Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2012 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Żeby polecieć, trzeba dojechać do lotniska Lublin. Ale czym?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 78 A A
Kolejarze twierdzą, że pociąg nie może czekać na samolot. – To po co jeździ do portu lotniczego – py
Kolejarze twierdzą, że pociąg nie może czekać na samolot. – To po co jeździ do portu lotniczego – py

Podróżni są wściekli. Autobusów nie ma, kolej kursuje za rzadko i zdarza się, że pociąg odjeżdża tuż przed lądowaniem samolotu. Zapowiedzi poprawy? Mało konkretne

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jedynym środkiem transportu umożliwiającym dojazd do terminalu i wydostanie się z lotniska jest pociąg. Z Lublina do terminalu jest w ciągu dnia tylko pięć kursów, a w niedziele tylko cztery. Tyle samo jest kursów powrotnych. Pierwszy pociąg odjeżdża wcześnie rano, by dowieźć pracowników lotniska, ostatni odbiera ich około 20. To, co zostaje podróżnym nie bardzo im pasuje.

– We wtorek o godz. 11.50 pociąg z lotniska odjechał pusty, a pasażerowie, którzy przylecieli kilka minut później zostali na lodzie – skarży się pan Michał. Wczoraj lądowanie samolotu z Dublina zaplanowane było na godz. 20, a ostatni kurs pociągu z lotniska na godz. 19.50.
Kolejarze twierdzą, że pociąg nie może czekać na samolot.

– Nie ma takiej możliwości, jest rozkład jazdy, musimy go dotrzymać – odpowiada Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Godziny odjazdów zaproponował Urząd Marszałkowski. – Ten rozkład to wersja testowa, będziemy starali się dopasować go do potrzeb. Ale zmiana rozkładu kolejowego nie jest prostą sprawą. Do lutego wszystko powinno się wyjaśnić – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka.

Jest za to szansa, że wcześniej pojawi się połączenie autobusowe z terminalem. – Miasto, jako główny akcjonariusz oczekuje od zarządu Portu Lotniczego Lublin szybkiego zorganizowania siatki połączeń komunikacyjnych z Lublinem – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik Ratusza.

