Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

20 lutego 2016 r.
11:50

Puławy: 500 złotych na dziecko pochłonie 45 milionów rocznie

0 21 A A
W Puławach jest 8,5 tys. dzieci do 18 roku życia, liczba świadczeniobiorców programu "Rodzina 500 plus" może sięgnąć 3 tys. zł
W Puławach jest 8,5 tys. dzieci do 18 roku życia, liczba świadczeniobiorców programu "Rodzina 500 plus" może sięgnąć 3 tys. zł

W kwietniu ma ruszyć rządowy program "Rodzina 500 plus". Do jego obsługi przygotowuje się już Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach. Jego pracownicy będą wypłacać rodzinom nawet 3,8 mln złotych miesięcznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ustawa dotycząca flagowego programu rządu Beaty Szydło w środę została podpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Do jego obsługi przygotowują się samorządy w całym kraju. W Puławach nowe obowiązki dotyczące wypłaty świadczeń oraz weryfikacji wniosków będą spoczywały na Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

– Obecnie analizujemy tę ustawę i przygotowujemy się do ogłoszenia konkursów na dodatkowych pracowników. Z naszych wyliczeń wynika, że będą to co najmniej dwa dodatkowe etaty. Będziemy zainteresowani także pozyskaniem kolejnych pracowników na umowy zlecenia oraz stażystów – mówi Piotr Spiżewski z puławskiego MOPS-u, który nie ukrywa, że urzędników czeka sporo pracy.

– Z naszych danych wynika, że w Puławach mamy 8,5 tysiąca dzieci do 18. roku życia, a liczba świadczeniobiorców programu „Rodzina 500 plus” może osiągnąć 3 tysiące – dodaje.

Co prawda, dokładne dane będą znane dopiero po otrzymaniu deklaracji, ale już teraz szacuje się, że w Puławach na wypłaty będzie potrzeba ponad 3,8 mln złotych miesięcznie, czyli około 45 mln złotych rocznie. O takie środki do Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie wnioskować będzie puławski MOPS.

Rodziny, które będą chciały skorzystać z programu, powinny złożyć specjalny „wniosek do ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego”. Jego wzór w zeszłym tygodniu został opublikowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Pola formularza należy wypełnić danymi rodzica (adres, PESEL) oraz dziecka lub dzieci (podając m.in. ich stan cywilny). Resort potrzebuje informacji także o pozostałych członkach rodziny (żona, mąż, starsze dzieci), ubezpieczycielu (np. ZUS, KRUS) oraz wysokość osiąganych dochodów (dla osób starających się o 500 zł na pierwsze dziecko). Tu warto pamiętać, że chodzi o dochody nie wykazane w zeznaniu podatkowym. Jednym z istotniejszych punktów jest podanie numeru konta bankowego, na które przelewane mają być ministerialne środki. Problem pojawi się wtedy, kiedy zbyt wiele rodzin konta sobie nie założy.

– Mamy ograniczone możliwości związane z posiadaniem tylko jednego okienka kasowego. Na więcej nie mamy miejsca, więc jeśli liczba wypłat znacznie wzrośnie, utworzą się kolejki – mówi Maria Piastowicz, dyrektor MOPS.

Co istotne na razie nie zaczęło się jeszcze przyjmowanie wniosków od rodzin. Docelowo ich nabór ma się rozpocząć w kwietniu, wraz z wejściem w życie ustawy. Najprawdopodobniej będzie można je zostawiać tylko w ośrodku pomocy przy ul. Leśnej 17. Przez Internet będą mogli wysłać go jedynie te osoby, które posiadają profil zaufany (tzw. ePUAP) lub podpis elektroniczny. Wnioski będzie trzeba składać co roku. Pierwsze pieniądze na kontach rodziców mają się znaleźć w ciągu pierwszych trzech miesięcy od uruchomienia programu.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 10:04
0
Syfy z wólki i panny cichodajki
Avatar
smerf / 22 lutego 2016 o 15:02
0

won patologia z wólki. Panny na ulice alebo do lasu do żyrzyna bo tylko nogi potrafią rozkładać. Zaorać i zasiać ryż

 Jako pługu do orania proponuję użyć Twojego parszywego ryja :)

Zanim zaczniesz udzielać wskazówek poczytaj może słownik ortograficzny

Avatar
agatajas / 22 lutego 2016 o 13:54
0

Kto ten artykuł napisał niech zajmie się kursy francuskiego z Preply http://obozy-jezykowe-za-granica.pl/preply-ucz-sie-francuskiego-z-domu

Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 08:17
0
won patologia z wólki. Panny na ulice alebo do lasu do żyrzyna bo tylko nogi potrafią rozkładać. Zaorać i zasiać ryż
Avatar
gość / 21 lutego 2016 o 21:51
0

Wolka-boordel Puław. Teraz to tam będzie zabawa. Mieszkania zadłużone bachorow narobić a mops jeszcze kasę da. Kurde po co ja studia mam i pracę. Muszę na te bekarty zapierdzielac.....

