Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

24 lutego 2021 r.
11:06

Lubelski radny PiS wyrzucony z partii. Wcześniej krytykował rząd za działania ws. pandemii

64 11 A A
Stanisław Brzozowski
Stanisław Brzozowski (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Lubelski radny Stanisław Brzozowski nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Polityk, który niedawno publicznie krytykował działania rządu w związku z pandemią, został usunięty z partii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Decyzja o pozbawieniu Brzozowskiego partyjnej legitymacji zapadła w ostatni poniedziałek. Pod pismem w imieniu sekretarza okręgowych struktur PiS Jerzego Pietrzyka podpisał się Michał Sieczka. – Nie jestem upoważniony do udzielania komentarzy. To była decyzja zarządu – mówi nam Sieczka, gdy pytamy o powody wyrzucenia radnego. I odsyła do prezesa Prawa i Sprawiedliwości w okręgu lubelskim, Krzysztofa Michałkiewicza. Michałkiewicz nie odbierał wczoraj telefonu, nie odpowiedział na SMS.

Okazuje się, że z wnioskiem o wyrzucenie Brzozowskiego z partii wnioskował szef jej miejskich struktur w Lublinie Tomasz Miszczuk. – Miało to związek z jego wypowiedziami, które dotyczyły sposobu walki z pandemią i negatywnej oceny rządu. Pan radny ma prawo głosić swoje poglądy, ale nie musi tego robić pod szyldem PiS. Tak będzie uczciwie wobec naszych wyborców – mówi Miszczuk.

Samorządowiec przyznaje, że oficjalnie nie został poinformowany o powodach wygaszenia członkostwa, ale nie ma wątpliwości, co stało za tą decyzją. – Po prostu nie zgadzam się z linią partii i rządu. Mam swoje opinie na różne tematy, a w partii trzeba mówić jednym głosem – mówi nam Stanisław Brzozowski, który z partią był związany od 11 lat. Na funkcję miejskiego radnego był wybierany dwukrotnie: w 2014 i 2018 roku. W ostatnich wyborach w okręgu nr 4 obejmującym Czechów Północy i Południowy oraz Sławin zdobył 1175 głosów.

O radnym było ostatnio głośno za sprawą wypowiedzi, w których krytykował stworzenie szpitala tymczasowego w Targach Lublin i wydanie na ten cel dziesiątek milionów złotych w sytuacji, gdy przez pierwsze dwa miesiące placówka przyjęła zaledwie kilkunastu pacjentów.

>>> Radny PiS o szpitalu tymczasowym w Lublinie. "Chodziło chyba tylko o efekt propagandowy"

– Od samego początku byłem sceptyczny wobec środków zapobiegawczych podejmowanych w związku z pandemią i moim zdaniem tworzenie przez rząd szpitali tymczasowych nie miało sensu. Chodziło chyba tylko o efekt propagandowy i podtrzymanie psychozy strachu w społeczeństwie – mówił w nam w ubiegłym tygodniu Brzozowski. Ale partyjnym kolegom podpaść zdążył już wcześniej. W październiku ubiegłego roku uczestniczył w marszu przeciwników obostrzeń związanych z pandemią

- Mam teraz coś w rodzaju deja vu. Okazuje się, że rząd upaństwowił moje zdrowie i życie, wie lepiej, co jest dla mnie dobre. Okazuje się, ze sterujemy już ręcznie gospodarką, jak to było za komuny. Tylko patrzeć, jak pojawią się kolejne pięciolatki – mówił wówczas do zebranych na pl. Zamkowym w Lublinie.

Lokalni politycy PiS przyznają, że decyzja o wyrzuceniu Brzozowskiego nie była zaskoczeniem. – Krytykowanie działań rządu w sprawie pandemii w mediach. To się musiało tak skończyć – słyszymy od jednego z partyjnych działaczy. Warto podkreślić, że radny może jeszcze złożyć odwołanie. – Chyba tego nie zrobię. Moje poglądy się nie zmienią. A ja nie widzę żadnej perspektywy na to, by w najbliższym czasie w partii mógł panować pluralizm poglądów – dodaje Brzozowski, który poza dietą radnego utrzymuje się z emerytury.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robek39 / 24 lutego 2021 r. o 11:26
+57
11 lat robił za maszynkę do głosowania - szacunek mu się należy bo nie każdy by tak potrafił. W PiS niezbyt cenią ludzi samodzielnie myślących. Liczy się opinia prezesa, centrala i wyrażanie opinii na podstawie przekazów dnia. Mózgi większości działaczy tej partii są wyłączone przez 365 dni w roku.
Avatar
Beefo / 24 lutego 2021 r. o 11:15
+57
Oj Staszek Staszek. A wystarczyło przeczytać instrukcje z przekazami dnia. Te same które codziennie dostaje TECZOWY_ZSL, kronikidewelorozwoju/Monisia i reszta trolli z lubelskiej farmy. Tam było jasno napisane, że o szpitalu tymczasowym mówimy i piszemy tylko dobrze. A krytykujemy wyłącznie Żuka i jego działania.
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 lutego 2021 r. o 13:36
+21
Chyba już nie ma co kraść, jak po takim czasie uciekają od koryta...
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 lutego 2021 r. o 15:33
+8
Chyba już nie ma co kraść, jak po takim czasie uciekają od koryta...
Pan Stanisław był 8 lat krócej w PiS, niż a ten przykład p. Joanna Mucha w PO!
 Jest jednak takie powiedzenie Gorge Orwella, że jak się choć raz skurw... to kur... zostajesz do końca życia.
Avatar
_XD_ / 24 lutego 2021 r. o 22:41
+7
W stanowczy sposób komentował kiedyś finansowanie współpracy miasta z artystami z usraela .... no i musiał przy obecnym "nowym otwarciu z góralami" polec.
  Ale on pustaku nie wyleciał z rady miasta, tylko z PiSu. Dokształć się, albo chociaż czytaj artykuł pod którym trollujesz PiSdowaty trollu. A w ogóle to DO BUDY! XD
Avatar
_XD_ / 24 lutego 2021 r. o 20:02
+1
PiSdziaki sami się powykańczają. Wystarczy dać im czas i wolną rękę. Kaczygnom już udowodnił w 2007 że nie potrafi zbudować solidnej i trwałej koalicji. I tak cud, że wytrzymali do drugiej kadencji. Szkoda tylko, że pan radny zasili teraz grono konfederacyjnych kucy.
Avatar
Marta790 / 13 marca 2021 r. o 11:33
0
Prawdę powiedział to go wyrzucili. Pan Miszczuk i spółka rozwalili PiS w Lublinie, a za takie coś sami powinni zrezygnować z członka PiS. Ślepi są jak działacze PSL i PO dostają pracę a ludzie z PiS ja tracą. Tak dalej, to nawet list nie zarejestrujecie bo nikt wam nie będzie ich zbierał. A może że "pandemia" to wyborów nie będzie. Wstyd Panowie.
Avatar
LAS / 25 lutego 2021 r. o 07:43
-2
Chyba już nie ma co kraść, jak po takim czasie uciekają od koryta...
Pan Stanisław był 8 lat krócej w PiS, niż a ten przykład p. Joanna Mucha w PO!
Jest jednak takie powiedzenie Gorge Orwella, że jak się choć raz skurw... to kur... zostajesz do końca życia.
Nie moją rolą jest oceniać w zakresie konstytucyjnych wolności zachowanie innych i to, pomimo że przez całe swoje dotychczasowe ponad 60-letnie życie nie skorzystałem z prawa do bycia członkiem partii politycznej. Skądinąd wiem, że nie łatwo zostać  stamtąd wyrzuconym, jak w przypadku zaocznego zapisywania do  ZSMP-czego  masowo doświadczali ongiś obywatele PRL wcielani do obowiązkowej służby wojskowej.
Nie moją rolą jest oceniać w zakresie konstytucyjnych wolności zachowanie innych i to, pomimo że przez całe swoje dotychczasowe ponad 60-letnie życie nie skorzystałem z prawa do bycia członkiem partii politycznej. Skądinąd wiem, że nie łatwo zostać  stamtąd wyrzuconym, jak w przypadku zaocznego zapisywania do  ZSMP-czego  masowo doświadczali ongiś obywatele PRL wcielani do obowiązkowej służby wojskowej. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 lutego 2021 r. o 22:08
-4
W stanowczy sposób komentował kiedyś finansowanie współpracy miasta z artystami z usraela .... no i musiał przy obecnym "nowym otwarciu z góralami" polec.
Avatar
LAS / 24 lutego 2021 r. o 14:11
-8
Chyba już nie ma co kraść, jak po takim czasie uciekają od koryta...
Pan Stanisław był 8 lat krócej w PiS, niż a ten przykład p. Joanna Mucha w PO!
Avatar
Marta790 / 13 marca 2021 r. o 11:33
0
Prawdę powiedział to go wyrzucili. Pan Miszczuk i spółka rozwalili PiS w Lublinie, a za takie coś sami powinni zrezygnować z członka PiS. Ślepi są jak działacze PSL i PO dostają pracę a ludzie z PiS ja tracą. Tak dalej, to nawet list nie zarejestrujecie bo nikt wam nie będzie ich zbierał. A może że "pandemia" to wyborów nie będzie. Wstyd Panowie.
Avatar
LAS / 25 lutego 2021 r. o 07:43
-2
Chyba już nie ma co kraść, jak po takim czasie uciekają od koryta...
Pan Stanisław był 8 lat krócej w PiS, niż a ten przykład p. Joanna Mucha w PO!
Jest jednak takie powiedzenie Gorge Orwella, że jak się choć raz skurw... to kur... zostajesz do końca życia.
Nie moją rolą jest oceniać w zakresie konstytucyjnych wolności zachowanie innych i to, pomimo że przez całe swoje dotychczasowe ponad 60-letnie życie nie skorzystałem z prawa do bycia członkiem partii politycznej. Skądinąd wiem, że nie łatwo zostać  stamtąd wyrzuconym, jak w przypadku zaocznego zapisywania do  ZSMP-czego  masowo doświadczali ongiś obywatele PRL wcielani do obowiązkowej służby wojskowej.
Nie moją rolą jest oceniać w zakresie konstytucyjnych wolności zachowanie innych i to, pomimo że przez całe swoje dotychczasowe ponad 60-letnie życie nie skorzystałem z prawa do bycia członkiem partii politycznej. Skądinąd wiem, że nie łatwo zostać  stamtąd wyrzuconym, jak w przypadku zaocznego zapisywania do  ZSMP-czego  masowo doświadczali ongiś obywatele PRL wcielani do obowiązkowej służby wojskowej. rozwiń
Avatar
_XD_ / 24 lutego 2021 r. o 22:41
+7
W stanowczy sposób komentował kiedyś finansowanie współpracy miasta z artystami z usraela .... no i musiał przy obecnym "nowym otwarciu z góralami" polec.
  Ale on pustaku nie wyleciał z rady miasta, tylko z PiSu. Dokształć się, albo chociaż czytaj artykuł pod którym trollujesz PiSdowaty trollu. A w ogóle to DO BUDY! XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 lutego 2021 r. o 22:08
-4
W stanowczy sposób komentował kiedyś finansowanie współpracy miasta z artystami z usraela .... no i musiał przy obecnym "nowym otwarciu z góralami" polec.
Avatar
_XD_ / 24 lutego 2021 r. o 20:02
+1
PiSdziaki sami się powykańczają. Wystarczy dać im czas i wolną rękę. Kaczygnom już udowodnił w 2007 że nie potrafi zbudować solidnej i trwałej koalicji. I tak cud, że wytrzymali do drugiej kadencji. Szkoda tylko, że pan radny zasili teraz grono konfederacyjnych kucy.
Avatar
seX_P0_D_ewelopersku / 24 lutego 2021 r. o 15:38
-19
A proP0s pluralizmu - niechby któraś kukiełka z dewelo-fanklubu w RM wyP0wiedziała słowo krytyki w temacie "zagosP0darowania" Górek przez cwaniaka specjalnej troski! "Na szczęście" kukiełki znają swoje miejsce w szeregu i wiedzą, że utrata statusu lokaja cwaniactwa oznacza odejście w niebyt i w "nędzę" zarezerwowaną dla "plebsu".
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 lutego 2021 r. o 15:33
+8
Chyba już nie ma co kraść, jak po takim czasie uciekają od koryta...
Pan Stanisław był 8 lat krócej w PiS, niż a ten przykład p. Joanna Mucha w PO!
 Jest jednak takie powiedzenie Gorge Orwella, że jak się choć raz skurw... to kur... zostajesz do końca życia.
Avatar
LAS / 24 lutego 2021 r. o 14:11
-8
Chyba już nie ma co kraść, jak po takim czasie uciekają od koryta...
Pan Stanisław był 8 lat krócej w PiS, niż a ten przykład p. Joanna Mucha w PO!
Avatar
Janusz_Paliwas / 24 lutego 2021 r. o 13:36
+21
Chyba już nie ma co kraść, jak po takim czasie uciekają od koryta...
Avatar
Robek39 / 24 lutego 2021 r. o 11:26
+57
11 lat robił za maszynkę do głosowania - szacunek mu się należy bo nie każdy by tak potrafił. W PiS niezbyt cenią ludzi samodzielnie myślących. Liczy się opinia prezesa, centrala i wyrażanie opinii na podstawie przekazów dnia. Mózgi większości działaczy tej partii są wyłączone przez 365 dni w roku.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: 604 nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. puławskim

Lubelskie: 604 nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. puławskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w woj. lubelskim odnotowano 604 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 31 chorych, z czego 2 bez chorób współistniejących.

Koronawirus. Kilka tysięcy nowych chorych więcej niż jeszcze we wtorek

Koronawirus. Kilka tysięcy nowych chorych więcej niż jeszcze we wtorek

13 926 nowych zakażeń w skali całego kraju. To o kilka tysięcy więcej niż dzień wcześniej, ale znacznie mniej niż tydzień temu.

Drogocenne konopie

Drogocenne konopie

Stosowanie oleju konopnego zyskuje coraz większą popularność. W jakich przypadkach warto rozważyć włączenie tego produktu do swojej diety? Sprawdź, w jaki sposób możesz skorzystać na stosowaniu olejku CBD

Nieuzasadnione przejęcie majątku w wyniku reformy rolnej

Nieuzasadnione przejęcie majątku w wyniku reformy rolnej

Głównym założeniem reformy rolnej było stworzenie ustroju opartego na silnych i wydajnych produkcyjnie gospodarstwach. Jednak w wyniku dekretu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z 6.09.1944 przejęto 9707 majątków ziemskich, w tym również zespoły dworsko-parkowe, niezwiązane z działalnością rolno-produkcyjną.

Potężne, chemiczne składowisko koło Ryk? Wezwali strażaków
zdjęcia
galeria

Potężne, chemiczne składowisko koło Ryk? Wezwali strażaków

Trzy zastępy straży pożarnej zajmowały się składowiskiem nieznanych substancji w Starym Bazanowie. Dokładne badania pokażą, co znajdowało się w pojemnikach i beczkach.

Wielka akcja ma zachęcić do szczepień. Start w maju

Wielka akcja ma zachęcić do szczepień. Start w maju

– W maju planujemy uruchomienie dużej kampanii profrekwencyjnej, informacyjnej; w interesie nas wszystkich jest, byśmy jak najszybciej zaszczepili jak największą część dorosłej populacji – powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Komiksiary w DDK Czuby
19 kwietnia 2021, 12:00

Komiksiary w DDK Czuby

25 kwietnia o godz. 12 w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe wystartuje nowy cykl spotkań autorskich - "Komiksiary" dedykowany wielbicielom powieści graficznych. O swojej pasji opowiadać będą autorki komiksów, scenografki i rysowniczki.

Komunia święta 2021. "Cała sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie"
wideo
film

Komunia święta 2021. "Cała sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie"

Pandemia pokrzyżowała wiele planów. Czy w tym roku odbędą się I komunie święte?

Skazany były dyrektor u marszałka nie składa broni

Skazany były dyrektor u marszałka nie składa broni

Sprawa byłego dyrektora z lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego wróci na wokandę. Urzędnik został skazany za przekroczenie uprawnień. Złożył jednak apelację od wyroku.

III liga: Chełmianka kontra Wisła Puławy, będzie transmisja z meczu Stali Kraśnik
film

III liga: Chełmianka kontra Wisła Puławy, będzie transmisja z meczu Stali Kraśnik

Nasze drużyny z grupy czwartej wracają do gry. W środę odbędą się trzy zaległe spotkania. Emocji powinien dostarczyć zwłaszcza mecz Chełmianka – Wisła Puławy. Na boisku pojawią się także: Lewart Lubartów i Stal Kraśnik. Ta ostatnia drużyna zapowiada bezpłatną transmisję ze swojego spotkania z KS Wiązownica.

W Chełmie zaszczepią nawet 500 osób dziennie. Wiemy gdzie

W Chełmie zaszczepią nawet 500 osób dziennie. Wiemy gdzie

Pięć niezależnych stanowisk, szatnia, odseparowane wejście i wyjście dla pacjentów, poczekalnia. Oczywiście wszystko zorganizowane tak, aby maksymalnie ograniczyć kontakty ze sobą osób, które przyszły się zaszczepić. Wstępnie przyjęto, że będzie można zaszczepić 500 osób w osiem godzin. Powszechny punkt szczepień w Chełmie jest już praktycznie gotów.

Biała Podlaska. Zarzuty dla przemytników

Biała Podlaska. Zarzuty dla przemytników

Gang przemytników papierosów z Białorusi rozbity. Prokuratura już przedstawiła zarzuty kilku osobom.

Znoszenie obostrzeń. Dziś decyzja. Czego się spodziewać?

Znoszenie obostrzeń. Dziś decyzja. Czego się spodziewać?

Dziś rząd ma poinformować, jakie i kiedy będą zdejmowane kolejne obostrzenia. Wiele wskazuje na to, że będzie to działanie regionalne.

Lubelskie: To był pierwszy listopadowy śnieg... Fotograf z nagrodą za zdjęcie pary łabędzi niemych

Lubelskie: To był pierwszy listopadowy śnieg... Fotograf z nagrodą za zdjęcie pary łabędzi niemych

– Fotografię „W bieli” wykonałem z najniższej możliwej perspektywy, siedząc na skraju lądu i wody przy użyciu 400 mm obiektywu – wspomina Grzegorz Szkutnik swoją zeszłoroczną wizytę nad jednym ze stawów na Równinie Biłgorajskiej. Zdjęcie pary łabędzi niemych, na tle pierwszego śniegu, który spadł pod koniec listopada, zapewniło autorowi tytuł Fotografa Roku 2021 Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

Koncert wokalno-instrumentalny online
1 maja 2021, 20:00

Koncert wokalno-instrumentalny online

1 maja o godz. 20 Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. zaprosi na kolejny koncert online z udziałem swoich uczniów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!