Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2016 r.
14:17

ZNP chce żeby nauczyciele nie musieli przyjmować wniosków 500 plus

Autor: Zdjęcie autora ask
0 18 A A

Związek Nauczycielstwa Polskiego prosi minister edukacji, by pracownicy szkół nie musieli przyjmować wniosków o wypłatę świadczeń wychowawczych. W program 500 plus w samym Lublinie zaangażowanych ma być 25 placówek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Związkowcy podkreślają, że zgodnie z prawem wnioski o wypłatę świadczeń powinny być składane w urzędzie gminy lub miasta. – Prezydent miasta, wójt lub burmistrz może upoważnić do tego dyrektora szkoły, a na jego wniosek także inną dowolną osobę, np. pracownika szkoły – tłumaczy Sławomir Broniarz, prezes ZNP. – Zarówno dyrektor, jak i pracownicy szkoły mogą jednak odmówić podpisania stosownej umowy w tej sprawie.

W liście do minister Anny Zalewskiej związkowcy podkreślają, że pracownicy szkół nie mogą przyjmować wniosków, ponieważ takiego obowiązku nie nakłada na nich ustawa o systemie oświaty.

– Niedopuszczalna jest sytuacja, w której pracownicy szkół będą wykonywać te obowiązki w czasie, w którym winni świadczyć pracę – pisze Broniarz.

Lubelski ratusz uspokaja, że szkoły będą pełnić wyłącznie funkcje pomocnicze w trzech pierwszych miesiącach od rozpoczęcia programu, gdyby wyznaczone punkty w BOMach i filiach MOPR okazały się niewystarczające.

– Żadna szkoła nie została wytypowana do wsparcia programu bez zgody dyrektora, lecz w drodze wspólnych spotkań i porozumienia z miastem. Dyrektorzy samodzielnie ustalili zakres czasowy, w którym mogą zorganizować przyjmowanie wniosków – podkreśla Olga Mazurek z biura prasowego ratusza. – Ze względu na to, że szkoły są placówkami podlegającymi miastu, nie ma potrzeby podpisywania żadnych umów.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 17:54
0
ZNP chce przyjmować do Polski dzicz, która rozwala Europę. Cokolwiek powiedzą, to nie są wiarygodni.
Avatar
inter / 25 marca 2016 o 11:18
0

cyt.,,Również jestem nauczycielem i nic mi się nie stanie jak przyjmę kilka wniosków."  BRAWO !!!! BRAWO !!!  OTO JEST STUPROCENTOWY NAUCZYCIEL.....!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 10:07
0

co, lenie robią dzieci z nudów i dla pieniędzy a nauczyciele mają ich obsługiwać, ja pier***ę

Avatar
xxxx / 25 marca 2016 o 08:56
0

Również jestem nauczycielem i nic mi się nie stanie jak przyjmę kilka wniosków.

To się zgłoś na ochotnika!

Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 08:36
0
Również jestem nauczycielem i nic mi się nie stanie jak przyjmę kilka wniosków.
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 08:18
0

To nauczyciele będą przyjmować wnioski, czy pracownicy obsługi pracujący w szkołach? Jeżeli tylko pracownicy obsługi którzy mogą dodatkowo zarobić to chyba fajnie.


Pracownicy administracji w szkole. Niestety nie zarobią sobe dodatkowo, bo będą przyjmować wnioski w swoich godzinach pracy. Tylko pytanie, kiedy będą mieli czas, żeby nadrobić swoje zadania wpisane w pensum. Dla nieuświadomionych - administracja pracuje 8 godzin dziennie. (Pracownicy obsługowi to panie sprzątaczki, woźne, konserwator.)