Przeprowadź się na Wólkę i żyj jak panisko bezstresowo :)

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 18:24
0
Wolka-boordel Puław. Teraz to tam będzie zabawa. Mieszkania zadłużone bachorow narobić a mops jeszcze kasę da. Kurde po co ja studia mam i pracę. Muszę na te bekarty zapierdzielac.....
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 11:23
0
Teraz to będą balangi i orgie za 500+ do roboty to już żadna nie pójdzie menelstwa będzie przybywać
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 08:47
0

Pieprz się i Ty kto Ci broni :)

wcześniej nikt nie płacił za pieprzenie tylko aby mieć dzieci trzeba było zapierdalać na nie a nie jak teraz barany płacą za pieprzenie

Avatar
abc / 20 lutego 2016 o 22:25
0

kto placi na wólce. Dziady- płaci za was urząd miasta bo macie dofinansowanie do tych swoich spelun. Nazwiskami mogę mówić kto tam mieszka i za co żyje. Z naszych pieniędzy lenie żyją bo nikt tam nie pracuje. Siedzą smierdzące krowy i piją kawę bo z mopsu talony dostały. Bachory latają dookoła bloków i niszczą wszystko co w łapy wpadnie. Widać stare fury pod blokiem i pełno petów i puszek po piwie. Zasr.....nieudacznicy. Teraz dostaną te produkcyjne krofy po 500 i więcej i będzie balanga. Zaorać wólke i romów !!!!!

A Ty niby kim jesteś? Przedstaw się, powiedz gdzie pracujesz - aaaa odwagi brak:)

Jestem w stanie Ci udowodnić że są rodziny które płacą za mieszkania i nie korzystają z żadnych świadczeń. Co do dziadostwa robi je urząd stawiając śmietnik za 80 tyś, monitoring zleca straż miejska MPWiK-owi potem inna firma poprawia. Parking gdzie miejsce parkingowe ma od 2,5 m do 1,7 na wniosek mieszkańców zostaje poprawiony mimo iż ktoś wcześniej to odebrał i podpisał. Najdroższe media CO ponad 4zł m2, brak gazu kuchenki elektryczne skoro za wszystko  płaci urząd to sam sobie strzela w kolano lub ma w tym ktoś interes

A Ty niby kim jesteś? Przedstaw się, powiedz gdzie pracujesz - aaaa odwagi brak:)

Jestem w stanie Ci udowodnić że są rodziny które płacą za mieszkania i nie korzystają z żadnych świadczeń. Co do dziadostwa robi je urząd stawiając śmietnik za 80 tyś, monitoring zleca straż miejska MPWiK-owi potem inna firma poprawia. Parking gdzie miejsce parkingowe ma od 2,5 m do 1,7 na wniosek mieszkańców zostaje poprawiony mimo iż ktoś wcześniej to odebrał i podpisał. Najdroższe media CO ponad 4zł m2, brak gazu kuchenki elektryczne ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 21:46
0
kto placi na wólce. Dziady- płaci za was urząd miasta bo macie dofinansowanie do tych swoich spelun. Nazwiskami mogę mówić kto tam mieszka i za co żyje. Z naszych pieniędzy lenie żyją bo nikt tam nie pracuje. Siedzą smierdzące krowy i piją kawę bo z mopsu talony dostały. Bachory latają dookoła bloków i niszczą wszystko co w łapy wpadnie. Widać stare fury pod blokiem i pełno petów i puszek po piwie. Zasr.....nieudacznicy. Teraz dostaną te produkcyjne krofy po 500 i więcej i będzie balanga. Zaorać wólke i romów !!!!!
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 10:04
0
Syfy z wólki i panny cichodajki
Avatar
smerf / 22 lutego 2016 o 15:02
0

won patologia z wólki. Panny na ulice alebo do lasu do żyrzyna bo tylko nogi potrafią rozkładać. Zaorać i zasiać ryż

 Jako pługu do orania proponuję użyć Twojego parszywego ryja :)

