Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 października 2017 r.
14:50

Były nauczyciel oskarża dyrekcję. Kadra szkoły odpowiada

Autor: Zdjęcie autora rs
0 69 A A

O fałszowanie dokumentów i niewypłacenie pieniędzy oskarża dyrektora „Czartoryskiego” w Puławach, nauczyciel Robert Sosik. Beata Trzcińska-Staszczyk wszystkiemu zaprzecza. Sprawę zbada prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czytaj więcej: "Fałszowanie dokumentów". Zwolniony nauczyciel oskarża dyrektor szkoły

Poniżej list otwarty, który do naszej redakcji wysłali pracownicy I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego oraz niepublicznej szkoły podstawowej „Klasyk”:

Z wielką konsternacją i zażenowaniem my nauczyciele do niedawna Niepublicznego Gimnazjum przy I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach zapoznajemy się z informacjami prasowymi i medialnymi związanymi z doniesieniami, skierowanymi przeciwko szkole przez pana Roberta Sosika.

Wyrażamy stanowczy i zdecydowany sprzeciw wobec sposobu, w jaki były pracownik placówki, po krótkim stosunkowo w niej stażu pracy, próbuje zdezawuować jej niekwestionowany i wieloletni dorobek edukacyjny oraz wychowawczy. Fakt ten budzi w nas szczere niedowierzanie i wywołuje niesmak, jak stosunkowo młody człowiek próbujący dopiero zdobyć pierwsze życiowe doświadczenie w pracy z dziećmi w sposób bezkompromisowy bezpardonowo atakuje dotychczasowe miejsce wykonywania swojej pracy.

Nie zgadzamy się na to, by dorosły, mimo młodego wieku człowiek, bezrefleksyjnie i zbyt emocjonalnie szargał imię miejsca, które zaoferowało mu pracę i wsparcie. Żałujemy, że pan Robert nie wykorzystał stworzonej mu szansy i nie wysłuchał porad, jakie życzliwe mu grono zaoferowało. Szkoda, że staliśmy się środowiskiem, z którym pan Robert Sosik rozstaje się w atmosferze skandalu, sensacji i trudnym obszarze sądów, a także prokuratury. Panie Robercie – nie rozumiemy i zdecydowanie nie akceptujemy Pana działań – na wokandzie zaś sądowej i prokuratorskiej nie może Pan liczyć na nasze wsparcie.

Nauczyciele i pracownicy szkoły

Puławy, 25.10.2017 r.

Do momentu zamknięcia dzisiejszego wydania Teraz Puławy pismo podpisało 37 z około 100 pracowników
Do momentu zamknięcia dzisiejszego wydania Teraz Puławy pismo podpisało 37 z około 100 pracowników

