Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2015 r.
9:05

Zamiast na lekcje, chodzili na rekolekcje. Sprawą zajmie się kuratorium

0 34 A A

Uczniowie Gimnazjum nr 19 w Lublinie zamiast na lekcje chodzili w ubiegłym tygodniu na rekolekcje do kościoła. Tymczasem, zgodnie z prawem, takie wyjścia mogą odbywać się tylko przed Wielkanocą. Sprawą zajmie się teraz kuratorium.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uczniowie „19” chodzili na rekolekcje w poniedziałek, wtorek i środę. Za każdym razem pojawiali się w kościele o godz. 9.45. W tym czasie powinni brać udział w lekcjach. W dziennikach zapisano jednak, że zamiast tego mieli rekolekcje.

– Rekolekcje adwentowe to w naszej szkole zdarzenie jednorazowe. Wzięliśmy w nich udział na prośbę księdza proboszcza, w związku z dużymi uroczystościami związanymi z przyjęciem relikwii w kościele parafialnym (relikwie św. Mikołaja oraz św. Jana Pawła II zostały wprowadzone do kościoła na Czwartku w niedzielę, 6 grudnia – red.) – tłumaczy Elżbieta Bolibok, dyrektor gimnazjum. – Zgodziliśmy się na takie rozwiązanie z powodu podniosłego charakteru uroczystości. Ze względu na udział w grudniowych rekolekcjach, zgodnie z poczynionymi ustaleniami, nie odbędą się rekolekcje wielkopostne. Uczniowie będą mogli wziąć w nich udział we własnym zakresie, po lekcjach – dodaje.

Rodzice uczniów zastanawiają się jednak, czy rozwiązanie zastosowane przez dyrekcję szkoły jest zgodne z prawem. Obowiązujące rozporządzenie ministra edukacji narodowej mówi o tym, że szkoły mają obowiązek umożliwić uczniom, którzy chodzą na lekcje religii, udział w rekolekcjach wielkopostnych przez trzy dni po kolei. Wtedy uzyskują zwolnienie z zajęć szkolnych.

– Przepisy rozporządzenia ograniczają zatem zwolnienie z zajęć do rekolekcji wielkopostnych – tłumaczy Jolanta Misiak, p.o. dyrektora Wydziału Wspierania Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Lublinie i dodaje: – Nie znamy sprawy zwolnienia uczniów z zajęć w Gimnazjum nr 19 w dniach 30 listopada – 2 grudnia tego roku. Nie wiemy, w oparciu o jakie przepisy podejmowano tę decyzję i czy wiązała się ona ze zwolnieniem uczniów z zajęć lekcyjnych, nie mogę zatem odnieść się do zgodności tej decyzji z prawem.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie podejmie teraz kuratoryjny Wydział Nadzoru Pedagogicznego.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wierzący / 10 grudnia 2015 o 12:29
0

Jednego nie rozumiem. Na etapie szkoły podstawowej (gimnazjum) na religię chodzi 90% uczniów. Jeśli jesteście niewierzący, religia wam przeszkadza nie posyłajcie dzieci na lekcje religii!!! Religia przecież jest nieobowiązkowa. Jeśli jesteście natomiast wierzący i z innych względów nie chcecie aby dzieci chodziły na lekcje religii (stracone 2 godziny w szkole, nieodpowiada wam katecheta lub katechetka) to też nie musicie  dzieci na religię posyłać. Sakramenty (komunia, bierzmowanie) można również przyjąć poza systemem szkolnym...

Avatar
manjaa / 10 grudnia 2015 o 08:54
0
Już niedługo wszystkie rekolekcje będą obowiązkowe.Jak tylko wymienią kuratorów.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 22:57
0
Jakby poszli rozpić flaszkę z tyłu szkoły, to nie byłoby problemu, no ale że chodzili na rekolekcje, to już zakrawa na skandal.
Avatar
abi / 9 grudnia 2015 o 20:46
0

Powiedz mi proszę,czy katolicy są aż tak głupi,że aby wiedzieć o tym,że rodzicom należy się szacunek,nie wolno kraść i  zabijać,potrzeba aż Kościoła i jego przykazań?

Trzeba. Nie wiedzą, że szacunek nie tylko dla rodziców, ale w ogóle dla innego człowieka to po prostu przyzwoitość, a kradzież i morderstwo to przestępstwo. Niestety, katolikom i boskie 10 przykazań nie wystarcza, żeby dać innym święty spokój i pozwolić żyć stojąc, nie na klęczkach.

