Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2012 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Żeby polecieć, trzeba dojechać do lotniska Lublin. Ale czym?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 78 A A
Kolejarze twierdzą, że pociąg nie może czekać na samolot. – To po co jeździ do portu lotniczego – py
Kolejarze twierdzą, że pociąg nie może czekać na samolot. – To po co jeździ do portu lotniczego – py

Podróżni są wściekli. Autobusów nie ma, kolej kursuje za rzadko i zdarza się, że pociąg odjeżdża tuż przed lądowaniem samolotu. Zapowiedzi poprawy? Mało konkretne

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jedynym środkiem transportu umożliwiającym dojazd do terminalu i wydostanie się z lotniska jest pociąg. Z Lublina do terminalu jest w ciągu dnia tylko pięć kursów, a w niedziele tylko cztery. Tyle samo jest kursów powrotnych. Pierwszy pociąg odjeżdża wcześnie rano, by dowieźć pracowników lotniska, ostatni odbiera ich około 20. To, co zostaje podróżnym nie bardzo im pasuje.

– We wtorek o godz. 11.50 pociąg z lotniska odjechał pusty, a pasażerowie, którzy przylecieli kilka minut później zostali na lodzie – skarży się pan Michał. Wczoraj lądowanie samolotu z Dublina zaplanowane było na godz. 20, a ostatni kurs pociągu z lotniska na godz. 19.50.
Kolejarze twierdzą, że pociąg nie może czekać na samolot.

– Nie ma takiej możliwości, jest rozkład jazdy, musimy go dotrzymać – odpowiada Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Godziny odjazdów zaproponował Urząd Marszałkowski. – Ten rozkład to wersja testowa, będziemy starali się dopasować go do potrzeb. Ale zmiana rozkładu kolejowego nie jest prostą sprawą. Do lutego wszystko powinno się wyjaśnić – mówi Beata Górka, rzecznik marszałka.

Jest za to szansa, że wcześniej pojawi się połączenie autobusowe z terminalem. – Miasto, jako główny akcjonariusz oczekuje od zarządu Portu Lotniczego Lublin szybkiego zorganizowania siatki połączeń komunikacyjnych z Lublinem – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik Ratusza.

– Prezydent poinformował też zarząd, że oczekuje wcześniejszego, doraźnego rozwiązania problemu – dodaje. Przyznaje jednak, że prezydent nie wyznaczył zarządowi żadnego konkretnego terminu zorganizowania transportu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
POPISowiec / 23 grudnia 2012 r. o 11:26
Taryfiarze zrobili sciepkę dla kolejarzy ? Co pociąg odjechał pusty , w czym problem ? TAXI i tak tańsza niż przylot samolotem i pod sam dom ? I Pan kierowca walizki wnieśie już za złotówki . A kolejarze dalej będą strajkować . Jak z Katowic do Lublina przyjedzie spóżniony 1 godz . to nie ma problemu . Jak ma poczekać na samolot , to problem ?
Avatar
POPISowiec / 23 grudnia 2012 r. o 11:21
Taryfiarze zrobili sciepkę dla kolejarzy ? Co pociąg odjechał pusty , w czym problem ? TAXI i tak tańsza niż przylot samolotem i pod sam dom ? I Pan kierowca walizki wnieśie już za złotówki . A kolejarze dalej będą strajkować . Jak z Katowic do Lublina przyjedzie spóżniony 1 godz . to nie ma problemu . Jak ma poczekać na samolot , to problem ?
Avatar
KJ / 22 grudnia 2012 r. o 14:25
Hamskie komentarze nie powinny być publikowane, co można zautomatyzować np. przez słownik wulgaryzmów.
A tak poza tym wydaje się, że rozwiązaniem byłyby odjazdy opcyjne np. o 17 lub 18 zależnie od tego o której wylądował samolot.
Avatar
miki / 21 grudnia 2012 r. o 10:28
"Europa z nas się śmieje..." Hehe. Na razie Europa nie za bardzo wie, gdzie Lublin leży (vide pomyłka na mapie w Stansted). Państwo piszą "dostosować rozkład jazdy do rozkładu lotów" - proszę go sobie najpierw obejrzeć. Oczywiście, trzeba szukać złotego środka, ale na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to łatwe. Na stronach portu lotniczego jest rozkład lotów na zaledwie dwa miesiące do przodu. Zaledwie. W dodatku prawidłowości, na których można by oprzeć rozkład jazdy np. autobusów jest niewiele. Proponuję przed formułowaniem opinii zapoznać się z przepisami ustawy o transporcie, zajrzeć do kasy mpk itd. Warto mieć takie informacje zanim zacznie się stawiać żądania i krzyczeć "oni powinni zrobić". Mamy wolny rynek. Proszę zgłosić w urzędzie marszałkowskim prywatną inicjatywę i zorganizować samodzielnie taki przewóz - sądząc po komentarzach niektórych nie będzie to dla Państwa problemem. Założę się, że UM przyjmie Państwa z otwartymi ramionami.
"Europa z nas się śmieje..." Hehe. Na razie Europa nie za bardzo wie, gdzie Lublin leży (vide pomyłka na mapie w Stansted). Państwo piszą "dostosować rozkład jazdy do rozkładu lotów" - proszę go sobie najpierw obejrzeć. Oczywiście, trzeba szukać złotego środka, ale na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to łatwe. Na stronach portu lotniczego jest rozkład lotów na zaledwie dwa miesiące do przodu. Zaledwie. W dodatku prawidłowości, na których można by oprzeć rozkład jazdy np. autobusów jest niewiele. Proponuję przed formuł... rozwiń
Avatar
ciekawski / 20 grudnia 2012 r. o 22:25
[quote name='Zośka' timestamp='1355994960' post='711925']
"– Nie ma takiej możliwości, jest rozkład jazdy, musimy go dotrzymać – odpowiada Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych"

