Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lipca 2012 r.
20:10
Edytuj ten wpis

Wyświetlacz na przystanku prawdę ci powie? Niekoniecznie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Przystanek przy al. Kraśnickiej. ZTM zapewnia, że przy wszystkich kursach wykonywanych przez MPK pow
Przystanek przy al. Kraśnickiej. ZTM zapewnia, że przy wszystkich kursach wykonywanych przez MPK pow

Sprawdziliśmy, jak działają przystankowe wyświetlacze. Wniosek: niewiele ma to wspólnego z oficjalną wersją przedstawianą przez urzędników

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyświetlacze mają informować o rzeczywistym czasie oczekiwania na kurs. Na podstawie sygnału z czujnika GPS w pojeździe system ma obliczyć, jak długo potrwa dojazd do przystanku.

Ale nie wszystkie wozy mają czujniki GPS. Ze 198 pojazdów komunikacji miejskiej, które kursowały w czwartek po Lublinie nie miały ich 33 autobusy firm innych, niż MPK. Pozostałe, czyli 165 wozów MPK jeździło z czujnikami – zapewnia Zarząd Transportu Miejskiego.

Jak to ma działać? Jeśli zbliża się pojazd bez czujnika wyświetlacz pokazuje planową godzinę odjazdu. – Tę samą, która jest na rozkładzie papierowym – wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM. Jeśli nadjeżdża wóz z GPS, ma się pokazać komunikat "za (tu liczba) minut”.

Jak to działa naprawdę, sprawdzaliśmy około południa. Nie odkryliśmy ani jednego dowodu na łączność tablic z trolejbusami, pokazywały się tylko godziny z papierowego rozkładu.

System "głupiał” odczytując dane przyspieszonych kursów: autobus już odjechał, a wyświetlacz nadal pokazywał, że odjedzie "za 2 min”. To nie wszystko. Przystanek przy Zana obok targu o 11.57 informował, ile czasu zostało do odjazdu części kursów. Minutę później już nie. Kwadrans później przystanek przy Wileńskiej pokazywał tylko planowe godziny kursów.

Ale zdaniem ZTM testowany system pracuje dobrze. – Nie odnotowaliśmy żadnych większych problemów z jego działaniem – twierdzi Góźdź.

Urzędnicy z góry zakładają, że wszystko jest dobrze. Nawet, jeśli na przystanku przy Nadbystrzyckiej jedna tablica działa, a druga ma problemy i co sekundę na przemian gaśnie i się zapala ZTM tłumaczy, że… "wyświetlacze raz są włączane i wyłączane, by sprawdzić poprawność pobieranych informacji”.

Lepiej w kwietniu?

Czujniki ma teraz cały tabor MPK, czyli ok. 300 pojazdów. Brak go w 72 autobusach innych firm, z czego 30 dostanie moduł GPS jeszcze we wrześniu, a pozostałe do kwietnia 2013 r. Wyświetlacze ma 11 przystanków, tablice mają być sukcesywnie montowane na kolejnych.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
K. / 27 lipca 2012 o 18:55
0
Z tego co widziałem na wyświetlaczach jest wyraźnie napisane SYSTEM W FAZIE TESTÓW!!!!!!!!! więc trzeba jeszcze poczekać zanim wszystko się dotrze.
Avatar
Bogu / 27 lipca 2012 o 15:23
0
Cóż, problemy wieku dziecięcego.
Avatar
gogo / 27 lipca 2012 o 13:54
0
może lepiej jakby te tablice wysiwetlały jeszcze odległość od przystanku, np. autobus jest 2 przystanki od tego, przyjedzie za 15 minut. Wtedy w korkach czas by się mógł wydłużać, ale odległość tylko zmniejszać...
Avatar
KIki / 27 lipca 2012 o 12:48
0
ufff... wyświetlacze no to super. Nasz (a w sumie to nie mój) Żuczek podnieca się przedłużeniem Solidarności - Rzeszów za podobną kasę robi sobie syganlizację świetlną
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120726/RZESZOW/120729711

Ale dla Lublina i Żuka sufitem jest to co dla Rzeszowa podłogą... Smutne to .
Avatar
hahah / 27 lipca 2012 o 12:02
0
[quote name='rupert' timestamp='1343380073' post='657497']
Tak, masz rację. W Kielcach wyświatlacze dzałąją świetnie :-)
Mam nadzieję, że w Lublinie też tak kiedyś będzie.
[/quote]

a ja mam nadzieję, że kiedyś w lublinie będzie praca ... jeżdżę samochodem, więc liczniki mpk mi się nei przydają ... a zatankować za coś trzeba, tata wiecznie nie będzie mi tankować mojej własnej M5
Avatar
rupert / 27 lipca 2012 o 11:07
0
[quote name='Bunia' timestamp='1343376469' post='657459']
Np. w Kielcach takie wyświetlacze pojawiły się już dawno. Stanowią prawdziwe udogodnienie dla ludzi, bo nie pokazują rozkładu jazdy, ale są informacją. Na wyświetlaczy pokazuje się godina następnego kursu danej linii oraz czas, jaki pozostał do odjazdu autobusu. To jest udogodnienie. A w Lublinie na wyświetlaczu tylko rozkład jazdy. No cóż...[/quote]
Tak, masz rację. W Kielcach wyświatlacze dzałąją świetnie :-)
Mam nadzieję, że w Lublinie też tak kiedyś będzie.
Avatar
rupert / 27 lipca 2012 o 11:05
0
[quote name='mirek' timestamp='1343378051' post='657474']
Śmieszne, zamiast więcej autobusów podwójnych kupić lub częściej na weekendzie kursów było to lepiej kupić tablice. Wiadomo przetak musiał być ktoś musiał wygrać itp., premia tez będzie. Tak samo jak super pomysł był na przycisk wsiadania tylko ze nie które autobusy maja przycisk z lewej strony lub prawej a nie po obie strony. Jestem ciekawy jak będzie działać tablice jak będzie -30C w zimę ile kosztuje serwis i prąd przecież tablica świeci się potrzebne jest napięcie no chyba ze to na baterie słoneczne. Mam nadzieje ze to na każdym przystanku ma być taka tablica i nawet na peryferiach jeżeli nie to nie sprawiedliwe bo znowu podział lepszych dzielnic i gorszych. Ciekawe która pierwsza tablica będzie rozbita?[/quote]
Ty też jestes głupi...

W tym mieście normalnie nie będzie jak mieszkają tu ludzie, któym się nic nie podoba i nic nie robią aby w jakiś sposób to poprawić.
[quote name='mirek' timestamp='1343378051' post='657474']
Śmieszne, zamiast więcej autobusów podwójnych kupić lub częściej na weekendzie kursów było to lepiej kupić tablice. Wiadomo przetak musiał być ktoś musiał wygrać itp., premia tez będzie. Tak samo jak super pomysł był na przycisk wsiadania tylko ze nie które autobusy maja przycisk z lewej strony lub prawej a nie po obie strony. Jestem ciekawy jak będzie działać tablice jak będzie -30C w zimę ile kosztuje serwis i prąd przecież tablica świeci się potrzebne... rozwiń
Avatar
rupert / 27 lipca 2012 o 11:02
0
[quote name='anonim' timestamp='1343378763' post='657479']
I tak strata kasy zamiast podnięć pensje pracownikom to w wyswietlacz inwestuja część kasy a reszta dla prezesów i reszty chołoty z biura...........[/quote]
ale ty głupi jesteś...
Avatar
dzik / 27 lipca 2012 o 11:01
0
napewno nie kupili ich z wlasnej kiesy tak tylko z jakichs doplat unijnych ktore byly przeznaczone na ten cel a nie autobusy
Avatar
anonim / 27 lipca 2012 o 10:46
0
I tak strata kasy zamiast podnięć pensje pracownikom to w wyswietlacz inwestuja część kasy a reszta dla prezesów i reszty chołoty z biura...........
Avatar
K. / 27 lipca 2012 o 18:55
0
Z tego co widziałem na wyświetlaczach jest wyraźnie napisane SYSTEM W FAZIE TESTÓW!!!!!!!!! więc trzeba jeszcze poczekać zanim wszystko się dotrze.
Avatar
Bogu / 27 lipca 2012 o 15:23
0
Cóż, problemy wieku dziecięcego.
Avatar
gogo / 27 lipca 2012 o 13:54
0
może lepiej jakby te tablice wysiwetlały jeszcze odległość od przystanku, np. autobus jest 2 przystanki od tego, przyjedzie za 15 minut. Wtedy w korkach czas by się mógł wydłużać, ale odległość tylko zmniejszać...
Avatar
KIki / 27 lipca 2012 o 12:48
0
ufff... wyświetlacze no to super. Nasz (a w sumie to nie mój) Żuczek podnieca się przedłużeniem Solidarności - Rzeszów za podobną kasę robi sobie syganlizację świetlną
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120726/RZESZOW/120729711

