Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 lutego 2016 r.
6:24

Zalew Zemborzycki zostanie zasłonięty domami? Jest takie zagrożenie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 37 A A
Fot. Maciej Kaczanowski
Fot. Maciej Kaczanowski

O powstrzymanie zabudowy nabrzeża Zalewu Zemborzyckiego apeluje do Ratusza jeden z miejskich radnych. Nie chce, by akwen został zasłonięty domami. Ratusz potwierdza, że problem jest realny, zaś receptą ma być nowy plan zagospodarowania okolic zalewu.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gra toczy się o przyszłość terenów położonych między brzegiem zalewu, a ul Krężnicką.
Wyobraźmy sobie, że jedziemy ścieżką rowerową od ul. Cienistej w kierunku Mariny i po lewej stronie mijamy zabudowania.

– Chodzi o to, żeby nie następowała dalsza zabudowa – mówi Leszek Daniewski, miejski radny PO. Jego zdaniem należy powstrzymać stawianie kolejnych budynków, by ochronić widok na zalew od strony ul. Krężnickiej.

Ratusz przyznaje, że sytuacja jest trudna. W oficjalnych dokumentach czytamy wręcz o „presji inwestycyjnej”, bo w okolicach zalewu bardzo wiele podmiotów chce stawiać budynki. Miasto stwierdza również, że „zagospodarowanie tego obszaru wymaga pilnych działań naprawczych”.

Tereny otaczające Zalew Zemborzycki nie są objęte planem zagospodarowania, czyli dokumentem precyzyjnie określającym przeznaczenie poszczególnych nieruchomości. To oznacza, że ich zagospodarowanie może się odbywać w oparciu o tzw. wuzetki, czyli decyzje o ustaleniu warunków zabudowy. Ratusz potwierdza, że stwarza to ryzyko chaotycznego rozrostu zabudowy i zniszczenia walorów przyrodniczych.

– Wydawane dla pojedynczych inwestycji decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu stanowią zagrożenie dla ładu przestrzennego – przyznaje Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina w oficjalnej odpowiedzi dla radnego. Właśnie z tego powodu w październiku ubiegłego roku Rada Miasta podjęła uchwałę o rozpoczęciu prac nad planem zagospodarowania terenu.

Prace nad tym planem już ruszyły. – Obecnie rozpoczyna się etap zbierania wniosków do planu, który potrwa do 15 marca – czytamy w piśmie zastępcy prezydenta. Po analizie wniosków miejscy planiści będą mogli opracować projekt planu zagospodarowania. Projekt ten zostanie wyłożony do publicznego wglądu, a wtedy każdy chętny będzie mógł nie tylko zapoznać się z pomysłami na przyszłość zalewu, ale również zgłosić do tego swoje uwagi.

Ostateczną decyzję w sprawie planu dla okolic zalewu podejmie lubelska Rada Miasta. Nie wiadomo jednak kiedy może dojść do takiego głosowania, bo będzie to zależeć m.in. od liczby uwag zgłoszonych przez mieszkańców.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 20:46
0
Gdyby z rodziny Daniewskich i Szymczyków nie mieli działek po prawej stronie ul. Krężnickiej, które nabyli za grosze to nie byłoby tyle represji na temat braku możliwości zabudowy terenu Zalewu Zemborzyckiego. Niektórzy otrzymali pozwolenia na budowy W ZWIĄZKU Z TYM ILE KOSZTOWAŁA WUZETKA NA BUDOWĘ I KTO TE KASE ZALICZYŁ????? a innych się represjonuje w celu osiągnięcia prywatnych korzyści na krzywdzie innych właścicieli działek w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Zemborzyckiego, którym kategorycznie i uporczywie nie pozwala się robić czegokolwiek z wyjątkiiem sprzątania dla okolicznych niby mieszkańców jadących samochodami. Kierowca ma pilnować drogi a nie widoków prywatnych terenów. To hańba i zgroza by Urząd Miejski pod wpływem prywaty ograniczał całkowicie prawo do własności. w STANACH ZJEDNOCZONYCH TAKIE STANOWISKO URZĘDU MIASTA BY POZBAWIĆ PRAWA WŁASNOŚCI DO DECYDOWANIA O ZIEMI WŁAŚCICIELI GRUNTÓW RÓWNAŁOBY SIĘ Z WYROKIEM DUŻYM nawet do kary śmierci urzędujących A JAK BĘDZIE U NAS W LUBLINIE PO PLANIE ZAGOSPODAROWANIA, KTÓRY NIBY SIĘ ROBI DLA OBYWATELI prl POD TYM CZARNYM PŁASZCZYKIEM JEST GONG BO TU NIE CHODZI O WIDOKI DLA JADĄCYCH ROWEREM CZY SAMOCHODEM ALE O j.w. JAK URZĄD MIEJSKI CHCE ZROBIĆ ROWERZYSTOM DOBRE WIDOKI TO NIECH WYKUPI TE ZIEMIE I ZROBI DLA LUDZI MIASTA Z LUBLINA PARK KRAJOBRAZOWY ZA SWOJE PIENIĄDZE A NIE ŻĄDZI SIĘ NIESWOIMI DOBRAMI BO TAK CHCE. CZY TEGO NIKT NIE WIDZI, ŻE TO KOLEJNA AFERA SIĘ KRĘCI. dECYZJĘ O TYM CO MA TAM BYĆ WINNI PODEJMOWAĆ WŁAŚCICIELE GRUNTÓW A NIE RADNI Z PRYWATĄ CZY MIASTO. MIASTO MA SWOJE TERENY TO NIECH NIMI ZARZĄDZA NO CHYBA, ŻE JUŻ NIE MA CZYM. ALE NIE MOŻE DECYDOWAĆ RADNY O NP. MOJEJ ZIEMI NIECH SIĘ ZAJMIE SWOJĄ A NIE CUDZĄ. TO OKRZYK WŁAŚCICIELA GRUNTU NAD ZALEWEM ZEMBORZYCKIM. JAK BY RADNI MUSIELI PRACOWAĆ NA TE GRUNTY TAK JAK JA TO BY NIE CHCIELI DECYDOWAĆ PRZECIWKO SOBIE DLA DOBRA NIBY INNYCH A CO NIE TAK
Gdyby z rodziny Daniewskich i Szymczyków nie mieli działek po prawej stronie ul. Krężnickiej, które nabyli za grosze to nie byłoby tyle represji na temat braku możliwości zabudowy terenu Zalewu Zemborzyckiego. Niektórzy otrzymali pozwolenia na budowy W ZWIĄZKU Z TYM ILE KOSZTOWAŁA WUZETKA NA BUDOWĘ I KTO TE KASE ZALICZYŁ????? a innych się represjonuje w celu osiągnięcia prywatnych korzyści na krzywdzie innych właścicieli działek w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Zemborzyckiego, którym kategorycznie i uporczywie nie pozwala się robić czegoko... rozwiń
Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 2 marca 2016 o 21:56
0

Ależ kuźwa macie problem: budynki zasłonią brudne bajoro... Łoj jo joj !!!

Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 20:40
0
Las zasłania jeszcze bardziej.
Avatar
z Zemborzyc / 1 marca 2016 o 14:39
0

Jestem za...

Ja też.

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 13:43
0

Czas najwyższy rozpocząć procedurę odłączenia się Zemborzyc od miasta Lublina!!!

Jestem za...

Avatar
mieszkaniec ul.Krężnickiej / 1 marca 2016 o 13:15
0

Czas najwyższy rozpocząć procedurę odłączenia się Zemborzyc od miasta Lublina!!!

Avatar
wsna / 1 marca 2016 o 08:44
0
Co złego jest w takiej zabudowie? W Kalifornii z jednej strony jest woda a z drugiej rezydencje. Pomiędzy bulwar a la ścieżka i jakoś nikomu to nie przeszkadza...
Avatar
Unotyks / 29 lutego 2016 o 23:28
0

CYT."A tak z ciekawosci to po co komu z ulicy widok na zalew, kierowca ma jechac a nie patrzeć a jak pasażer chce sobie pooglądać, to niech się zatrzymają i pójda na spacer, moim zdaniem problem jest sztuczny i wydumany."

Problemem to jesteś Ty gościu, jeżeli nie dostrzegasz waloru pięknego widoku na Zalew z ul. Krężnickiej jako pasażer czy z auta prywatnego czy MPK to wnioskuje że pochodzisz z Tatar czy Bronowic! Tam ludziom nawet azbest i beton upiększają krajobraz.

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 22:52
0

Kiedy dokończona zostanie ścieżka rowerowa wokół zalewu? Nie każdy jeździ "góralem". Szosa przez las nie pojedzie, a po wąskiej i dziurawej ulicy strach jechać.

A ile już lat budują i nie mogą skończyć ? Trzeba poczekać jak początkowy fragment z kostki rozsypie się i nagle powiedzą , przecież już nie mamy kasy i jeszcze remont trzeba zrobić a w budżecie pustka . Tylko kto inny jak nie lubelscy urzędnicy zatwierdzili w Lublinie ścieżki rowerowe z kostki ? zmarnowane pieniądze i tyle.

A ile już lat budują i nie mogą skończyć ? Trzeba poczekać jak początkowy fragment z kostki rozsypie się i nagle powiedzą , przecież już nie mamy kasy i jeszcze remont trzeba zrobić a w budżecie pustka . Tylko kto inny jak nie lubelscy urzędnicy zatwierdzili w Lublinie ścieżki rowerowe z kostki ? zmarnowane pieniądze i tyle.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 22:48
0
Po co komu zalew , rzeka ,las , rowery i ścieżki rowerowo przełajowe ? zakazać , ogrodzić wille pobudować z widokiem na wodę i niech mafiozi co zwą się teraz biznesmenami maja to wszystko dla siebie , mieszczaństwo i biedotę pogonić na fragment Bystrzycy i Czerniejewski .
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 20:46
0
Gdyby z rodziny Daniewskich i Szymczyków nie mieli działek po prawej stronie ul. Krężnickiej, które nabyli za grosze to nie byłoby tyle represji na temat braku możliwości zabudowy terenu Zalewu Zemborzyckiego. Niektórzy otrzymali pozwolenia na budowy W ZWIĄZKU Z TYM ILE KOSZTOWAŁA WUZETKA NA BUDOWĘ I KTO TE KASE ZALICZYŁ????? a innych się represjonuje w celu osiągnięcia prywatnych korzyści na krzywdzie innych właścicieli działek w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Zemborzyckiego, którym kategorycznie i uporczywie nie pozwala się robić czegokolwiek z wyjątkiiem sprzątania dla okolicznych niby mieszkańców jadących samochodami. Kierowca ma pilnować drogi a nie widoków prywatnych terenów. To hańba i zgroza by Urząd Miejski pod wpływem prywaty ograniczał całkowicie prawo do własności. w STANACH ZJEDNOCZONYCH TAKIE STANOWISKO URZĘDU MIASTA BY POZBAWIĆ PRAWA WŁASNOŚCI DO DECYDOWANIA O ZIEMI WŁAŚCICIELI GRUNTÓW RÓWNAŁOBY SIĘ Z WYROKIEM DUŻYM nawet do kary śmierci urzędujących A JAK BĘDZIE U NAS W LUBLINIE PO PLANIE ZAGOSPODAROWANIA, KTÓRY NIBY SIĘ ROBI DLA OBYWATELI prl POD TYM CZARNYM PŁASZCZYKIEM JEST GONG BO TU NIE CHODZI O WIDOKI DLA JADĄCYCH ROWEREM CZY SAMOCHODEM ALE O j.w. JAK URZĄD MIEJSKI CHCE ZROBIĆ ROWERZYSTOM DOBRE WIDOKI TO NIECH WYKUPI TE ZIEMIE I ZROBI DLA LUDZI MIASTA Z LUBLINA PARK KRAJOBRAZOWY ZA SWOJE PIENIĄDZE A NIE ŻĄDZI SIĘ NIESWOIMI DOBRAMI BO TAK CHCE. CZY TEGO NIKT NIE WIDZI, ŻE TO KOLEJNA AFERA SIĘ KRĘCI. dECYZJĘ O TYM CO MA TAM BYĆ WINNI PODEJMOWAĆ WŁAŚCICIELE GRUNTÓW A NIE RADNI Z PRYWATĄ CZY MIASTO. MIASTO MA SWOJE TERENY TO NIECH NIMI ZARZĄDZA NO CHYBA, ŻE JUŻ NIE MA CZYM. ALE NIE MOŻE DECYDOWAĆ RADNY O NP. MOJEJ ZIEMI NIECH SIĘ ZAJMIE SWOJĄ A NIE CUDZĄ. TO OKRZYK WŁAŚCICIELA GRUNTU NAD ZALEWEM ZEMBORZYCKIM. JAK BY RADNI MUSIELI PRACOWAĆ NA TE GRUNTY TAK JAK JA TO BY NIE CHCIELI DECYDOWAĆ PRZECIWKO SOBIE DLA DOBRA NIBY INNYCH A CO NIE TAK
Gdyby z rodziny Daniewskich i Szymczyków nie mieli działek po prawej stronie ul. Krężnickiej, które nabyli za grosze to nie byłoby tyle represji na temat braku możliwości zabudowy terenu Zalewu Zemborzyckiego. Niektórzy otrzymali pozwolenia na budowy W ZWIĄZKU Z TYM ILE KOSZTOWAŁA WUZETKA NA BUDOWĘ I KTO TE KASE ZALICZYŁ????? a innych się represjonuje w celu osiągnięcia prywatnych korzyści na krzywdzie innych właścicieli działek w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Zemborzyckiego, którym kategorycznie i uporczywie nie pozwala się robić czegoko... rozwiń
Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 2 marca 2016 o 21:56
0

Ależ kuźwa macie problem: budynki zasłonią brudne bajoro... Łoj jo joj !!!

Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 20:40
0
Las zasłania jeszcze bardziej.
Avatar
z Zemborzyc / 1 marca 2016 o 14:39
0

Jestem za...

Ja też.

Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 13:43
0

Czas najwyższy rozpocząć procedurę odłączenia się Zemborzyc od miasta Lublina!!!

Jestem za...

Avatar
mieszkaniec ul.Krężnickiej / 1 marca 2016 o 13:15
0

Czas najwyższy rozpocząć procedurę odłączenia się Zemborzyc od miasta Lublina!!!

Avatar
wsna / 1 marca 2016 o 08:44
0
Co złego jest w takiej zabudowie? W Kalifornii z jednej strony jest woda a z drugiej rezydencje. Pomiędzy bulwar a la ścieżka i jakoś nikomu to nie przeszkadza...
Avatar
Unotyks / 29 lutego 2016 o 23:28
0

CYT."A tak z ciekawosci to po co komu z ulicy widok na zalew, kierowca ma jechac a nie patrzeć a jak pasażer chce sobie pooglądać, to niech się zatrzymają i pójda na spacer, moim zdaniem problem jest sztuczny i wydumany."

Problemem to jesteś Ty gościu, jeżeli nie dostrzegasz waloru pięknego widoku na Zalew z ul. Krężnickiej jako pasażer czy z auta prywatnego czy MPK to wnioskuje że pochodzisz z Tatar czy Bronowic! Tam ludziom nawet azbest i beton upiększają krajobraz.

Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 22:52
0

Kiedy dokończona zostanie ścieżka rowerowa wokół zalewu? Nie każdy jeździ "góralem". Szosa przez las nie pojedzie, a po wąskiej i dziurawej ulicy strach jechać.

A ile już lat budują i nie mogą skończyć ? Trzeba poczekać jak początkowy fragment z kostki rozsypie się i nagle powiedzą , przecież już nie mamy kasy i jeszcze remont trzeba zrobić a w budżecie pustka . Tylko kto inny jak nie lubelscy urzędnicy zatwierdzili w Lublinie ścieżki rowerowe z kostki ? zmarnowane pieniądze i tyle.

A ile już lat budują i nie mogą skończyć ? Trzeba poczekać jak początkowy fragment z kostki rozsypie się i nagle powiedzą , przecież już nie mamy kasy i jeszcze remont trzeba zrobić a w budżecie pustka . Tylko kto inny jak nie lubelscy urzędnicy zatwierdzili w Lublinie ścieżki rowerowe z kostki ? zmarnowane pieniądze i tyle.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 22:48
0
Po co komu zalew , rzeka ,las , rowery i ścieżki rowerowo przełajowe ? zakazać , ogrodzić wille pobudować z widokiem na wodę i niech mafiozi co zwą się teraz biznesmenami maja to wszystko dla siebie , mieszczaństwo i biedotę pogonić na fragment Bystrzycy i Czerniejewski .
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 34 12

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 21

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.