Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

31 sierpnia 2019 r.
13:27

Konfederacja chwali się dużą liczbą zebranych podpisów. Pełna lista kandydatów do Sejmu z okręgu lubelskiego

Autor: Zdjęcie autora pab
232 42 A A
(fot. Paweł Buczkowski)

16 tysiącami podpisów poparcia dla kandydatów z okręgu lubelskiego chwalą się działacze Konfederacji Wolność i Niepodległość. W sobotę listy z podpisami złożyli w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak mówi lider lubelskiej listy poseł Jakub Kulesza, na liście znaleźli się reprezentanci różnych środowisk. – Tych tworzących Konfederację, takich jak przedstawiciele partii Korwin, Ruchu Narodowego, czy Konfederacji Korony Polskiej. Mamy samorządowców, przedstawicieli stowarzyszeń i środowisk, które weszły z nami we współpracę: rolniczych, osób walczących o bezpieczeństwo szczepień, środowisk związanych z kierowcami – wylicza Kulesza. – Jestem przekonany, że to będzie ta drużyna, która w tym okręgu wyborczym nie tylko pozwoli przekroczyć próg wyborczy, ale zawalczy o dwa mandaty – dodaje.

Jednym z samorządowców, który znalazł się na liście Konfederacji, jest startujący z trzeciego miejsca Jacek Tomasiak, przewodniczący Rady Miasta Lubartów oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lubartów. W swoim przemówieniu krótko scharakteryzował wszystkich przeciwników politycznych z innych list nie szczędząc im krytyki. A zaczął od Prawa i Sprawiedliwości.

– Słychać jak kobity kłócą się na konferencjach prasowych, która ma występować po kolei. Proszę zwrócić uwagę, co się dzieje w Konfederacji. Tutaj jest ład i porządek. Wystąpił lider, wystąpiło drugie miejsce, wystąpiło trzecie miejsce i nie widzę, żeby ktoś się tu kłócił, kto pierwszy ma podbiec do mikrofonu – mówił Tomasiak, który zwrócił uwagę również na Ministerstwo Sprawiedliwości, którego jego zdaniem zamieniło się w „ministerstwo hejtowania”.

Przedstawicielem Ruchu Narodowego na liście Konfederacji jest startujący z drugiego miejsca Rafał Mekler.

Pełna lista Konfederacji w okręgu 6. lubelskim:

1. Jakub Kulesza

2. Rafał Mekler

3. Jacek Tomasiak

4. Małgorzata Tylus

5. Mateusz Gryz

6. Zbigniew Wach

7. Anna Zajączkowska

8. Michał Wypych

9. Arkadiusz Gajda

10. Rafał Kulicki

11. Piotr Zduńczyk

12. Piotr Marek

13. Ryszard Milewski

14. Andrzej Więcławski

15. Alicja Kabat

16. Paweł Kusiak

17. Anna Reja

18. Anna Skwarek

19. Ewa Krawczyk

20. Marek Skarżyński

21. Monika Augustynowicz

22. Małgorzata Szalast

23. Waldemar Czerniec

24. Dorota Mazek

25. Damian Łagowski

26. Olga Drozd

27. Anna Kabasa

28. Anna Flis

29. Szczepan Kupisz

30. Piotr Panasiuk

e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zygmunt / 1 września 2019 o 01:22
+17
Tomasiak zaczynał od Ruchu Narodowego, potem był w koalicji z PiS, następnie opozycji z PO, a w wyborach do Rady Miasta Lubartów skumał się z PSL. Teraz Konfederacja, a mówią że to kobiety są zmienne.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2019 o 13:33
+12
Najbardziej rozgadany ten co kieruje burmistrzem z PSLu.
Avatar
Gość / 1 września 2019 o 11:58
+10
co do tego "pana" Tomasiaka to mam wątpliwości co do jego uczciwości startu do sejmu. Rozesłał po spółdzielni ludzi z jakimiś kartkami, jakaś pani do mnie mówi podpisz pan a kandydata się dopisze, ??? Co to k.......... ? A później się dopisze Tomasiaka? Jeszcze raz o co k......... kaman?. Ten T. rozsyła ludzi po spółdzielni bo muszą to robić czy to uczciwe? Ludzie zastanówcie się co podpisujecie i na kogo głosujecie?
Avatar
DULKO38 / 31 sierpnia 2019 o 16:28
+10
Brawo Konfederacja kto w sejmie musi pilnowac PIS i 447
Avatar
sztuk-mistrz / 1 września 2019 o 22:07
+9
Konfederacja chwali się liczbą podpisów - wcale nie zdziwię się, jeśli otrzyma mniej głosów, niż podpisów. Jak słyszałem od jednego narodowca - chwalił się, że Kulesza jest figurantem, a przeskoczy go Tomasiak z Lubartowa - który w samej spółdzielni zebrał 5 tysięcy podpisów. Użył swoich "wpływów" - więc ludzie nie mieli wyjścia. Odreagują przymus w dniu wyborów i wcale nie zdziwię się, jeśli zamiast tych 5 tysięcy będzie miał zaledwie 1 tysiąc głosów. Przechwalającemu się narodowcowi chcę wyjaśnić - że nazwisko pana Tomasiaka nic nie mówi mieszkańcom Lublina, Puław, Kraśnika, Świdnika, Łęcznej i innych miejscowości. Z taką rozpoznawalnością może sobie startować - ale do rady gminy, lub co najwyżej - do powiatu - jeżeli utworzy własny komitet wyborczy. Żongler polityczny, który podobno zaliczył już i PSL i PiS - tym razem, kierując się iluzją sukcesu - będzie pchał pod górę taczki z Kuleszą - który, podobnie jak cztery lata temu może być wywindowany - tym razem przez dwa konie: Meklera i Tomasiaka. Panie Kulesza - a ma Pan już bat dla swoich koni, by równo zapieprzały pod górkę? Wio, koniki!
Konfederacja chwali się liczbą podpisów - wcale nie zdziwię się, jeśli otrzyma mniej głosów, niż podpisów. Jak słyszałem od jednego narodowca - chwalił się, że Kulesza jest figurantem, a przeskoczy go Tomasiak z Lubartowa - który w samej spółdzielni zebrał 5 tysięcy podpisów. Użył swoich "wpływów" - więc ludzie nie mieli wyjścia. Odreagują przymus w dniu wyborów i wcale nie zdziwię się, jeśli zamiast tych 5 tysięcy będzie miał zaledwie 1 tysiąc głosów. Przechwalającemu się narodowcowi chcę wyjaśnić - że nazwisko pana Tomasiaka nic ... rozwiń
Avatar
Japolan / 31 sierpnia 2019 o 22:43
+9
Konfederacja to jedyna siła spoza "koryta"
Kierowanie spółdzielnią mieszkaniową jest "korytem". Skoro windują "koryciarzy" ("korytowców"), to są niegodni uzyskania nawet jednego głosu. To taka nowa wersja ściemy - jak "Ruch Kukiza" przed poprzednimi wyborami parlamentarnymi. Chodzi o otumanienie i "zagospodarowanie" ludzi antysystemowo nastawionych. Ot, kolejne "robienie w jajo" zamieszkujących Polskę "tubylców".
Avatar
Japolan / 31 sierpnia 2019 o 14:23
+5
Totalną patologią jest to, że szef spółdzielni mieszkaniowej może (w tej samej gminie) być radnym, a nawet przewodniczącym rady. Promowanie takich patologii skłania mnie do satysfakcji z tego, że odmówiłem poparcia listy Konfederacji. Oni promują patologiczne powiązania, wspierają umacnianie beneficjentów afery gruntowej, o której pisałem na blogu pod tytułem "Ratujmy Grunty" (łatwym do znalezienia w sieci). Zakaz prowadzenia przez radnych działalności gospodarczej w oparciu i mienie gminy stosowany jest wybiórczo. Wybór (taka działalność gospodarcza albo funkcja radnego) dotyczy np. prowadzenia parkingu lub kiosku - ale już prowadzenie odpłatnych parkingów przez spółdzielnie mieszkaniowe na gruntach gminnych (np. oddanych w użytkowanie wieczyste) pozostaje bez echa (np. można jednocześnie: kierować spółdzielnią mieszkaniową oraz radą miasta, a także kandydować do Parlamentu). Won - wolnościowi pozerzy, faktycznie promujący patologie w życiu publicznym!!!
Totalną patologią jest to, że szef spółdzielni mieszkaniowej może (w tej samej gminie) być radnym, a nawet przewodniczącym rady. Promowanie takich patologii skłania mnie do satysfakcji z tego, że odmówiłem poparcia listy Konfederacji. Oni promują patologiczne powiązania, wspierają umacnianie beneficjentów afery gruntowej, o której pisałem na blogu pod tytułem "Ratujmy Grunty" (łatwym do znalezienia w sieci). Zakaz prowadzenia przez radnych działalności gospodarczej w oparciu i mienie gminy stosowany jest wybiórczo. Wybór (taka dzia... rozwiń
Avatar
Krokodylowy / 1 września 2019 o 15:29
+4
Tułajew się dziś w Wąwolnicy lansuje.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2019 o 17:57
+4
Konfederacja to jedyna siła spoza "koryta"
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2019 o 17:10
+4
Konfederacja to jedyna partia na którą warto zagłosować. Dość po i PiSu. Ludzie czy Wam się chce patrzeć ciągle na te same gęby, dajcie szanse młodym ludziom, którzy mają dobre pomysły.
Avatar
Gość / 2 dni temu o 16:08
0
Ciekawy link do afery podkarpackiej warto zobaczyc ***s://***youtube.com/watch?v=kIhhyUi5Lgk
Avatar
Ja / 6 września 2019 o 11:04
-1
Zobacz jak wygladają osiedla SM lubartow
Avatar
Piotr Marek / 4 września 2019 o 14:50
0
"Co Pan zrobił (chociażby tylko w Radzie Dzielnicy Wrotków) przeciwko lubelskiej aferze gruntowej? Przecież właśnie na Wrotkowie haraczu za chodzenie po Bożym świecie zażądała SM Nałkowskich w czasie, gdy członkami jej Rady Nadzorczej byli: Tomasz Pitucha (teraz kandydujący do Sejmu z listy PiS) oraz Piotr Popiel." SZANOWNY PANIE, PO PIERWSZE, AFERA NIE BYŁA ZA CZASÓW, GDY BYŁEM RADNYM. PO DRUGIE, W RADZIE NIE JESTEM CZŁONKIEM JEJ ZARZĄDU, I NAWET JAKBY SAM WYSKOCZYŁ Z CZYMŚ, TO BY MNIE UCIĘLI LUDZIE Z PiS I PO.PO TRZECIE, JAK PAN ZAUWAŻYŁ, TO ZAŻĄDAŁA SM NAŁKOWSKICH, A RADA DZIELNICY NIE MA NA NIĄ WPŁYWU. " Domagam się konkretnych informacji! Żądam konkretów - a nie ckliwych opowiastek (np. o renowacji zabytków)!" TO WPROWADŹMY MONARCHIĘ ABSOLUTNA I BĘDZIEMY MIELI KONKRETNE ROZWIĄZANIA! CHCIELIŚCIE DEMOKRACJI? TO JĄ MACIE! POSEŁ MAŁEGO RUCHU Z OPOZYCJI, A TYM BARDZIEJ RADNY DZIELNICY, TO UWIĄZANY PRZEPISAMI CZŁOWIECZEK, CO FIGĘ MOŻE ZROBIĆ, NAJWYŻEJ WNIEŚĆ WNIOSEK, KTÓRY UPADA W GŁOSOWANIU. JAK KTOŚ CHCE ZMIANY NA LEPSZE, ZAPRASZAM NA GŁOSOWANIE NA MNIE, JESTEM ZWOLENNIKIEM MONARCHII - WTEDY BĘDZIE MOŻNA WSZYSTKO ZAŁATWIĆ OD RĘKI. MUSIMY RADYKALNIE ZMIENIĆ SYSTEM, A DO TEGO TRZEBA ODSUNĄĆ OD WŁADZY DEMOKRATÓW I ZASTĄPIĆ ICH MONARCHISTAMI. NIE GŁOSUJCIE NA PIERWSZEGO LEPSZEGO, ALE WYBIERZCIE MĄDRZE, JAK NIE PODOBA SIĘ GÓRA LISTY, TO ZAWSZE MOŻNA WYBRAĆ KANDYDATA ZE ŚRODKA. Pozdrawiam, Piotr Marek nr 12
