Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

15 grudnia 2018 r.
20:17

Duża fabryka powstanie pod Lublinem. Wyprodukuje dwa miliony lamp rocznie

0 38 A A
Lublin, 20 listopada. W Lubelskim Centrum Konferencyjnym trwa konferencja prasowa firmy Varroc Lighting Systems
Lublin, 20 listopada. W Lubelskim Centrum Konferencyjnym trwa konferencja prasowa firmy Varroc Lighting Systems (fot. Maciej Kaczanowski)

Ford Focus: najczęściej do tego właśnie modelu samochodu Forda, Varroc Lighting Systems produkuje oświetlenie zewnętrzne. Firma, która współpracuje też m.in. ze Skodą, Bentleyem i Fiatem, w przyszłym roku ma otworzyć zakład produkcyjny w podlubelskich Niemcach. Będzie to ich 12 fabryka na świecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Oświetlenie zewnętrze pojazdu jest jednym z kluczowych wyróżników samochodu. Po tym elemencie często rozpoznajemy markę. Podejmujemy też decyzje zakupowe. Jest to wyróżnik, który ewoluuje. Cały czas się zmienia i rozwija – zaznaczał w Lublinie Christoph Knour z zarządu firmy Varroc Lighting Systems, która w 2019 roku chce uruchomić swoją fabrykę w Niemcach koło Lublina. Zakład ma zatrudniać ok. 350 osób.

– Otwarcie naszej nowej fabryki w gminie Niemce, to kolejny krok w rozwoju naszych możliwości produkcyjnych i projektowych – powiedział Stephane Vedie, prezes zarządu Varroc Lighting Systems. – Zakłady produkcyjne Varroc Ligtning Systems w Polsce, Bułgarii, Czechach, Maroko, Rumunii i Turcji zapewniają wydajną i efektywną kosztowo obsługę naszych europejskich klientów.

Varroc

Lublin, 20 listopada: w Lubelskim Centrum Konferencyjnym trwa konferencja prasowa firmy Varroc Lighting Systems. To globalny lider w zakresie produkcji zewnętrznego oświetlenia i elektroniki samochodowej. Podczas spotkania, w którym uczestniczą nie tylko dziennikarze, ale też m.in. urzędnicy, zagraniczni inwestorzy przestawiają swój plan działań na najbliższe miesiące i lata. Przybliżają też gościom działalność swojej firmy, która ma siedzibę w Michigan w Stanach Zjednoczonych.

– Varroc Lighting Systems jest częścią większej grupy Varroc, której siedziba mieści się w Indiach, w mieście Aurangabad – mówił Christoph Knour. – Cała grupa zajmuje się produkcją i dostarczaniem części samochodowych z tworzyw sztucznych elektryki i elektroniki, a także elementów metalowych.

Światła

Varroc Lighting Systems dostarcza oświetlenie zewnętrzne do samochodów, motocykli i trójkołowców. – Jeśli chodzi o nasze dziedzictwo, to warto wspomnieć lata dziewięćdziesiąte, kiedy koncern Ford znalazł się w Europie, w Czechach – przybliżał historię firmy Christoph Knour. – W 2000 roku Ford skupił wszystkich swoich dostawców i poddostawców w ramach jednej grupy: Visteon. W 2012 roku część tej grupy w postaci oświetlenia samochodowego została przejęta przez firmę Varroc i tak powstała nasza spółka Varroc Lighting Systems.

Firma zatrudnia ponad 7,4 tys. pracowników w Europie, Azji a także Amerykach Południowej i Północnej. Varroc Lighting Systems dostarcza systemy oświetlenia zewnętrznego dla m.in. Forda, Jaguara/Land Rovera, Skody, Bentleya, Fiata, Volkswagena a także Tesli.

– Ford Focus jest jednym z naszych głównych odbiorców oświetlenia – mówił Todd Morgan, wiceperezes ds. globalnego rozwoju produktu Varroc Lighting Systems.

