Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

6 sierpnia 2019 r.
16:26

Sterty ubrań nadal zalegają przy drodze w Bełżycach. Mieszkańcy piszą wiersz do burmistrza

Autor: Zdjęcie autora łm
41 25 A A

"Siedem już miesięcy nowe władze siedzą. Temat zamietli pod dywan, udają, że nic nie wiedzą" – piszą wierszem "zatroskani mieszkańcy" do burmistrza Bełżyc. Chodzi o tony starych, przegniłych i rozgrzebanych już ubrań, butów i maskotek, które od wielu miesięcy zalegają przy wjeździe do miasteczka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spakowane w bele odpady tekstylne, zabawki i ubrania w sierpniu ubiegłego roku zostały ułożone przy drodze w wysoki na kilka i długi na kilkanaście metrów stos.

Wszystko zaczęło się od konfliktu dwóch osób. Ubrania należały do przedsiębiorcy z Lublina, który początkowo składował je w wynajmowanych magazynach koło Bełżyc. Zostały jednak z nich wyniesione, bo właściciel magazynu twierdził, że przedsiębiorca nie płacił mu czynszu. Z kolei właściciel ubrań odpowiadał, że zapłacił.

Hałdy wciąż szpecą Bełżyce. W we wtorek do naszej redakcji dotarł anonimowy list od "zatroskanych mieszkańców". Ktoś napisał wiersz do władz miasteczka: "(…) Jest to wstyd dla mieszkańców całej naszej gminy. Wstyd panie burmistrzu, to po prostu kpiny! Siedem już miesięcy nowe władze siedzą. Temat zamietli pod dywan, udają że nic nie wiedzą (…)".

– Widziałem ten list. To nie jest prawda, że nic nie robimy w tej sprawie – odpowiada Ireneusz Łucka, burmistrz Bełżyc.

Jak dodaje Szymon Topyło, naczelnik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej, gmina próbowała dogadać się z przedsiębiorcą z Lublina.

– Był w tej sprawie w gminie. Tłumaczył też, że nie są to odpady, a ubrania – wyjaśnia Topyło.

Dlatego gmina poprosiła o opinię biegłego, który potwierdził, że hałdy można zakwalifikować do odpadów, i że ważą od 600 do 900 ton. Wtedy burmistrz wydał decyzję nakazującą usunięcie stosu do 15 marca. Hałdy jednak nie zniknęły, więc gmina nałożyła na przedsiębiorcę z Lublina grzywnę w wysokości 10 tys. zł.

– Nie zapłacił jej, odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, a ten utrzymał postanowienie w mocy – mówi Topyło. – Prawdopodobnie jeszcze w sierpniu nałożymy kolejną grzywnę w wysokości 10 tys. zł. Gmina może nawet pięciokrotnie nakładać grzywnę – zapowiada.

Jeśli ubrania nadal będą zalegać przy drodze, gmina usunie je na własną rękę, a kosztami obciąży właściciela. Według wyliczeń urzędników może to kosztować ok. 350 tys. zł. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy to się stanie. - Trudno powiedzieć, czy uda się w tym roku znaleźć takie pieniądze w budżecie. Jeśli tak, to raczej wiązałoby się to rezygnacją z jakiejś inwestycji. Jest też taka ewentualność, że gmina zabezpieczy taką kwotę na przyszły rok - wyjaśnia Topyło.

Od mieszkańców do władzy

Piękną wizytówką Bełżyce pochwalić się mogą, 

Gdy wjeżdżasz do miasteczka od Babina drogą.

Inni na obrzeżach wielkie markety mają, 

A w Bełżycach największy ciuch-raj posiadają.

Ciuch-raj ten także jest szmateksem zwany,

I we wjeździe do miasta jest usytuowany!

Lokalizacja dobra, dojazd wyśmienity,

Miejsce pod chmurką śliczne wręcz ekologiczne.

Klientów różnorodność jest ich cała masa.

