Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2012 r.
9:28
Edytuj ten wpis

Zakaz odpalania fajerwerków obowiązuje od dziś

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 10 A A
Zakaz odpalania fajerwerków obowiązuje od dziś (Archiwum)
Zakaz odpalania fajerwerków obowiązuje od dziś (Archiwum)

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie wojewody zakazujące używania materiałów pirotechnicznych na terenie całego województwa do końca stycznia 2013 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Odpalanie fajerwerków będzie legalne tylko 31 grudnia i 1 stycznia. W inne dni, przynajmniej teoretycznie, będzie można za to dostać mandat. - Wszelkie naruszenia zakazu podlegają karze grzywny wymierzonej na zasadzie i trybie określonym w prawie o wykroczeniach – informuje Kamil Smerdel, rzecznik wojewody.

Zakaz nie dotyczy pokazów organizowanych przez firmy, które zawodowo zajmują się taką działalnością i tych, którym materiałów pirotechnicznych wolno używać na podstawie innych przepisów.

Takie rozporządzenie wydawane jest co roku, a jego wprowadzanie urzędnicy tłumaczą próbą ochrony porządku, m.in. na blokowiskach, po których często w tym okresie biega młodzież z fajerwerkami.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
weselicho / 24 maja 2018 r. o 13:01
0
bardzo dobrze. zakaz powinien obowiązywać cały rok, a na każde inne okazje trzeba się starać o pozwolenie: ***s://***wesele-slub.com/fajerwerki-na-weselu-czyli-co-musisz-wiedziec-przed-podjeciem-decyzji/
Avatar
Gość / 25 grudnia 2012 r. o 18:00
0
a najlepiej jeszcze spałować..
Avatar
Gość / 25 grudnia 2012 r. o 17:58
0
Bardzo dobrze, popieram, wytrzymać się nie da, Gównażeria napieprza nawet o 2 w nocy codziennie, spać się nie da i tylko wybuchy i przekleństwa, tylko to człowiek słyszy przez okno. Dopieprzać po 1000zł mandatu niech mamusia gnoja zapłąci to może pomyśli na drugi raz.
Avatar
żenada / 25 grudnia 2012 r. o 13:26
0
Porąbane przepisy, których i tak nikt nie przestrzega i nikt nie egzekwuje!!! POlska już nie C a D.....Żal głupich co myślą, że zbawią świat a zwłaszcza moherowy Lublin.
Avatar
januszek / 25 grudnia 2012 r. o 13:21
0
Co to w ogóle za przepis? I czy ktoś go respektuję? Czy dzielni policjanci biegają z pałkami i plikiem mandatów za gówniarzem co rzucił małą petardę między ulicą X a Y o godz. 17.23? Nie i nie, więc po co społeczeństwu przepisy które jeszcze przed wprowadzeniem są martwe i społeczeństwo wraz z policją mają go głęboko w poważaniu?
Avatar
.689375 / 25 grudnia 2012 r. o 13:18
0
Nie wiem kto ten przepis wymyślił, ale chyba ma coś nie tegest pod sufitem.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2012 r. o 11:26
0
To jest głupota. Wszędzie zakazuje się tylko w wtedy kiedy występuje zagrożenie pożarem. Poza tym nikt nie odpala petard/fajerwerów w lecie - chyba, że na weselach (więc jest to sporadyczne).

A tutaj, kiedy jest czas sylwestra i pożegnania starego roku ktoś wydaje przepis, że nie wolno. Bzdury ma w głowie !
Avatar
Rychu / 25 grudnia 2012 r. o 11:01
0
@adrianku&magdziu = jedna i ta sama osoba! Wesołych Swiąt! Przytul tam domowego pupilka co by sie nie stresowal za bardzo, a odpalac rakiety i tak bedziemy <BUM>
Avatar
Adrian / 25 grudnia 2012 r. o 10:05
0
Bardzo dobry pomysł. Może dzięki temu będzie spokój na osiedlach i zwierzęta domowe nie będą się bały bezsensownych strzałów.
Avatar
magda / 25 grudnia 2012 r. o 10:04
0
i bardzo dobrze, chwała im za to !
Avatar
weselicho / 24 maja 2018 r. o 13:01
0
bardzo dobrze. zakaz powinien obowiązywać cały rok, a na każde inne okazje trzeba się starać o pozwolenie: ***s://***wesele-slub.com/fajerwerki-na-weselu-czyli-co-musisz-wiedziec-przed-podjeciem-decyzji/
Avatar
Gość / 25 grudnia 2012 r. o 18:00
0
a najlepiej jeszcze spałować..
Avatar
Gość / 25 grudnia 2012 r. o 17:58
0
Bardzo dobrze, popieram, wytrzymać się nie da, Gównażeria napieprza nawet o 2 w nocy codziennie, spać się nie da i tylko wybuchy i przekleństwa, tylko to człowiek słyszy przez okno. Dopieprzać po 1000zł mandatu niech mamusia gnoja zapłąci to może pomyśli na drugi raz.
Avatar
żenada / 25 grudnia 2012 r. o 13:26
0
Porąbane przepisy, których i tak nikt nie przestrzega i nikt nie egzekwuje!!! POlska już nie C a D.....Żal głupich co myślą, że zbawią świat a zwłaszcza moherowy Lublin.
Avatar
januszek / 25 grudnia 2012 r. o 13:21
0
Co to w ogóle za przepis? I czy ktoś go respektuję? Czy dzielni policjanci biegają z pałkami i plikiem mandatów za gówniarzem co rzucił małą petardę między ulicą X a Y o godz. 17.23? Nie i nie, więc po co społeczeństwu przepisy które jeszcze przed wprowadzeniem są martwe i społeczeństwo wraz z policją mają go głęboko w poważaniu?
Avatar
.689375 / 25 grudnia 2012 r. o 13:18
0
Nie wiem kto ten przepis wymyślił, ale chyba ma coś nie tegest pod sufitem.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2012 r. o 11:26
0
To jest głupota. Wszędzie zakazuje się tylko w wtedy kiedy występuje zagrożenie pożarem. Poza tym nikt nie odpala petard/fajerwerów w lecie - chyba, że na weselach (więc jest to sporadyczne).

A tutaj, kiedy jest czas sylwestra i pożegnania starego roku ktoś wydaje przepis, że nie wolno. Bzdury ma w głowie !
Avatar
Rychu / 25 grudnia 2012 r. o 11:01
0
@adrianku&magdziu = jedna i ta sama osoba! Wesołych Swiąt! Przytul tam domowego pupilka co by sie nie stresowal za bardzo, a odpalac rakiety i tak bedziemy <BUM>
Avatar
Adrian / 25 grudnia 2012 r. o 10:05
0
Bardzo dobry pomysł. Może dzięki temu będzie spokój na osiedlach i zwierzęta domowe nie będą się bały bezsensownych strzałów.
Avatar
magda / 25 grudnia 2012 r. o 10:04
0
i bardzo dobrze, chwała im za to !
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!