Niemce po Krakowie

Fabryka w Niemcach będzie drugą lokalizacją firmy w Polsce, po otwartym pod koniec 2017 roku Centrum Inżynierii w Krakowie. Będzie to dwunasta fabryka Varroc na świecie.

W pierwszej kolejności, na terenie podlubelskiej gminy powstanie zakład produkcyjny o powierzchni 25 tys. mkw. – Prace budowlane rozpoczęły się już w listopadzie i postępują zgodnie z planem – poinformowała Alena Hegnerová z Varroc Lighting Systems. – Planowane otwarcie fabryki nastąpi w trzecim kwartale 2019 roku.

– Będziemy produkować oświetlenie do samochodów. Na początek będzie to produkcja lamp przednich – mówi Bartosz Mackford, dyrektor zakładu Varroc Lighting Systems w Niemcach.

10 linii montażowych

Pełne moce produkcyjne fabryka ma osiągnąć w 2020 roku, zaś maksymalna wydajność zakładu jest szacowana na 2 miliony sztuk rocznie.

– Żeby to osiągnąć, planujemy zainstalować 10 linii montażowych, 21 maszyn wtryskowych różnego tonażu, 10 napylarek, które metalizują części składające się na gotowy wyrób oraz 3 lakiernie – wyliczał w czasie konferencji dyrektor zakładu w Niemcach.

Do których konkretnie samochodów będą produkowane w Niemcach lampy, tego Varroc nie zdradza. – Niemce będą dostarczać podzespoły dla największych światowych producentów samochodów w całej Europie – zaznacza Hegnerová.

Zatrudnienie

W zakładzie w Niemcach ma pracować ok. 350 osób. Chodzi m.in. o stanowiska dla absolwentów kierunków technicznych związane z produkcją tj. mistrzowie produkcji czy pracownicy produkcyjni.

– Oczywiście będą też stanowiska związane z uruchomieniem i jakością produkcji – zapowiadała podczas listopadowej konferencji Monika Delegos zajmująca się sprawami personalnymi. – Będą też działy wspierające, tj. zasoby ludzkie i finanse.

Rekrutacja już się rozpoczęła. Aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej varrocjobs.pl.

– Proces rekrutacji rozwija się – zaznaczył Hegnerová. – Skupiamy się na poszukiwaniu doświadczonych ludzi z wiedzą na temat formowania wtryskowego i produkcji. Docelowo potrzebować będziemy pracowników głównie z gałęzi produkcji, formowania wtryskowego, wspierających i inżynierów. Plan szkoleń nie został jeszcze udostępniony publicznie.

Ile można zarobić? Tego nie wiadomo, ponieważ Varroc nie komentuje wysokości oferowanych zarobków.

