Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

3 sierpnia 2012 r.
14:18
Edytuj ten wpis

Lublin: Co działo się w naszym regionie w pierwszych latach po wojnie

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
50 13 A A
Marcin Zaremba (Archiwum)
Marcin Zaremba (Archiwum)

Napady z bronią w ręku, głód, drożyzna, partyzanci w lesie, gangi dzieci i młodzieży w miastach i milicja, która nie dbała o bezpieczeństwo ludzi – tak wyglądał nasz region w pierwszych latach po II wojnie światowej.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
weteran / 9 sierpnia 2012 o 09:25
0
[quote name='KAMA' timestamp='1344495832' post='662447']
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA ZWYKŁYMI BANDAMI TWORZONYMI PRZEZ WYKOLEJONYCH NIEROBÓW, PSEUDO PATRYJOTÓW STRZELAJĄCYCH DO FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH, WYSTĘPUJĄCYCH PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY. PO WOJNIE WIĘKSZOŚĆ LUDZI MIESZKAJĄCYCH NA WSI, MODLIŁO SIĘ O SPOKÓJ I KAWAŁEK CHLEBA LUB KROWĘ, KTÓRA JUTRZYMA RODZINĘ. PRZECĘTNY CZŁOWIEK MIAŁ GDZIEŚ KTO SPRAWUJE WŁADZĘ. BANDY AK GENEROWAŁY STRACH, PRZEDŁUŻAŁY GEHENĘ WOJENNĄ! MOJA BABKA MIESZKAŁA W CHAŁUPIE USYTUOWANEJ NA SKRAJU WSI POD LASEM - AKOWCY/WETERANI PRZYSTAWIALI PISTOLET DO GŁOWY MOJEGO ROCZNEGO WÓWCZAS WÓJA, GROŻĄC IŻ ZABIJA DZIECKO JEŚLI NIE ODDA IM RZYWNOŚCI JAKĄ POSIADA (A POSIADAŁA TROCHĘ KARTOFLI I BRUDNEJ MAKI W WORKU).
[/quote]Musiał babka współpracować wtedy z okupantem, [ niemieckim lub sovieckim ]dlatego może ją tak potraktowali,jak miała dla niemca lub sovieta a nie było dla ludzi z lasu to wtedy tak się to działo jak opisujesz.
[quote name='KAMA' timestamp='1344495832' post='662447']
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA ZWYKŁYMI BANDAMI TWORZONYMI PRZEZ WYKOLEJONYCH NIEROBÓW, PSEUDO PATRYJOTÓW STRZELAJĄCYCH DO FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH, WYSTĘPUJĄCYCH PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY. PO WOJNIE WIĘKSZOŚĆ LUDZI MIESZKAJĄCYCH NA WSI, MODLIŁO... rozwiń
Avatar
mecenas / 9 sierpnia 2012 o 09:18
0
[quote name='KAMA' timestamp='1344495832' post='662447']
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA ZWYKŁYMI BANDAMI TWORZONYMI PRZEZ WYKOLEJONYCH NIEROBÓW, PSEUDO PATRYJOTÓW STRZELAJĄCYCH DO FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH, WYSTĘPUJĄCYCH PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY. PO WOJNIE WIĘKSZOŚĆ LUDZI MIESZKAJĄCYCH NA WSI, MODLIŁO SIĘ O SPOKÓJ I KAWAŁEK CHLEBA LUB KROWĘ, KTÓRA JUTRZYMA RODZINĘ. PRZECĘTNY CZŁOWIEK MIAŁ GDZIEŚ KTO SPRAWUJE WŁADZĘ. BANDY AK GENEROWAŁY STRACH, PRZEDŁUŻAŁY GEHENĘ WOJENNĄ! MOJA BABKA MIESZKAŁA W CHAŁUPIE USYTUOWANEJ NA SKRAJU WSI POD LASEM - AKOWCY/WETERANI PRZYSTAWIALI PISTOLET DO GŁOWY MOJEGO ROCZNEGO WÓWCZAS WÓJA, GROŻĄC IŻ ZABIJA DZIECKO JEŚLI NIE ODDA IM RZYWNOŚCI JAKĄ POSIADA (A POSIADAŁA TROCHĘ KARTOFLI I BRUDNEJ MAKI W WORKU).
[/quote]Ale masz w tej głowie jak baran w torbie.To nie była żadna legalna władza w POLSCE,tylko dyktatura narzucona nam przez sovietów która to nam się odbija czkawką do dzisiaj.Sovieci-to dopiero była grabież,prześladowania,gwałty itp,aż do dzisiaj..Jesteś z pod czerwonej gwiazdy,że ci to odpowiada i pasuje do dziś ??? Ten właśnie system doprowadził do tego co teraz się dzieje w polityce i w naszym społeczeństwie.
[quote name='KAMA' timestamp='1344495832' post='662447']
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA ZWYKŁYMI BANDAMI TWORZONYMI PRZEZ WYKOLEJONYCH NIEROBÓW, PSEUDO PATRYJOTÓW STRZELAJĄCYCH DO FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH, WYSTĘPUJĄCYCH PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY. PO WOJNIE WIĘKSZOŚĆ LUDZI MIESZKAJĄCYCH NA WSI, MODLIŁO... rozwiń
Avatar
KAMA / 9 sierpnia 2012 o 09:03
0
[quote name='weteran' timestamp='1344416935' post='662116']
To samo się działo w Warszawie z powstańcami.Komuchy ścigali,prześladowali,mordowali a teraz im BUCZENIE im przeszkadza i palą głupa że nie wiadomo o co chodzi.Kiedy ta POLSKA będzie POLSKĄ ?
[/quote]
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA ZWYKŁYMI BANDAMI TWORZONYMI PRZEZ WYKOLEJONYCH NIEROBÓW, PSEUDO PATRYJOTÓW STRZELAJĄCYCH DO FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH, WYSTĘPUJĄCYCH PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY. PO WOJNIE WIĘKSZOŚĆ LUDZI MIESZKAJĄCYCH NA WSI, MODLIŁO SIĘ O SPOKÓJ I KAWAŁEK CHLEBA LUB KROWĘ, KTÓRA JUTRZYMA RODZINĘ. PRZECĘTNY CZŁOWIEK MIAŁ GDZIEŚ KTO SPRAWUJE WŁADZĘ. BANDY AK GENEROWAŁY STRACH, PRZEDŁUŻAŁY GEHENĘ WOJENNĄ! MOJA BABKA MIESZKAŁA W CHAŁUPIE USYTUOWANEJ NA SKRAJU WSI POD LASEM - AKOWCY/WETERANI PRZYSTAWIALI PISTOLET DO GŁOWY MOJEGO ROCZNEGO WÓWCZAS WÓJA, GROŻĄC IŻ ZABIJA DZIECKO JEŚLI NIE ODDA IM RZYWNOŚCI JAKĄ POSIADA (A POSIADAŁA TROCHĘ KARTOFLI I BRUDNEJ MAKI W WORKU).
[quote name='weteran' timestamp='1344416935' post='662116']
To samo się działo w Warszawie z powstańcami.Komuchy ścigali,prześladowali,mordowali a teraz im BUCZENIE im przeszkadza i palą głupa że nie wiadomo o co chodzi.Kiedy ta POLSKA będzie POLSKĄ ?
[/quote]
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA Z... rozwiń
Avatar
Ania / 9 sierpnia 2012 o 07:04
0
Ciekawe kiedy to się skończy?
Avatar
5t4gerg / 8 sierpnia 2012 o 15:05
0
Napady z bronią w ręku, głód, drożyzna, partyzanci w lesie, gangi dzieci i młodzieży w miastach i milicja, która nie dbała o bezpieczeństwo ludzi – tak wyglądał nasz region w pierwszych latach po II wojnie światowej.


Przecież nic się nie zmieniło...no może poza partyzantami w lasach.
Avatar
kolak patolik / 8 sierpnia 2012 o 15:04
0
Ten artykuł to jakaś kpina. Jeżeli tak zamierzacie zdobyć klientów do płatnego serwisu to nie wróżę powodzenia. Poza tym jestem gotów płacić za treści w internecie, ale w zamian oczekuję likwidacji reklam. Czyli po opłaceniu abonamentu i zalogowaniu nie powinna się wyświetlać żadna reklama.
Odnoszę też wrażenie, że próbujecie na siłe wypreparować artykuły do części płatnej o atrakcyjnych tytułach, ale na profesjonalne opracowanie treści już Wam sił nie starcza.
Pamiętajcie, że klienci nie są głupi i zapłacą za atrakcyjne towary (również niematerialne), ale raz oszukany klient do Was już nie wróci.
Ja po przeczytaniu kilku artykułów "premium" czuję się lekko wydymany.
Ten artykuł to jakaś kpina. Jeżeli tak zamierzacie zdobyć klientów do płatnego serwisu to nie wróżę powodzenia. Poza tym jestem gotów płacić za treści w internecie, ale w zamian oczekuję likwidacji reklam. Czyli po opłaceniu abonamentu i zalogowaniu nie powinna się wyświetlać żadna reklama.
Odnoszę też wrażenie, że próbujecie na siłe wypreparować artykuły do części płatnej o atrakcyjnych tytułach, ale na profesjonalne opracowanie treści już Wam sił nie starcza.
Pamiętajcie, że klienci nie są głupi i zapłacą za atrakcyjne towary (... rozwiń
Avatar
u kresu sił / 8 sierpnia 2012 o 14:02
0
[quote name='weteran' timestamp='1344416935' post='662116']
To samo się działo w Warszawie z powstańcami.Komuchy ścigali,prześladowali,mordowali a teraz im BUCZENIE im przeszkadza i palą głupa że nie wiadomo o co chodzi.Kiedy ta POLSKA będzie POLSKĄ ?
[/quote] A ja znam takich co mówili AK . A KRADLI ,A KURY,A KACZKI ,A KROWY.TERAZ NOSZĄ OPASKI biało czerwone,czarne berety i są na wszystkich uroczystościach i jako pierwsi upominają się o darmową grochówkę=KREW ZALEWA PORZĄDNYCH ludzi,no ale cóż SWOŁOCZ swołoczą.
Avatar
Zorro / 8 sierpnia 2012 o 11:33
0
STEFAN....to co napisales jest prawda i podpisuje sie pod TYM... nic tu nie ma do czytania..
Avatar
weteran / 8 sierpnia 2012 o 11:08
0
[quote name='KK' timestamp='1344416295' post='662111']
Milicja i zydokomuchy zajmowali sie wyłapywaniem AK-wców i mordowaniem ,spadkobiercy wszak tej hałastry rządzą do dziś dlatego tak mało sie o tym mówi ,okrągły stół ta farsa nic nie zmienił itp.itd. a zdjęcia cóż ludzie się cieszyli ale bardzo szybko przekonali sie co za dzicz zaczęła tu rządzić ,np.obóz na Majdanku a następnie na Zamku zamienili na swoje katownie .itp.itd.
[/quote]To samo się działo w Warszawie z powstańcami.Komuchy ścigali,prześladowali,mordowali a teraz im BUCZENIE im przeszkadza i palą głupa że nie wiadomo o co chodzi.Kiedy ta POLSKA będzie POLSKĄ ?
[quote name='KK' timestamp='1344416295' post='662111']
Milicja i zydokomuchy zajmowali sie wyłapywaniem AK-wców i mordowaniem ,spadkobiercy wszak tej hałastry rządzą do dziś dlatego tak mało sie o tym mówi ,okrągły stół ta farsa nic nie zmienił itp.itd. a zdjęcia cóż ludzie się cieszyli ale bardzo szybko przekonali sie co za dzicz zaczęła tu rządzić ,np.obóz na Majdanku a następnie na Zamku zamienili na swoje katownie .itp.itd.
[/quote]To samo się działo w Warszawie z powstańcami.Komuchy ścigali,prześladow... rozwiń
Avatar
buzal / 8 sierpnia 2012 o 11:03
0
[quote name='KK' timestamp='1344416295' post='662111']
Milicja i zydokomuchy zajmowali sie wyłapywaniem AK-wców i mordowaniem ,spadkobiercy wszak tej hałastry rządzą do dziś dlatego tak mało sie o tym mówi ,okrągły stół ta farsa nic nie zmienił itp.itd. a zdjęcia cóż ludzie się cieszyli ale bardzo szybko przekonali sie co za dzicz zaczęła tu rządzić ,np.obóz na Majdanku a następnie na Zamku zamienili na swoje katownie .itp.itd.
[/quote]Dlatego teraz ŚIERPEM I MŁOTEM W TĄ CZERWONO-KOMUNISTYCZNO-KONFIDENCKĄ HOŁOTĘ. Walczmy o ten kraj póki nie jest jeszcze za póżno.
[quote name='KK' timestamp='1344416295' post='662111']
Milicja i zydokomuchy zajmowali sie wyłapywaniem AK-wców i mordowaniem ,spadkobiercy wszak tej hałastry rządzą do dziś dlatego tak mało sie o tym mówi ,okrągły stół ta farsa nic nie zmienił itp.itd. a zdjęcia cóż ludzie się cieszyli ale bardzo szybko przekonali sie co za dzicz zaczęła tu rządzić ,np.obóz na Majdanku a następnie na Zamku zamienili na swoje katownie .itp.itd.
[/quote]Dlatego teraz ŚIERPEM I MŁOTEM W TĄ CZERWONO-KOMUNISTYCZNO-KONFIDENCKĄ ... rozwiń
Avatar
weteran / 9 sierpnia 2012 o 09:25
0
[quote name='KAMA' timestamp='1344495832' post='662447']
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA ZWYKŁYMI BANDAMI TWORZONYMI PRZEZ WYKOLEJONYCH NIEROBÓW, PSEUDO PATRYJOTÓW STRZELAJĄCYCH DO FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH, WYSTĘPUJĄCYCH PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY. PO WOJNIE WIĘKSZOŚĆ LUDZI MIESZKAJĄCYCH NA WSI, MODLIŁO SIĘ O SPOKÓJ I KAWAŁEK CHLEBA LUB KROWĘ, KTÓRA JUTRZYMA RODZINĘ. PRZECĘTNY CZŁOWIEK MIAŁ GDZIEŚ KTO SPRAWUJE WŁADZĘ. BANDY AK GENEROWAŁY STRACH, PRZEDŁUŻAŁY GEHENĘ WOJENNĄ! MOJA BABKA MIESZKAŁA W CHAŁUPIE USYTUOWANEJ NA SKRAJU WSI POD LASEM - AKOWCY/WETERANI PRZYSTAWIALI PISTOLET DO GŁOWY MOJEGO ROCZNEGO WÓWCZAS WÓJA, GROŻĄC IŻ ZABIJA DZIECKO JEŚLI NIE ODDA IM RZYWNOŚCI JAKĄ POSIADA (A POSIADAŁA TROCHĘ KARTOFLI I BRUDNEJ MAKI W WORKU).
[/quote]Musiał babka współpracować wtedy z okupantem, [ niemieckim lub sovieckim ]dlatego może ją tak potraktowali,jak miała dla niemca lub sovieta a nie było dla ludzi z lasu to wtedy tak się to działo jak opisujesz.
[quote name='KAMA' timestamp='1344495832' post='662447']
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA ZWYKŁYMI BANDAMI TWORZONYMI PRZEZ WYKOLEJONYCH NIEROBÓW, PSEUDO PATRYJOTÓW STRZELAJĄCYCH DO FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH, WYSTĘPUJĄCYCH PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY. PO WOJNIE WIĘKSZOŚĆ LUDZI MIESZKAJĄCYCH NA WSI, MODLIŁO... rozwiń
Avatar
mecenas / 9 sierpnia 2012 o 09:18
0
[quote name='KAMA' timestamp='1344495832' post='662447']
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA ZWYKŁYMI BANDAMI TWORZONYMI PRZEZ WYKOLEJONYCH NIEROBÓW, PSEUDO PATRYJOTÓW STRZELAJĄCYCH DO FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH, WYSTĘPUJĄCYCH PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY. PO WOJNIE WIĘKSZOŚĆ LUDZI MIESZKAJĄCYCH NA WSI, MODLIŁO SIĘ O SPOKÓJ I KAWAŁEK CHLEBA LUB KROWĘ, KTÓRA JUTRZYMA RODZINĘ. PRZECĘTNY CZŁOWIEK MIAŁ GDZIEŚ KTO SPRAWUJE WŁADZĘ. BANDY AK GENEROWAŁY STRACH, PRZEDŁUŻAŁY GEHENĘ WOJENNĄ! MOJA BABKA MIESZKAŁA W CHAŁUPIE USYTUOWANEJ NA SKRAJU WSI POD LASEM - AKOWCY/WETERANI PRZYSTAWIALI PISTOLET DO GŁOWY MOJEGO ROCZNEGO WÓWCZAS WÓJA, GROŻĄC IŻ ZABIJA DZIECKO JEŚLI NIE ODDA IM RZYWNOŚCI JAKĄ POSIADA (A POSIADAŁA TROCHĘ KARTOFLI I BRUDNEJ MAKI W WORKU).
[/quote]Ale masz w tej głowie jak baran w torbie.To nie była żadna legalna władza w POLSCE,tylko dyktatura narzucona nam przez sovietów która to nam się odbija czkawką do dzisiaj.Sovieci-to dopiero była grabież,prześladowania,gwałty itp,aż do dzisiaj..Jesteś z pod czerwonej gwiazdy,że ci to odpowiada i pasuje do dziś ??? Ten właśnie system doprowadził do tego co teraz się dzieje w polityce i w naszym społeczeństwie.
[quote name='KAMA' timestamp='1344495832' post='662447']
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA ZWYKŁYMI BANDAMI TWORZONYMI PRZEZ WYKOLEJONYCH NIEROBÓW, PSEUDO PATRYJOTÓW STRZELAJĄCYCH DO FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH, WYSTĘPUJĄCYCH PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY. PO WOJNIE WIĘKSZOŚĆ LUDZI MIESZKAJĄCYCH NA WSI, MODLIŁO... rozwiń
Avatar
KAMA / 9 sierpnia 2012 o 09:03
0
[quote name='weteran' timestamp='1344416935' post='662116']
To samo się działo w Warszawie z powstańcami.Komuchy ścigali,prześladowali,mordowali a teraz im BUCZENIE im przeszkadza i palą głupa że nie wiadomo o co chodzi.Kiedy ta POLSKA będzie POLSKĄ ?
[/quote]
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA ZWYKŁYMI BANDAMI TWORZONYMI PRZEZ WYKOLEJONYCH NIEROBÓW, PSEUDO PATRYJOTÓW STRZELAJĄCYCH DO FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH, WYSTĘPUJĄCYCH PRZECIWKO LEGALNEJ WŁADZY. PO WOJNIE WIĘKSZOŚĆ LUDZI MIESZKAJĄCYCH NA WSI, MODLIŁO SIĘ O SPOKÓJ I KAWAŁEK CHLEBA LUB KROWĘ, KTÓRA JUTRZYMA RODZINĘ. PRZECĘTNY CZŁOWIEK MIAŁ GDZIEŚ KTO SPRAWUJE WŁADZĘ. BANDY AK GENEROWAŁY STRACH, PRZEDŁUŻAŁY GEHENĘ WOJENNĄ! MOJA BABKA MIESZKAŁA W CHAŁUPIE USYTUOWANEJ NA SKRAJU WSI POD LASEM - AKOWCY/WETERANI PRZYSTAWIALI PISTOLET DO GŁOWY MOJEGO ROCZNEGO WÓWCZAS WÓJA, GROŻĄC IŻ ZABIJA DZIECKO JEŚLI NIE ODDA IM RZYWNOŚCI JAKĄ POSIADA (A POSIADAŁA TROCHĘ KARTOFLI I BRUDNEJ MAKI W WORKU).
[quote name='weteran' timestamp='1344416935' post='662116']
To samo się działo w Warszawie z powstańcami.Komuchy ścigali,prześladowali,mordowali a teraz im BUCZENIE im przeszkadza i palą głupa że nie wiadomo o co chodzi.Kiedy ta POLSKA będzie POLSKĄ ?
[/quote]
WETERAN? POWINNO BYĆ WAS CORAZ MNIEJ A JEST WAS Z ROKU NA ROK CORAZ WIĘCEJ.... PS. KOGO NAZWAĆ BANDYTĄ - POLICJANTA PILNUJĄCEGO PORZĄDKU? CZY TEGO, KTÓRY ATAKUJE POLICJANTA BO MU SIĘ PORZĄDEK NIE PODOBA? WIĘKSZOŚĆ ODDZIAŁÓW PARTYZANCKICH BYŁA Z... rozwiń
Avatar
Ania / 9 sierpnia 2012 o 07:04
0
Ciekawe kiedy to się skończy?
Avatar
5t4gerg / 8 sierpnia 2012 o 15:05
0
Napady z bronią w ręku, głód, drożyzna, partyzanci w lesie, gangi dzieci i młodzieży w miastach i milicja, która nie dbała o bezpieczeństwo ludzi – tak wyglądał nasz region w pierwszych latach po II wojnie światowej.


Przecież nic się nie zmieniło...no może poza partyzantami w lasach.
Avatar
kolak patolik / 8 sierpnia 2012 o 15:04
0
Ten artykuł to jakaś kpina. Jeżeli tak zamierzacie zdobyć klientów do płatnego serwisu to nie wróżę powodzenia. Poza tym jestem gotów płacić za treści w internecie, ale w zamian oczekuję likwidacji reklam. Czyli po opłaceniu abonamentu i zalogowaniu nie powinna się wyświetlać żadna reklama.
Odnoszę też wrażenie, że próbujecie na siłe wypreparować artykuły do części płatnej o atrakcyjnych tytułach, ale na profesjonalne opracowanie treści już Wam sił nie starcza.
Pamiętajcie, że klienci nie są głupi i zapłacą za atrakcyjne towary (również niematerialne), ale raz oszukany klient do Was już nie wróci.
Ja po przeczytaniu kilku artykułów "premium" czuję się lekko wydymany.
Ten artykuł to jakaś kpina. Jeżeli tak zamierzacie zdobyć klientów do płatnego serwisu to nie wróżę powodzenia. Poza tym jestem gotów płacić za treści w internecie, ale w zamian oczekuję likwidacji reklam. Czyli po opłaceniu abonamentu i zalogowaniu nie powinna się wyświetlać żadna reklama.
Odnoszę też wrażenie, że próbujecie na siłe wypreparować artykuły do części płatnej o atrakcyjnych tytułach, ale na profesjonalne opracowanie treści już Wam sił nie starcza.
Pamiętajcie, że klienci nie są głupi i zapłacą za atrakcyjne towary (... rozwiń
Avatar
u kresu sił / 8 sierpnia 2012 o 14:02
0
[quote name='weteran' timestamp='1344416935' post='662116']
To samo się działo w Warszawie z powstańcami.Komuchy ścigali,prześladowali,mordowali a teraz im BUCZENIE im przeszkadza i palą głupa że nie wiadomo o co chodzi.Kiedy ta POLSKA będzie POLSKĄ ?
[/quote] A ja znam takich co mówili AK . A KRADLI ,A KURY,A KACZKI ,A KROWY.TERAZ NOSZĄ OPASKI biało czerwone,czarne berety i są na wszystkich uroczystościach i jako pierwsi upominają się o darmową grochówkę=KREW ZALEWA PORZĄDNYCH ludzi,no ale cóż SWOŁOCZ swołoczą.
Avatar
Zorro / 8 sierpnia 2012 o 11:33
0
STEFAN....to co napisales jest prawda i podpisuje sie pod TYM... nic tu nie ma do czytania..
Avatar
weteran / 8 sierpnia 2012 o 11:08
0
[quote name='KK' timestamp='1344416295' post='662111']
Milicja i zydokomuchy zajmowali sie wyłapywaniem AK-wców i mordowaniem ,spadkobiercy wszak tej hałastry rządzą do dziś dlatego tak mało sie o tym mówi ,okrągły stół ta farsa nic nie zmienił itp.itd. a zdjęcia cóż ludzie się cieszyli ale bardzo szybko przekonali sie co za dzicz zaczęła tu rządzić ,np.obóz na Majdanku a następnie na Zamku zamienili na swoje katownie .itp.itd.
[/quote]To samo się działo w Warszawie z powstańcami.Komuchy ścigali,prześladowali,mordowali a teraz im BUCZENIE im przeszkadza i palą głupa że nie wiadomo o co chodzi.Kiedy ta POLSKA będzie POLSKĄ ?
[quote name='KK' timestamp='1344416295' post='662111']
Milicja i zydokomuchy zajmowali sie wyłapywaniem AK-wców i mordowaniem ,spadkobiercy wszak tej hałastry rządzą do dziś dlatego tak mało sie o tym mówi ,okrągły stół ta farsa nic nie zmienił itp.itd. a zdjęcia cóż ludzie się cieszyli ale bardzo szybko przekonali sie co za dzicz zaczęła tu rządzić ,np.obóz na Majdanku a następnie na Zamku zamienili na swoje katownie .itp.itd.
[/quote]To samo się działo w Warszawie z powstańcami.Komuchy ścigali,prześladow... rozwiń
Avatar
buzal / 8 sierpnia 2012 o 11:03
0
[quote name='KK' timestamp='1344416295' post='662111']
Milicja i zydokomuchy zajmowali sie wyłapywaniem AK-wców i mordowaniem ,spadkobiercy wszak tej hałastry rządzą do dziś dlatego tak mało sie o tym mówi ,okrągły stół ta farsa nic nie zmienił itp.itd. a zdjęcia cóż ludzie się cieszyli ale bardzo szybko przekonali sie co za dzicz zaczęła tu rządzić ,np.obóz na Majdanku a następnie na Zamku zamienili na swoje katownie .itp.itd.
[/quote]Dlatego teraz ŚIERPEM I MŁOTEM W TĄ CZERWONO-KOMUNISTYCZNO-KONFIDENCKĄ HOŁOTĘ. Walczmy o ten kraj póki nie jest jeszcze za póżno.
[quote name='KK' timestamp='1344416295' post='662111']
Milicja i zydokomuchy zajmowali sie wyłapywaniem AK-wców i mordowaniem ,spadkobiercy wszak tej hałastry rządzą do dziś dlatego tak mało sie o tym mówi ,okrągły stół ta farsa nic nie zmienił itp.itd. a zdjęcia cóż ludzie się cieszyli ale bardzo szybko przekonali sie co za dzicz zaczęła tu rządzić ,np.obóz na Majdanku a następnie na Zamku zamienili na swoje katownie .itp.itd.
[/quote]Dlatego teraz ŚIERPEM I MŁOTEM W TĄ CZERWONO-KOMUNISTYCZNO-KONFIDENCKĄ ... rozwiń