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 października 2017 o 21:11
+2
Jezu i tacy ludzie uczą dzieci w czartorychu... Całe "oświadczenie" napisane ad personam - pełne jadu, nienawiści i obelg skierowanych wobec faceta za to, że miał czelność postawić się byłem szefowej i zawalczyć o swoje... liczą na dodatek motywacyjny?
Avatar
- / 28 października 2017 o 13:01
+2
Trzeba było myśleć przed wysłaniem tego paszkwila i podpisywaniem "lojalki" ze strachu. Niektórzy z podpisanych byli szantażowani, wychodzili i płakali po podpisaniu. Jeszcze długo będą mieli wyrzuty sumienia. Zresztą widać ile jest parafek i nieczytelnych podpisów
Avatar
Gość / 28 października 2017 o 12:27
+2
Ci co fałszywie podpisali to pismo nie będą spokojnie spać po nocach ze wstydu.
Avatar
Gość / 28 października 2017 o 12:22
+2
Należy się dyrektorce czarta tak dokucza, w całych Puławach szumi od jej głupoty, mocne plecy już jej nie pomogą w końcu znalazł się jeden odważny bohater, chylimy czoła Robert, każdy wie ze w stosunku do ciebie to pomówienia, trzymaj się chłopie, zmienisz świat na lepsze
Avatar
Gość / 28 października 2017 o 12:19
+2
Zebrał kilku swoich do podpisów, z nimi szkoły nie zbuduje, pozostali są z tobą Robert trzymaj się pomożemy już długo tego terroru znośić nię będziemy, każda władza się kiedyś kończy
Avatar
Gość / 28 października 2017 o 11:22
+2
Jak sobie pan S. poradzi w sądzie bez wsparcia sygnatariuszy Oświadczenia? Jako bezrefleksyjny, szargający, stosunkowo młody, zdobywający pierwsze doświadczenia, dorosły mimo młodego wieku bezpardonowo atakując i szargając... Boże kto to napisał? Wstyd przed Ryśkiem dla autora i Tych co to podpisali. Ktoś ma tam cieplutko, że takie gównoteksty tworzy i publikuje:-)
Avatar
Czesiek / 28 października 2017 o 08:16
+2
A wiecie, co jesr najlepsze? W tym liscie nigdzie nie jest napisane, że to, co mówi zwolniony nauczyciel jest nieprawdą.
Avatar
Gość / 27 października 2017 o 21:51
+2
Puławy 13 lipca 1982 r. ja niżej podpisany... wyjaśniam, że działalność w organizacji podjąłem z początkiem czerwca... w skład mojej piątki wchodzili... ktoś tu bardzo lubi się podpisywać ;) od stanu wojennego. Nie wstyd ci? Znasz w ogóle tego człowieka, żeby coś przeciw niemu podpisywać? Za miskę ryżu człowieka sprzedadzą.
Avatar
Czart / 27 października 2017 o 20:41
+2
Podpisali to pracownicy szkoły, którzy są podporządkowani p.  Trzcińskiej-Staszczyk, są to pracownicy internatu, bibloteki, sprzątaczki czy jej asystenci .  Żaden poważny (!) nauczyciel tego nie podpisze. Widzicie tu podpis p.Panka czy p.Paneckiej?  I nie zobaczycie. Kolejna kompromitacja tej zacnej szkoły.
Avatar
megan / 27 października 2017 o 18:54
+2
Podpisala garsta z wielu. Trochę ta szkoła przypomina Koreę maja swojego mao i muszą go wielbić. Zakladam że podpisali to zgodnie z wlasnymi przekonaniami i sumieniem. Chociaż te niewyraźne parafki dużo mówią. ..
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 12:25
0
a to twoj stary sie z kims sadowal?
Avatar
/ 22 listopada 2017 o 13:45
0
Podobno ten burak przegrał sprawę w sądzie pracy. Czekamy na info
Avatar
X / 10 listopada 2017 o 07:49
0
undefined napisał:
Dające do myślenia, szczególnie w związku z listem i podpisami pod nim. Ja tylko podaję fakty, jak kto je łączy, to jego interpretacja. Wszystkie podane dane pochodzą z oświadczeń majątkowych, KRS lub Statutu Szkoły lub powszechnie dostępnej wiedzy Organ prowadzący SP Klasyk, wcześniej Gimnazjum to "STOWARZYSZENIE WYCHOWANKÓW GIMNAZJUM I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. KSIĘCIA ADAMA CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH, którego Prezesem jest Grzegorz Paciorek, który nie jest absolwentem szkoły. Jest za to pracownikiem podległym dyrektor I LO i SP Klasyk. Prezes zatrudnia i rozlicza wspomnianą dyrektor jako reprezentant organu prowadzącego. Organem kontrolnym dla stowarzyszenia i LO jest Starostwo Powiatowe w Puławach. Statut SP Klasyk : 3. Organem prowadzącym Szkołę jest Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Adama Czartoryskiego w Puławach, 5. Nadzór bieżący nad działalnością Szkoły sprawuje, w imieniu Stowarzyszenia - Zarząd Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Adama Czartoryskiego w Puławach. 1. Szkoła finansowana jest z dotacji budżetowych, których udziela Urząd Miasta Puławy na wniosek organu prowadzącego Szkołę. 2. Organ prowadzący Szkołę może realizować zadania wykraczające poza podstawę programową kształcenia ogólnego wykorzystując na ten cel środki finansowe pochodzące z darowizn rodziców, osób trzecich, bądź pozyskiwane na zasadach określonych w Statucie Stowarzyszenia. inne osoby we władzach tego stowarzyszenia, będące nauczycielami wymienionych szkół: Lenart Renata, Pecio Jerzy, Thiede Anna, Charytanowicz Zbigniew, Dytkowska Katarzyna, Miłosz Renata, Niektóre dane o zarobkach: Dyrektor I LO za 2016: umowy o dzieło i zlecenie 63 800 zł, pensja z LO 89 171,27 zł = 152,971,27 zł wice prezes Tomasz Piotr Panek   (oświadczenie majątkowe za 2014, radny Rady Miasta Puławy) I LO 71 911,11 PLN, a z Niepublicznego Gimnazjum przy I LO 41 526,72 PLN, = 113 437,83 zł Tomasz Kraszewski, radny Rady Miasta Puławy, Komisja Oświaty i Wychowania ( za 2016), I LO 22 203,41 zł Niepubliczne Gimnazjum 19 141,35 zł = 41 344,76 zł zarobki innych osób są niezane, osoby te nie pęłnią funkcji publicznych
