Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

11 stycznia 2007 r.
16:01
Edytuj ten wpis

Trzech facetów w drodze na szczyt

Fotografik, muzyk i kabareciarz. Jeden pracuje głównie w Poznaniu, drugi w Warszawie, trzeci w Londynie. Co ich łączy? Są z Lublina i robią kariery.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marcin Kokowski, Atanas Valkov i Łukasz Szymanek mają dopiero po 25 lat, ale sukcesów mogłyby im pozazdrościć stare wygi.

Marcin Kokowski jest jednym z najsławniejszych polskich fotografików. Choć zrobił w swoim życiu wiele zdjęć, sławę dało mu jedno; wykonane jak kilkaset innych na koncertach Madonny, jego ulubionej piosenkarki. Na mini minikoncercie w londyńskim G-A-Y Asturia zdjęcia robił chyba każdy. Ale zdjęcia Kokowskiego trafiły belgijską stronę internetową Madonny. Tu zajrzał ktoś, kto akurat szukał obrazka na okładkę. I tak fotka Kokowskiego trafiła na singiel Madonny "Sorry”.

Transfer komika

Atanas Valkov to jeden z najbardziej cenionych w środowisku klubowym pianistów, aranżerów i producentów. Zasłynął współpracą z Mad House'em, producentem słynnych remiksów. Ze swoimi kolejnymi grupami występował w najlepszych klubach. W końcu trafił do zespołu samej Reni Jusis. Grał z nią na żywo i nagrywał muzykę na album "Magnes”. Ostatnio Valkov brał udział w powstawianiu minialbumu z prestiżowego cyklu "Pocztówka do św. Mikołaja”.
Rok temu Łukasz "Szampanek” Szymanek dołączył zaś do grupy Czesuaf i tak z kabaretowej drugiej ligi awansował do ekstraklasy. Dał się zauważyć chłopakom z Poznania na lubelskim kabaretonie w Chatce Żaka, gdzie występował z grupą Ha-Ha. Publiczność spadała ze śmiechu z krzeseł. A przyjezdni ostrzyli sobie zęby na Szampanka zabijającego mrocznym vis comica i powalającego dziwnymi krokami.
Skończyło się transferem do poznańskiej ekipy. I to szczęśliwym dla obu stron. Już w nowym składzie zespół zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności na XII Mazurskim Lecie Kabaretowym "Mulatka” w Ełku oraz II Nagrodę na XXVII Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim.

Trzeba wyjechać

Dlaczego właśnie tym trzem chłopakom się udało? I czy w ogóle słowo "udało” jest tu na miejscu?
- Praca, praca i dużo szczęścia - wylicza Łukasz Szymanek.
- Pracowitość oraz wiara w siebie i związana z tym pewna bezczelność - podkreśla Marcin Kokowski. A Atanas dorzuca jeszcze: - Przede wszystkim trzeba wiedzieć, co się chce zrobić w życiu i konsekwentnie do tego dążyć. Trzeba też umieć cieszyć się z mniejszych sukcesów, które składają się na coś większego.
Cała trójka po skończeniu średnich szkół w Lublinie nie wahała się szukać możliwości jak najlepszego wykształcenia daleko stąd. Valkov w Katowicach w Akademii Muzycznej, Szymanek w Krakowie w Policealnym Studiu Aktorskim Lart, a Kokowski aż w Paryżu w Sorbonie i potem w Londynie; w South Bank Business School.
- Miejsce ma kluczowe znaczenie dla odniesienia sukcesu. Mieszkając w Londynie mam znacznie więcej możliwości, niż gdybym mieszkał w Lublinie. To był powód mojego wyjazdu - wyznaje Kokowski.

