Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2014 r.
10:45
Edytuj ten wpis

Zajezdnia MPK przy al. Kraśnickiej sprzedana za 32 mln złotych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
121 10 A A

Ratusz za trzecim podejściem sprzedał teren zajezdni MPK przy al. Kraśnickiej. Zarobi na tym ponad 32,3 miliona zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelska spółka Centrum Zana Holding kupi od miasta teren zajezdni trolejbusowej przy al. Kraśnickiej. Do dzisiejszej licytacji stanęła jako jedyna. Wzięła wszystkie cztery nieruchomości, na które podzielony był teren u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej.

- Pomimo względnie wysokiej ceny miejskiej nieruchomości przy al. Kraśnickiej postanowiliśmy zainwestować w ciągu najbliższych trzech lat w kilkanaście budynków biurowo-usługowych i mieszkalnych o różnej wielkości i łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw. - zapowiada spółka w wydanym oświadczeniu. - Powstający kompleks biurowy o skali regionalnej zostanie zrealizowany w spójnej architektonicznie i funkcjonalnej formie z wysokiej jakości materiałów z wykorzystaniem ekologicznych technologii.

Największa z nieruchomości położona jest przy samym skrzyżowaniu. To właśnie tu plan zagospodarowania terenu przewiduje nowoczesny, wysoki biurowiec. Nieruchomość zostanie sprzedana za niespełna 17 mln zł.

Za działkę (5633 mkw.) przy Nałęczowskiej 18 (stoją tu warsztaty MPK) przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową z usługami spółka zapłaci blisko 5,6 miliona zł. Mniejsza działka przy Nałęczowskiej 18a (4690 mkw., warsztaty MPK), na której możliwe jest usytuowanie budynków usługowych z mieszkaniami powyżej trzeciej kondygnacji zostanie sprzedana za 4,6 miliona zł. Takie samo przeznaczenie ma ostatnia z nieruchomości, która składa się z dwóch działek przy al. Kraśnickiej 19 i 19a o łącznej powierzchni 5174 mkw. Spółka Centrum Zana Holding zapłaci za nią prawie 5,2 miliona złotych.

Wkrótce więcej informacji.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
felek / 9 maja 2014 r. o 19:04

Biura potrzebne od zaraz.

Coraz więcej firm przenosi ludzi na słuchawki właśnie do Lublina - oczywiście chodzi o kasę, ludzi bez pracy też sporo więc czemu nie budować biur.

Dobrze że przynajmniej nie markety a jeszcze lepiej jakby stadion dla Lublinianki wybudowali, później dla Sygnału - sorki to Żuk buduje.

... fakt.

W Lublinie zawsze znajdą się chętni na odmóżdżającą i ryjącą psychikę "pracę" za 1600 - 2000 PLN brutto na umowach "tymczasowych" w którymś call-center (telefonia komórkowa, banki, wciskanie usług, kredytów i pożyczek itp.)

.............

A jeśli chodzi o stadiony to w każdej dzielnicy powinien być jeden. Żeby było sprawiedliwie.

... fakt.

W Lublinie zawsze znajdą się chętni na odmóżdżającą i ryjącą psychikę "pracę" za 1600 - 2000 PLN brutto na umowach "tymczasowych" w którymś call-center (telefonia komórkowa, banki, wciskanie usług, kredytów i pożyczek itp.)

.............

A jeśli chodzi o stadiony to w każdej dzielnicy powinien być jeden. Żeby było sprawiedliwie.

rozwiń
Avatar
AK / 9 maja 2014 r. o 16:32

Biura potrzebne od zaraz. Coraz więcej firm przenosi ludzi na słuchawki właśnie do Lublina - oczywiście chodzi o kasę, ludzi bez pracy też sporo więc czemu nie budować biur. Dobrze że przynajmniej nie markety a jeszcze lepiej jakby stadion dla Lublinianki wybudowali, później dla Sygnału - sorki to Żuk buduje.

Avatar
OnLbn / 9 maja 2014 r. o 15:24

"– Pomimo względnie wysokiej ceny miejskiej nieruchomości przy al. Kraśnickiej postanowiliśmy zainwestować w ciągu najbliższych trzech lat w kilkanaście budynków biurowo-usługowych i mieszkalnych o różnej wielkości i łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw. – zapowiada spółka w wydanym oświadczeniu."

... już widzę te "biura i usługi".

Tylko deweloperka mieszkaniowa i markety przynoszą w Lublinie jeszcze jakieś zyski inwestorom.

Biura i usługi ni hu hu. ;)


Mylisz się, powierzchnia biurowa rośnie w Lublinie najszybciej ze wszystkich miast wojewódzkich i mamy najmniejszy procentowy wskaźnik pustostanów obok Krakowa. Zapotrzebowanie więc jest.


Mylisz się, powierzchnia biurowa rośnie w Lublinie najszybciej ze wszystkich miast wojewódzkich i mamy najmniejszy procentowy wskaźnik pustostanów obok Krakowa. Zapotrzebowanie więc jest.

rozwiń
Avatar
.... / 9 maja 2014 r. o 14:23

Tyle że prezydent jest z frakcji PO.....

Avatar
Gość / 9 maja 2014 r. o 13:47

Czy to dużo?

Zarobki prezydena i jego czterech zastepców przez całą kandentcję daję większą kwotę

w ilu jeszcze miejscach przekleisz tą propagandową nowinkę? myślisz, że ludzie naprawdę nie potrafią liczyć? 32 mln w 4 lata dla 5 osób? lecz się pisowski psycholu

Avatar
tykwa / 9 maja 2014 r. o 12:56

"– Pomimo względnie wysokiej ceny miejskiej nieruchomości przy al. Kraśnickiej postanowiliśmy zainwestować w ciągu najbliższych trzech lat w kilkanaście budynków biurowo-usługowych i mieszkalnych o różnej wielkości i łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw. – zapowiada spółka w wydanym oświadczeniu."

... już widzę te "biura i usługi".

Tylko deweloperka mieszkaniowa i markety przynoszą w Lublinie jeszcze jakieś zyski inwestorom.

Biura i usługi ni hu hu. ;)

Avatar
max / 9 maja 2014 r. o 12:53

Czy to dużo?

Zarobki prezydena i jego czterech zastepców przez całą kandentcję daję większą kwotę

Avatar
Gość / 9 maja 2014 r. o 12:22
Fajnie jakby były tam bloki mieszkalne.
Avatar
r / 9 maja 2014 r. o 11:30

A jak to klasa?

Avatar
abc / 9 maja 2014 r. o 11:05

Jeśli to będzie biurowiec takiej klasy, jak ten na Zana, to jestem jak najbardziej za!

Avatar
felek / 9 maja 2014 r. o 19:04

Biura potrzebne od zaraz.

Coraz więcej firm przenosi ludzi na słuchawki właśnie do Lublina - oczywiście chodzi o kasę, ludzi bez pracy też sporo więc czemu nie budować biur.

Dobrze że przynajmniej nie markety a jeszcze lepiej jakby stadion dla Lublinianki wybudowali, później dla Sygnału - sorki to Żuk buduje.

... fakt.

W Lublinie zawsze znajdą się chętni na odmóżdżającą i ryjącą psychikę "pracę" za 1600 - 2000 PLN brutto na umowach "tymczasowych" w którymś call-center (telefonia komórkowa, banki, wciskanie usług, kredytów i pożyczek itp.)

.............

A jeśli chodzi o stadiony to w każdej dzielnicy powinien być jeden. Żeby było sprawiedliwie.

... fakt.

W Lublinie zawsze znajdą się chętni na odmóżdżającą i ryjącą psychikę "pracę" za 1600 - 2000 PLN brutto na umowach "tymczasowych" w którymś call-center (telefonia komórkowa, banki, wciskanie usług, kredytów i pożyczek itp.)

.............

A jeśli chodzi o stadiony to w każdej dzielnicy powinien być jeden. Żeby było sprawiedliwie.

rozwiń
Avatar
AK / 9 maja 2014 r. o 16:32

Biura potrzebne od zaraz. Coraz więcej firm przenosi ludzi na słuchawki właśnie do Lublina - oczywiście chodzi o kasę, ludzi bez pracy też sporo więc czemu nie budować biur. Dobrze że przynajmniej nie markety a jeszcze lepiej jakby stadion dla Lublinianki wybudowali, później dla Sygnału - sorki to Żuk buduje.

Avatar
OnLbn / 9 maja 2014 r. o 15:24

"– Pomimo względnie wysokiej ceny miejskiej nieruchomości przy al. Kraśnickiej postanowiliśmy zainwestować w ciągu najbliższych trzech lat w kilkanaście budynków biurowo-usługowych i mieszkalnych o różnej wielkości i łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw. – zapowiada spółka w wydanym oświadczeniu."

... już widzę te "biura i usługi".

Tylko deweloperka mieszkaniowa i markety przynoszą w Lublinie jeszcze jakieś zyski inwestorom.

Biura i usługi ni hu hu. ;)


Mylisz się, powierzchnia biurowa rośnie w Lublinie najszybciej ze wszystkich miast wojewódzkich i mamy najmniejszy procentowy wskaźnik pustostanów obok Krakowa. Zapotrzebowanie więc jest.


Mylisz się, powierzchnia biurowa rośnie w Lublinie najszybciej ze wszystkich miast wojewódzkich i mamy najmniejszy procentowy wskaźnik pustostanów obok Krakowa. Zapotrzebowanie więc jest.

rozwiń
Avatar
.... / 9 maja 2014 r. o 14:23

Tyle że prezydent jest z frakcji PO.....

Avatar
Gość / 9 maja 2014 r. o 13:47

Czy to dużo?

Zarobki prezydena i jego czterech zastepców przez całą kandentcję daję większą kwotę

w ilu jeszcze miejscach przekleisz tą propagandową nowinkę? myślisz, że ludzie naprawdę nie potrafią liczyć? 32 mln w 4 lata dla 5 osób? lecz się pisowski psycholu

Avatar
tykwa / 9 maja 2014 r. o 12:56

"– Pomimo względnie wysokiej ceny miejskiej nieruchomości przy al. Kraśnickiej postanowiliśmy zainwestować w ciągu najbliższych trzech lat w kilkanaście budynków biurowo-usługowych i mieszkalnych o różnej wielkości i łącznej powierzchni ok. 100 tys. mkw. – zapowiada spółka w wydanym oświadczeniu."

... już widzę te "biura i usługi".

Tylko deweloperka mieszkaniowa i markety przynoszą w Lublinie jeszcze jakieś zyski inwestorom.

Biura i usługi ni hu hu. ;)

Avatar
max / 9 maja 2014 r. o 12:53

Czy to dużo?

Zarobki prezydena i jego czterech zastepców przez całą kandentcję daję większą kwotę

Avatar
Gość / 9 maja 2014 r. o 12:22
Fajnie jakby były tam bloki mieszkalne.
Avatar
r / 9 maja 2014 r. o 11:30

A jak to klasa?

Avatar
abc / 9 maja 2014 r. o 11:05

Jeśli to będzie biurowiec takiej klasy, jak ten na Zana, to jestem jak najbardziej za!

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

Nowość w zamojskiej galerii handlowej. Zakupy z dzieckiem będą wygodniejsze

Nowość w zamojskiej galerii handlowej. Zakupy z dzieckiem będą wygodniejsze

Dla małych dzieci zakupy w centrum handlowym mogą być męczące, jeśli pieszo mają z rodzicami chodzić od sklepu do sklepu. W Galerii Twierdza w Zamościu postanowili tę kwestię rozwiązać. Klienci mogą wypożyczać dla swoich pociech wózki.

Azoty Puławy w sobotę zagrają w Kaliszu. Konieczna pełna koncentracja

Azoty Puławy w sobotę zagrają w Kaliszu. Konieczna pełna koncentracja

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Azoty Puławy zmierzą się w sobotę z Energą MKS Kalisz. Początek spotkania o godzinie 15. Transmisja na emocje.pl.

Mieszkańcy protestują przeciwko kurnikom, a politycy obiecują

Mieszkańcy protestują przeciwko kurnikom, a politycy obiecują