Pracownicy administracji w szkole. Niestety nie zarobią sobe dodatkowo, bo będą przyjmować wnioski w swoich godzinach pracy. Tylko pytanie, kiedy będą mieli czas, żeby nadrobić swoje zadania wpisane w pensum. Dla nieuświadomionych - administracja pracuje 8 godzin dziennie. (Pracownicy obsługowi to panie sprzątaczki, woźne, konserwator.) rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 08:12
0
Nauczyciele będą zajmowały się przyjmowaniem wniosków a z dzieciaków wyrosną takie głąby jak niżej.
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 07:51
0
Niech nie jęczą, pracują po kilkanaście godzin tygodniowo i jeszcze źle jak im nie pasuje niech sie zamienią z tymi co po 10 godzin tyrają w markecie czy na budowie z dużo mniejszą kasę.
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 05:13
0
Ja wam kurwa dam 500+do roboty wypierdalac nieroby
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 19:28
0

Nauczyciele powinni pracować 40 godzin tygodniowo.

no i w związku z tym mają obowiązek realizować obietnice wyborcze? w imię czego? to może lekarz zbierze dane przy wizycie kontrolnej?  albo urzędnik skarbówki podczas rozliczenia pitów? bo tak po prawdzie to MOPS czy MOPR za to pieniądze bierze

Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 17:54
0
ZNP chce przyjmować do Polski dzicz, która rozwala Europę. Cokolwiek powiedzą, to nie są wiarygodni.
Avatar
inter / 25 marca 2016 o 11:18
0

cyt.,,Również jestem nauczycielem i nic mi się nie stanie jak przyjmę kilka wniosków."  BRAWO !!!! BRAWO !!!  OTO JEST STUPROCENTOWY NAUCZYCIEL.....!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 10:07
0

co, lenie robią dzieci z nudów i dla pieniędzy a nauczyciele mają ich obsługiwać, ja pier***ę

Avatar
xxxx / 25 marca 2016 o 08:56
0

Również jestem nauczycielem i nic mi się nie stanie jak przyjmę kilka wniosków.

To się zgłoś na ochotnika!

Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 08:36
0
Również jestem nauczycielem i nic mi się nie stanie jak przyjmę kilka wniosków.
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 08:18
0

To nauczyciele będą przyjmować wnioski, czy pracownicy obsługi pracujący w szkołach? Jeżeli tylko pracownicy obsługi którzy mogą dodatkowo zarobić to chyba fajnie.


Pracownicy administracji w szkole. Niestety nie zarobią sobe dodatkowo, bo będą przyjmować wnioski w swoich godzinach pracy. Tylko pytanie, kiedy będą mieli czas, żeby nadrobić swoje zadania wpisane w pensum. Dla nieuświadomionych - administracja pracuje 8 godzin dziennie. (Pracownicy obsługowi to panie sprzątaczki, woźne, konserwator.)

Pracownicy administracji w szkole. Niestety nie zarobią sobe dodatkowo, bo będą przyjmować wnioski w swoich godzinach pracy. Tylko pytanie, kiedy będą mieli czas, żeby nadrobić swoje zadania wpisane w pensum. Dla nieuświadomionych - administracja pracuje 8 godzin dziennie. (Pracownicy obsługowi to panie sprzątaczki, woźne, konserwator.) rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 08:12
0
Nauczyciele będą zajmowały się przyjmowaniem wniosków a z dzieciaków wyrosną takie głąby jak niżej.
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 07:51
0
Niech nie jęczą, pracują po kilkanaście godzin tygodniowo i jeszcze źle jak im nie pasuje niech sie zamienią z tymi co po 10 godzin tyrają w markecie czy na budowie z dużo mniejszą kasę.
Avatar
Gość / 25 marca 2016 o 05:13
0
Ja wam kurwa dam 500+do roboty wypierdalac nieroby
Avatar
Gość / 24 marca 2016 o 19:28
0

Nauczyciele powinni pracować 40 godzin tygodniowo.

no i w związku z tym mają obowiązek realizować obietnice wyborcze? w imię czego? to może lekarz zbierze dane przy wizycie kontrolnej?  albo urzędnik skarbówki podczas rozliczenia pitów? bo tak po prawdzie to MOPS czy MOPR za to pieniądze bierze

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 73 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!