Myszy, szczury, lisy i robactwo tam hasa.

Czy to ma być reklama miasteczka naszego!

Czy władza w tej kwestii pomysłu nie ma innego!

Jest to wstyd dla mieszkańców całej naszej gminy

Wstyd panie burmistrzu, to po prostu kpiny!

Siedem już miesięcy nowe władze siedzą,

Temat zamietli pod dywan, udają że nic nie wiedzą.

Jeśli tak będziecie działać w gminie i powiecie,

To zostaną po was tylko same śmiecie!!!

Zatroskani mieszkańcy

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
józik / 7 sierpnia 2019 o 08:58
+5
a może bardzo mądrzy radni na czele z przewidniczącym i wice którzy działają na zasadzie "pan wie kim ja jestem" zamiast paradować wszędzie juz nawet z mężami i żonami (niedługo dzieci i dziadków zabiorą) - zgłosiliby jakieś rozwiazanie tej kwestii, bo tyle obiecywali a jeszcze wiecej krytykowali poprzedników - to teraz do roboty
Avatar
Fujara / 6 sierpnia 2019 o 20:49
+5
Jak zwykle tylko same złe artykuły można o nas przeczytać. Nie pamiętam kiedy czymś zabłysneliśmy .
Avatar
jack / 6 sierpnia 2019 o 20:35
+5
Panie Topyło jeżeli to sa ubrania o se załuż, a Nasz Pan Burmistrz hm- głosowałem na Pana i wstyd podniósł Pan o 100% opłaty smieciowe a w sasiednich gminach( patrz np chodel sa tez podniesionei o połowe mniejsze) a śmieci hahah pan to może usunąc kogoś ze stołka nic więcej wstyd  i tyle powiem tak na nastepnych wyborach sam bede startował i osobiście zrobie plakaty i wszystko wypisze Pana dokonania a jest i ch duzo cała sterta :P  a pozatym to Farbowany lisek troche  z Pana ale cuż omamić każdy potrafi a tak miało byc pieknie ....wstyd ale poczekamy do wyborów wszytsko będzie na plakatach
Panie Topyło jeżeli to sa ubrania o se załuż, a Nasz Pan Burmistrz hm- głosowałem na Pana i wstyd podniósł Pan o 100% opłaty smieciowe a w sasiednich gminach( patrz np chodel sa tez podniesionei o połowe mniejsze) a śmieci hahah pan to może usunąc kogoś ze stołka nic więcej wstyd  i tyle powiem tak na nastepnych wyborach sam bede startował i osobiście zrobie plakaty i wszystko wypisze Pana dokonania a jest i ch duzo cała sterta :P  a pozatym to Farbowany lisek troche  z Pana ale cuż omamić każdy potrafi a tak miało byc pieknie ....wstyd ale ... rozwiń
Avatar
jan / 6 sierpnia 2019 o 18:20
+5
nie liczyłbym na to że obecne władze coś w tym temacie zdziałają, mają ważniejsze sprawy do załatwienia czyli pozatrudniać krewnych i znajomych na różnych stołkach
Avatar
kogo popierają "Zatroskani mieszkańcy"??? / 6 sierpnia 2019 o 18:13
+4
(...) Jeśli ubrania nadal będą zalegać przy drodze, gmina usunie je na własną rękę, a kosztami obciąży właściciela. Według wyliczeń urzędników może to kosztować ok. 350 tys. zł. (...) Pewnie tak będzie a gmina pieniędzy nie odzyska. I niby kto faktycznie za to zapłaci? Gmina? (pieniędzy nie wydrukuje) czy mieszkańcy? Również ci "zatroskani". Gmina wam oczywiście nie przyśle solidarnego rachunku do zapłacenia. Po prostu pieniądze przeznaczone na jakiś remont lub coś innego, pożytecznego dla mieszkańców zostaną przeznaczone na likwidację "śmietniska". Jak lepiej? Wykorzystywać wszystkie prawne możliwości wobec "winowajcy" czy zachować się jak "ciul" i wyręczyć go z obowiązku kosztem pieniędzy pozyskiwanych z podatków od mieszkańców. Nie "róbcie polityki" tylko zastanówcie się po czyjej stronie faktycznie jesteście "Zatroskani mieszkańcy"? Możecie nie popierać lokalnych władz ale nie róbcie przysługi komuś, kto zrobił "śmietnisko" i liczy na to, że waszym kosztem zostanie ono uprzątnięte.
(...) Jeśli ubrania nadal będą zalegać przy drodze, gmina usunie je na własną rękę, a kosztami obciąży właściciela. Według wyliczeń urzędników może to kosztować ok. 350 tys. zł. (...) Pewnie tak będzie a gmina pieniędzy nie odzyska. I niby kto faktycznie za to zapłaci? Gmina? (pieniędzy nie wydrukuje) czy mieszkańcy? Również ci "zatroskani". Gmina wam oczywiście nie przyśle solidarnego rachunku do zapłacenia. Po prostu pieniądze przeznaczone na jakiś remont lub coś innego, pożytecznego dla mieszkańców zostaną przeznaczone na ... rozwiń
Avatar
adf / 7 sierpnia 2019 o 15:01
+3
wystarczy zobaczyć po nowych twarzach w Urzędzie ile przybyło od Nowego Roku pracowników
Avatar
j / 7 sierpnia 2019 o 12:27
+3
Raczej poprzednia władza tak ładowała swoich. Bądźmy obiektywni.
 to prawdź dokładnie czyje dzieci przyjmowane są do urzędu nie mówiąc już o różnych pociotkach dla kt órych szykowane są stołki
Avatar
Mambolinski / 7 sierpnia 2019 o 00:28
+3
Jeszcze trochę poleżą i fujary rozbiorą. Tutaj tylko w grzebalcach się ubierają;-)
Avatar
Ania / 7 sierpnia 2019 o 07:07
+2
To zjawisko potwierdza znaną prawidłowość, że władza jest silna wobec maluczkich i zupełnie bezradna wobec dużych (czytaj: przestępców). Ci ostatni robią co chcą i wodzą za nos tą pozorną dla nich "władzę".
Avatar
Rychu / 6 sierpnia 2019 o 21:40
+2
Przewodniczacy rady i burmistrz zamiast się wszędzie lansować do roboty niech się wezmą. Tyle pomysłów mieli w kampani, niech je zrealizują, może przech im pomoże. Do roboty panowie bo wyjedziecie na taczkach
Avatar
ona / 10 sierpnia 2019 o 17:02
0
A mnie zastanawia to dlaczego ludzie mają pretensje do burmistrza? Czy to on wynajmowal magazyn? Czy to on wywalił z niego te ciuchy? Jedyna osoba która powinna to usunąć jest właściciel magazynu a nie burmistrz. To właściciel magazynu podpisywał umowę z najemca który okazał się nie słowny a teraz wedlug tego Pana to gmina ma płacić za uprzatniecie tych ciuchów.
Avatar
jack / 8 sierpnia 2019 o 18:03
0
Panie burmistrzu pora wziąść przykład z pana rzekomej parti i pana marszałka i do dymisji!!!! Bo ludzie Pana zjedzą za nieróbstwo i nepotyzm
Avatar
adf / 7 sierpnia 2019 o 15:01
+3
wystarczy zobaczyć po nowych twarzach w Urzędzie ile przybyło od Nowego Roku pracowników
Avatar
Almodovar / 7 sierpnia 2019 o 13:36
+1
Zasadnicze pytanie... co takiego zrobiła poprzednia władza, że jest kilkadziesiąt milionów długu? Taki dobrobyt widoczny zostawili po sobie? Obsadzili jedynie swoją rodziną stanowiska.
Co poprzednia władza zrobiła: ******site.belzyce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2716&Itemid=832 ******site.belzyce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2717&Itemid=833 ******site.belzyce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2720&Itemid=835 a co zrobiła obecna oprócz solarów i OSA?
Avatar
j / 7 sierpnia 2019 o 12:27
+3
Raczej poprzednia władza tak ładowała swoich. Bądźmy obiektywni.
 to prawdź dokładnie czyje dzieci przyjmowane są do urzędu nie mówiąc już o różnych pociotkach dla kt órych szykowane są stołki
Avatar
Zenek / 7 sierpnia 2019 o 10:35
+1
Dokładnie tak, ciemnogród myśli że wierszyk napiszę burmistrzowi a ten będzie publicznymi pieniędzmi przedsiębiorcę wyręczał
Avatar
Sylwia / 7 sierpnia 2019 o 10:28
0
Zasadnicze pytanie... co takiego zrobiła poprzednia władza, że jest kilkadziesiąt milionów długu? Taki dobrobyt widoczny zostawili po sobie? Obsadzili jedynie swoją rodziną stanowiska.
Avatar
Xyx / 7 sierpnia 2019 o 10:25
-2
Raczej poprzednia władza tak ładowała swoich. Bądźmy obiektywni. 
Avatar
józik / 7 sierpnia 2019 o 08:58
+5
a może bardzo mądrzy radni na czele z przewidniczącym i wice którzy działają na zasadzie "pan wie kim ja jestem" zamiast paradować wszędzie juz nawet z mężami i żonami (niedługo dzieci i dziadków zabiorą) - zgłosiliby jakieś rozwiazanie tej kwestii, bo tyle obiecywali a jeszcze wiecej krytykowali poprzedników - to teraz do roboty
Avatar
wyborca / 7 sierpnia 2019 o 07:34
+1
A miło być tak pięknie, jakby ktoś ulotkę wyborczą zamiescił to poczytalibyśmy o ,,szklanych domach" a na marginesie bilans pozyskanych środków unijnych to jakieś minus 3 500 000zł(solary i OSA) a rewitalizacja centrum i stadionu to będzię dodatkowe minus 6 000 0000 zł, więc spełniają się obietnice co do pozyskanych środków unijnych, chyba najlepszy wynik w województwie :)
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 23-25 sierpnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 23-25 sierpnia 0 0

Najbliższy weekend to znowu sporo ciekawych meczów piłkarskich. W sobotę Avia podejmuje Motor Lublin, a do Puław przyjeżdża lider III ligi Siarka. Z kolei w niedzielę w Łęcznej dojdzie do pojedynku tamtejszego Górnika i GKS Katowice

Poznała go przez portal erotyczny i zaprosiła do mieszkania. Kolejne problemy 38-latka
nowe fakty

Poznała go przez portal erotyczny i zaprosiła do mieszkania. Kolejne problemy 38-latka 0 0

To nie koniec kłopotów 38-latka, który okradł kobietę, z którą umówił się przez portal erotyczny

Na ulicy zaczepiła ją wróżbitka i oszukała "na włos z ramienia". Kosztowało ją to 900 zł

Na ulicy zaczepiła ją wróżbitka i oszukała "na włos z ramienia". Kosztowało ją to 900 zł 3 5

Ofiarą nieuczciwej wróżbitki padła w czwartek mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta dała się oszukać "na włos z ramienia", straciła 900 zł

Holi Festival w Puławach
25 sierpnia 2019, 14:00

Holi Festival w Puławach 0 1

Holi Festival ponownie w Puławach. Kolejne święto miłośników zabawy z proszkiem holi odbędzie się 25 sierpnia o godz. 14 w Marinie Puławy (ul. Portowa).

Wybory 2019. PiS pierwszą siłą w Sejmie. Sondaż Kantar Public

Wybory 2019. PiS pierwszą siłą w Sejmie. Sondaż Kantar Public 0 8

Prawo i Sprawiedliwość wygra w październikowych wyborach parlamentarnych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public. Na obecną partię rządzącą zagłosowałoby 38 proc. ankietowanych.