"Co Pan zrobił (chociażby tylko w Radzie Dzielnicy Wrotków) przeciwko lubelskiej aferze gruntowej? Przecież właśnie na Wrotkowie haraczu za chodzenie po Bożym świecie zażądała SM Nałkowskich w czasie, gdy członkami jej Rady Nadzorczej byli: Tomasz Pitucha (teraz kandydujący do Sejmu z listy PiS) oraz Piotr Popiel." SZANOWNY PANIE, PO PIERWSZE, AFERA NIE BYŁA ZA CZASÓW, GDY BYŁEM RADNYM. PO DRUGIE, W RADZIE NIE JESTEM CZŁONKIEM JEJ ZARZĄDU, I NAWET JAKBY SAM WYSKOCZYŁ Z CZYMŚ, TO BY MNIE UCIĘLI LUDZIE Z PiS I PO.PO TRZECIE, JAK PAN ... rozwiń
Avatar
gośc / 2 września 2019 o 17:33
+1
A jak tam  ze sprzedazą prawdziwie polskiego kebaba?
Avatar
sztuk-mistrz / 1 września 2019 o 22:07
+9
Konfederacja chwali się liczbą podpisów - wcale nie zdziwię się, jeśli otrzyma mniej głosów, niż podpisów. Jak słyszałem od jednego narodowca - chwalił się, że Kulesza jest figurantem, a przeskoczy go Tomasiak z Lubartowa - który w samej spółdzielni zebrał 5 tysięcy podpisów. Użył swoich "wpływów" - więc ludzie nie mieli wyjścia. Odreagują przymus w dniu wyborów i wcale nie zdziwię się, jeśli zamiast tych 5 tysięcy będzie miał zaledwie 1 tysiąc głosów. Przechwalającemu się narodowcowi chcę wyjaśnić - że nazwisko pana Tomasiaka nic nie mówi mieszkańcom Lublina, Puław, Kraśnika, Świdnika, Łęcznej i innych miejscowości. Z taką rozpoznawalnością może sobie startować - ale do rady gminy, lub co najwyżej - do powiatu - jeżeli utworzy własny komitet wyborczy. Żongler polityczny, który podobno zaliczył już i PSL i PiS - tym razem, kierując się iluzją sukcesu - będzie pchał pod górę taczki z Kuleszą - który, podobnie jak cztery lata temu może być wywindowany - tym razem przez dwa konie: Meklera i Tomasiaka. Panie Kulesza - a ma Pan już bat dla swoich koni, by równo zapieprzały pod górkę? Wio, koniki!
Konfederacja chwali się liczbą podpisów - wcale nie zdziwię się, jeśli otrzyma mniej głosów, niż podpisów. Jak słyszałem od jednego narodowca - chwalił się, że Kulesza jest figurantem, a przeskoczy go Tomasiak z Lubartowa - który w samej spółdzielni zebrał 5 tysięcy podpisów. Użył swoich "wpływów" - więc ludzie nie mieli wyjścia. Odreagują przymus w dniu wyborów i wcale nie zdziwię się, jeśli zamiast tych 5 tysięcy będzie miał zaledwie 1 tysiąc głosów. Przechwalającemu się narodowcowi chcę wyjaśnić - że nazwisko pana Tomasiaka nic ... rozwiń
Avatar
Krokodylowy / 1 września 2019 o 15:29
+4
Tułajew się dziś w Wąwolnicy lansuje.
Avatar
Tułajew o marszach równości / 1 września 2019 o 12:30
-4
Tułajew popiera idee marszów równości: ***s://wiadomosci.onet.pl/wybory-samorzadowe/gosc-radia-zet-i-onetu-sylwester-tulajew-o-marszu-rownosci-w-lublinie/sb9jk1h
Avatar
Gość / 1 września 2019 o 11:58
+10
co do tego "pana" Tomasiaka to mam wątpliwości co do jego uczciwości startu do sejmu. Rozesłał po spółdzielni ludzi z jakimiś kartkami, jakaś pani do mnie mówi podpisz pan a kandydata się dopisze, ??? Co to k.......... ? A później się dopisze Tomasiaka? Jeszcze raz o co k......... kaman?. Ten T. rozsyła ludzi po spółdzielni bo muszą to robić czy to uczciwe? Ludzie zastanówcie się co podpisujecie i na kogo głosujecie?
Avatar
Japolan / 1 września 2019 o 11:49
+1
Jestem kandydatem środowisk konserwatywnych. Prywatnie inżynierem i Radnym Rady Dzielnicy Wrotków. Należę do Pobudki i partii KORWiN, ale w porozumieniu z kolegami występuję jako reprezentant konserwatystów oraz monarchistów. Jestem przedstawicielem na Lublin Konfederacji Spiskiej, organizacji, która m.in. odrestaurowała Polskie Insygnia Koronacyjne na podstawie szczątek odzyskanych od Niemców po tym, jak zostały zniszczone przez Prusy w celu spłacenia Francji Napoleona kontrybucji. Program to konserwatyzm, redukcja ilości parlamentarzystów, publiczna debata nad restauracją monarchizmu, ochrona życia, niskie podatki, proste przepisy ułatwiające prowadzenie własnej działalności, uproszczenie systemu karnego i odchodzenie od karania więzieniem (to kara dla społeczeństwa, które musi płacić na utrzymanie przestępców), geopolityczne postawienie na politykę wielowektorową, którą już głosiłem podczas debaty kandydatów do sejmiku w TVP Lublin w 2014 roku, zanim teraz zaczęli to ogłaszać Konfederaci. Polecam siebie, chociaż na liście jest wielu innych fantastycznych ludzi o podobnym do mnie światopoglądzie. Piotr Marek, pozycja 12 na liście Konfederacji.
Co Pan zrobił (chociażby tylko w Radzie Dzielnicy Wrotków) przeciwko lubelskiej aferze gruntowej? Przecież właśnie na Wrotkowie haraczu za chodzenie po Bożym świecie zażądała SM Nałkowskich w czasie, gdy członkami jej Rady Nadzorczej byli: Tomasz Pitucha (teraz kandydujący do Sejmu z listy PiS) oraz Piotr Popiel. Do skutków lubelskiej afery gruntowej zalicza się (między innymi) to, że dwa miejskie przedszkola przy ul. Samsonowicza (czyli 100% miejskich przedszkoli na os. Nałkowskich) pozbawiono prawnego dostępu do drogi publicznej (a w przedszkolach tych stale lokuje się obwodowe komisje wyborcze). Co Pan zrobił w ramach walki z lubelską aferą gruntową? Domagam się konkretnych informacji! Żądam konkretów - a nie ckliwych opowiastek (np. o renowacji zabytków)! Należę do grona ludzi pokrzywdzonych lubelską aferą gruntową - i to na os. Nałkowskich, a więc na Wrotkowie; dlatego tym bardziej wolno mi żądać konkretów oraz mam obowiązek przestrzegać przed windowaniem (np. do Parlamentu) spółdzielczych bonzów. Skoro Pan kandyduje z tej samej listy, co jeden z nich, to tym samym podważa Pan zaufanie do siebie.
Co Pan zrobił (chociażby tylko w Radzie Dzielnicy Wrotków) przeciwko lubelskiej aferze gruntowej? Przecież właśnie na Wrotkowie haraczu za chodzenie po Bożym świecie zażądała SM Nałkowskich w czasie, gdy członkami jej Rady Nadzorczej byli: Tomasz Pitucha (teraz kandydujący do Sejmu z listy PiS) oraz Piotr Popiel. Do skutków lubelskiej afery gruntowej zalicza się (między innymi) to, że dwa miejskie przedszkola przy ul. Samsonowicza (czyli 100% miejskich przedszkoli na os. Nałkowskich) pozbawiono prawnego dostępu do drogi public... rozwiń
Avatar
Piotr Marek / 1 września 2019 o 11:16
-8
Jestem kandydatem środowisk konserwatywnych. Prywatnie inżynierem i Radnym Rady Dzielnicy Wrotków. Należę do Pobudki i partii KORWiN, ale w porozumieniu z kolegami występuję jako reprezentant konserwatystów oraz monarchistów. Jestem przedstawicielem na Lublin Konfederacji Spiskiej, organizacji, która m.in. odrestaurowała Polskie Insygnia Koronacyjne na podstawie szczątek odzyskanych od Niemców po tym, jak zostały zniszczone przez Prusy w celu spłacenia Francji Napoleona kontrybucji. Program to konserwatyzm, redukcja ilości parlamentarzystów, publiczna debata nad restauracją monarchizmu, ochrona życia, niskie podatki, proste przepisy ułatwiające prowadzenie własnej działalności, uproszczenie systemu karnego i odchodzenie od karania więzieniem (to kara dla społeczeństwa, które musi płacić na utrzymanie przestępców), geopolityczne postawienie na politykę wielowektorową, którą już głosiłem podczas debaty kandydatów do sejmiku w TVP Lublin w 2014 roku, zanim teraz zaczęli to ogłaszać Konfederaci. Polecam siebie, chociaż na liście jest wielu innych fantastycznych ludzi o podobnym do mnie światopoglądzie. Piotr Marek, pozycja 12 na liście Konfederacji.
Jestem kandydatem środowisk konserwatywnych. Prywatnie inżynierem i Radnym Rady Dzielnicy Wrotków. Należę do Pobudki i partii KORWiN, ale w porozumieniu z kolegami występuję jako reprezentant konserwatystów oraz monarchistów. Jestem przedstawicielem na Lublin Konfederacji Spiskiej, organizacji, która m.in. odrestaurowała Polskie Insygnia Koronacyjne na podstawie szczątek odzyskanych od Niemców po tym, jak zostały zniszczone przez Prusy w celu spłacenia Francji Napoleona kontrybucji. Program to konserwatyzm, redukcja ilości parlamentarzyst... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: O dwóch takich, co obsiedli krzaki. Problem z koczowiskiem za przystankiem
Alarm 24

Lublin: O dwóch takich, co obsiedli krzaki. Problem z koczowiskiem za przystankiem 1 4

Już ponad 20 razy wzywana była tego lata Straż Miejska do dwóch mężczyzn, którzy okupują przystanek autobusowy przy ul. Prusa. – Robią straszny bałagan i zaczepiają ludzi – skarży się nam jeden z okolicznych mieszkańców. – Interwencje praktycznie niczego nie zmieniają.

Dzisiaj akcja policji w całym kraju. Na co zwrócą uwagę mundurowi?

Dzisiaj akcja policji w całym kraju. Na co zwrócą uwagę mundurowi? 3 0

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzają działania pod nazwą "Telefony".

Łęczna: Dzik już gotowy na jesienne chłody

Łęczna: Dzik już gotowy na jesienne chłody 4 0

Odyniec ma skarpety i kolorowe ubranko przygotowane przez miejscowe koronkarki. Teraz czeka na czapkę i szalik.

Opolanin – Świdniczanka 4:1. Hit dla gospodarzy

Opolanin – Świdniczanka 4:1. Hit dla gospodarzy 0 0

Świdniczanka Świdnik Mały w Opolu Lubelskim straciła pozycję lidera rozgrywek

Co mieszkańcy Świdnika mają do wyboru? Pełna lista projektów do głosowania

Co mieszkańcy Świdnika mają do wyboru? Pełna lista projektów do głosowania 0 0

Organizacja Strefy Kibica Euro 2020, gra miejska i budowa nowych miejsc parkingowych przy ul. Skarżyńskiego. W czwartek zaczyna się głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego. Wśród 36 propozycji są też te związane z przyrodą i ekologią m.in. budki dla jerzyków, wypożyczalnia rowerów cargo i riksz oraz zielone przystanki autobusowe.

Wandzin: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki

Wandzin: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki 4 0

Do wypadku doszło około godz. 6 w okolicach Wandzina na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

TBV dostał pozwolenie na budowę na górkach czechowskich

TBV dostał pozwolenie na budowę na górkach czechowskich 51 33

Na dawnym poligonie mogą powstać dwa boiska rekreacyjne. Na ich budowę zezwolił Urząd Miasta na prośbę właściciela terenu, spółki TBV Investment. Jej wniosek został rozpatrzony w ciągu ośmiu dni.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 września 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 września 2019 r. 0 0

"Stop mordowaniu ludzi na ulicach Lublina". Mocny początek tygodnia z ważnym przesłaniem

"Stop mordowaniu ludzi na ulicach Lublina". Mocny początek tygodnia z ważnym przesłaniem 6 20

Bezpłatne śniadanie, wycieczka do parku krajobrazowego i spacer z konserwatorem zabytków to tylko niektóre z atrakcji rozpoczynającego się w poniedziałek Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ma on zachęcać kierowców do rezygnacji z jazdy własnym autem i przesiadki w autobus, na rower lub pójścia pieszo.

Lublin utonie w śmieciach? Zaskakująca deklaracja firmy odbierającej odpady

Lublin utonie w śmieciach? Zaskakująca deklaracja firmy odbierającej odpady 5 18

Władze Lublina ostrzegają przed możliwym wstrzymaniem odbioru śmieci od mieszkańców miasta i powołują się na „problemy z zagospodarowaniem odpadów palnych” wysyłanych do pieca Cementowni Chełm. Władze cementowni zapewniają, że żadnych problemów nie ma: – Nie wprowadziliśmy żadnych ograniczeń.

Lublin: Rodzinna zabawa i pomaganie małej Wiktorii
galeria

Lublin: Rodzinna zabawa i pomaganie małej Wiktorii 0 1

W programie znalazły się m.in. bajkowe postacie i gry wielkoformatowe prosto z Centrum Bajki w Pacanowie, animacje, pokazy deskorolkowe i trening sztuk walki. W niedzielę, podczas festynu rodzinnego na terenie szkoły podstawowej przy ul. Krasińskiego 7 zbierane były też pieniądze na leczenie 2,5-letniej Wiktorii Dyś.

Naukowa Aleja Złudzeń i jak powstaje tęcza. Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki [zdjęcia]
galeria

Naukowa Aleja Złudzeń i jak powstaje tęcza. Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki [zdjęcia] 6 1

Piknik Naukowy rozpoczął w niedzielę XVI Lubelski Festiwal Nauki. Można było zobaczyć m.in. łazik marsjański, Hydros – pojazd napędzany wodorem czy wziąć udział w różnego rodzaju quizach i konkursach.

MKS Start Lublin zakończył Memoriał Zdzisława Niedzieli z jednym zwycięstwem
galeria

MKS Start Lublin zakończył Memoriał Zdzisława Niedzieli z jednym zwycięstwem 0 0

Jeżeli ktoś liczył, że turniej w hali Globus pokaże prawdziwą twarz MKS Start Lublin, to mocno się rozczarował. Zamiast tego obejrzeliśmy dwa oblicza drużyny – to lepsze w piątek i to znacznie gorsze w sobotę

Orlęta – Łada 0:0. Pozostałe wyniki IV ligi
galeria

Orlęta – Łada 0:0. Pozostałe wyniki IV ligi 0 0

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, jednak to sportowe porzekadło nie znalazło odzwierciedlenia w boiskowej rzeczywistości w Łukowie. W sobotnim spotkaniu tamtejszych Orląt z Ładą 1945 Biłgoraj obie drużyny nie potrafiły postawić kropki nad „i” i koniec końców musiały zadowolić się podziałem punktów po bezbramkowym remisie

Kredką i różańcem ścigają się z tęczą. Coraz więcej demonstracji w czasie Marszu Równości w Lublinie

Kredką i różańcem ścigają się z tęczą. Coraz więcej demonstracji w czasie Marszu Równości w Lublinie 66 54

Jak grzyby po deszczu pojawiają się zgłoszenia demonstracji zbiegających się w czasie z Marszem Równości. Wśród nich jest nawet… publiczne rysowanie Zamku. Każde takie zgłoszenie zmniejsza możliwości wyznaczenia nowej trasy tęczowego pochodu, gdyby nie mógł on wyruszyć z pl. Teatralnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.