Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

16 lipca 2012 r.
10:35
Edytuj ten wpis

Azoty Tarnów połączą się z Puławami? Ministerstwo ma sprzedać akcje

Autor: Zdjęcie autora (PAP)
0 5 A A
Zakłady Azotowe Puławy (Maciej Kaczanowski / Archiwum)
Zakłady Azotowe Puławy (Maciej Kaczanowski / Archiwum)

MSP weźmie udział w wezwaniu ZA Tarnów na akcje ZA Puławy i w wymianie akcji firm - poinformował na konferencji w poniedziałek prezes ZA Tarnów Jerzy Marciniak.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Z deklaracji ministra Budzanowskiego wynika, że Skarb Państwa weźmie udział w wezwaniu, jak również w drugim etapie, czyli wymianie akcji - powiedział Jerzy Marciniak na konferencji prasowej.

Pytany, czy Skarb Państwa zapisze się całością akcji na wezwanie, czy tylko z 32 proc. powiedział: myślę, że z całością".

Udział Skarbu Państwa w ZA Puławy wynosi 50,67 proc.

ZA Tarnów w piątek wezwały do sprzedaży akcji ZA Puławy, stanowiących 32 proc. walorów spółki, po 110 zł za akcję. Warunkiem dojścia wezwania do skutku jest złożenie przez inwestorów zapisów na wszystkie akcje objęte wezwaniem.

Prezes Tarnowa poinformował też na konferencji, że ZA Tarnów przygotowują wniosek do UOKiK w związku z planowanym przejęciem Puław. - Spółka chce, by wniosek trafił do Komisji Europejskiej - mówił.

- Na obecnym etapie nie musimy składać wniosku do UOKiK, bo ogłosiliśmy wezwanie na 32 proc. Przygotowujemy jednak wniosek, ale konstruujemy go z myślą, że Urząd przekaże go do Komisji Europejskiej, bo grupa będzie miała globalny charakter - dodał.

Bronią się przed Rosjanami

Sam Tarnów jest obiektem wezwania, które 16 maja ogłosiła rosyjska grupa Acron. Firma wezwała do sprzedaży akcji ZA Tarnów, dających 64,8 proc. głosów, po 36 zł za akcję. W wyniku wezwania chce osiągnąć 66 proc. głosów na WZ spółki. W piątek Acron podwyższył cenę akcji w wezwaniu do 45 zł. Zapisy w wezwaniu inwestorzy mogą składać do 16 lipca.

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski uważa, że akcjonariusze Tarnowa powinni odrzucić ofertę Acronu i uczestniczyć w projekcie konsolidacyjnym Tarnowa i Puław.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xxx / 17 lipca 2012 o 12:14
0
Najdziwniejsze jest to że Tarnów jest także na liście do prywatyzacji, tak jak Z.A.Puławy do 2013r.
Sektor chemiczny
W przypadku większości spółek tego sektora procesy prywatyzacji zostały wszczęte w poprzednich latach. W Planie Prywatyzacji zakłada się kontynuowanie prywatyzacji spółek sektora, jak również jej rozpoczęcie w pozostałych podmiotach. Zbywanie kolejnych pakietów akcji spółek notowanych na GPW, takich jak: Ciech S.A., Zakłady Azotowe Puławy S.A., Zakłady Chemiczne Police S.A. czy Zakłady Azotowe w Tarnowie Mościcach S.A., uzależnione będzie od sytuacji na rynku kapitałowym

Czyli Tarnów nas wchłonie a potem Rosjanie kupią i Z.A. Puławy i Tarnów
Najdziwniejsze jest to że Tarnów jest także na liście do prywatyzacji, tak jak Z.A.Puławy do 2013r.
Sektor chemiczny
W przypadku większości spółek tego sektora procesy prywatyzacji zostały wszczęte w poprzednich latach. W Planie Prywatyzacji zakłada się kontynuowanie prywatyzacji spółek sektora, jak również jej rozpoczęcie w pozostałych podmiotach. Zbywanie kolejnych pakietów akcji spółek notowanych na GPW, takich jak: Ciech S.A., Zakłady Azotowe Puławy S.A., Zakłady Chemiczne Police S.A. czy Zakłady Azotowe w Tarnowie Mościcach ... rozwiń
Avatar
kelrys / 17 lipca 2012 o 10:56
0
dla mnie też dziwne jest, że to nie puławy są wzywającym. samo połączenie jest jak najbardziej okej. szkoda tylko, że cena jaką daje tarnów trochę nie oddaje wartości naszej spółki. umówmy się, ale azoty są dużo więcej warte i mają lepszą pozycję niż tarnów.
Avatar
POSEJDON. / 16 lipca 2012 o 19:53
0
Czegoś tutaj nie rozumiem: dlaczego to Azoty Puławy nie przejmą Tarnowa skoro udział skarbu państwa w Puławach to ponad 50 % ? zresztą jaka jest wartość Puław a jaka Tarnowa ??? i która spółka jest w końcu większa, prężniejsza ??? Dla mnie to dziwne ... że takiego giganta polskiej chemii przejmuje tarnowska spółka. Dlaczego to pod sztanderem Puław nie odbywa się konsolidacja polskiej chemii i uchronienie przed wrogim przejęciem przez Rosjan.
Sporo się już dzieje i myślę że w ciągu kolejnych 6 miesięcy wszystko się rozstrzygnie. Mam tylko duze obawy i wygląda na to że losy Puław już są przesądzone ... widocznie Tarnów ma silne poparcie w rządzie ... a ten robi od dobrych kilku lat to co chce. Sprzedaje.
Czegoś tutaj nie rozumiem: dlaczego to Azoty Puławy nie przejmą Tarnowa skoro udział skarbu państwa w Puławach to ponad 50 % ? zresztą jaka jest wartość Puław a jaka Tarnowa ??? i która spółka jest w końcu większa, prężniejsza ??? Dla mnie to dziwne ... że takiego giganta polskiej chemii przejmuje tarnowska spółka. Dlaczego to pod sztanderem Puław nie odbywa się konsolidacja polskiej chemii i uchronienie przed wrogim przejęciem przez Rosjan.
Sporo się już dzieje i myślę że w ciągu kolejnych 6 miesięcy wszystko się rozstrzygnie. Mam ty... rozwiń
Avatar
evka / 16 lipca 2012 o 12:43
0
To by było bardzo dobre rozwiązanie. Połączyć wszystkie Azoty i nareszcie mieć coś własnego i silnego, co będzie prawdziwą konkurencją. Nie sztuką jest sprzedać, ale zrobić z czegoś silne konsorcjum i nareszcie móc stawiać warunki dbając o nasze interesy. Może czas aby ministrestwo nie myślało krótkowzrocznie i przestało działać na niekorzyść naszych przedsiębiorców.
Avatar
wojtek / 16 lipca 2012 o 12:36
0
Polska to taka odnoga rosyjska
trochę się zapędziliśmy w 17 wieku

konserwatyzm katolicki tutaj przegrał
było by lepiej jak by WAZA takim katolikiem bez rozumu nie był
moskwę by zjadł na nawet paredzięsiąt lat
i by byłby spokój - dał szlachcie takie prawa jak w PL i by rozbiorów nie było
taki sam nie ład na Wisłą co na Wołgą .


dziwne takie to w tym samym czasie S i A chca przejąć dwa zakłady chemiczne ?
i S nie chce aby w puławach była E. opalana gazem łupkowym tylko węglem ?

akcje [color=#FFFFFF][font=arial][size=2][center][background=rgb(112, 139, 158)]5.89 - SYNTHOSU[/background][/center][/size][/font][/color]

107.5
PUŁAWY
mniejszy chce zjesc wiekszego
Prywatyzacja
tego sektora nie ma sensu
jest to "kura znosząca złote jaja "
Polska to taka odnoga rosyjska
trochę się zapędziliśmy w 17 wieku

konserwatyzm katolicki tutaj przegrał
było by lepiej jak by WAZA takim katolikiem bez rozumu nie był
moskwę by zjadł na nawet paredzięsiąt lat
i by byłby spokój - dał szlachcie takie prawa jak w PL i by rozbiorów nie było
taki sam nie ład na Wisłą co na Wołgą .


dziwne takie to w tym samym czasie S i A chca przejąć dwa zakłady chemiczne ?
i S nie chce aby w puławach była E. opalana gazem łupkowym ty... rozwiń
Avatar
xxx / 17 lipca 2012 o 12:14
0
Najdziwniejsze jest to że Tarnów jest także na liście do prywatyzacji, tak jak Z.A.Puławy do 2013r.
Sektor chemiczny
W przypadku większości spółek tego sektora procesy prywatyzacji zostały wszczęte w poprzednich latach. W Planie Prywatyzacji zakłada się kontynuowanie prywatyzacji spółek sektora, jak również jej rozpoczęcie w pozostałych podmiotach. Zbywanie kolejnych pakietów akcji spółek notowanych na GPW, takich jak: Ciech S.A., Zakłady Azotowe Puławy S.A., Zakłady Chemiczne Police S.A. czy Zakłady Azotowe w Tarnowie Mościcach S.A., uzależnione będzie od sytuacji na rynku kapitałowym

Czyli Tarnów nas wchłonie a potem Rosjanie kupią i Z.A. Puławy i Tarnów
Najdziwniejsze jest to że Tarnów jest także na liście do prywatyzacji, tak jak Z.A.Puławy do 2013r.
Sektor chemiczny
W przypadku większości spółek tego sektora procesy prywatyzacji zostały wszczęte w poprzednich latach. W Planie Prywatyzacji zakłada się kontynuowanie prywatyzacji spółek sektora, jak również jej rozpoczęcie w pozostałych podmiotach. Zbywanie kolejnych pakietów akcji spółek notowanych na GPW, takich jak: Ciech S.A., Zakłady Azotowe Puławy S.A., Zakłady Chemiczne Police S.A. czy Zakłady Azotowe w Tarnowie Mościcach ... rozwiń
Avatar
kelrys / 17 lipca 2012 o 10:56
0
dla mnie też dziwne jest, że to nie puławy są wzywającym. samo połączenie jest jak najbardziej okej. szkoda tylko, że cena jaką daje tarnów trochę nie oddaje wartości naszej spółki. umówmy się, ale azoty są dużo więcej warte i mają lepszą pozycję niż tarnów.
Avatar
POSEJDON. / 16 lipca 2012 o 19:53
0
Czegoś tutaj nie rozumiem: dlaczego to Azoty Puławy nie przejmą Tarnowa skoro udział skarbu państwa w Puławach to ponad 50 % ? zresztą jaka jest wartość Puław a jaka Tarnowa ??? i która spółka jest w końcu większa, prężniejsza ??? Dla mnie to dziwne ... że takiego giganta polskiej chemii przejmuje tarnowska spółka. Dlaczego to pod sztanderem Puław nie odbywa się konsolidacja polskiej chemii i uchronienie przed wrogim przejęciem przez Rosjan.
Sporo się już dzieje i myślę że w ciągu kolejnych 6 miesięcy wszystko się rozstrzygnie. Mam tylko duze obawy i wygląda na to że losy Puław już są przesądzone ... widocznie Tarnów ma silne poparcie w rządzie ... a ten robi od dobrych kilku lat to co chce. Sprzedaje.
Czegoś tutaj nie rozumiem: dlaczego to Azoty Puławy nie przejmą Tarnowa skoro udział skarbu państwa w Puławach to ponad 50 % ? zresztą jaka jest wartość Puław a jaka Tarnowa ??? i która spółka jest w końcu większa, prężniejsza ??? Dla mnie to dziwne ... że takiego giganta polskiej chemii przejmuje tarnowska spółka. Dlaczego to pod sztanderem Puław nie odbywa się konsolidacja polskiej chemii i uchronienie przed wrogim przejęciem przez Rosjan.
Sporo się już dzieje i myślę że w ciągu kolejnych 6 miesięcy wszystko się rozstrzygnie. Mam ty... rozwiń
Avatar
evka / 16 lipca 2012 o 12:43
0
To by było bardzo dobre rozwiązanie. Połączyć wszystkie Azoty i nareszcie mieć coś własnego i silnego, co będzie prawdziwą konkurencją. Nie sztuką jest sprzedać, ale zrobić z czegoś silne konsorcjum i nareszcie móc stawiać warunki dbając o nasze interesy. Może czas aby ministrestwo nie myślało krótkowzrocznie i przestało działać na niekorzyść naszych przedsiębiorców.
Avatar
wojtek / 16 lipca 2012 o 12:36
0
Polska to taka odnoga rosyjska
trochę się zapędziliśmy w 17 wieku

konserwatyzm katolicki tutaj przegrał
było by lepiej jak by WAZA takim katolikiem bez rozumu nie był
moskwę by zjadł na nawet paredzięsiąt lat
i by byłby spokój - dał szlachcie takie prawa jak w PL i by rozbiorów nie było
taki sam nie ład na Wisłą co na Wołgą .


dziwne takie to w tym samym czasie S i A chca przejąć dwa zakłady chemiczne ?
i S nie chce aby w puławach była E. opalana gazem łupkowym tylko węglem ?

akcje [color=#FFFFFF][font=arial][size=2][center][background=rgb(112, 139, 158)]5.89 - SYNTHOSU[/background][/center][/size][/font][/color]

107.5
PUŁAWY
mniejszy chce zjesc wiekszego
Prywatyzacja
tego sektora nie ma sensu
jest to "kura znosząca złote jaja "
Polska to taka odnoga rosyjska
trochę się zapędziliśmy w 17 wieku

konserwatyzm katolicki tutaj przegrał
było by lepiej jak by WAZA takim katolikiem bez rozumu nie był
moskwę by zjadł na nawet paredzięsiąt lat
i by byłby spokój - dał szlachcie takie prawa jak w PL i by rozbiorów nie było
taki sam nie ład na Wisłą co na Wołgą .


dziwne takie to w tym samym czasie S i A chca przejąć dwa zakłady chemiczne ?
i S nie chce aby w puławach była E. opalana gazem łupkowym ty... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 0

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 6 4

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 14 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 9 4

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!