniejszych polskich rzeźbiarzy ludowych przełomu XX i XXI wieku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!