Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

9 marca 2012 r.
13:32
Edytuj ten wpis

Erotyczne kelnerki, trolejbusy i nasz papież

0 14 A A
 (Jacek Świerczynski)
(Jacek Świerczynski)

Był wieczór, zdecydowałem się wyjść coś zjeść. Poszedłem na Stare Miasto, znalazłem się w restauracji "Magia”. Byłem jedynym gościem. Czułem się niezręcznie, bo gdybym nic nie zamawiał, to może załoga wcześniej poszłaby do domu. Zamówiłem stek. Potem poszedłem na spacer. Miasto było bardzo puste. Pomyślałem, że znalazłem się na jakiejś pustyni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rozmowa z Arnonem Grunbergiem, holenderskim pisarzem z Nowego Jorku, który przyjechał do Lublina w ramach projektu citybooks

• Za co wyleciał pan z liceum?

– Chciałem być aktorem, doszedłem do wniosku, że nie potrzeba mi żadnego świadectwa z liceum. Po prostu zostawiłem szkołę. Byłem trudnym nastolatkiem.

• To znaczy?

– Wiedziałem wszystko lepiej od swoich nauczycieli.

• Skąd pomysł na aktorstwo?

– Oglądałem dużo filmów z Chaplinem, na które zabierał mnie ojciec. Zafascynowało mnie aktorstwo w niemym kinie. Próbowałem zdawać do szkoły aktorskiej, ale poniosłem porażkę.

• I został pan urzędnikiem?

– Pracowałem w wydawnictwie "Yellow Pages”, żeby potem samemu zostać wydawcą. Wciąż szukałem czegoś nowego. W końcu zabrałem się za pisanie scenariuszy.

• I książek. O czym są "Niebieskie poniedziałki”? I dlaczego poniedziałki są niebieskie?

– Niebieski poniedziałek to taki dzień, kiedy coś zaczynasz robić i tego nie kończysz. W niebieski poniedziałek masz prawo do nieskończonej roboty i słomianego zapału.

• Oby nie za często?

– Im rzadziej, tym lepiej. Jeśli masz za dużo niebieskich poniedziałków, zdecydowanie przegrywasz życie.

• "Niebieskie poniedziałki” odniosły sukces. Dlaczego zdecydował się pan napisać kolejną powieść pod pseudonimem?

– Stało się to przy czwartej książce. Miałem już wyrobioną markę jako Arnon Grunberg, chciałem sprawdzić, jak się sprzeda książka pod pseudonimem.

• Jaki wynik testu?

– Świetnie się sprzedała, po raz drugi wygrałem nagrodę za debiut. Musiałem się przyznać do swojego nazwiska.

• Temat książki?

– Student, który studiuje filozofię i wierzy, że ma najmniejszego penisa na świecie.

• W Polsce głośno o pana sztuce "Nasz papież”?

– W 2007 roku przyjechałem do Krystyny Meissner, dyrektor wrocławskiego Teatru Współczesnego. Dostałem propozycję napisania sztuki. Spędziłem miesiąc we Wrocławiu. Rozmawiałem z wieloma osobami, wielu opowiadało o Karolu Wojtyle, mimo że o papieża nie pytałem. Napisałem. Pomimo że sztuka została zamówiona, teatr jej nie wystawił. Nie spodobała się. Napisałem sztukę o tym, jak Polacy postrzegają papieża i wiarę. Kiedy byłem we Wrocławiu, od jego śmierci minęły dwa lata. Opowiadali, jak papież zachorował, jak cierpiał, jak umierał. Nie chciałem pisać sztuki o papieżu, chciałem napisać sztukę o Polsce.

• Czy Krystyna Meissner uzasadniła decyzję o odrzuceniu sztuki?

– Tak, dostałem oficjalny list. Napisała, że początek sztuki jest bardzo dobry, ale końcówka zawiera stereotypy, w których nabijam się z wiary Polaków.

• Jaki był finał sztuki "Nasz papież”?

– Sztuka kończy się w więzieniu. Sceną z szalonym więźniem, który uważa się za nowego papieża.

• Na swoim blogu napisał pan o rozmowach w sprawie wystawienia kontrowersyjnej sztuki. Kto podjął się wyzwania?

– Jestem po wstępnych rozmowach z Witoldem Mazurkiewiczem z "Kompanii Teatr”. Trwają negocjacje. Czekam na ostateczną odpowiedź. Sztuka jest gotowa. Jak dojdzie do premiery, będzie to październik.

• W ramach projektu citybooks przyjechał pan do Lublina. Słyszał pan wcześniej o naszym mieście?

– Nic a nic. Wysiadłem z samolotu na Okęciu, wziąłem taxi na dworzec, wsiadłem w pociąg do Lublina. Robiło się coraz ciemniej.

• Pierwszy dzień w Lublinie?

– Zameldowałem się w hotelu. Był wieczór, zdecydowałem się wyjść na miasto i coś zjeść. Poszedłem na Stare Miasto, znalazłem się w restauracji "Magia”. Byłem jedynym gościem. Czułem się niezręcznie, bo gdybym nic nie zamówił, to może załoga wczesnej poszłaby do domu. Zamówiłem stek. Potem poszedłem na spacer. Miasto było bardzo puste. Pomyślałem, że znalazłem się na jakiejś pustyni. W świetle dnia było dużo lepiej. Są ludzie.

• Na blogu pisze pan o swojej słabości do kelnerek. Dlaczego są ważne?

– Jak wchodzę do restauracji w obcym mieście, jest to pierwsza osoba, z którą się kontaktuję. W kelnerkach jest coś bardzo erotycznego. Może to kombinacja mundurków i dobrego jedzenia, które ci podają? Jestem także zaintrygowany kelnerami, którzy zachowują się tak, jakby oni byli szefami, a ty byś im usługiwał.
• Czy w notesie pełnym notatek zabiera pan do siebie jakiś telefon kelnerki z Lublina?

– Chciałem zabrać, ale mam dziewczynę. I nie miałem śmiałości poprosić o telefon.

• W Lublinie zaintrygował pana Domek Kata?

– Tak, ponieważ szukałem niezwykłych miejsc. Byłem na ulicy Długosza, ale nikt nie potrafił wskazać mi tego miejsca. Szkoda. Podobał mi się hejnalista, który gra z ratusza. Byłem na zamku, gdzie spotkałem więcej strażników i obsługi niż zwiedzących. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie kaplica z bizantyjskimi freskami. Pojeździłem trolejbusami na kółkach.

• Trolejbusem pojechał pan na Majdanek. Jaka reakcja?

– Znowu pustki. Najbardziej szokujące było to, że jedzie się ulicą, mija domy, potem bloki, nagle wszystko się urywa i jest plac, gdzie zginęło tylu Żydów. Z barakami, pamiątkami, dokumentacją. Podoba mi się, że na Majdanku nic nie zrobiono na siłę, wszystko zostało, jak było. Ku pamięci.

• Na Majdanku pojawia się wiele wycieczek z zagranicy. W tym młodych Żydów z Izraela. Zachowują się różnie. Najpierw stoją w skupieniu w baraku, potem potrafią zdemolować pokój w hotelu. Jak pan to wytłumaczy?

– To to samo, co wybryki futbolowych chuliganów.

• A jak wytłumaczy pan antysemityzm mieszkańców Lublina. Atrapa bomby przed mieszkaniem Tomasza Pietrasiewicza, dyrektora Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN, gwiazdy Dawida na szubienicy rysowane na kamienicach i płotach, antysemickie komentarze na forach internetowych lubelskiej prasy. Skąd tyle nienawiści do Żydów?

– Jestem bardzo zaskoczony. Dziwię się. Nie potrafię tego skomentować.

• Wyjeżdża pan z Lublina z…?

– Zabieram ze sobą jego kawałek w sercu. Mógłbym tu zamieszkać na dłużej.

Arnon Grunberg

Ur. 22 lutego 1971 w Amsterdamie i nazywany cudownym dzieckiem literatury niderlandzkiej. Mimo młodego wieku zyskał uznanie w Europie i za oceanem, jego książki zostały wydane w 20 krajach.

Projekt citybooks

Posiada długą tradycję europejską, prowadzony jest w różnych formach (od dawnej formy radiowej przez formę nagrań na CD aż po obecną formę multimedialną w oparciu o dużą platformę internetową) przez flamandzką organizację Vlaams-Nederlands Huis deBuren. Zakłada promocję niewielkich, ale posiadających czytelny potencjał kulturalny i społeczny miast, które dzięki powstałej na ich temat "księdze miasta” zaistnieją w świadomości europejskiej poprzez swoistość klimatu, specyfikę kultury i potencjał. Do współpracy Lublin zaprosił literatów – Andrzeja Stasiuka, Mauro Pawlowskiego, Witolda Szabłowskiego, Arnona Grunberga oraz Maud Vanhauwaert, filmowca Piotra Miłkowskiego oraz fotografa Macieja Rukasza. Ich dzieła stworzą "księgę miasta” umieszczoną na platformie internetowej citybooks.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 marca 2012 o 19:26
0
[quote name='gosc' timestamp='1331476328' post='608185']
Katolicka paranoja , Watykan na stolice Polski , ot co .
[/quote]
JUDE ??????
Avatar
Sebastian / 11 marca 2012 o 19:22
0
Widzę, że coraz niższy jest poziom lokalnego dziennikarstwa Lublina:
manipulująco - kłamliwy tytuł,
sugerujące pytanie - bez którego być może Holender nie pomyślałby nawet o antysemityźmie w Lublinie (który jest w coraz mniejszym stopniu dostrzegany)
i wiele więcej lecz nie mam czasu pisać.
Avatar
gosc / 11 marca 2012 o 15:32
0
[quote name='tubylec' timestamp='1331460420' post='608112']
Czemu tak podniecasz się tym największym obrońcą pedofilów w sutannach? Inni inaczej postrzegają tę postać, z dystansu lepiej widać niż spod sutanny. Wyjdź stamtąd, zobaczysz piękny świat. Wojtyła był agentem obcego państwa - Watykanu. Watykan NIGDY w historii nie poparł niepodległościowych dążeń Polaków. NIGDY. Bierzmy przykład z Niemców; mają swojego papieża i nie dostają z tego powodu cieczki, jak Polacy za Wojtyły. Niemcy nie wierzą w cuda, nie pilgrzymują do portretów Żydówki. Oni uczciwie pracują, rzetelnie się uczą. Dlatego są bogaci. Na Polaków patrzą jak na rozmodlonych fetyszystów poniecających się "relikwiami", "cudami" itp. Wierzących że klepaniem zdrowasiek uzdrowią ciało, zdadzą egzamin, dostaną lepszą pracę, no i że za forsę daną "na kościół" pójdą do nieba. Tak jesteśmy postrzegani w świecie, zaklęciami tego nie da się zmienić, tylko racjonalnym postępowaniem.
[/quote]
Katolicka paranoja , Watykan na stolice Polski , ot co .
[quote name='tubylec' timestamp='1331460420' post='608112']
Czemu tak podniecasz się tym największym obrońcą pedofilów w sutannach? Inni inaczej postrzegają tę postać, z dystansu lepiej widać niż spod sutanny. Wyjdź stamtąd, zobaczysz piękny świat. Wojtyła był agentem obcego państwa - Watykanu. Watykan NIGDY w historii nie poparł niepodległościowych dążeń Polaków. NIGDY. Bierzmy przykład z Niemców; mają swojego papieża i nie dostają z tego powodu cieczki, jak Polacy za Wojtyły. Niemcy nie wierzą w cuda, nie pilg... rozwiń
Avatar
van Hoegel / 11 marca 2012 o 14:32
0
Co to za kłamliwy artykuł! To są bzdury, co tutaj pan redaktor wypisuje, a ten Holender, to chyba jakiś panicz nieprzystosowany do życia, co z nudów pisze jakieś banialuki paszkwilanckie! Rok temu były u mnie trzy osoby z Izraela, chodziliśmy po mieście i nigdzie nie było ŻADNYCH powodów do wstydu! NIGDZIE nie zauważyłem namalowanych gwiazd na szubienicy, a chodziliśmy po ulicach co uchodzą za "niebezpieczne". Nie spotkaliśmy się z ŻADNYMI niemiłymi zachowaniami ze strony ludzi. Żydzi byli zachwyceni Polską, Polakami, wspólnie piliśmy piwo i imprezowaliśmy na mieście. Bardzo zachwalali naszą komunikację miejską, że autobusy jeżdżą szybko i nie stoją długo na przystanku . A tutaj wypisuje się OBRZYDLIWE KŁAMSTWA, jaki to Lublin, pusty, biedny, zamknięty, ksenofobiczny, nudny, że tylko bogatego pana z zachodu stać na stołowanie się w mieście! Skończcie z tymi bajkami ogłupiającymi Polaków, bo można się przekręcić czytając te bzdury z du*y wyjęte! Nie pozdrawiam paszkwilanckiej redakcji!
Co to za kłamliwy artykuł! To są bzdury, co tutaj pan redaktor wypisuje, a ten Holender, to chyba jakiś panicz nieprzystosowany do życia, co z nudów pisze jakieś banialuki paszkwilanckie! Rok temu były u mnie trzy osoby z Izraela, chodziliśmy po mieście i nigdzie nie było ŻADNYCH powodów do wstydu! NIGDZIE nie zauważyłem namalowanych gwiazd na szubienicy, a chodziliśmy po ulicach co uchodzą za "niebezpieczne". Nie spotkaliśmy się z ŻADNYMI niemiłymi zachowaniami ze strony ludzi. Żydzi byli zachwyceni Polską, Polakami, w... rozwiń
Avatar
iks / 11 marca 2012 o 13:07
0
red. Sulisz za dużo tłustych rzeczy pan spozywa i miażdzyca powoduje że zadaje Pan tendencyjne pytania.Na siłe chce pan udowodnic cos.co ma swastyka do pietrasiewicza i majdanka ?zenujace pytania od sasa do lasa
Avatar
Jasiek / 11 marca 2012 o 12:48
0
[quote name='tubylec' timestamp='1331460420' post='608112']
Czemu tak podniecasz się tym największym obrońcą pedofilów w sutannach? Inni inaczej postrzegają tę postać, z dystansu lepiej widać niż spod sutanny. Wyjdź stamtąd, zobaczysz piękny świat. Wojtyła był agentem obcego państwa - Watykanu. Watykan NIGDY w historii nie poparł niepodległościowych dążeń Polaków. NIGDY. Bierzmy przykład z Niemców; mają swojego papieża i nie dostają z tego powodu cieczki, jak Polacy za Wojtyły. Niemcy nie wierzą w cuda, nie pilgrzymują do portretów Żydówki. Oni uczciwie pracują, rzetelnie się uczą. Dlatego są bogaci. Na Polaków patrzą jak na rozmodlonych fetyszystów poniecających się "relikwiami", "cudami" itp. Wierzących że klepaniem zdrowasiek uzdrowią ciało, zdadzą egzamin, dostaną lepszą pracę, no i że za forsę daną "na kościół" pójdą do nieba. Tak jesteśmy postrzegani w świecie, zaklęciami tego nie da się zmienić, tylko racjonalnym postępowaniem.
[/quote]
...........................

