Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

23 lipca 2021 r.
9:38

Dachowanie na S17 koło Lublina. Kierowca pijany

Autor: Zdjęcie autora pab
0 4 A A

Poważny wypadek na drodze ekspresowej S17 pod Lublinem. W okolicach węzła Dąbrowica kierujący volkswagenem polo dachował.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło po godzinie 7. Na zjeździe z obwodnicy Lublina w kierunku Warszawy kierujący volkswagenem polo stracił panowanie nad samochodem i dachował.

Jak informuje mł. asp. Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie 46-letni kierujący został przewieziony do szpitala. Wcześniej policjanci sprawdzili jeszcze jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec Świdnika jest pijany, miał 1,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostanie od niego pobrana krew do badań aby potwierdzić ten wynik.

Z powodu wypadku w okolicach węzła Dąbrowica na S17 były duże utrudnienia w ruchu. W tej chwili przejezdny jest jeden pas, ale wciąż należy zachowywać szczególną ostrożność, bo policjanci prowadzą czynności mające ustalić przyczyny zdarzenia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 23 lipca 2021 r. o 10:36
+10
S***syn. Konfiskata samochodu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Tylko po co konfiskować auto po dachowaniu? Zakazem prowadzenia też się nie przejmie, czego dowodzą inne podobne przypadki. Gościowi trzeba przestrzelić kolana tak, żeby nawet chodzić nie mógł, i łokcie, żeby fajerą kręcić nie mógł. I pozbawić prawa do renty - niech go rodzinka utrzymuje.
Avatar
___K___ / 25 lipca 2021 r. o 11:48
+1
S***syn. Konfiskata samochodu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Tylko po co konfiskować auto po dachowaniu? Zakazem prowadzenia też się nie przejmie, czego dowodzą inne podobne przypadki. Gościowi trzeba przestrzelić kolana tak, żeby nawet chodzić nie mógł, i łokcie, żeby fajerą kręcić nie mógł. I pozbawić prawa do renty - niech go rodzinka utrzymuje.
A co rodzina winna że chcesz ją karać? Poza tym przestrzelenie dowolnej części ciała doprowadzi albo do zgonu albo do konieczności utrzymania sprawcy przez kogoś innego. Lepiej wysłać delikwenta na przymusowe roboty - na przykład sprzątanie drogi po wypadku samochodowym. Uwierz, że raz czy dwa razy delikwent zobaczy co się może stać i zapamięta do końca życia. A przy okazji zrobi coś pożytecznego.
Co rodzina winna? W Polsce jest społeczne przyzwoilenie na jazdę po pijaku. Rodzina zwykle wie, co robi taki dwugazowy kierowca. Co może zrobić? Zadzwonić na policję i wskazać, czym jedzie taki pijaczek. Ale to takie niehumanitarne - zadenuncjować męża, ojca, brata, prawda? Już lepiej niech kogoś zabije, tak? Czas skończyć z tolerowaniem prowadzenia po pijaku. Tylko od początku wakacji policja zatrzymała coś koło 8.000 pijanych kierowców. Zapewniam cię, że większość znich jest przekonana, że nie ma problemu alkoholowego! Tu nie ma co liczyć na refleksję, nawet po sprzątaniu skutków wypadków drogowych. Zwłaszcza, że duża część tych pijanych kierowców, to ludzie z niskim wykształceniem i niską inteligencją. Dobrze wykształcony i inteligentny człowiek z reguły ma jakąś sensowną posadę i jakieś osiągnięcia - boi się to stracić w głupi sposób. Owszem, zdarzają się prawnicy, lekarze, dzeinnikarze jeżdżący na bani, ale to mniejszość. Dlatego uważam, że tu są potrzebne radykalne działania, a nie półśrodki. Orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów jest w praktyce kompletnie nieskuteczne. Wyrok w zawiasach także. Co więcej - nie uważam, że odsiadka coś da, bo niby czemu mamy wszyscy utrzymywać takiego zwyrodnialca? Tu trzeba naprawdę kar dotkliwych - bezwzględna utrata pracy, konfiskata mienia (nieważne, czy jego czy jego rodziny - środek ma odstraszać), a nie z reguły mało wartego i na dodatek rozbitego w wypadku samochodu, ciężkie roboty (jakieś kamieniołomy, budowa dróg), itp. Każde przestępstwo lub wykroczenie popełnione pod wpływem alkoholu albo środków odurzających powinno być karane jako obciążające, a nie "pomroczność jasna".
Co rodzina winna? W Polsce jest społeczne przyzwoilenie na jazdę po pijaku. Rodzina zwykle wie, co robi taki dwugazowy kierowca. Co może zrobić? Zadzwonić na policję i wskazać, czym jedzie taki pijaczek. Ale to takie niehumanitarne - zadenuncjować męża, ojca, brata, prawda? Już lepiej niech kogoś zabije, tak? Czas skończyć z tolerowaniem prowadzenia po pijaku. Tylko od początku wakacji policja zatrzymała coś koło 8.000 pijanych kierowców. Zapewniam cię, że większość znich jest przekonana, że nie ma problemu alkoholowego! Tu ni... rozwiń
Avatar
Komentator / 24 lipca 2021 r. o 12:13
+1
S***syn. Konfiskata samochodu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Tylko po co konfiskować auto po dachowaniu? Zakazem prowadzenia też się nie przejmie, czego dowodzą inne podobne przypadki. Gościowi trzeba przestrzelić kolana tak, żeby nawet chodzić nie mógł, i łokcie, żeby fajerą kręcić nie mógł. I pozbawić prawa do renty - niech go rodzinka utrzymuje.
 A co rodzina winna że chcesz ją karać? Poza tym przestrzelenie dowolnej części ciała doprowadzi albo do zgonu albo do konieczności utrzymania sprawcy przez kogoś innego. Lepiej wysłać delikwenta na przymusowe roboty - na przykład sprzątanie drogi po wypadku samochodowym. Uwierz, że raz czy dwa razy delikwent zobaczy co się może stać i zapamięta do końca życia. A przy okazji zrobi coś pożytecznego.
 A co rodzina winna że chcesz ją karać? Poza tym przestrzelenie dowolnej części ciała doprowadzi albo do zgonu albo do konieczności utrzymania sprawcy przez kogoś innego. Lepiej wysłać delikwenta na przymusowe roboty - na przykład sprzątanie drogi po wypadku samochodowym. Uwierz, że raz czy dwa razy delikwent zobaczy co się może stać i zapamięta do końca życia. A przy okazji zrobi coś pożytecznego. rozwiń
Avatar
Komentator / 28 lipca 2021 r. o 14:56
0
S***syn. Konfiskata samochodu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Tylko po co konfiskować auto po dachowaniu? Zakazem prowadzenia też się nie przejmie, czego dowodzą inne podobne przypadki. Gościowi trzeba przestrzelić kolana tak, żeby nawet chodzić nie mógł, i łokcie, żeby fajerą kręcić nie mógł. I pozbawić prawa do renty - niech go rodzinka utrzymuje.
A co rodzina winna że chcesz ją karać? Poza tym przestrzelenie dowolnej części ciała doprowadzi albo do zgonu albo do konieczności utrzymania sprawcy przez kogoś innego. Lepiej wysłać delikwenta na przymusowe roboty - na przykład sprzątanie drogi po wypadku samochodowym. Uwierz, że raz czy dwa razy delikwent zobaczy co się może stać i zapamięta do końca życia. A przy okazji zrobi coś pożytecznego.
Co rodzina winna? W Polsce jest społeczne przyzwoilenie na jazdę po pijaku. Rodzina zwykle wie, co robi taki dwugazowy kierowca. Co może zrobić? Zadzwonić na policję i wskazać, czym jedzie taki pijaczek. Ale to takie niehumanitarne - zadenuncjować męża, ojca, brata, prawda? Już lepiej niech kogoś zabije, tak? Czas skończyć z tolerowaniem prowadzenia po pijaku. Tylko od początku wakacji policja zatrzymała coś koło 8.000 pijanych kierowców. Zapewniam cię, że większość znich jest przekonana, że nie ma problemu alkoholowego! Tu nie ma co liczyć na refleksję, nawet po sprzątaniu skutków wypadków drogowych. Zwłaszcza, że duża część tych pijanych kierowców, to ludzie z niskim wykształceniem i niską inteligencją. Dobrze wykształcony i inteligentny człowiek z reguły ma jakąś sensowną posadę i jakieś osiągnięcia - boi się to stracić w głupi sposób. Owszem, zdarzają się prawnicy, lekarze, dzeinnikarze jeżdżący na bani, ale to mniejszość. Dlatego uważam, że tu są potrzebne radykalne działania, a nie półśrodki. Orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów jest w praktyce kompletnie nieskuteczne. Wyrok w zawiasach także. Co więcej - nie uważam, że odsiadka coś da, bo niby czemu mamy wszyscy utrzymywać takiego zwyrodnialca? Tu trzeba naprawdę kar dotkliwych - bezwzględna utrata pracy, konfiskata mienia (nieważne, czy jego czy jego rodziny - środek ma odstraszać), a nie z reguły mało wartego i na dodatek rozbitego w wypadku samochodu, ciężkie roboty (jakieś kamieniołomy, budowa dróg), itp. Każde przestępstwo lub wykroczenie popełnione pod wpływem alkoholu albo środków odurzających powinno być karane jako obciążające, a nie "pomroczność jasna".
 Acha.. czyli "zaraza na Ciebie i rodzinę do 5 pokolenia"... odpowiedzialność zbiorowa? Nie sądzę. Ale jak tak, to idźmy dalej. Częściej pijesz z rodziną czy znajomymi? Karać wszystkich znajomych!!! Każdego, bo przecież mógł zgłosić, mógł zatrzymać. Do tego księdza z parafii pociągnąć po majątku kościoła, bo mógł bardziej płomienne kazania z ambony walić o szkodliwości picia i prowadzenia później. I sąsiadów, bo przecież też mogli widzieć... i przechodniów, bo może widzieli ale nie zareagowali... Co z tego że "Rodzina zwykle wie, co robi taki dwugazowy kierowca" - ma stać nad nim 24/7 i pilnować czy nie wypije i pojedzie?
 Acha.. czyli "zaraza na Ciebie i rodzinę do 5 pokolenia"... odpowiedzialność zbiorowa? Nie sądzę. Ale jak tak, to idźmy dalej. Częściej pijesz z rodziną czy znajomymi? Karać wszystkich znajomych!!! Każdego, bo przecież mógł zgłosić, mógł zatrzymać. Do tego księdza z parafii pociągnąć po majątku kościoła, bo mógł bardziej płomienne kazania z ambony walić o szkodliwości picia i prowadzenia później. I sąsiadów, bo przecież też mogli widzieć... i przechodniów, bo może widzieli ale nie zareagowali... Co z tego że "R... rozwiń
Avatar
Komentator / 28 lipca 2021 r. o 14:56
0
S***syn. Konfiskata samochodu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Tylko po co konfiskować auto po dachowaniu? Zakazem prowadzenia też się nie przejmie, czego dowodzą inne podobne przypadki. Gościowi trzeba przestrzelić kolana tak, żeby nawet chodzić nie mógł, i łokcie, żeby fajerą kręcić nie mógł. I pozbawić prawa do renty - niech go rodzinka utrzymuje.
A co rodzina winna że chcesz ją karać? Poza tym przestrzelenie dowolnej części ciała doprowadzi albo do zgonu albo do konieczności utrzymania sprawcy przez kogoś innego. Lepiej wysłać delikwenta na przymusowe roboty - na przykład sprzątanie drogi po wypadku samochodowym. Uwierz, że raz czy dwa razy delikwent zobaczy co się może stać i zapamięta do końca życia. A przy okazji zrobi coś pożytecznego.
Co rodzina winna? W Polsce jest społeczne przyzwoilenie na jazdę po pijaku. Rodzina zwykle wie, co robi taki dwugazowy kierowca. Co może zrobić? Zadzwonić na policję i wskazać, czym jedzie taki pijaczek. Ale to takie niehumanitarne - zadenuncjować męża, ojca, brata, prawda? Już lepiej niech kogoś zabije, tak? Czas skończyć z tolerowaniem prowadzenia po pijaku. Tylko od początku wakacji policja zatrzymała coś koło 8.000 pijanych kierowców. Zapewniam cię, że większość znich jest przekonana, że nie ma problemu alkoholowego! Tu nie ma co liczyć na refleksję, nawet po sprzątaniu skutków wypadków drogowych. Zwłaszcza, że duża część tych pijanych kierowców, to ludzie z niskim wykształceniem i niską inteligencją. Dobrze wykształcony i inteligentny człowiek z reguły ma jakąś sensowną posadę i jakieś osiągnięcia - boi się to stracić w głupi sposób. Owszem, zdarzają się prawnicy, lekarze, dzeinnikarze jeżdżący na bani, ale to mniejszość. Dlatego uważam, że tu są potrzebne radykalne działania, a nie półśrodki. Orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów jest w praktyce kompletnie nieskuteczne. Wyrok w zawiasach także. Co więcej - nie uważam, że odsiadka coś da, bo niby czemu mamy wszyscy utrzymywać takiego zwyrodnialca? Tu trzeba naprawdę kar dotkliwych - bezwzględna utrata pracy, konfiskata mienia (nieważne, czy jego czy jego rodziny - środek ma odstraszać), a nie z reguły mało wartego i na dodatek rozbitego w wypadku samochodu, ciężkie roboty (jakieś kamieniołomy, budowa dróg), itp. Każde przestępstwo lub wykroczenie popełnione pod wpływem alkoholu albo środków odurzających powinno być karane jako obciążające, a nie "pomroczność jasna".
 Acha.. czyli "zaraza na Ciebie i rodzinę do 5 pokolenia"... odpowiedzialność zbiorowa? Nie sądzę. Ale jak tak, to idźmy dalej. Częściej pijesz z rodziną czy znajomymi? Karać wszystkich znajomych!!! Każdego, bo przecież mógł zgłosić, mógł zatrzymać. Do tego księdza z parafii pociągnąć po majątku kościoła, bo mógł bardziej płomienne kazania z ambony walić o szkodliwości picia i prowadzenia później. I sąsiadów, bo przecież też mogli widzieć... i przechodniów, bo może widzieli ale nie zareagowali... Co z tego że "Rodzina zwykle wie, co robi taki dwugazowy kierowca" - ma stać nad nim 24/7 i pilnować czy nie wypije i pojedzie?
 Acha.. czyli "zaraza na Ciebie i rodzinę do 5 pokolenia"... odpowiedzialność zbiorowa? Nie sądzę. Ale jak tak, to idźmy dalej. Częściej pijesz z rodziną czy znajomymi? Karać wszystkich znajomych!!! Każdego, bo przecież mógł zgłosić, mógł zatrzymać. Do tego księdza z parafii pociągnąć po majątku kościoła, bo mógł bardziej płomienne kazania z ambony walić o szkodliwości picia i prowadzenia później. I sąsiadów, bo przecież też mogli widzieć... i przechodniów, bo może widzieli ale nie zareagowali... Co z tego że "R... rozwiń
Avatar
___K___ / 25 lipca 2021 r. o 11:48
+1
S***syn. Konfiskata samochodu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Tylko po co konfiskować auto po dachowaniu? Zakazem prowadzenia też się nie przejmie, czego dowodzą inne podobne przypadki. Gościowi trzeba przestrzelić kolana tak, żeby nawet chodzić nie mógł, i łokcie, żeby fajerą kręcić nie mógł. I pozbawić prawa do renty - niech go rodzinka utrzymuje.
A co rodzina winna że chcesz ją karać? Poza tym przestrzelenie dowolnej części ciała doprowadzi albo do zgonu albo do konieczności utrzymania sprawcy przez kogoś innego. Lepiej wysłać delikwenta na przymusowe roboty - na przykład sprzątanie drogi po wypadku samochodowym. Uwierz, że raz czy dwa razy delikwent zobaczy co się może stać i zapamięta do końca życia. A przy okazji zrobi coś pożytecznego.
Co rodzina winna? W Polsce jest społeczne przyzwoilenie na jazdę po pijaku. Rodzina zwykle wie, co robi taki dwugazowy kierowca. Co może zrobić? Zadzwonić na policję i wskazać, czym jedzie taki pijaczek. Ale to takie niehumanitarne - zadenuncjować męża, ojca, brata, prawda? Już lepiej niech kogoś zabije, tak? Czas skończyć z tolerowaniem prowadzenia po pijaku. Tylko od początku wakacji policja zatrzymała coś koło 8.000 pijanych kierowców. Zapewniam cię, że większość znich jest przekonana, że nie ma problemu alkoholowego! Tu nie ma co liczyć na refleksję, nawet po sprzątaniu skutków wypadków drogowych. Zwłaszcza, że duża część tych pijanych kierowców, to ludzie z niskim wykształceniem i niską inteligencją. Dobrze wykształcony i inteligentny człowiek z reguły ma jakąś sensowną posadę i jakieś osiągnięcia - boi się to stracić w głupi sposób. Owszem, zdarzają się prawnicy, lekarze, dzeinnikarze jeżdżący na bani, ale to mniejszość. Dlatego uważam, że tu są potrzebne radykalne działania, a nie półśrodki. Orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów jest w praktyce kompletnie nieskuteczne. Wyrok w zawiasach także. Co więcej - nie uważam, że odsiadka coś da, bo niby czemu mamy wszyscy utrzymywać takiego zwyrodnialca? Tu trzeba naprawdę kar dotkliwych - bezwzględna utrata pracy, konfiskata mienia (nieważne, czy jego czy jego rodziny - środek ma odstraszać), a nie z reguły mało wartego i na dodatek rozbitego w wypadku samochodu, ciężkie roboty (jakieś kamieniołomy, budowa dróg), itp. Każde przestępstwo lub wykroczenie popełnione pod wpływem alkoholu albo środków odurzających powinno być karane jako obciążające, a nie "pomroczność jasna".
Co rodzina winna? W Polsce jest społeczne przyzwoilenie na jazdę po pijaku. Rodzina zwykle wie, co robi taki dwugazowy kierowca. Co może zrobić? Zadzwonić na policję i wskazać, czym jedzie taki pijaczek. Ale to takie niehumanitarne - zadenuncjować męża, ojca, brata, prawda? Już lepiej niech kogoś zabije, tak? Czas skończyć z tolerowaniem prowadzenia po pijaku. Tylko od początku wakacji policja zatrzymała coś koło 8.000 pijanych kierowców. Zapewniam cię, że większość znich jest przekonana, że nie ma problemu alkoholowego! Tu ni... rozwiń
Avatar
Komentator / 24 lipca 2021 r. o 12:13
+1
S***syn. Konfiskata samochodu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Tylko po co konfiskować auto po dachowaniu? Zakazem prowadzenia też się nie przejmie, czego dowodzą inne podobne przypadki. Gościowi trzeba przestrzelić kolana tak, żeby nawet chodzić nie mógł, i łokcie, żeby fajerą kręcić nie mógł. I pozbawić prawa do renty - niech go rodzinka utrzymuje.
 A co rodzina winna że chcesz ją karać? Poza tym przestrzelenie dowolnej części ciała doprowadzi albo do zgonu albo do konieczności utrzymania sprawcy przez kogoś innego. Lepiej wysłać delikwenta na przymusowe roboty - na przykład sprzątanie drogi po wypadku samochodowym. Uwierz, że raz czy dwa razy delikwent zobaczy co się może stać i zapamięta do końca życia. A przy okazji zrobi coś pożytecznego.
 A co rodzina winna że chcesz ją karać? Poza tym przestrzelenie dowolnej części ciała doprowadzi albo do zgonu albo do konieczności utrzymania sprawcy przez kogoś innego. Lepiej wysłać delikwenta na przymusowe roboty - na przykład sprzątanie drogi po wypadku samochodowym. Uwierz, że raz czy dwa razy delikwent zobaczy co się może stać i zapamięta do końca życia. A przy okazji zrobi coś pożytecznego. rozwiń
Avatar
___K___ / 23 lipca 2021 r. o 10:36
+10
S***syn. Konfiskata samochodu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Tylko po co konfiskować auto po dachowaniu? Zakazem prowadzenia też się nie przejmie, czego dowodzą inne podobne przypadki. Gościowi trzeba przestrzelić kolana tak, żeby nawet chodzić nie mógł, i łokcie, żeby fajerą kręcić nie mógł. I pozbawić prawa do renty - niech go rodzinka utrzymuje.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

Program TV 24-26 września  2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
24 września 2021, 20:00

Program TV 24-26 września 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będzie festiwalowy "Van Gogh. U bram wieczności" i rozrywka pokroju "Legionu Samobójców". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Puławach nie przedłużyło umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Końskowola. Te przestały obowiązywać w środę, 22 września. Samorządowcy proszą o okres przygotowawczy. Inaczej nie będą mogli pobierać opłat.

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?
galeria

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?

Najpierw modernizacja, później rozbudowa, o ile uda się zdobyć dofinansowanie. W Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim ma zostać wyremontowany most. Wymienić trzeba też pergolę na budynku przy wejściu do parku.

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

26 września to w tym roku szczególna data dla niemieckiego społeczeństwa, ponieważ tego dnia odbędą się za naszą zachodnią granicą wybory do Bundestagu. Co więcej, po 16 latach ze stanowiska kanclerza Niemiec ustępuje Angela Merkel. Czy Niemcy zdecydują się na kontynuację dotychczasowej polityki wybierając jej protegowanego, czyli Armina Lascheta z unii CDU/CSU? Czy większe szanse na zwycięstwo posiada SPD lub Zieloni? Jak wyglądają ostatnie sondaże? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

Czas na dziewiątą serię gier. Najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy Podlasia. Białczanie zagrają na wyjeździe z wiceliderem – rezerwami Cracovii. Teoretycznie łatwiejszą przeprawę powinni mieć piłkarze: Orląt Spomlek i Avii Świdnik, bo zmierzą się z rywalami z dołu tabeli.

Gospel & Abraham Diomande od kuchni. Przed Międzynarodowym Festiwalem Gospel w Lublinie
galeria

Gospel & Abraham Diomande od kuchni. Przed Międzynarodowym Festiwalem Gospel w Lublinie

W poniedziałek w Księgarni Świętego Pawła w Lublinie odbyło się spotkanie wprowadzające do pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Gospel w Lublinie. Abraham Diomande opowiedział o idei wydarzenia, które zostanie zorganizowane już w tę sobotę o godz. 16 w Ogrodzie Saskim.