Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

31 sierpnia 2019 r.
13:27

Konfederacja chwali się dużą liczbą zebranych podpisów. Pełna lista kandydatów do Sejmu z okręgu lubelskiego

Autor: Zdjęcie autora pab
232 42 A A
(fot. Paweł Buczkowski)

16 tysiącami podpisów poparcia dla kandydatów z okręgu lubelskiego chwalą się działacze Konfederacji Wolność i Niepodległość. W sobotę listy z podpisami złożyli w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak mówi lider lubelskiej listy poseł Jakub Kulesza, na liście znaleźli się reprezentanci różnych środowisk. – Tych tworzących Konfederację, takich jak przedstawiciele partii Korwin, Ruchu Narodowego, czy Konfederacji Korony Polskiej. Mamy samorządowców, przedstawicieli stowarzyszeń i środowisk, które weszły z nami we współpracę: rolniczych, osób walczących o bezpieczeństwo szczepień, środowisk związanych z kierowcami – wylicza Kulesza. – Jestem przekonany, że to będzie ta drużyna, która w tym okręgu wyborczym nie tylko pozwoli przekroczyć próg wyborczy, ale zawalczy o dwa mandaty – dodaje.

Jednym z samorządowców, który znalazł się na liście Konfederacji, jest startujący z trzeciego miejsca Jacek Tomasiak, przewodniczący Rady Miasta Lubartów oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lubartów. W swoim przemówieniu krótko scharakteryzował wszystkich przeciwników politycznych z innych list nie szczędząc im krytyki. A zaczął od Prawa i Sprawiedliwości.

– Słychać jak kobity kłócą się na konferencjach prasowych, która ma występować po kolei. Proszę zwrócić uwagę, co się dzieje w Konfederacji. Tutaj jest ład i porządek. Wystąpił lider, wystąpiło drugie miejsce, wystąpiło trzecie miejsce i nie widzę, żeby ktoś się tu kłócił, kto pierwszy ma podbiec do mikrofonu – mówił Tomasiak, który zwrócił uwagę również na Ministerstwo Sprawiedliwości, którego jego zdaniem zamieniło się w „ministerstwo hejtowania”.

Przedstawicielem Ruchu Narodowego na liście Konfederacji jest startujący z drugiego miejsca Rafał Mekler.

Pełna lista Konfederacji w okręgu 6. lubelskim:

1. Jakub Kulesza

2. Rafał Mekler

3. Jacek Tomasiak

4. Małgorzata Tylus

5. Mateusz Gryz

6. Zbigniew Wach

7. Anna Zajączkowska

8. Michał Wypych

9. Arkadiusz Gajda

10. Rafał Kulicki

11. Piotr Zduńczyk

12. Piotr Marek

13. Ryszard Milewski

14. Andrzej Więcławski

15. Alicja Kabat

16. Paweł Kusiak

17. Anna Reja

18. Anna Skwarek

19. Ewa Krawczyk

20. Marek Skarżyński

21. Monika Augustynowicz

22. Małgorzata Szalast

23. Waldemar Czerniec

24. Dorota Mazek

25. Damian Łagowski

26. Olga Drozd

27. Anna Kabasa

28. Anna Flis

29. Szczepan Kupisz

30. Piotr Panasiuk

e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zygmunt / 1 września 2019 o 01:22
+17
Tomasiak zaczynał od Ruchu Narodowego, potem był w koalicji z PiS, następnie opozycji z PO, a w wyborach do Rady Miasta Lubartów skumał się z PSL. Teraz Konfederacja, a mówią że to kobiety są zmienne.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2019 o 13:33
+12
Najbardziej rozgadany ten co kieruje burmistrzem z PSLu.
Avatar
Gość / 1 września 2019 o 11:58
+10
co do tego "pana" Tomasiaka to mam wątpliwości co do jego uczciwości startu do sejmu. Rozesłał po spółdzielni ludzi z jakimiś kartkami, jakaś pani do mnie mówi podpisz pan a kandydata się dopisze, ??? Co to k.......... ? A później się dopisze Tomasiaka? Jeszcze raz o co k......... kaman?. Ten T. rozsyła ludzi po spółdzielni bo muszą to robić czy to uczciwe? Ludzie zastanówcie się co podpisujecie i na kogo głosujecie?
Avatar
DULKO38 / 31 sierpnia 2019 o 16:28
+10
Brawo Konfederacja kto w sejmie musi pilnowac PIS i 447
Avatar
sztuk-mistrz / 1 września 2019 o 22:07
+9
Konfederacja chwali się liczbą podpisów - wcale nie zdziwię się, jeśli otrzyma mniej głosów, niż podpisów. Jak słyszałem od jednego narodowca - chwalił się, że Kulesza jest figurantem, a przeskoczy go Tomasiak z Lubartowa - który w samej spółdzielni zebrał 5 tysięcy podpisów. Użył swoich "wpływów" - więc ludzie nie mieli wyjścia. Odreagują przymus w dniu wyborów i wcale nie zdziwię się, jeśli zamiast tych 5 tysięcy będzie miał zaledwie 1 tysiąc głosów. Przechwalającemu się narodowcowi chcę wyjaśnić - że nazwisko pana Tomasiaka nic nie mówi mieszkańcom Lublina, Puław, Kraśnika, Świdnika, Łęcznej i innych miejscowości. Z taką rozpoznawalnością może sobie startować - ale do rady gminy, lub co najwyżej - do powiatu - jeżeli utworzy własny komitet wyborczy. Żongler polityczny, który podobno zaliczył już i PSL i PiS - tym razem, kierując się iluzją sukcesu - będzie pchał pod górę taczki z Kuleszą - który, podobnie jak cztery lata temu może być wywindowany - tym razem przez dwa konie: Meklera i Tomasiaka. Panie Kulesza - a ma Pan już bat dla swoich koni, by równo zapieprzały pod górkę? Wio, koniki!
Konfederacja chwali się liczbą podpisów - wcale nie zdziwię się, jeśli otrzyma mniej głosów, niż podpisów. Jak słyszałem od jednego narodowca - chwalił się, że Kulesza jest figurantem, a przeskoczy go Tomasiak z Lubartowa - który w samej spółdzielni zebrał 5 tysięcy podpisów. Użył swoich "wpływów" - więc ludzie nie mieli wyjścia. Odreagują przymus w dniu wyborów i wcale nie zdziwię się, jeśli zamiast tych 5 tysięcy będzie miał zaledwie 1 tysiąc głosów. Przechwalającemu się narodowcowi chcę wyjaśnić - że nazwisko pana Tomasiaka nic ... rozwiń
Avatar
Japolan / 31 sierpnia 2019 o 22:43
+9
Konfederacja to jedyna siła spoza "koryta"
Kierowanie spółdzielnią mieszkaniową jest "korytem". Skoro windują "koryciarzy" ("korytowców"), to są niegodni uzyskania nawet jednego głosu. To taka nowa wersja ściemy - jak "Ruch Kukiza" przed poprzednimi wyborami parlamentarnymi. Chodzi o otumanienie i "zagospodarowanie" ludzi antysystemowo nastawionych. Ot, kolejne "robienie w jajo" zamieszkujących Polskę "tubylców".
Avatar
Japolan / 31 sierpnia 2019 o 14:23
+5
Totalną patologią jest to, że szef spółdzielni mieszkaniowej może (w tej samej gminie) być radnym, a nawet przewodniczącym rady. Promowanie takich patologii skłania mnie do satysfakcji z tego, że odmówiłem poparcia listy Konfederacji. Oni promują patologiczne powiązania, wspierają umacnianie beneficjentów afery gruntowej, o której pisałem na blogu pod tytułem "Ratujmy Grunty" (łatwym do znalezienia w sieci). Zakaz prowadzenia przez radnych działalności gospodarczej w oparciu i mienie gminy stosowany jest wybiórczo. Wybór (taka działalność gospodarcza albo funkcja radnego) dotyczy np. prowadzenia parkingu lub kiosku - ale już prowadzenie odpłatnych parkingów przez spółdzielnie mieszkaniowe na gruntach gminnych (np. oddanych w użytkowanie wieczyste) pozostaje bez echa (np. można jednocześnie: kierować spółdzielnią mieszkaniową oraz radą miasta, a także kandydować do Parlamentu). Won - wolnościowi pozerzy, faktycznie promujący patologie w życiu publicznym!!!
Totalną patologią jest to, że szef spółdzielni mieszkaniowej może (w tej samej gminie) być radnym, a nawet przewodniczącym rady. Promowanie takich patologii skłania mnie do satysfakcji z tego, że odmówiłem poparcia listy Konfederacji. Oni promują patologiczne powiązania, wspierają umacnianie beneficjentów afery gruntowej, o której pisałem na blogu pod tytułem "Ratujmy Grunty" (łatwym do znalezienia w sieci). Zakaz prowadzenia przez radnych działalności gospodarczej w oparciu i mienie gminy stosowany jest wybiórczo. Wybór (taka dzia... rozwiń
Avatar
Krokodylowy / 1 września 2019 o 15:29
+4
Tułajew się dziś w Wąwolnicy lansuje.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2019 o 17:57
+4
Konfederacja to jedyna siła spoza "koryta"
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2019 o 17:10
+4
Konfederacja to jedyna partia na którą warto zagłosować. Dość po i PiSu. Ludzie czy Wam się chce patrzeć ciągle na te same gęby, dajcie szanse młodym ludziom, którzy mają dobre pomysły.
Avatar
Gość / 2 dni temu o 16:08
0
Ciekawy link do afery podkarpackiej warto zobaczyc ***s://***youtube.com/watch?v=kIhhyUi5Lgk
Avatar
Ja / 6 września 2019 o 11:04
-1
Zobacz jak wygladają osiedla SM lubartow
Avatar
Piotr Marek / 4 września 2019 o 14:50
0
"Co Pan zrobił (chociażby tylko w Radzie Dzielnicy Wrotków) przeciwko lubelskiej aferze gruntowej? Przecież właśnie na Wrotkowie haraczu za chodzenie po Bożym świecie zażądała SM Nałkowskich w czasie, gdy członkami jej Rady Nadzorczej byli: Tomasz Pitucha (teraz kandydujący do Sejmu z listy PiS) oraz Piotr Popiel." SZANOWNY PANIE, PO PIERWSZE, AFERA NIE BYŁA ZA CZASÓW, GDY BYŁEM RADNYM. PO DRUGIE, W RADZIE NIE JESTEM CZŁONKIEM JEJ ZARZĄDU, I NAWET JAKBY SAM WYSKOCZYŁ Z CZYMŚ, TO BY MNIE UCIĘLI LUDZIE Z PiS I PO.PO TRZECIE, JAK PAN ZAUWAŻYŁ, TO ZAŻĄDAŁA SM NAŁKOWSKICH, A RADA DZIELNICY NIE MA NA NIĄ WPŁYWU. " Domagam się konkretnych informacji! Żądam konkretów - a nie ckliwych opowiastek (np. o renowacji zabytków)!" TO WPROWADŹMY MONARCHIĘ ABSOLUTNA I BĘDZIEMY MIELI KONKRETNE ROZWIĄZANIA! CHCIELIŚCIE DEMOKRACJI? TO JĄ MACIE! POSEŁ MAŁEGO RUCHU Z OPOZYCJI, A TYM BARDZIEJ RADNY DZIELNICY, TO UWIĄZANY PRZEPISAMI CZŁOWIECZEK, CO FIGĘ MOŻE ZROBIĆ, NAJWYŻEJ WNIEŚĆ WNIOSEK, KTÓRY UPADA W GŁOSOWANIU. JAK KTOŚ CHCE ZMIANY NA LEPSZE, ZAPRASZAM NA GŁOSOWANIE NA MNIE, JESTEM ZWOLENNIKIEM MONARCHII - WTEDY BĘDZIE MOŻNA WSZYSTKO ZAŁATWIĆ OD RĘKI. MUSIMY RADYKALNIE ZMIENIĆ SYSTEM, A DO TEGO TRZEBA ODSUNĄĆ OD WŁADZY DEMOKRATÓW I ZASTĄPIĆ ICH MONARCHISTAMI. NIE GŁOSUJCIE NA PIERWSZEGO LEPSZEGO, ALE WYBIERZCIE MĄDRZE, JAK NIE PODOBA SIĘ GÓRA LISTY, TO ZAWSZE MOŻNA WYBRAĆ KANDYDATA ZE ŚRODKA. Pozdrawiam, Piotr Marek nr 12