Za dobrobyt w twoim przypadku oddałbyś wszystko.
Imponuje ci bogactwo i środki które do niego prowadzą.
Widzisz w człowieku materię - duszy nie znasz i Jej potrzeb nie uznajesz.
Wstydem dla ciebie jest historia kraju, autorytet moralny,tradycja narodu,
Wiara, Kościół katolicki, potrzeby duchowe....
Płytkie to wszystko u ciebie...
[quote name='tubylec' timestamp='1331460420' post='608112']
Czemu tak podniecasz się tym największym obrońcą pedofilów w sutannach? Inni inaczej postrzegają tę postać, z dystansu lepiej widać niż spod sutanny. Wyjdź stamtąd, zobaczysz piękny świat. Wojtyła był agentem obcego państwa - Watykanu. Watykan NIGDY w historii nie poparł niepodległościowych dążeń Polaków. NIGDY. Bierzmy przykład z Niemców; mają swojego papieża i nie dostają z tego powodu cieczki, jak Polacy za Wojtyły. Niemcy nie wierzą w cuda, nie pilg... rozwiń
Avatar
tubylec / 11 marca 2012 o 11:07
0
[quote name='myśl samodzielnie' timestamp='1331451816' post='608068']
[size="5"]Co za bezczelność taki tytuł artykułu???!![/size]

Obraźliwe jest w jednym zdaniu umieszczanie "erotyczne kelnerki" oraz "papież" czyli w domyśle głowa Kościoła RZ-K (niby neutralne "trojelbusy" próbuje ukryć tę zagrywkę). To jest manipulacja (jedna z wielu, bo to przynosi efekt jeśli jest stosowane długofalowo)- tworzenie takiego powiązania aby w umysłach ludzi łączyć emocje jakie wywiera wyobrażenie pierwszej części zdania z dorzuconym poprzez "i" ostatnim słowem ("papież"). Ma to na celu zatarcie w czytelniku wykształconych wcześniej skojarzeń (poszanowania, autorytetu) KK i zastąpienie ich mniej górnolotnymi. I Pewnie zaraz znajdzie się ktoś, kto się ze mną nie zgodzi i powie, że "on nie szanuje i nie szanował", OK są i tacy, którzy wcześniej ulegli i teraz sami sobą szczują KK, nie mając pojęcia, że jeśli przestałby istnieć w państwie Kościół, to niedługo później przestałoby istnieć to państwo. I, jak można zauwazyć ostatnimi czasy, pewne siły próbują tego właśnie dokonać! Patrząc bardziej ogólnie, widać, że działają w sposób skoordynowany! (podobnie było z ACTA - zobaczcie jakie grupy to poparły, później oczywiście ten fakt przemilczając! http://beatrycze.nowyekran.pl/post/53254,lista-wydawcow-popierajacych-acta)

Zatem, proste pytanie: Czy chcemy żyć w Polsce? We własnym kraju, za który potrafili ginąć nasi przodkowie, dziadkowie? Czy cchemy pracować i budować dla swoich dzieci i wnouków własne państwo, by mogły żyć we własnym wolnym kraju? Czy też poprzez wyparcie się tradycji, polskości, staniemy się szarą masą bez historii, kultury. Masą, która będzie tanią siłą robocza w Europie???
[/quote]

Czemu tak podniecasz się tym największym obrońcą pedofilów w sutannach? Inni inaczej postrzegają tę postać, z dystansu lepiej widać niż spod sutanny. Wyjdź stamtąd, zobaczysz piękny świat. Wojtyła był agentem obcego państwa - Watykanu. Watykan NIGDY w historii nie poparł niepodległościowych dążeń Polaków. NIGDY. Bierzmy przykład z Niemców; mają swojego papieża i nie dostają z tego powodu cieczki, jak Polacy za Wojtyły. Niemcy nie wierzą w cuda, nie pilgrzymują do portretów Żydówki. Oni uczciwie pracują, rzetelnie się uczą. Dlatego są bogaci. Na Polaków patrzą jak na rozmodlonych fetyszystów poniecających się "relikwiami", "cudami" itp. Wierzących że klepaniem zdrowasiek uzdrowią ciało, zdadzą egzamin, dostaną lepszą pracę, no i że za forsę daną "na kościół" pójdą do nieba. Tak jesteśmy postrzegani w świecie, zaklęciami tego nie da się zmienić, tylko racjonalnym postępowaniem.
[quote name='myśl samodzielnie' timestamp='1331451816' post='608068']
[size="5"]Co za bezczelność taki tytuł artykułu???!![/size]

Obraźliwe jest w jednym zdaniu umieszczanie "erotyczne kelnerki" oraz "papież" czyli w domyśle głowa Kościoła RZ-K (niby neutralne "trojelbusy" próbuje ukryć tę zagrywkę). To jest manipulacja (jedna z wielu, bo to przynosi efekt jeśli jest stosowane długofalowo)- tworzenie takiego powiązania aby w umysłach ... rozwiń
Avatar
mzl / 11 marca 2012 o 09:42
0
to jakiś kretyn a nie artysta..... !!!! Jaki antysemityzm ??!!! Dziennikarz kiepski. Nie potrafi nic zupełnie po tym pobycie powiedzieć o Lublinie.... pewnie kilka tygodni chlał i tyle.... kto mu za to zapłacił ????? PS: Żydzi na zamek przychodzą tylko wylać się do kibla, zachowują się jak bydło !
Avatar
czytelnik / 11 marca 2012 o 08:59
0
Skończcie wreszcie z wmawianiem Polakom antysemityzmu i próbami przeinaczania historii!

To prawda, że ginęli Żydzi. Ale o tym, że ginęło wielu Polaków to już się nie mówi! Często nawet Polacy ginęli za Żydów!

Relacje - np tu:

http://www.youtube.com/watch?v=D5g_m2GtWlA&feature=player_embedded

albo tu:

http://www.youtube.com/watch?v=8to1nJpkxw4

W internecie znajdziecie MNÓŚTWO dowodów, że prawda jest nieco inna niż nam podają masowe media.
Avatar
myśl samodzielnie / 11 marca 2012 o 08:43
0
[size="5"]Co za bezczelność taki tytuł artykułu???!![/size]

Obraźliwe jest w jednym zdaniu umieszczanie "erotyczne kelnerki" oraz "papież" czyli w domyśle głowa Kościoła RZ-K (niby neutralne "trojelbusy" próbuje ukryć tę zagrywkę). To jest manipulacja (jedna z wielu, bo to przynosi efekt jeśli jest stosowane długofalowo)- tworzenie takiego powiązania aby w umysłach ludzi łączyć emocje jakie wywiera wyobrażenie pierwszej części zdania z dorzuconym poprzez "i" ostatnim słowem ("papież"). Ma to na celu zatarcie w czytelniku wykształconych wcześniej skojarzeń (poszanowania, autorytetu) KK i zastąpienie ich mniej górnolotnymi. I Pewnie zaraz znajdzie się ktoś, kto się ze mną nie zgodzi i powie, że "on nie szanuje i nie szanował", OK są i tacy, którzy wcześniej ulegli i teraz sami sobą szczują KK, nie mając pojęcia, że jeśli przestałby istnieć w państwie Kościół, to niedługo później przestałoby istnieć to państwo. I, jak można zauwazyć ostatnimi czasy, pewne siły próbują tego właśnie dokonać! Patrząc bardziej ogólnie, widać, że działają w sposób skoordynowany! (podobnie było z ACTA - zobaczcie jakie grupy to poparły, później oczywiście ten fakt przemilczając! http://beatrycze.nowyekran.pl/post/53254,lista-wydawcow-popierajacych-acta)

Zatem, proste pytanie: Czy chcemy żyć w Polsce? We własnym kraju, za który potrafili ginąć nasi przodkowie, dziadkowie? Czy cchemy pracować i budować dla swoich dzieci i wnouków własne państwo, by mogły żyć we własnym wolnym kraju? Czy też poprzez wyparcie się tradycji, polskości, staniemy się szarą masą bez historii, kultury. Masą, która będzie tanią siłą robocza w Europie???
[size="5"]Co za bezczelność taki tytuł artykułu???!![/size]

Obraźliwe jest w jednym zdaniu umieszczanie "erotyczne kelnerki" oraz "papież" czyli w domyśle głowa Kościoła RZ-K (niby neutralne "trojelbusy" próbuje ukryć tę zagrywkę). To jest manipulacja (jedna z wielu, bo to przynosi efekt jeśli jest stosowane długofalowo)- tworzenie takiego powiązania aby w umysłach ludzi łączyć emocje jakie wywiera wyobrażenie pierwszej części zdania z dorzuconym poprzez "i&q... rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2012 o 19:26
0
[quote name='gosc' timestamp='1331476328' post='608185']
Katolicka paranoja , Watykan na stolice Polski , ot co .
[/quote]
JUDE ??????
Avatar
Sebastian / 11 marca 2012 o 19:22
0
Widzę, że coraz niższy jest poziom lokalnego dziennikarstwa Lublina:
manipulująco - kłamliwy tytuł,
sugerujące pytanie - bez którego być może Holender nie pomyślałby nawet o antysemityźmie w Lublinie (który jest w coraz mniejszym stopniu dostrzegany)
i wiele więcej lecz nie mam czasu pisać.
Avatar
gosc / 11 marca 2012 o 15:32
0
[quote name='tubylec' timestamp='1331460420' post='608112']
Czemu tak podniecasz się tym największym obrońcą pedofilów w sutannach? Inni inaczej postrzegają tę postać, z dystansu lepiej widać niż spod sutanny. Wyjdź stamtąd, zobaczysz piękny świat. Wojtyła był agentem obcego państwa - Watykanu. Watykan NIGDY w historii nie poparł niepodległościowych dążeń Polaków. NIGDY. Bierzmy przykład z Niemców; mają swojego papieża i nie dostają z tego powodu cieczki, jak Polacy za Wojtyły. Niemcy nie wierzą w cuda, nie pilgrzymują do portretów Żydówki. Oni uczciwie pracują, rzetelnie się uczą. Dlatego są bogaci. Na Polaków patrzą jak na rozmodlonych fetyszystów poniecających się "relikwiami", "cudami" itp. Wierzących że klepaniem zdrowasiek uzdrowią ciało, zdadzą egzamin, dostaną lepszą pracę, no i że za forsę daną "na kościół" pójdą do nieba. Tak jesteśmy postrzegani w świecie, zaklęciami tego nie da się zmienić, tylko racjonalnym postępowaniem.
[/quote]
Katolicka paranoja , Watykan na stolice Polski , ot co .
[quote name='tubylec' timestamp='1331460420' post='608112']
Czemu tak podniecasz się tym największym obrońcą pedofilów w sutannach? Inni inaczej postrzegają tę postać, z dystansu lepiej widać niż spod sutanny. Wyjdź stamtąd, zobaczysz piękny świat. Wojtyła był agentem obcego państwa - Watykanu. Watykan NIGDY w historii nie poparł niepodległościowych dążeń Polaków. NIGDY. Bierzmy przykład z Niemców; mają swojego papieża i nie dostają z tego powodu cieczki, jak Polacy za Wojtyły. Niemcy nie wierzą w cuda, nie pilg... rozwiń
Avatar
van Hoegel / 11 marca 2012 o 14:32
0
Co to za kłamliwy artykuł! To są bzdury, co tutaj pan redaktor wypisuje, a ten Holender, to chyba jakiś panicz nieprzystosowany do życia, co z nudów pisze jakieś banialuki paszkwilanckie! Rok temu były u mnie trzy osoby z Izraela, chodziliśmy po mieście i nigdzie nie było ŻADNYCH powodów do wstydu! NIGDZIE nie zauważyłem namalowanych gwiazd na szubienicy, a chodziliśmy po ulicach co uchodzą za "niebezpieczne". Nie spotkaliśmy się z ŻADNYMI niemiłymi zachowaniami ze strony ludzi. Żydzi byli zachwyceni Polską, Polakami, wspólnie piliśmy piwo i imprezowaliśmy na mieście. Bardzo zachwalali naszą komunikację miejską, że autobusy jeżdżą szybko i nie stoją długo na przystanku . A tutaj wypisuje się OBRZYDLIWE KŁAMSTWA, jaki to Lublin, pusty, biedny, zamknięty, ksenofobiczny, nudny, że tylko bogatego pana z zachodu stać na stołowanie się w mieście! Skończcie z tymi bajkami ogłupiającymi Polaków, bo można się przekręcić czytając te bzdury z du*y wyjęte! Nie pozdrawiam paszkwilanckiej redakcji!
Co to za kłamliwy artykuł! To są bzdury, co tutaj pan redaktor wypisuje, a ten Holender, to chyba jakiś panicz nieprzystosowany do życia, co z nudów pisze jakieś banialuki paszkwilanckie! Rok temu były u mnie trzy osoby z Izraela, chodziliśmy po mieście i nigdzie nie było ŻADNYCH powodów do wstydu! NIGDZIE nie zauważyłem namalowanych gwiazd na szubienicy, a chodziliśmy po ulicach co uchodzą za "niebezpieczne". Nie spotkaliśmy się z ŻADNYMI niemiłymi zachowaniami ze strony ludzi. Żydzi byli zachwyceni Polską, Polakami, w... rozwiń
Avatar
iks / 11 marca 2012 o 13:07
0
red. Sulisz za dużo tłustych rzeczy pan spozywa i miażdzyca powoduje że zadaje Pan tendencyjne pytania.Na siłe chce pan udowodnic cos.co ma swastyka do pietrasiewicza i majdanka ?zenujace pytania od sasa do lasa
Avatar
Jasiek / 11 marca 2012 o 12:48
0
[quote name='tubylec' timestamp='1331460420' post='608112']
Czemu tak podniecasz się tym największym obrońcą pedofilów w sutannach? Inni inaczej postrzegają tę postać, z dystansu lepiej widać niż spod sutanny. Wyjdź stamtąd, zobaczysz piękny świat. Wojtyła był agentem obcego państwa - Watykanu. Watykan NIGDY w historii nie poparł niepodległościowych dążeń Polaków. NIGDY. Bierzmy przykład z Niemców; mają swojego papieża i nie dostają z tego powodu cieczki, jak Polacy za Wojtyły. Niemcy nie wierzą w cuda, nie pilgrzymują do portretów Żydówki. Oni uczciwie pracują, rzetelnie się uczą. Dlatego są bogaci. Na Polaków patrzą jak na rozmodlonych fetyszystów poniecających się "relikwiami", "cudami" itp. Wierzących że klepaniem zdrowasiek uzdrowią ciało, zdadzą egzamin, dostaną lepszą pracę, no i że za forsę daną "na kościół" pójdą do nieba. Tak jesteśmy postrzegani w świecie, zaklęciami tego nie da się zmienić, tylko racjonalnym postępowaniem.
[/quote]
...........................

Za dobrobyt w twoim przypadku oddałbyś wszystko.
Imponuje ci bogactwo i środki które do niego prowadzą.
Widzisz w człowieku materię - duszy nie znasz i Jej potrzeb nie uznajesz.
Wstydem dla ciebie jest historia kraju, autorytet moralny,tradycja narodu,
Wiara, Kościół katolicki, potrzeby duchowe....
Płytkie to wszystko u ciebie...
[quote name='tubylec' timestamp='1331460420' post='608112']
Czemu tak podniecasz się tym największym obrońcą pedofilów w sutannach? Inni inaczej postrzegają tę postać, z dystansu lepiej widać niż spod sutanny. Wyjdź stamtąd, zobaczysz piękny świat. Wojtyła był agentem obcego państwa - Watykanu. Watykan NIGDY w historii nie poparł niepodległościowych dążeń Polaków. NIGDY. Bierzmy przykład z Niemców; mają swojego papieża i nie dostają z tego powodu cieczki, jak Polacy za Wojtyły. Niemcy nie wierzą w cuda, nie pilg... rozwiń
Avatar
tubylec / 11 marca 2012 o 11:07
0
[quote name='myśl samodzielnie' timestamp='1331451816' post='608068']
[size="5"]Co za bezczelność taki tytuł artykułu???!![/size]

Obraźliwe jest w jednym zdaniu umieszczanie "erotyczne kelnerki" oraz "papież" czyli w domyśle głowa Kościoła RZ-K (niby neutralne "trojelbusy" próbuje ukryć tę zagrywkę). To jest manipulacja (jedna z wielu, bo to przynosi efekt jeśli jest stosowane długofalowo)- tworzenie takiego powiązania aby w umysłach ludzi łączyć emocje jakie wywiera wyobrażenie pierwszej części zdania z dorzuconym poprzez "i" ostatnim słowem ("papież"). Ma to na celu zatarcie w czytelniku wykształconych wcześniej skojarzeń (poszanowania, autorytetu) KK i zastąpienie ich mniej górnolotnymi. I Pewnie zaraz znajdzie się ktoś, kto się ze mną nie zgodzi i powie, że "on nie szanuje i nie szanował", OK są i tacy, którzy wcześniej ulegli i teraz sami sobą szczują KK, nie mając pojęcia, że jeśli przestałby istnieć w państwie Kościół, to niedługo później przestałoby istnieć to państwo. I, jak można zauwazyć ostatnimi czasy, pewne siły próbują tego właśnie dokonać! Patrząc bardziej ogólnie, widać, że działają w sposób skoordynowany! (podobnie było z ACTA - zobaczcie jakie grupy to poparły, później oczywiście ten fakt przemilczając! http://beatrycze.nowyekran.pl/post/53254,lista-wydawcow-popierajacych-acta)

Zatem, proste pytanie: Czy chcemy żyć w Polsce? We własnym kraju, za który potrafili ginąć nasi przodkowie, dziadkowie? Czy cchemy pracować i budować dla swoich dzieci i wnouków własne państwo, by mogły żyć we własnym wolnym kraju? Czy też poprzez wyparcie się tradycji, polskości, staniemy się szarą masą bez historii, kultury. Masą, która będzie tanią siłą robocza w Europie???
[/quote]

Czemu tak podniecasz się tym największym obrońcą pedofilów w sutannach? Inni inaczej postrzegają tę postać, z dystansu lepiej widać niż spod sutanny. Wyjdź stamtąd, zobaczysz piękny świat. Wojtyła był agentem obcego państwa - Watykanu. Watykan NIGDY w historii nie poparł niepodległościowych dążeń Polaków. NIGDY. Bierzmy przykład z Niemców; mają swojego papieża i nie dostają z tego powodu cieczki, jak Polacy za Wojtyły. Niemcy nie wierzą w cuda, nie pilgrzymują do portretów Żydówki. Oni uczciwie pracują, rzetelnie się uczą. Dlatego są bogaci. Na Polaków patrzą jak na rozmodlonych fetyszystów poniecających się "relikwiami", "cudami" itp. Wierzących że klepaniem zdrowasiek uzdrowią ciało, zdadzą egzamin, dostaną lepszą pracę, no i że za forsę daną "na kościół" pójdą do nieba. Tak jesteśmy postrzegani w świecie, zaklęciami tego nie da się zmienić, tylko racjonalnym postępowaniem.
[quote name='myśl samodzielnie' timestamp='1331451816' post='608068']
[size="5"]Co za bezczelność taki tytuł artykułu???!![/size]

Obraźliwe jest w jednym zdaniu umieszczanie "erotyczne kelnerki" oraz "papież" czyli w domyśle głowa Kościoła RZ-K (niby neutralne "trojelbusy" próbuje ukryć tę zagrywkę). To jest manipulacja (jedna z wielu, bo to przynosi efekt jeśli jest stosowane długofalowo)- tworzenie takiego powiązania aby w umysłach ... rozwiń
Avatar
mzl / 11 marca 2012 o 09:42
0
to jakiś kretyn a nie artysta..... !!!! Jaki antysemityzm ??!!! Dziennikarz kiepski. Nie potrafi nic zupełnie po tym pobycie powiedzieć o Lublinie.... pewnie kilka tygodni chlał i tyle.... kto mu za to zapłacił ????? PS: Żydzi na zamek przychodzą tylko wylać się do kibla, zachowują się jak bydło !
Avatar
czytelnik / 11 marca 2012 o 08:59
0
Skończcie wreszcie z wmawianiem Polakom antysemityzmu i próbami przeinaczania historii!

To prawda, że ginęli Żydzi. Ale o tym, że ginęło wielu Polaków to już się nie mówi! Często nawet Polacy ginęli za Żydów!

Relacje - np tu:

http://www.youtube.com/watch?v=D5g_m2GtWlA&feature=player_embedded

albo tu:

http://www.youtube.com/watch?v=8to1nJpkxw4

W internecie znajdziecie MNÓŚTWO dowodów, że prawda jest nieco inna niż nam podają masowe media.
Avatar
myśl samodzielnie / 11 marca 2012 o 08:43
0
[size="5"]Co za bezczelność taki tytuł artykułu???!![/size]

Obraźliwe jest w jednym zdaniu umieszczanie "erotyczne kelnerki" oraz "papież" czyli w domyśle głowa Kościoła RZ-K (niby neutralne "trojelbusy" próbuje ukryć tę zagrywkę). To jest manipulacja (jedna z wielu, bo to przynosi efekt jeśli jest stosowane długofalowo)- tworzenie takiego powiązania aby w umysłach ludzi łączyć emocje jakie wywiera wyobrażenie pierwszej części zdania z dorzuconym poprzez "i" ostatnim słowem ("papież"). Ma to na celu zatarcie w czytelniku wykształconych wcześniej skojarzeń (poszanowania, autorytetu) KK i zastąpienie ich mniej górnolotnymi. I Pewnie zaraz znajdzie się ktoś, kto się ze mną nie zgodzi i powie, że "on nie szanuje i nie szanował", OK są i tacy, którzy wcześniej ulegli i teraz sami sobą szczują KK, nie mając pojęcia, że jeśli przestałby istnieć w państwie Kościół, to niedługo później przestałoby istnieć to państwo. I, jak można zauwazyć ostatnimi czasy, pewne siły próbują tego właśnie dokonać! Patrząc bardziej ogólnie, widać, że działają w sposób skoordynowany! (podobnie było z ACTA - zobaczcie jakie grupy to poparły, później oczywiście ten fakt przemilczając! http://beatrycze.nowyekran.pl/post/53254,lista-wydawcow-popierajacych-acta)

Zatem, proste pytanie: Czy chcemy żyć w Polsce? We własnym kraju, za który potrafili ginąć nasi przodkowie, dziadkowie? Czy cchemy pracować i budować dla swoich dzieci i wnouków własne państwo, by mogły żyć we własnym wolnym kraju? Czy też poprzez wyparcie się tradycji, polskości, staniemy się szarą masą bez historii, kultury. Masą, która będzie tanią siłą robocza w Europie???
[size="5"]Co za bezczelność taki tytuł artykułu???!![/size]

Obraźliwe jest w jednym zdaniu umieszczanie "erotyczne kelnerki" oraz "papież" czyli w domyśle głowa Kościoła RZ-K (niby neutralne "trojelbusy" próbuje ukryć tę zagrywkę). To jest manipulacja (jedna z wielu, bo to przynosi efekt jeśli jest stosowane długofalowo)- tworzenie takiego powiązania aby w umysłach ludzi łączyć emocje jakie wywiera wyobrażenie pierwszej części zdania z dorzuconym poprzez "i&q... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 4 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 2

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 39 1

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 22 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!