Stan izolacji

Dla Valkova przełomowym momentem w rozwoju był wyjazd za Atlantyk: - Stany wiele zmieniły. Wtedy zacząłem się zajmować profesjonalnie produkcją muzyczną.
A Szymanek rozkręcił się w Krakowie: - Tam poznałem wielu wspaniałych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Tam nauczyłem się mówić wierszem i prozą - wylicza. - Krakowskie powietrze dało mi zupełnie inną perspektywę.
Czy to znaczy, że bez ucieczki z Lublina, nie da się nic zrobić?
- Wciąż tu pomieszkuję i tu najbardziej lubię występować - mówi Szymanek.
- To ciekawe, specyficzne i hermetyczne miasto. Mnie udało się to wykorzystać jako klosz przed trendami, od których chciałem się zdystansować tłumaczy Ananas. - Osiągnąłem stan pewnej izolacji, która pozwala mi skoncentrować się na sobie, na poszukiwaniach artystycznych. Dzięki temu gdziekolwiek się znajdę, w każdej sytuacji, potrafię osiągnąć stan wewnętrznego skupienia. To mi dał Lublin.

Priorytety

Dziś wszyscy trzej są bardzo zajętymi ludźmi. - Dla mnie bardzo ważna jest rodzina i ubolewam, że mam coraz mniej czasu na spotkania z nią - opowiada Valkov.
Kabareciarz ma podobne priorytety: - Lubię jeździć z rodzicami na zakupy. Lubię posiedzieć ze znajomymi w knajpce.
Lubi się też pościgać: jest sędzią sportów motorowych i pilotem rajdowym.
A człowiek, który sfotografował Madonnę, żyje sztuką. - Wolny wieczór? to rzadkośc, ale jak się trafi, to idę do teatru, kina albo jednej z dwóch londyńskich oper.. Ale najważniejsze w życiu to kochać i być kochanym.
- I spełnianie marzeń - dodaje Szymanek.

Pozostałe informacje

Drogi, oświetlenie i kanalizacja - inwestycje w Głusku

Drogi, oświetlenie i kanalizacja - inwestycje w Głusku

Nowe drogi, oświetlenie i rozbudowa sieci kanalizacyjnej – to inwestycje, na które samorząd gminy Głusk podpisał właśnie umowy. Prace już się rozpoczęły.

„Jesteśmy już w pierwszej fazie wojny”. Generał Jakubczyk o zagrożeniach, słabości służb i gotowości Polski
Dzień Wschodzi
film

„Jesteśmy już w pierwszej fazie wojny”. Generał Jakubczyk o zagrożeniach, słabości służb i gotowości Polski

Zdaniem generała brygady Artura Jakubczyka, Polska już teraz znajduje się w pierwszym etapie nowoczesnej wojny hybrydowej. – Mamy do czynienia z działaniami dezinformacyjnymi, cyberatakami i próbami destabilizacji społecznej. A służby specjalne? Są kompletnie nieprzygotowane – ostrzega były zastępca dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej i szef strategii wywiadu NATO.

Jak wspierać na co dzień pracę wątroby?

Jak wspierać na co dzień pracę wątroby?

Wątroba to cichy bohater organizmu – codziennie filtruje krew, wspiera trawienie i neutralizuje toksyny1. Choć rzadko daje o sobie znać, jej kondycja w dużej mierze zależy od Twoich codziennych wyborów. Dowiedz się, co możesz zrobić, by ją odciążyć i wspierać jej pracę na co dzień.

Religia raz w tygodniu? Większość jest na tak
SONDA

Religia raz w tygodniu? Większość jest na tak

Czy religia powinna ustąpić miejsca matematyce, informatyce albo... po prostu dłuższemu spaniu? Z najnowszego sondażu wynika, że ponad połowa Polaków popiera ograniczenie liczby lekcji religii w szkołach do jednej godziny tygodniowo.

Ekstraliga U-24. Motor Lublin rzutem na taśmę wywalczył remis w starciu z Beckhoff Spartą Wrocław

Ekstraliga U-24. Motor Lublin rzutem na taśmę wywalczył remis w starciu z Beckhoff Spartą Wrocław

W poniedziałek wygrana u siebie, a we wtorek cenny remis na wyjeździe. Motor Lublin w 12. kolejce U-24 Ekstraligi przegrywał we Wrocławiu z Beckhoff Spartą, ale w końcówce zawodów zdołał doprowadzić do stanu 45:45

Bezpieczne wakacje w Lublinie. Relaks, wsparcie i taniec pod Zamkiem
15 lipca 2025, 11:00

Bezpieczne wakacje w Lublinie. Relaks, wsparcie i taniec pod Zamkiem

Jak połączyć wakacyjny relaks z troską o zdrowie psychiczne? W Lublinie to możliwe! Przez cztery dni na Błoniach pod Zamkiem trwać będzie akcja „Bezpieczne Wakacje – Mów. Czuj. Działaj”. Na mieszkanki i mieszkańców czekają warsztaty, konsultacje i chwile wyciszenia – wszystko po to, by wzmocnić emocjonalną odporność i lepiej radzić sobie z hejtem czy przemocą.