"Co Pan zrobił (chociażby tylko w Radzie Dzielnicy Wrotków) przeciwko lubelskiej aferze gruntowej? Przecież właśnie na Wrotkowie haraczu za chodzenie po Bożym świecie zażądała SM Nałkowskich w czasie, gdy członkami jej Rady Nadzorczej byli: Tomasz Pitucha (teraz kandydujący do Sejmu z listy PiS) oraz Piotr Popiel." SZANOWNY PANIE, PO PIERWSZE, AFERA NIE BYŁA ZA CZASÓW, GDY BYŁEM RADNYM. PO DRUGIE, W RADZIE NIE JESTEM CZŁONKIEM JEJ ZARZĄDU, I NAWET JAKBY SAM WYSKOCZYŁ Z CZYMŚ, TO BY MNIE UCIĘLI LUDZIE Z PiS I PO.PO TRZECIE, JAK PAN ... rozwiń
Avatar
gośc / 2 września 2019 o 17:33
+1
A jak tam  ze sprzedazą prawdziwie polskiego kebaba?
Avatar
sztuk-mistrz / 1 września 2019 o 22:07
+9
Konfederacja chwali się liczbą podpisów - wcale nie zdziwię się, jeśli otrzyma mniej głosów, niż podpisów. Jak słyszałem od jednego narodowca - chwalił się, że Kulesza jest figurantem, a przeskoczy go Tomasiak z Lubartowa - który w samej spółdzielni zebrał 5 tysięcy podpisów. Użył swoich "wpływów" - więc ludzie nie mieli wyjścia. Odreagują przymus w dniu wyborów i wcale nie zdziwię się, jeśli zamiast tych 5 tysięcy będzie miał zaledwie 1 tysiąc głosów. Przechwalającemu się narodowcowi chcę wyjaśnić - że nazwisko pana Tomasiaka nic nie mówi mieszkańcom Lublina, Puław, Kraśnika, Świdnika, Łęcznej i innych miejscowości. Z taką rozpoznawalnością może sobie startować - ale do rady gminy, lub co najwyżej - do powiatu - jeżeli utworzy własny komitet wyborczy. Żongler polityczny, który podobno zaliczył już i PSL i PiS - tym razem, kierując się iluzją sukcesu - będzie pchał pod górę taczki z Kuleszą - który, podobnie jak cztery lata temu może być wywindowany - tym razem przez dwa konie: Meklera i Tomasiaka. Panie Kulesza - a ma Pan już bat dla swoich koni, by równo zapieprzały pod górkę? Wio, koniki!
Konfederacja chwali się liczbą podpisów - wcale nie zdziwię się, jeśli otrzyma mniej głosów, niż podpisów. Jak słyszałem od jednego narodowca - chwalił się, że Kulesza jest figurantem, a przeskoczy go Tomasiak z Lubartowa - który w samej spółdzielni zebrał 5 tysięcy podpisów. Użył swoich "wpływów" - więc ludzie nie mieli wyjścia. Odreagują przymus w dniu wyborów i wcale nie zdziwię się, jeśli zamiast tych 5 tysięcy będzie miał zaledwie 1 tysiąc głosów. Przechwalającemu się narodowcowi chcę wyjaśnić - że nazwisko pana Tomasiaka nic ... rozwiń
Avatar
Krokodylowy / 1 września 2019 o 15:29
+4
Tułajew się dziś w Wąwolnicy lansuje.
Avatar
Tułajew o marszach równości / 1 września 2019 o 12:30
-4
Tułajew popiera idee marszów równości: ***s://wiadomosci.onet.pl/wybory-samorzadowe/gosc-radia-zet-i-onetu-sylwester-tulajew-o-marszu-rownosci-w-lublinie/sb9jk1h
Avatar
Gość / 1 września 2019 o 11:58
+10
co do tego "pana" Tomasiaka to mam wątpliwości co do jego uczciwości startu do sejmu. Rozesłał po spółdzielni ludzi z jakimiś kartkami, jakaś pani do mnie mówi podpisz pan a kandydata się dopisze, ??? Co to k.......... ? A później się dopisze Tomasiaka? Jeszcze raz o co k......... kaman?. Ten T. rozsyła ludzi po spółdzielni bo muszą to robić czy to uczciwe? Ludzie zastanówcie się co podpisujecie i na kogo głosujecie?
Avatar
Japolan / 1 września 2019 o 11:49
+1
Jestem kandydatem środowisk konserwatywnych. Prywatnie inżynierem i Radnym Rady Dzielnicy Wrotków. Należę do Pobudki i partii KORWiN, ale w porozumieniu z kolegami występuję jako reprezentant konserwatystów oraz monarchistów. Jestem przedstawicielem na Lublin Konfederacji Spiskiej, organizacji, która m.in. odrestaurowała Polskie Insygnia Koronacyjne na podstawie szczątek odzyskanych od Niemców po tym, jak zostały zniszczone przez Prusy w celu spłacenia Francji Napoleona kontrybucji. Program to konserwatyzm, redukcja ilości parlamentarzystów, publiczna debata nad restauracją monarchizmu, ochrona życia, niskie podatki, proste przepisy ułatwiające prowadzenie własnej działalności, uproszczenie systemu karnego i odchodzenie od karania więzieniem (to kara dla społeczeństwa, które musi płacić na utrzymanie przestępców), geopolityczne postawienie na politykę wielowektorową, którą już głosiłem podczas debaty kandydatów do sejmiku w TVP Lublin w 2014 roku, zanim teraz zaczęli to ogłaszać Konfederaci. Polecam siebie, chociaż na liście jest wielu innych fantastycznych ludzi o podobnym do mnie światopoglądzie. Piotr Marek, pozycja 12 na liście Konfederacji.
