Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 marca 2015 r.
17:15
Edytuj ten wpis

16-latka zginęła, dróżnik z zarzutami. Podniósł rogatki kiedy jeździły pociągi

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
57 21 A A

Dróżnik z Dęblina odpowie za tragiczny wypadek, do którego doszło na tamtejszym przejeździe kolejowym. Pod kołami pociągu zginęła nastoletnia rowerzystka. Bilans ofiar mógł być znacznie wyższy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 7.30 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Dęblinie. 16-latka została potrącona przez pociąg relacji Kołobrzeg - Kraków. Wyjaśnieniem okoliczności tragedii zajęli się policjanci z Dęblina pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rykach.

We wtorek rano mundurowi poinformowali o zatrzymaniu dróżnika, który odpowiadał za bezpieczeństwo na przejeździe. Po południu Józef G. usłyszał prokuratorskie zarzuty.

- 39-latek nieumyślnie sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Pełniąc służbę dróżnika na przejeździe kolejowym o nazwie " Wisła” uniósł zapory rogatek podczas odbywającego się ruchu pociągów umożliwiając przejazd co najmniej dziesięciu samochodów oraz rowerzystki przez torowisko.

16-letnia dziewczyna zginęła na miejscu. Józef G. przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 8 lat więzienia. Jak informowali policjanci, mężczyzna był trzeźwy kiedy doszło do wypadku.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkanka / 22 marca 2015 o 12:27
0

Ludzie ogarnijcie się! Nie jesteście stąd nie wiecie co tak naprawde się wydarzyło! Są różne wersje tego tragicznego zdarzenia. Jak na złość wszystko się skumulowało. Jeden zepsuty pociąg zasłaniający ten, który właśnie nadjeżdżał o 5 minut za wcześnie. Nie rozejrzała się - dobrze jej błąd. Ale nie wyzywajcie zmarłej dziewczyny od "tępych nastolatek, pustych i samolubnych". Sama się pod pociąg nie pchała. Najwidoczniej tak musiało być...

Avatar
Gość / 19 marca 2015 o 20:02
0

wspulczuje rodzinie:)

Avatar
gosccc / 19 marca 2015 o 16:20
0

jak miała na nazwisko

Avatar
zztop / 19 marca 2015 o 14:54
0

Przejazdy kolejowe to miejsca przecięcia się torów ruchu pojazdów i pieszych z torem ruchu pojazdów szynowych. Miejsca takie są oznaczane specjalnymi znakami ostrzegawczymi o katalogowych symbolach A9 lub A10 . Są to miejsca niezwykle niebezpieczne, w których w każdym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, a więc wzmożoną uwagę i koncentrację.

Ku przestrodze kolejnym pieszym - rozejrzyjcie się, tory to nie plac zabaw ani chodnik - nikt wam pierszeństwa nie ustąpi, a błąd ludzki może się zdarzyć każdemu!!!

To nie trudne rozejrzeć się na boki - nawet kiedy szlabany są podniesione, czy masz zielone światło na przejściu.. To są miejsca gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność!!

Przejazdy kolejowe to miejsca przecięcia się torów ruchu pojazdów i pieszych z torem ruchu pojazdów szynowych. Miejsca takie są oznaczane specjalnymi znakami ostrzegawczymi o katalogowych symbolach A9 lub A10 . Są to miejsca niezwykle niebezpieczne, w których w każdym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, a więc wzmożoną uwagę i koncentrację.

Ku przestrodze kolejnym pieszym - rozejrzyjcie się, tory to nie plac zabaw ani chodnik - nikt wam pierszeństwa nie ustąpi, a bł... rozwiń

Avatar
gość / 19 marca 2015 o 10:50
0

Jak widzisz że masz otwarte rogatki to już nie patrzysz czy jedzie pociąg. A to że miała słuchawki na uszach to nie znaczy, że to jej wina.

Avatar
ewawawer / 18 marca 2015 o 21:27
0

Jak czytam te wasze wypociny to nóz sie w kieszenie otwiera jestecie nienormalni!!!! Żadne nawet nie zajrzało do kodesu zeby zobaczyć jaki jest przepis. Gość jest winien bez dwóch zdań!!!! nie wiem co sie stało może zasłabł, może była jakaś inna przyczyna ale to była jego praca i to on odpowiadał za jej życie!!!!!!

A z waszych wypocin wynika ,że  jazdąc samochodem i słuchając radia tak samo?!!! Ciekawe czy jak masz zielone światło na skrzyżowaniu najpierw zatrzymujesz się żeby sprawdzić czy na pewno nikt ci nie wyjedzie. weź puknij się w głowę i zastanów co piszesz. Większość z was to niewychowane małolaty co nic o życiu nie wiedzą. A to była czyjaś córka, wnuczka może siostra. Ciekawe jakie były by wasze komentarze jakby to była członkiem waszej rodziny..........

Jak czytam te wasze wypociny to nóz sie w kieszenie otwiera jestecie nienormalni!!!! Żadne nawet nie zajrzało do kodesu zeby zobaczyć jaki jest przepis. Gość jest winien bez dwóch zdań!!!! nie wiem co sie stało może zasłabł, może była jakaś inna przyczyna ale to była jego praca i to on odpowiadał za jej życie!!!!!!

A z waszych wypocin wynika ,że  jazdąc samochodem i słuchając radia tak samo?!!! Ciekawe czy jak masz zielone światło na skrzyżowaniu najpierw zatrzymujesz się żeby sprawdzić czy na pewno nikt ci nie wyjedzi... rozwiń

Avatar
ewawawer / 18 marca 2015 o 21:25
0

Sytuacja kilka dni temu....jedziemy z mężem samochodem, nagle na zakręcie z chodnika na jezdnię przed nami wjeżdża rowerzysta, nie rozglada się w żadną stronę. To był zakręt więc jechalismy wolno, ale serce mi zamarło. Otworzyłam okno i chciałam zwrócic mu uwagę.... na próżno... miał wielkie słuchawki na uszach. Szkoda mi dziewczyny, bardzo ale to co zrobiła było bezmyslne.

zapoznaj sie z tym artykułem to ci serce nie bedzie zamierać

http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenstwo/rowerzysci-przepisy-drogowe-czyli-kto-i-kiedy-ma-pierwszenstwo

zapoznaj sie z tym artykułem to ci serce nie bedzie zamierać

http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenstwo/rowerzysci-przepisy-drogowe-czyli-kto-i-kiedy-ma-pierwszenstwo

rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 16:48
0

Jeeeju... Jakby widziała że jedzie pociąg to raczej by nie wyjechała. Nie wiesz jak to sie stało nie byłeś przy tym  wiec do chu** nie odwalaj i nie pisz na forum obraźliwych rzeczy ;-; Pomyśl że jej rodzina to czyta. ONA STRACIŁA ŻYCIE trochę szacunku  NIE ZNAŁEŚ DZIEWCZYNY TO SIE NIE ODZYWAJ ;-; Widać że jesteś bardzo inteligentny :)

Avatar
gość / 18 marca 2015 o 16:39
0

Ludzie.. Ona zginęła możecie sobie chociaż teraz oszczędzić. Pomyśl idioto jak ty byś się czuł jeżeli komuś z twojej rodziny przytrafiłoby się takie coś a inni pisaliby takie rzeczy  ;-; Dziewczyna miała dopiero 16 lat jeszcze dużo miała przed sobą zamiast jej współczuć to dowalasz. Tobie też takie coś może się przytrafić wiec zamknij jape 

Avatar
nef / 18 marca 2015 o 15:11
0

dlaczego ktos ma zginąć za tępą nastolatkę co wjechała na tory w słuchawkach i kapturze ?

Zastanów się.........niewinny człowiek będzie siedział za pustą i samolubną gówniarę.

Jakim prawem tak ją ocenisz? Widać, że sama jesteś tępa dzida.

Avatar
mieszkanka / 22 marca 2015 o 12:27
0

Ludzie ogarnijcie się! Nie jesteście stąd nie wiecie co tak naprawde się wydarzyło! Są różne wersje tego tragicznego zdarzenia. Jak na złość wszystko się skumulowało. Jeden zepsuty pociąg zasłaniający ten, który właśnie nadjeżdżał o 5 minut za wcześnie. Nie rozejrzała się - dobrze jej błąd. Ale nie wyzywajcie zmarłej dziewczyny od "tępych nastolatek, pustych i samolubnych". Sama się pod pociąg nie pchała. Najwidoczniej tak musiało być...

Avatar
Gość / 19 marca 2015 o 20:02
0

wspulczuje rodzinie:)

Avatar
gosccc / 19 marca 2015 o 16:20
0

jak miała na nazwisko

Avatar
zztop / 19 marca 2015 o 14:54
0

Przejazdy kolejowe to miejsca przecięcia się torów ruchu pojazdów i pieszych z torem ruchu pojazdów szynowych. Miejsca takie są oznaczane specjalnymi znakami ostrzegawczymi o katalogowych symbolach A9 lub A10 . Są to miejsca niezwykle niebezpieczne, w których w każdym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, a więc wzmożoną uwagę i koncentrację.

Ku przestrodze kolejnym pieszym - rozejrzyjcie się, tory to nie plac zabaw ani chodnik - nikt wam pierszeństwa nie ustąpi, a błąd ludzki może się zdarzyć każdemu!!!

To nie trudne rozejrzeć się na boki - nawet kiedy szlabany są podniesione, czy masz zielone światło na przejściu.. To są miejsca gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność!!

Przejazdy kolejowe to miejsca przecięcia się torów ruchu pojazdów i pieszych z torem ruchu pojazdów szynowych. Miejsca takie są oznaczane specjalnymi znakami ostrzegawczymi o katalogowych symbolach A9 lub A10 . Są to miejsca niezwykle niebezpieczne, w których w każdym przypadku należy zachować szczególną ostrożność, a więc wzmożoną uwagę i koncentrację.

Ku przestrodze kolejnym pieszym - rozejrzyjcie się, tory to nie plac zabaw ani chodnik - nikt wam pierszeństwa nie ustąpi, a bł... rozwiń

Avatar
gość / 19 marca 2015 o 10:50
0

Jak widzisz że masz otwarte rogatki to już nie patrzysz czy jedzie pociąg. A to że miała słuchawki na uszach to nie znaczy, że to jej wina.

Avatar
ewawawer / 18 marca 2015 o 21:27
0

Jak czytam te wasze wypociny to nóz sie w kieszenie otwiera jestecie nienormalni!!!! Żadne nawet nie zajrzało do kodesu zeby zobaczyć jaki jest przepis. Gość jest winien bez dwóch zdań!!!! nie wiem co sie stało może zasłabł, może była jakaś inna przyczyna ale to była jego praca i to on odpowiadał za jej życie!!!!!!

A z waszych wypocin wynika ,że  jazdąc samochodem i słuchając radia tak samo?!!! Ciekawe czy jak masz zielone światło na skrzyżowaniu najpierw zatrzymujesz się żeby sprawdzić czy na pewno nikt ci nie wyjedzie. weź puknij się w głowę i zastanów co piszesz. Większość z was to niewychowane małolaty co nic o życiu nie wiedzą. A to była czyjaś córka, wnuczka może siostra. Ciekawe jakie były by wasze komentarze jakby to była członkiem waszej rodziny..........

Jak czytam te wasze wypociny to nóz sie w kieszenie otwiera jestecie nienormalni!!!! Żadne nawet nie zajrzało do kodesu zeby zobaczyć jaki jest przepis. Gość jest winien bez dwóch zdań!!!! nie wiem co sie stało może zasłabł, może była jakaś inna przyczyna ale to była jego praca i to on odpowiadał za jej życie!!!!!!

A z waszych wypocin wynika ,że  jazdąc samochodem i słuchając radia tak samo?!!! Ciekawe czy jak masz zielone światło na skrzyżowaniu najpierw zatrzymujesz się żeby sprawdzić czy na pewno nikt ci nie wyjedzi... rozwiń

Avatar
ewawawer / 18 marca 2015 o 21:25
0

Sytuacja kilka dni temu....jedziemy z mężem samochodem, nagle na zakręcie z chodnika na jezdnię przed nami wjeżdża rowerzysta, nie rozglada się w żadną stronę. To był zakręt więc jechalismy wolno, ale serce mi zamarło. Otworzyłam okno i chciałam zwrócic mu uwagę.... na próżno... miał wielkie słuchawki na uszach. Szkoda mi dziewczyny, bardzo ale to co zrobiła było bezmyslne.

zapoznaj sie z tym artykułem to ci serce nie bedzie zamierać

http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenstwo/rowerzysci-przepisy-drogowe-czyli-kto-i-kiedy-ma-pierwszenstwo

zapoznaj sie z tym artykułem to ci serce nie bedzie zamierać

http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenstwo/rowerzysci-przepisy-drogowe-czyli-kto-i-kiedy-ma-pierwszenstwo

rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 16:48
0

Jeeeju... Jakby widziała że jedzie pociąg to raczej by nie wyjechała. Nie wiesz jak to sie stało nie byłeś przy tym  wiec do chu** nie odwalaj i nie pisz na forum obraźliwych rzeczy ;-; Pomyśl że jej rodzina to czyta. ONA STRACIŁA ŻYCIE trochę szacunku  NIE ZNAŁEŚ DZIEWCZYNY TO SIE NIE ODZYWAJ ;-; Widać że jesteś bardzo inteligentny :)

Avatar
gość / 18 marca 2015 o 16:39
0

Ludzie.. Ona zginęła możecie sobie chociaż teraz oszczędzić. Pomyśl idioto jak ty byś się czuł jeżeli komuś z twojej rodziny przytrafiłoby się takie coś a inni pisaliby takie rzeczy  ;-; Dziewczyna miała dopiero 16 lat jeszcze dużo miała przed sobą zamiast jej współczuć to dowalasz. Tobie też takie coś może się przytrafić wiec zamknij jape 

Avatar
nef / 18 marca 2015 o 15:11
0

dlaczego ktos ma zginąć za tępą nastolatkę co wjechała na tory w słuchawkach i kapturze ?

Zastanów się.........niewinny człowiek będzie siedział za pustą i samolubną gówniarę.

Jakim prawem tak ją ocenisz? Widać, że sama jesteś tępa dzida.

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant 0 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 0 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 5 0

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 1

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 3

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 12 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 18 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 3

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!