Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łuków

20 stycznia 2021 r.
15:37

Jakimowicz grozi sądem i się broni. „Ona przez cały okres zgrupowania zachowywała się bardzo dziwnie”

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
57 9 A A
Jarosław Jakimowicz
Jarosław Jakimowicz (fot. TVP Info)

Jarosław Jakimowicz grozi sądem Piotrowi Krysiakowi za wpis „dotyczący rzekomego gwałtu”. Żąda jego usunięcia. Dziennikarz śledczy ujawnił, że jedna z uczestniczek międzynarodowego konkursu Miss Generation miała zostać zgwałcona pod Łukowem. Od sprawy odcina się TVP, gdzie obecnie pracuje Jakimowicz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z informacji do których dotarł Krysiak, o czym już pisaliśmy, wynika że podczas zgrupowania Miss Generation 2020 jedna z uczestniczek miała zostać zgwałcona.

„Wracając do pokoju zauważyła idącą za nią gwiazdę publicystyki TVP Info. Nie spodziewała się, że kiedy otworzy drzwi do pokoju – mężczyzna wepchnie ją do środka. Tam miał ją zgwałcić” – opisuje na Facebooku dziennikarz śledczy.

Wszystko miało rozegrać rok temu w hotelu Parisel Palace pod Łukowem. Krysiak nie podał nazwiska mężczyzny, ale w internecie można odszukać zdjęcia z tego okresu i był na nich właśnie Jarosław Jakimowicz.

On sam już we wtorek wydał oświadczenie. – Podkreślam z całą stanowczością, że przedstawiona przez niego wersja wydarzeń (…) ewidentnie jest przekłamaniem, atakiem na moją osobę i ma na celu wyeliminowanie mnie z życia publicznego, w tym ze współpracy z Telewizją Polską – pisze dziennikarz, w przeszłości bardziej znany jako aktor.

W środę wydał kolejne oświadczenie, w którym żąda natychmiastowego usunięcia wpisu z portalu Facebook. – Jeżeli post, który narusza moje, chronione prawem dobra osobiste nie zniknie z przestrzeni publicznej w ciągu 24 godzin wystąpię (…) na drogę sądową – zapowiada Jakimowicz.

Kobieta, która według Krysiaka została zgwałcona, na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii, ale pochodzi z Uzbekistanu. Odnaleźliśmy ją w mediach społecznościowych. Nie chciała jednak komentować tej sprawy mediom.

– Ona przez cały okres zgrupowania zachowywała się bardzo dziwnie i pod opieką jednego z pracowników pojechała do Warszawy. Okazało się, że nie ma biletu powrotnego do Anglii. Na dworcu centralnym chciała wepchnąć człowieka pod pociąg i dlatego zadzwonił organizator po policję i zasugerował im, że jest z nią dziwnie i żeby ją zabrali do szpitala. Nie jest tak jak kłamie Krysiak, że to ona wezwała policję, tylko organizator. Policji na miejscu w hotelu j nie było. Kłamstwo na kłamstwie – relacjonuje nam Jakimowicz.

Jednak po nagłośnieniu sprawy w mediach, Telewizyjna Agencja Informacyjna przeprowadziła postępowanie wyjaśniające. – Nie stwierdzono nieprawidłowości w funkcjonowaniu redakcji publicystyki TVP Info – poinformował na Twitterze Jarosław Olechowski dyrektor Agencji. – W tej sprawie do TAI nie wpłynęły żadne informacje, pytania ani wnioski ze strony prokuratury czy policji – dodaje Olechowski.

Nie zmienia to faktu, że lubelska prokuratura bada sprawę. – Śledztwo toczy się „w sprawie”. Nikomu nie postawiono zarzutów – mówi prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Poza tym obecnie śledztwo jest zawieszone. – Z uwagi na to, że czekamy na pomoc prawną z zagranicy. Jest bardzo dużo zagranicznych świadków do przesłuchania – zaznacza pani prokurator.

Chodzi m.in. o świadków z Wielkiej Brytanii. Pokrzywdzona została już przesłuchana. Pismo do lubelskiej prokuratury wysłał też Jakimowicz. Pyta w nim m.in. czy postępowanie dotyczy jego osoby.

„Jestem gotowy w każdej chwili stawić się w prokuraturze, by zaznajomić się ze sprawą i złożyć wyjaśnienia”– pisze dziennikarz.

TVP nie zamierza odsuwać go od programu „W kontrze", który współprowadzi z Magdaleną Ogórek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
k4re1 / 20 stycznia 2021 r. o 16:01
+36
Na TVP INFO napisali ze jest niewinny, to pewnie tak jest... hahahah
Avatar
syn / 20 stycznia 2021 r. o 17:29
+27
wystarczy pooglądać i posłuchać tego pana i nie dziwi nic
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 stycznia 2021 r. o 15:43
+27
ten młody wilk nie taki młody... ,,Prymus, pamiętaj, złapią cie za rękę, mów że to nie twoje ręka...''
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 stycznia 2021 r. o 20:19
+13
Na TVP INFO napisali ze jest niewinny, to pewnie tak jest... hahahah
Ta napisali... akurat tam oglondajoncy to umio* czytać. *-pisownia celowa.
Paliwasie ożyleś? Wczoraj po odejściu Burego - chociaż to nie moja bajka- rozpaczałeś,dzisiaj po odejsciu Muchy- też nie moja bajka- zamurowało Cię. Chcę ci jeszcze podesłać nową  informacje ; W Tvnie zwalniają twoich , Wszędzie słychać lewaków wycie - czyli znakomicie.
 Wobraź sobie że tvn to nie moja bajka... a bardziej niż wycie lewaków, piękniejszy dla mych uszu jest kwik pissowców...
 Wobraź sobie że tvn to nie moja bajka... a bardziej niż wycie lewaków, piękniejszy dla mych uszu jest kwik pissowców... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 stycznia 2021 r. o 16:53
+13
Na TVP INFO napisali ze jest niewinny, to pewnie tak jest... hahahah
 Ta napisali... akurat tam oglondajoncy to umio* czytać. *-pisownia celowa.
Avatar
komentator_dziennik / 20 stycznia 2021 r. o 15:55
+4
ten młody wilk nie taki młody... ,,Prymus, pamiętaj, złapią cie za rękę, mów że to nie twoje ręka...''
 Cały sęk w tym że nikogo za rękę nie złapali, a z tekstu wynika że to nawet nie rzekoma pokrzywdzona oskarża ale jakiś dziennikarz śledczy. Jak ma dowody że zgwałcił dziewczynę, niech idzie do sądu bo internet przyjmie wszysto byle aferę i sensację nakręcić
Avatar
Zgredek Edek / 21 stycznia 2021 r. o 11:11
+1
Wiarygodność ludzi z PO = 0
Buhahahahaha. Jak Szumowskiego w sprawie respiratorów, Macierewicza w sprawie wybuchu...Zmień lekarza. Ten Cię okłamuje. I lecz się na nogi
Avatar
poker / 21 stycznia 2021 r. o 10:19
-4
Warto tu przypomnieć incydent z politycznego życiorysu posła Sławomira Nitrasa: celowo i z rozmysłem uruchomił całą machinę propagandową, żeby zniszczyć wizerunek kobiety starającej się o urząd prezydenta Szczecina. Udało się. Wygrał przeciwnik z PO. Sławomir Nitras nigdy nie przeprosił, nigdy nie wykazał skruchy, a wręcz przeciwnie. Drugi przykład wiarygodności członków PO: wczoraj przed południem zapytywana posłanka Mucha kategorycznie twierdziła, że nic się nie dzieje i to nieprawda, że szykuje się jakiś jej transfer. Po 2 godzinach okazało się, że plotki się sprawdziły. Wiarygodność ludzi z PO = 0
Warto tu przypomnieć incydent z politycznego życiorysu posła Sławomira Nitrasa: celowo i z rozmysłem uruchomił całą machinę propagandową, żeby zniszczyć wizerunek kobiety starającej się o urząd prezydenta Szczecina. Udało się. Wygrał przeciwnik z PO. Sławomir Nitras nigdy nie przeprosił, nigdy nie wykazał skruchy, a wręcz przeciwnie. Drugi przykład wiarygodności członków PO: wczoraj przed południem zapytywana posłanka Mucha kategorycznie twierdziła, że nic się nie dzieje i to nieprawda, że szykuje się jakiś jej transfer. Po 2 godzinach okaza... rozwiń
Avatar
kees22 / 20 stycznia 2021 r. o 19:28
-9
Na TVP INFO napisali ze jest niewinny, to pewnie tak jest... hahahah
Ta napisali... akurat tam oglondajoncy to umio* czytać. *-pisownia celowa.
 Paliwasie ożyleś? Wczoraj po odejściu Burego - chociaż to nie moja bajka- rozpaczałeś,dzisiaj po odejsciu Muchy- też nie moja bajka- zamurowało Cię. Chcę ci jeszcze podesłać nową  informacje ; W Tvnie zwalniają twoich , Wszędzie słychać lewaków wycie - czyli znakomicie.
Avatar
Zgredek Edek / 21 stycznia 2021 r. o 11:11
+1
Wiarygodność ludzi z PO = 0
Buhahahahaha. Jak Szumowskiego w sprawie respiratorów, Macierewicza w sprawie wybuchu...Zmień lekarza. Ten Cię okłamuje. I lecz się na nogi
Avatar
poker / 21 stycznia 2021 r. o 10:19
-4
Warto tu przypomnieć incydent z politycznego życiorysu posła Sławomira Nitrasa: celowo i z rozmysłem uruchomił całą machinę propagandową, żeby zniszczyć wizerunek kobiety starającej się o urząd prezydenta Szczecina. Udało się. Wygrał przeciwnik z PO. Sławomir Nitras nigdy nie przeprosił, nigdy nie wykazał skruchy, a wręcz przeciwnie. Drugi przykład wiarygodności członków PO: wczoraj przed południem zapytywana posłanka Mucha kategorycznie twierdziła, że nic się nie dzieje i to nieprawda, że szykuje się jakiś jej transfer. Po 2 godzinach okazało się, że plotki się sprawdziły. Wiarygodność ludzi z PO = 0
Warto tu przypomnieć incydent z politycznego życiorysu posła Sławomira Nitrasa: celowo i z rozmysłem uruchomił całą machinę propagandową, żeby zniszczyć wizerunek kobiety starającej się o urząd prezydenta Szczecina. Udało się. Wygrał przeciwnik z PO. Sławomir Nitras nigdy nie przeprosił, nigdy nie wykazał skruchy, a wręcz przeciwnie. Drugi przykład wiarygodności członków PO: wczoraj przed południem zapytywana posłanka Mucha kategorycznie twierdziła, że nic się nie dzieje i to nieprawda, że szykuje się jakiś jej transfer. Po 2 godzinach okaza... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 stycznia 2021 r. o 20:19
+13
Na TVP INFO napisali ze jest niewinny, to pewnie tak jest... hahahah
Ta napisali... akurat tam oglondajoncy to umio* czytać. *-pisownia celowa.
Paliwasie ożyleś? Wczoraj po odejściu Burego - chociaż to nie moja bajka- rozpaczałeś,dzisiaj po odejsciu Muchy- też nie moja bajka- zamurowało Cię. Chcę ci jeszcze podesłać nową  informacje ; W Tvnie zwalniają twoich , Wszędzie słychać lewaków wycie - czyli znakomicie.
 Wobraź sobie że tvn to nie moja bajka... a bardziej niż wycie lewaków, piękniejszy dla mych uszu jest kwik pissowców...
 Wobraź sobie że tvn to nie moja bajka... a bardziej niż wycie lewaków, piękniejszy dla mych uszu jest kwik pissowców... rozwiń
Avatar
kees22 / 20 stycznia 2021 r. o 19:28
-9
Na TVP INFO napisali ze jest niewinny, to pewnie tak jest... hahahah
Ta napisali... akurat tam oglondajoncy to umio* czytać. *-pisownia celowa.
 Paliwasie ożyleś? Wczoraj po odejściu Burego - chociaż to nie moja bajka- rozpaczałeś,dzisiaj po odejsciu Muchy- też nie moja bajka- zamurowało Cię. Chcę ci jeszcze podesłać nową  informacje ; W Tvnie zwalniają twoich , Wszędzie słychać lewaków wycie - czyli znakomicie.
Avatar
syn / 20 stycznia 2021 r. o 17:29
+27
wystarczy pooglądać i posłuchać tego pana i nie dziwi nic
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 stycznia 2021 r. o 16:53
+13
Na TVP INFO napisali ze jest niewinny, to pewnie tak jest... hahahah
 Ta napisali... akurat tam oglondajoncy to umio* czytać. *-pisownia celowa.
Avatar
k4re1 / 20 stycznia 2021 r. o 16:01
+36
Na TVP INFO napisali ze jest niewinny, to pewnie tak jest... hahahah
Avatar
komentator_dziennik / 20 stycznia 2021 r. o 15:55
+4
ten młody wilk nie taki młody... ,,Prymus, pamiętaj, złapią cie za rękę, mów że to nie twoje ręka...''
 Cały sęk w tym że nikogo za rękę nie złapali, a z tekstu wynika że to nawet nie rzekoma pokrzywdzona oskarża ale jakiś dziennikarz śledczy. Jak ma dowody że zgwałcił dziewczynę, niech idzie do sądu bo internet przyjmie wszysto byle aferę i sensację nakręcić
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 stycznia 2021 r. o 15:43
+27
ten młody wilk nie taki młody... ,,Prymus, pamiętaj, złapią cie za rękę, mów że to nie twoje ręka...''
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Większa świadomość kierowców i pieszych, bezpieczniej na drogach. "Zryw do prędkości jest dosyć spory"
Magazyn

Większa świadomość kierowców i pieszych, bezpieczniej na drogach. "Zryw do prędkości jest dosyć spory"

W 2020 roku na drogach naszego województwa doszło do 937 wypadków. Zginęło 155 osób, a 955 zostało rannych. Jak pokazują policyjne statystyki, to wyraźnie mniej niż rok wcześniej. Jednak instruktorzy jazdy przestrzegają, że takie suche liczby mogą być mylące.

Zasłaniaj usta i nos. Długa historia maskowania

Zasłaniaj usta i nos. Długa historia maskowania

We współczesnej Europie maski były symbolem teatru i karnawału, kojarzyły się z zabawą. Pandemia role masek odwróciła. Oznaczają rygory i poszukiwanie bezpieczeństwa. Dawniej raczej zakazywano zakrywania twarzy, teraz stało się to obowiązkiem – tłumaczą naukowcy

Spektakl "Przygoda z ogrodnikiem" w Centrum Spotkania Kultur
14 marca 2021, 16:00

Spektakl "Przygoda z ogrodnikiem" w Centrum Spotkania Kultur

Anna Mucha, Katarzyna Cichopek czy Michał Sitarski to gwiazdy komediowego spektaklu "Przygoda z ogrodnikiem", który już 14 marca o godz. 16 i 19.15 będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur.

Orlęta Spomlek – KSZO 2:1. Mogli stracić zwycięstwo w końcówce
galeria

Orlęta Spomlek – KSZO 2:1. Mogli stracić zwycięstwo w końcówce

Sporo emocji dostarczyła końcówka spotkania drużyn z Radzynia Podlaskiego i Ostrowca Świętokrzyskiego. Orlęta prowadziły już 2:0, ale najpierw w 82 minucie rywale zaliczyli kontaktowe trafienie, a kilka chwil później wykonywali jeszcze rzut karny. Nie zamienili go jednak na gola i trzy punkty wywalczyli biało-zieloni.

Pszczółka Start Lublin gra z MKS Dąbrowa Górnika. Wolą uniknąć czwartego i piątego miejsca

Pszczółka Start Lublin gra z MKS Dąbrowa Górnika. Wolą uniknąć czwartego i piątego miejsca

Pszczółka Start Lublin w sobotę o godz. 17.35 zmierzy się na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza.

Wicepremier obejrzał pierwszy. Od soboty Zamek Lubelski otwarty dla wszystkich [zdjęcia]
galeria

Wicepremier obejrzał pierwszy. Od soboty Zamek Lubelski otwarty dla wszystkich [zdjęcia]

W sobotę, po ponad dwuletniej przerwie, lubelski Zamek otworzy się dla zwiedzających. Muzealne wnętrza w nowej odsłonie jako jeden z pierwszych w piątek obejrzał wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

Woda z Ulgi zamknęła ulicę Działkową w Hrubieszowie

Woda z Ulgi zamknęła ulicę Działkową w Hrubieszowie

Nie ma przejazdu ulicą Działkową, bo niewiele brakuje, by woda z kanału Ulga zaczęła ją zalewać. Władze tłumaczą, że to dla bezpieczeństwa, bo przesiąka wał, którym biegnie droga zwana przez mieszkańców Huczwostradą

Lubelskie: Volkswagen wjechał w opla na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu

Lubelskie: Volkswagen wjechał w opla na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu

Do niebezpiecznego wypadku doszło na krajowej "dwunastce" na wysokości Wólki Okopskiej w powiecie chełmskim. Na zjeździe w kierunku Świerż na tył skręcającego opla najechał volkswagenem 63-latek. Poszkodowany kierowca opla został przewieziony do szpitala z obrażeniami twarzy. Ruch pojazdów w stronę granicy został na czas pracy policjantów nieznacznie spowolniony.

Lekarz skazany za seks z nastolatką nie trafił za kratki. Znalazł za to pracę w przychodni

Lekarz skazany za seks z nastolatką nie trafił za kratki. Znalazł za to pracę w przychodni

Skazany za seks z 14-latką Maciej T., lekarz z Białej Podlaskiej, nie tylko nie poszedł za kratki, ale znalazł pracę w przychodni w Międzyrzecu Podlaskim.

Czytanie Szewczenki w tym roku online
9 marca 2021, 16:00

Czytanie Szewczenki w tym roku online

Jak co roku Towarzystwo Ukraińskie zaprosi 9 marca do wspólnego czytania Tarasa Szewczenki, tym razem jednak akcja zorganizowana zostanie w formie online.

Mieszkańcy Lubartowa chcą komunikacji miejskiej. Jakimi trasami pojedzie?

Mieszkańcy Lubartowa chcą komunikacji miejskiej. Jakimi trasami pojedzie?

Blisko 90 proc. ankietowanych poparło pomysł utworzenia komunikacji zbiorowej w Lubartowie. Mieszkańcy zgłosili sporo uwag, m.in. dotyczących przebiegu proponowanych tras.

Chełm. Spod asfaltu wyjrzał gomułkowski bruk
galeria

Chełm. Spod asfaltu wyjrzał gomułkowski bruk

– Rozlazła nam się ulica – mówi pani Kasia, mieszkanka ul. Słowackiego i przesyła zdjęcia, na których widać wodę stojącą w dziurach wielkich jak kratery. – Zgłosiłam to miastu - alert #88366. I teraz czekam na reakcję. Póki co, nic się nie wydarzyło. A my z nią badamy, jak sobie radzi miejska aplikacja naprawmyto.pl

Będą zmiany w teleporadach. Nowe obostrzenia w kolejnym województwie

Będą zmiany w teleporadach. Nowe obostrzenia w kolejnym województwie

Bardziej restrykcyjne obostrzenia zostały wprowadzone w kolejnym województwie - pomorskim. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej także o planowanych zmianach w funkcjonowaniu teleporad.

Spotkania z wybitnymi radiowcami - Agata Kasprolewicz
9 marca 2021, 18:00

Spotkania z wybitnymi radiowcami - Agata Kasprolewicz

Radio Lublin zaprasza na zupełnie nowy cykl "Radio MasterClass", czyli spotkania z wybitnymi radiowcami. Już 9 marca o godz. 18 będzie można posłuchać dziennikarki, Agaty Kasprolewicz.

Marek Saganowski (Motor): W Pruszkowie spodziewamy się zupełnie innego meczu niż w Grudziądzu

Marek Saganowski (Motor): W Pruszkowie spodziewamy się zupełnie innego meczu niż w Grudziądzu

Na konferencji prasowej przed meczem ze Zniczem Pruszków na pytania dziennikarzy odpowiadał Marek Saganowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!