Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2018 r.
12:51

Tylko kilkoro radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego nie jest na utrzymaniu podatników. Wśród nich trzech milionerów

0 15 A A
Jacek Bury, Zofia Woźnica i Piotr Rzetelski
Jacek Bury, Zofia Woźnica i Piotr Rzetelski

Zaledwie kilkoro z 33 radnych sejmiku województwa obecnej kadencji nie jest na garnuszku podatnika. Pozostali są zatrudnieni w instytucjach rządowych bądź samorządowych. Wśród tych pracujących na własny rachunek jest troje milionerów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na przedstawienie oświadczeń radni nowej kadencji mieli 30 dni od złożenia ślubowania. Termin minął 21 grudnia, a dokumenty są już publikowane na stronach internetowych urzędu marszałkowskiego. Niektórzy z majątku publicznie musieli rozliczać się po raz pierwszy.

Wstydu nie ma

– Nie od dziś żyję na tym świecie i miałem świadomość tego, że jak się pełni funkcję publiczną, to trzeba składać oświadczenie majątkowe. Niczego się nie wstydzę, na wszystko ciężko i uczciwie zapracowałem. Uważam, że najlepiej jest, gdy człowiek najpierw potrafi zarobić pieniądze, a potem idzie do służby publicznej, a nie na odwrót – mówi Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej, najbogatszy radny tej kadencji.

Lubelski przedsiębiorca w kampanii wyborczej podkreślał, że „do polityki nie idzie dla pieniędzy”, a dietę radnego (ok. 1,7 tys. zł netto) będzie przekazywał na stypendia dla uzdolnionych uczniów. Jego oszczędności to ponad 3,3 mln zł, 818 tys. dolarów, 90 tys. franków szwajcarskich i 37 tys. euro. Daje to łącznie ponad 6,8 mln zł oszczędności. W ciągu 11 miesięcy tego roku na udziałach w swoich dwóch firmach zdążył zarobić ponad 250 tys. zł.

Co ciekawe, Bury nie jest jedynym radnym, którego można uznać za milionera. Prowadzący stok narciarski Piotr Rzetelski (PSL) zgromadził ponad 2 mln zł zaskórniaków, choć spłaca także sporo kredytów. Z kolei Zofia Woźnica (KO), która ma własną przychodnię, zaoszczędziła blisko 1,5 mln zł.

Wracając do sejmikowych debiutantów: po raz pierwszy oświadczenie majątkowe składał m.in. Leszek Kowalczyk (PiS). Jeśli chodzi o jego działalność publiczną, wiadomo o nim, że jest bratem ministra środowiska Henryka Kowalczyka i regionalnym koordynatorem realizowanego przez jego resort programu „Czyste powietrze”.

– Ale tę funkcję pełnię społecznie, nie mam z tego żadnych korzyści – zaznacza Leszek Kowalczyk. Rzeczywiście, z jego oświadczenia wynika, że utrzymuje się z prowadzenia działalności gospodarczej związanej z instalacjami chłodniczo-klimatyzacyjnymi i gospodarstwa rolnego. Oba źródła w tym roku przyniosły mu po ok. 12 tys. zł dochodu.

Oświadczenia majątkowe radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego

Zmiany zawodowe

W wyniku niedawnych wyborów kilku radnych musiało zmienić miejsce zatrudnienia. Oczywiste było to w przypadku członków poprzedniego zarządu województwa, z których czterech zdobyło mandat w sejmiku. Do pracy w spółdzielni mleczarskiej w Rykach wrócił już Grzegorz Kapusta. Pozostali nie znaleźli jeszcze nowych zajęć, choć na brak źródeł dochodu nie muszą narzekać. Sławomir Sosnowski i Arkadiusz Bratkowski (obaj PSL) prowadzą gospodarstwa rolne, a Krzysztof Grabczuk (KO) ma zyski z wynajmu nieruchomości.

Z kolei trzech nowych rajców nie może łączyć mandatu z pracą na dotychczasowych posadach. Krzysztof Babisz z Koalicji Obywatelskiej wziął bezpłatny urlop w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie, choć i tak najpewniej pożegnałby się z dyrektorskim stanowiskiem w marszałkowskiej instytucji ze względu na przynależność partyjną.

Jego klubowy kolega Krzysztof Komorski zrezygnował z funkcji zastępcy prezydenta Lublina. Dzień później został wiceprezesem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie będzie zarabiał 19 tys. zł brutto – więcej, niż na poprzednim stanowisku.

Nowej pracy musi szukać także Michał Piotrowicz (PiS), który jednak skorzystał z ustawowego zapisu umożliwiającego nowo wybranym radnym pozostanie na dotychczasowych etatach przez trzy miesiące od objęcia mandatu i do końca lutego wciąż będzie zastępcą burmistrza Świdnika.

Na parkingu, w garażu i nie tylko

W oświadczeniach radni wpisują nie tylko miejsce zatrudnienia i wysokość zarobków. Muszą wykazać także posiadane nieruchomości czy składniki mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł. W tej ostatniej rubryce dominują samochody, ale nie tylko. Piotr Rzetelski wykazał m.in. armatki śnieżne, ratraki i inny sprzęt stanowiący wyposażenie jego stoku narciarskiego.

U radnych mających gospodarstwa rolne można znaleźć sporo maszyn rolniczych. Z kolei Michał Piotrowicz ma siedem zabytkowych motocykli, m.in. trzy 80-letnie niemeny czy junaka z 1965 roku.

– Nie ukrywam, że jednoślady są moją pasją od wielu lat. Wyszukuję oryginalne motocykle, które odnawiam. Niektóre były w opłakanym stanie, składałem je ze złomu czy luźnych kawałków metalu. To hobby równie kosztowne, co czasochłonne – przyznaje Piotrowicz.