Atakujący Bogdanki LUK Lublin Kewin Sasak otrzyma szansę występu już w trzecim tegorocznym turnieju Ligi Narodów

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin powołani na turniej Ligi Narodów w Gdańsku. W środę mecz z Iranem

Trzech zawodników Bogdanki LUK Lublin znalazło się wśród wybrańców selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy Nikoli Grbicia na turniej Ligi Narodów w Gdańsku

Penne, farfale i bucatini. I makaron z truskawkami
PRZEPISY

Penne, farfale i bucatini. I makaron z truskawkami

Kiedy Iga Świątek wyznała, że jej ulubionym daniem z dzieciństwa jest makaron z truskawkami, nie tylko we Włoszech zapanowało poruszenie. A my mamy dla was polskie i włoskie przepisy na dobry makaron.

Tusk: ułaskawienie Bąkiewicza jest skandalem. Duda odpowiada

Tusk: ułaskawienie Bąkiewicza jest skandalem. Duda odpowiada

Premier Donald Tusk ocenił, że ułaskawienie Roberta Bąkiewicza „jest skandalem w ludzkim, moralnym wymiarze”. W odpowiedzi Andrzej Duda napisał, że „skandalem” jest „bezprawie”, które – w ocenie prezydenta – premier „wprowadza od 13 grudnia 2023”.

Wypadek na A1: Jest akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi M.

Wypadek na A1: Jest akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi M.

Prokuratura Okręgowa w Katowicach poinformowała o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim aktu oskarżenia przeciwko Sebastianowi M. podejrzanemu o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego na autostradzie A1 we wrześniu 2023 roku.

Bitwa sprzed tysiąca lat nad Bugiem i koronacja Chrobrego w Czumowie
HISTORIA
19 lipca 2025, 18:00

Bitwa sprzed tysiąca lat nad Bugiem i koronacja Chrobrego w Czumowie

Na 19 i 20 lipca w Czumowie pod Hrubieszowem zaplanowano spektakularną rekonstrukcję jednej z najważniejszych bitew średniowiecznej Polski. Starcie wojsk Bolesława Chrobrego z armią Jarosława Mądrego to widowisku z udziałem 500 rekonstruktorów. Będzie też inscenizacja koronacji pierwszego króla Polski.

Kradzież ciągnika i częściowo udana ucieczka

Kradzież ciągnika i częściowo udana ucieczka

32-latek ukradł ciągnik z posesji, na której wynajmował domek. A potem uciekł na nim do lasu.

Czarnek o granicy: Ruch Obrony Granic musi działać

Czarnek o granicy: Ruch Obrony Granic musi działać

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie migracji. Jego zdaniem rząd nie radzi sobie z wyzwaniami jakie przed nim stoją, a Ruch Obrony Granic musi pozostać na zachodniej granicy kraju.

Jacek Braciak w serialu Glina
DO ZOBACZENIA

Glina. Koniec zdjęć do serialu. Kiedy premiera?

Jeszcze w tym roku. W rolach głównych: Maciej Stuhr, Jacek Braciak, Anna Cieślak, Agnieszka Pilaszewska i Nela Macie-jewska.

Jeszcze jeden transfer Motoru Lublin. Do drużyny dołącza młody bramkarz

Jeszcze jeden transfer Motoru Lublin. Do drużyny dołącza młody bramkarz

We wtorek Motor Lublin ogłosił jeszcze jeden transfer. Z żółto-biało-niebieskimi dwuletnią umowę podpisał bramkarz Patryk Kukulski

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium