Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2012 r.
16:29
Edytuj ten wpis

Zieloni do radnych: zajmijcie się Lublinem, a nie Rydzykiem

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 35 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Stanowisko w obronie Telewizji Trwam może w czwartek przyjąć Rada Miasta na wniosek radnych PiS i jednego radnego PO. – Oczekujemy pracy na rzecz miasta, zamiast tracenia czasu (więc naszych pieniędzy) na tego typu inicjatywy – zareagowali Zieloni 2004.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Projekt stanowiska radnych w obronie Telewizji Trwam jest już gotowy. Jego autorzy proszą Krajową Radiofonii i Telewizji o to, by przyznała stacji o. Rydzyka miejsce w tzw. multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

KRRiT wydała decyzję odmowną, od której nadawca się odwołał, ale przedwczoraj znów dostał odmowę. Swój projekt radni złożyli jeszcze zanim zapadło rozstrzygnięcie w sprawie odwołania.

Autorzy pisma powołują się na "niepokój obywateli miasta dotyczący ich praw w kwestii ładu medialnego w Polsce”. Twierdzą, że wielu mieszkańców uważa, że KRRiT zastosowała wobec telewizji "dyskryminujące kryteria” i że mieszkańcy ci też czują się dyskryminowani.

Choć głosowanie odbędzie się w czwartek, to już w środę "stanowisko w sprawie stanowiska” wydało lubelskie koło nieobecnej w Radzie Miasta partii Zieloni 2004.

Partia stwierdza w nim, że radni są "pracownikami” lublinian i zwraca się do rady: "Oczekujemy, a nawet wymagamy rzetelnego, uczciwego oraz kompetentnego wywiązywania się z obowiązków. Uczestnictwo w sporach ideologicznych do nich nie należy”.

Stanowisko lubelskiego koła Zielonych 2004:

Dziewiętnastego stycznia lubelska rada miasta planuje przyjęcie uchwały potępiającej brak przyznania TV Trwam miejsca w cyfrowym multipleksie. Nie oceniając decyzji KRRiTV pragniemy przypomnieć radnym: jesteście naszymi - mieszkańców Lublina - "pracownikami".
Oczekujemy więc pracy na rzecz miasta, zamiast tracenia czasu (więc naszych pieniędzy) na tego typu inicjatywy. Lublin się wyludnia, miejscowe uczelnie będące największym kapitałem miasta coraz bardziej tracą renomę, inwestorzy omijają nasz region, toczy się niezrozumiała walka z kulturą niezależną.

Nie ma dziedziny, w której praca osób odpowiedzialnych za codzienne funkcjonowanie i rozwój Lublina może być oceniona dobrze.

W tej sytuacji zajmowanie się tematami zastępczymi jest po prostu nieprzyzwoite. Państwa osobiste opinie i poglądy, to Państwa prywatna sprawa, nic nam do tego.

Kiedy jednak występujecie Państwo jako nasi "pracownicy", oczekujemy, a nawet wymagamy rzetelnego, uczciwego oraz kompetentnego wywiązywania się z obowiązków. Uczestnictwo w sporach ideologicznych do nich nie należy.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rutynosaurus Hex / 19 stycznia 2012 o 13:02
0
Nie przepadam za Zielonymi, Czerwonymi, Fioletowymi czy Seledynowymi, ale tym razem przyznaję im rację. Od kiedy to bowiem w kompetencji Rady Miasta leży zajmowanie się prywatnymi stacjami radiowymi czy telewizyjnymi?
Avatar
to-to / 19 stycznia 2012 o 12:54
0
[quote name='Elka' timestamp='1326915404' post='585257']
Wstydzę się za takich katolików jak Ty. Gdybyś posłuchał tego Radia chociaż raz przez cały dzień zobaczyłbyś ile dobra czyni. Ciekawa jestem co na to Twoja Matka może staruszka mieszkająca samotnie dla której to radio jest życiem w samotności. Jestem osobą młodą, daleką od dewocji i takie jest moje stanowisko, aby przyznać miejsce dla Telewizji Trwam i Radia Maryja. Popieram i pochwalam inicjatywę Radnych.
[/quote]
Tak się składa,że często słyszę TO radio,bo moje teście często słuchają - i jedyne czego nie da się przeoczyć,to jest to,że co kilka chwil podają numery swoich kont bankowych aby kasę wpłacać...
[quote name='Elka' timestamp='1326915404' post='585257']
Wstydzę się za takich katolików jak Ty. Gdybyś posłuchał tego Radia chociaż raz przez cały dzień zobaczyłbyś ile dobra czyni. Ciekawa jestem co na to Twoja Matka może staruszka mieszkająca samotnie dla której to radio jest życiem w samotności. Jestem osobą młodą, daleką od dewocji i takie jest moje stanowisko, aby przyznać miejsce dla Telewizji Trwam i Radia Maryja. Popieram i pochwalam inicjatywę Radnych.
[/quote]
Tak się składa,że często słys... rozwiń
Avatar
paula / 19 stycznia 2012 o 11:31
0
Nasze ,, orły'' widocznie nie mają czym się zająć. Ksiądz do kościoła, polityk do polityki, lekarz do szpitala itd.Rydzyk do tworek. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 o 09:49
0
[quote name='Kris' timestamp='1326962616' post='585417']
Wstydź się za siebie jeśli uważasz że opluwanie innych i szczucie na bliźniego swego w tym radio jest błogosławieństwem dla uszu innych.
A swoją drogą radni nie zostali chyba wybrani aby bronić o. Rydzyka za kasę podatników.
[/quote]
JUDE ????
Avatar
Kris / 19 stycznia 2012 o 09:43
0
[quote name='Elka' timestamp='1326915404' post='585257']
Wstydzę się za takich katolików jak Ty. Gdybyś posłuchał tego Radia chociaż raz przez cały dzień zobaczyłbyś ile dobra czyni. Ciekawa jestem co na to Twoja Matka może staruszka mieszkająca samotnie dla której to radio jest życiem w samotności. Jestem osobą młodą, daleką od dewocji i takie jest moje stanowisko, aby przyznać miejsce dla Telewizji Trwam i Radia Maryja. Popieram i pochwalam inicjatywę Radnych.
[/quote]
Wstydź się za siebie jeśli uważasz że opluwanie innych i szczucie na bliźniego swego w tym radio jest błogosławieństwem dla uszu innych.
A swoją drogą radni nie zostali chyba wybrani aby bronić o. Rydzyka za kasę podatników.
[quote name='Elka' timestamp='1326915404' post='585257']
Wstydzę się za takich katolików jak Ty. Gdybyś posłuchał tego Radia chociaż raz przez cały dzień zobaczyłbyś ile dobra czyni. Ciekawa jestem co na to Twoja Matka może staruszka mieszkająca samotnie dla której to radio jest życiem w samotności. Jestem osobą młodą, daleką od dewocji i takie jest moje stanowisko, aby przyznać miejsce dla Telewizji Trwam i Radia Maryja. Popieram i pochwalam inicjatywę Radnych.
[/quote]
Wstydź się za siebie jeśli uw... rozwiń
Avatar
wiedzący z Lub. / 19 stycznia 2012 o 08:08
0
Brawo Zieloni! A radni jak Wam się nudzi to uprzątnąć śmieci z Lublina
Avatar
pawel / 19 stycznia 2012 o 08:04
0
Zieloni uchwycili sedno sprawy. Zajmijcie się Lublinem i Lubelszczyzną.
Avatar
gs / 19 stycznia 2012 o 06:39
0
Od kiedy to prywatna fundacja LUX Veritatis panów Króla i Rydzyka to Koścół Katolicki!Każdy orze jak może. Jak panowie zdobeddą pieniądze na biznes religijno polityczny na multipleksie.!
Avatar
lubelak / 19 stycznia 2012 o 02:11
0
Demokracja polega na tym, że każdy obywatel ma prawo oglądać i słuchać, co jest zgodne z jego poglądami. To, co teraz się dzieje, zmierza wyraźnie do miękkiego totalitaryzmu - tylko jedynie słuszne poglądy stadu lemingów mają być prezentowane.
Avatar
AVE / 18 stycznia 2012 o 22:53
0
[quote name='Gość' timestamp='1326907303' post='585185']
Panie złodzieju Rydzyk, gdzie kasa którą bandyto zbierałeś na ratowanie stoczni ?A wy radni macie jełopy dbać o miasto, a nie o tę szmatę.Do roboty lenie.
[/quote]
A tobie brak kultury i wychowania. Możesz obrażać? Sam się zabierz do pracy. W demokratycznym państwie każdy ma prawo do istnienia. Jakoś prokuratura i sądy nie maja podstawy do oskarżania Rydzyka. Jak masz dowody to przekaż odpowiednim władzom. To jednak nie upoważnia cię do poniżania i wyzywania. Trochę kultury.
[quote name='Gość' timestamp='1326907303' post='585185']
Panie złodzieju Rydzyk, gdzie kasa którą bandyto zbierałeś na ratowanie stoczni ?A wy radni macie jełopy dbać o miasto, a nie o tę szmatę.Do roboty lenie.
[/quote]
A tobie brak kultury i wychowania. Możesz obrażać? Sam się zabierz do pracy. W demokratycznym państwie każdy ma prawo do istnienia. Jakoś prokuratura i sądy nie maja podstawy do oskarżania Rydzyka. Jak masz dowody to przekaż odpowiednim władzom. To jednak nie upoważnia cię do poniżan... rozwiń
Avatar
Rutynosaurus Hex / 19 stycznia 2012 o 13:02
0
Nie przepadam za Zielonymi, Czerwonymi, Fioletowymi czy Seledynowymi, ale tym razem przyznaję im rację. Od kiedy to bowiem w kompetencji Rady Miasta leży zajmowanie się prywatnymi stacjami radiowymi czy telewizyjnymi?
Avatar
to-to / 19 stycznia 2012 o 12:54
0
[quote name='Elka' timestamp='1326915404' post='585257']
Wstydzę się za takich katolików jak Ty. Gdybyś posłuchał tego Radia chociaż raz przez cały dzień zobaczyłbyś ile dobra czyni. Ciekawa jestem co na to Twoja Matka może staruszka mieszkająca samotnie dla której to radio jest życiem w samotności. Jestem osobą młodą, daleką od dewocji i takie jest moje stanowisko, aby przyznać miejsce dla Telewizji Trwam i Radia Maryja. Popieram i pochwalam inicjatywę Radnych.
[/quote]
Tak się składa,że często słyszę TO radio,bo moje teście często słuchają - i jedyne czego nie da się przeoczyć,to jest to,że co kilka chwil podają numery swoich kont bankowych aby kasę wpłacać...
[quote name='Elka' timestamp='1326915404' post='585257']
Wstydzę się za takich katolików jak Ty. Gdybyś posłuchał tego Radia chociaż raz przez cały dzień zobaczyłbyś ile dobra czyni. Ciekawa jestem co na to Twoja Matka może staruszka mieszkająca samotnie dla której to radio jest życiem w samotności. Jestem osobą młodą, daleką od dewocji i takie jest moje stanowisko, aby przyznać miejsce dla Telewizji Trwam i Radia Maryja. Popieram i pochwalam inicjatywę Radnych.
[/quote]
Tak się składa,że często słys... rozwiń
Avatar
paula / 19 stycznia 2012 o 11:31
0
Nasze ,, orły'' widocznie nie mają czym się zająć. Ksiądz do kościoła, polityk do polityki, lekarz do szpitala itd.Rydzyk do tworek. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2012 o 09:49
0
[quote name='Kris' timestamp='1326962616' post='585417']
Wstydź się za siebie jeśli uważasz że opluwanie innych i szczucie na bliźniego swego w tym radio jest błogosławieństwem dla uszu innych.
A swoją drogą radni nie zostali chyba wybrani aby bronić o. Rydzyka za kasę podatników.
[/quote]
JUDE ????
Avatar
Kris / 19 stycznia 2012 o 09:43
0
[quote name='Elka' timestamp='1326915404' post='585257']
Wstydzę się za takich katolików jak Ty. Gdybyś posłuchał tego Radia chociaż raz przez cały dzień zobaczyłbyś ile dobra czyni. Ciekawa jestem co na to Twoja Matka może staruszka mieszkająca samotnie dla której to radio jest życiem w samotności. Jestem osobą młodą, daleką od dewocji i takie jest moje stanowisko, aby przyznać miejsce dla Telewizji Trwam i Radia Maryja. Popieram i pochwalam inicjatywę Radnych.
[/quote]
Wstydź się za siebie jeśli uważasz że opluwanie innych i szczucie na bliźniego swego w tym radio jest błogosławieństwem dla uszu innych.
A swoją drogą radni nie zostali chyba wybrani aby bronić o. Rydzyka za kasę podatników.
[quote name='Elka' timestamp='1326915404' post='585257']
Wstydzę się za takich katolików jak Ty. Gdybyś posłuchał tego Radia chociaż raz przez cały dzień zobaczyłbyś ile dobra czyni. Ciekawa jestem co na to Twoja Matka może staruszka mieszkająca samotnie dla której to radio jest życiem w samotności. Jestem osobą młodą, daleką od dewocji i takie jest moje stanowisko, aby przyznać miejsce dla Telewizji Trwam i Radia Maryja. Popieram i pochwalam inicjatywę Radnych.
[/quote]
Wstydź się za siebie jeśli uw... rozwiń
Avatar
wiedzący z Lub. / 19 stycznia 2012 o 08:08
0
Brawo Zieloni! A radni jak Wam się nudzi to uprzątnąć śmieci z Lublina
Avatar
pawel / 19 stycznia 2012 o 08:04
0
Zieloni uchwycili sedno sprawy. Zajmijcie się Lublinem i Lubelszczyzną.
Avatar
gs / 19 stycznia 2012 o 06:39
0
Od kiedy to prywatna fundacja LUX Veritatis panów Króla i Rydzyka to Koścół Katolicki!Każdy orze jak może. Jak panowie zdobeddą pieniądze na biznes religijno polityczny na multipleksie.!
Avatar
lubelak / 19 stycznia 2012 o 02:11
0
Demokracja polega na tym, że każdy obywatel ma prawo oglądać i słuchać, co jest zgodne z jego poglądami. To, co teraz się dzieje, zmierza wyraźnie do miękkiego totalitaryzmu - tylko jedynie słuszne poglądy stadu lemingów mają być prezentowane.
Avatar
AVE / 18 stycznia 2012 o 22:53
0
[quote name='Gość' timestamp='1326907303' post='585185']
Panie złodzieju Rydzyk, gdzie kasa którą bandyto zbierałeś na ratowanie stoczni ?A wy radni macie jełopy dbać o miasto, a nie o tę szmatę.Do roboty lenie.
[/quote]
A tobie brak kultury i wychowania. Możesz obrażać? Sam się zabierz do pracy. W demokratycznym państwie każdy ma prawo do istnienia. Jakoś prokuratura i sądy nie maja podstawy do oskarżania Rydzyka. Jak masz dowody to przekaż odpowiednim władzom. To jednak nie upoważnia cię do poniżania i wyzywania. Trochę kultury.
[quote name='Gość' timestamp='1326907303' post='585185']
Panie złodzieju Rydzyk, gdzie kasa którą bandyto zbierałeś na ratowanie stoczni ?A wy radni macie jełopy dbać o miasto, a nie o tę szmatę.Do roboty lenie.
[/quote]
A tobie brak kultury i wychowania. Możesz obrażać? Sam się zabierz do pracy. W demokratycznym państwie każdy ma prawo do istnienia. Jakoś prokuratura i sądy nie maja podstawy do oskarżania Rydzyka. Jak masz dowody to przekaż odpowiednim władzom. To jednak nie upoważnia cię do poniżan... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 0 4

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 103 6

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 5

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 2 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 83 26

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!