Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łuków

5 kwietnia 2020 r.
11:05

Walka z koronawirusem. Złamali zakaz przemieszczania się "bo nudziło im się w domu”

1 3 A A
Policjanci prowadzą kontrolę przy wsparciu żołnierzy WOT.
Policjanci prowadzą kontrolę przy wsparciu żołnierzy WOT. (fot. Policja)

Kilkanaście przypadków naruszenia przepisów dotyczących zakazu zgromadzeń i przemieszczania się odnotowali łukowscy policjanci. Jako "naganny przykład" podają sytuację dotyczącą 23-latka z gminy Borowie, który przewoził samochodem troje pasażerów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wprowadzone ostatnio ograniczenia umożliwiają jedynie swobodne przemieszczanie się w celach bytowych, zdrowotnych, zawodowych. To czas nowych zadań dla policjantów z Łukowa, Adamowa i Stoczka Łukowskiego, których od kilku dni w służbie wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – opisuje asp. szt. Marcin Józwik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. – Mundurowi patrolując ulice sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to czy piesi i kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa.

Przedstawiciel łukowskich policjantów przyznaje, że "zdecydowana większość mieszkańców rejonu jest odpowiedzialna i stosuje się do nowych przepisów, przemieszczając się tylko w uzasadnionych przypadkach i okolicznościach".

Są jednak niechlubne wyjątki.

Wśród nieodpowiedzialnych osób znalazł się mieszkaniec gminy Borowie, z którym autem jechało troje pasażerów.

– Młodzi ludzie oświadczyli, że wyjechali "w celach rozrywkowych, bo nudziło im się w domu" – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik. – Za naruszenie przepisów dotyczących przemieszczania się osób z wyjątkiem określonych sytuacji, kierowca nissana i jego pasażerowie zostali ukarani mandatami.

To nie jedyne zdarzenie obrazujące nieodpowiedzialne zachowanie. Okazuje się, że sytuacja epidemiologiczna w kraju  i obowiązujące zakazy nie powstrzymały siedmiu mieszkańców Łukowa przed urządzeniem sobie spotkania towarzyskiego.

– Mężczyźni stali na chodniku w bardzo bliskiej odległości od siebie i tłumaczyli policjantom, że chcieli jedynie spotkać się ze sobą i porozmawiać – opisuje rzecznik prasowy KPP w Łukowie. – Wszyscy za naruszenie obowiązujących obecnie przepisów zostali ukarani mandatami. I dodaje: Podobnie stało się w przypadku czterech mieszkańców gminy Stoczek Łukowski, którzy urządzili sobie spotkanie towarzyskie przy sklepie. Mandatem został też ukarany 21-latek z gminy Łuków, który spotkanie towarzyskie "uświetnił" ogniskiem zorganizowanym dla kolegów.

Przed sądem stanie zaś 48-latek, który naruszył przepisy dotyczące przemieszczania się osób. Idący ulicami Łukowa mężczyzna także awanturował się przez co zakłócił ład i porządek publiczny.

O przypadkach naruszania przepisów dotyczących zakazu zgromadzeń i przemieszczania jest informowany też sanepid.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adamczuk / 5 kwietnia 2020 r. o 11:24
Niestety ale najbardziej mający za nic nowe przepisy są osoby najbardziej zagrożone - w wieku 65+. A to spotkał kolegę na ulicy i trzeba pogadać. A to przyjdę o 8 do sklepu poczytać sobie gazetę, to nic że kolejka przed sklepem, niech czekają aż ja skończę czytać. A jak zwrócisz takiemu uwagę to z pretensjami że on tyle przeżył i żadnego wirusa się nie boi.....
Avatar
Ksawyer / 5 kwietnia 2020 r. o 12:20
Mamy wprowadzony stan nadzwyczajny, bo tylko w takim stanie konstytucja pozwala ograniczyć prawo przemieszczania się tak jak dzisiaj. (5000 za przejazd zdrowego małżeństwa nieobjetego nadzorem epidemiologicznym z mieszkania do wiejskiej chaty). Ale BANDA SS, stanu nie ogłosiła bo to wykluczyloby przeprowadzenie wyborów 10maja!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Robert 12 / 11 kwietnia 2020 r. o 16:06
Nic dziwnego że mamy tyle przypadkuw jak się nie stosuje do przepisuw
Avatar
Robert 12 / 11 kwietnia 2020 r. o 16:06
Nic dziwnego że mamy tyle przypadkuw jak się nie stosuje do przepisuw
Avatar
Ksawyer / 5 kwietnia 2020 r. o 12:20
Mamy wprowadzony stan nadzwyczajny, bo tylko w takim stanie konstytucja pozwala ograniczyć prawo przemieszczania się tak jak dzisiaj. (5000 za przejazd zdrowego małżeństwa nieobjetego nadzorem epidemiologicznym z mieszkania do wiejskiej chaty). Ale BANDA SS, stanu nie ogłosiła bo to wykluczyloby przeprowadzenie wyborów 10maja!!!!!!!!!!!!!
Avatar
adamczuk / 5 kwietnia 2020 r. o 11:24
Niestety ale najbardziej mający za nic nowe przepisy są osoby najbardziej zagrożone - w wieku 65+. A to spotkał kolegę na ulicy i trzeba pogadać. A to przyjdę o 8 do sklepu poczytać sobie gazetę, to nic że kolejka przed sklepem, niech czekają aż ja skończę czytać. A jak zwrócisz takiemu uwagę to z pretensjami że on tyle przeżył i żadnego wirusa się nie boi.....
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zalew Zemborzycki miał być czysty. Będzie?

Zalew Zemborzycki miał być czysty. Będzie?

W tym roku nie ruszą prace przy rewitalizacji Zalewu Zembrzyckiego w Lublinie. Zarządzająca akwenem instytucja wciąż czeka na dokument, bez którego nie może rozpocząć inwestycji.

Biała Podlaska: Rotarianie dołożyli do samochodu dla MOPS

Biała Podlaska: Rotarianie dołożyli do samochodu dla MOPS

Klub Rotary zebrał aż 60 tys. zł na zakup samochodu do przewozu osób z niepełnosprawnościami, który trafił do miejskich zasobów. Auto będzie też służyło Ukraińcom mieszkającym w Białej Podlaskiej.

Spotkanie z Oswaldem Rodrigo Pereirą
16 lutego 2023, 18:00

Spotkanie z Oswaldem Rodrigo Pereirą

Baobab (Krakowskie Przedmieście 39B) zaprasza na spotkanie podróżnicze z Oswaldem Rodrigo Pereirą, które odbędzie się 16 lutego o godz. 18.

Więźniowie do roboty. Wezmą się za schody i podłogi

Więźniowie do roboty. Wezmą się za schody i podłogi

Kolejna firma jest gotowa płacić za pracę skazanym. Do grona kontrahentów Zakładu Karnego w Hrubieszowie dołączył właśnie Robert Maciejczyk, właściciel przedsiębiorstwa produkującego drewniane podłogi i schody.

Nietypowe walentynki pod Zamościem. Oddaj krew i się zakochaj
12 lutego 2023, 8:00

Nietypowe walentynki pod Zamościem. Oddaj krew i się zakochaj

Pakiet czekolad to standard przy takich okazjach, ale na akcjach organizowanych przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy UG Zamość bonusów jest dużo więcej. Najbliższa okazja, aby się o tym przekonać, już w niedzielę w świetlicy wiejskiej w Bortatyczach.

Willa plus. Pełna lista dotacji z województwa lubelskiego

Willa plus. Pełna lista dotacji z województwa lubelskiego

Złożenie wniosku o wotum nieufności dla ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka złożyła posłanka opozycji. To ciąg dalszy zamieszania wokół ministerialnego rozdania dotacji dla organizacji pozarządowych.

Walentynkowe spotkanie w Skansenie
12 lutego 2023, 10:00

Walentynkowe spotkanie w Skansenie

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza w najbliższą niedzielę, 12 lutego, na spotkanie z okazji nadchodzących Walentynek. Start mszą świętą w Kościele z Matczyna (sektor Miasteczko) o godz. 10.

Mapy jak malowane. Tym razem Nałęczów i okolice

Mapy jak malowane. Tym razem Nałęczów i okolice

Dominicjan Grabowski pokazał kolejny fragment autorskiej mapy powiatu puławskiego. Młody artysta tym razem wziął na warsztat gminę Nałęczów rysując m.in. dworzec kolejowy, liceum plastyczne, zabytkowe kościoły, winogrona i butelkę wody mineralnej.

Randka z kulturą w SKENDE
11 lutego 2023, 10:00

Randka z kulturą w SKENDE

11 lutego w lubelskim SKENDE (al. Spółdzielczości Pracy 88) odbędą się bezpłatne spotkania i pokazy pod hasłem "Randka z kulturą". Na dzieci i młodzież czekają m.in. ciekawe warsztaty i wspólna zabawa.

Dziennik Wschodni wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Dziennik Wschodni wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Dziennik Wschodni zajął wysokie 7. miejsce na liście najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce.

Mazda jest dziś obiektem westchnień. Jakich samochodów używanych szukają teraz klienci

Mazda jest dziś obiektem westchnień. Jakich samochodów używanych szukają teraz klienci

Ludzie szukają małych aut miejskich z silnikiem benzynowym i najlepiej z automatyczną skrzynią biegów. W droższym segmencie królują SUV-y, a przebojem są Mazdy z serii CX.

Lublin. Radny nie chce przejścia w wąskim gardle

Lublin. Radny nie chce przejścia w wąskim gardle

O likwidację jednego z przejść dla pieszych przy ul. Sowińskiego prosi prezydenta Lublina jeden z miejskich radnych. Jak twierdzi, z takim wnioskiem zwracali się do niego okoliczni mieszkańcy.

Walentynkowa akcja w MBP. "Niech rozkwitnie miłość"
14 lutego 2023, 9:00

Walentynkowa akcja w MBP. "Niech rozkwitnie miłość"

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do udziału w czytelniczej akcji "Niech rozkwitnie miłość" - organizowanej w ramach Walentynek. Będzie można otrzymać wyjątkowe książki.

Dęblin. Nowy kierunek studiów dla tych, którzy chcą bronić nieba

Dęblin. Nowy kierunek studiów dla tych, którzy chcą bronić nieba

W tym roku rozpocznie się rekrutacja na nowy, pięcioletni kierunek studiów wojskowych w dęblińskiej Szkole Orląt. To inżynieria bezpieczeństwa powietrznego, która pozwoli podjąć służbę na stanowiskach związanych z obroną przeciwlotniczą i powietrzną.

Nie żyje dr Janusz Kowalczyk z UMCS. Ekspert od spraw Ukrainy

Nie żyje dr Janusz Kowalczyk z UMCS. Ekspert od spraw Ukrainy

Odszedł w wieku 54 lat. Janusz Kowalczyk był ekspertem w zakresie państw wschodnich. Nie raz był na ogarniętych wojną terenach Ukrainy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!