Trzeba. Nie wiedzą, że szacunek nie tylko dla rodziców, ale w ogóle dla innego człowieka to po prostu przyzwoitość, a kradzież i morderstwo to przestępstwo. Niestety, katolikom i boskie 10 przykazań nie wystarcza, żeby dać innym święty spokój i pozwolić żyć stojąc, nie na klęczkach.

rozwiń
Avatar
abi / 9 grudnia 2015 o 20:41
0

Mam pytanie komu to przeszkadzało? Czy komuś stała się krzywda? Domyślam się że zarówno dzieci jak i nauczyciele byli zadowoleni. A jeśli problemem jest wcześniejszy powrót dziecka do domu to pracujący rodzic może sobie przecież pozwolić na 3 dni urlopu i spędzić więcej czasu z dzieckiem.
W tym kraju nigdy nie będzie lepiej, jeśli kuratoria/prokuratura/sądy będą się zajmować takimi pierdołami zamiast pomagać tam gdzie rzeczywiście pomoc jest potrzebna.

Głos rozsądku? Urządzasz sobie kpiny z własnego rozsądku twierdząc, że w dzisiejszych czasach rodzic może sobie wziąć 3 dni urlopu. Otóż przyjmij do wiadomości, że w Lublinie na palcach jednej ręki można policzyć rodziców, którzy w ogóle mają urlop. Pozostali mają płacone za godzinę i fanaberie w stylu "spędzę z dzieckiem trzy dni przy okazji rekolekcji adwentowych" powodują u nich zajady i ból brzucha. Od szyderczego śmiechu. Poproś kogoś, żeby dał ci w pysk, może wtedy się obudzisz.

Głos rozsądku? Urządzasz sobie kpiny z własnego rozsądku twierdząc, że w dzisiejszych czasach rodzic może sobie wziąć 3 dni urlopu. Otóż przyjmij do wiadomości, że w Lublinie na palcach jednej ręki można policzyć rodziców, którzy w ogóle mają urlop. Pozostali mają płacone za godzinę i fanaberie w stylu "spędzę z dzieckiem trzy dni przy okazji rekolekcji adwentowych" powodują u nich zajady i ból brzucha. Od szyderczego śmiechu. Poproś kogoś, żeby dał ci w pysk, może wtedy się obudzisz.

rozwiń
Avatar
kugcf / 9 grudnia 2015 o 20:24
0

Rodzice kochani , co wam przeszkadza kościół ? Może tylko pomóc w wychowaniu . Niczego złego tam nie uczą , wręcz przeciwnie , mówią "czcij ojca swego i matkę swoją , "nie zabijaj", "nie kradnij" itp. Mnie rodzicowi to absolutnie nie przeszkadza. Widać na co dzień , że większość wspólczesnych rodziców pojęcia zielonego o wychowywaniu dzieci nie ma. Więc niech pomaga każdy , kto może. Stały system wartości dzieciakom się przyda . Może będzie jakaś szansa dla nich . Nie jestem fanatykiem, ale mnie na dzieciach zależy . W kościele nie nauczą się na pewno niczego złego

Powiedz mi proszę,czy katolicy są aż tak głupi,że aby wiedzieć o tym,że rodzicom należy się szacunek,nie wolno kraść i  zabijać,potrzeba aż Kościoła i jego przykazań?

Powiedz mi proszę,czy katolicy są aż tak głupi,że aby wiedzieć o tym,że rodzicom należy się szacunek,nie wolno kraść i  zabijać,potrzeba aż Kościoła i jego przykazań?

rozwiń
Avatar
grzechomierz / 9 grudnia 2015 o 20:05
0

A jak rajcują słuchających grzeszki młodych gimnazjalistek.To jest główne sedno tego przdsięwzięcia.

Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 19:53
0
Cały ten zgiełk... o co? Że dyrekcja przychyliła się do prośby proboszcza? Szkoła brała bardzo aktywny udział w przygotowaniach i organizacji całego przedsięwzięcia wiele tygodni przed uroczystościami. Uczniowie brali udział w Orszaku Św. Mikołaja - wcale nie z przymusu, ci co chcieli. To dobra lekcja kultury, wiary i patriotyzmu. Rodzice nie zawsze są w stanie dać ją swoim dzieciom. Wstydźcie się za niektóre komentarze. Poza tym w rekolekcjach i przygotowaniach brały udział wszystkie szkoły z obrębu parafii.
Avatar
xzy / 9 grudnia 2015 o 19:29
0

Mam pytanie komu to przeszkadzało? Czy komuś stała się krzywda? Domyślam się że zarówno dzieci jak i nauczyciele byli zadowoleni. A jeśli problemem jest wcześniejszy powrót dziecka do domu to pracujący rodzic może sobie przecież pozwolić na 3 dni urlopu i spędzić więcej czasu z dzieckiem.
W tym kraju nigdy nie będzie lepiej, jeśli kuratoria/prokuratura/sądy będą się zajmować takimi pierdołami zamiast pomagać tam gdzie rzeczywiście pomoc jest potrzebna.

Zawsze po rekolekcjach jak chodziłam do 19 mieliśmy normalne lekcje ;)

Zawsze po rekolekcjach jak chodziłam do 19 mieliśmy normalne lekcje ;)

rozwiń
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 9 grudnia 2015 o 18:27
0

JEDNAK PIES MUSIAŁ BIEDNA  MAMUSIE PORUSZAĆ - I WYSZEDŁ PSI POMIOT

No widzisz, biedne MAMUSIE to MAUSIE AXCELENCJI, księŻULI i ZAKONNIC nie wspominjąc o OJCU ŚW.(irnietym) w Boski sposób (z)BAWIENIA reprezentujacy PSI POMIOT!

Pamiętasz jak AMIENCJE UJADAŁY na koniec kadencji prezydenta Bronisława KOMOROWSKIEGO? - Jak wściekłe PSY!

Nie zpaominaj, ze związek od roku 1980 – tego nie dał się udobRUCHAĆ nawet ŚWIĘT(ojebliw)EMU JP 2!

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

No widzisz, biedne MAMUSIE to MAUSIE AXCELENCJI, księŻULI i ZAKONNIC nie wspominjąc o OJCU ŚW.(irnietym) w Boski sposób (z)BAWIENIA reprezentujacy PSI POMIOT!

Pamiętasz jak AMIENCJE UJADAŁY na koniec kadencji prezydenta Bronisława KOMOROWSKIEGO? - Jak wś... rozwiń

Avatar
wierzący / 10 grudnia 2015 o 12:29
0

Jednego nie rozumiem. Na etapie szkoły podstawowej (gimnazjum) na religię chodzi 90% uczniów. Jeśli jesteście niewierzący, religia wam przeszkadza nie posyłajcie dzieci na lekcje religii!!! Religia przecież jest nieobowiązkowa. Jeśli jesteście natomiast wierzący i z innych względów nie chcecie aby dzieci chodziły na lekcje religii (stracone 2 godziny w szkole, nieodpowiada wam katecheta lub katechetka) to też nie musicie  dzieci na religię posyłać. Sakramenty (komunia, bierzmowanie) można również przyjąć poza systemem szkolnym...

Avatar
manjaa / 10 grudnia 2015 o 08:54
0
Już niedługo wszystkie rekolekcje będą obowiązkowe.Jak tylko wymienią kuratorów.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 22:57
0
Jakby poszli rozpić flaszkę z tyłu szkoły, to nie byłoby problemu, no ale że chodzili na rekolekcje, to już zakrawa na skandal.
Avatar
abi / 9 grudnia 2015 o 20:46
0

Powiedz mi proszę,czy katolicy są aż tak głupi,że aby wiedzieć o tym,że rodzicom należy się szacunek,nie wolno kraść i  zabijać,potrzeba aż Kościoła i jego przykazań?

Trzeba. Nie wiedzą, że szacunek nie tylko dla rodziców, ale w ogóle dla innego człowieka to po prostu przyzwoitość, a kradzież i morderstwo to przestępstwo. Niestety, katolikom i boskie 10 przykazań nie wystarcza, żeby dać innym święty spokój i pozwolić żyć stojąc, nie na klęczkach.

Trzeba. Nie wiedzą, że szacunek nie tylko dla rodziców, ale w ogóle dla innego człowieka to po prostu przyzwoitość, a kradzież i morderstwo to przestępstwo. Niestety, katolikom i boskie 10 przykazań nie wystarcza, żeby dać innym święty spokój i pozwolić żyć stojąc, nie na klęczkach.

rozwiń
Avatar
abi / 9 grudnia 2015 o 20:41
0

Mam pytanie komu to przeszkadzało? Czy komuś stała się krzywda? Domyślam się że zarówno dzieci jak i nauczyciele byli zadowoleni. A jeśli problemem jest wcześniejszy powrót dziecka do domu to pracujący rodzic może sobie przecież pozwolić na 3 dni urlopu i spędzić więcej czasu z dzieckiem.
W tym kraju nigdy nie będzie lepiej, jeśli kuratoria/prokuratura/sądy będą się zajmować takimi pierdołami zamiast pomagać tam gdzie rzeczywiście pomoc jest potrzebna.

Głos rozsądku? Urządzasz sobie kpiny z własnego rozsądku twierdząc, że w dzisiejszych czasach rodzic może sobie wziąć 3 dni urlopu. Otóż przyjmij do wiadomości, że w Lublinie na palcach jednej ręki można policzyć rodziców, którzy w ogóle mają urlop. Pozostali mają płacone za godzinę i fanaberie w stylu "spędzę z dzieckiem trzy dni przy okazji rekolekcji adwentowych" powodują u nich zajady i ból brzucha. Od szyderczego śmiechu. Poproś kogoś, żeby dał ci w pysk, może wtedy się obudzisz.

Głos rozsądku? Urządzasz sobie kpiny z własnego rozsądku twierdząc, że w dzisiejszych czasach rodzic może sobie wziąć 3 dni urlopu. Otóż przyjmij do wiadomości, że w Lublinie na palcach jednej ręki można policzyć rodziców, którzy w ogóle mają urlop. Pozostali mają płacone za godzinę i fanaberie w stylu "spędzę z dzieckiem trzy dni przy okazji rekolekcji adwentowych" powodują u nich zajady i ból brzucha. Od szyderczego śmiechu. Poproś kogoś, żeby dał ci w pysk, może wtedy się obudzisz.

rozwiń
Avatar
kugcf / 9 grudnia 2015 o 20:24
0

Rodzice kochani , co wam przeszkadza kościół ? Może tylko pomóc w wychowaniu . Niczego złego tam nie uczą , wręcz przeciwnie , mówią "czcij ojca swego i matkę swoją , "nie zabijaj", "nie kradnij" itp. Mnie rodzicowi to absolutnie nie przeszkadza. Widać na co dzień , że większość wspólczesnych rodziców pojęcia zielonego o wychowywaniu dzieci nie ma. Więc niech pomaga każdy , kto może. Stały system wartości dzieciakom się przyda . Może będzie jakaś szansa dla nich . Nie jestem fanatykiem, ale mnie na dzieciach zależy . W kościele nie nauczą się na pewno niczego złego

Powiedz mi proszę,czy katolicy są aż tak głupi,że aby wiedzieć o tym,że rodzicom należy się szacunek,nie wolno kraść i  zabijać,potrzeba aż Kościoła i jego przykazań?

Powiedz mi proszę,czy katolicy są aż tak głupi,że aby wiedzieć o tym,że rodzicom należy się szacunek,nie wolno kraść i  zabijać,potrzeba aż Kościoła i jego przykazań?

rozwiń
Avatar
grzechomierz / 9 grudnia 2015 o 20:05
0

A jak rajcują słuchających grzeszki młodych gimnazjalistek.To jest główne sedno tego przdsięwzięcia.

Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 19:53
0
Cały ten zgiełk... o co? Że dyrekcja przychyliła się do prośby proboszcza? Szkoła brała bardzo aktywny udział w przygotowaniach i organizacji całego przedsięwzięcia wiele tygodni przed uroczystościami. Uczniowie brali udział w Orszaku Św. Mikołaja - wcale nie z przymusu, ci co chcieli. To dobra lekcja kultury, wiary i patriotyzmu. Rodzice nie zawsze są w stanie dać ją swoim dzieciom. Wstydźcie się za niektóre komentarze. Poza tym w rekolekcjach i przygotowaniach brały udział wszystkie szkoły z obrębu parafii.
Avatar
xzy / 9 grudnia 2015 o 19:29
0

Mam pytanie komu to przeszkadzało? Czy komuś stała się krzywda? Domyślam się że zarówno dzieci jak i nauczyciele byli zadowoleni. A jeśli problemem jest wcześniejszy powrót dziecka do domu to pracujący rodzic może sobie przecież pozwolić na 3 dni urlopu i spędzić więcej czasu z dzieckiem.
W tym kraju nigdy nie będzie lepiej, jeśli kuratoria/prokuratura/sądy będą się zajmować takimi pierdołami zamiast pomagać tam gdzie rzeczywiście pomoc jest potrzebna.

Zawsze po rekolekcjach jak chodziłam do 19 mieliśmy normalne lekcje ;)

Zawsze po rekolekcjach jak chodziłam do 19 mieliśmy normalne lekcje ;)

rozwiń
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 9 grudnia 2015 o 18:27
0

JEDNAK PIES MUSIAŁ BIEDNA  MAMUSIE PORUSZAĆ - I WYSZEDŁ PSI POMIOT

No widzisz, biedne MAMUSIE to MAUSIE AXCELENCJI, księŻULI i ZAKONNIC nie wspominjąc o OJCU ŚW.(irnietym) w Boski sposób (z)BAWIENIA reprezentujacy PSI POMIOT!

Pamiętasz jak AMIENCJE UJADAŁY na koniec kadencji prezydenta Bronisława KOMOROWSKIEGO? - Jak wściekłe PSY!

Nie zpaominaj, ze związek od roku 1980 – tego nie dał się udobRUCHAĆ nawet ŚWIĘT(ojebliw)EMU JP 2!

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

No widzisz, biedne MAMUSIE to MAUSIE AXCELENCJI, księŻULI i ZAKONNIC nie wspominjąc o OJCU ŚW.(irnietym) w Boski sposób (z)BAWIENIA reprezentujacy PSI POMIOT!

Pamiętasz jak AMIENCJE UJADAŁY na koniec kadencji prezydenta Bronisława KOMOROWSKIEGO? - Jak wś... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 12 1

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 1

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 73 19

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 10 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie