Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łuków

5 lutego 2021 r.
9:47

Sprawa „gwiazdy publicystyki TVP Info”. Co wydarzyło się podczas zgrupowania Miss Generation koło Łukowa?

15 23 A A

Informacje na temat zgwałcenia jednej z uczestniczek brytyjskiego konkursu Miss Generation, obiegły niemalże wszystkie polskie media. Przestępstwa miał dopuścić się prezenter telewizyjny. Mężczyzna odpiera zarzuty. Tymczasem kobieta, która czuje się skrzywdzona - przerywa milczenie. Co tak naprawdę zdarzyło się w pokoju hotelowym na Lubelszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rok temu, łukowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie popełnienia przestępstwa zgwałcenia. Zgodnie ze złożonym zawiadomieniem, ofiarą miała być jedna z uczestniczek brytyjskiego konkursu Miss Generation. Kobieta wraz z innymi kandydatkami do tytułu miss, brała udział w zgrupowaniu przed finałem konkursu. Przygotowania odbywały się w hotelu położonym we wsi Klimki na Lubelszczyźnie.

- Dlaczego on wciąż kłamie? Przecież w głębi serca wie, że zrobił źle. Nie oszuka samego siebie. Naprawdę chciałabym, aby te wszystkie nieporozumienia i fałszywe oskarżenia zostały wyjaśnione. Mam nagranie, które potwierdza, że doszło do seksu – przekonuje kobieta.

We wrześniu śledczy zawiesili postępowanie. - Z uwagi na przesłanie wniosku o zagraniczną pomoc prawną. W tej chwili oczekujemy na wynik. Niestety mamy pandemię. W związku z czym wykonywanie tych czynności jest o tyle utrudnione, że organy zagraniczne, jak również ambasady i konsulaty, przekazały nam informację o tym, że w tej chwili nie wykonują takich czynności – wyjaśnia Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Prezenter

Tymczasem media obiegły informacje, iż sprawcą gwałtu miał być prezenter Telewizji Polskiej. Nieoczekiwanie, głos w sprawie prasowych sensacji, zabrał Jarosław J.
- Udowodnię swoją niewinność w sądzie, bo prawda jest jedna i jestem niewinnym człowiekiem. Nie zniszczycie mi życia – przekonywał na antenie TVP Info.

Do zdarzenia, jak twierdzi poszkodowana miało dojść dzień przed zakończeniem zgrupowania. Na pożegnalną kolację zaproszony został Jarosław J. Miał być on atrakcją wieczoru.

Ze skrzywdzoną kobietą nasza redakcja ma kontakt od wielu miesięcy. Jest matką dwójki dzieci. Mieszka w Londynie, gdzie też pracuje. Kontaktując się z nami, podkreślała, że cierpi psychiczne. Wielokrotnie wskazywała, iż została skrzywdzona i zastraszona przez J.

„Powiedziałam mu, że tego nie chcę”

Ostatecznie nie zdecydowała się na występ przed kamerą, zgodziła się natomiast na opublikowanie przez nas jej opisu wydarzeń.

„Do zdarzenia doszło późną nocą 31 stycznia. Powiedziałam mu, że tego nie chcę”.
Okoliczności, w jakich para znalazła się w pokoju J., są niejasne. Według relacji innych uczestniczek zgrupowania, kobieta poczuła się źle i celebryta wyprowadził ją z imprezy. Sama kobieta powiedziała nam, że zaprowadził ją do swojego pokoju. Z jej relacji wynika, że w pewnej chwili miał stać się agresywny, a po gwałcie, miał straszyć ją swoimi znajomościami z mafią. Przerażona - tkwiła w jego pokoju jeszcze około trzech godzin.

„Po wszystkim powiedział, że nie podobało mu się, bo nie byłam wystarczająco dobra w łóżku. Nie spałam całą noc. Wcześnie rano krzyknął, żebym wyszła. Był zły, że nie spałam obok niego. Wyszłam z jego pokoju około szóstej rano. Jestem pewna, że zarejestrował to hotelowy monitoring”.

Następnego dnia uczestnicy zgrupowania przygotowywali się do wyjazdu. Na wspólne śniadanie zszedł prezenter, chętnie fotografując się z uczestniczkami konkursu. Obecność mężczyzny w hotelu potwierdza nagranie filmowe, które przekazała nam kobieta.

„Rano nie miałam ochoty na śniadanie. Widziałam go tam uśmiechniętego. Gdy wychodziliśmy z hotelu, nie widziałam już J. Dyspozytor hotelu odwiózł mnie swoim samochodem na stację kolejową w Łukowie. Następnie wszyscy uczestnicy odjechali z dworca w Łukowie i wszyscy razem znaleźliśmy się w pociągu”.

„Udowodnię w sądzie, że nie jestem gwałcicielem”

Prezenter czuje się pokrzywdzony. Uważa, że krążące w mediach informacje to insynuacje. Deklaruje chęć współpracy z organami ścigania.

– Nie będę się już wypowiadał, czekam na sprawę w sądzie. Każde pośrednie sensacje już mnie nie interesują. W sądzie udowodnię to, że nie zgwałciłem nikogo nigdy w życiu, nigdy w życiu nie podniosłem na nikogo ręki, na żadną kobietę. Udowodnię w sądzie, że nie jestem gwałcicielem, a reszta mnie już naprawdę nie interesuje – oświadczył.

Kolejny dzień podczas pobytu w Polsce uczestniczek brytyjskiego konkursu Miss Generation przyniósł dalsze dramatyczne zdarzenia w życiu kobiety, twierdzącej, że jest ofiarą Jarosława J. Kiedy uczestnicy konkursu Miss Generation dotarli do Warszawy, na jednym z peronów wywiązała się awantura pomiędzy roztrzęsioną kobietą, a dwójką innych osób z tego zgrupowania. Kłótnia zakończyła się interwencją policji.

„Oboje nalegali, abym wzięła jakiś dziwny bagaż, który nie należał do mnie. Powiedziałam im, że nie wiem czyj to bagaż i nie zamierzam go brać. Wtedy przyszło dwóch policjantów i zapytało mnie o paszport. Powiedzieli coś po polsku. Nic nie rozumiałam. Następnie policjant poprosił mnie, abym poszła za nim i zaprowadzili mnie na górę do komisariatu. Kazano mi czekać”, relacjonuje.

Po zajściu na dworcu, kobieta żaliła się, że jest jej zimno. Ze względu na jej wątpliwy stan zdrowia oraz niejasny przekaz, karetka pogotowia przewiozła ją na izbę przyjęć pobliskiego szpitala psychiatrycznego.

„Po przywiezieniu do szpitala nie miałam możliwości zatelefonowania lub skorzystania z telefonu komórkowego. Zabrali mi wszystko, chcieli sprawdzić moją temperaturę i siłą wstrzyknęli mi bardzo silne leki. Zamknęli mnie w pokoju. Następnego dnia, kiedy się obudziłam, ledwo mogłam chodzić z powodu działania leków”, relacjonuje.

„Nie mogłam zrozumieć, gdzie i dlaczego zostałam przymusowo zamknięta, a oni dali mi bardzo silny zastrzyk, żeby mnie uspokoić. Nie zachowywałam się jednak jak wariatka, po prostu nie mogłam zrozumieć, dlaczego siłą wysłano mnie z warszawskiego dworca kolejowego do tego miejsca. Przez dwa dni byłam zamknięta w pokoju z czterema kamerami, mogłam wychodzić z pokoju tylko do toalety lub po jedzenie, potem lekarze próbowali ustalić, co było powodem wysłania mnie tam”, dodaje.

„Policja powinna reagować w sposób bardzo delikatny”

Będąc w szpitalu, kobieta powiedziała lekarzom, że została zgwałcona. Skierowano ją do szpitala ginekologicznego. Tu została zbadana, a po przybyciu policji, wskazała sprawcę oraz ujawniła nagrania. Policja, wezwana w sprawie gwałtu, przybyła jednak bez stosownego sprzętu. Obdukcję dokończono dopiero następnego dnia.

– Nie szczycimy się w naszym kraju dobrym podejściem psychologicznym – zwraca uwagę psychoterapeutka Maja Herman. I wyjaśnia: - Zastanówmy się, dlaczego kobieta, ktokolwiek – przychodzi i zaczyna mówić, że doświadczyła traumy. Czy każdy na ulicy tak robi? Nie każdy. Jeżeli zaczyna się coś takiego mówić, to znaczy, że coś się takiego zadziało, że ona czuje się skrzywdzona. Nieważne, co to jest, ważne, że czuje się skrzywdzona i powinna być natychmiast objęta opieką psychoterapeutyczną. A opieka psychoterapeutyczna, to coś innego niż odwiezienie do izbę przyjęć szpitala psychiatrycznego. Ona nie tego oczekiwała. Oczekiwała zaopiekowania się, żeby ktoś do niej przyszedł i powiedział, że rozumie i porozmawiał.

– Moim marzeniem jest, żeby była funkcja opiekuna osoby, która zgłasza taki akt przemocy – dodaje Herman.

– W takich przestępstwach seksualnych, a w szczególności przy zgwałceniu, oczywiście sąd nie rozstrzygnął, czy było zgwałcenie, czy nie było - policja powinna reagować w sposób bardzo delikatny i empatyczny. Ponadto od paru lat to przestępstwo jest już ścigane z urzędu i to powinno też zmienić optykę funkcjonariuszy. Taka osoba powinna być przesłuchana przez osobę tej samej płci, na tyle empatycznie, żeby można było się od niej coś dowiedzieć – przekonuje dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

„Na pandemię można zrzucać dużo, lecz nie wszystko”

Organizatorzy konkursu Miss Generation odcinają się od sprawy. W oficjalnych oświadczeniach wystosowanych do mediów, potwierdzają obecność prezentera TVP na przyjęciu. Jednocześnie informują, że ze względu na niewłaściwe zachowanie dziewczynę odsunięto od finału konkursu.

Po przesłuchaniu kobiety oraz części świadków, postępowanie zostało po raz kolejny zawieszone. W ramach międzynarodowej pomocy prawnej, prokuratura zwróciła się do Ambasady RP w Londynie, zlecając przeprowadzenie określonych czynności. Organizatorów konkursu nie przesłuchano do dziś.

Zapytaliśmy prokuraturę, kiedy będzie przesłuchany organizator. - Został przekazany monit. Na tym etapie nie mamy również odpowiedzi. Czekamy cały czas na wyniki czynności – tłumaczy prokurator Agnieszka Kępka.

Zdaniem dr. Piotra Kładocznego z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka pandemia nie może być powodem zawieszenia sprawy. - Zwłaszcza takiej, gdzie mamy do czynienia z przestępstwem bardzo wrażliwym. Ale oczywiście pandemia spowalnia działania różnych organów, chociażby ze względu na to, że jest mniej osób do prowadzenia postępowań. Myślę jednak, że tego typu sprawy powinny mieć pierwszeństwo. Na pandemię można zrzucać dużo, lecz nie wszystko.

Kobieta czuje się głęboko skrzywdzona. Od wielu miesięcy próbuje dojść do równowagi. Jest zdecydowana zeznawać.

„J. powiedział mi, że ma wpływy w Polsce, że może rozwiązać każdy problem. Ale na pewno nie ucieknie od własnej duszy. Emocjonalnie bardzo mnie zranił”, przekonuje.
W reportażu nie ujawniliśmy intymnych szczegółów. O tym, czy doszło do popełnienia przestępstwa zgwałcenia, zdecyduje sąd. Tymczasem, jak podkreślają psychoterapeuci, nieuszanowanie sprzeciwu partnera, nawet już w trakcie zbliżenia, jest równoznaczne z gwałtem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fiej / 5 lutego 2021 r. o 11:05
+10
Jak Cię złapią za rękę, to mów, że to nie Twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj. Wbił sobie tę rolę do głowy. Z mafią to on ma tyle wspólnego co Psikuta bez S. Nie takie robaki padały za takie coś.
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 lutego 2021 r. o 09:54
+9
jaka ***zja taka ,,gwiazda''...
Avatar
Zgredek Edek / 5 lutego 2021 r. o 11:19
+4
NAKUTY Lewak  DURCZOK  szaleje po Polsce ... CIISZAAAA... laska chce promocji i rozgłosu.... tefaueny wyyyyją ?????!!°
Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na viceszefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów.        A ile takim durnym marszałkowskim trollom płacą za ctrl+c+v?
Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na viceszefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów.        A ile takim durnym marszałkowskim trollom płacą za ctrl+c+v? rozwiń
Avatar
_XD_ / 7 lutego 2021 r. o 20:28
+1
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
 Z resztą, bardzo dobrze że przytoczyłeś ten reportaż. Doskonale pokazuje on walkę prokuratora zero z pedofilią i przy okazji obnaża skuteczność reformy sądownictwa autorstwa wyżej wspomnianego już zera. XD
Avatar
_XD_ / 7 lutego 2021 r. o 18:39
+1
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
 ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/ojciec-skazany-na-5-lat-wiezienia-za-gwalcenie-wlasnych-dzieci,n,1000178554.html.   Opisany w artykule Piotr, to pan Piotr R. z Niedrzwicy. Aktywnie udzielający się w kościele kochający ojciec rodziny. Tak bardzo kochający, że własne dzieci postanowił przyuczyć do życia w rodzinie, jak przystało na katolika. Kilka lat wcześniej, przyłapany na posiadaniu dziecięcej pornografii. Wtedy uniknął więzienia, właśnie ze względu na swoją przykościelna aktywność. Która zapewne też i później uchroniła go przed wyższym wyrokiem, bo co to jest pięć lat za gwałcenie własnych dzieci? Najwyraźniej do tego zmierza kato-pato-prawica ramię w ramię z Watykanem. Chronić przed karą pedofili w swoich szeregach, tworząc zasłonę dymną, że to niby osoby LGBT są zagrożeniem dla społeczeństwa. XD
 ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/ojciec-skazany-na-5-lat-wiezienia-za-gwalcenie-wlasnych-dzieci,n,1000178554.html.   Opisany w artykule Piotr, to pan Piotr R. z Niedrzwicy. Aktywnie udzielający się w kościele kochający ojciec rodziny. Tak bardzo kochający, że własne dzieci postanowił przyuczyć do życia w rodzinie, jak przystało na katolika. Kilka lat wcześniej, przyłapany na posiadaniu dziecięcej pornografii. Wtedy uniknął więzienia, właśnie ze względu na swoją przykościelna aktywność. Która zapewne też i później uchronił... rozwiń
Avatar
_XD_ / 7 lutego 2021 r. o 13:50
0
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na viceszefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów. " " Kwik sflaczałego prącia XD" - to tylko niektóre wypowiedzi zwolenników lewicy. Taki poziom dyskusji czeka nas w przyszłości, jeśli agresywna propaganda wypierze do cna mózgi młodych ludzi, którzy, nie znając historii (o co zatroszczyła się PO i PSL), wierzą w szlachetne intencje tych wrogów społeczeństwa. Ludzi, którzy gardzą ludźmi chorymi, starymi, kalekimi. Trzeba chronić dzieci i młodzież przed tą zagładą.
 "logika wściekłej macicy", "Co z życia zostało marnemu ubowcowi na emeryturze?" "nakuty lewak", "sól w oku komuszego LEWACTWA", "osoby z macicami", "powinnaś się wyskrobać". No to są słowa przepełnione miłością, współczuciem i miłosierdziem typowego katolika. Nie ośmieszaj się.
