Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2018 r.
12:51

Tylko kilkoro radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego nie jest na utrzymaniu podatników. Wśród nich trzech milionerów

0 15 A A
Jacek Bury, Zofia Woźnica i Piotr Rzetelski
Jacek Bury, Zofia Woźnica i Piotr Rzetelski

Zaledwie kilkoro z 33 radnych sejmiku województwa obecnej kadencji nie jest na garnuszku podatnika. Pozostali są zatrudnieni w instytucjach rządowych bądź samorządowych. Wśród tych pracujących na własny rachunek jest troje milionerów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na przedstawienie oświadczeń radni nowej kadencji mieli 30 dni od złożenia ślubowania. Termin minął 21 grudnia, a dokumenty są już publikowane na stronach internetowych urzędu marszałkowskiego. Niektórzy z majątku publicznie musieli rozliczać się po raz pierwszy.

Wstydu nie ma

– Nie od dziś żyję na tym świecie i miałem świadomość tego, że jak się pełni funkcję publiczną, to trzeba składać oświadczenie majątkowe. Niczego się nie wstydzę, na wszystko ciężko i uczciwie zapracowałem. Uważam, że najlepiej jest, gdy człowiek najpierw potrafi zarobić pieniądze, a potem idzie do służby publicznej, a nie na odwrót – mówi Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej, najbogatszy radny tej kadencji.

Lubelski przedsiębiorca w kampanii wyborczej podkreślał, że „do polityki nie idzie dla pieniędzy”, a dietę radnego (ok. 1,7 tys. zł netto) będzie przekazywał na stypendia dla uzdolnionych uczniów. Jego oszczędności to ponad 3,3 mln zł, 818 tys. dolarów, 90 tys. franków szwajcarskich i 37 tys. euro. Daje to łącznie ponad 6,8 mln zł oszczędności. W ciągu 11 miesięcy tego roku na udziałach w swoich dwóch firmach zdążył zarobić ponad 250 tys. zł.

Co ciekawe, Bury nie jest jedynym radnym, którego można uznać za milionera. Prowadzący stok narciarski Piotr Rzetelski (PSL) zgromadził ponad 2 mln zł zaskórniaków, choć spłaca także sporo kredytów. Z kolei Zofia Woźnica (KO), która ma własną przychodnię, zaoszczędziła blisko 1,5 mln zł.

Wracając do sejmikowych debiutantów: po raz pierwszy oświadczenie majątkowe składał m.in. Leszek Kowalczyk (PiS). Jeśli chodzi o jego działalność publiczną, wiadomo o nim, że jest bratem ministra środowiska Henryka Kowalczyka i regionalnym koordynatorem realizowanego przez jego resort programu „Czyste powietrze”.

– Ale tę funkcję pełnię społecznie, nie mam z tego żadnych korzyści – zaznacza Leszek Kowalczyk. Rzeczywiście, z jego oświadczenia wynika, że utrzymuje się z prowadzenia działalności gospodarczej związanej z instalacjami chłodniczo-klimatyzacyjnymi i gospodarstwa rolnego. Oba źródła w tym roku przyniosły mu po ok. 12 tys. zł dochodu.

Oświadczenia majątkowe radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego

Zmiany zawodowe

W wyniku niedawnych wyborów kilku radnych musiało zmienić miejsce zatrudnienia. Oczywiste było to w przypadku członków poprzedniego zarządu województwa, z których czterech zdobyło mandat w sejmiku. Do pracy w spółdzielni mleczarskiej w Rykach wrócił już Grzegorz Kapusta. Pozostali nie znaleźli jeszcze nowych zajęć, choć na brak źródeł dochodu nie muszą narzekać. Sławomir Sosnowski i Arkadiusz Bratkowski (obaj PSL) prowadzą gospodarstwa rolne, a Krzysztof Grabczuk (KO) ma zyski z wynajmu nieruchomości.

Z kolei trzech nowych rajców nie może łączyć mandatu z pracą na dotychczasowych posadach. Krzysztof Babisz z Koalicji Obywatelskiej wziął bezpłatny urlop w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie, choć i tak najpewniej pożegnałby się z dyrektorskim stanowiskiem w marszałkowskiej instytucji ze względu na przynależność partyjną.

Jego klubowy kolega Krzysztof Komorski zrezygnował z funkcji zastępcy prezydenta Lublina. Dzień później został wiceprezesem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie będzie zarabiał 19 tys. zł brutto – więcej, niż na poprzednim stanowisku.

Nowej pracy musi szukać także Michał Piotrowicz (PiS), który jednak skorzystał z ustawowego zapisu umożliwiającego nowo wybranym radnym pozostanie na dotychczasowych etatach przez trzy miesiące od objęcia mandatu i do końca lutego wciąż będzie zastępcą burmistrza Świdnika.

Na parkingu, w garażu i nie tylko

W oświadczeniach radni wpisują nie tylko miejsce zatrudnienia i wysokość zarobków. Muszą wykazać także posiadane nieruchomości czy składniki mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł. W tej ostatniej rubryce dominują samochody, ale nie tylko. Piotr Rzetelski wykazał m.in. armatki śnieżne, ratraki i inny sprzęt stanowiący wyposażenie jego stoku narciarskiego.

U radnych mających gospodarstwa rolne można znaleźć sporo maszyn rolniczych. Z kolei Michał Piotrowicz ma siedem zabytkowych motocykli, m.in. trzy 80-letnie niemeny czy junaka z 1965 roku.

– Nie ukrywam, że jednoślady są moją pasją od wielu lat. Wyszukuję oryginalne motocykle, które odnawiam. Niektóre były w opłakanym stanie, składałem je ze złomu czy luźnych kawałków metalu. To hobby równie kosztowne, co czasochłonne – przyznaje Piotrowicz.

Wśród innych kosztownych przedmiotów wpisanych do oświadczeń są jeszcze m.in.: antyki, zbiór numizmatyczny czy drogie zegarki.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 13:06
+28
Bury oraz inni platformersi/"nowocześni" i zslowcy, oczywiście niektórzy nie są tam dla pieniędzy, ale dla układów, co by posuwać dalej swoje interesy i tyle, dotyczy to też niektórych lubelskich radnych miejskich - są w niej dla układów które ułatwiają, a nawet umożliwiają interesy, więc takie gadanie to można sprzedać głupim.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 13:17
+25
HAHA taki Bury to 1,7 tys zł to wydaje na kolację. To dla populizmu może tych groszy nie brać. Ale jakie lody za miliony mu się uda przy okazji ukręcić to tego już wypisywać w oświadczeniu nie musi. A tak poza tym to kto idzie do sejmiku za 1,7 tys zł ?? Albo idioci albo złodzieje
Avatar
zniesmaczony .... / 31 grudnia 2018 o 13:16
+22
... większości nieporadnych "Radnych" nie powierzyłbym nawet kiosku z gazetami do prowadzenia. To są brojlery polityczne żerujące na podatnikach. Oni potrafią być bezgranicznie śliscy. Jeden taki chełmski spec od motoryzacji w ciągu tygodnia od PO i KOD przeszedł do PiS, aby moc ponownie zaistnieć. Wspólne zdjęcia z obecnie dowodzącym miastem Chełm najprawdopodobniej pragnie zamienić na przepustkę do dalszej kariery. Ohydne to, ale specyficzne dla maluczkich....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 18:26
+17
AAAAAAAaaaaaaaaaaaa Kupię nieruchomość w cenie podanej w oświadczeniu.
Avatar
Biedak / 31 grudnia 2018 o 16:33
+12
Czegoś bogaty? Boś świniowaty...!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 13:52
+12
Nie rozumiem tego liczenia gotówki. Jak ktoś ma kilka nieruchomości o wartości np. 2 mln to nie jest milionerem? W ogóle to w tym zestawieniu powinna być liczona wartość netto - czyli wartość majątku minus wartość zobowiązań. To najlepiej oddaje rzeczywistość.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 18:21
+11
HAhahahahaha - Leszek Kowalczyk - działalność gospodarcza - 12 tys.gospodarstwo rolne - ok. 12 tys. zł....????!!!! śmiać się czy płakać...........uczciwość i standardy formacji zachowane !!!!!!!!!!!!
Avatar
traszka / 31 grudnia 2018 o 15:16
+10
Te zdjęcia w galerii to większe dajcie, przynajmniej wielkości prześcieradła. Albo zatrudnijcie jakiegoś kompetentnego człowieka do obsługi strony ***..
Avatar
Jeszcze normalny / 31 grudnia 2018 o 19:28
+6
Nie trzech tylko troje. Do szkoły ciemniaku.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 o 15:10
+4
Wszyscy bogaci mowią, że uczciwie pracowali i uczciwie się wzbogacili. Trudno w to uwierzyć -uczciwie to u nas w Polsce można dorobić się garba, wrzodów żołądka i siwych włosów.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 o 15:10
+4
Wszyscy bogaci mowią, że uczciwie pracowali i uczciwie się wzbogacili. Trudno w to uwierzyć -uczciwie to u nas w Polsce można dorobić się garba, wrzodów żołądka i siwych włosów.
Avatar
rano wstaje / 1 stycznia 2019 o 13:06
+1
Czegoś bogaty? Boś świniowaty...!
 Bidak ty wstawaj raniej to zobaczysz co ci robią i ty to samo rob a będziesz bogatym.
Avatar
Gucio / 1 stycznia 2019 o 12:55
+2
no jak pospólstwo takiego Rzetelskiego wybiera, to zastanawiam się czy aby demokracja jest na pewno najlepszym systemem
Avatar
Radny z Dopiewa. / 31 grudnia 2018 o 21:21
+2
Zobaczcie powierzchnię mieszkania p. Burego - chyba się pomylił (przecinków w tej liczbie nie widzę, ta kreseczka jest od własnoŚĆ)
Avatar
Jeszcze normalny / 31 grudnia 2018 o 19:28
+6
Nie trzech tylko troje. Do szkoły ciemniaku.
Avatar
wuj Mieczysław / 31 grudnia 2018 o 19:12
+4
Tylko kilkoro? Przecież sama KO i PSL mają 14 radnych plus jeden radny z lewicy.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 18:26
+17
AAAAAAAaaaaaaaaaaaa Kupię nieruchomość w cenie podanej w oświadczeniu.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 o 18:21
+11
HAhahahahaha - Leszek Kowalczyk - działalność gospodarcza - 12 tys.gospodarstwo rolne - ok. 12 tys. zł....????!!!! śmiać się czy płakać...........uczciwość i standardy formacji zachowane !!!!!!!!!!!!
Avatar
Sprawdzić majątki PO / 31 grudnia 2018 o 17:08
+2
Ci bogacze to same PlatfOnsy
Avatar
Biedak / 31 grudnia 2018 o 16:33
+12
Czegoś bogaty? Boś świniowaty...!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczna śmierć 13-latka w Zamościu. Nie zostawił żadnego listu

Tragiczna śmierć 13-latka w Zamościu. Nie zostawił żadnego listu 49 1

Do tragedii doszło na jednym z osiedli w Zamościu. Nie żyje 13-letni chłopiec. Jego ciało znalazł w mieszkaniu 10-letni brat

Azoty Puławy grają z MMTS Kwidzyn. Ostatni mecz u siebie

Azoty Puławy grają z MMTS Kwidzyn. Ostatni mecz u siebie 0 1

Po raz ostatni w tym roku Azoty Puławy wystąpią przed własną publicznością. W 16. kolejce spotkań ich przeciwnikiem będzie MMTS Kwidzyn. Początek środowego spotkania o godzinie 18

Będzie program wsparcia zdolnych uczniów w Białej Podlaskiej

Będzie program wsparcia zdolnych uczniów w Białej Podlaskiej 1 0

Radnego Zjednoczonej Prawicy niepokoi brak programu wspierania uzdolnionych uczniów w Białej Podlaskiej. Apeluje do władz miasta, aby stosowną uchwałę przyjąć jeszcze w tym roku. – Jest w przygotowaniu – odpowiada rzecznik magistratu.

Niezwykłe odkrycie w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL. Pierwsza powojenna książka obecności czytelników
galeria

Niezwykłe odkrycie w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL. Pierwsza powojenna książka obecności czytelników 11 2

Odkrycie cudne, wpisy wzruszające, dotyk historii... Tak komentowane jest odkrycie bibliotekarzy. W Bibliotece Uniwersyteckiej KUL znaleziono księgę, w której wpisywali się użytkownicy czytelni 75 lat temu!

System eMandat w Straży Miejskiej w Chełmie. "Będzie mniej „papierologii”, a więcej działania"

System eMandat w Straży Miejskiej w Chełmie. "Będzie mniej „papierologii”, a więcej działania" 0 1

Cyfryzacja w Straży Miejskiej. Funkcjonariusz z GPS-em w radiowozie doda do meldunku zdjęcie z komórki

Świdnik: Mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci

Świdnik: Mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci 0 6

25 złotych miesięcznie od osoby – tyle od nowego roku zapłacą mieszkańcy Świdnika, którzy segregują śmieci. Dla tych, którzy tego nie robią, stawka będzie podwójna. Tak w poniedziałek zdecydowała Rada Miasta Świdnik, obniżając tym samym stawkę „podwyższonej opłaty” z zaproponowanych przez burmistrza 75 zł na 50 zł.

Acid Drinkers wystąpią w Graffiti
13 grudnia 2019, 19:00

Acid Drinkers wystąpią w Graffiti 0 0

Legendarna polska formacja heavymetalowa - Acid Drinkers już 13 grudnia o godz. 19 wystąpi na scenie Klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13).

Liga Mistrzów. Wielki mecz Milika, dramat Ajaxu Amsterdam
film

Liga Mistrzów. Wielki mecz Milika, dramat Ajaxu Amsterdam 0 0

Napoli pokonało Genk 4:0 i awansowało do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Do wygranej szczególnie przyczynił się Arkadiusz Milik, który zdobył klasycznego hat-tricka w pierwszej połowie spotkania. Na gola w Lidze Mistrzów 25-latek czekał ponad dwa lata

Zrobili sobie parking na alejce dla pieszych. Straż Miejska nie może interweniować
Alarm24

Zrobili sobie parking na alejce dla pieszych. Straż Miejska nie może interweniować 7 30

Chociaż kierowcy na pl. Kaczyńskiego nagminnie parkują na alejce dla pieszych, to Straż Miejska twierdzi, że jest bezradna, bo nie może tu wlepiać mandatów. Strażnicy przekonują, że problem jest w stanie rozwiązać Urząd Miasta. Ten zaś zapewnia, że postara się uwolnić alejkę od parkujących samochodów

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 11 grudnia 2019 r. 0 0

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski zdobywcą statuetki Dziennikarza Roku
Lista laureatów

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski zdobywcą statuetki Dziennikarza Roku 0 27

Poznaliśmy Dziennikarza Roku 2019 oraz wszystkich laureatów 23. edycji nagród Grand Press. Uroczysta, finałowa gala odbyła się dzisiaj w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

Ogromny pomnik Ofiar Komunizmu ma stanąć na pl. Singera. Zgłosili się chętni projektanci

Ogromny pomnik Ofiar Komunizmu ma stanąć na pl. Singera. Zgłosili się chętni projektanci 52 46

25 zespołów projektowych zgłosiło się do konkursu na projekt pomnika Ofiar Komunizmu, który ma stanąć na pl. Singera. Zwycięską wizję powinniśmy poznać 30 grudnia, a jej autor stanie się też wykonawcą samego pomnika. Jego koszt może sięgnąć 300 tys. euro, bo pomysłodawcy chcą, aby był „monumentalny”

Uwaga! TVN: Dziadkowie uprowadzili wnuka? "Chodzi o dobro dziecka”
film

Uwaga! TVN: Dziadkowie uprowadzili wnuka? "Chodzi o dobro dziecka” 0 4

Ile w Polsce znaczą wyroki sądu, jeśli chodzi o kwestie zabezpieczenia interesów dziecka? Historia pani Beaty, która od września nie widziała własnego dziecka, jest bulwersująca. Choć po stronie kobiety stoi prawo, to niewiele z tego wynika.

Christmas Party w studenckiej "Trójce"
12 grudnia 2019, 19:00

Christmas Party w studenckiej "Trójce" 0 0

12 grudnia o godz. 19 w studenckiej stołówce "Trójka" przy ul. Langiewicza 16 odbędzie się Christmas Party. Będą wspólne dekorowanie choinki oraz opowieści o zwyczajach świątecznych panujących w różnych krajach.

Bank Mleka Kobiecego w Lublinie poszukuje nowych dawczyń

Bank Mleka Kobiecego w Lublinie poszukuje nowych dawczyń 14 2

Działający przy Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży SPSK1 w Lublinie Bank Mleka Kobiecego potrzebuje nowych dawczyń. Z kobiecego mleka korzystają już wcześniaki z dwóch lubelskich szpitali

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.