Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 listopada 2018 r.
20:47

Artur Pomianowski, nowy burmistrz Kazimierza Dolnego o pierwszych decyzjach po objęciu urzędu

0 27 A A

Rozmowa z Arturem Pomianowskim, nowym burmistrzem Kazimierza Dolnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Spodziewał się pan wygranej z Andrzejem Pisulą?

– Byłem przekonany, że się uda. Miałem świetny komitet. Praca i zaangażowanie tych ludzi utwierdziły mnie w przekonaniu, że to możliwe. W ciągu dwóch miesięcy zrobiliśmy przysłowiowe „coś z niczego” i stworzyliśmy rzeczywiście dobrą alternatywę dla mieszkańców. Nazwa naszego komitetu była więc bardzo trafiona.

• Czym chce się pan zająć w pierwszej kolejności po objęciu urzędu?

– Na pewno uporządkowaniem centrum miasteczka. Chodzi o różne kwestie dotyczące m.in. korków, parkowania, czystości. To problemy, które przeszkadzają zarówno mieszkańcom jak i turystom. Poza tym musimy dokończyć i rozliczyć kilka ważnych dla gminy inwestycji jak m.in. przebudowa ul. Nadwiślańskiej.

• Ma pan już jakieś pomysły na rozwój gminy?

– Opracowaliśmy listę dziesięciu najważniejszych założeń, które chcemy zrealizować w ciągu najbliższych pięciu lat. To m.in. współpraca z samorządowcami z okolicznych gmin, powiatem i województwem, zaplanowane z wyprzedzeniem inwestycje drogowe, reaktywacja liceum i wprowadzenie rehabilitacji w ośrodku zdrowia, wyjście turystyki poza rynek i lepsza promocja gminy z jej atrakcjami. Chcę tak pracować, żeby z efektów byli zadowoleni zarówno moi zwolennicy jak i przeciwnicy.

• Planuje pan zmiany kadrowe w urzędzie?

– Mam kilka pomysłów, ale na razie za wcześnie, żeby o tym mówić. Na pewno nie planuję żadnych zwolnień. Za wcześnie też żeby mówić o tym, kto zostanie moim zastępcą. W tym momencie pracujemy przede wszystkim nad tym, żeby uzyskać większość w radzie miejskiej. Co prawda nasz komitet wprowadził najwięcej radnych, ale to nadal za mało. Prowadzimy więc rozmowy dotyczące ewentualnej współpracy koalicyjnej. Jestem dobrej myśli.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 r. o 22:10
+34
A ja mam nadzieję że Pan Burmistrz zrobi porządek z Paniami Cygankami bo są bardzo nachalne i zaczepiaja turystów. Nie spotkałam się z podobnym procederem w innych miastach.
Avatar
TH / 6 listopada 2018 r. o 07:56
+13
Najpierw to zadbaj Pan o drogę dojazdową do Kazimierza tą prostą wzdłuż Wisły. To szpetna wizytówka i trzeba ją w końcu gruntownie wyremontować. Druga pilna sprawa to wyasfaltujcie ulicę Słoneczną bo doły w tych trelinkach jak leje po bombach. To wszystko gestia Powiatu ale po tym poznaje się dobrego gospodarza.
Avatar
abc / 6 listopada 2018 r. o 09:58
+12
Pan Burmistrz za młody, by pamiętać rynek, jak ze zdjęć Hartwiga- bez piwnych parasoli, za to ze straganami kwiaciarek, ekspozycjami akwarelek na sprzedaż i innym rękodziełem, którego by się i Cepelia nie powstydziła. Dziś liczy się komercja: ważne żeby jak najwięcej piwa wlać w turystów to i dochody gminy będą większe. Odkąd na rynku królują parasole, przestałam tam przyjeżdżać. Spoza nich nie widać podcieni kamienic, perspektywy rynku, ludzi. Gdzie ten klimat Kazimierza? Utopiony w piwie (choć i niegdyś, nie powiem, nie stroniliśmy od trunków, ale w nieco mniej ... topornej scenerii).
Pan Burmistrz za młody, by pamiętać rynek, jak ze zdjęć Hartwiga- bez piwnych parasoli, za to ze straganami kwiaciarek, ekspozycjami akwarelek na sprzedaż i innym rękodziełem, którego by się i Cepelia nie powstydziła. Dziś liczy się komercja: ważne żeby jak najwięcej piwa wlać w turystów to i dochody gminy będą większe. Odkąd na rynku królują parasole, przestałam tam przyjeżdżać. Spoza nich nie widać podcieni kamienic, perspektywy rynku, ludzi. Gdzie ten klimat Kazimierza? Utopiony w piwie (choć i niegdyś, nie powiem, nie stroniliśmy od trun... rozwiń
Avatar
kazimierzak / 5 listopada 2018 r. o 22:34
+12
CZy rehabilitacje będzie prowadzić pani Potapska, a reaktywacją liceum zajmie się pan Arbuz?
Avatar
Mieszkaniec / 6 listopada 2018 r. o 06:22
+11
I oczywiście "centrum miasteczka" a okoliczne wsie jak zawsze daleko w dniu. Brak dróg , wodociągu itd. ale oczywiście miasteczko i turyści się tylko liczą.
Avatar
Turysta / 5 listopada 2018 r. o 23:25
+10
Wyjście turystyki poza rynek to świetny pomysł. Kazimierz ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko zabytki. Wspaniała przyroda, cudowne krajobrazy. Kazimierz jest wręcz stworzony do różnego rodzaju aktywności sportowej i fitness. To jest obecnie mega trendy. To wzbogaci znacznie turystykę i wydłuży sezon turystyczny.
Avatar
Szkoda / 6 listopada 2018 r. o 16:12
+9
Powinien Pan porządnie przewietrzyć ten urząd. Albo porządnie przeszkolić wszystkie jego pracownice. Panią, która odpowiada za promocję miasta, a nosa poza urząd nie wystawia. Panie, które nie odpowiadają na maile przez tygodnie albo w ogóle nie odpowiadają. Może nie umieją otworzyć skrzynki mailowej? A może by tak zwolnić ze trzy Panie pijące kawkę i jedzące kanapki i zatrudnić speca od pozyskiwania środków unijnych? Bo jakby nie patrzeć to chyba się gmina nie "nachapała" z tych funduszy i Kazimierz wygląda jak zatęchła, brudna dziura? Dziwię się warszawiakom, że tak ich tu ciągnie. Cóż, Kazimierz umiera powoli. Sandomierz rośnie w siłę.
Powinien Pan porządnie przewietrzyć ten urząd. Albo porządnie przeszkolić wszystkie jego pracownice. Panią, która odpowiada za promocję miasta, a nosa poza urząd nie wystawia. Panie, które nie odpowiadają na maile przez tygodnie albo w ogóle nie odpowiadają. Może nie umieją otworzyć skrzynki mailowej? A może by tak zwolnić ze trzy Panie pijące kawkę i jedzące kanapki i zatrudnić speca od pozyskiwania środków unijnych? Bo jakby nie patrzeć to chyba się gmina nie "nachapała" z tych funduszy i Kazimierz wygląda jak zatęchła, brudna dz... rozwiń
Avatar
abc / 6 listopada 2018 r. o 13:08
+6
Ja się nie odnoszę do pozostałych zmian na lepsze- sama pamiętam rudery na Królewskiej, a teraz tam same... wille posadzone jedna na drugiej :) Baza noclegowa- może i więcej jest hoteli i kwater, ale klimat (o gustach nie będę dyskutować) w niektórych taki sobie. Nie pałam też tęsknotą do PRLu, ale przyznać muszę, że tałatajstwa wówczas mniej jakoś bywało w Kazimierzu, a może w ogóle mniej go było w tym kraju. I proszę nie wyciągać pochopnych wniosków: nie upatruję przyczyn tego stanu w zbawiennym działaniu ideologii komunistycznej ;) , ale raczej w katastrofalnym wpływie nieumiejętnego korzystania z wolności, jaką Polacy zdobyli. Za dużo by pisać i nie jest to na temat. Tyle tylko powiem: nie umiemy korzystać z wolności z rozsądkiem. Jak dodać do tego chęć zysku ponad wszystko, to wychodzą ... parasole na rynku ;)
Ja się nie odnoszę do pozostałych zmian na lepsze- sama pamiętam rudery na Królewskiej, a teraz tam same... wille posadzone jedna na drugiej :) Baza noclegowa- może i więcej jest hoteli i kwater, ale klimat (o gustach nie będę dyskutować) w niektórych taki sobie. Nie pałam też tęsknotą do PRLu, ale przyznać muszę, że tałatajstwa wówczas mniej jakoś bywało w Kazimierzu, a może w ogóle mniej go było w tym kraju. I proszę nie wyciągać pochopnych wniosków: nie upatruję przyczyn tego stanu w zbawiennym działaniu ideologii komunistycznej ;) , ale... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 r. o 21:13
+6
Mam nadzieję że zniesiony zostanie beznadziejny zakaz parkowania no.na lubelskiej. Turyści też ludzie I powinni mieć możliwość darmowego parkowania.
Avatar
Chrabia / 6 listopada 2018 r. o 07:10
+5
Rehabilitacja może wrócić do Kazimierza w każdej chwili pytanie czy bedzie ona bezpłatna dla pacjentów bo to juz nie taka latwa sprawa jak sie Panu Burmistrzowi wydaje.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2019 r. o 06:40
0
Je recherche la Famille de mon grand père PAZIAK JAN né en 1897. CONTACTEZ.. Martine.laczewny1@orange.fr
Avatar
Anonim / 7 grudnia 2018 r. o 15:12
+1
To fakt wawolnica się rozwija i premier zajdzie świeccy zajada grosza zuca w tv pokarzą i kasa poleci z centrali i wojewodztwa dobrego macie gospodarza bo jak się czyta np. Co się dzieje działo Karczmiska opole nałęczów Kazimierz strasznie tam albo ludzie są zastraszane albo ciemnota postepujaca.
  Du pa boli że pisowców nie wybierali, co?
Avatar
Wawa / 7 grudnia 2018 r. o 14:52
+1
Pożyjemy zobaczymy,każdy coś obiecuje a na efekty nie zawsze można liczyć
Avatar
Miecio / 7 listopada 2018 r. o 08:21
+1
To fakt wawolnica się rozwija i premier zajdzie świeccy zajada grosza zuca w tv pokarzą i kasa poleci z centrali i wojewodztwa dobrego macie gospodarza bo jak się czyta np. Co się dzieje działo Karczmiska opole nałęczów Kazimierz strasznie tam albo ludzie są zastraszane albo ciemnota postepujaca.
Avatar
Emeryt / 6 listopada 2018 r. o 21:51
+1
Pan Burmistrz za młody, by pamiętać rynek, jak ze zdjęć Hartwiga- bez piwnych parasoli, za to ze straganami kwiaciarek, ekspozycjami akwarelek na sprzedaż i innym rękodziełem, którego by się i Cepelia nie powstydziła. Dziś liczy się komercja: ważne żeby jak najwięcej piwa wlać w turystów to i dochody gminy będą większe. Odkąd na rynku królują parasole, przestałam tam przyjeżdżać. Spoza nich nie widać podcieni kamienic, perspektywy rynku, ludzi. Gdzie ten klimat Kazimierza? Utopiony w piwie (choć i niegdyś, nie powiem, nie stroniliśmy od trunków, ale w nieco mniej ... topornej scenerii).
Parasole, akurat przeszkadzaja, ale inne rzeczy to sa zdecydowanie na wyzszym poziomie niz za slusznie minionym ustrojem chociazby baza noclegowa, urocze, kameralne, kawiarenki, herbaciarnie, dobre restauracje! Za PRL-u pamietam tylko rozpadajace sie zabytkowe spichlerze, kamieniczki, niechlujstwo na rynku i budki z piwem!!
 To taki paradoks cywilizacjii,ciekawe co gorsze parasole wokol Rynku jak obecnie, czy "budki" z piwem jak za komuny!
 To taki paradoks cywilizacjii,ciekawe co gorsze parasole wokol Rynku jak obecnie, czy "budki" z piwem jak za komuny! rozwiń
Avatar
Ja / 6 listopada 2018 r. o 19:50
+1
Nie będzie zmian kadrowych...żadnych swoich nie...broń Boże...żadnych po znajomości...
Avatar
Gość / 6 listopada 2018 r. o 19:40
+1
do ABC ... gdzie jest Królewska w Kazimierzu ??
Avatar
Porost / 6 listopada 2018 r. o 18:20
-1
W siłę to rośnie Wąwolnica dzięki Wójtowi i Sekretarzowi możecie brać z nich przykład tak powinien wyglądać dobry TEAM
Avatar
Szkoda / 6 listopada 2018 r. o 16:12
+9
Powinien Pan porządnie przewietrzyć ten urząd. Albo porządnie przeszkolić wszystkie jego pracownice. Panią, która odpowiada za promocję miasta, a nosa poza urząd nie wystawia. Panie, które nie odpowiadają na maile przez tygodnie albo w ogóle nie odpowiadają. Może nie umieją otworzyć skrzynki mailowej? A może by tak zwolnić ze trzy Panie pijące kawkę i jedzące kanapki i zatrudnić speca od pozyskiwania środków unijnych? Bo jakby nie patrzeć to chyba się gmina nie "nachapała" z tych funduszy i Kazimierz wygląda jak zatęchła, brudna dziura? Dziwię się warszawiakom, że tak ich tu ciągnie. Cóż, Kazimierz umiera powoli. Sandomierz rośnie w siłę.
Powinien Pan porządnie przewietrzyć ten urząd. Albo porządnie przeszkolić wszystkie jego pracownice. Panią, która odpowiada za promocję miasta, a nosa poza urząd nie wystawia. Panie, które nie odpowiadają na maile przez tygodnie albo w ogóle nie odpowiadają. Może nie umieją otworzyć skrzynki mailowej? A może by tak zwolnić ze trzy Panie pijące kawkę i jedzące kanapki i zatrudnić speca od pozyskiwania środków unijnych? Bo jakby nie patrzeć to chyba się gmina nie "nachapała" z tych funduszy i Kazimierz wygląda jak zatęchła, brudna dz... rozwiń
Avatar
abc / 6 listopada 2018 r. o 13:08
+6
Ja się nie odnoszę do pozostałych zmian na lepsze- sama pamiętam rudery na Królewskiej, a teraz tam same... wille posadzone jedna na drugiej :) Baza noclegowa- może i więcej jest hoteli i kwater, ale klimat (o gustach nie będę dyskutować) w niektórych taki sobie. Nie pałam też tęsknotą do PRLu, ale przyznać muszę, że tałatajstwa wówczas mniej jakoś bywało w Kazimierzu, a może w ogóle mniej go było w tym kraju. I proszę nie wyciągać pochopnych wniosków: nie upatruję przyczyn tego stanu w zbawiennym działaniu ideologii komunistycznej ;) , ale raczej w katastrofalnym wpływie nieumiejętnego korzystania z wolności, jaką Polacy zdobyli. Za dużo by pisać i nie jest to na temat. Tyle tylko powiem: nie umiemy korzystać z wolności z rozsądkiem. Jak dodać do tego chęć zysku ponad wszystko, to wychodzą ... parasole na rynku ;)
Ja się nie odnoszę do pozostałych zmian na lepsze- sama pamiętam rudery na Królewskiej, a teraz tam same... wille posadzone jedna na drugiej :) Baza noclegowa- może i więcej jest hoteli i kwater, ale klimat (o gustach nie będę dyskutować) w niektórych taki sobie. Nie pałam też tęsknotą do PRLu, ale przyznać muszę, że tałatajstwa wówczas mniej jakoś bywało w Kazimierzu, a może w ogóle mniej go było w tym kraju. I proszę nie wyciągać pochopnych wniosków: nie upatruję przyczyn tego stanu w zbawiennym działaniu ideologii komunistycznej ;) , ale... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kolej obiecuje skończyć nowy wiadukt i tory do października

Lublin: Kolej obiecuje skończyć nowy wiadukt i tory do października

Do końca października ma powstać w Lublinie nowy odcinek torów łączący dwie linie kolejowe: tę prowadzącą do Warszawy i tę w stronę Stalowej Woli. Taki termin podaje oficjalnie kolej, której inwestycja ma się wiązać z budową nowego wiaduktu

Nałęczowski Jarmark Rękodzieła
23 maja 2021, 10:00

Nałęczowski Jarmark Rękodzieła

W niedzielę, 23 maja w godz. 10-17 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury odbędzie się Nałęczowski Jarmark Rękodzieła.

Chcesz zarejestrować samochód w Lubartowie? Przygotuj się na długie kolejki
Alarm24

Chcesz zarejestrować samochód w Lubartowie? Przygotuj się na długie kolejki

Niemal każdego ranka ustawiają się długie kolejki osób czekających na rejestrację samochodu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Ludzie skarżą się na chaos, a nie pomaga też testowy system „zamów kolejkę”

Górnik Łęczna nie otrzyma kary w procesie licencyjnym

Górnik Łęczna nie otrzyma kary w procesie licencyjnym

W ramach nałożonego nadzoru Komisja zobowiązała Klub do reorganizacji pracy trenerów drużyn młodzieżowych tak aby trenerzy z licencjami UEFA A oraz UEFA Elite Youth A prowadzili drużyny młodzieżowe wskazane w jednym z kryteriów

Lublin: Komu przeszkadza zieleń? Oszpecono kolejne drzewa

Lublin: Komu przeszkadza zieleń? Oszpecono kolejne drzewa

Żadnego listka nie wypuściły drzewa z ul. Zana, które nie przetrwały „pielęgnacji” będącej ich okaleczeniem. Fatalnie wyglądają też opisywane już przez nas brzozy poharatane przy ul. Szafirowej. Kolejne radykalne cięcie zgłoszono nam z ul. Wallenroda

Łąki kwietne przyjadą do Lublina z Ełku

Łąki kwietne przyjadą do Lublina z Ełku

Ponad 108 tys. zł zapłacą władze Lublina za założenie i pielęgnację łąk kwietnych w dziewięciu punktach miasta. Ratusz wybrał firmę, której powierzy wykonanie takich prac. Zlecenie dostanie spółka Państwo Łąka, której oferta okazała się najtańsza spośród poprawnych ofert złożonych w przetargu. Spółka z Ełku ma dostać ponad 108 tys. zł.

Puławskie firmy łapią oddech po lockdownie. "To nie są spektakularne zmiany"

Puławskie firmy łapią oddech po lockdownie. "To nie są spektakularne zmiany"

W ciągu ostatnich miesięcy w Puławach przybywa nowych firm, a spada ilość tych, które kończą swoją działalność. Równolegle spada również poziom bezrobocia, który zbliża się do stanu z końcówki ubiegłego roku. Wygląda na to, że lokalna gospodarka rozpoczęła wychodzenie z dołka.

Protest przed sądem w Lublinie. "Sędzia odpowiada przed prawem i swoim sumieniem"
Zdjęcia
galeria

Protest przed sądem w Lublinie. "Sędzia odpowiada przed prawem i swoim sumieniem"

– To, co się dzieje, skłania nas do tego, żeby wyjść na ulicę – mówi lubelska sędzia, jedna z uczestniczek wtorkowego protestu Komitetu Obrony Demokracji w Lublinie w obronie niezależności sędziów

Masterklasy w Warsztatach Kultury
22 maja 2021, 10:00

Masterklasy w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na cykl warsztatów skierowanych do rzemieślników i twórców ludowych "Masterklasy". Pierwsze zajęcia odbędą się online już 22 maja o godz. 10.

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie
Zdjęcia
galeria

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie. Do rozwiązywania zadań przystąpiło blisko 200 osób.

Szymon Ładniak ma za sobą debiut w ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak ma za sobą debiut w ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak nie zmieścił się w pierwszej dziesiątce w inauguracyjnym weekendzie ADAC TCR Germany na torze Motorsport Arena Oschersleben

Bitwa o kulturę. Teatr w Polsce: kilka rewolucji naraz
25 maja 2021, 18:00

Bitwa o kulturę. Teatr w Polsce: kilka rewolucji naraz

We wtorek, 25 maja o godz. 18 w Teatrze Starym odbędzie się spotkanie z cyklu "Bitwa o kulturę". Wydarzenie, którego gośćmi będą Karolina Szczypek i Paweł Sablik, będzie dostępne online na Facebooku.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Można przegrać, ale nie w takim stylu, jak z Hutnikiem

Marek Saganowski (Motor Lublin): Można przegrać, ale nie w takim stylu, jak z Hutnikiem

Trener Motoru Marek Saganowski we wtorek odpowiadał na pytania dziennikarzy przed środowym spotkaniem z GKS Katowice.

Prezydent Lublina wylicza ile miasto straci na Polskim Ładzie

Prezydent Lublina wylicza ile miasto straci na Polskim Ładzie

W dziesiątkach milionów złotych liczony może być uszczerbek w kasie miasta spowodowany zapowiedzianą przez rząd reformą podatkową – szacują władze Lublina. Ratusz obawia się skutków zapowiedzianego przez rząd podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i ostrzega, że będzie „bezwzględnie” żądać od państwa zrekompensowania utraty dochodu.

Kraśnik: Budowa, wiatraki i plany. Deweloper dostał pozwolenie, a mieszkańcy nie

Kraśnik: Budowa, wiatraki i plany. Deweloper dostał pozwolenie, a mieszkańcy nie

Czy my jesteśmy gorsi? Jaka jest różnica między nami a deweloperem? – denerwują się mieszkańcy Kraśnika, którzy ze względu na budowę farmy wiatrowej w sąsiedztwie miasta nie mogą wybudować swoich domów. Magistrat od tego roku nie wydaje decyzji o warunkach zabudowy. Przed początkiem tego roku było to jeszcze możliwe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.