 "logika wściekłej macicy", "Co z życia zostało marnemu ubowcowi na emeryturze?" "nakuty lewak", "sól w oku komuszego LEWACTWA", "osoby z macicami", "powinnaś się wyskrobać". No to są słowa przepełnione miłością, współczuciem i miłosierdziem typowego katolika. Nie ośmieszaj się. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 7 lutego 2021 r. o 12:39
0
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
Buhahahjaha, zapyziała, ślepa z nienawiści gnido! Pluj Pisowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów Buhahaha, ślepa z nienawiści gnido!
Buhahahjaha, zapyziała, ślepa z nienawiści gnido! Pluj Pisowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów Buhahaha, ślepa z nienawiści gnido! rozwiń
Avatar
poker / 7 lutego 2021 r. o 10:38
0
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
Avatar
poker / 6 lutego 2021 r. o 19:56
0
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na viceszefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów. " " Kwik sflaczałego prącia XD" - to tylko niektóre wypowiedzi zwolenników lewicy. Taki poziom dyskusji czeka nas w przyszłości, jeśli agresywna propaganda wypierze do cna mózgi młodych ludzi, którzy, nie znając historii (o co zatroszczyła się PO i PSL), wierzą w szlachetne intencje tych wrogów społeczeństwa. Ludzi, którzy gardzą ludźmi chorymi, starymi, kalekimi. Trzeba chronić dzieci i młodzież przed tą zagładą.
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lec... rozwiń
Avatar
poker / 6 lutego 2021 r. o 10:03
0
Co z życia zostało marnemu ubowcowi na emeryturze? Pluć jadem nienawiści do wszystkich i wszystkiego, pozować na wykształciucha i powielać utarte schematy. Tak kończy ucieleśnienie zła.
No wypisz wymaluj PiSdzielca opisałeś. A co do tekstu? Że Jakimowicz miał problemy z prawem i kontakty ze światem przestępczym, wiadomo nie od dziś. Kradzieże, napady, narkotyki... Sam w swojej autobiografii przyznał się do czynów pedofilskich i handlu żywym towarem. Teraz, wyczuł chwilową koniunkturę i został gwiazdką qrwizji. Nasuwa się pytanie, czy w takim razie nie jest umoczony w aferę podkarpacką i pedofilskie randki kuchcińskiego... XD
 Logika wściekłej macicy. 
 Logika wściekłej macicy.  rozwiń
Avatar
_XD_ / 7 lutego 2021 r. o 20:28
+1
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
 Z resztą, bardzo dobrze że przytoczyłeś ten reportaż. Doskonale pokazuje on walkę prokuratora zero z pedofilią i przy okazji obnaża skuteczność reformy sądownictwa autorstwa wyżej wspomnianego już zera. XD
Avatar
_XD_ / 7 lutego 2021 r. o 18:39
+1
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
 ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/ojciec-skazany-na-5-lat-wiezienia-za-gwalcenie-wlasnych-dzieci,n,1000178554.html.   Opisany w artykule Piotr, to pan Piotr R. z Niedrzwicy. Aktywnie udzielający się w kościele kochający ojciec rodziny. Tak bardzo kochający, że własne dzieci postanowił przyuczyć do życia w rodzinie, jak przystało na katolika. Kilka lat wcześniej, przyłapany na posiadaniu dziecięcej pornografii. Wtedy uniknął więzienia, właśnie ze względu na swoją przykościelna aktywność. Która zapewne też i później uchroniła go przed wyższym wyrokiem, bo co to jest pięć lat za gwałcenie własnych dzieci? Najwyraźniej do tego zmierza kato-pato-prawica ramię w ramię z Watykanem. Chronić przed karą pedofili w swoich szeregach, tworząc zasłonę dymną, że to niby osoby LGBT są zagrożeniem dla społeczeństwa. XD
 ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/ojciec-skazany-na-5-lat-wiezienia-za-gwalcenie-wlasnych-dzieci,n,1000178554.html.   Opisany w artykule Piotr, to pan Piotr R. z Niedrzwicy. Aktywnie udzielający się w kościele kochający ojciec rodziny. Tak bardzo kochający, że własne dzieci postanowił przyuczyć do życia w rodzinie, jak przystało na katolika. Kilka lat wcześniej, przyłapany na posiadaniu dziecięcej pornografii. Wtedy uniknął więzienia, właśnie ze względu na swoją przykościelna aktywność. Która zapewne też i później uchronił... rozwiń
Avatar
poker / 7 lutego 2021 r. o 16:39
-3
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
Avatar
_XD_ / 7 lutego 2021 r. o 13:50
0
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na viceszefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów. " " Kwik sflaczałego prącia XD" - to tylko niektóre wypowiedzi zwolenników lewicy. Taki poziom dyskusji czeka nas w przyszłości, jeśli agresywna propaganda wypierze do cna mózgi młodych ludzi, którzy, nie znając historii (o co zatroszczyła się PO i PSL), wierzą w szlachetne intencje tych wrogów społeczeństwa. Ludzi, którzy gardzą ludźmi chorymi, starymi, kalekimi. Trzeba chronić dzieci i młodzież przed tą zagładą.
 "logika wściekłej macicy", "Co z życia zostało marnemu ubowcowi na emeryturze?" "nakuty lewak", "sól w oku komuszego LEWACTWA", "osoby z macicami", "powinnaś się wyskrobać". No to są słowa przepełnione miłością, współczuciem i miłosierdziem typowego katolika. Nie ośmieszaj się.
 "logika wściekłej macicy", "Co z życia zostało marnemu ubowcowi na emeryturze?" "nakuty lewak", "sól w oku komuszego LEWACTWA", "osoby z macicami", "powinnaś się wyskrobać". No to są słowa przepełnione miłością, współczuciem i miłosierdziem typowego katolika. Nie ośmieszaj się. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 7 lutego 2021 r. o 12:39
0
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
Buhahahjaha, zapyziała, ślepa z nienawiści gnido! Pluj Pisowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów Buhahaha, ślepa z nienawiści gnido!
Buhahahjaha, zapyziała, ślepa z nienawiści gnido! Pluj Pisowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów Buhahaha, ślepa z nienawiści gnido! rozwiń
Avatar
poker / 7 lutego 2021 r. o 10:38
0
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
Avatar
Zgredek Edek / 6 lutego 2021 r. o 23:09
-1
Trzeba chronić dzieci i młodzież przed tą zagładą
I buhajami gwałcicielami - choć swoimi przecież - też!!! Wściekła gnido, buhahahahahahaha. Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów
I buhajami gwałcicielami - choć swoimi przecież - też!!! Wściekła gnido, buhahahahahahaha. Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów rozwiń
Avatar
poker / 6 lutego 2021 r. o 19:56
0
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na viceszefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów. " " Kwik sflaczałego prącia XD" - to tylko niektóre wypowiedzi zwolenników lewicy. Taki poziom dyskusji czeka nas w przyszłości, jeśli agresywna propaganda wypierze do cna mózgi młodych ludzi, którzy, nie znając historii (o co zatroszczyła się PO i PSL), wierzą w szlachetne intencje tych wrogów społeczeństwa. Ludzi, którzy gardzą ludźmi chorymi, starymi, kalekimi. Trzeba chronić dzieci i młodzież przed tą zagładą.
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lec... rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 lutego 2021 r. o 10:50
-1
Co z życia zostało marnemu ubowcowi na emeryturze? Pluć jadem nienawiści do wszystkich i wszystkiego, pozować na wykształciucha i powielać utarte schematy. Tak kończy ucieleśnienie zła.
No wypisz wymaluj PiSdzielca opisałeś. A co do tekstu? Że Jakimowicz miał problemy z prawem i kontakty ze światem przestępczym, wiadomo nie od dziś. Kradzieże, napady, narkotyki... Sam w swojej autobiografii przyznał się do czynów pedofilskich i handlu żywym towarem. Teraz, wyczuł chwilową koniunkturę i został gwiazdką qrwizji. Nasuwa się pytanie, czy w takim razie nie jest umoczony w aferę podkarpacką i pedofilskie randki kuchcińskiego... XD
Logika wściekłej macicy.
 Kwik sflaczałego prącia XD
 Kwik sflaczałego prącia XD rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 lutego 2021 r. o 10:10
-2
Logika wściekłej macicy Trzeba byś na skraju załamania nerwowego, żeby tak tkwić w nienawiści do świata przez 24 godziny na dobę. Oczy czerwone z wściekłości, odech zalatuje siarką... Smutny będzie koniec ucieleśnienia zła. Już niedługo...
Mistrz dedukcji,  mastermind, wściekła gnida, buhahahahahahaha. Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów
Mistrz dedukcji,  mastermind, wściekła gnida, buhahahahahahaha. Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 kwietnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 kwietnia 2021 r.

Warsztaty malarskie "Lublin, którego już nie ma"
23 kwietnia 2021, 17:00

Warsztaty malarskie "Lublin, którego już nie ma"

W ramach projektu "Lublin do odkrycia 2021" Fundacja Szpilka zaprasza na warsztaty malarskie online, które odbędą się 23 kwietnia o godz. 17.

Żużlowy Motor Lublin nie może narzekać na biedę. Ma wsparcie sponsorów, miasta i marszałka

Żużlowy Motor Lublin nie może narzekać na biedę. Ma wsparcie sponsorów, miasta i marszałka

Wpływy z dnia meczowego póki co nie zasilą klubowego budżetu. Jednak żużlowcy Motoru Lublin nie narzekają na biedę – grono sponsorów jest duże, a swoje dokładają również miasto i województwo.

Jacek Fiedeń nie jest już trenerem Orląt Spomlek

Jacek Fiedeń nie jest już trenerem Orląt Spomlek

Niespodziewana decyzja działaczy z Radzynia Podlaskiego. Orlęta Spomlek podziękowały za współpracę Jackowi Fiedeniowi. Doświadczony szkoleniowiec pracę z drużyną biało-zielonych rozpoczął w październiku.

Chełmianka – Wisła Puławy 0:0. Hit bez bramek
film

Chełmianka – Wisła Puławy 0:0. Hit bez bramek

Ciekawie zapowiadający się mecz w Chełmie zakończył się bezbramkowym remisem. A to oznacza, że po raz pierwszy w tym roku Wisła Puławy musiała się pogodzić ze stratą punktów. Obie drużyny mogły jednak pokusić się o gole i przechylić szalę na swoją stronę.

Jednego dnia szpital w Puławach zaszczepił aż 600 osób. Żadna dawka się nie zmarnowała

Jednego dnia szpital w Puławach zaszczepił aż 600 osób. Żadna dawka się nie zmarnowała

Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w województwie lubelskim nabierają rozpędu. Już szczepią lub w najbliższych dniach zaczną szczepić znacznie więcej pacjentów niż do tej pory.

Zgłoszenia do turnieju "Witaj Majowa Jutrzenko" w Puławach

Zgłoszenia do turnieju "Witaj Majowa Jutrzenko" w Puławach

Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza do udziału w XVI edycji Puławskiego Turnieju Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko". Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja.

Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 0:1. Niespodziewanie, ale bardzo cenne punkty

Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 0:1. Niespodziewanie, ale bardzo cenne punkty

Bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili w środę piłkarze Lewartu. Podopieczni Tomasza Bednaruka pokonali w Sieniawie wicelidera tabeli 1:0. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Joe Dearman. To drugie zwycięstwo z rzędu ekipy z Lubartowa.

Biała Podlaska. Nie wszystkie szkoły chciały pojemniki na nakrętki. "Smuci nas to"

Biała Podlaska. Nie wszystkie szkoły chciały pojemniki na nakrętki. "Smuci nas to"

Stowarzyszenie Biała Samorządowa kontynuuje rozdawanie pojemników na plastikowe nakrętki. – Niektóre szkoły nam odmówiły – dziwią się radni. Takie pojemniki przekazuje też placówkom prezydent.

Granit Bychawa – Avia Świdnik 0:4. Awans do finału w dobrym stylu

Granit Bychawa – Avia Świdnik 0:4. Awans do finału w dobrym stylu

Piłkarze Łukasza Gieresza świetnie radzili sobie w lidze, dlatego z optymizmem czekali na starcie w okręgowym Pucharze Polski z Avią. Świdniczanie pokazali jednak, że różnica między III, a IV ligą jest duża. Goście bez większych problemów pokonali rywali 4:0. Dzięki temu w finale zmierzą się z Wisłą Puławy.

Lubelskie. Od poniedziałku wielkie strzyżenie i powrót najmłodszych uczniów do szkół

Lubelskie. Od poniedziałku wielkie strzyżenie i powrót najmłodszych uczniów do szkół

Lubelskie jest wśród 11 województw, w których od najbliższego poniedziałku zostaną poluzowane obostrzenia. Będzie można pójść do fryzjera i kosmetyczki, a najmłodsi uczniowie wrócą do nauki hybrydowej.

Stal Kraśnik – KS Wiązownica 1:2. Porażka na własne życzenie
film

Stal Kraśnik – KS Wiązownica 1:2. Porażka na własne życzenie

Ta porażka może piłkarzy Stali słono kosztować. Kraśniczanie prowadzili w meczu o sześć punktów z KS Wiązownica 1:0, a od 37 minuty grali w przewadze liczebnej. Mimo to po przerwie stracili dwie bramki i przegrali 1:2.

Centrum handlowe w Lublinie pod nową marką. Takie miejsca wygrywają w pandemii

Centrum handlowe w Lublinie pod nową marką. Takie miejsca wygrywają w pandemii

Zmiany w Parku Handlowym Tatary. Na razie tylko kolorystyczne, bo teraz sklepy działać będą pod nazwą STOP-SHOP. Nowy właściciel miejsca podkreśla, że w trakcie epidemii popularność parków handlowych rośnie. Wygrywają, bo... sklepy mają oddzielne wejścia.

Asfaltowe boisko czy zieleń między blokami? Nie wszystkim zwycięski projekt się spodobał
ALARM 24
galeria

Asfaltowe boisko czy zieleń między blokami? Nie wszystkim zwycięski projekt się spodobał

Asfaltowe boisko pomiędzy blokami przy ulicami Okulickiego a Norwida w Świdniku miało zamienić się w zielony teren z miejscami do wypoczynku. Zdecydowały o tym 422 osoby, które oddały swój głos właśnie na ten projekt budżetu obywatelskiego. Tyle, że nie wszystkim mieszkańcom zmiany się spodobały.

Nowe znaki drogowe pojawią się w Lublinie

Nowe znaki drogowe pojawią się w Lublinie

Znaki ostrzegające przed jeżami pojawią się przy lubelskich ulicach. Ich montaż zleca Urząd Miasta, który prosi mieszkańców o wskazanie miejsc, gdzie należy ustawić takie tablice.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.