Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

5 lutego 2021 r.
16:20

Radni PiS nie chcieli rozmawiać o rzekomym mobbingu w Urzędzie Marszałkowskim

16 23 A A

Nie było dyskusji na temat rzekomego mobbingu w Urzędzie Marszałkowskim podczas piątkowego posiedzenia Komisji Rewizyjnej sejmiku województwa. Zdjęcie tego punktu z porządku obrad przegłosowali radni PiS. Chcą, by najpierw sprawę zbadała komisja powołana przez marszałka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O sprawie pisaliśmy kilkukrotnie. Chodzi o marszałkowski Departament Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości, którego pracownicy w anonimowych listach skarżyli się na – ich zdaniem – niewłaściwe zachowanie zastępcy dyrektora jednostki Małgorzaty Kot. Przełożonej zarzucają m.in. wyśmiewanie, podważanie ich kompetencji, obwinianie za swoje błędy i niewiedzę, groźby zwolnienia z pracy i obniżenia pensji czy zabieranie przysługujących im dodatków.

Po naszych publikacjach sprawą zainteresowała się przewodnicząca Komisji Rewizyjnej sejmiku województwa Bożena Lisowska (Koalicja Obywatelska). Podczas piątkowego posiedzenia komisji planowała przeprowadzić dyskusję na temat sytuacji w departamencie. Zaproszenie na spotkanie otrzymali Małgorzata Kot, a także p.o. dyrektor jednostki Damian Malec oraz wicemarszałek województwa Michał Mulawa (Prawo i Sprawiedliwość).

Nikt z tej trójki nie pojawił się na prowadzonych zdalnie obradach. A już na wstępie z wnioskiem o wycofanie tego punktu wystąpił radny PiS Marek Wojciechowski. – To nie należy do kompetencji naszej komisji. W tej sprawie będzie się wypowiadać komisja antymobbingowa powołana przez marszałka. Tą kwestią powinny się też zająć takie organy, jak inspekcja pracy czy sąd pracy. My poczekajmy na ich ustalenia – tłumaczył.

– Nie będziemy wchodzić w niczyje kompetencje. Ale o takich rzeczach nie powinniśmy dowiadywać się z mediów – odpowiedział Marek Kos z Polskiego Stronnictwa Ludowego. O tym, czy w ogóle zaczynać rozmowę na ten temat, radni dyskutowali blisko 40 minut, a z obu stron padły m.in. zarzuty o urządzenie „politycznej hucpy”. Ostatecznie wniosek Wojciechowskiego poparły jego partyjne koleżanki Barbara Barszczewska i Maria Gryz. Przy głosach sprzeciwu Lisowskiej i Kosa oznaczało to, że do rozmowy na temat sytuacji w departamencie nie dojdzie.

Sprawą rzeczywiście ma zająć się komisja powołana przez marszałka. Jak potwierdza jego rzecznik Remigiusz Małecki, procedura już się rozpoczęła, jednak na razie nie informuje o szczegółach. Według naszych ustaleń, wskazany został już reprezentant pracowników. Swojego kandydata ma wskazać także urząd, a w komisji mają znaleźć się także: osoba wybrana wspólnie przez obie strony, kierownik oddziału ds. kadr, członkowie działających w urzędzie związków zawodowych i pełnomocnik marszałka ds. równego traktowania. Sęk w tym, że to ostatnie stanowisko od dwóch lat pozostaje nieobsadzone. Jak poinformowała podczas piątkowego posiedzenia komisji rewizyjnej sekretarz województwa Róża Dyrka, taka osoba dopiero zostanie powołana.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 lutego 2021 r. o 16:34
+19
Jak w ideologicznej wspólnocie, odłamie kościoła katolickiego - nic nie widziałem, nic nie słyszałem, nic nie pamiętam... Ale ludzie pamiętają i widzą !!
Avatar
Nicpon / 5 lutego 2021 r. o 18:21
+15
Panie i Panowie z PiSu, za obronę swojej koleżanki z gospodarki, życzę Wam z całego serca, żeby wasze dzieci, wnuki miały takiego szefa jak Pani wicedyrektor Kot.
Avatar
PlePle / 5 lutego 2021 r. o 17:47
+10
upada lewacki brukowiec. Jak podaje serwis wirtualne media " Spółka Corner Media wydająca „Dziennik Wschodni” decyzją sądu została postawiona w stan likwidacji, a na likwidatora wyznaczono radcę prawnego Leszka Kukawskiego, który poprzednio był jej kuratorem. To pokłosie sporu większościowego udziałowca firmy Tomasza Kalinowskiego i dziennikarzy mających resztę udziałów." sprawdziłem na stronach ekrs pod numerem    0000507517 wszystko jest jak należy.    BOGU NIECH BĘA DZIĘKI!!!!!!
 Piotrek, uspokój się albo za karę Cię przeniosą ze współpracy do gospodarki ;)
 Piotrek, uspokój się albo za karę Cię przeniosą ze współpracy do gospodarki ;) rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 5 lutego 2021 r. o 16:51
+9
Czyli : umywam ręce. A kruk krukowi...
Avatar
Tuco_Ramirez / 6 lutego 2021 r. o 21:18
+6
...trzeba anulować, bo przegramy !!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 lutego 2021 r. o 10:22
+6
Hetman ojroposeł spi? Ruscy opieprzyli i wywalili trzech europejskich dyplomatów. "Rosja upokorzyła Borrella w Moskwie" - czemu wasale propagandowi unii nie piszą o takich p0rażkach?
Avatar
poker / 6 lutego 2021 r. o 10:10
+4
Dlaczego zainteresowani nie rozmawiają bezpośrednio z tymi, których to dotyczy? Strach przed prawdą?
Avatar
Bobek27 / 7 lutego 2021 r. o 09:28
+2
a ci co tak sie skarżą to przypadkiem za koalicji PO-ZSL nie mieli egzotychnych wycieczek słuzbowych do Korei, Chin, Wietnamu .... bo delegacja do europejskie Francji czy Londynu była dla nich za karę. Był kiedys artykuł (ok 2017 -2019) jak jeden z urzedników tego Departamentu służbową komórką podczas takiego wyjazdu wyserwował w internecie rachunek ok 14 tys. na koszt Urzędu (tj podatnika)  Warto aby Komisja Antymobingowa sprawdziłą ten wątek
Akurat jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Choć oczywiście wożenie krawatów, czy kropli do oczu samolotem, albo pobieranie kiometrówek bez posiadania samochodu, czy nawet prawa jazdy, oczywiście nie ma znaczenia. Bo to przecież PiSdy robiły. XD
 HALYNA CIEBIE W URZEDZIE ZATRUDNILI BOŚ BYŁA W ZSL CZY W Niemieckiej Zjednoczonej PO???
 HALYNA CIEBIE W URZEDZIE ZATRUDNILI BOŚ BYŁA W ZSL CZY W Niemieckiej Zjednoczonej PO??? rozwiń
Avatar
poker / 6 lutego 2021 r. o 20:16
+1
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na viceszefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów. " " Kwik sflaczałego prącia XD" - to tylko niektóre wypowiedzi zwolenników lewicy. Taki poziom dyskusji czeka nas w przyszłości, jeśli agresywna propaganda wypierze do cna mózgi młodych ludzi, którzy, nie znając historii (o co zatroszczyła się PO i PSL), wierzą w szlachetne intencje tych wrogów społeczeństwa. Ludzi, którzy gardzą ludźmi chorymi, starymi, kalekimi. Trzeba chronić dzieci i młodzież przed tą zagładą.
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lec... rozwiń
Avatar
Bobek27 / 6 lutego 2021 r. o 11:25
+1
a ci co tak sie skarżą to przypadkiem za koalicji PO-ZSL nie mieli egzotychnych wycieczek słuzbowych do Korei, Chin, Wietnamu .... bo delegacja do europejskie Francji czy Londynu była dla nich za karę. Był kiedys artykuł (ok 2017 -2019) jak jeden z urzedników tego Departamentu służbową komórką podczas takiego wyjazdu wyserwował w internecie rachunek ok 14 tys. na koszt Urzędu (tj podatnika)  Warto aby Komisja Antymobingowa sprawdziłą ten wątek
Avatar
_XD_ / 8 lutego 2021 r. o 13:07
0
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html Lewacy z lubością wymyślają, produkują nieistniejące historie i wrzeszczą o czynach, których nikt nigdy nie popełnił. Taka ich metoda, żeby odwrócić uwagę od faktycznego zła, które szerzą.
 ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/ojciec-skazany-na-5-lat-wiezienia-za-gwalcenie-wlasnych-dzieci,n,1000178554.html.   Opisany w artykule Piotr, to pan Piotr R. z Niedrzwicy. Aktywnie udzielający się w kościele kochający ojciec rodziny. Tak bardzo kochający, że własne dzieci postanowił przyuczyć do życia w rodzinie, jak przystało na katolika. Kilka lat wcześniej, przyłapany na posiadaniu dziecięcej pornografii. Wtedy uniknął więzienia, właśnie ze względu na swoją przykościelna aktywność. Która zapewne też i później uchroniła go przed wyższym wyrokiem, bo co to jest pięć lat za gwałcenie własnych dzieci? Najwyraźniej do tego zmierza kato-pato-prawica ramię w ramię z Watykanem. Chronić przed karą pedofili w swoich szeregach, tworząc zasłonę dymną, że to niby osoby LGBT są zagrożeniem dla społeczeństwa.  Ale bardzo dobrze że przytoczyłeś ten reportaż. Doskonale pokazuje on walkę prokuratora zero z pedofilią i przy okazji obnaża skuteczność reformy sądownictwa autorstwa wyżej wspomnianego już zera. XD
 ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/ojciec-skazany-na-5-lat-wiezienia-za-gwalcenie-wlasnych-dzieci,n,1000178554.html.   Opisany w artykule Piotr, to pan Piotr R. z Niedrzwicy. Aktywnie udzielający się w kościele kochający ojciec rodziny. Tak bardzo kochający, że własne dzieci postanowił przyuczyć do życia w rodzinie, jak przystało na katolika. Kilka lat wcześniej, przyłapany na posiadaniu dziecięcej pornografii. Wtedy uniknął więzienia, właśnie ze względu na swoją przykościelna aktywność. Która zapewne też i później uchronił... rozwiń
Avatar
poker / 8 lutego 2021 r. o 12:01
-1
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html Lewacy z lubością wymyślają, produkują nieistniejące historie i wrzeszczą o czynach, których nikt nigdy nie popełnił. Taka ich metoda, żeby odwrócić uwagę od faktycznego zła, które szerzą.
Avatar
_XD_ / 7 lutego 2021 r. o 20:28
0
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
 Z resztą, bardzo dobrze że przytoczyłeś ten reportaż. Doskonale pokazuje on walkę prokuratora zero z pedofilią i przy okazji obnaża skuteczność reformy sądownictwa autorstwa wyżej wspomnianego już zera. XD
Avatar
_XD_ / 7 lutego 2021 r. o 18:39
0
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
 ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/ojciec-skazany-na-5-lat-wiezienia-za-gwalcenie-wlasnych-dzieci,n,1000178554.html. Opisany w artykule Piotr, to pan Piotr R. z Niedrzwicy. Aktywnie udzielający się w kościele kochający ojciec rodziny. Tak bardzo kochający, że własne dzieci postanowił przyuczyć do życia w rodzinie, jak przystało na katolika. Kilka lat wcześniej, przyłapany na posiadaniu dziecięcej pornografii. Wtedy uniknął więzienia, właśnie ze względu na swoją przykościelna aktywność. Która zapewne też i później uchroniła go przed wyższym wyrokiem, bo co to jest pięć lat za gwałcenie własnych dzieci? Najwyraźniej do tego zmierza kato-pato-prawica ramię w ramię z Watykanem. Chronić przed karą pedofili w swoich szeregach, tworząc zasłonę dymną, że to niby osoby LGBT są zagrożeniem dla społeczeństwa. XD
 ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/ojciec-skazany-na-5-lat-wiezienia-za-gwalcenie-wlasnych-dzieci,n,1000178554.html. Opisany w artykule Piotr, to pan Piotr R. z Niedrzwicy. Aktywnie udzielający się w kościele kochający ojciec rodziny. Tak bardzo kochający, że własne dzieci postanowił przyuczyć do życia w rodzinie, jak przystało na katolika. Kilka lat wcześniej, przyłapany na posiadaniu dziecięcej pornografii. Wtedy uniknął więzienia, właśnie ze względu na swoją przykościelna aktywność. Która zapewne też i później uchroniła ... rozwiń
Avatar
poker / 7 lutego 2021 r. o 16:59
-2
Do tego zmierza lewica idąca ramię w ramię z tęczowymi: ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/twierdza-ze-ich-dzieci-byly-gwalcone-w-przedszkolu-oprawca-wyszedl-na-wolnosc,n,1000282921.html
Avatar
_XD_ / 7 lutego 2021 r. o 13:56
0
a ci co tak sie skarżą to przypadkiem za koalicji PO-ZSL nie mieli egzotychnych wycieczek słuzbowych do Korei, Chin, Wietnamu .... bo delegacja do europejskie Francji czy Londynu była dla nich za karę. Był kiedys artykuł (ok 2017 -2019) jak jeden z urzedników tego Departamentu służbową komórką podczas takiego wyjazdu wyserwował w internecie rachunek ok 14 tys. na koszt Urzędu (tj podatnika)  Warto aby Komisja Antymobingowa sprawdziłą ten wątek
Akurat jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Choć oczywiście wożenie krawatów, czy kropli do oczu samolotem, albo pobieranie kiometrówek bez posiadania samochodu, czy nawet prawa jazdy, oczywiście nie ma znaczenia. Bo to przecież PiSdy robiły. XD
HALYNA CIEBIE W URZEDZIE ZATRUDNILI BOŚ BYŁA W ZSL CZY W Niemieckiej Zjednoczonej PO???
 Rajtuzy ci przesiąkają.
 Rajtuzy ci przesiąkają. rozwiń
Avatar
_XD_ / 7 lutego 2021 r. o 13:55
-1
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na viceszefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów. " " Kwik sflaczałego prącia XD" - to tylko niektóre wypowiedzi zwolenników lewicy. Taki poziom dyskusji czeka nas w przyszłości, jeśli agresywna propaganda wypierze do cna mózgi młodych ludzi, którzy, nie znając historii (o co zatroszczyła się PO i PSL), wierzą w szlachetne intencje tych wrogów społeczeństwa. Ludzi, którzy gardzą ludźmi chorymi, starymi, kalekimi. Trzeba chronić dzieci i młodzież przed tą zagładą.
 "logika wściekłej macicy", "Co z życia zostało marnemu ubowcowi na emeryturze?" "nakuty lewak", "sól w oku komuszego LEWACTWA", "osoby z macicami", "powinnaś się wyskrobać". No to są słowa przepełnione miłością, współczuciem i miłosierdziem typowego katolika. Nie ośmieszaj się.
 "logika wściekłej macicy", "Co z życia zostało marnemu ubowcowi na emeryturze?" "nakuty lewak", "sól w oku komuszego LEWACTWA", "osoby z macicami", "powinnaś się wyskrobać". No to są słowa przepełnione miłością, współczuciem i miłosierdziem typowego katolika. Nie ośmieszaj się. rozwiń
Avatar
Bobek27 / 7 lutego 2021 r. o 09:28
+2
a ci co tak sie skarżą to przypadkiem za koalicji PO-ZSL nie mieli egzotychnych wycieczek słuzbowych do Korei, Chin, Wietnamu .... bo delegacja do europejskie Francji czy Londynu była dla nich za karę. Był kiedys artykuł (ok 2017 -2019) jak jeden z urzedników tego Departamentu służbową komórką podczas takiego wyjazdu wyserwował w internecie rachunek ok 14 tys. na koszt Urzędu (tj podatnika)  Warto aby Komisja Antymobingowa sprawdziłą ten wątek
Akurat jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Choć oczywiście wożenie krawatów, czy kropli do oczu samolotem, albo pobieranie kiometrówek bez posiadania samochodu, czy nawet prawa jazdy, oczywiście nie ma znaczenia. Bo to przecież PiSdy robiły. XD
 HALYNA CIEBIE W URZEDZIE ZATRUDNILI BOŚ BYŁA W ZSL CZY W Niemieckiej Zjednoczonej PO???
 HALYNA CIEBIE W URZEDZIE ZATRUDNILI BOŚ BYŁA W ZSL CZY W Niemieckiej Zjednoczonej PO??? rozwiń
Avatar
Tuco_Ramirez / 6 lutego 2021 r. o 21:18
+6
...trzeba anulować, bo przegramy !!!
Avatar
poker / 6 lutego 2021 r. o 20:16
+1
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz na viceszefa elitarnego klubu NFI - Największych Forumowych Idiotów. " " Kwik sflaczałego prącia XD" - to tylko niektóre wypowiedzi zwolenników lewicy. Taki poziom dyskusji czeka nas w przyszłości, jeśli agresywna propaganda wypierze do cna mózgi młodych ludzi, którzy, nie znając historii (o co zatroszczyła się PO i PSL), wierzą w szlachetne intencje tych wrogów społeczeństwa. Ludzi, którzy gardzą ludźmi chorymi, starymi, kalekimi. Trzeba chronić dzieci i młodzież przed tą zagładą.
"Zaśmiewaliśmy się z partnerem gdy jechał po dudzie i piSSowskiej katotalibskiej chołocie. Swoją drogą to prawdopodobnie znając jego antypisowkie nastawienie to piSSiory mogły mu pomóc przenieść się na tamtem świat." "Pluj marszałkowskiej świni w oczy - to powie, że deszcz pada...Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, wściekły, zajadły, zapieniony po czubek pyska marny trollu. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lec... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przyłbice, szaliki i chusty do kosza. Podsumowanie dnia

Przyłbice, szaliki i chusty do kosza. Podsumowanie dnia

Ministerstwo Zdrowia zaostrza przepisy dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa. Od soboty nie będzie już można zastępować maseczek przyłbicami, chustami czy szalikami.

Bolesna porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań

Bolesna porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie zaliczy środowego spotkania do udanych. Lublinianki przegrały na wyjeździe z Enea AZS Poznań 72:87. W drugiej odsłonie gospodynie zdominowały rywalizację

Na nocleg do lasu. Gdzie legalnie można rozbić namiot w Lubelskiem?

Na nocleg do lasu. Gdzie legalnie można rozbić namiot w Lubelskiem?

Leśnicy wyznaczą kolejne obszary, gdzie będzie można legalnie biwakować. – To efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok. Jego rezultaty okazały się przełomowe – informują Lasy Państwowe.

Kto dostał złotą szuflę do śniegu? W Zamościu gorąco z powodu zimy
Zobacz zdjęcia
galeria

Kto dostał złotą szuflę do śniegu? W Zamościu gorąco z powodu zimy

Władze miasta dostały złotą szuflę i setki komentarzy na portalach społecznościowych. Mieszkańcy nagrywali filmiki pokazując jak brną z wózkami przez zaspy. Miasto zapowiada, że w przyszłym sezonie inaczej zorganizuje odśnieżanie, a za ten zapłaci wykonawcy mniej.

Zobaczyła, że dom sąsiadów płonie. Uratowała im życie

Zobaczyła, że dom sąsiadów płonie. Uratowała im życie

Płomienie wydobywające się z poddasza domu zauważyła sąsiadka, która skoczyła na ratunek czteroosobowej rodzinie, zupełnie nie świadomej zagrożenia. Dlatego nikomu się nie stało, a mieszkańcy bezpiecznie opuścili płonący dom.