Co Pan zrobił (chociażby tylko w Radzie Dzielnicy Wrotków) przeciwko lubelskiej aferze gruntowej? Przecież właśnie na Wrotkowie haraczu za chodzenie po Bożym świecie zażądała SM Nałkowskich w czasie, gdy członkami jej Rady Nadzorczej byli: Tomasz Pitucha (teraz kandydujący do Sejmu z listy PiS) oraz Piotr Popiel. Do skutków lubelskiej afery gruntowej zalicza się (między innymi) to, że dwa miejskie przedszkola przy ul. Samsonowicza (czyli 100% miejskich przedszkoli na os. Nałkowskich) pozbawiono prawnego dostępu do drogi publicznej (a w przedszkolach tych stale lokuje się obwodowe komisje wyborcze). Co Pan zrobił w ramach walki z lubelską aferą gruntową? Domagam się konkretnych informacji! Żądam konkretów - a nie ckliwych opowiastek (np. o renowacji zabytków)! Należę do grona ludzi pokrzywdzonych lubelską aferą gruntową - i to na os. Nałkowskich, a więc na Wrotkowie; dlatego tym bardziej wolno mi żądać konkretów oraz mam obowiązek przestrzegać przed windowaniem (np. do Parlamentu) spółdzielczych bonzów. Skoro Pan kandyduje z tej samej listy, co jeden z nich, to tym samym podważa Pan zaufanie do siebie.
Co Pan zrobił (chociażby tylko w Radzie Dzielnicy Wrotków) przeciwko lubelskiej aferze gruntowej? Przecież właśnie na Wrotkowie haraczu za chodzenie po Bożym świecie zażądała SM Nałkowskich w czasie, gdy członkami jej Rady Nadzorczej byli: Tomasz Pitucha (teraz kandydujący do Sejmu z listy PiS) oraz Piotr Popiel. Do skutków lubelskiej afery gruntowej zalicza się (między innymi) to, że dwa miejskie przedszkola przy ul. Samsonowicza (czyli 100% miejskich przedszkoli na os. Nałkowskich) pozbawiono prawnego dostępu do drogi public... rozwiń
Avatar
Piotr Marek / 1 września 2019 o 11:16
-8
Jestem kandydatem środowisk konserwatywnych. Prywatnie inżynierem i Radnym Rady Dzielnicy Wrotków. Należę do Pobudki i partii KORWiN, ale w porozumieniu z kolegami występuję jako reprezentant konserwatystów oraz monarchistów. Jestem przedstawicielem na Lublin Konfederacji Spiskiej, organizacji, która m.in. odrestaurowała Polskie Insygnia Koronacyjne na podstawie szczątek odzyskanych od Niemców po tym, jak zostały zniszczone przez Prusy w celu spłacenia Francji Napoleona kontrybucji. Program to konserwatyzm, redukcja ilości parlamentarzystów, publiczna debata nad restauracją monarchizmu, ochrona życia, niskie podatki, proste przepisy ułatwiające prowadzenie własnej działalności, uproszczenie systemu karnego i odchodzenie od karania więzieniem (to kara dla społeczeństwa, które musi płacić na utrzymanie przestępców), geopolityczne postawienie na politykę wielowektorową, którą już głosiłem podczas debaty kandydatów do sejmiku w TVP Lublin w 2014 roku, zanim teraz zaczęli to ogłaszać Konfederaci. Polecam siebie, chociaż na liście jest wielu innych fantastycznych ludzi o podobnym do mnie światopoglądzie. Piotr Marek, pozycja 12 na liście Konfederacji.
Jestem kandydatem środowisk konserwatywnych. Prywatnie inżynierem i Radnym Rady Dzielnicy Wrotków. Należę do Pobudki i partii KORWiN, ale w porozumieniu z kolegami występuję jako reprezentant konserwatystów oraz monarchistów. Jestem przedstawicielem na Lublin Konfederacji Spiskiej, organizacji, która m.in. odrestaurowała Polskie Insygnia Koronacyjne na podstawie szczątek odzyskanych od Niemców po tym, jak zostały zniszczone przez Prusy w celu spłacenia Francji Napoleona kontrybucji. Program to konserwatyzm, redukcja ilości parlamentarzyst... rozwiń