Zanim zaczniesz udzielać wskazówek poczytaj może słownik ortograficzny

Avatar
agatajas / 22 lutego 2016 o 13:54
0

Kto ten artykuł napisał niech zajmie się kursy francuskiego z Preply http://obozy-jezykowe-za-granica.pl/preply-ucz-sie-francuskiego-z-domu

Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 08:17
0
won patologia z wólki. Panny na ulice alebo do lasu do żyrzyna bo tylko nogi potrafią rozkładać. Zaorać i zasiać ryż
Avatar
gość / 21 lutego 2016 o 21:51
0

Wolka-boordel Puław. Teraz to tam będzie zabawa. Mieszkania zadłużone bachorow narobić a mops jeszcze kasę da. Kurde po co ja studia mam i pracę. Muszę na te bekarty zapierdzielac.....

Przeprowadź się na Wólkę i żyj jak panisko bezstresowo :)

Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 18:24
0
Wolka-boordel Puław. Teraz to tam będzie zabawa. Mieszkania zadłużone bachorow narobić a mops jeszcze kasę da. Kurde po co ja studia mam i pracę. Muszę na te bekarty zapierdzielac.....
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 11:23
0
Teraz to będą balangi i orgie za 500+ do roboty to już żadna nie pójdzie menelstwa będzie przybywać
Avatar
Gość / 21 lutego 2016 o 08:47
0

Pieprz się i Ty kto Ci broni :)

wcześniej nikt nie płacił za pieprzenie tylko aby mieć dzieci trzeba było zapierdalać na nie a nie jak teraz barany płacą za pieprzenie

Avatar
abc / 20 lutego 2016 o 22:25
0

kto placi na wólce. Dziady- płaci za was urząd miasta bo macie dofinansowanie do tych swoich spelun. Nazwiskami mogę mówić kto tam mieszka i za co żyje. Z naszych pieniędzy lenie żyją bo nikt tam nie pracuje. Siedzą smierdzące krowy i piją kawę bo z mopsu talony dostały. Bachory latają dookoła bloków i niszczą wszystko co w łapy wpadnie. Widać stare fury pod blokiem i pełno petów i puszek po piwie. Zasr.....nieudacznicy. Teraz dostaną te produkcyjne krofy po 500 i więcej i będzie balanga. Zaorać wólke i romów !!!!!

A Ty niby kim jesteś? Przedstaw się, powiedz gdzie pracujesz - aaaa odwagi brak:)

Jestem w stanie Ci udowodnić że są rodziny które płacą za mieszkania i nie korzystają z żadnych świadczeń. Co do dziadostwa robi je urząd stawiając śmietnik za 80 tyś, monitoring zleca straż miejska MPWiK-owi potem inna firma poprawia. Parking gdzie miejsce parkingowe ma od 2,5 m do 1,7 na wniosek mieszkańców zostaje poprawiony mimo iż ktoś wcześniej to odebrał i podpisał. Najdroższe media CO ponad 4zł m2, brak gazu kuchenki elektryczne skoro za wszystko  płaci urząd to sam sobie strzela w kolano lub ma w tym ktoś interes

A Ty niby kim jesteś? Przedstaw się, powiedz gdzie pracujesz - aaaa odwagi brak:)

Jestem w stanie Ci udowodnić że są rodziny które płacą za mieszkania i nie korzystają z żadnych świadczeń. Co do dziadostwa robi je urząd stawiając śmietnik za 80 tyś, monitoring zleca straż miejska MPWiK-owi potem inna firma poprawia. Parking gdzie miejsce parkingowe ma od 2,5 m do 1,7 na wniosek mieszkańców zostaje poprawiony mimo iż ktoś wcześniej to odebrał i podpisał. Najdroższe media CO ponad 4zł m2, brak gazu kuchenki elektryczne ... rozwiń

Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 21:46
0
kto placi na wólce. Dziady- płaci za was urząd miasta bo macie dofinansowanie do tych swoich spelun. Nazwiskami mogę mówić kto tam mieszka i za co żyje. Z naszych pieniędzy lenie żyją bo nikt tam nie pracuje. Siedzą smierdzące krowy i piją kawę bo z mopsu talony dostały. Bachory latają dookoła bloków i niszczą wszystko co w łapy wpadnie. Widać stare fury pod blokiem i pełno petów i puszek po piwie. Zasr.....nieudacznicy. Teraz dostaną te produkcyjne krofy po 500 i więcej i będzie balanga. Zaorać wólke i romów !!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!