Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

30 marca 2012 r.
13:35
Edytuj ten wpis

Zwycięzca Lublin Battle 2012 stoczył 100 pojedynków w 10 lat

Paweł "Rafuls” Rawski po raz trzeci z rzędu wygrał w lubelskiej bitwie tancerzy i muzyków "Lublin
Paweł \"Rafuls” Rawski po raz trzeci z rzędu wygrał w lubelskiej bitwie tancerzy i muzyków \"Lublin

Paweł "Rafuls” Rawski po raz trzeci z rzędu wygrał w lubelskiej bitwie tancerzy i muzyków "Lublin Battle”. Kontuzja kolana nie przeszkodziła mu, by zwyciężyć w każdym pojedynku w kategorii breakdance.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Wygrywasz w Lublinie trzeci rok z rzędu. Czy to oznacza, że w tym mieście nie ma dobrych tancerzy breakdance?
– Trzeba przyznać, że w Lublinie breakdance nie jest bardzo popularny i tancerzy nie ma zbyt wielu. Jednak mimo to poziom "Lublin Battle” podnosi się z roku na rok. Ja tańczę ponad 10 lat, w tym czasie stoczyłem na różnego rodzaju zawodach wiele pojedynków, myślę, że było ich już ponad sto. Takie doświadczenie na pewno mi pomogło w obronie tytułu mistrza "Lublin Battle”.

• Breakdance i style związane z kulturą hip-hop opierają się na pojedynkach, a nie typowych zawodach tanecznych. Skąd się to bierze?
– Uważam, że breakdance bez bitew nie przetrwałby próby czasu. Od samego początku pojedynki tancerzy, gdzie stojąc naprzeciwko siebie reagowali na kolejne figury drugiego b-boya (tancerz breakdance – przyp. red.) rozwijały ten styl. Chociaż używamy słowa bitwa, to jest to czysto pokojowe spotkanie dwóch osób na parkiecie, które przy akompaniamencie muzyki chcą wykazać wyższość swoich umiejętności i stylu.

• A jaki ty masz styl i pomysł na wygrywanie pojedynków?
– Bitwy wygrywa się strategią. Uważam, że nie chodzi tutaj o pokazanie jak najtrudniejszej figury, tylko o to, by udowodnić całokształtem ruchów, dopasowaniem do rytmu, że lepiej panuję nad tym stylem tańca, że na parkiecie czuję się pewniej od innych. Ja stawiam na proste ruchy, dla mnie najważniejsze jest, by wszystko było idealnie dopasowane do rytmu. Zakręcić się na głowie nie jest trudno, ale zrobić to w rytm muzyki jest o wiele trudniej.



• Czy po 10 latach treningu można wciąż uczyć się czegoś nowego?
– Oczywiście. Ostatnio miałem okazję rozmawiać z tancerzem z USA, który tańczy breakdance od 1979 roku. On sam przyznał, że wciąż się rozwija. Tancerz może poznawać nowe figury, samemu je tworzyć, jednak bardzo istotne jest doświadczenie. To widać w jego ruchach i od razu widać różnicę pomiędzy wyćwiczonym, początkującym tancerzem a osobą, która na parkiecie spędziła lata.

• Breakdance jest tańcem wymagającym dużej sprawności fizycznej. Czy kontuzje są w tym stylu na porządku dziennym?
– Na pewno nie jest łatwy, ja sam startowałem, mając problemy z kolanem, przez to kilka miesięcy nie mogłem ćwiczyć regularnie. Widziałem, jak podczas zawodów ktoś złamał rękę, jednak takie przypadki są rzadkie.

• Ile czasu potrzeba, by coś osiągnąć w breakdance?
– Uważam, że po roku ćwiczeń już widać, że tancerz coś potrafi. Moim zdaniem, rodzice nie powinni wysyłać dzieci na pierwsze treningi przed ukończeniem 9 lat. Po przekroczeniu tego wieku, stawy są rozwinięte, a to one są najbardziej obciążane w tym stylu.



Pozostałe informacje

Od lewej Janusz Grobel, Ignacy Czeżyk, Halina Jarząbek i Anna Kędziora - zasłużeni puławscy samorządowcy za tydzień otrzymają honorowe odznaczenia miasta Puławy
Puławy

Zasłużeni puławianie dostaną honorowe odznaczenia. Wręczenie na gali 35-lecia

Na początku czerwca ośmioro wyróżnionych otrzyma honorowe odnzaki za zasługi dla Puław - wśród nich były prezydent miasta Janusz Grobel oraz były poseł i samorządowiec - Ignacy Czeżyk. Ten pierwszy zostanie również honorowym obywatelem Puław.

Doprowadzenie oskarżonego Sebastiana M. na posiedzenie aresztowe do Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim

Areszt dla Sebastiana M. Jest decyzja sądu

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim utrzymał we wtorek areszt tymczasowy wobec Sebastiana M., podejrzanego o spowodowanie w 2023 roku wypadku na autostradzie A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina.

Dźwiękowe pejzaże północy w Filharmonii Lubelskiej
30 maja 2025, 19:00

Dźwiękowe pejzaże północy w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (30 maja) warto spędzić w lubelskiej filharmonii, gdzie odbędzie się koncert, podczas którego wybrzmią dzieła Edwarda Griega i Hugo Alfvéna. To ich dzieła, pełne emocji i niezwykłych pejzaży dźwiękowych, zabiorą nas w podróż po muzycznych krajobrazach Skandynawii.

Spotkanie z samorządowcami w LUW
galeria

Dzień Samorządu Terytorialnego w Lublinie: Podziekowania i medale

Wydanie prawa jazdy, pozwolenia na budowę czy rejestracja samochodu – te wszystkie czynności dnia codziennego leżą w gestii samorządu terytorialnego. 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.

We wtorek Karol Nawrocki był na konferencji CPAC Polska 2025 w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w Jasionce

Nawrocki pozwał Onet. Złożył pozew cywilny i prywatny akt oskarżenia

Według Onetu, Nawrocki miał uczestniczyć w procederze sprowadzania prostytutek dla gości Grand Hotelu w Sopocie, gdy był tam ochroniarzem. Karol Nawrocki złożył we wtorek do Sądu Okręgowego w Warszawie przeciwko Onetowi pozew o ochronę dóbr osobistych i prywatny akt oskarżenia.

Zapaśniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły osiem medali i wygrały rywalizację drużynową podczas mistrzostw Polski w zapasach kobiet w Pelplinie

Od 16 lat Cement-Gryf Chełm dominuje podczas mistrzostw Polski w zapasach kobiet

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wywalczyły osiem medali podczas mistrzostw Polski w zapasach kobiet rozegranych w Pelplinie

Pokłócił się z partnerką i ukradł jej prawie 40 000 złotych. Pieniądze ukrył w lesie

Pokłócił się z partnerką i ukradł jej prawie 40 000 złotych. Pieniądze ukrył w lesie

Mężczyzna po kłótni z partnerką nie tylko ukradł jej oszczędności, ale też szarpał i groził. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Radna Renata Stefaniuk (PiS) i radny Marek Sulima (PSL)

Cztery apele rady w interesie rolników. Sulima (PSL) i Stefaniuk (PiS) chcą zainteresować całą Europę

Aż cztery apele dotyczące problemów rolników przygotowali radni powiatu bialskiego. Mają dotrzeć do przedstawicieli tego środowiska z całej Europy. - One będą nieskuteczne i stworzą tylko fałszywe nadzieje wśród rolników - krytykuje kolegów radny Marek Uściński (PiS).

Rusza postępowanie na generalnego wykonawcę terminala pasażerskiego CPK

Rusza postępowanie na generalnego wykonawcę terminala pasażerskiego CPK

W ciągu najbliższych godzin rozpocznie się postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego na generalnego wykonawcę terminala pasażerskiego lotniska Centralnego Portu Komunikacyjnego – ogłosił premier Donald Tusk.

Ulica 4 Pułku Piechoty w Puławach od dawna wymaga remontu. Prace ruszą w tym roku
PRZETARG

Kto przebuduje ulicę 4 Pułku Piechoty? Kraśnickie firmy najtańsze

Trwa przetarg na najdroższą przebudowę drogi w tym roku w Puławach. O kontrakt walczą wiodące firmy budowlane z całego regionu. Najtańsze oferty złożyły firmy z Kraśnika: Wod-Bud oraz PBI - obydwie zeszły znacznie poniżej oczekiwań miejskich urzędników.

209 wójtów, burmistrzów i prezydentów na szkoleniu z sytuacji kryzysowych
galeria

209 wójtów, burmistrzów i prezydentów na szkoleniu z sytuacji kryzysowych

Formą zaliczenia tego szkolenia będzie tzw. gra decyzyjna, gdzie uczestnicy będą musieli poradzić sobie w sytuacji kryzysowej. Pierwsi do szkolenia przystąpili samorządowcy z powiatów kraśnickiego i lubartowskiego.

Przypadek Żołnierkiewicza: linie światła, punkty, słowa i nie tylko

Przypadek Żołnierkiewicza: linie światła, punkty, słowa i nie tylko

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie zaprasza na wyjątkową wystawę Tomasza Żołnierkiewicza. Od 30 maja do 31 sierpnia.

Namiot w piwnicy. Policjanci znaleźli 2,5 kg marihuany

Namiot w piwnicy. Policjanci znaleźli 2,5 kg marihuany

Niemal 2,5 kg marihuany w trakcie suszenia odnaleźli policjanci w domu 32-letniego mieszkańca powiatu.

Poniedziałek, 26 maja: wizyta Karola Nawrockiego w Lubartowie
II tURA

Na chwilę przed ciszą wyborczą Nawrocki przyjedzie do miasta rządzonego przez prezydenta z PO

Na chwilę przed ciszą wyborczą z mieszkańcami Białej Podlaskiej spotka się Karol Nawrocki. W pierwszej turze wyborów otrzymał tu 32,84 proc. poparcia.

6. Motocyklowy Rajd Weterana

W hołdzie poległym na misjach: 6. Motocyklowy Rajd Weterana

Od 1953 roku Polska wzięła udział w blisko 100 zagranicznych misjach i operacjach wojskowych, w których w sumie uczestniczyło około 120 tysięcy polskich żołnierzy. 123 z nich oddało swoje życie na służbie. To im poświęcony jest Motocyklowy Rajd Weterana.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium