Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Praca

13 grudnia 2017 r.
8:05

Nie chcą się spowiadać z „majątków”, bo to może ich narazić na kpiny

Autor: Zdjęcie autora ask
0 5 A A

Kierownicy szkolnych bibliotek i świetlic oraz kierownicy gospodarczy burs i placówek oświatowych już wkrótce będą musieli składać oświadczenia majątkowe. Pedagodzy są tym poruszeni. Zarabiają mało i obawiają się, że spowiadanie się z „majątku” narazi ich na śmieszność.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tej chwili do składania oświadczeń majątkowych prawo obliguje dyrektorów jednostek organizacyjnych gmin lub powiatów, a zatem także szkół, przedszkoli i burs. Coroczne raporty są publikowane w internecie i każdy zainteresowany ma do nich dostęp. Wkrótce lista ta może się znacznie zwiększyć za sprawą nowego rządowego projektu ustawy o jawności w życiu publicznym. Rozszerza ona zakres majątkowej lustracji na m.in. zastępców dyrektorów, kierowników szkolnych świetlic i bibliotek, kierowników gospodarczych, kierowników internatów i burs.

– To jakiś absurd – uważa wicedyrektor jednej z lubelskich podstawówek z oddziałami gimnazjalnymi, która powiadomiła nas o problemie. – Upublicznienie oświadczeń majątkowych ma zapobiegać korupcji, a o jakiej korupcji może być mowa w naszym przypadku? Wszystkie decyzje podejmuje dyrektor. Wicedyrektorzy pełnią funkcje pomocnicze. Nie rozumiem, po co miałabym się dzielić z całym światem informacją o wysokości moich zarobków.

– Jeśli przepisy wejdą w życie, to narażą nas na śmieszność – uważa bibliotekarka w tej samej szkole. – Mogę powiedzieć na swoim przykładzie. Zarabiam niewiele i muszę z tego jeszcze pomagać starszym i schorowanym rodzicom. Nie mam mieszkania ani samochodu. Mam za to masę kredytów. Nie chciałabym, żeby ktoś znał moją sytuację materialną. Jej upublicznienie narazi mnie na kpiny.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 r. o 10:46
Z korupcją samorządowcy sobie świetnie radzą. Np. biorą rozdzielczość majątkową i nagle taka żona samorządowca młodziutka nauczycielka wygrywa intratne przetargi na dostawę kruszywa na drogi w gminie, albo dostawę soli na odśnieżanie w regionie... i niech ktoś jej powie, ze nie jest specjalistką w tej dziedzinie :)
Avatar
Zezula / 13 grudnia 2017 r. o 10:32
undefined napisał:
To jakiś żart. Zarabia mało a ma kupę kredytów do spłaty. Kto jej dał kredyt przy niskich zarobkach?
 Serio? Ile Ty masz lat, pięć? Teraz żeby dostać kredyt wystarczy dowód osobisty. Jakiś czas temu, gdy jeszcze nie pracowałam, dzwonili do mnie z ofertą kredytu. Na początku rozmowy stwierdziłam, że musiałabym być głupia żeby brać kredyt jak nie mam dochodów, wiesz co mi odpowiedzieli? "No ale chyba zamierza pani mieć?".
Avatar
Chwilówka / 13 grudnia 2017 r. o 10:03
undefined napisał:
To jakiś żart. Zarabia mało a ma kupę kredytów do spłaty. Kto jej dał kredyt przy niskich zarobkach?
 Są tacy co dają!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 r. o 09:07
PO prostu trzeba słuchać wieszcza POprzedniej epoki: zmienić pracę i wziąć kredyt. Dla tych co nie wiedzą o kim mowa - podpowiedź: ten sam facet wynajął swoje mieszkanie w W-wie na 10 lat bo miał nadzieję na reelekcję i mieszkanie w Belwederze. Taki cwaniaczek.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 r. o 08:51
To jakiś żart. Zarabia mało a ma kupę kredytów do spłaty. Kto jej dał kredyt przy niskich zarobkach?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 r. o 10:46
Z korupcją samorządowcy sobie świetnie radzą. Np. biorą rozdzielczość majątkową i nagle taka żona samorządowca młodziutka nauczycielka wygrywa intratne przetargi na dostawę kruszywa na drogi w gminie, albo dostawę soli na odśnieżanie w regionie... i niech ktoś jej powie, ze nie jest specjalistką w tej dziedzinie :)
Avatar
Zezula / 13 grudnia 2017 r. o 10:32
undefined napisał:
To jakiś żart. Zarabia mało a ma kupę kredytów do spłaty. Kto jej dał kredyt przy niskich zarobkach?
 Serio? Ile Ty masz lat, pięć? Teraz żeby dostać kredyt wystarczy dowód osobisty. Jakiś czas temu, gdy jeszcze nie pracowałam, dzwonili do mnie z ofertą kredytu. Na początku rozmowy stwierdziłam, że musiałabym być głupia żeby brać kredyt jak nie mam dochodów, wiesz co mi odpowiedzieli? "No ale chyba zamierza pani mieć?".
Avatar
Chwilówka / 13 grudnia 2017 r. o 10:03
undefined napisał:
To jakiś żart. Zarabia mało a ma kupę kredytów do spłaty. Kto jej dał kredyt przy niskich zarobkach?
 Są tacy co dają!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 r. o 09:07
PO prostu trzeba słuchać wieszcza POprzedniej epoki: zmienić pracę i wziąć kredyt. Dla tych co nie wiedzą o kim mowa - podpowiedź: ten sam facet wynajął swoje mieszkanie w W-wie na 10 lat bo miał nadzieję na reelekcję i mieszkanie w Belwederze. Taki cwaniaczek.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 r. o 08:51
To jakiś żart. Zarabia mało a ma kupę kredytów do spłaty. Kto jej dał kredyt przy niskich zarobkach?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jacek Sasin otwiera dworzec PKP w Świdniku. Kosztował pięć milionów złotych. Nie ma tu żadnej kasy

Jacek Sasin otwiera dworzec PKP w Świdniku. Kosztował pięć milionów złotych. Nie ma tu żadnej kasy

Uroczyście otwarto nowy dworzec kolejowy w Świdniku zbudowany za 5 mln zł. Tyle kosztował obiekt z poczekalnią mającą osiem krzesełek, dwa wyświetlacze i toalety. Kasy biletowej nie ma i nie wiadomo, czy w ogóle powstanie.

Poseł PiS, Jerzy Bielecki rzucił mandat poselski. Kariera w państwowej spółce?

Poseł PiS, Jerzy Bielecki rzucił mandat poselski. Kariera w państwowej spółce?

Jerzy Bielecki (Prawo i Sprawiedliwość) zrzekł się poselskiego mandatu. Formalnie jego miejsce w Sejmie powinien zająć wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Łukasz Giza (KS Cisowianka Drzewce): Walka o awans jeszcze się nie zakończyła

Łukasz Giza (KS Cisowianka Drzewce): Walka o awans jeszcze się nie zakończyła

Rozmowa z Łukaszem Gizą, trenerem KS Cisowianka Drzewce

Lublin. Szkolne boiska do gruntownej odnowy

Lublin. Szkolne boiska do gruntownej odnowy

Miasto szykuje się do przetargu na przebudowę obiektów sportowych obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Rzeckiego. Prace zostały już wpisane do miejskiego planu tegorocznych zamówień publicznych.

Mundial 2022: Korea Południowa - Ghana 2:3. Czarne Gwiazdy z ważną wygraną

Mundial 2022: Korea Południowa - Ghana 2:3. Czarne Gwiazdy z ważną wygraną

Reprezentacja Ghany po pasjonującym meczu pokonała 3:2 Koreę Południową, a jej bohaterem okazał się zdobywca dwóch goli Mohammed Kudus grający na co dzień w Ajaksie Amsterdam

8 tys. policjantów chce zrzucić mundury. Pozostali będą tyrać

8 tys. policjantów chce zrzucić mundury. Pozostali będą tyrać

Toczą się negocjacje w sprawie przyszłorocznych podwyżek w policji. Wielu z mundurowych chce odejść, bo bardziej im się opłaca zostać emerytami.

Kierowca BMW, który zabił w wypadku starszą panią aresztowany

Kierowca BMW, który zabił w wypadku starszą panią aresztowany

36-latek z gminy Janowiec, który w sobotę pod wpływem alkoholu doprowadził tragicznego w skutkach wypadku, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Na miejscu zginęła mieszkanka Puław, a jej mąż trafił do szpitala.

Mundial 2022: Kamerun – Serbia 3:3. Piłkarski rollercoaster

Mundial 2022: Kamerun – Serbia 3:3. Piłkarski rollercoaster

Wielkie emocje, sześć bramek i podział punktów. Reprezentacja Kamerunu przegrywała z Serbią 1:3, ale zdołała odrobić straty i spotkanie zakończyło się podziałem punktów

Lublin. Pięć miesiecy bez pływania. Stary basen do remontu

Lublin. Pięć miesiecy bez pływania. Stary basen do remontu

Nie dłużej niż pięć miesięcy ma trwać remont krytej pływalni Strefa H2O, czyli starego basenu przy Al. Zygmuntowskich.

Kim jest i ile zarabia programista Java?

Kim jest i ile zarabia programista Java?

Nie jest tajemnicą, że zarobki programistów specjalizujących się w wykorzystaniu w praktyce niezwykle popularnego języka Java należą do najwyższych w rodzimej branży IT. Praca ta wiąże się z dość dużą odpowiedzialnością oraz koniecznością nieprzerwanego stawiania czoła różnorakim wyzwaniom, jednakże jest ona nad wyraz opłacalna. Sprawdźmy więc z czym ona się wiąże!

Zamość. O Zamoyskich w kawiarni. I nie tylko o Janie
1 grudnia 2022, 17:00

Zamość. O Zamoyskich w kawiarni. I nie tylko o Janie

Nie tylko o Janie Zamoyskim, założycielu miasta, ale też innych członkach wybitnego rodu opowiadać będzie w czwartek (1 grudnia) historyk Jacek Feduszka. Na spotkanie z nim warto wybrać się tego dnia do Kawiarni Mazagram na Starym Mieście w Zamościu.

Młodzi artyści namalują wspomnienia mieszkańców Puław

Młodzi artyści namalują wspomnienia mieszkańców Puław

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie namalują obrazy inspirowane prawdziwymi historiami opowiedzianymi im przez mieszkańców Puław. Podczas spotkania zaplanowanego na wtorek, każdy będzie mógł przyjść i podzielić się z artystami własnymi wspomnieniami związanymi z miastem.

Polski Cukier AZS UMCS awansował do finału turnieju Lotto 3x3 Liga

Polski Cukier AZS UMCS awansował do finału turnieju Lotto 3x3 Liga

Impreza odbywająca się w Cetniewie była bardzo ciekawym turniejem, na który stawiły się wszystkie zespoły występujące w rozgrywkach Energa Basket Ligi. W tym gronie były również lublinianki. Akademiczki wystąpiły w składzie: Aleksandra Kuczyńska, Olga Trzeciak, Anna Winkowska i Wiktoria Zając.

Z parkingów zaczęły znikać samochody. Wielka akcja CBŚP w Radzyniu Podlaskim
zdjęcia
galeria

Z parkingów zaczęły znikać samochody. Wielka akcja CBŚP w Radzyniu Podlaskim

14 podejrzanych, a z nich 11 osób zostało aresztowanych. Tak wygląda bilans najnowszej akcji CBŚP, które namierzyło gang złodziei samochodów.

Ceny gazu w 2023 roku. Nie będzie limitu dochodowego

Ceny gazu w 2023 roku. Nie będzie limitu dochodowego

Rząd wycofuje się z pomysłu, żeby to dochody decydowały o tym, jakie będą rachunki za gaz. Teraz na stole jest nowe rozwiązanie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!