13 osób zginęło, a ponad 30 zostało rannych w wypadku autobusu w północnym Laosie
film

13 osób zginęło, a ponad 30 zostało rannych w wypadku autobusu w północnym Laosie 0 0

13 osób zginęło, a ponad 30 zostało rannych w wypadku autobusu z chińskimi turystami, do którego doszło w czwartek (22 sierpnia) nieopodal Luang Prabang w północnym Laosie. Najciężej rannych przetransportowano śmigłowcem ratunkowym i samolotem do Chin.

Lublin: Nowe oznakowanie na niebezpiecznym odcinku. Często dochodzi tu do wypadków [zdjęcia]
galeria

Lublin: Nowe oznakowanie na niebezpiecznym odcinku. Często dochodzi tu do wypadków [zdjęcia] 5 22

Na Nadbystrzyckiej pojawiło się nocą nowe oznakowanie mające skłonić kierowców do wolniejszej jazdy. Rano ustawiono tu także ograniczenie prędkości. Zbyt szybka jazda jest tutaj główną przyczyną śmiertelnych wypadków

Urzędów: Dożynki z Patrycją Markowską
25 sierpnia 2019, 13:00

Urzędów: Dożynki z Patrycją Markowską 0 2

Patrycja Markowska będzie gwiazdą niedzielnych Dożynek Powiatowo-Gminnych w Urzędowie (powiat kraśnicki).

Dni Piask z Piaskiem
24 sierpnia 2019, 5:00

Dni Piask z Piaskiem 0 0

Andrzej Piaseczny wystąpi w niedzielę podczas Dni Piask (powiat świdnicki). Na scenie wystąpią również m.in. zespoły Pawkin „Dżem Projekt”, Miły Pan i Malibu.

W piątek startują 95. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce

W piątek startują 95. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce 0 0

Od piątku do niedzieli sporo będzie się działo w Radomiu. Najlepsi zawodnicy w kraju powalczą o medale 95. PZLA Mistrzostw Polski. W zawodach nie zabraknie oczywiście klubow z województwa lubelskiego

Premier w Zakopanem: Niektóre osoby są w bardzo ciężkim stanie
film

Premier w Zakopanem: Niektóre osoby są w bardzo ciężkim stanie 0 5

- Chciałem wyrazić najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych osób. Z tego co wiemy, cztery osoby nie przeżyły tych bardzo gwałtownych, nietypowych i rzadkich wyładowań burzowych – powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu sztabu kryzysowego w Zakopanem.

Nawet 900 złotych za podręczniki. "Po używane książki ustawiają się kolejki"

Nawet 900 złotych za podręczniki. "Po używane książki ustawiają się kolejki" 27 15

Połowa uczniów, którzy za niespełna 10 dni rozpoczną naukę w klasach pierwszych liceów i techników, zapłaci za podręczniki jedynie 300 zł. Reszta nawet 900 zł. Nieprzyjemne zaskoczenie przy kasie czeka absolwentów podstawówek

Speed Car Motor Lublin w piątek jedzie w Grudziądzu. Zapewnią sobie utrzymanie?

Speed Car Motor Lublin w piątek jedzie w Grudziądzu. Zapewnią sobie utrzymanie? 4 9

Niecałe pięć miesięcy minęło od premierowego zwycięstwa Speed Car Motoru w najlepszej lidze świata. Lublinianie pokonali wtedy MRGARDEN GKM Grudziądz. Dzisiaj (godz. 20.30) oba zespoły spotkają się ponownie. Ten mecz ma kolosalne znaczenie dla „Koziołków”

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami 12 45

Urząd Miasta zażądał dokładnego raportu o możliwym wpływie na środowisko nowej przetwórni mięsa, którą chce zbudować na Felinie świdnicka firma Polski Drób. Ratusz zapowiada też przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji z mieszkańcami

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 2

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.