Kim jest ta Pani?
Gdzie są jej przełożeni i dlaczego nie reagują?
Dlaczego p. Zofia Dziewulska jeszcze pracuje?
Gdzie jest zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go w LZPR?
Jaki kretyn jest prezesem/dyrektorem w LZPR? Proszę o nazwisko i stanowsko w celu publicznego napiętnowania jego bezdennej głupoty.

Może kiedy pojawią się informacje o personalnej odpowiedzialności za działanie na szkodę miasta Lublina (straty Lotniska Lublin z tyt. braku prawidłowej komunikacji) ruszy się Wojewoda lub Marszałek i zacznie wyciągać konsekwencje?
[/quote]Kim jest Zośka?
Dlaczego inni normalni forumowicze i znajomi oraz przełożeni Zośki nie reagują?
Dlaczego Zośka jeszcze pisze?
Gdzie się podział zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go Zośka?!
Dlaczego tacy kretyni jak Zośka i jej podobni nie ujawniają swych danych, natomiast ujawniają bezwstydnie swą bezdenną głupotę?!
Może ujawnienie pełnych danych umożliwi personalną odpowiedzialnośc forumowych głupków i pieniaczy i pozwoli im umilknąc raz na zawsze? Proszę o nazwisko Zośki! Bardzo!
[quote name='Zośka' timestamp='1355994960' post='711925']
"– Nie ma takiej możliwości, jest rozkład jazdy, musimy go dotrzymać – odpowiada Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych"

Kim jest ta Pani?
Gdzie są jej przełożeni i dlaczego nie reagują?
Dlaczego p. Zofia Dziewulska jeszcze pracuje?
Gdzie jest zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go w LZPR?
Jaki kretyn jest prezesem/dyrektorem w LZPR? Proszę o nazwisko i stanowsko w celu publicznego napięt... rozwiń
Avatar
znam się na tym trochę / 20 grudnia 2012 r. o 20:22
[quote name='MRM' timestamp='1356006660' post='712006']
Widać jakie tu wszyscy macie pojęcie o temacie.
Ten pociąg jeździ WAHADŁOWO zatem jego zatrzymanie pod lotniskiem może oznaczać jego opóźnienie na kursie powrotnym z dworca w Lublinie. A tam też czekają pasażerowie na pociąg NA LOTNISKO.
Druga rzecz - po torach między Świdnikiem a Lublinem porusza się kilkadziesiąt pociągów dziennie. I to nie jest tak, że ten lotniskowy jest najważniejszy i jak on jedzie (niezgodnie z rozkładem) to wszystkie inne należy wstrzymać.
Porównywanie do Modlina to już w ogóle jakiś kosmos. Tam coś ląduje i startuje co kilkanaście minut więc żadnego rozkładu jazdy nie trzeba pod nic dopasowywać.
W przypadku Lublina rozwiązania są trzy:
1) pociąg na lotnisko jeżdżący według oddzielnego rozkładu na każdy dzień tygodnia (TAK, TAK, nie wiem czy ktoś zauważył, ale samoloty są o różnych godzinach w różne dni), a czegoś takiego to ja jeszcze wżyciu nigdzie nie widziałem.
Jeśli będą jeździć częściej niż teraz to owszem, pasażerowie samolotów nie będą musieli czekać tak długo jak teraz, ale i tak inne kursy wozić będą powietrze.
2) puszczenie na żywioł świdnickiego busiarstwa z żółtkami z dziurawą podłogą, którzy odjadą dopiero jak się napcha bydła po brzegi, bo z trzema osobami to się nie opłaca (nawte nie chcę sobie tego wyobrażać).
3) dopóki siatka lotów nie będzie na tyle gęsta by uzasadniała 60-cio minutowy takt pociągów to ZTM Lublin powinien uruchomić połączenia autobusowe, przy czym powinna być to linia expresowa - przystanek początkowy pod lotniskiem, końcowy gdzieś w okolicach al. Tysiąclecia. Wtedy nie byłyby potrzebne dopłaty ze strony Świdnika, na które tamtejsze władze się nigdy nie zgodzą. W przypadku autobusu gdyby musiał czekać na odjazd z lotniska co skutkowałoby jego spóźnieniem również w drugą stronę, o wiele łatwiej jest podstawić jakiś zastępczy pojazd na przystanek w lublinie niż wyczarować pociąg nie wiadomo skąd.
[/quote]

Jeden mądry, co ma pojęcie, jak się świat kręci.

A reszta? Typujecie godziny kursowania pociągu, do końca rozkładu zimowego, smiało
[quote name='MRM' timestamp='1356006660' post='712006']
Widać jakie tu wszyscy macie pojęcie o temacie.
Ten pociąg jeździ WAHADŁOWO zatem jego zatrzymanie pod lotniskiem może oznaczać jego opóźnienie na kursie powrotnym z dworca w Lublinie. A tam też czekają pasażerowie na pociąg NA LOTNISKO.
Druga rzecz - po torach między Świdnikiem a Lublinem porusza się kilkadziesiąt pociągów dziennie. I to nie jest tak, że ten lotniskowy jest najważniejszy i jak on jedzie (niezgodnie z rozkładem) to wszystkie inn... rozwiń
Avatar
nikt / 20 grudnia 2012 r. o 20:15
(...)
Avatar
RobUK / 20 grudnia 2012 r. o 19:29
Buzdury i politycznie glupia papka nic nie wnoszaca do tematu, busiarze na lotnisku , to by dopiero bylo posmiewisko! Transport musi byc profesjonalnie zorganizowany przez ZTM!
Avatar
RobUK / 20 grudnia 2012 r. o 19:23
No wlasnie, nawet najlepsze lotnisko sie nie rozwinie jak nie bedzie tam czym dojechac..powtorka z Modlina a mialo byc tak pieknie????? Nie wolno spoczywac na laurach! Wiadomo ze samoloty moga sie opozniac , szcegolnie przy warunkach pogodowych w zimie! Zmiana rozkladu PKP nie jest tez latwa ale pociagi powinny byc lepiej zaplanowane, doraznie nalezy w porozumieniu z MPK stworzyc pospieszna linie lotniskowa z centrum Lublina na lotnisko kursujaca w miare czesto! To bylo do przewdzenia ze kilka pociagow nie wystarczy. Poza tym budowa drog dojazdowych to porazka , trzeba na wiosne zintensyfikowac prace zeby to jak najszybciej skonczyc i poza tym DOBRZE oznaczyc bo na otnisko przyjezdzaja ludzie z calego regionu anie tylko Swidniczanie!!! Dlaczego rzczy tak oczywiste musza dopier wychodzic w praniu?
No wlasnie, nawet najlepsze lotnisko sie nie rozwinie jak nie bedzie tam czym dojechac..powtorka z Modlina a mialo byc tak pieknie????? Nie wolno spoczywac na laurach! Wiadomo ze samoloty moga sie opozniac , szcegolnie przy warunkach pogodowych w zimie! Zmiana rozkladu PKP nie jest tez latwa ale pociagi powinny byc lepiej zaplanowane, doraznie nalezy w porozumieniu z MPK stworzyc pospieszna linie lotniskowa z centrum Lublina na lotnisko kursujaca w miare czesto! To bylo do przewdzenia ze kilka pociagow nie wystarczy. Poza tym bud... rozwiń
Avatar
Lutzyan / 20 grudnia 2012 r. o 18:03
No tak narzekac to My Polacy potrafimy jak nikt na świecie...zamias cieszyc sie z tego co mamay...
Avatar
POPISowiec / 23 grudnia 2012 r. o 11:26
Taryfiarze zrobili sciepkę dla kolejarzy ? Co pociąg odjechał pusty , w czym problem ? TAXI i tak tańsza niż przylot samolotem i pod sam dom ? I Pan kierowca walizki wnieśie już za złotówki . A kolejarze dalej będą strajkować . Jak z Katowic do Lublina przyjedzie spóżniony 1 godz . to nie ma problemu . Jak ma poczekać na samolot , to problem ?
Avatar
POPISowiec / 23 grudnia 2012 r. o 11:21
Taryfiarze zrobili sciepkę dla kolejarzy ? Co pociąg odjechał pusty , w czym problem ? TAXI i tak tańsza niż przylot samolotem i pod sam dom ? I Pan kierowca walizki wnieśie już za złotówki . A kolejarze dalej będą strajkować . Jak z Katowic do Lublina przyjedzie spóżniony 1 godz . to nie ma problemu . Jak ma poczekać na samolot , to problem ?
Avatar
KJ / 22 grudnia 2012 r. o 14:25
Hamskie komentarze nie powinny być publikowane, co można zautomatyzować np. przez słownik wulgaryzmów.
A tak poza tym wydaje się, że rozwiązaniem byłyby odjazdy opcyjne np. o 17 lub 18 zależnie od tego o której wylądował samolot.
Avatar
miki / 21 grudnia 2012 r. o 10:28
"Europa z nas się śmieje..." Hehe. Na razie Europa nie za bardzo wie, gdzie Lublin leży (vide pomyłka na mapie w Stansted). Państwo piszą "dostosować rozkład jazdy do rozkładu lotów" - proszę go sobie najpierw obejrzeć. Oczywiście, trzeba szukać złotego środka, ale na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to łatwe. Na stronach portu lotniczego jest rozkład lotów na zaledwie dwa miesiące do przodu. Zaledwie. W dodatku prawidłowości, na których można by oprzeć rozkład jazdy np. autobusów jest niewiele. Proponuję przed formułowaniem opinii zapoznać się z przepisami ustawy o transporcie, zajrzeć do kasy mpk itd. Warto mieć takie informacje zanim zacznie się stawiać żądania i krzyczeć "oni powinni zrobić". Mamy wolny rynek. Proszę zgłosić w urzędzie marszałkowskim prywatną inicjatywę i zorganizować samodzielnie taki przewóz - sądząc po komentarzach niektórych nie będzie to dla Państwa problemem. Założę się, że UM przyjmie Państwa z otwartymi ramionami.
"Europa z nas się śmieje..." Hehe. Na razie Europa nie za bardzo wie, gdzie Lublin leży (vide pomyłka na mapie w Stansted). Państwo piszą "dostosować rozkład jazdy do rozkładu lotów" - proszę go sobie najpierw obejrzeć. Oczywiście, trzeba szukać złotego środka, ale na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to łatwe. Na stronach portu lotniczego jest rozkład lotów na zaledwie dwa miesiące do przodu. Zaledwie. W dodatku prawidłowości, na których można by oprzeć rozkład jazdy np. autobusów jest niewiele. Proponuję przed formuł... rozwiń
Avatar
ciekawski / 20 grudnia 2012 r. o 22:25
[quote name='Zośka' timestamp='1355994960' post='711925']
"– Nie ma takiej możliwości, jest rozkład jazdy, musimy go dotrzymać – odpowiada Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych"

Kim jest ta Pani?
Gdzie są jej przełożeni i dlaczego nie reagują?
Dlaczego p. Zofia Dziewulska jeszcze pracuje?
Gdzie jest zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go w LZPR?
Jaki kretyn jest prezesem/dyrektorem w LZPR? Proszę o nazwisko i stanowsko w celu publicznego napiętnowania jego bezdennej głupoty.

Może kiedy pojawią się informacje o personalnej odpowiedzialności za działanie na szkodę miasta Lublina (straty Lotniska Lublin z tyt. braku prawidłowej komunikacji) ruszy się Wojewoda lub Marszałek i zacznie wyciągać konsekwencje?
[/quote]Kim jest Zośka?
Dlaczego inni normalni forumowicze i znajomi oraz przełożeni Zośki nie reagują?
Dlaczego Zośka jeszcze pisze?
Gdzie się podział zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go Zośka?!
Dlaczego tacy kretyni jak Zośka i jej podobni nie ujawniają swych danych, natomiast ujawniają bezwstydnie swą bezdenną głupotę?!
Może ujawnienie pełnych danych umożliwi personalną odpowiedzialnośc forumowych głupków i pieniaczy i pozwoli im umilknąc raz na zawsze? Proszę o nazwisko Zośki! Bardzo!
[quote name='Zośka' timestamp='1355994960' post='711925']
"– Nie ma takiej możliwości, jest rozkład jazdy, musimy go dotrzymać – odpowiada Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych"

Kim jest ta Pani?
Gdzie są jej przełożeni i dlaczego nie reagują?
Dlaczego p. Zofia Dziewulska jeszcze pracuje?
Gdzie jest zdrowy rozsądek i dlaczego nie ma go w LZPR?
Jaki kretyn jest prezesem/dyrektorem w LZPR? Proszę o nazwisko i stanowsko w celu publicznego napięt... rozwiń
Avatar
znam się na tym trochę / 20 grudnia 2012 r. o 20:22
[quote name='MRM' timestamp='1356006660' post='712006']
Widać jakie tu wszyscy macie pojęcie o temacie.
Ten pociąg jeździ WAHADŁOWO zatem jego zatrzymanie pod lotniskiem może oznaczać jego opóźnienie na kursie powrotnym z dworca w Lublinie. A tam też czekają pasażerowie na pociąg NA LOTNISKO.
Druga rzecz - po torach między Świdnikiem a Lublinem porusza się kilkadziesiąt pociągów dziennie. I to nie jest tak, że ten lotniskowy jest najważniejszy i jak on jedzie (niezgodnie z rozkładem) to wszystkie inne należy wstrzymać.
Porównywanie do Modlina to już w ogóle jakiś kosmos. Tam coś ląduje i startuje co kilkanaście minut więc żadnego rozkładu jazdy nie trzeba pod nic dopasowywać.
W przypadku Lublina rozwiązania są trzy:
1) pociąg na lotnisko jeżdżący według oddzielnego rozkładu na każdy dzień tygodnia (TAK, TAK, nie wiem czy ktoś zauważył, ale samoloty są o różnych godzinach w różne dni), a czegoś takiego to ja jeszcze wżyciu nigdzie nie widziałem.
Jeśli będą jeździć częściej niż teraz to owszem, pasażerowie samolotów nie będą musieli czekać tak długo jak teraz, ale i tak inne kursy wozić będą powietrze.
2) puszczenie na żywioł świdnickiego busiarstwa z żółtkami z dziurawą podłogą, którzy odjadą dopiero jak się napcha bydła po brzegi, bo z trzema osobami to się nie opłaca (nawte nie chcę sobie tego wyobrażać).
3) dopóki siatka lotów nie będzie na tyle gęsta by uzasadniała 60-cio minutowy takt pociągów to ZTM Lublin powinien uruchomić połączenia autobusowe, przy czym powinna być to linia expresowa - przystanek początkowy pod lotniskiem, końcowy gdzieś w okolicach al. Tysiąclecia. Wtedy nie byłyby potrzebne dopłaty ze strony Świdnika, na które tamtejsze władze się nigdy nie zgodzą. W przypadku autobusu gdyby musiał czekać na odjazd z lotniska co skutkowałoby jego spóźnieniem również w drugą stronę, o wiele łatwiej jest podstawić jakiś zastępczy pojazd na przystanek w lublinie niż wyczarować pociąg nie wiadomo skąd.
[/quote]

Jeden mądry, co ma pojęcie, jak się świat kręci.

A reszta? Typujecie godziny kursowania pociągu, do końca rozkładu zimowego, smiało
[quote name='MRM' timestamp='1356006660' post='712006']
Widać jakie tu wszyscy macie pojęcie o temacie.
Ten pociąg jeździ WAHADŁOWO zatem jego zatrzymanie pod lotniskiem może oznaczać jego opóźnienie na kursie powrotnym z dworca w Lublinie. A tam też czekają pasażerowie na pociąg NA LOTNISKO.
Druga rzecz - po torach między Świdnikiem a Lublinem porusza się kilkadziesiąt pociągów dziennie. I to nie jest tak, że ten lotniskowy jest najważniejszy i jak on jedzie (niezgodnie z rozkładem) to wszystkie inn... rozwiń
Avatar
nikt / 20 grudnia 2012 r. o 20:15
(...)
Avatar
RobUK / 20 grudnia 2012 r. o 19:29
Buzdury i politycznie glupia papka nic nie wnoszaca do tematu, busiarze na lotnisku , to by dopiero bylo posmiewisko! Transport musi byc profesjonalnie zorganizowany przez ZTM!
Avatar
RobUK / 20 grudnia 2012 r. o 19:23
No wlasnie, nawet najlepsze lotnisko sie nie rozwinie jak nie bedzie tam czym dojechac..powtorka z Modlina a mialo byc tak pieknie????? Nie wolno spoczywac na laurach! Wiadomo ze samoloty moga sie opozniac , szcegolnie przy warunkach pogodowych w zimie! Zmiana rozkladu PKP nie jest tez latwa ale pociagi powinny byc lepiej zaplanowane, doraznie nalezy w porozumieniu z MPK stworzyc pospieszna linie lotniskowa z centrum Lublina na lotnisko kursujaca w miare czesto! To bylo do przewdzenia ze kilka pociagow nie wystarczy. Poza tym budowa drog dojazdowych to porazka , trzeba na wiosne zintensyfikowac prace zeby to jak najszybciej skonczyc i poza tym DOBRZE oznaczyc bo na otnisko przyjezdzaja ludzie z calego regionu anie tylko Swidniczanie!!! Dlaczego rzczy tak oczywiste musza dopier wychodzic w praniu?
No wlasnie, nawet najlepsze lotnisko sie nie rozwinie jak nie bedzie tam czym dojechac..powtorka z Modlina a mialo byc tak pieknie????? Nie wolno spoczywac na laurach! Wiadomo ze samoloty moga sie opozniac , szcegolnie przy warunkach pogodowych w zimie! Zmiana rozkladu PKP nie jest tez latwa ale pociagi powinny byc lepiej zaplanowane, doraznie nalezy w porozumieniu z MPK stworzyc pospieszna linie lotniskowa z centrum Lublina na lotnisko kursujaca w miare czesto! To bylo do przewdzenia ze kilka pociagow nie wystarczy. Poza tym bud... rozwiń
Avatar
Lutzyan / 20 grudnia 2012 r. o 18:03
No tak narzekac to My Polacy potrafimy jak nikt na świecie...zamias cieszyc sie z tego co mamay...