– Prezydent poinformował też zarząd, że oczekuje wcześniejszego, doraźnego rozwiązania problemu – dodaje. Przyznaje jednak, że prezydent nie wyznaczył zarządowi żadnego konkretnego terminu zorganizowania transportu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
POPISowiec / 23 grudnia 2012 r. o 11:26
0
Taryfiarze zrobili sciepkę dla kolejarzy ? Co pociąg odjechał pusty , w czym problem ? TAXI i tak tańsza niż przylot samolotem i pod sam dom ? I Pan kierowca walizki wnieśie już za złotówki . A kolejarze dalej będą strajkować . Jak z Katowic do Lublina przyjedzie spóżniony 1 godz . to nie ma problemu . Jak ma poczekać na samolot , to problem ?
Avatar
POPISowiec / 23 grudnia 2012 r. o 11:21
0
Taryfiarze zrobili sciepkę dla kolejarzy ? Co pociąg odjechał pusty , w czym problem ? TAXI i tak tańsza niż przylot samolotem i pod sam dom ? I Pan kierowca walizki wnieśie już za złotówki . A kolejarze dalej będą strajkować . Jak z Katowic do Lublina przyjedzie spóżniony 1 godz . to nie ma problemu . Jak ma poczekać na samolot , to problem ?
Avatar
KJ / 22 grudnia 2012 r. o 14:25
0
Hamskie komentarze nie powinny być publikowane, co można zautomatyzować np. przez słownik wulgaryzmów.
A tak poza tym wydaje się, że rozwiązaniem byłyby odjazdy opcyjne np. o 17 lub 18 zależnie od tego o której wylądował samolot.
Avatar
miki / 21 grudnia 2012 r. o 10:28
0
"Europa z nas się śmieje..." Hehe. Na razie Europa nie za bardzo wie, gdzie Lublin leży (vide pomyłka na mapie w Stansted). Państwo piszą "dostosować rozkład jazdy do rozkładu lotów" - proszę go sobie najpierw obejrzeć. Oczywiście, trzeba szukać złotego środka, ale na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to łatwe. Na stronach portu lotniczego jest rozkład lotów na zaledwie dwa miesiące do przodu. Zaledwie. W dodatku prawidłowości, na których można by oprzeć rozkład jazdy np. autobusów jest niewiele. Proponuję przed formułowaniem opinii zapoznać się z przepisami ustawy o transporcie, zajrzeć do kasy mpk itd. Warto mieć takie informacje zanim zacznie się stawiać żądania i krzyczeć "oni powinni zrobić". Mamy wolny rynek. Proszę zgłosić w urzędzie marszałkowskim prywatną inicjatywę i zorganizować samodzielnie taki przewóz - sądząc po komentarzach niektórych nie będzie to dla Państwa problemem. Założę się, że UM przyjmie Państwa z otwartymi ramionami.
"Europa z nas się śmieje..." Hehe. Na razie Europa nie za bardzo wie, gdzie Lublin leży (vide pomyłka na mapie w Stansted). Państwo piszą "dostosować rozkład jazdy do rozkładu lotów" - proszę go sobie najpierw obejrzeć. Oczywiście, trzeba szukać złotego środka, ale na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to łatwe. Na stronach portu lotniczego jest rozkład lotów na zaledwie dwa miesiące do przodu. Zaledwie. W dodatku prawidłowości, na których można by oprzeć rozkład jazdy np. autobusów jest niewiele. Proponuję przed formuł... rozwiń
Avatar
ciekawski / 20 grudnia 2012 r. o 22:25
0
[quote name='Zośka' timestamp='1355994960' post='711925']
"– Nie ma takiej możliwości, jest rozkład jazdy, musimy go dotrzymać – odpowiada Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych"

Kim jest ta Pani?
Gdzie są jej przełożeni i dlaczego nie reagują?
Dlaczego p. Zofia Dziewulska jeszcze pracuje?
Gdzie jest zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go w LZPR?
Jaki kretyn jest prezesem/dyrektorem w LZPR? Proszę o nazwisko i stanowsko w celu publicznego napiętnowania jego bezdennej głupoty.

Może kiedy pojawią się informacje o personalnej odpowiedzialności za działanie na szkodę miasta Lublina (straty Lotniska Lublin z tyt. braku prawidłowej komunikacji) ruszy się Wojewoda lub Marszałek i zacznie wyciągać konsekwencje?
[/quote]Kim jest Zośka?
Dlaczego inni normalni forumowicze i znajomi oraz przełożeni Zośki nie reagują?
Dlaczego Zośka jeszcze pisze?
Gdzie się podział zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go Zośka?!
Dlaczego tacy kretyni jak Zośka i jej podobni nie ujawniają swych danych, natomiast ujawniają bezwstydnie swą bezdenną głupotę?!
Może ujawnienie pełnych danych umożliwi personalną odpowiedzialnośc forumowych głupków i pieniaczy i pozwoli im umilknąc raz na zawsze? Proszę o nazwisko Zośki! Bardzo!
[quote name='Zośka' timestamp='1355994960' post='711925']
"– Nie ma takiej możliwości, jest rozkład jazdy, musimy go dotrzymać – odpowiada Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych"

Kim jest ta Pani?
Gdzie są jej przełożeni i dlaczego nie reagują?
Dlaczego p. Zofia Dziewulska jeszcze pracuje?
Gdzie jest zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go w LZPR?
Jaki kretyn jest prezesem/dyrektorem w LZPR? Proszę o nazwisko i stanowsko w celu publicznego napięt... rozwiń
Avatar
znam się na tym trochę / 20 grudnia 2012 r. o 20:22
0
[quote name='MRM' timestamp='1356006660' post='712006']
Widać jakie tu wszyscy macie pojęcie o temacie.
Ten pociąg jeździ WAHADŁOWO zatem jego zatrzymanie pod lotniskiem może oznaczać jego opóźnienie na kursie powrotnym z dworca w Lublinie. A tam też czekają pasażerowie na pociąg NA LOTNISKO.
Druga rzecz - po torach między Świdnikiem a Lublinem porusza się kilkadziesiąt pociągów dziennie. I to nie jest tak, że ten lotniskowy jest najważniejszy i jak on jedzie (niezgodnie z rozkładem) to wszystkie inne należy wstrzymać.
Porównywanie do Modlina to już w ogóle jakiś kosmos. Tam coś ląduje i startuje co kilkanaście minut więc żadnego rozkładu jazdy nie trzeba pod nic dopasowywać.
W przypadku Lublina rozwiązania są trzy:
1) pociąg na lotnisko jeżdżący według oddzielnego rozkładu na każdy dzień tygodnia (TAK, TAK, nie wiem czy ktoś zauważył, ale samoloty są o różnych godzinach w różne dni), a czegoś takiego to ja jeszcze wżyciu nigdzie nie widziałem.
Jeśli będą jeździć częściej niż teraz to owszem, pasażerowie samolotów nie będą musieli czekać tak długo jak teraz, ale i tak inne kursy wozić będą powietrze.
2) puszczenie na żywioł świdnickiego busiarstwa z żółtkami z dziurawą podłogą, którzy odjadą dopiero jak się napcha bydła po brzegi, bo z trzema osobami to się nie opłaca (nawte nie chcę sobie tego wyobrażać).
3) dopóki siatka lotów nie będzie na tyle gęsta by uzasadniała 60-cio minutowy takt pociągów to ZTM Lublin powinien uruchomić połączenia autobusowe, przy czym powinna być to linia expresowa - przystanek początkowy pod lotniskiem, końcowy gdzieś w okolicach al. Tysiąclecia. Wtedy nie byłyby potrzebne dopłaty ze strony Świdnika, na które tamtejsze władze się nigdy nie zgodzą. W przypadku autobusu gdyby musiał czekać na odjazd z lotniska co skutkowałoby jego spóźnieniem również w drugą stronę, o wiele łatwiej jest podstawić jakiś zastępczy pojazd na przystanek w lublinie niż wyczarować pociąg nie wiadomo skąd.
[/quote]

Jeden mądry, co ma pojęcie, jak się świat kręci.

A reszta? Typujecie godziny kursowania pociągu, do końca rozkładu zimowego, smiało
[quote name='MRM' timestamp='1356006660' post='712006']
Widać jakie tu wszyscy macie pojęcie o temacie.
Ten pociąg jeździ WAHADŁOWO zatem jego zatrzymanie pod lotniskiem może oznaczać jego opóźnienie na kursie powrotnym z dworca w Lublinie. A tam też czekają pasażerowie na pociąg NA LOTNISKO.
Druga rzecz - po torach między Świdnikiem a Lublinem porusza się kilkadziesiąt pociągów dziennie. I to nie jest tak, że ten lotniskowy jest najważniejszy i jak on jedzie (niezgodnie z rozkładem) to wszystkie inn... rozwiń
Avatar
nikt / 20 grudnia 2012 r. o 20:15
0
(...)
Avatar
RobUK / 20 grudnia 2012 r. o 19:29
0
Buzdury i politycznie glupia papka nic nie wnoszaca do tematu, busiarze na lotnisku , to by dopiero bylo posmiewisko! Transport musi byc profesjonalnie zorganizowany przez ZTM!
Avatar
RobUK / 20 grudnia 2012 r. o 19:23
0
No wlasnie, nawet najlepsze lotnisko sie nie rozwinie jak nie bedzie tam czym dojechac..powtorka z Modlina a mialo byc tak pieknie????? Nie wolno spoczywac na laurach! Wiadomo ze samoloty moga sie opozniac , szcegolnie przy warunkach pogodowych w zimie! Zmiana rozkladu PKP nie jest tez latwa ale pociagi powinny byc lepiej zaplanowane, doraznie nalezy w porozumieniu z MPK stworzyc pospieszna linie lotniskowa z centrum Lublina na lotnisko kursujaca w miare czesto! To bylo do przewdzenia ze kilka pociagow nie wystarczy. Poza tym budowa drog dojazdowych to porazka , trzeba na wiosne zintensyfikowac prace zeby to jak najszybciej skonczyc i poza tym DOBRZE oznaczyc bo na otnisko przyjezdzaja ludzie z calego regionu anie tylko Swidniczanie!!! Dlaczego rzczy tak oczywiste musza dopier wychodzic w praniu?
No wlasnie, nawet najlepsze lotnisko sie nie rozwinie jak nie bedzie tam czym dojechac..powtorka z Modlina a mialo byc tak pieknie????? Nie wolno spoczywac na laurach! Wiadomo ze samoloty moga sie opozniac , szcegolnie przy warunkach pogodowych w zimie! Zmiana rozkladu PKP nie jest tez latwa ale pociagi powinny byc lepiej zaplanowane, doraznie nalezy w porozumieniu z MPK stworzyc pospieszna linie lotniskowa z centrum Lublina na lotnisko kursujaca w miare czesto! To bylo do przewdzenia ze kilka pociagow nie wystarczy. Poza tym bud... rozwiń
Avatar
Lutzyan / 20 grudnia 2012 r. o 18:03
0
No tak narzekac to My Polacy potrafimy jak nikt na świecie...zamias cieszyc sie z tego co mamay...
Avatar
POPISowiec / 23 grudnia 2012 r. o 11:26
0
Taryfiarze zrobili sciepkę dla kolejarzy ? Co pociąg odjechał pusty , w czym problem ? TAXI i tak tańsza niż przylot samolotem i pod sam dom ? I Pan kierowca walizki wnieśie już za złotówki . A kolejarze dalej będą strajkować . Jak z Katowic do Lublina przyjedzie spóżniony 1 godz . to nie ma problemu . Jak ma poczekać na samolot , to problem ?
Avatar
POPISowiec / 23 grudnia 2012 r. o 11:21
0
Taryfiarze zrobili sciepkę dla kolejarzy ? Co pociąg odjechał pusty , w czym problem ? TAXI i tak tańsza niż przylot samolotem i pod sam dom ? I Pan kierowca walizki wnieśie już za złotówki . A kolejarze dalej będą strajkować . Jak z Katowic do Lublina przyjedzie spóżniony 1 godz . to nie ma problemu . Jak ma poczekać na samolot , to problem ?
Avatar
KJ / 22 grudnia 2012 r. o 14:25
0
Hamskie komentarze nie powinny być publikowane, co można zautomatyzować np. przez słownik wulgaryzmów.
A tak poza tym wydaje się, że rozwiązaniem byłyby odjazdy opcyjne np. o 17 lub 18 zależnie od tego o której wylądował samolot.
Avatar
miki / 21 grudnia 2012 r. o 10:28
0
"Europa z nas się śmieje..." Hehe. Na razie Europa nie za bardzo wie, gdzie Lublin leży (vide pomyłka na mapie w Stansted). Państwo piszą "dostosować rozkład jazdy do rozkładu lotów" - proszę go sobie najpierw obejrzeć. Oczywiście, trzeba szukać złotego środka, ale na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to łatwe. Na stronach portu lotniczego jest rozkład lotów na zaledwie dwa miesiące do przodu. Zaledwie. W dodatku prawidłowości, na których można by oprzeć rozkład jazdy np. autobusów jest niewiele. Proponuję przed formułowaniem opinii zapoznać się z przepisami ustawy o transporcie, zajrzeć do kasy mpk itd. Warto mieć takie informacje zanim zacznie się stawiać żądania i krzyczeć "oni powinni zrobić". Mamy wolny rynek. Proszę zgłosić w urzędzie marszałkowskim prywatną inicjatywę i zorganizować samodzielnie taki przewóz - sądząc po komentarzach niektórych nie będzie to dla Państwa problemem. Założę się, że UM przyjmie Państwa z otwartymi ramionami.
"Europa z nas się śmieje..." Hehe. Na razie Europa nie za bardzo wie, gdzie Lublin leży (vide pomyłka na mapie w Stansted). Państwo piszą "dostosować rozkład jazdy do rozkładu lotów" - proszę go sobie najpierw obejrzeć. Oczywiście, trzeba szukać złotego środka, ale na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to łatwe. Na stronach portu lotniczego jest rozkład lotów na zaledwie dwa miesiące do przodu. Zaledwie. W dodatku prawidłowości, na których można by oprzeć rozkład jazdy np. autobusów jest niewiele. Proponuję przed formuł... rozwiń
Avatar
ciekawski / 20 grudnia 2012 r. o 22:25
0
[quote name='Zośka' timestamp='1355994960' post='711925']
"– Nie ma takiej możliwości, jest rozkład jazdy, musimy go dotrzymać – odpowiada Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych"

Kim jest ta Pani?
Gdzie są jej przełożeni i dlaczego nie reagują?
Dlaczego p. Zofia Dziewulska jeszcze pracuje?
Gdzie jest zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go w LZPR?
Jaki kretyn jest prezesem/dyrektorem w LZPR? Proszę o nazwisko i stanowsko w celu publicznego napiętnowania jego bezdennej głupoty.

Może kiedy pojawią się informacje o personalnej odpowiedzialności za działanie na szkodę miasta Lublina (straty Lotniska Lublin z tyt. braku prawidłowej komunikacji) ruszy się Wojewoda lub Marszałek i zacznie wyciągać konsekwencje?
[/quote]Kim jest Zośka?
Dlaczego inni normalni forumowicze i znajomi oraz przełożeni Zośki nie reagują?
Dlaczego Zośka jeszcze pisze?
Gdzie się podział zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go Zośka?!
Dlaczego tacy kretyni jak Zośka i jej podobni nie ujawniają swych danych, natomiast ujawniają bezwstydnie swą bezdenną głupotę?!
Może ujawnienie pełnych danych umożliwi personalną odpowiedzialnośc forumowych głupków i pieniaczy i pozwoli im umilknąc raz na zawsze? Proszę o nazwisko Zośki! Bardzo!
[quote name='Zośka' timestamp='1355994960' post='711925']
"– Nie ma takiej możliwości, jest rozkład jazdy, musimy go dotrzymać – odpowiada Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych"

Kim jest ta Pani?
Gdzie są jej przełożeni i dlaczego nie reagują?
Dlaczego p. Zofia Dziewulska jeszcze pracuje?
Gdzie jest zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go w LZPR?
Jaki kretyn jest prezesem/dyrektorem w LZPR? Proszę o nazwisko i stanowsko w celu publicznego napięt... rozwiń
Avatar
znam się na tym trochę / 20 grudnia 2012 r. o 20:22
0
[quote name='MRM' timestamp='1356006660' post='712006']
Widać jakie tu wszyscy macie pojęcie o temacie.
Ten pociąg jeździ WAHADŁOWO zatem jego zatrzymanie pod lotniskiem może oznaczać jego opóźnienie na kursie powrotnym z dworca w Lublinie. A tam też czekają pasażerowie na pociąg NA LOTNISKO.
Druga rzecz - po torach między Świdnikiem a Lublinem porusza się kilkadziesiąt pociągów dziennie. I to nie jest tak, że ten lotniskowy jest najważniejszy i jak on jedzie (niezgodnie z rozkładem) to wszystkie inne należy wstrzymać.
Porównywanie do Modlina to już w ogóle jakiś kosmos. Tam coś ląduje i startuje co kilkanaście minut więc żadnego rozkładu jazdy nie trzeba pod nic dopasowywać.
W przypadku Lublina rozwiązania są trzy:
1) pociąg na lotnisko jeżdżący według oddzielnego rozkładu na każdy dzień tygodnia (TAK, TAK, nie wiem czy ktoś zauważył, ale samoloty są o różnych godzinach w różne dni), a czegoś takiego to ja jeszcze wżyciu nigdzie nie widziałem.
Jeśli będą jeździć częściej niż teraz to owszem, pasażerowie samolotów nie będą musieli czekać tak długo jak teraz, ale i tak inne kursy wozić będą powietrze.
2) puszczenie na żywioł świdnickiego busiarstwa z żółtkami z dziurawą podłogą, którzy odjadą dopiero jak się napcha bydła po brzegi, bo z trzema osobami to się nie opłaca (nawte nie chcę sobie tego wyobrażać).
3) dopóki siatka lotów nie będzie na tyle gęsta by uzasadniała 60-cio minutowy takt pociągów to ZTM Lublin powinien uruchomić połączenia autobusowe, przy czym powinna być to linia expresowa - przystanek początkowy pod lotniskiem, końcowy gdzieś w okolicach al. Tysiąclecia. Wtedy nie byłyby potrzebne dopłaty ze strony Świdnika, na które tamtejsze władze się nigdy nie zgodzą. W przypadku autobusu gdyby musiał czekać na odjazd z lotniska co skutkowałoby jego spóźnieniem również w drugą stronę, o wiele łatwiej jest podstawić jakiś zastępczy pojazd na przystanek w lublinie niż wyczarować pociąg nie wiadomo skąd.
[/quote]

Jeden mądry, co ma pojęcie, jak się świat kręci.

A reszta? Typujecie godziny kursowania pociągu, do końca rozkładu zimowego, smiało
[quote name='MRM' timestamp='1356006660' post='712006']
Widać jakie tu wszyscy macie pojęcie o temacie.
Ten pociąg jeździ WAHADŁOWO zatem jego zatrzymanie pod lotniskiem może oznaczać jego opóźnienie na kursie powrotnym z dworca w Lublinie. A tam też czekają pasażerowie na pociąg NA LOTNISKO.
Druga rzecz - po torach między Świdnikiem a Lublinem porusza się kilkadziesiąt pociągów dziennie. I to nie jest tak, że ten lotniskowy jest najważniejszy i jak on jedzie (niezgodnie z rozkładem) to wszystkie inn... rozwiń
Avatar
nikt / 20 grudnia 2012 r. o 20:15
0
(...)
Avatar
RobUK / 20 grudnia 2012 r. o 19:29
0
Buzdury i politycznie glupia papka nic nie wnoszaca do tematu, busiarze na lotnisku , to by dopiero bylo posmiewisko! Transport musi byc profesjonalnie zorganizowany przez ZTM!
Avatar
RobUK / 20 grudnia 2012 r. o 19:23
0
No wlasnie, nawet najlepsze lotnisko sie nie rozwinie jak nie bedzie tam czym dojechac..powtorka z Modlina a mialo byc tak pieknie????? Nie wolno spoczywac na laurach! Wiadomo ze samoloty moga sie opozniac , szcegolnie przy warunkach pogodowych w zimie! Zmiana rozkladu PKP nie jest tez latwa ale pociagi powinny byc lepiej zaplanowane, doraznie nalezy w porozumieniu z MPK stworzyc pospieszna linie lotniskowa z centrum Lublina na lotnisko kursujaca w miare czesto! To bylo do przewdzenia ze kilka pociagow nie wystarczy. Poza tym budowa drog dojazdowych to porazka , trzeba na wiosne zintensyfikowac prace zeby to jak najszybciej skonczyc i poza tym DOBRZE oznaczyc bo na otnisko przyjezdzaja ludzie z calego regionu anie tylko Swidniczanie!!! Dlaczego rzczy tak oczywiste musza dopier wychodzic w praniu?
No wlasnie, nawet najlepsze lotnisko sie nie rozwinie jak nie bedzie tam czym dojechac..powtorka z Modlina a mialo byc tak pieknie????? Nie wolno spoczywac na laurach! Wiadomo ze samoloty moga sie opozniac , szcegolnie przy warunkach pogodowych w zimie! Zmiana rozkladu PKP nie jest tez latwa ale pociagi powinny byc lepiej zaplanowane, doraznie nalezy w porozumieniu z MPK stworzyc pospieszna linie lotniskowa z centrum Lublina na lotnisko kursujaca w miare czesto! To bylo do przewdzenia ze kilka pociagow nie wystarczy. Poza tym bud... rozwiń
Avatar
Lutzyan / 20 grudnia 2012 r. o 18:03
0
No tak narzekac to My Polacy potrafimy jak nikt na świecie...zamias cieszyc sie z tego co mamay...
Zobacz wszystkie komentarze 78

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Azoty Puławy w niedzielę chcą podtrzymać dobrą passę w Szczecinie

Wyjazdowym przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Sandra SPA Pogoń Szczecin. Niedzielne spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16.

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Na półkolonie do szkoły. W zajęciach nie wezmą udziału wszyscy uczniowie

Uczniowie w całej Polsce będą odpoczywali w czasie ferii zimowych w tym samym czasie: od 4 do 17 stycznia. Wyjechać na zimowiska nie będą mogli, ale będą mogli brać udział w półkoloniach w szkołach i placówkach oświatowych. W tych zajęciach udział wezmą jednak tylko nieliczni.

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Lek na cukrzycę może zmniejszać wśród kobiet ryzyko zgonu z powodu COVID-19

Metformina, stosowana w leczeniu cukrzycy, ma związek z mniejszym ryzykiem zgonu z powodu COVID-19 wśród kobiet – wynika z badań opublikowanych w piśmie „The Lancet Healthy Longevity”.

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie
film

Dwa lata więzienia dla dwóch mężczyzn za potrącenie autem pieszej i zostawienie jej w rowie

Dwaj mężczyźni zostali skazani przez Sąd Okręgowy w Krośnie za śmiertelne potrącenie kobiety i nieudzielenie pomocy. Obaj usłyszeli wyroki dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd uchylił zarzut zabójstwa.

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

Lublin: Mieszkańcy palą w piecach śmieciami, ekolodzy namawiają do zmian

13 tys. zł wyda miasto na przekonywanie mieszkańców jednej z dzielnic, że mogą ogrzewać domy mniej uciążliwie dla środowiska i sąsiadów. O taką akcję poprosiła Rada Dzielnicy Dziesiąta, gdzie bywa aż siwo od dymu. Czy palących w piecu śmieciami uda się nakłonić do wydatków na inne ogrzewanie?

Kolizja na rondzie w Lublinie. Są utrudnienia w ruchu

Kolizja na rondzie w Lublinie. Są utrudnienia w ruchu

W piątek po południu na rondzie Mohyły zderzyły się ze sobą osobowe bmw i renault. Na miejscu trwa interwencja policji i straży pożarnej. Są utrudnienia w ruchu.

Motor w sobotę zagra na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. Najważniejsze to odpocząć

Motor w sobotę zagra na wyjeździe z Górnikiem Polkowice. Najważniejsze to odpocząć

W środę Motor wymęczył zwycięstwo z młodzieżą z Lecha II Poznań. A już w sobotę drużynę z Lublina czeka znacznie trudniejsze zadanie – mecz z niedawnym liderem tabeli Górnikiem Polkowice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.

Na granicy przejmują nie tylko papierosy. Najciekawsze przypadki
galeria

Na granicy przejmują nie tylko papierosy. Najciekawsze przypadki

Papierosy, produkty wykonane z chronionych gatunków, narkotyki, nielegalne automaty do gier – to tylko niektóre towary zatrzymane w listopadzie przez funkcjonariuszy lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na granicy z Ukrainą i Białorusią.

Świąteczne Jarmarki na Lubartowskiej 77. Najbliższy już w sobotę
5 grudnia 2020, 7:30

Świąteczne Jarmarki na Lubartowskiej 77. Najbliższy już w sobotę

W soboty grudnia, od 5 do 19 dnia miesiąca, na hali przy ul. Lubartowskiej 77 będzie się odbywał Świąteczny Jarmark Lubelski. Organizatorzy zapraszają w godzinach 7.30-13. Dodatkowo, tuż przed Wigilią, 23 grudnia zrealizowany zostanie dodatkowy jarmark w godz. 10-18.

Tomaszów Lubelski łączy opłatę za śmieci ze zużyciem wody

Tomaszów Lubelski łączy opłatę za śmieci ze zużyciem wody

- Są praktycznie dwie metody obliczania należności za śmieci, „od osoby” i „od wody”. Ta „od osoby” się nie sprawdziła. Spróbujemy tej drugiej – stwierdzili radni. Od stycznia mieszkańcy będą płacić za odbiór odpadów w powiązaniu z ilością zużytej wody

Piłkarki Górnika Łęczna w niedzielę zagrają z Unią Opole w Pucharze Polski

Piłkarki Górnika Łęczna w niedzielę zagrają z Unią Opole w Pucharze Polski

GKS Górnik Łęczna powalczy w Opolu o awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Zadanie nie powinno być trudne, bo rywalem mistrzyń Polski będzie Unia, która na co dzień występuje w III lidze.

Lubelski poseł Lewicy reaguje na artykuł Dziennika. Stawia pytania Ziobrze

Lubelski poseł Lewicy reaguje na artykuł Dziennika. Stawia pytania Ziobrze

O finansowanie lokalnego portalu lubelskie.info z Funduszu Sprawiedliwości pyta ministra Zbigniewa Ziobrę lubelski poseł Lewicy Jacek Czerniak. Parlamentarzysta złożył interpelację w sprawie, o której pisaliśmy w piątek.

Deweloper z Dominowa podkreśla: "Nie wykluczam dalszych rozmów"

Deweloper z Dominowa podkreśla: "Nie wykluczam dalszych rozmów"

Będziemy się starać, aby wyjść tym potrzebom naprzeciw – mówi Dariusz Gałan, radny i właściciel firmy, która chce wybudować blok w Dominowie.

70 procent uczniów ściąga podczas zdalnych lekcji
film

70 procent uczniów ściąga podczas zdalnych lekcji

Blisko 70 procent uczniów przyznaje się do ściągania podczas zajęć online - wynika z anonimowej ankiety przeprowadzonej w jednym z łódzkich liceów. Nauczycielom podczas nauki zdalnej o wiele trudniej kontrolować uczniów. Wielu wyłącza kamerki czy tłumaczy się problemami technicznymi. Według dyrektora łódzkiej placówki - wyniki ankiety nie są zaskoczeniem.

Lex deweloper w Dominowie "Będziemy żyć jak w getcie"

Lex deweloper w Dominowie "Będziemy żyć jak w getcie"

Mimo sprzeciwu mieszkańców ul. Pięknej w Dominowie i innych osób, które poparły ich protest, naprzeciwko ich domów stanie blok. Inwestor, a jednocześnie radny z Dominowa, Dariusz Gałan skorzystał z „lex deweloper”. We wtorek zdołał przekonać większość Rady Gminy Głusk do swojej nowej inwestycji. – Będziemy żyć jak w getcie – komentuje jedna z protestujących osób.