Ale dla Lublina i Żuka sufitem jest to co dla Rzeszowa podłogą... Smutne to .
Avatar
hahah / 27 lipca 2012 o 12:02
0
[quote name='rupert' timestamp='1343380073' post='657497']
Tak, masz rację. W Kielcach wyświatlacze dzałąją świetnie :-)
Mam nadzieję, że w Lublinie też tak kiedyś będzie.
[/quote]

a ja mam nadzieję, że kiedyś w lublinie będzie praca ... jeżdżę samochodem, więc liczniki mpk mi się nei przydają ... a zatankować za coś trzeba, tata wiecznie nie będzie mi tankować mojej własnej M5
Avatar
rupert / 27 lipca 2012 o 11:07
0
[quote name='Bunia' timestamp='1343376469' post='657459']
Np. w Kielcach takie wyświetlacze pojawiły się już dawno. Stanowią prawdziwe udogodnienie dla ludzi, bo nie pokazują rozkładu jazdy, ale są informacją. Na wyświetlaczy pokazuje się godina następnego kursu danej linii oraz czas, jaki pozostał do odjazdu autobusu. To jest udogodnienie. A w Lublinie na wyświetlaczu tylko rozkład jazdy. No cóż...[/quote]
Tak, masz rację. W Kielcach wyświatlacze dzałąją świetnie :-)
Mam nadzieję, że w Lublinie też tak kiedyś będzie.
Avatar
rupert / 27 lipca 2012 o 11:05
0
[quote name='mirek' timestamp='1343378051' post='657474']
Śmieszne, zamiast więcej autobusów podwójnych kupić lub częściej na weekendzie kursów było to lepiej kupić tablice. Wiadomo przetak musiał być ktoś musiał wygrać itp., premia tez będzie. Tak samo jak super pomysł był na przycisk wsiadania tylko ze nie które autobusy maja przycisk z lewej strony lub prawej a nie po obie strony. Jestem ciekawy jak będzie działać tablice jak będzie -30C w zimę ile kosztuje serwis i prąd przecież tablica świeci się potrzebne jest napięcie no chyba ze to na baterie słoneczne. Mam nadzieje ze to na każdym przystanku ma być taka tablica i nawet na peryferiach jeżeli nie to nie sprawiedliwe bo znowu podział lepszych dzielnic i gorszych. Ciekawe która pierwsza tablica będzie rozbita?[/quote]
Ty też jestes głupi...

W tym mieście normalnie nie będzie jak mieszkają tu ludzie, któym się nic nie podoba i nic nie robią aby w jakiś sposób to poprawić.
[quote name='mirek' timestamp='1343378051' post='657474']
Śmieszne, zamiast więcej autobusów podwójnych kupić lub częściej na weekendzie kursów było to lepiej kupić tablice. Wiadomo przetak musiał być ktoś musiał wygrać itp., premia tez będzie. Tak samo jak super pomysł był na przycisk wsiadania tylko ze nie które autobusy maja przycisk z lewej strony lub prawej a nie po obie strony. Jestem ciekawy jak będzie działać tablice jak będzie -30C w zimę ile kosztuje serwis i prąd przecież tablica świeci się potrzebne... rozwiń
Avatar
rupert / 27 lipca 2012 o 11:02
0
[quote name='anonim' timestamp='1343378763' post='657479']
I tak strata kasy zamiast podnięć pensje pracownikom to w wyswietlacz inwestuja część kasy a reszta dla prezesów i reszty chołoty z biura...........[/quote]
ale ty głupi jesteś...
Avatar
dzik / 27 lipca 2012 o 11:01
0
napewno nie kupili ich z wlasnej kiesy tak tylko z jakichs doplat unijnych ktore byly przeznaczone na ten cel a nie autobusy
Avatar
anonim / 27 lipca 2012 o 10:46
0
I tak strata kasy zamiast podnięć pensje pracownikom to w wyswietlacz inwestuja część kasy a reszta dla prezesów i reszty chołoty z biura...........
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 2 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 15 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 60 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 23 15

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 20

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 135 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 19

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!