Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

18 lipca 2021 r.
16:49

Burza po słowach Marszałek Sejmu. Kto nie głosuje na PiS, powinien zrezygnować z 500 plus?

Autor: Zdjęcie autora sko
389 25 A A
(fot. x-news/TVN24)

Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Otynia na Dolnym Śląsku. Słowa, które tam wypowiedziała, są teraz ostro komentowane.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Marszałek Sejmu na Dolnym Śląsku reklamowała „Polski Ład” i politykę PiS. Mówiła np. o projektach społecznych, jak np. Rodzina 500 plus, a także o przeciwnikach Prawa i Sprawiedliwości. Przyszli także na wiec z Otyniu.  – Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60, 65, a może ktoś nie bierze 500 plus, albo może zrezygnował z 300 plus, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo jak mówią, że dają, to się bierze – przemawiała i dodała: – A ja myślę, że warto by się było unieść honorem i od tego "wrednego" rządu PiS-u tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. Proszę państwa, to jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła.

Te słowa są teraz mocno komentowane. Prof. Wojciech Sadurski wypowiedź Marszałek Sejmu nazwał „bezczelną”. – W tej bezczelnej wypowiedzi, skierowanej do ludzi zarabiających mniej i pozbawionych jej przywilejów, Pani Witek przyznaje otwarcie, że rząd jest tylko dla tych, którzy go popierają, a za pieniądze „od rządu” należy się wdzięczność. Tak, ta skorumpowana władza naprawdę tak myśli – ocenił.

Jeden z liderów Lewicy, Adrian Zanberg dodał, że taki pogląd, jaki wyraziła Witek, jest popularny w Sejmie. – Jak się rządzi, to państwo jest „nasze”, a jak nie, to „nie nasze”. Otóż nie!  500 + jest nasze i niedofinansowane szpitale są nasze. Państwo jest wspólne. A dopóki ten plemienny mental nie zniknie, będzie słabe – uważa.

Podobnie wypowiada się była prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz: – Kiedy wreszcie Pani Witek i rząd się nauczy, że wszystkie pieniądze są nasze, a rząd ma zero.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antypiss / 18 lipca 2021 r. o 18:03
+53
Głosowanie na pis to zbrodnia dla tego kraju. Nie dostałem nawet 1 złotówki. Dostałem za to ogromne podwyżki w sklepach, usługach i rachunkach. Dostałem ustawy, które niszczą szarych obywateli, a miały niszczyć złodziei i bandytów. Kto głosuje na waszą mafię ten chce zagłady tego marnego kraju.
Avatar
Kroll / 18 lipca 2021 r. o 18:23
+48
Przecież to oczywiste co mówi pani Witaszek. Kto głosuje na PiS bierze, kto nie głosuje nie bierze. Kto wspiera PiS w rządach płaci podatki a kto nie wspiera nie płaci.... Tak? No to ciekawe skąd elektorat PiS weźmie te swoje 500 zł jak reszta się na nie nie zrzuci? Acha. Rozumiem. PiS da. Znaczy Jarosław i pani Witaszek. I jeszcze posiadacz 28 nieruchomości i ten wysoki pan co działki i domy przepisał na żonę i krzyczy że jest biedny i będzie bogatym zabierał. Logiczne. Co prawda logika typowo pisowska ale przecież zawsze mgr Przybłedska może wydać wyrok że logika jest obowiązująca. Alleluja i po kasę marsz.
Przecież to oczywiste co mówi pani Witaszek. Kto głosuje na PiS bierze, kto nie głosuje nie bierze. Kto wspiera PiS w rządach płaci podatki a kto nie wspiera nie płaci.... Tak? No to ciekawe skąd elektorat PiS weźmie te swoje 500 zł jak reszta się na nie nie zrzuci? Acha. Rozumiem. PiS da. Znaczy Jarosław i pani Witaszek. I jeszcze posiadacz 28 nieruchomości i ten wysoki pan co działki i domy przepisał na żonę i krzyczy że jest biedny i będzie bogatym zabierał. Logiczne. Co prawda logika typowo pisowska ale przecież zawsze mgr Przybłedska mo... rozwiń
Avatar
___K___ / 18 lipca 2021 r. o 18:51
+45
Pani Witek. Jeśli tak pani stawia sprawę, to proszę nie pobierać podatków od tych, którzy głosują na PiS. Zobaczymy, ilu popleczników wam zostanie. I to nie od rządu PiS bierzemy to 500+ - to są nasze pieniądze, nie wasze. Jak pani to zrozumie, to może pani znowu się wypowiadać, a jak nie, to morda w kubeł, bo nie dorosła pani do tego, żeby się wypowiadać na temat Polek i Polaków. Odpowiadam w sposób nieparlamentarny, bo tak chamskich słów z ust marszałka Sejmu, to już dawno nie słyszałem, więc skoro wolno pani, to wolno i mi, który panią pośrednio utrzymuję. Terlecki też bywa dobry, ale pani przekroczyła naprawdę grubą granicę. Rodacy! Czas wypieprzyć ten grubiański PiS na śmietnik historii!!!
Pani Witek. Jeśli tak pani stawia sprawę, to proszę nie pobierać podatków od tych, którzy głosują na PiS. Zobaczymy, ilu popleczników wam zostanie. I to nie od rządu PiS bierzemy to 500+ - to są nasze pieniądze, nie wasze. Jak pani to zrozumie, to może pani znowu się wypowiadać, a jak nie, to morda w kubeł, bo nie dorosła pani do tego, żeby się wypowiadać na temat Polek i Polaków. Odpowiadam w sposób nieparlamentarny, bo tak chamskich słów z ust marszałka Sejmu, to już dawno nie słyszałem, więc skoro wolno pani, to wolno i mi, który panią po... rozwiń
Avatar
grzegorz1970 / 18 lipca 2021 r. o 18:11
+45
Czyli Pani Marszałek jako adwersarz PO nie powinna jeździć po drogach przez nich zbudowanych ?
Avatar
Pusia / 18 lipca 2021 r. o 18:48
+40
500+ wezmę, 300+ też oczywiście wezmę a na PIS I TAK NIGDY NIE ZAGŁOSUJĘ
Avatar
Janusz_Paliwas / 18 lipca 2021 r. o 18:11
+38
cyt. ,,te pieniądze im się po prostu należą'' !!
Avatar
Gutek / 18 lipca 2021 r. o 19:02
+37
Wypowiedź ponoć drugiej osoby w kraju jest na tak niskim poziomie , że aż żenująca i nie warto komentować . Dodam tylko  , że rządzący sami się ośmieszają nie trzeba im pomagać .
Avatar
PISFAN / 18 lipca 2021 r. o 17:43
+36
Pani Witek pani rząd nie cierpi UE ale euro nie gardzi może wy też zrezygnujcie z unijnej kasy albo wprowadźcie do wszystkich rodzajów plusów jeden jedyny warunek popieranie i głosowanie na PiS podpisany przez swojego proboszcza
Avatar
METATRON / 18 lipca 2021 r. o 23:32
+30
Nie lubie Gronkiewicz-Waltz, ale powiedziała to co Korwin mówi od dawna, rząd nic nie da, bo nic nie ma. To co rozdaje to nasze.
Avatar
_XD_ / 19 lipca 2021 r. o 05:25
+24
Social w USA nabiera rozpędu. Wujek Biden (lewak od nordstrream2 putinka i szkopów)daj e “amerykańskie 500+”.... donaldinio w czarnej dooo
 A to ciekawe co piszesz. Joe Biden, drugi w historii USA katolik w białym domu, z jedyną żoną całe życie, to "lewak". Natomiast przedstawicielem prawicy, godnym naśladowania jest taki Kurski, wielokrotny rozwodnik, po unieważnieniu ślubu kościelnego, Marta kaćzyńska, która sama nie do końca wie, z kim ma które dziecko, radny z Bydgoszczy maltretujący i znęcający się nad żoną, czy wójt ciągnący psa za samochodem. Czego nie rozumiecie? XD
 A to ciekawe co piszesz. Joe Biden, drugi w historii USA katolik w białym domu, z jedyną żoną całe życie, to "lewak". Natomiast przedstawicielem prawicy, godnym naśladowania jest taki Kurski, wielokrotny rozwodnik, po unieważnieniu ślubu kościelnego, Marta kaćzyńska, która sama nie do końca wie, z kim ma które dziecko, radny z Bydgoszczy maltretujący i znęcający się nad żoną, czy wójt ciągnący psa za samochodem. Czego nie rozumiecie? XD rozwiń
Avatar
___K___ / 19 lipca 2021 r. o 14:56
+9
Jeszcze jedno mi przyszło do głowy w związku ze sowami pani marszałek. Czy ona myśli, że skoro bierzemy 500+, to mamy się nie odzywać i akceptować każde bezeceństwo, jakie nam ta PiSowska władza funduje? Tych pięć stówek ma nam zamknąć gęby, oczy, uszy? Nie, proszę pani. Ani wy nam tych pieniędzy nie dajecie (zajmujecie się tylko redystrybucją środków), ani nie zamkniecie nam nimi ust. A pani słowa były po prostu chamskie, jak chamski może być tylko PiS.
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 lipca 2021 r. o 13:14
-1
Wyznawcy innych partii niż piSS nie powinni płacić tez podatków. Idę dalej tokiem myślowym tej baby.
Avatar
___K___ / 19 lipca 2021 r. o 09:10
+6
Social w USA nabiera rozpędu. Wujek Biden (lewak od nordstrream2 putinka i szkopów)daj e “amerykańskie 500+”.... donaldinio w czarnej dooo
W czarnej doopie, to nagle znalazł się twój PiS, bo skończyła się przyjaźń z Ameryką. Został wam już tylko Orban i Łukaszenka.
Wiem, że zaojrolewacy muszą przybijać zółwiki z ruskim gollumem (Tu-154) ... tak to jest z targowicą.
Targowicę, tę prawdziwą, to nam w dużej mierze zgotowali hierarchowie Kościoła Katolickiego. Dziś zrobiliby to samo dla wszelkich korzyści dla siebie. Podobnie czynią politycy PiSu - za cenę doraźnych korzyści politycznych są gotowi wyprowadzić nas z Unii. Nie pieprz więc bez sensu, proPiSowski ścikmistrzuniu, bo nic z tego nie rozumiesz, a zasuwasz komunały.
Targowicę, tę prawdziwą, to nam w dużej mierze zgotowali hierarchowie Kościoła Katolickiego. Dziś zrobiliby to samo dla wszelkich korzyści dla siebie. Podobnie czynią politycy PiSu - za cenę doraźnych korzyści politycznych są gotowi wyprowadzić nas z Unii. Nie pieprz więc bez sensu, proPiSowski ścikmistrzuniu, bo nic z tego nie rozumiesz, a zasuwasz komunały. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 19 lipca 2021 r. o 08:47
+5
Social w USA nabiera rozpędu. Wujek Biden (lewak od nordstrream2 putinka i szkopów)daj e “amerykańskie 500+”.... donaldinio w czarnej dooo
W czarnej doopie, to nagle znalazł się twój PiS, bo skończyła się przyjaźń z Ameryką. Został wam już tylko Orban i Łukaszenka.
  Wiem, że zaojrolewacy muszą przybijać zółwiki z ruskim gollumem (Tu-154)  ... tak to jest z targowicą.
Avatar
___K___ / 19 lipca 2021 r. o 08:08
+15
najwięcej biorą te rozczeniowe kodziarskie ś.... - bez honoru
Matołku, roszczeniowy, to jest elektroat PiSu i kler.
Avatar
___K___ / 19 lipca 2021 r. o 08:06
+15
Social w USA nabiera rozpędu. Wujek Biden (lewak od nordstrream2 putinka i szkopów)daj e “amerykańskie 500+”.... donaldinio w czarnej dooo
W czarnej doopie, to nagle znalazł się twój PiS, bo skończyła się przyjaźń z Ameryką. Został wam już tylko Orban i Łukaszenka.
Avatar
_XD_ / 19 lipca 2021 r. o 05:25
+24
Social w USA nabiera rozpędu. Wujek Biden (lewak od nordstrream2 putinka i szkopów)daj e “amerykańskie 500+”.... donaldinio w czarnej dooo
 A to ciekawe co piszesz. Joe Biden, drugi w historii USA katolik w białym domu, z jedyną żoną całe życie, to "lewak". Natomiast przedstawicielem prawicy, godnym naśladowania jest taki Kurski, wielokrotny rozwodnik, po unieważnieniu ślubu kościelnego, Marta kaćzyńska, która sama nie do końca wie, z kim ma które dziecko, radny z Bydgoszczy maltretujący i znęcający się nad żoną, czy wójt ciągnący psa za samochodem. Czego nie rozumiecie? XD
 A to ciekawe co piszesz. Joe Biden, drugi w historii USA katolik w białym domu, z jedyną żoną całe życie, to "lewak". Natomiast przedstawicielem prawicy, godnym naśladowania jest taki Kurski, wielokrotny rozwodnik, po unieważnieniu ślubu kościelnego, Marta kaćzyńska, która sama nie do końca wie, z kim ma które dziecko, radny z Bydgoszczy maltretujący i znęcający się nad żoną, czy wójt ciągnący psa za samochodem. Czego nie rozumiecie? XD rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 18 lipca 2021 r. o 23:33
+14
Poseł PO chce wstrzymania 500 Plus dla niezaszczepionych.... jaki on mądry :)
 I bardzo dobrze /jak mają honor powinni zrezygnować z pieniędzy od zaszczepionych/ , przypomnieć Ci jak tu na forum "krzyczałeś" że Janda "ukradła " szczepionki ?
Avatar
METATRON / 18 lipca 2021 r. o 23:32
+30
Nie lubie Gronkiewicz-Waltz, ale powiedziała to co Korwin mówi od dawna, rząd nic nie da, bo nic nie ma. To co rozdaje to nasze.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 18 lipca 2021 r. o 23:18
-20
Poseł PO chce wstrzymania 500 Plus dla niezaszczepionych.... jaki on mądry :)
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Koncert hip-hopowy, autobus miejski i mobilna scena – to część projektów budżetu obywatelskiego w Lubartowie na rok 2022. Głosowanie 26 i 27 września.

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

2200 zł na rękę i „trzynastka” – takie warunki pracy oferuje Straż Miejska, która chce zatrudnić osiem osób na stanowiskach strażników. Na zgłoszenia chętnych będzie czekać do 1 października

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Co najmniej do połowy października potrwa ankieta dla osób niepełnosprawnych, która ma pokazać ich problemy związane z uczestniczeniem w wydarzeniach kulturalnych. Internetowe badanie (linkd.pl/paupr) prowadzi Stowarzyszenie Otwieracz i samorząd Lublina.

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera eksport niezależnie od jego kierunku. Nasze instrumenty są uniwersalne i stosowane na całym świecie

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

Program TV 24-26 września  2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
24 września 2021, 20:00

Program TV 24-26 września 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będzie festiwalowy "Van Gogh. U bram wieczności" i rozrywka pokroju "Legionu Samobójców". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Puławach nie przedłużyło umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Końskowola. Te przestały obowiązywać w środę, 22 września. Samorządowcy proszą o okres przygotowawczy. Inaczej nie będą mogli pobierać opłat.

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?
galeria

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?

Najpierw modernizacja, później rozbudowa, o ile uda się zdobyć dofinansowanie. W Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim ma zostać wyremontowany most. Wymienić trzeba też pergolę na budynku przy wejściu do parku.

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

26 września to w tym roku szczególna data dla niemieckiego społeczeństwa, ponieważ tego dnia odbędą się za naszą zachodnią granicą wybory do Bundestagu. Co więcej, po 16 latach ze stanowiska kanclerza Niemiec ustępuje Angela Merkel. Czy Niemcy zdecydują się na kontynuację dotychczasowej polityki wybierając jej protegowanego, czyli Armina Lascheta z unii CDU/CSU? Czy większe szanse na zwycięstwo posiada SPD lub Zieloni? Jak wyglądają ostatnie sondaże? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

Czas na dziewiątą serię gier. Najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy Podlasia. Białczanie zagrają na wyjeździe z wiceliderem – rezerwami Cracovii. Teoretycznie łatwiejszą przeprawę powinni mieć piłkarze: Orląt Spomlek i Avii Świdnik, bo zmierzą się z rywalami z dołu tabeli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!