Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 maja 2016 r.
20:54

Ziemia rolna pod zastaw? Bank się nie zgodzi. To skutki ustawy PiS o obrocie ziemią

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 38 A A
Ziemia rolna tanieje, bo nowa ustawa spowodowała, że nie można już swobodnie kupować takich gruntów, nie będąc rolnikiem
Ziemia rolna tanieje, bo nowa ustawa spowodowała, że nie można już swobodnie kupować takich gruntów, nie będąc rolnikiem

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego ziemią rolną? Banki nie chcą o tym słyszeć. Takie są nieoczekiwane skutki wprowadzonej przez PiS ustawy o obrocie ziemią. Boleśnie przekonał się o tym Dariusz Zabielski z gminy Ludwin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zabielscy mieszkają w Kociej Górze w gminie Ludwin. Na „ojcowiźnie” budują dom. – Inwestycja wyszła z ziemi i postanowiliśmy wziąć kredyt na dalszą część budowy. Odwiedziłem pięć banków, ale żaden nie chce udzielić pożyczki pod hipotekę działki. W każdym usłyszałem, że nowa ustawa o obrocie ziemią rolną nie pozwala bankowi na wpisanie się do księgi wieczystej z hipoteką. Jednym słowem: z kredytu nici – mówi rozżalony Zabielski.

Zabielscy stawiają 100-metrowy dom na hektarowej, rodzinnej działce. – Odrolniliśmy tylko jej część, potrzebną pod budowę domu. Reszta to ziemia orna. Mamy odpowiednie dochody z pracy poza rolnictwem, posiadamy zdolność kredytową, budowa jest realizowana na podstawie prawomocnych pozwoleń... Dla banku to jednak za mało – dodaje Zabielski.

Banki nie chcą komentować sprawy. Odnosi się za to do niej Bolesław Meluch, doradca zarządu Związku Banków Polskich ds. finansowania nieruchomości.

– Bank musi patrzeć na bezpieczeństwo kredytu. W razie kłopotów ze spłatą czy wymówienia warunków umowy kredytowej, grono potencjalnych nabywców ziemi ornej, która była zabezpieczeniem kredytu, jest zgodnie z nowym prawem zawężone do Agencji Nieruchomości Rolnych i rolników. To zbyt duże ryzyko. Dlatego nie dziwi mnie zachowanie banków – ocenia Meluch.

– Na licznych zebraniach z rolnikami wielokrotnie przestrzegałem o negatywnych skutkach Ustawy o obrocie gruntami rolnymi – mówi Stanisław Żmijan (PO), członek sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Przypadek pana Zabielskiego jest początkiem dużego problemu. W efekcie „dobrej zmiany” rozwój obszarów wiejskich został skutecznie zahamowany – dodaje Żmijan.

Pan Dariusz jest w kropce. – Co robić? Odrolnić działkę? Trwa to długo i kosztuje mnóstwo pieniędzy – mówi Zabielski. I dodaje: Nowa ustawa dzieli ludzi na gorszych i lepszych. Z naszymi pozarolniczymi dochodami bez trudu dostalibyśmy kredyt na mieszkanie w mieście. Ale na budowę domu w Kociej Górze – już nie. Czy o to chodziło?

Może być jednak o wiele gorzej. Bo jak usłyszeliśmy w jednym z banków, problemy mogą mieć nie tylko ci rolnicy, którzy ubiegają się o kredyt, ale także ci, którzy mają już pożyczki zabezpieczone ziemią rolną. W przypadku, kiedy ceny ziemi spadają, a tak dzieje się teraz, bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 czerwca 2016 o 12:49
0
do leszcza,, patrioty ,,niżej polski pkobp tez ci kredytu nie da:)
Avatar
rencista / 2 czerwca 2016 o 23:26
0
Głosowałem na PiS, wielka pomyłka. Do końca życia nie zagłosuję na PiS, oraz na żadną partię związaną z kościołem. Apeluję do wszystkich właścicieli ziemi rolnej, idźcie do głosowania w najbliższych wyborach i wyzwólcie się z niewolnictwa.
Avatar
zakaz wstępu wieśniakom do miasta / 20 maja 2016 o 22:16
0
mój znajomy aby się leczyć sprzedawał po kawałku ziemię, bo nie miał za co, a teraz wypadałoby mu umierac. Do tego my mieszczuchy nie pozwólmy aby ze wsi kupowali w mieście mieszkania a takze budowali np. dla swoich dziecii. Jak wojna to wojna, jak kargul z pawlakiem, na młody, sierpy, kosy itp.
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 20:19
0
Oto skutki rządów PiS, a to dopiero początek dobrej zmiany, tak więc przygotujcie się na jeszcze większe atrakcje, dzisiejsze popisy w sejmie przedstawicieli rządu zapowiadają wojnę pislamistów z całym światem, zatem, dobrej zabawy !
Avatar
zgroza co oni z nami wyczyniaja / 20 maja 2016 o 18:43
0
zniewoleni we własnym kraju, ja ***ę, drzewa wyciąc nie wolno, sprzedać nie wolno, nosz kuźwa jeszcze tylko kajdanki niech nam założą i wuj, i probosz po pocałowaniu w stopy po kilka osób dziennie na kilka godzin będzie nas uwalniał. Po co ten mój ojcieć śp. wałczył o ten kraj ,abyśmy my jego dzieci po tylu latach po wojnie byli zniewoleni. Jaki on był nierozsądny poświęcając swoje życie dla kraju.
Avatar
precz z polska / 20 maja 2016 o 18:38
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kup sobie jeszcze jednego wypasa, a juz slyszalem swinie na benzyne. Bedziesz mial; czym jechac na zakupy kartofli, miesa, mleka itd do Biedronek czy jakichs Carefourow. Oto Polska, Ziemie wykupuje Niemiec, ale to nic dla niektorych. Poznikaly polskie fabryki, sklepy, chcieli wykupic lasy i ziemioe. Krotko. Polski mialo nie byc. A jak obecny rzad chce chronic wasza Ojcowizne, to niezadowolenie, bo banki, w wiekszosci nie polskie nie chca dac kredytu. Wyobraz sobie, ze ten dom, gdyby powrocila poprzednia wladza wybudowalbys dla Niemca czy tez innego smierdziela.
a czy oni wywoża tą ziemię, ona u nas i tak zostaje, jak będą inwestować u nas to kużwa mamy pracę i będziemy może zarabiać jak ludzie a nie, że pieprzony rząd z pracodawcami  płaci nam po 1200 ał
a czy oni wywoża tą ziemię, ona u nas i tak zostaje, jak będą inwestować u nas to kużwa mamy pracę i będziemy może zarabiać jak ludzie a nie, że pieprzony rząd z pracodawcami  płaci nam po 1200 ał rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 13:23
0
Zaczyna się! Nie podzielisz wspólnego majątku po rozwodzie, w którym jest ziemia orna i choćby parę drzewek lasu, bo prawo pierwokupu ma Agencja Rolna a lasu Lasy Państwowe, nie sprzedasz ziemi na leczenie bo nikt nie kupi, a powyższe instytucje dadzą kasę za parę lat po cenie urzędowej. Nie dokupisz ziemi do swojego gospodarstwa jeśli jesteś zameldowany w sąsiedniej gminie, a gospodarstwo rolne prowadzisz choćby od urodzenia przez szosę ale w sąsiedniej gminie. To najgorszy gniot prawny od czasów Konstytucji 3-go Maja. Nawet car tak nie dokuczył polskiemu społeczeństwu! Nawet za komuny ziemia byłą świętością! Można mnożyć.
Zaczyna się! Nie podzielisz wspólnego majątku po rozwodzie, w którym jest ziemia orna i choćby parę drzewek lasu, bo prawo pierwokupu ma Agencja Rolna a lasu Lasy Państwowe, nie sprzedasz ziemi na leczenie bo nikt nie kupi, a powyższe instytucje dadzą kasę za parę lat po cenie urzędowej. Nie dokupisz ziemi do swojego gospodarstwa jeśli jesteś zameldowany w sąsiedniej gminie, a gospodarstwo rolne prowadzisz choćby od urodzenia przez szosę ale w sąsiedniej gminie. To najgorszy gniot prawny od czasów Konstytucji 3-go Maja. Nawet car tak nie dok... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 13:08
0
Spoko ludziska to my kupujemy "kartofle" ( kasa to nic innego) Niech się zastanowią jak je sprzedać a jak nie to niech ogłoszą upadłośś wow i basta ;-)
Avatar
jasiu / 20 maja 2016 o 11:15
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kup sobie jeszcze jednego wypasa, a juz slyszalem swinie na benzyne. Bedziesz mial; czym jechac na zakupy kartofli, miesa, mleka itd do Biedronek czy jakichs Carefourow. Oto Polska, Ziemie wykupuje Niemiec, ale to nic dla niektorych. Poznikaly polskie fabryki, sklepy, chcieli wykupic lasy i ziemioe. Krotko. Polski mialo nie byc. A jak obecny rzad chce chronic wasza Ojcowizne, to niezadowolenie, bo banki, w wiekszosci nie polskie nie chca dac kredytu. Wyobraz sobie, ze ten dom, gdyby powrocila poprzednia wladza wybudowalbys dla Niemca czy tez innego smierdziela.
A mi nie przeszkadza, że Niemiec albo Holender kupi tu ziemię i zacznie ją uprawiać. Przeszkadza mi natomiast państwo, które kładzie łapę na prywatnej właśności. Obrońcy polskości od siedmiu boleści.
A mi nie przeszkadza, że Niemiec albo Holender kupi tu ziemię i zacznie ją uprawiać. Przeszkadza mi natomiast państwo, które kładzie łapę na prywatnej właśności. Obrońcy polskości od siedmiu boleści. rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 11:03
0
Same oszczędności. Nie ma kredytu, nie trzeba spłacać odsetek :-) Trza pójść do kościoła i się pomodlić w intencji sprawujących nam władzę, za takie miłosierne prawo...
Avatar
Gość / 4 czerwca 2016 o 12:49
0
do leszcza,, patrioty ,,niżej polski pkobp tez ci kredytu nie da:)
Avatar
rencista / 2 czerwca 2016 o 23:26
0
Głosowałem na PiS, wielka pomyłka. Do końca życia nie zagłosuję na PiS, oraz na żadną partię związaną z kościołem. Apeluję do wszystkich właścicieli ziemi rolnej, idźcie do głosowania w najbliższych wyborach i wyzwólcie się z niewolnictwa.
Avatar
zakaz wstępu wieśniakom do miasta / 20 maja 2016 o 22:16
0
mój znajomy aby się leczyć sprzedawał po kawałku ziemię, bo nie miał za co, a teraz wypadałoby mu umierac. Do tego my mieszczuchy nie pozwólmy aby ze wsi kupowali w mieście mieszkania a takze budowali np. dla swoich dziecii. Jak wojna to wojna, jak kargul z pawlakiem, na młody, sierpy, kosy itp.
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 20:19
0
Oto skutki rządów PiS, a to dopiero początek dobrej zmiany, tak więc przygotujcie się na jeszcze większe atrakcje, dzisiejsze popisy w sejmie przedstawicieli rządu zapowiadają wojnę pislamistów z całym światem, zatem, dobrej zabawy !
Avatar
zgroza co oni z nami wyczyniaja / 20 maja 2016 o 18:43
0
zniewoleni we własnym kraju, ja ***ę, drzewa wyciąc nie wolno, sprzedać nie wolno, nosz kuźwa jeszcze tylko kajdanki niech nam założą i wuj, i probosz po pocałowaniu w stopy po kilka osób dziennie na kilka godzin będzie nas uwalniał. Po co ten mój ojcieć śp. wałczył o ten kraj ,abyśmy my jego dzieci po tylu latach po wojnie byli zniewoleni. Jaki on był nierozsądny poświęcając swoje życie dla kraju.
Avatar
precz z polska / 20 maja 2016 o 18:38
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kup sobie jeszcze jednego wypasa, a juz slyszalem swinie na benzyne. Bedziesz mial; czym jechac na zakupy kartofli, miesa, mleka itd do Biedronek czy jakichs Carefourow. Oto Polska, Ziemie wykupuje Niemiec, ale to nic dla niektorych. Poznikaly polskie fabryki, sklepy, chcieli wykupic lasy i ziemioe. Krotko. Polski mialo nie byc. A jak obecny rzad chce chronic wasza Ojcowizne, to niezadowolenie, bo banki, w wiekszosci nie polskie nie chca dac kredytu. Wyobraz sobie, ze ten dom, gdyby powrocila poprzednia wladza wybudowalbys dla Niemca czy tez innego smierdziela.
a czy oni wywoża tą ziemię, ona u nas i tak zostaje, jak będą inwestować u nas to kużwa mamy pracę i będziemy może zarabiać jak ludzie a nie, że pieprzony rząd z pracodawcami  płaci nam po 1200 ał
a czy oni wywoża tą ziemię, ona u nas i tak zostaje, jak będą inwestować u nas to kużwa mamy pracę i będziemy może zarabiać jak ludzie a nie, że pieprzony rząd z pracodawcami  płaci nam po 1200 ał rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 13:23
0
Zaczyna się! Nie podzielisz wspólnego majątku po rozwodzie, w którym jest ziemia orna i choćby parę drzewek lasu, bo prawo pierwokupu ma Agencja Rolna a lasu Lasy Państwowe, nie sprzedasz ziemi na leczenie bo nikt nie kupi, a powyższe instytucje dadzą kasę za parę lat po cenie urzędowej. Nie dokupisz ziemi do swojego gospodarstwa jeśli jesteś zameldowany w sąsiedniej gminie, a gospodarstwo rolne prowadzisz choćby od urodzenia przez szosę ale w sąsiedniej gminie. To najgorszy gniot prawny od czasów Konstytucji 3-go Maja. Nawet car tak nie dokuczył polskiemu społeczeństwu! Nawet za komuny ziemia byłą świętością! Można mnożyć.
Zaczyna się! Nie podzielisz wspólnego majątku po rozwodzie, w którym jest ziemia orna i choćby parę drzewek lasu, bo prawo pierwokupu ma Agencja Rolna a lasu Lasy Państwowe, nie sprzedasz ziemi na leczenie bo nikt nie kupi, a powyższe instytucje dadzą kasę za parę lat po cenie urzędowej. Nie dokupisz ziemi do swojego gospodarstwa jeśli jesteś zameldowany w sąsiedniej gminie, a gospodarstwo rolne prowadzisz choćby od urodzenia przez szosę ale w sąsiedniej gminie. To najgorszy gniot prawny od czasów Konstytucji 3-go Maja. Nawet car tak nie dok... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 13:08
0
Spoko ludziska to my kupujemy "kartofle" ( kasa to nic innego) Niech się zastanowią jak je sprzedać a jak nie to niech ogłoszą upadłośś wow i basta ;-)
Avatar
jasiu / 20 maja 2016 o 11:15
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kup sobie jeszcze jednego wypasa, a juz slyszalem swinie na benzyne. Bedziesz mial; czym jechac na zakupy kartofli, miesa, mleka itd do Biedronek czy jakichs Carefourow. Oto Polska, Ziemie wykupuje Niemiec, ale to nic dla niektorych. Poznikaly polskie fabryki, sklepy, chcieli wykupic lasy i ziemioe. Krotko. Polski mialo nie byc. A jak obecny rzad chce chronic wasza Ojcowizne, to niezadowolenie, bo banki, w wiekszosci nie polskie nie chca dac kredytu. Wyobraz sobie, ze ten dom, gdyby powrocila poprzednia wladza wybudowalbys dla Niemca czy tez innego smierdziela.
A mi nie przeszkadza, że Niemiec albo Holender kupi tu ziemię i zacznie ją uprawiać. Przeszkadza mi natomiast państwo, które kładzie łapę na prywatnej właśności. Obrońcy polskości od siedmiu boleści.
A mi nie przeszkadza, że Niemiec albo Holender kupi tu ziemię i zacznie ją uprawiać. Przeszkadza mi natomiast państwo, które kładzie łapę na prywatnej właśności. Obrońcy polskości od siedmiu boleści. rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2016 o 11:03
0
Same oszczędności. Nie ma kredytu, nie trzeba spłacać odsetek :-) Trza pójść do kościoła i się pomodlić w intencji sprawujących nam władzę, za takie miłosierne prawo...
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 3 0

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 9 9

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 5 11

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 7

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 12

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 24 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 50 5

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!