Christoph Knour (fot. Maciej Kaczanowski)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
twister / 15 grudnia 2018 r. o 22:26
+48
Ciekawa rzecz mieszkam w Polsce a oferty pracy po angielsku. Czy nie jest to dyskryminacja Polaków ? W Anglii gość który chciał zatrudnić ludzi w magazynie i oferę pracy napisał po polsku miał sporo nieprzyjemności a u nas .. k..wa jak w kolonii angielskiej.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 20:31
+31
Będzie coś więcej niż najniższa krajowa ?
Avatar
KL / 15 grudnia 2018 r. o 22:09
+21
O, to będzie praca dla politologów - po przeszkoleniu do obsługi wózków widłowych.
Avatar
w głowach się POprzewracało / 15 grudnia 2018 r. o 21:43
+21
Będzie coś więcej niż najniższa krajowa ?
 Tysiąc-pińcet+karta na siłownię - ale najpierw musisz się odpowiednio sczołgać przed obliczem rekrutera, roszczeniowcu.
Avatar
! / 15 grudnia 2018 r. o 22:21
+19
O, to będzie praca dla politologów - po przeszkoleniu do obsługi wózków widłowych.
 Nie dla politologów tylko dla Uk-raińców.
Avatar
dział rekrutacji / 15 grudnia 2018 r. o 21:52
+17
Technikum elektroniczne  wystarczy, czy wymagane wyższe techniczne?
 Wymagane jest zaangażowanie osobiste oraz silne ukierunkowanie na cele, elastyczność, umiejętność współpracy w zespole (taśma nie poczeka) oraz brak postaw roszczeniowych. Wykształcenie nie gra roli - przyuczamy na miejscu w ciągu 15 minut.
Avatar
? / 15 grudnia 2018 r. o 22:20
+15
Będzie coś więcej niż najniższa krajowa ?
 Ty się z choinki urwałeś ? To "miejsca pracy" pod arbeiterów z U-GANDY zwanej U-krainą.
Avatar
Hmm / 15 grudnia 2018 r. o 22:36
+12
Trzeba powoli uciekać z tych lubelskich Niemiec. Na razie truło nas wysypisko śmieci w Rokitnie które oddziela od Niemiec drobna warstwa lasu. Na szczęście za kilka lat miała się pojawić S19 i obwodnica Niemiec która trochę to trochę by izolowała Niemce od wysypiska i samochodów. A teraz postawią nam w Normach fabrykę w której nikt pewnie miejscowy nie będzie pracować. Firma niby duża ale mam ogromne wątpliwości co to standardów ochrony środowiska. Zapewne dopiero przekonam się o tym za kilka lat na własnym zdrowiu. A osoby które będę pracować przecież muszą jakoś dojechać do pracy. Przed Niemcami mamy jedne Z największych korków w lubelskim. Teraz korki przed Niemcami sięgają 4 km. Dodajmy kolejne 300 samochodów aby korek urósł do 5 km i sięgał aż do mostu w ciecierzynie. Najpierw powinna być infrastruktura a potem fabryki. A zdrowie powinno być na pierwszym miejscu.
Trzeba powoli uciekać z tych lubelskich Niemiec. Na razie truło nas wysypisko śmieci w Rokitnie które oddziela od Niemiec drobna warstwa lasu. Na szczęście za kilka lat miała się pojawić S19 i obwodnica Niemiec która trochę to trochę by izolowała Niemce od wysypiska i samochodów. A teraz postawią nam w Normach fabrykę w której nikt pewnie miejscowy nie będzie pracować. Firma niby duża ale mam ogromne wątpliwości co to standardów ochrony środowiska. Zapewne dopiero przekonam się o tym za kilka lat na własnym zdrowiu. A osoby które będę pra... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 21:26
+12
No jak to? Przecież to Łysy - lubelski develokamerdyner miał ściągać inwestorów do strefy. Bo na razie 95% to lokalne firmy które tylko zmieniły adres aby nie płacić podatków.
Avatar
Edek / 15 grudnia 2018 r. o 21:03
+10
Tak, na święta talon na balon.
Avatar
Mietek. / 19 marca 2019 r. o 07:07
0
To wszystko prawda co tu piszą pracuje w takiej fabryce.
Avatar
... / 23 grudnia 2018 r. o 16:48
+2
Ale tu szczujnia pisowskich piesków, pozamykamy was niedługo jak Pawłowicz w budzie.
 Pisz tak dalej to zanim się obejrzysz zamkną.....ciebie psychopato.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 17:18
0
Wyjcie pisiory wyjcie a potem wiadomości na tvp i grzecznie spać.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 r. o 13:39
+1
Ale tu szczujnia pisowskich piesków, pozamykamy was niedługo jak Pawłowicz w budzie.
Avatar
^_^ / 16 grudnia 2018 r. o 19:32
0
Stefek, ależ ty "gupi" jesteś. Myślisz, że 44 lata zapóźnienia nadrabia się 44 latami? Co ty, chcesz od nowa wymyślać rzeczy,,ktore są dostępne na rynku? Obecnie każda nowo budowana fabryka nie różni się niczym od tych w Zachodniej Europie. Ino u nas nadal traktuje się pracowników jak "nieudaczników". A Polak jest madry i olewa te firmy jak widać po ogłoszeniach kierowanych do naszych wschodnich braci in English. I Stefek ty co najwyżej możesz mieć fiu..., a nie inżyniera. Gdybyś go miał, to byś wiedział, że zwykły robol w Polsce ma pensję o minimum 50% wyższą od wykształciucha. Niestety ja do tejmgrupy należałem. Pamiętam swoje przebudzenie, gdy robole powiedzieli mi, że za 2tys. na rękę to nawet nie wstają, a ja latałem po firmie za tysiaka. Teraz robię jak rohol w Niemczech i... sobie to bardzo chwalę. Jak mi się znudzi to znów wrócę na ten cholerny AutoCad :( Wolę w realu składać i pogadać z chłopakami i dziewczynami niż zasypiać nad klawiaturą. Jak mnie te pieprz... udawane polskie udaczniki wkurzają. Życia nie znają. Grzeją du... w aulach i myślą, że po 5 tys. będą zarabiać. Wyjedźcie chociaż raz z tego Lublina lemingi, bo was dopada choroba nieudacznictwo-wmawiajus-innym.
Stefek, ależ ty "gupi" jesteś. Myślisz, że 44 lata zapóźnienia nadrabia się 44 latami? Co ty, chcesz od nowa wymyślać rzeczy,,ktore są dostępne na rynku? Obecnie każda nowo budowana fabryka nie różni się niczym od tych w Zachodniej Europie. Ino u nas nadal traktuje się pracowników jak "nieudaczników". A Polak jest madry i olewa te firmy jak widać po ogłoszeniach kierowanych do naszych wschodnich braci in English. I Stefek ty co najwyżej możesz mieć fiu..., a nie inżyniera. Gdybyś go miał, to byś wiedział, że zwykły robol ... rozwiń
Avatar
ERee / 16 grudnia 2018 r. o 17:38
+2
Jeśli ogłoszenia o pracu są po angielsku, to na 100% chodzi o banderowców. Po ukraińsku napisać nie mogli, bo zrobiłby się skandal. A skoro firma budująca zakład na terenie Polski nie daje ogłoszenia po polsku, to chyba wszystko jasne ?
Avatar
mmmmm / 16 grudnia 2018 r. o 16:48
+2
dla ukrów głównie znając życie 
Avatar
Oqer / 16 grudnia 2018 r. o 15:23
0
Jak zwykle skowyt nieudaczników w komentarzach, co to w życiu nie pracowali, bo jak Ferdek Kiepski "brakuje pracy dla kogoś o moich kwalifikacjach" hehehe...czekajcie dalej aż wam manna z nieba spadnie
Avatar
Stefek / 16 grudnia 2018 r. o 13:19
+1
Jprdl lepiej żeby nic nie powstało i dalej było jak we wsamrasnym ***dolku prawda ? Boli dupa, ze inzyniera nie macie i trzebs na produkcji tyrac ? Januszostwo, komuna sie marzy, zaklady po 30 000 produkujace ch.jowej jakosci sprzet tylko dla Polakow a eksport do Nigerii czy do braci ze wschodu. Kiedys to byly zaklady. Dziwia was zarobki w Polszy bo myslucie ze nadrobic 44 lat zapoznien i  123 lata wczesniej zkrotkim okresem biedy i dwie wojny to jest pstryk ! Weszlismy do ŁUNII i od razu pensja 2000 ale w ojro. Jeszcze dlugie lata ale kto to zrozumie
Avatar
^_^ / 16 grudnia 2018 r. o 12:00
+5
CYTAT: @dział rekrutacji: "Wymagane jest zaangażowanie osobiste oraz silne ukierunkowanie na cele, elastyczność, umiejętność współpracy w zespole (taśma nie poczeka) oraz brak postaw roszczeniowych. Wykształcenie nie gra roli - przyuczamy na miejscu w ciągu 15 minut.". Może jako były kierownik produkcji przetłumaczę potencjalnym niewolnikom tę ofertę pracy. "Wymagane zaangażowanie osobiste" - zapomnij o rodzinie i własnych sprawach prywatnych. Szefa nie interesują twoje marzenia, czy problemy. Masz być jak maszyna. Robić i nie gadać. "Ukierunkowanie na cele" - tyrać, tyrać, aż się za tyrasz (to akurat wszyscy znają). "Elastyczność" - preferowani panowie i bezdzietne panie mieszkający w promieniu 3km lub z dojazdem wlasnym samochodem w 20 min (chociaż, czy ktoś utrzyma auto za tą pensję?... no, ale to zależy od Zaangażowania Pracownika ;) ). "Umiejętność pracy w zespole" - nie gadać i biegać jak inne mrówki w zespole. "Brak postaw roszczeniowych", często zastępowane zapisem "Atrakcyjne zarobki" - czytaj minimalna placa + 50zł ponad to. Według pracodawcow... przepraszam, tyranodawcom to szczyt marzeń każdego pracownika. Problem w tym, że w Niemczech za minimalną przeżyjesz i jeszcze odłożysz. A w Polsce trzeba ratować się wówczas "chwilówką", bo banki przy tej pensji i z tą umową od razu odmówią kredytu. Znam to z autopsji :(. No i najważniejsze... "roszczeniowych" brak premii i myśli o podwyżce ("zaangażowanie") przez najbiższe 3 lata. Czyli do chwili rozwiązania umowy. Dłużej was nie potrzymają, bo... lepiej wziąć kogoś z zewnątrz na przyuczenie w 15 min niż rozwiązywać umowę o pracę aż przez 3 miesiące, przez ktore z pewnością nie będzie pracownik ani Zaangażowany, ani Ukierunkowany na cele, a najgorsze, że będzie przez ten cały czas siał ferment wewnatrz załogi swoimi Roszczeniami, która może zauważyć w co się wpakowali ;) Życzę milej pracy niewyksztalconej gawiedzi, która jeszcze nie zorientowała się, że tak napisana oferta pracy jest jak splunięcie Polakowi... przepraszam, Niemcowi w twarz. Baaardzo odważna i nie dająca złudzeń oferta pracy. Przypominam, że blisko są autokary i samoloty na Zachód. Tam też nie trzeba mieć wykształcenia, nawet biorą na taśmę bez języka. Ale przynajmniej płacą i nie mają problemów z roszczeniową postawą Baaardzo Zaangażowanych pracowników ;
CYTAT: @dział rekrutacji: "Wymagane jest zaangażowanie osobiste oraz silne ukierunkowanie na cele, elastyczność, umiejętność współpracy w zespole (taśma nie poczeka) oraz brak postaw roszczeniowych. Wykształcenie nie gra roli - przyuczamy na miejscu w ciągu 15 minut.". Może jako były kierownik produkcji przetłumaczę potencjalnym niewolnikom tę ofertę pracy. "Wymagane zaangażowanie osobiste" - zapomnij o rodzinie i własnych sprawach prywatnych. Szefa nie interesują twoje marzenia, czy problemy. Masz być jak maszyna. Robić ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0

W zaległym spotkaniu szóstej kolejki LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0

Creative Jam w Warsztatach Kultury
4 grudnia 2020, 17:30

Creative Jam w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w spotkaniach online pt. "Creative Jam", które zostaną poświęcone szeroko pojętej kreatywności, szczególnie w sektorze kultury. Spotkania odbędą się 4 i 11 grudnia o godz. 17.30.

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Tlen medyczny dla szpitala tymczasowego w Targach Lublin już jest, łóżka jadą

Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]
galeria

Puławy: Największy, najdroższy i prawie gotowy plac zabaw [zdjęcia]

Prace przy budowie nowego placu zabaw, który powstaje pomiędzy osiedlem Atrium, ul. Pileckiego i Miejskim Przedszkolem nr 3, dobiegają końca. To będzie największy i najdroższy obiekt tego rodzaju w Puławach. Jego koszt to 1,41 mln zł.

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Zmiany na stołkach Biomed Lublin, producenta leku na Covid-19. "Sytuacja jest stabilna"

Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Akademia Zamojska nie odzyskuje blasku. Spór wykonawcy z miastem

Problem z remontem zabytkowego gmachu Akademii Zamojskiej. Miasto, które jest inwestorem i wykonawca prac konserwatorskich są w sporze. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zostało poinformowane o sytuacji

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Pierwszy spacer w lubartowskim Parku Miejskim wczesną wiosną

Na terenie Parku Miejskiego w Lubartowie kończą się prace rewitalizacyjne. W tej chwili wykonawca utwardza alejki.

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Lublin: Miasto jest przygotowane do zimy. Na opady śniegu czeka kilkadziesiąt maszyn

Kilkudziesięcioma maszynami do odśnieżania i solenia jezdni będzie dysponować tej zimy Zarząd Dróg i Mostów, który odpowiada za stan lubelskich ulic. Drogi jak zwykle podzielono na kilka „kolejności utrzymania”, a na tych najważniejszych luźny śnieg będzie mógł zalegać do dwóch godzin po ustaniu opadów

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie
5 grudnia 2020, 19:00

Spektakle z programu Konfrontacji Teatralnych dostępne w Internecie

Centrum Kultury w Lublinie zaprosi w dniach 5-8 grudnia na internetowe premiery czterech postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu "I co teraz?", pierwotnie prezentowanych w ramach tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych.

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Biała Podlaska: Po kolejce został most. Radny ostrzega przed niebezpieczeństwem

Dawny most kolejki wąskotorowej w Białej Podlaskiej jest w złym stanie technicznym. Zdaniem radnego Zjednoczonej Prawicy nie jest odpowiednio oznaczony. Władze miasta obiecują to poprawić.

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Poczta Polska szuka pracowników przed świętami. W sortowni można zarobić od 17 do 25 zł

Ludzi do sezonowej pracy w sortowni paczek i doręczaniu przesyłek szuka przed świętami Poczta Polska. Rekrutacja wciąż trwa. Sporo pracy przy paczkach z Azji mają też celnicy i służbowe psy

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych
film

Gęsta mgła przyczyną tragedii. W zderzeniu furgonetki z autobusem zginęło 13 osób, a 15 zostało rannych

Sekhupura, Pakistan. Trzynaście osób zginęło, a piętnaście zostało rannych w wypadku drogowym, do którego doszło w poniedziałek (30 listopada) w Sekhupurze w prowincji Pendżab w Pakistanie.

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"
Magazyn

Wyprawy poza utartym szlakiem. "Podczas podróżowania przechodzę na inny poziom świadomości"

Rozmowa z Celiną Lisek-Lewicką, autorką bloga „Cel w podróży”. Podróżniczka pochodzi z Rejowca Fabrycznego, obecnie mieszka w Warszawie. Odwiedziła ponad 50 krajów. Ostatnio reprezentowała Lubelszczyznę w konkursie „Turystyczne Mistrzostwa Blogerów”

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia
galeria

Na znak protestu w Lublinie wyłączono część oświetlenia

W ramach protestu wyłączona została na godzinę iluminacja pl. Litewskiego. W ten sposób samorządy miast sprzeciwiają się zmianom w polskim prawie mogącym uszczuplić ich dochody oraz protestują przeciw zapowiedzianemu przez rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej

Puławy: Mikołaje będą pomagać bezdomnym i ćwiczyć zumbę

Puławy: Mikołaje będą pomagać bezdomnym i ćwiczyć zumbę

Sanitarne obostrzenia nie pozwalają na tradycyjny Bieg Mikołajów. Zamiast tego organizatorzy zachęcają do indywidualnych treningów w różnych częściach miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.