Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 listopada 2018 r.
20:47

Artur Pomianowski, nowy burmistrz Kazimierza Dolnego o pierwszych decyzjach po objęciu urzędu

0 27 A A

Rozmowa z Arturem Pomianowskim, nowym burmistrzem Kazimierza Dolnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Spodziewał się pan wygranej z Andrzejem Pisulą?

– Byłem przekonany, że się uda. Miałem świetny komitet. Praca i zaangażowanie tych ludzi utwierdziły mnie w przekonaniu, że to możliwe. W ciągu dwóch miesięcy zrobiliśmy przysłowiowe „coś z niczego” i stworzyliśmy rzeczywiście dobrą alternatywę dla mieszkańców. Nazwa naszego komitetu była więc bardzo trafiona.

• Czym chce się pan zająć w pierwszej kolejności po objęciu urzędu?

– Na pewno uporządkowaniem centrum miasteczka. Chodzi o różne kwestie dotyczące m.in. korków, parkowania, czystości. To problemy, które przeszkadzają zarówno mieszkańcom jak i turystom. Poza tym musimy dokończyć i rozliczyć kilka ważnych dla gminy inwestycji jak m.in. przebudowa ul. Nadwiślańskiej.

• Ma pan już jakieś pomysły na rozwój gminy?

– Opracowaliśmy listę dziesięciu najważniejszych założeń, które chcemy zrealizować w ciągu najbliższych pięciu lat. To m.in. współpraca z samorządowcami z okolicznych gmin, powiatem i województwem, zaplanowane z wyprzedzeniem inwestycje drogowe, reaktywacja liceum i wprowadzenie rehabilitacji w ośrodku zdrowia, wyjście turystyki poza rynek i lepsza promocja gminy z jej atrakcjami. Chcę tak pracować, żeby z efektów byli zadowoleni zarówno moi zwolennicy jak i przeciwnicy.

• Planuje pan zmiany kadrowe w urzędzie?

– Mam kilka pomysłów, ale na razie za wcześnie, żeby o tym mówić. Na pewno nie planuję żadnych zwolnień. Za wcześnie też żeby mówić o tym, kto zostanie moim zastępcą. W tym momencie pracujemy przede wszystkim nad tym, żeby uzyskać większość w radzie miejskiej. Co prawda nasz komitet wprowadził najwięcej radnych, ale to nadal za mało. Prowadzimy więc rozmowy dotyczące ewentualnej współpracy koalicyjnej. Jestem dobrej myśli.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 r. o 22:10
A ja mam nadzieję że Pan Burmistrz zrobi porządek z Paniami Cygankami bo są bardzo nachalne i zaczepiaja turystów. Nie spotkałam się z podobnym procederem w innych miastach.
Avatar
TH / 6 listopada 2018 r. o 07:56
Najpierw to zadbaj Pan o drogę dojazdową do Kazimierza tą prostą wzdłuż Wisły. To szpetna wizytówka i trzeba ją w końcu gruntownie wyremontować. Druga pilna sprawa to wyasfaltujcie ulicę Słoneczną bo doły w tych trelinkach jak leje po bombach. To wszystko gestia Powiatu ale po tym poznaje się dobrego gospodarza.
Avatar
abc / 6 listopada 2018 r. o 09:58
Pan Burmistrz za młody, by pamiętać rynek, jak ze zdjęć Hartwiga- bez piwnych parasoli, za to ze straganami kwiaciarek, ekspozycjami akwarelek na sprzedaż i innym rękodziełem, którego by się i Cepelia nie powstydziła. Dziś liczy się komercja: ważne żeby jak najwięcej piwa wlać w turystów to i dochody gminy będą większe. Odkąd na rynku królują parasole, przestałam tam przyjeżdżać. Spoza nich nie widać podcieni kamienic, perspektywy rynku, ludzi. Gdzie ten klimat Kazimierza? Utopiony w piwie (choć i niegdyś, nie powiem, nie stroniliśmy od trunków, ale w nieco mniej ... topornej scenerii).
Pan Burmistrz za młody, by pamiętać rynek, jak ze zdjęć Hartwiga- bez piwnych parasoli, za to ze straganami kwiaciarek, ekspozycjami akwarelek na sprzedaż i innym rękodziełem, którego by się i Cepelia nie powstydziła. Dziś liczy się komercja: ważne żeby jak najwięcej piwa wlać w turystów to i dochody gminy będą większe. Odkąd na rynku królują parasole, przestałam tam przyjeżdżać. Spoza nich nie widać podcieni kamienic, perspektywy rynku, ludzi. Gdzie ten klimat Kazimierza? Utopiony w piwie (choć i niegdyś, nie powiem, nie stroniliśmy od trun... rozwiń
Avatar
kazimierzak / 5 listopada 2018 r. o 22:34
CZy rehabilitacje będzie prowadzić pani Potapska, a reaktywacją liceum zajmie się pan Arbuz?
Avatar
Mieszkaniec / 6 listopada 2018 r. o 06:22
I oczywiście "centrum miasteczka" a okoliczne wsie jak zawsze daleko w dniu. Brak dróg , wodociągu itd. ale oczywiście miasteczko i turyści się tylko liczą.
Avatar
Turysta / 5 listopada 2018 r. o 23:25
Wyjście turystyki poza rynek to świetny pomysł. Kazimierz ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko zabytki. Wspaniała przyroda, cudowne krajobrazy. Kazimierz jest wręcz stworzony do różnego rodzaju aktywności sportowej i fitness. To jest obecnie mega trendy. To wzbogaci znacznie turystykę i wydłuży sezon turystyczny.
Avatar
Szkoda / 6 listopada 2018 r. o 16:12
Powinien Pan porządnie przewietrzyć ten urząd. Albo porządnie przeszkolić wszystkie jego pracownice. Panią, która odpowiada za promocję miasta, a nosa poza urząd nie wystawia. Panie, które nie odpowiadają na maile przez tygodnie albo w ogóle nie odpowiadają. Może nie umieją otworzyć skrzynki mailowej? A może by tak zwolnić ze trzy Panie pijące kawkę i jedzące kanapki i zatrudnić speca od pozyskiwania środków unijnych? Bo jakby nie patrzeć to chyba się gmina nie "nachapała" z tych funduszy i Kazimierz wygląda jak zatęchła, brudna dziura? Dziwię się warszawiakom, że tak ich tu ciągnie. Cóż, Kazimierz umiera powoli. Sandomierz rośnie w siłę.
Powinien Pan porządnie przewietrzyć ten urząd. Albo porządnie przeszkolić wszystkie jego pracownice. Panią, która odpowiada za promocję miasta, a nosa poza urząd nie wystawia. Panie, które nie odpowiadają na maile przez tygodnie albo w ogóle nie odpowiadają. Może nie umieją otworzyć skrzynki mailowej? A może by tak zwolnić ze trzy Panie pijące kawkę i jedzące kanapki i zatrudnić speca od pozyskiwania środków unijnych? Bo jakby nie patrzeć to chyba się gmina nie "nachapała" z tych funduszy i Kazimierz wygląda jak zatęchła, brudna dz... rozwiń
Avatar
abc / 6 listopada 2018 r. o 13:08
Ja się nie odnoszę do pozostałych zmian na lepsze- sama pamiętam rudery na Królewskiej, a teraz tam same... wille posadzone jedna na drugiej :) Baza noclegowa- może i więcej jest hoteli i kwater, ale klimat (o gustach nie będę dyskutować) w niektórych taki sobie. Nie pałam też tęsknotą do PRLu, ale przyznać muszę, że tałatajstwa wówczas mniej jakoś bywało w Kazimierzu, a może w ogóle mniej go było w tym kraju. I proszę nie wyciągać pochopnych wniosków: nie upatruję przyczyn tego stanu w zbawiennym działaniu ideologii komunistycznej ;) , ale raczej w katastrofalnym wpływie nieumiejętnego korzystania z wolności, jaką Polacy zdobyli. Za dużo by pisać i nie jest to na temat. Tyle tylko powiem: nie umiemy korzystać z wolności z rozsądkiem. Jak dodać do tego chęć zysku ponad wszystko, to wychodzą ... parasole na rynku ;)
Ja się nie odnoszę do pozostałych zmian na lepsze- sama pamiętam rudery na Królewskiej, a teraz tam same... wille posadzone jedna na drugiej :) Baza noclegowa- może i więcej jest hoteli i kwater, ale klimat (o gustach nie będę dyskutować) w niektórych taki sobie. Nie pałam też tęsknotą do PRLu, ale przyznać muszę, że tałatajstwa wówczas mniej jakoś bywało w Kazimierzu, a może w ogóle mniej go było w tym kraju. I proszę nie wyciągać pochopnych wniosków: nie upatruję przyczyn tego stanu w zbawiennym działaniu ideologii komunistycznej ;) , ale... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 r. o 21:13
Mam nadzieję że zniesiony zostanie beznadziejny zakaz parkowania no.na lubelskiej. Turyści też ludzie I powinni mieć możliwość darmowego parkowania.
Avatar
Chrabia / 6 listopada 2018 r. o 07:10
Rehabilitacja może wrócić do Kazimierza w każdej chwili pytanie czy bedzie ona bezpłatna dla pacjentów bo to juz nie taka latwa sprawa jak sie Panu Burmistrzowi wydaje.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2019 r. o 06:40
Je recherche la Famille de mon grand père PAZIAK JAN né en 1897. CONTACTEZ.. Martine.laczewny1@orange.fr
Avatar
Anonim / 7 grudnia 2018 r. o 15:12
To fakt wawolnica się rozwija i premier zajdzie świeccy zajada grosza zuca w tv pokarzą i kasa poleci z centrali i wojewodztwa dobrego macie gospodarza bo jak się czyta np. Co się dzieje działo Karczmiska opole nałęczów Kazimierz strasznie tam albo ludzie są zastraszane albo ciemnota postepujaca.
  Du pa boli że pisowców nie wybierali, co?
Avatar
Wawa / 7 grudnia 2018 r. o 14:52
Pożyjemy zobaczymy,każdy coś obiecuje a na efekty nie zawsze można liczyć
Avatar
Miecio / 7 listopada 2018 r. o 08:21
To fakt wawolnica się rozwija i premier zajdzie świeccy zajada grosza zuca w tv pokarzą i kasa poleci z centrali i wojewodztwa dobrego macie gospodarza bo jak się czyta np. Co się dzieje działo Karczmiska opole nałęczów Kazimierz strasznie tam albo ludzie są zastraszane albo ciemnota postepujaca.
Avatar
Emeryt / 6 listopada 2018 r. o 21:51
Pan Burmistrz za młody, by pamiętać rynek, jak ze zdjęć Hartwiga- bez piwnych parasoli, za to ze straganami kwiaciarek, ekspozycjami akwarelek na sprzedaż i innym rękodziełem, którego by się i Cepelia nie powstydziła. Dziś liczy się komercja: ważne żeby jak najwięcej piwa wlać w turystów to i dochody gminy będą większe. Odkąd na rynku królują parasole, przestałam tam przyjeżdżać. Spoza nich nie widać podcieni kamienic, perspektywy rynku, ludzi. Gdzie ten klimat Kazimierza? Utopiony w piwie (choć i niegdyś, nie powiem, nie stroniliśmy od trunków, ale w nieco mniej ... topornej scenerii).
Parasole, akurat przeszkadzaja, ale inne rzeczy to sa zdecydowanie na wyzszym poziomie niz za slusznie minionym ustrojem chociazby baza noclegowa, urocze, kameralne, kawiarenki, herbaciarnie, dobre restauracje! Za PRL-u pamietam tylko rozpadajace sie zabytkowe spichlerze, kamieniczki, niechlujstwo na rynku i budki z piwem!!
 To taki paradoks cywilizacjii,ciekawe co gorsze parasole wokol Rynku jak obecnie, czy "budki" z piwem jak za komuny!
 To taki paradoks cywilizacjii,ciekawe co gorsze parasole wokol Rynku jak obecnie, czy "budki" z piwem jak za komuny! rozwiń
Avatar
Ja / 6 listopada 2018 r. o 19:50
Nie będzie zmian kadrowych...żadnych swoich nie...broń Boże...żadnych po znajomości...
Avatar
Gość / 6 listopada 2018 r. o 19:40
do ABC ... gdzie jest Królewska w Kazimierzu ??
Avatar
Porost / 6 listopada 2018 r. o 18:20
W siłę to rośnie Wąwolnica dzięki Wójtowi i Sekretarzowi możecie brać z nich przykład tak powinien wyglądać dobry TEAM
Avatar
Szkoda / 6 listopada 2018 r. o 16:12
Powinien Pan porządnie przewietrzyć ten urząd. Albo porządnie przeszkolić wszystkie jego pracownice. Panią, która odpowiada za promocję miasta, a nosa poza urząd nie wystawia. Panie, które nie odpowiadają na maile przez tygodnie albo w ogóle nie odpowiadają. Może nie umieją otworzyć skrzynki mailowej? A może by tak zwolnić ze trzy Panie pijące kawkę i jedzące kanapki i zatrudnić speca od pozyskiwania środków unijnych? Bo jakby nie patrzeć to chyba się gmina nie "nachapała" z tych funduszy i Kazimierz wygląda jak zatęchła, brudna dziura? Dziwię się warszawiakom, że tak ich tu ciągnie. Cóż, Kazimierz umiera powoli. Sandomierz rośnie w siłę.
Powinien Pan porządnie przewietrzyć ten urząd. Albo porządnie przeszkolić wszystkie jego pracownice. Panią, która odpowiada za promocję miasta, a nosa poza urząd nie wystawia. Panie, które nie odpowiadają na maile przez tygodnie albo w ogóle nie odpowiadają. Może nie umieją otworzyć skrzynki mailowej? A może by tak zwolnić ze trzy Panie pijące kawkę i jedzące kanapki i zatrudnić speca od pozyskiwania środków unijnych? Bo jakby nie patrzeć to chyba się gmina nie "nachapała" z tych funduszy i Kazimierz wygląda jak zatęchła, brudna dz... rozwiń
Avatar
abc / 6 listopada 2018 r. o 13:08
Ja się nie odnoszę do pozostałych zmian na lepsze- sama pamiętam rudery na Królewskiej, a teraz tam same... wille posadzone jedna na drugiej :) Baza noclegowa- może i więcej jest hoteli i kwater, ale klimat (o gustach nie będę dyskutować) w niektórych taki sobie. Nie pałam też tęsknotą do PRLu, ale przyznać muszę, że tałatajstwa wówczas mniej jakoś bywało w Kazimierzu, a może w ogóle mniej go było w tym kraju. I proszę nie wyciągać pochopnych wniosków: nie upatruję przyczyn tego stanu w zbawiennym działaniu ideologii komunistycznej ;) , ale raczej w katastrofalnym wpływie nieumiejętnego korzystania z wolności, jaką Polacy zdobyli. Za dużo by pisać i nie jest to na temat. Tyle tylko powiem: nie umiemy korzystać z wolności z rozsądkiem. Jak dodać do tego chęć zysku ponad wszystko, to wychodzą ... parasole na rynku ;)
Ja się nie odnoszę do pozostałych zmian na lepsze- sama pamiętam rudery na Królewskiej, a teraz tam same... wille posadzone jedna na drugiej :) Baza noclegowa- może i więcej jest hoteli i kwater, ale klimat (o gustach nie będę dyskutować) w niektórych taki sobie. Nie pałam też tęsknotą do PRLu, ale przyznać muszę, że tałatajstwa wówczas mniej jakoś bywało w Kazimierzu, a może w ogóle mniej go było w tym kraju. I proszę nie wyciągać pochopnych wniosków: nie upatruję przyczyn tego stanu w zbawiennym działaniu ideologii komunistycznej ;) , ale... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Znajdujemy się w przełomowym momencie. Jeszcze nigdy, tak mocno jak dziś, rzeczywistość nie pokazała, jak bardzo potrzebujemy odnawialnych źródeł energii.

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Władze Lublina poleciły zastąpić autobusami część trolejbusów, żeby zmniejszyć koszty kursowania komunikacji miejskiej. Tłumaczą tę decyzję drastycznym wzrostem cen energii elektrycznej. Jazda na dieslu okazuje się zdecydowanie tańsza

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu
zdjęcia
galeria

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu

Na pokazy chemiczne do Lublina jechali uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły ponadpodstawowej w Chełmie. – Najważniejsze, że dzieci żyją – mówi dyrektor placówki. Kierowca autokaru jest w stanie ciężkim.

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj po ośmiu kolejkach ma na koncie 24 punkty, a więc maksymalną pulę jaka była do zdobycia. Zespół Jarosława Czarnieckiego pewnie przewodzi w tabeli i dąży do awansu, ale zdaje sobie sprawę, że do końcowego rozstrzygnięcia jest jeszcze daleko

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób
galeria

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób

Pożar w jednej z sal sądowych Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu 47 w Lublinie.

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Zatwierdzony został projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą zdegradowanych mostów. Wojewoda wydał zezwolenie na realizację robót drogowych, teraz władzom miasta pozostaje „tylko” zdobyć pieniądze na przebudowę.

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka
30 września 2022, 18:00
galeria

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka

- Potrzebujemy dobrze dobranych słów, żeby móc opowiedzieć o sobie i poradzić sobie ze światem, w którym tak wiele się dzieje - mówią pomysłodawcy Sceny Poetyckiej, inicjatywy która stanowi odpowiedź na to zapotrzebowanie. Tej jesieni projekt Fundacji Heuresis objawi się w formie trzech wydarzeń literackich. Pierwsze już 30 września.

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

Na czwartek zaplanowano uroczystości pogrzebowe Edmunda Dąbrowskiego, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublinie

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Czwarta liga przy ul. Zemborzyckiej jest jak najbardziej realna.

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem
Złota Setka 2021

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem

Tylko w zeszłym roku przetworzyli 3 tysiące ton pomidorów. Sprzedali 283 tony ketchupów, ponad 1,7 tys. ton sosów oraz blisko 3,5 tys. ton farszy. Reypol to dzisiaj największa firma zarejestrowana w gminie Janowiec i jeden z wiodących producentów przetworów w Polsce.

Przemysław Czarnek przeprasza za słowa o LGBT

Przemysław Czarnek przeprasza za słowa o LGBT

Chodzi o wypowiedzi na antenie TVP Info i Radia Maryja. W środę rano minister edukacji i nauki opublikował przeprosiny.

Lublin. Można przyjść do przewodniczącego Rady Miasta bez umawiania. Kiedy przyjmuje?

Lublin. Można przyjść do przewodniczącego Rady Miasta bez umawiania. Kiedy przyjmuje?

Bez wcześniejszych zapisów można przyjść na spotkanie z przewodniczącym i wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Lublin. Ogłoszony został harmonogram ich dyżurów w pokoju 20 na II piętrze Ratusza.

Wypadek z udziałem autobusu ze szkolną wycieczką. Droga w powiecie chełmskim zablokowana
Aktualizacja
galeria

Wypadek z udziałem autobusu ze szkolną wycieczką. Droga w powiecie chełmskim zablokowana

Policja już wyznaczyła objazdy. Ciężarówka zderzyła się z autokarem

Bychawa. Duży remont w Centrum Kultury. Kiedy koniec?

Bychawa. Duży remont w Centrum Kultury. Kiedy koniec?

Do listopada ma potrwać remont sali widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury. Dzięki trwającym w BCK pracom znacznie poprawi się akustyka i będzie możliwość organizowania w tym miejscu koncertów. Remont jest możliwy dzięki ministerialnemu dofinansowaniu.

Wyniki finansowe Zakładów Azotowych „Puławy”. Zysk o ponad 10 razy większy

Wyniki finansowe Zakładów Azotowych „Puławy”. Zysk o ponad 10 razy większy

W pierwszej połowie roku Grupa Azoty „Puławy” osiągnęła prawie 5 mld zł przychodów, a jej zysk netto wzrósł z 83 mln zł przed rokiem to 853 mln zł. To jeden z najlepszych wyników chemicznego kombinatu w historii. I to mimo wysokich cen gazu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium