Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

8 maja 2020 r.
11:55

Wybory 2020. W najbliższą niedzielę nie zagłosujemy. "To jest coś, na co nie wpadł nikt nawet w czasach głębokiego komunizmu"

15 34 A A
Takie billboardy pojawiły się w Lublinie przed zapowiadanymi na 10 maja wyborami
Takie billboardy pojawiły się w Lublinie przed zapowiadanymi na 10 maja wyborami (fot. Maciej Kaczanowski)

Sejm przyjął ustawę w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w sposób korespondencyjny. Ale nie odbędą się one w najbliższą niedzielę. Na mocy porozumienia Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem prezydent zostanie wybrany w innym terminie. Nieoficjalnie mówi się o 12 lipca

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, czy w czasie epidemii koronawirusa wybory mogą się odbyć w wyznaczonym na 10 maja terminie żarliwie dyskutowano od kilku tygodni. Zdecydowanie przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiadała się opozycja. Jej przedstawiciele tłumaczyli, że jedynym zgodnym z Konstytucją sposobem przełożenia majowej elekcji jest ogłoszenie w Polsce stanu klęski żywiołowej. Do przeprowadzenia elekcji w maju dążyło Prawo i Sprawiedliwość, które zaproponowało wprowadzenie głosowania korespondencyjnego przy pomocy Poczty Polskiej. Na drodze do realizacji tego planu stanął Jarosław Gowin, lider wchodzącej w skład rządzącego obozu Zjednoczonej Prawicy partii Porozumienie.

Ostatecznie Gowin i prezes PiS Jarosław Kaczyński w środę wieczorem ogłosili kompromis. Wynika z niego, że w najbliższą niedzielę wyborów nie będzie. – Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów wobec ich nieodbycia, marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie – czytamy w stanowisku podpisanym przez obu polityków.

Wyjaśniają też oni, że wybory odbędą się w sposób korespondencyjny, a przeprowadzi je Państwowa Komisja Wyborcza.

To będzie wymagało nowelizacji ustawy w tej sprawie, bo według niej organizacją głosowania miała zająć się Poczta Polska.

Wspomniana ustawa, mimo weta Senatu, została przyjęta przez Sejm wczoraj rano. Teraz trafi na biurko prezydenta. Ostatecznie projekt poparli wszyscy posłowie PiS, włącznie z przedstawicielami Porozumienia. Przeciwni byli członkowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy oraz PSL-Kukiz’15. Od głosu wstrzymali się przedstawiciele Konfederacji.

– Ale to był głos przeciwko tej ustawie, która jeszcze bardziej dewastuje polskie państwo – komentuje Jakub Kulesza, lubelski poseł tej formacji.

– Wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że Jarosław Kaczyński oszuka Jarosława Gowina i nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że znajdzie się inny wybieg – mówi natomiast posłanka Koalicji Obywatelskiej Joanna Mucha. – Domagaliśmy się przełożenia wyborów, ale zgodnie z prawem, czyli po ogłoszeniu stanu klęski żywiołowej. Proponowane rozwiązania zgodne z prawem nie są – dodaje.

Zaproponowane przez Kaczyńskiego i Gowina pozytywnie ocenia senator z Chełma Józef Zając, związany z Porozumieniem.

– W wewnętrznych dyskusjach już jakiś czas temu stwierdziliśmy, że ciągłe mówienie o tym, że w najbliższą niedzielę będą wybory, jest rzeczą nierealną. Gdyby dążono do ich przeprowadzenia za wszelką cenę, wyszlibyśmy z obozu państw demokratycznych – mówi Zając i twierdzi, że zawarto kompromis.

– Dla mnie to nie jest żaden kompromis – ocenia jednak dr Paweł Sadowski, konstytucjonalista z UMCS. I wyjaśnia, że z punktu widzenia Konstytucji jedynym dopuszczalnym terminem wyborów bez ogłaszania stanu nadzwyczajnego jest ten 10 maja. – Na dzień dzisiejszy mamy ustawę, która przewiduje przeprowadzenie wyborów w najbliższą niedzielę, ale one się nie odbędą. To jest coś, na co nie wpadł nikt nawet w czasach głębokiego komunizmu. Wybory były wtedy fałszowane i wiadomo jak przeprowadzane, ale się odbywały – dodaje dr Sadowski.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nonkonformista / 8 maja 2020 r. o 12:32
+66
Jak czytam te pokrętne kłamliwe wstawki pisowskich działaczy którzy uwłaszczyli się na państwowych posadkach tak jak kiedyś komuna to mnie aż mdli. Przecież to PiS zmienił ustawę, Sasin wydrukował karty za wiele milionów, kto za to zwróci pieniądze? Zmieniacie ustawę odbieracie kompetencje PKW a potem Witek pisze do PKW czy da się przeprowadzić wybory. To jest taka logika jakby obciąć komuś ręce a następnie zapytać czy da radę podciągnąć się na drążku. nie róbcie z ludzi idiotów!
Avatar
gargamel2 / 8 maja 2020 r. o 12:25
+56
KIDAWA 2% - i to może zabić platformen :) Zdjęcie artykułu jasno określa po której stronie jest DW.  ps. Wbrew obawom służb epidemiologicznych marzec nie był rekordowym miesiącem pod względem liczby zgonów.  W 2018 w Polsce w marcu zmarło 4 tys. 143 osób więcej niż w roku 2020
 Ty jesteś trollem czy pracujesz w TVPis, że taką ciemnotę ludziom wciskasz? Jak mogła liczba zgonów być podobna skoro rząd pozamykał ludzi w domach?
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 8 maja 2020 r. o 12:39
+53
Jak czytam te pokrętne kłamliwe wstawki pisowskich działaczy którzy uwłaszczyli się na państwowych posadkach tak jak kiedyś komuna to mnie aż mdli. Przecież to PiS zmienił ustawę, Sasin wydrukował karty za wiele milionów, kto za to zwróci pieniądze? Zmieniacie ustawę odbieracie kompetencje PKW a potem Witek pisze do PKW czy da się przeprowadzić wybory. To jest taka logika jakby obciąć komuś ręce a następnie zapytać czy da radę podciągnąć się na drążku. nie róbcie z ludzi idiotów!
 Jak widać milczą jak zaklęci. Rząd nabrał wody w usta w sprawie kosztów wygenerowanych przez wybory które się nie odbędą. Ciekawe czy trolle dostały już instrukcje co w tej sprawie pisać, temat jest mocno niewygodny. ***s://businessinsider.com.pl/polityka/wybory-prezydenckie-10-maja-ile-kosztuja-wybory-prezydenckie/jv0wzjv
 Jak widać milczą jak zaklęci. Rząd nabrał wody w usta w sprawie kosztów wygenerowanych przez wybory które się nie odbędą. Ciekawe czy trolle dostały już instrukcje co w tej sprawie pisać, temat jest mocno niewygodny. ***s://businessinsider.com.pl/polityka/wybory-prezydenckie-10-maja-ile-kosztuja-wybory-prezydenckie/jv0wzjv rozwiń
Avatar
stefanek / 8 maja 2020 r. o 12:43
+48
PIS miał 5 lat na przygotowanie wyborów i co o "curwa ale kyrk" dać małpie brzytwę na następne 5 lat ?
Avatar
BVNHD / 8 maja 2020 r. o 12:50
+46