Wśród innych kosztownych przedmiotów wpisanych do oświadczeń są jeszcze m.in.: antyki, zbiór numizmatyczny czy drogie zegarki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 13:06
+28
Bury oraz inni platformersi/"nowocześni" i zslowcy, oczywiście niektórzy nie są tam dla pieniędzy, ale dla układów, co by posuwać dalej swoje interesy i tyle, dotyczy to też niektórych lubelskich radnych miejskich - są w niej dla układów które ułatwiają, a nawet umożliwiają interesy, więc takie gadanie to można sprzedać głupim.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 13:17
+25
HAHA taki Bury to 1,7 tys zł to wydaje na kolację. To dla populizmu może tych groszy nie brać. Ale jakie lody za miliony mu się uda przy okazji ukręcić to tego już wypisywać w oświadczeniu nie musi. A tak poza tym to kto idzie do sejmiku za 1,7 tys zł ?? Albo idioci albo złodzieje
Avatar
zniesmaczony .... / 31 grudnia 2018 r. o 13:16
+22
... większości nieporadnych "Radnych" nie powierzyłbym nawet kiosku z gazetami do prowadzenia. To są brojlery polityczne żerujące na podatnikach. Oni potrafią być bezgranicznie śliscy. Jeden taki chełmski spec od motoryzacji w ciągu tygodnia od PO i KOD przeszedł do PiS, aby moc ponownie zaistnieć. Wspólne zdjęcia z obecnie dowodzącym miastem Chełm najprawdopodobniej pragnie zamienić na przepustkę do dalszej kariery. Ohydne to, ale specyficzne dla maluczkich....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 18:26
+17
AAAAAAAaaaaaaaaaaaa Kupię nieruchomość w cenie podanej w oświadczeniu.
Avatar
Biedak / 31 grudnia 2018 r. o 16:33
+12
Czegoś bogaty? Boś świniowaty...!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 13:52
+12
Nie rozumiem tego liczenia gotówki. Jak ktoś ma kilka nieruchomości o wartości np. 2 mln to nie jest milionerem? W ogóle to w tym zestawieniu powinna być liczona wartość netto - czyli wartość majątku minus wartość zobowiązań. To najlepiej oddaje rzeczywistość.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 18:21
+11
HAhahahahaha - Leszek Kowalczyk - działalność gospodarcza - 12 tys.gospodarstwo rolne - ok. 12 tys. zł....????!!!! śmiać się czy płakać...........uczciwość i standardy formacji zachowane !!!!!!!!!!!!
Avatar
traszka / 31 grudnia 2018 r. o 15:16
+10
Te zdjęcia w galerii to większe dajcie, przynajmniej wielkości prześcieradła. Albo zatrudnijcie jakiegoś kompetentnego człowieka do obsługi strony ***..
Avatar
Jeszcze normalny / 31 grudnia 2018 r. o 19:28
+6
Nie trzech tylko troje. Do szkoły ciemniaku.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 15:10
+4
Wszyscy bogaci mowią, że uczciwie pracowali i uczciwie się wzbogacili. Trudno w to uwierzyć -uczciwie to u nas w Polsce można dorobić się garba, wrzodów żołądka i siwych włosów.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2019 r. o 15:10
+4
Wszyscy bogaci mowią, że uczciwie pracowali i uczciwie się wzbogacili. Trudno w to uwierzyć -uczciwie to u nas w Polsce można dorobić się garba, wrzodów żołądka i siwych włosów.
Avatar
rano wstaje / 1 stycznia 2019 r. o 13:06
+1
Czegoś bogaty? Boś świniowaty...!
 Bidak ty wstawaj raniej to zobaczysz co ci robią i ty to samo rob a będziesz bogatym.
Avatar
Gucio / 1 stycznia 2019 r. o 12:55
+2
no jak pospólstwo takiego Rzetelskiego wybiera, to zastanawiam się czy aby demokracja jest na pewno najlepszym systemem
Avatar
Radny z Dopiewa. / 31 grudnia 2018 r. o 21:21
+2
Zobaczcie powierzchnię mieszkania p. Burego - chyba się pomylił (przecinków w tej liczbie nie widzę, ta kreseczka jest od własnoŚĆ)
Avatar
Jeszcze normalny / 31 grudnia 2018 r. o 19:28
+6
Nie trzech tylko troje. Do szkoły ciemniaku.
Avatar
wuj Mieczysław / 31 grudnia 2018 r. o 19:12
+4
Tylko kilkoro? Przecież sama KO i PSL mają 14 radnych plus jeden radny z lewicy.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 18:26
+17
AAAAAAAaaaaaaaaaaaa Kupię nieruchomość w cenie podanej w oświadczeniu.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2018 r. o 18:21
+11
HAhahahahaha - Leszek Kowalczyk - działalność gospodarcza - 12 tys.gospodarstwo rolne - ok. 12 tys. zł....????!!!! śmiać się czy płakać...........uczciwość i standardy formacji zachowane !!!!!!!!!!!!
Avatar
Sprawdzić majątki PO / 31 grudnia 2018 r. o 17:08
+2
Ci bogacze to same PlatfOnsy
Avatar
Biedak / 31 grudnia 2018 r. o 16:33
+12
Czegoś bogaty? Boś świniowaty...!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chorowała już połowa, zmarło 8 osób. Tak wygląda życie w domu pomocy społecznej w czasie pandemii
Zdjęcia
galeria

Chorowała już połowa, zmarło 8 osób. Tak wygląda życie w domu pomocy społecznej w czasie pandemii

W najgorszym okresie nasz personel pracował na okrągło. Teraz jest lepiej. Wciąż jednak mamy chorych na Covid-19 – przyznaje dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance.

Koronawirus. Oni już przechorowali? Pierwsze regiony mogą być zieloną strefą

Koronawirus. Oni już przechorowali? Pierwsze regiony mogą być zieloną strefą

Puławy: Trzy zatoki i nowy przystanek

Puławy: Trzy zatoki i nowy przystanek

Zmiany na lepsze na wojewódzkich drogach. Przy ul. Piłsudskiego powstaje nowy przystanek autobusowy, a na Lubelskiej zatoki, dzięki którym autobusy nie będą blokowały ruchu. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Cztery nowe samoloty dla podchorążych z Dęblina
galeria

Cztery nowe samoloty dla podchorążych z Dęblina

Cztery nowe samoloty przyleciały w listopadzie do Dęblina. Dwa to Diamondy DA 20 C1, które zasiliły flotę Lotniczej Akademii Wojskowej. Kolejne dwa to odrzutowce M-346 Bielik, stacjonujące w 41. Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Zamość: Pomysł na reaktywację XVI-wiecznej uczelni

Zamość: Pomysł na reaktywację XVI-wiecznej uczelni

- Teraz mamy swoje pięć minut – uważają członkowie komitetu, który chce reaktywować Akademię Zamojską. Zbierają głosy poparcia i liczą, że „nasz” minister edukacji i nauki nada polityczny bieg sprawie. Jest już interpelacja poselska i plan spotkania ministra z członkami komitetu. Prezydent Zamościa zwraca uwagę na trudności ale zachęca do działania w sprawie zamojskiej uczelni

Lublin: Mężczyzna leżał na podłodze. Nie udało się go uratować

Lublin: Mężczyzna leżał na podłodze. Nie udało się go uratować

Nie żyje 63-letni pracownik ochrony, który miał nocną zmianę. Mężczyznę leżącego na podłodze budynku przy ul. Łęczyńskiej w Lublinie zauważył jego zmiennik, który w sobotę rano przyszedł do pracy.

Pożar w domu przy ul. Choiny w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Pożar w domu przy ul. Choiny w Lublinie

Do pożaru sadzy doszło dzisiaj w jednym z domów jednorodzinnych na ul. Choiny w Lublinie. Nikomu nic się nie stało. Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci.

Historyczna strata kopalni Bogdanka. Najgorszy kwartał

Historyczna strata kopalni Bogdanka. Najgorszy kwartał

Trzeci kwartał tego roku jest najgorszym w historii Bogdanki. Po raz pierwszy w kopalnia przyniosła stratę, a zyski za cały 2020 r. znacząco spadły. Zwolnień jednak nie będzie. Kopalnia, per saldo, jest dochodowa.

Ul. Dolna 3 Maja. Uszkodzone rusztowanie budowy. Koniec objazdów
AKTUALIZACJA
galeria

Ul. Dolna 3 Maja. Uszkodzone rusztowanie budowy. Koniec objazdów

Ruch na ul. Dolnej 3 Maja i 3 Maja w Lublinie został już przywrócony. Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego poinformowała, że "pojazdy komunikacji miejskiej wracają na swoje podstawowe trasy niemniej mogą kursować z opóźnieniami".

Wąwolnica: Kierująca hondą uderzyła w ogrodzenie posesji

Wąwolnica: Kierująca hondą uderzyła w ogrodzenie posesji

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną kolizji w Wąwolnicy (powiat puławski). 24-latka jadąca hondą straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w ogrodzenie posesji.

Otwarte galerie, mieszkańcy Lublina ruszyli na zakupy. Niedziele handlowe w grudniu
ZDJĘCIA
galeria

Otwarte galerie, mieszkańcy Lublina ruszyli na zakupy. Niedziele handlowe w grudniu

Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną w kraju, w sobotę otwarte zostały galerie handlowe. Klienci mogą zrobić też zakupy w dużych sklepach meblowych. Handel ma działać w ścisłym reżimie sanitarnym, chociaż limity w sklepach się nie zmieniają.

Opady marzącego deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Ostrzeżenie synoptyków
film

Opady marzącego deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Ostrzeżenie synoptyków

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla województwa lubelskiego. Dotyczy marznących opadów. Na drogach może być ślisko.

Koronawirus w Lubelskiem. Ponad 900 nowych przypadków

Koronawirus w Lubelskiem. Ponad 900 nowych przypadków

937 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zostało potwierdzonych ostatniej doby w województwie lubelskim. Najwięcej w Lublinie - 227.

Ponad 15 tys. nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia

Ponad 15 tys. nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia

15 178 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Nie żyje 599 osób z infekcją COVID-19, większość miała choroby współistniejące. W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport.

Byliśmy monolitem, czyli opinie po meczu Górnika Łęczna z ŁKS Łódź

Byliśmy monolitem, czyli opinie po meczu Górnika Łęczna z ŁKS Łódź

W hicie 14. kolejki Fortuna I Ligi Górnik Łęczna pokonał u siebie ŁKS Łódź 2:0, a obie bramki padły po strzałach głową. Dzięki piątkowej wygranej zielono-czarni wciąż znajdują się w ścisłej czołówce ligowej tabeli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.