Kraśnik: Rada powiatu nie uchyliła uchwały antyLGBT. "Na litość Boga, nie flekujmy innych ludzi"

Kraśnik: Rada powiatu nie uchyliła uchwały antyLGBT. "Na litość Boga, nie flekujmy innych ludzi"

Część ludowców zmieniła zdanie, w przeciwieństwie do radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Rada Powiatu Kraśnickiego nie uchyliła w środę podjętego w 2019 roku stanowiska w sprawie "ideologii" LGBT.

Smutny finał historii sarny wyłowionej z Krzny

Smutny finał historii sarny wyłowionej z Krzny

We wtorek informowaliśmy o uratowanej młodej sarnie, która wpadła do Krzny. Niestety, finał tej historii jest smutny.

Pożyczył 7,5 tys. a musiał oddać ponad 30 tys. zł. Sąd Najwyższy zajmie się sprawą z Lublina

Pożyczył 7,5 tys. a musiał oddać ponad 30 tys. zł. Sąd Najwyższy zajmie się sprawą z Lublina

Prokurator Generalny skierował do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną od decyzji Sądu Rejonowego Lublin - Zachód. Chodzi o pożyczkę, w której bank "usankcjonował niedozwolone, lichwiarskie odsetki".

Lublin. W tym miejscu za nocleg płaci tylko co trzecia osoba

Lublin. W tym miejscu za nocleg płaci tylko co trzecia osoba

Za pobyt w miejskiej „wytrzeźwiałce” nie płaci większość jej klientów – przyznaje Ratusz.

Jakie maseczki trzeba nosić zamiast przyłbic? Wyjaśniamy

Jakie maseczki trzeba nosić zamiast przyłbic? Wyjaśniamy

– Dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek, a rekomendowane maseczki chirurgiczne - przekazał w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Wypadek w Puławach. Jedna osoba ranna

Wypadek w Puławach. Jedna osoba ranna

W środę około godz. 14 doszło do wypadku na ul. Czartoryskich w Puławach. W tył suzuki wjechał bus. Pasażerka pierwszego samochodu została przewieziona do szpitala. Do czasu uprzątnięcia miejsca zdarzenia, droga była zablokowana.

Lubelskie. Chciał skoczyć pod pociąg. Musieli skuć go kajdankami

Lubelskie. Chciał skoczyć pod pociąg. Musieli skuć go kajdankami

Tylko szybka i zdecydowana interwencja Straży Ochrony Kolei w Chełmie zapobiegła tragedii. Musieli użyć kajdanek i obezwładnić szarpiącego się desperata, którego sprowadzili bezpiecznie z nasypu, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. 19-latek trafił na szpitalną obserwację.

Pożar w Parczewie. Straż, OSP, policja i pogotowie energetyczne
zdjęcia
galeria

Pożar w Parczewie. Straż, OSP, policja i pogotowie energetyczne

Około dwóch godzin trwała akcja strażaków przy ul. Kościelnej w Parczewie.

Obostrzenia i Wielkanoc. Na razie nie ma żadnych obietnic

Obostrzenia i Wielkanoc. Na razie nie ma żadnych obietnic

– Na razie rząd nie rozważa konkretnego rozwiązania dotyczącego obostrzeń w czasie Wielkanocy, ale nastawienie jest takie, że jeżeli tylko będzie przestrzeń, to będziemy podejmowali decyzje luzujące – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Lublin. Miasto zmienia zasady wymiany pieców. Ma być łatwiej

Lublin. Miasto zmienia zasady wymiany pieców. Ma być łatwiej

Ratusz chce zmienić zasady przyznawania mieszkańcom dotacji do wymiany pieców i kotłów węglowych na mniej uciążliwe dla środowiska systemy ogrzewania. Decyzja zapadnie na czwartkowym posiedzeniu Rady Miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.