SPRAWDZAM !! --- Która z poważnych zachodnich demoracji  odwołała podczas covid19 wybory ???    W każdym cywilizowanym kraju wybory pomimo wirusa odbywały się: Szwajcaria, Niemcy Korea Pd. itd Czemu opozycja z Grodzkim na czele sprowadza Polską demokracją do zachowań zamordyzmu Putina, który wybory odwołał ?
 PiS-owski cepie, bo inaczej nazwać ciebie nie można, to nie opozycja odwołała wybory tylko sam Naczelnik Kaczyński w porozumieniu z bezkręgowcem Gowinem.
Avatar
___K___ / 8 maja 2020 r. o 14:05
+45
Co, TECZOWY_ZSL , nie ma najświeższych instrukcji z Nowogrodzkiej i musisz wklejać te stare bzdury?
Avatar
Ksawyer / 8 maja 2020 r. o 14:44
+42
Tak się dzieje w panstwie, którym rządzi zramolaly dytaktor, otoczony dworem sluzalcow karmionych z państwowej kasy. Co by nie mówić, bez odsunięcie Kaczynskiego nic w tym względzie się nie zmieni. Polska będzie pograzala się w tym chaosie.
Avatar
___K___ / 8 maja 2020 r. o 13:24
+42
SPRAWDZAM !! --- Która z poważnych zachodnich demoracji  odwołała podczas covid19 wybory ???    W każdym cywilizowanym kraju wybory pomimo wirusa odbywały się: Szwajcaria, Niemcy Korea Pd. itd Czemu opozycja z Grodzkim na czele sprowadza Polską demokracją do zachowań zamordyzmu Putina, który wybory odwołał ?
Oj, boli was marszałek Grodzki, boli. Wreszcie pojawił się ktoś, kto przynajmniej próbuje - zgodnie z prawem! - powstrzymać tę PiSowską chałastrę!
Avatar
Harpagan / 8 maja 2020 r. o 14:16
+40
SPRAWDZAM !! --- Która z poważnych zachodnich demoracji  odwołała podczas covid19 wybory ???    W każdym cywilizowanym kraju wybory pomimo wirusa odbywały się: Szwajcaria, Niemcy Korea Pd. itd Czemu opozycja z Grodzkim na czele sprowadza Polską demokracją do zachowań zamordyzmu Putina, który wybory odwołał ?
 WIELKA BRYTANIA, HISZPANIA, WŁOCHY, AUSTRIA mam nadzieję, że odpowiedź nie była zbyt lewacka jeśli tak to przepraszam
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 8 maja 2020 r. o 14:45
+36
Co,  TECZOWY_ZSL , nie ma najświeższych instrukcji z Nowogrodzkiej i musisz wklejać te stare bzdury?
 TECZOWY troll robi dobrą minę do złej gry. Naczelnik i Król Polski Jarosław Polskę Zbaw sam odwołał wybory ale troll będzie szedł w zaparte i wmawiał wszystkim, że powinny się normalnie odbyć. Wiadomo, że nagła zmiana frontu i narracji naraziłaby trolla jedynie na śmieszność, więc trzeba iść w zaparte do samego końca.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 maja 2020 r. o 15:44
+6
Ech, ci Europejczycy. (def.: Europejczyk - narod, który wytworzył się jedynie w lemingowej części Polski. Nigdzie indziej w Europie nie występuje. Uwaga: Gatunek na wymarciu.)
I jeszcze jedno. Gdyby nie Unia, to nie siedziałbyś w Niemczech i nie pracował tam, tylko dłubałbyś gdzieś na lubelskiej prowincji w jakimś małorolnym gospodarstwie. Poza tym skąd ta definicja? Przede wszyskim Europejczyk, to nie naród, to określenie mieszkańca kontynentu, tak jak nie jest przedstawicielem jakiegokolwiek narodu Amerykanin, czy Azjata.
POLSKA od WIEKÓW BYŁA w CENTRUM EUROPY, To wasz marksistowski przywódca STALIN zaanektował Polskę, pozbawił ją elity oficerskiej i intelektualnej. Zasr@nym obowiązkim zdrajców (francuskich tchórzy i potomków szkopskich morderców) było przywrócić Polsce status pełnoprawnego członka Europy. Rechotem historii są natomiast lewackie "elity" - sługusy marksizmu w EUparlamencie np. Cimoszewicz, Miller czy Lewandowski
Możesz, tradycyjnie dla siebie, kłamać i zaklinać rzeczywistość. Prawda jest jednak inna - Polska zawsze była zaściankiem Europy, mentalnie mocno osadzona na jej wschodzie, zapóźniona technologicznie, ekonomicznie, skłócona, wiecznie tłukąca się z sąsiadami, pomijając naprawdę nieliczne wyjątki. I tak jest dzisiaj - zamiast współpracować, PiS w imieniu Polski niszczy cały dorobek i chce nas z Unii wyprowadzić wpychając ponownie w ręce wschodu. Ale wyborcy partii skarlałego staruszka nie mają ani wiedzy, ani zdolności logicznego myślenia oraz wyciągania wniosków, więc wydaje wam się, że wstaniecie z kolan. O, ignorancji. I jeszcze jedno - Polska była i jest w centrum Europy, ale jedynie w centrum geograficznym. A na wyznaczenie tego też nie mieliśmy realnego wpływu.
  POLSKA od WIEKÓW BYŁA w CENTRUM EUROPY,  To wasz marksistowski przywódca STALIN zaanektował Polskę, pozbawił ją elity oficerskiej i intelektualnej. Zasr@nym obowiązkim zdrajców (francuskich tchórzy i potomków szkopskich morderców) było przywrócić Polsce status pełnoprawnego członka Europy. Rechotem historii są natomiast lewackie "elity" - sługusy marksizmu w EUparlamencie np. Cimoszewicz, Miller czy Lewandowski
  POLSKA od WIEKÓW BYŁA w CENTRUM EUROPY,  To wasz marksistowski przywódca STALIN zaanektował Polskę, pozbawił ją elity oficerskiej i intelektualnej. Zasr@nym obowiązkim zdrajców (francuskich tchórzy i potomków szkopskich morderców) było przywrócić Polsce status pełnoprawnego członka Europy. Rechotem historii są natomiast lewackie "elity" - sługusy marksizmu w EUparlamencie np. Cimoszewicz, Miller czy Lewandowski rozwiń
Avatar
___K___ / 9 maja 2020 r. o 12:15
-3
Ech, ci Europejczycy. (def.: Europejczyk - narod, który wytworzył się jedynie w lemingowej części Polski. Nigdzie indziej w Europie nie występuje. Uwaga: Gatunek na wymarciu.)
I jeszcze jedno. Gdyby nie Unia, to nie siedziałbyś w Niemczech i nie pracował tam, tylko dłubałbyś gdzieś na lubelskiej prowincji w jakimś małorolnym gospodarstwie. Poza tym skąd ta definicja? Przede wszyskim Europejczyk, to nie naród, to określenie mieszkańca kontynentu, tak jak nie jest przedstawicielem jakiegokolwiek narodu Amerykanin, czy Azjata.
POLSKA od WIEKÓW BYŁA w CENTRUM EUROPY, To wasz marksistowski przywódca STALIN zaanektował Polskę, pozbawił ją elity oficerskiej i intelektualnej. Zasr@nym obowiązkim zdrajców (francuskich tchórzy i potomków szkopskich morderców) było przywrócić Polsce status pełnoprawnego członka Europy. Rechotem historii są natomiast lewackie "elity" - sługusy marksizmu w EUparlamencie np. Cimoszewicz, Miller czy Lewandowski
Możesz, tradycyjnie dla siebie, kłamać i zaklinać rzeczywistość. Prawda jest jednak inna - Polska zawsze była zaściankiem Europy, mentalnie mocno osadzona na jej wschodzie, zapóźniona technologicznie, ekonomicznie, skłócona, wiecznie tłukąca się z sąsiadami, pomijając naprawdę nieliczne wyjątki. I tak jest dzisiaj - zamiast współpracować, PiS w imieniu Polski niszczy cały dorobek i chce nas z Unii wyprowadzić wpychając ponownie w ręce wschodu. Ale wyborcy partii skarlałego staruszka nie mają ani wiedzy, ani zdolności logicznego myślenia oraz wyciągania wniosków, więc wydaje wam się, że wstaniecie z kolan. O, ignorancji. I jeszcze jedno - Polska była i jest w centrum Europy, ale jedynie w centrum geograficznym. A na wyznaczenie tego też nie mieliśmy realnego wpływu.
