Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2012 r.
20:36
Edytuj ten wpis

Złoty interes na fotoradarach: Pieniądze jeżdżą po ulicach w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 55 A A
238 zdjęć w sześć godzin zrobił fotoradar Straży Miejskiej przy ul. Krochmalnej (Maciej Kaczanowski)
238 zdjęć w sześć godzin zrobił fotoradar Straży Miejskiej przy ul. Krochmalnej (Maciej Kaczanowski)

238 zdjęć w sześć godzin zrobił fotoradar Straży Miejskiej przy ul. Krochmalnej. Nawet, gdyby kierowcy dostali najniższe mandaty, zebrałoby się z tego 12 tys. zł. W takim tempie pieniądze zainwestowane w urządzenie zwrócą się w ciągu dwóch tygodni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fotoradar lubelskich strażników działa od tygodnia. Wynik 238 zdjęć to dotychczasowy rekord. Ale wiele wskazuje na to, że niebawem zostanie pobity.

Cztery lata temu po tragicznym wypadku, do którego doszło na przejściu dla pieszych przez ul. Nadbystrzycką w rejonie supermarketu Lidl, policja ustawiła tam fotoradar. W ciągu godziny urządzenie zarejestrowało 308 kierowców przekraczających prędkość. Rekordzista miał na liczniku 128 km/godz.
– Na Krochmalnej najszybciej jadące auto przekroczyło dozwoloną prędkość o 51 km/godz – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Na wszelkich mandatach, nie tylko tych za zbyt szybką jazdę, ale i za złe parkowanie, handel na chodniku czy picie na ławce Straż Miejska ma zarobić w tym roku 2,5 miliona złotych. Takie założenie przyjął prezydent, tworząc budżet miasta na 2012 rok i taką też kwotę zatwierdzili miejscy radni.

– W 2011 roku łączne wpływy do budżetu z tytułu mandatów nakładanych przez Straż Miejską, to 782 tysiące zł – informuje Beata Krzyżanowska z Kancelarii Prezydenta w Urzędzie Miasta. Z kolei plan na 2010 r. zakładał kwotę 1,2 mln złotych. Strażnicy przynieśli o ponad 100 tys. zł więcej.

Zakładając, że każdy z 238 kierowców złapanych w środę na ul. Krochmalnej, tylko nieznacznie przekroczył dozwoloną prędkość, to suma mandatów da kwotę 12 tys. złotych. Wystarczy 10 podobnych "utargów”, by zwróciły się koszty zakupu urządzenia, czyli 122 tys. złotych.

Tymczasem Straż Miejska już zapowiedziała, że w zależności od sytuacji na drogach jest gotowa ustawiać fotoradar nawet na dwanaście godzin dziennie. Co więcej, urządzenie jest przygotowane także do robienia zdjęć nocą. I nadal konsekwentnie zapowiada, że nie będzie ujawniać informacji o tym, na którym z osiemnastu masztów jest danego dnia umieszczony aparat.

Przypomnijmy, że podczas przetargu na zakup fotoradaru strażnicy zapisali w dokumentacji, że urządzenie może robić nawet tysiąc zdjęć dziennie.

MASZTY W LUBLINIE

W mieście jest 18 miejsc, w których stoją maszty z charakterystyczną żółtą skrzynką: Jana Pawła II (Watykańska), al. Unii Lubelskiej, Turystyczna, Romera, Diamentowa, Zemborzycka, al. Warszawska (Główna), Nadbystrzycka (Pozytywistów), Smorawińskiego (Kiepury), Kunickiego (Reja), Krochmalna, Hutnicza (Gospodarcza), Lwowska, al. Tysiąclecia (Działkowa), Andersa (Zawilcowa).

Radar działa od 20 stycznia, zaczynał pracę przy ul. Nadbystrzyckiej.

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kowalski / 28 stycznia 2012 o 18:31
0
[quote name='Kowalski' timestamp='1327691244' post='589182']
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty.

Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
[/quote]

Tak trochę prowakocyjnie zadalem pytanie. Jadę ok. 4 h (jeżdżę tam ok raz w miesiącu) nie goniąc zbytnio (np. max 110-120 na prostej drodze poza obszarem zabudowanym przy ograniczeniu do 90) ale i nie przestrzegajac przepisów. Oznacza to, że na drodze krajowej, czyli z założenia drodze szybkiego ruchu, poruszam sie ze średnią prędkością 65 km/h. Po prostu żeby nadgonić czas stracony na przejeżdżanie przez Łuków,Sieldce,Zambrów lub wlokąc się w sznurku pojazdów, ktorych nie można wyprzedzić bo wąska droga, muszę gdzieś to nadgonić.
Wyjechać 30 min wcześniej? Może nie wystarczyć, więc może godzinę? I spędzić 2 godz. za kółkiem więcej? Tak gadać mogą tylko urzędnicy (w tym strażnicy miejscy), którzy w większość pracę mają na miejscu. Może oni też będą siedzieć w pracy 2 godz. dłużej (bez dodakowej płacy)?
I jeszcze jedno. Samo stwierdzenie, że zakup fotoradaru sie zwróci z mandatów wskazuje na cel jego zakupu - dochód dla samorządu. Zresztą nikt chyba nie ma wątpliwości, że faktycznie taki był jego cel. Gdyby traktować fotoradar jako narzędzie do zwiekszenia bezpieczeństwa na drodze to powinno się zadać pytanie o ile spadnie liczba wypadków? Ale to akurat strażników miejskich chyba bardzo nie obchodzi...
[quote name='Kowalski' timestamp='1327691244' post='589182']
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty.

Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
[/quote]

Tak trochę prowakocyjnie zadalem pytanie. Jadę ok. 4 h (jeżdżę tam ok raz w miesiącu) nie goniąc zby... rozwiń
Avatar
karol / 27 stycznia 2012 o 21:18
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1327692916' post='589194']
Lublin-Łomża rano w piątek? Jakieś 3:40-4:00 czyli wyjazd najlepiej o 6:00.
Podgonisz na obwodnicach na "19" ale utkniesz za Radzyniem w kilku miejscach. Średnia wyjdzie godna Afryki Środkowej, a nie Europy, czyli jakieś 65-70km/h. Bez obaw, do Niepołomic pod Krakowem też tyle się w tym dzikim kraju jedzie... a oni (durnie popierający akcję GWL) upierają się, że priorytetem ma być "17" a nie "19".

Piszę podług własnych doświadczeń... a ja, lekko to lekko, przepisy jednak trochę naginam (te 3:30 to czas "normalny", 4:00 to czas "przepisowy").
[/quote]

I mamy rozwiązanie. Wyjedż 30 min. wcześniej.
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1327692916' post='589194']
Lublin-Łomża rano w piątek? Jakieś 3:40-4:00 czyli wyjazd najlepiej o 6:00.
Podgonisz na obwodnicach na "19" ale utkniesz za Radzyniem w kilku miejscach. Średnia wyjdzie godna Afryki Środkowej, a nie Europy, czyli jakieś 65-70km/h. Bez obaw, do Niepołomic pod Krakowem też tyle się w tym dzikim kraju jedzie... a oni (durnie popierający akcję GWL) upierają się, że priorytetem ma być "17" a nie "19".

rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 27 stycznia 2012 o 20:35
0
[quote name='Kowalski' timestamp='1327691244' post='589182']
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty.

Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
[/quote]

Lublin-Łomża rano w piątek? Jakieś 3:40-4:00 czyli wyjazd najlepiej o 6:00.
Podgonisz na obwodnicach na "19" ale utkniesz za Radzyniem w kilku miejscach. Średnia wyjdzie godna Afryki Środkowej, a nie Europy, czyli jakieś 65-70km/h. Bez obaw, do Niepołomic pod Krakowem też tyle się w tym dzikim kraju jedzie... a oni (durnie popierający akcję GWL) upierają się, że priorytetem ma być "17" a nie "19".

Piszę podług własnych doświadczeń... a ja, lekko to lekko, przepisy jednak trochę naginam (te 3:30 to czas "normalny", 4:00 to czas "przepisowy").
[quote name='Kowalski' timestamp='1327691244' post='589182']
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty.

Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
[/quote]

Lublin-Łomża rano w piątek? Jakieś 3:40-4:00 czyli wyjazd najlepiej o 6:00.
Podgonisz na obwod... rozwiń
Avatar
Kowalski / 27 stycznia 2012 o 20:07
0
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty.

Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
Avatar
maro / 27 stycznia 2012 o 16:24
0
Taaa, poszerzyć Kunickiego do 6 pasów i wio!!!
Avatar
ted / 27 stycznia 2012 o 16:17
0
szczególnie dzisiaj da się pędzić po drogach Lublina
Avatar
tadek / 27 stycznia 2012 o 16:11
0
(...)
Avatar
Gość / 27 stycznia 2012 o 14:56
0
[quote name='andrzej' timestamp='1327672057' post='589073']
Nikt nie lubi płacić mandatów. Ale jest na sposob: nie pędzić, zwłaszcza w mieście. Ktoś tam napisał, że radary to skarbonka nie mająca wpływu na bezpieczeństwo. Bzdura. We Francji, gdzie jest radarów o wiele więcej niż w Polsce spadła i ti znacznie ilość kolizji i wypadków. I dobrze, że nie ma informacji, gdzie danego dnia będą radary stały, bo w innych miejscach każdy by zap....
Poza tym, 50 km/h w miescie w zupełności wystarczy. Trzeba jedynie wcześniej wyjechać z domu..
[/quote]
Ja bym był za tym był aby najpierw drogi budować a to zostanie przeznaczyć na foto-radary,a nie odwrotnie,stawiać foto-radary jak dróg nie ma. Czysty idiotyzm i przyjazne państwo.
[quote name='andrzej' timestamp='1327672057' post='589073']
Nikt nie lubi płacić mandatów. Ale jest na sposob: nie pędzić, zwłaszcza w mieście. Ktoś tam napisał, że radary to skarbonka nie mająca wpływu na bezpieczeństwo. Bzdura. We Francji, gdzie jest radarów o wiele więcej niż w Polsce spadła i ti znacznie ilość kolizji i wypadków. I dobrze, że nie ma informacji, gdzie danego dnia będą radary stały, bo w innych miejscach każdy by zap....
Poza tym, 50 km/h w miescie w zupełności wystarczy. Trzeba jedynie ... rozwiń
Avatar
kolo / 27 stycznia 2012 o 14:54
0
pstrykalo chyba dzisiaj na Turystycznej
Avatar
andrzej / 27 stycznia 2012 o 14:47
0
[quote name='Co ma polityka do radarow' timestamp='1327670044' post='589063']
Ale macie problemy fororadary musza byc a idioci i tak beda placic czy to za lecha donalda jaroslawa i tych wszystkich innych politykow
[/quote]


Nikt nie lubi płacić mandatów. Ale jest na sposob: nie pędzić, zwłaszcza w mieście. Ktoś tam napisał, że radary to skarbonka nie mająca wpływu na bezpieczeństwo. Bzdura. We Francji, gdzie jest radarów o wiele więcej niż w Polsce spadła i ti znacznie ilość kolizji i wypadków. I dobrze, że nie ma informacji, gdzie danego dnia będą radary stały, bo w innych miejscach każdy by zap....
Poza tym, 50 km/h w miescie w zupełności wystarczy. Trzeba jedynie wcześniej wyjechać z domu..
[quote name='Co ma polityka do radarow' timestamp='1327670044' post='589063']
Ale macie problemy fororadary musza byc a idioci i tak beda placic czy to za lecha donalda jaroslawa i tych wszystkich innych politykow
[/quote]


Nikt nie lubi płacić mandatów. Ale jest na sposob: nie pędzić, zwłaszcza w mieście. Ktoś tam napisał, że radary to skarbonka nie mająca wpływu na bezpieczeństwo. Bzdura. We Francji, gdzie jest radarów o wiele więcej niż w Polsce spadła i ti znacznie ilość kolizji i w... rozwiń
Avatar
Kowalski / 28 stycznia 2012 o 18:31
0
[quote name='Kowalski' timestamp='1327691244' post='589182']
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty.

Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
[/quote]

Tak trochę prowakocyjnie zadalem pytanie. Jadę ok. 4 h (jeżdżę tam ok raz w miesiącu) nie goniąc zbytnio (np. max 110-120 na prostej drodze poza obszarem zabudowanym przy ograniczeniu do 90) ale i nie przestrzegajac przepisów. Oznacza to, że na drodze krajowej, czyli z założenia drodze szybkiego ruchu, poruszam sie ze średnią prędkością 65 km/h. Po prostu żeby nadgonić czas stracony na przejeżdżanie przez Łuków,Sieldce,Zambrów lub wlokąc się w sznurku pojazdów, ktorych nie można wyprzedzić bo wąska droga, muszę gdzieś to nadgonić.
Wyjechać 30 min wcześniej? Może nie wystarczyć, więc może godzinę? I spędzić 2 godz. za kółkiem więcej? Tak gadać mogą tylko urzędnicy (w tym strażnicy miejscy), którzy w większość pracę mają na miejscu. Może oni też będą siedzieć w pracy 2 godz. dłużej (bez dodakowej płacy)?
I jeszcze jedno. Samo stwierdzenie, że zakup fotoradaru sie zwróci z mandatów wskazuje na cel jego zakupu - dochód dla samorządu. Zresztą nikt chyba nie ma wątpliwości, że faktycznie taki był jego cel. Gdyby traktować fotoradar jako narzędzie do zwiekszenia bezpieczeństwa na drodze to powinno się zadać pytanie o ile spadnie liczba wypadków? Ale to akurat strażników miejskich chyba bardzo nie obchodzi...
[quote name='Kowalski' timestamp='1327691244' post='589182']
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty.

Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
[/quote]

Tak trochę prowakocyjnie zadalem pytanie. Jadę ok. 4 h (jeżdżę tam ok raz w miesiącu) nie goniąc zby... rozwiń
Avatar
karol / 27 stycznia 2012 o 21:18
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1327692916' post='589194']
Lublin-Łomża rano w piątek? Jakieś 3:40-4:00 czyli wyjazd najlepiej o 6:00.
Podgonisz na obwodnicach na "19" ale utkniesz za Radzyniem w kilku miejscach. Średnia wyjdzie godna Afryki Środkowej, a nie Europy, czyli jakieś 65-70km/h. Bez obaw, do Niepołomic pod Krakowem też tyle się w tym dzikim kraju jedzie... a oni (durnie popierający akcję GWL) upierają się, że priorytetem ma być "17" a nie "19".

Piszę podług własnych doświadczeń... a ja, lekko to lekko, przepisy jednak trochę naginam (te 3:30 to czas "normalny", 4:00 to czas "przepisowy").
[/quote]

I mamy rozwiązanie. Wyjedż 30 min. wcześniej.
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1327692916' post='589194']
Lublin-Łomża rano w piątek? Jakieś 3:40-4:00 czyli wyjazd najlepiej o 6:00.
Podgonisz na obwodnicach na "19" ale utkniesz za Radzyniem w kilku miejscach. Średnia wyjdzie godna Afryki Środkowej, a nie Europy, czyli jakieś 65-70km/h. Bez obaw, do Niepołomic pod Krakowem też tyle się w tym dzikim kraju jedzie... a oni (durnie popierający akcję GWL) upierają się, że priorytetem ma być "17" a nie "19".

rozwiń
Avatar
Kierowca Bombowca / 27 stycznia 2012 o 20:35
0
[quote name='Kowalski' timestamp='1327691244' post='589182']
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty.

Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
[/quote]

Lublin-Łomża rano w piątek? Jakieś 3:40-4:00 czyli wyjazd najlepiej o 6:00.
Podgonisz na obwodnicach na "19" ale utkniesz za Radzyniem w kilku miejscach. Średnia wyjdzie godna Afryki Środkowej, a nie Europy, czyli jakieś 65-70km/h. Bez obaw, do Niepołomic pod Krakowem też tyle się w tym dzikim kraju jedzie... a oni (durnie popierający akcję GWL) upierają się, że priorytetem ma być "17" a nie "19".

Piszę podług własnych doświadczeń... a ja, lekko to lekko, przepisy jednak trochę naginam (te 3:30 to czas "normalny", 4:00 to czas "przepisowy").
[quote name='Kowalski' timestamp='1327691244' post='589182']
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty.

Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
[/quote]

Lublin-Łomża rano w piątek? Jakieś 3:40-4:00 czyli wyjazd najlepiej o 6:00.
Podgonisz na obwod... rozwiń
Avatar
Kowalski / 27 stycznia 2012 o 20:07
0
A jak to jest ze ściągalnością mandatów. Bo te wszystkie wyliczenia zakładają, ze wszyscy ukarani zapłacą mandaty.

Mam pytanie do wszystkich praworządnych przestrzegających przepisów. W przyszły piątek jadę do Łomży. To ok. 250 km od Lublina. O której mam wyjechać, żeby być na 10 (oczywiści nie łamiąc przepisów)?
Avatar
maro / 27 stycznia 2012 o 16:24
0
Taaa, poszerzyć Kunickiego do 6 pasów i wio!!!
Avatar
ted / 27 stycznia 2012 o 16:17
0
szczególnie dzisiaj da się pędzić po drogach Lublina
Avatar
tadek / 27 stycznia 2012 o 16:11
0
(...)
Avatar
Gość / 27 stycznia 2012 o 14:56
0
[quote name='andrzej' timestamp='1327672057' post='589073']
Nikt nie lubi płacić mandatów. Ale jest na sposob: nie pędzić, zwłaszcza w mieście. Ktoś tam napisał, że radary to skarbonka nie mająca wpływu na bezpieczeństwo. Bzdura. We Francji, gdzie jest radarów o wiele więcej niż w Polsce spadła i ti znacznie ilość kolizji i wypadków. I dobrze, że nie ma informacji, gdzie danego dnia będą radary stały, bo w innych miejscach każdy by zap....
Poza tym, 50 km/h w miescie w zupełności wystarczy. Trzeba jedynie wcześniej wyjechać z domu..
[/quote]
Ja bym był za tym był aby najpierw drogi budować a to zostanie przeznaczyć na foto-radary,a nie odwrotnie,stawiać foto-radary jak dróg nie ma. Czysty idiotyzm i przyjazne państwo.
[quote name='andrzej' timestamp='1327672057' post='589073']
Nikt nie lubi płacić mandatów. Ale jest na sposob: nie pędzić, zwłaszcza w mieście. Ktoś tam napisał, że radary to skarbonka nie mająca wpływu na bezpieczeństwo. Bzdura. We Francji, gdzie jest radarów o wiele więcej niż w Polsce spadła i ti znacznie ilość kolizji i wypadków. I dobrze, że nie ma informacji, gdzie danego dnia będą radary stały, bo w innych miejscach każdy by zap....
Poza tym, 50 km/h w miescie w zupełności wystarczy. Trzeba jedynie ... rozwiń
Avatar
kolo / 27 stycznia 2012 o 14:54
0
pstrykalo chyba dzisiaj na Turystycznej
Avatar
andrzej / 27 stycznia 2012 o 14:47
0
[quote name='Co ma polityka do radarow' timestamp='1327670044' post='589063']
Ale macie problemy fororadary musza byc a idioci i tak beda placic czy to za lecha donalda jaroslawa i tych wszystkich innych politykow
[/quote]


Nikt nie lubi płacić mandatów. Ale jest na sposob: nie pędzić, zwłaszcza w mieście. Ktoś tam napisał, że radary to skarbonka nie mająca wpływu na bezpieczeństwo. Bzdura. We Francji, gdzie jest radarów o wiele więcej niż w Polsce spadła i ti znacznie ilość kolizji i wypadków. I dobrze, że nie ma informacji, gdzie danego dnia będą radary stały, bo w innych miejscach każdy by zap....
Poza tym, 50 km/h w miescie w zupełności wystarczy. Trzeba jedynie wcześniej wyjechać z domu..
[quote name='Co ma polityka do radarow' timestamp='1327670044' post='589063']
Ale macie problemy fororadary musza byc a idioci i tak beda placic czy to za lecha donalda jaroslawa i tych wszystkich innych politykow
[/quote]


Nikt nie lubi płacić mandatów. Ale jest na sposob: nie pędzić, zwłaszcza w mieście. Ktoś tam napisał, że radary to skarbonka nie mająca wpływu na bezpieczeństwo. Bzdura. We Francji, gdzie jest radarów o wiele więcej niż w Polsce spadła i ti znacznie ilość kolizji i w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 5 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 4 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 8 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!