Możesz, tradycyjnie dla siebie, kłamać i zaklinać rzeczywistość. Prawda jest jednak inna - Polska zawsze była zaściankiem Europy, mentalnie mocno osadzona na jej wschodzie, zapóźniona technologicznie, ekonomicznie, skłócona, wiecznie tłukąca się z sąsiadami, pomijając naprawdę nieliczne wyjątki. I tak jest dzisiaj - zamiast współpracować, PiS w imieniu Polski niszczy cały dorobek i chce nas z Unii wyprowadzić wpychając ponownie w ręce wschodu. Ale wyborcy partii skarlałego staruszka nie mają ani wiedzy, ani zdolności logiczneg... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 maja 2020 r. o 11:18
-2
Ech, ci Europejczycy. (def.: Europejczyk - narod, który wytworzył się jedynie w lemingowej części Polski. Nigdzie indziej w Europie nie występuje. Uwaga: Gatunek na wymarciu.)
I jeszcze jedno. Gdyby nie Unia, to nie siedziałbyś w Niemczech i nie pracował tam, tylko dłubałbyś gdzieś na lubelskiej prowincji w jakimś małorolnym gospodarstwie. Poza tym skąd ta definicja? Przede wszyskim Europejczyk, to nie naród, to określenie mieszkańca kontynentu, tak jak nie jest przedstawicielem jakiegokolwiek narodu Amerykanin, czy Azjata.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 maja 2020 r. o 11:03
+9
Czytelniku sprawdź samodzielnie ... i zacznij myśleć samodzielnie  -->> Działo się 22/23 marca 2020 r.   --- założono całą masę kont prolewackich -  jedno P0 drugim :  o 08:43 - o 09:39  -  o 09:51 -  o 09:28 -  .i tak aż do 23:53 . np konto   uwaga_na_trole_z_pis  .... kliknij w profil propagandzisty i sprawdź samodzielnie!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 9 maja 2020 r. o 11:02
+8
Czy to nie piękne, że dożyliśmy czasów, kiedy ubecy i ich młodociany "tęczowy" narybek  psioczą na czasy głębokiego komunizmu? Przy rządach Patologii Ogólnej to dopiero można było się nachapać. Za tym tęsknią, by płacy minimalnej nie było, by pensja minimalna nie wzrastała, by nie wspierać dzieci, by nie wspierać emerytów, by podnieść wiek emerytalny, by benzyna kosztowała nawet PO 7zł/l, by wszystko sprywatyzować, by wreszcie znowu mieć Polaków głęboko w d... . PO w Senacie udowodnili, że są w stanie iść ramię w ramię z ubecją i patologią obyczajową. Trzeba mieć tupet, by przy upadku KO prezentować taki bilbord. A komuś przeszkadzały niby szubiennice w Katowicach. Ot i znowu mamy prawo Kalego. Wkurzajcie dalej naród, to pokaże wam to na co tak usilnie pracujecie, by obrazić Polaków. Ech, ci Europejczycy. (def.: Europejczyk - narod, który wytworzył się jedynie w lemingowej części Polski. Nigdzie indziej w Europie nie występuje. Uwaga: Gatunek na wymarciu.)
Za tamtych czasów minister tracił stolek za zegarek kosztujący kilkanaście tys. zł. O ile pamiętam, nikt nie udowodnił mu ,jakoby ów czasomierrz był jakąś łapówką, czy coś takiego. Dziś idą wałki na grube miliony i jakoś nikt stanowisk nie traci. To ci się podoba?
 Za "tamtych czasów' " prezudent miasta załamał ustawę antykorupcyjną i wg NSA powinien stracić posadę ..."– niestety respektowanie sądów i zdolność honorowa lewaków była i jest zerowa
 Za "tamtych czasów' " prezudent miasta załamał ustawę antykorupcyjną i wg NSA powinien stracić posadę ..."– niestety respektowanie sądów i zdolność honorowa lewaków była i jest zerowa rozwiń
Avatar
___K___ / 9 maja 2020 r. o 09:10
-3
Czy to nie piękne, że dożyliśmy czasów, kiedy ubecy i ich młodociany "tęczowy" narybek  psioczą na czasy głębokiego komunizmu? Przy rządach Patologii Ogólnej to dopiero można było się nachapać. Za tym tęsknią, by płacy minimalnej nie było, by pensja minimalna nie wzrastała, by nie wspierać dzieci, by nie wspierać emerytów, by podnieść wiek emerytalny, by benzyna kosztowała nawet PO 7zł/l, by wszystko sprywatyzować, by wreszcie znowu mieć Polaków głęboko w d... . PO w Senacie udowodnili, że są w stanie iść ramię w ramię z ubecją i patologią obyczajową. Trzeba mieć tupet, by przy upadku KO prezentować taki bilbord. A komuś przeszkadzały niby szubiennice w Katowicach. Ot i znowu mamy prawo Kalego. Wkurzajcie dalej naród, to pokaże wam to na co tak usilnie pracujecie, by obrazić Polaków. Ech, ci Europejczycy. (def.: Europejczyk - narod, który wytworzył się jedynie w lemingowej części Polski. Nigdzie indziej w Europie nie występuje. Uwaga: Gatunek na wymarciu.)
Za tamtych czasów minister tracił stolek za zegarek kosztujący kilkanaście tys. zł. O ile pamiętam, nikt nie udowodnił mu ,jakoby ów czasomierrz był jakąś łapówką, czy coś takiego. Dziś idą wałki na grube miliony i jakoś nikt stanowisk nie traci. To ci się podoba?
Za tamtych czasów minister tracił stolek za zegarek kosztujący kilkanaście tys. zł. O ile pamiętam, nikt nie udowodnił mu ,jakoby ów czasomierrz był jakąś łapówką, czy coś takiego. Dziś idą wałki na grube miliony i jakoś nikt stanowisk nie traci. To ci się podoba? rozwiń
Avatar
___K___ / 9 maja 2020 r. o 08:24
-6
16 minusów w mniej niż minutę  ?!  - lbelska zekcja SOK z BURAK podciągnęła P0siłki :)
Stawiam buraki przeciwko dewelosrebrnikom, że te błyskawiczne minusiki zostały zasPOnsorowane przez tzw. lubelskich deweloperów, a fakturkę za usługę "marketingu" wystawi zaprzyjaźniona Agencja Pana Artura z Wypchanym Portfelem, która notabene posiada wypasione serwery do świadczenia usług dostarczania internetu na terenie Koziego Grodu i okolic.
Stawiasz buraki, bo tych wokół ciebie nie brakuje?... ;-)
Avatar
___K___ / 9 maja 2020 r. o 08:22
-3
16 minusów w mniej niż minutę  ?!  - lbelska zekcja SOK z BURAK podciągnęła P0siłki :)
A jak ty tak minusujesz, to już jest wszystko w porządku? Potrafileś zminusować w parę, góra paręnaście minut niektóre moje wpisy nawet trzydziestokrotnie.
Avatar
___K___ / 9 maja 2020 r. o 08:21
-1
Czytelniku sprawdź samodzielnie ... i zacznij myśleć samodzielnie -->> Działo się 22/23 marca 2020 r.   --- założono całą masę kont prolewackich -  jedno P0 drugim :  o 08:43 - o 09:39  -  o 09:51 -  o 09:28 -  .i tak aż do 23:53 . np konto   uwaga_na_trole_z_pis  .... kliknij w profil i sprawdź samodzielnie!
Przyznaj się iloma kontami operujesz? Zresztą jesli nawet jednym, to czy naprawdę nie możesz zrozumieć, że nie mając konta nie można komentować? Ludzie zakladają konta, by moc się wypowiadać, m.in. po to, by polemizować z takimi, jak ty - kłamcami, maniuplatorami, ludzimi usuwającymi swoje wpisy, trollami. Myślisz, że tylko ja jeden jestem antyPiSowski na tym forum? Nie, jest nas dużo, a proPiSowskie wpisy nie są prawdą oawioną. Nie są prawdą w ogole!
Przyznaj się iloma kontami operujesz? Zresztą jesli nawet jednym, to czy naprawdę nie możesz zrozumieć, że nie mając konta nie można komentować? Ludzie zakladają konta, by moc się wypowiadać, m.in. po to, by polemizować z takimi, jak ty - kłamcami, maniuplatorami, ludzimi usuwającymi swoje wpisy, trollami. Myślisz, że tylko ja jeden jestem antyPiSowski na tym forum? Nie, jest nas dużo, a proPiSowskie wpisy nie są prawdą oawioną. Nie są prawdą w ogole! rozwiń
Avatar
___K___ / 9 maja 2020 r. o 08:19
-2
Czy to nie piękne, że dożyliśmy czasów, kiedy ubecy i ich młodociany "tęczowy" narybek  psioczą na czasy głębokiego komunizmu? Przy rządach Patologii Ogólnej to dopiero można było się nachapać. Za tym tęsknią, by płacy minimalnej nie było, by pensja minimalna nie wzrastała, by nie wspierać dzieci, by nie wspierać emerytów, by podnieść wiek emerytalny, by benzyna kosztowała nawet PO 7zł/l, by wszystko sprywatyzować, by wreszcie znowu mieć Polaków głęboko w d... . PO w Senacie udowodnili, że są w stanie iść ramię w ramię z ubecją i patologią obyczajową. Trzeba mieć tupet, by przy upadku KO prezentować taki bilbord. A komuś przeszkadzały niby szubiennice w Katowicach. Ot i znowu mamy prawo Kalego. Wkurzajcie dalej naród, to pokaże wam to na co tak usilnie pracujecie, by obrazić Polaków. Ech, ci Europejczycy. (def.: Europejczyk - narod, który wytworzył się jedynie w lemingowej części Polski. Nigdzie indziej w Europie nie występuje. Uwaga: Gatunek na wymarciu.)
Siedzisz sobie w Reichu, pracujesz na potęgę Niemiec, pewnie tam płacisz podatki, to co możesz wiedzieć o tym, jak nam się tutaj żyje? Za PO i wiele lat wcześniej była płaca minimalna. Niższa, niż teraz, ale jej sztuczne podniesienie z automatu spowodowało wzrost inflacji. Mimo welkiego spadku cen ropy na świecie paliwa w Polsce niespecjalnie potaniały za czasów PiSu. Za Po cena baryłki przekracxała 100 USD, niedawno ,przed pandemią, baryłka kosztowała trzydziści parę dolarów, a ceny w Polsce spadły o ile? Pazerny PiS czerpał z tego ogromne korzyści!!! I jeszcze pytanie - ty w tych Niemczech pracujesz w państwowym zakładzie, czy w prywatym? To czemu się dziwisz, że i w Polsce wiele sprywatyzowano?
Siedzisz sobie w Reichu, pracujesz na potęgę Niemiec, pewnie tam płacisz podatki, to co możesz wiedzieć o tym, jak nam się tutaj żyje? Za PO i wiele lat wcześniej była płaca minimalna. Niższa, niż teraz, ale jej sztuczne podniesienie z automatu spowodowało wzrost inflacji. Mimo welkiego spadku cen ropy na świecie paliwa w Polsce niespecjalnie potaniały za czasów PiSu. Za Po cena baryłki przekracxała 100 USD, niedawno ,przed pandemią, baryłka kosztowała trzydziści parę dolarów, a ceny w Polsce spadły o ile? Pazerny PiS czerpał ... rozwiń