Trzeba sobie jakoś radzić w tych trudnych czasach, a w kupie siła;-). Zamiast z nimi walczyć to się do nich przyłącz i też Ci się poprawi.
Trzeba sobie jakoś radzić w tych trudnych czasach, a w kupie siła;-). Zamiast z nimi walczyć to się do nich przyłącz i też Ci się poprawi. rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2017 o 23:17
0
Dające do myślenia, szczególnie w związku z listem i podpisami pod nim. Ja tylko podaję fakty, jak kto je łączy, to jego interpretacja. Wszystkie podane dane pochodzą z oświadczeń majątkowych, KRS lub Statutu Szkoły lub powszechnie dostępnej wiedzy Organ prowadzący SP Klasyk, wcześniej Gimnazjum to "STOWARZYSZENIE WYCHOWANKÓW GIMNAZJUM I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. KSIĘCIA ADAMA CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH, którego Prezesem jest Grzegorz Paciorek, który nie jest absolwentem szkoły. Jest za to pracownikiem podległym dyrektor I LO i SP Klasyk. Prezes zatrudnia i rozlicza wspomnianą dyrektor jako reprezentant organu prowadzącego. Organem kontrolnym dla stowarzyszenia i LO jest Starostwo Powiatowe w Puławach. Statut SP Klasyk : 3. Organem prowadzącym Szkołę jest Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Adama Czartoryskiego w Puławach, 5. Nadzór bieżący nad działalnością Szkoły sprawuje, w imieniu Stowarzyszenia - Zarząd Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Adama Czartoryskiego w Puławach. 1. Szkoła finansowana jest z dotacji budżetowych, których udziela Urząd Miasta Puławy na wniosek organu prowadzącego Szkołę. 2. Organ prowadzący Szkołę może realizować zadania wykraczające poza podstawę programową kształcenia ogólnego wykorzystując na ten cel środki finansowe pochodzące z darowizn rodziców, osób trzecich, bądź pozyskiwane na zasadach określonych w Statucie Stowarzyszenia. inne osoby we władzach tego stowarzyszenia, będące nauczycielami wymienionych szkół: Lenart Renata, Pecio Jerzy, Thiede Anna, Charytanowicz Zbigniew, Dytkowska Katarzyna, Miłosz Renata, Niektóre dane o zarobkach: Dyrektor I LO za 2016: umowy o dzieło i zlecenie 63 800 zł, pensja z LO 89 171,27 zł = 152,971,27 zł wice prezes Tomasz Piotr Panek (oświadczenie majątkowe za 2014, radny Rady Miasta Puławy) I LO 71 911,11 PLN, a z Niepublicznego Gimnazjum przy I LO 41 526,72 PLN, = 113 437,83 zł Tomasz Kraszewski, radny Rady Miasta Puławy, Komisja Oświaty i Wychowania ( za 2016), I LO 22 203,41 zł Niepubliczne Gimnazjum 19 141,35 zł = 41 344,76 zł zarobki innych osób są niezane, osoby te nie pęłnią funkcji publicznych
Dające do myślenia, szczególnie w związku z listem i podpisami pod nim. Ja tylko podaję fakty, jak kto je łączy, to jego interpretacja. Wszystkie podane dane pochodzą z oświadczeń majątkowych, KRS lub Statutu Szkoły lub powszechnie dostępnej wiedzy Organ prowadzący SP Klasyk, wcześniej Gimnazjum to "STOWARZYSZENIE WYCHOWANKÓW GIMNAZJUM I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. KSIĘCIA ADAMA CZARTORYSKIEGO W PUŁAWACH, którego Prezesem jest Grzegorz Paciorek, który nie jest absolwentem szkoły. Jest za to pracownikiem podległym dyrektor I LO i SP K... rozwiń
Avatar
gość / 7 listopada 2017 o 10:43
0
undefined napisał:
No właśnie, już prawie nikt nie rozumie czym jest honor. Czy ci co podpisali, zrobili to ze względu na swoje przekonania, czy ze strachu lub wyrafinowania, cynizmu, dla pieniędzy?
Pożyjesz jeszcze trochę i zdziwisz się co potrafią zrobć Twoi "koledzy" nie mając żadnych przekonań, cynizmu ani nawet dla pieniędzy. Na marginesie, to oświadczenie to powód do wstydu dla piszącego(ych)i podpisywaczy ze względu nie tylko na aspekt moralny. Warstwa tekstowa woła również o pomstę do nieba. Walcz Robert walcz i niech Cię nie dziwi nic. W końcu jesteś taki sam...
Pożyjesz jeszcze trochę i zdziwisz się co potrafią zrobć Twoi "koledzy" nie mając żadnych przekonań, cynizmu ani nawet dla pieniędzy. Na marginesie, to oświadczenie to powód do wstydu dla piszącego(ych)i podpisywaczy ze względu nie tylko na aspekt moralny. Warstwa tekstowa woła również o pomstę do nieba. Walcz Robert walcz i niech Cię nie dziwi nic. W końcu jesteś taki sam... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 16:29
0
No właśnie, już prawie nikt nie rozumie czym jest honor. Czy ci co podpisali, zrobili to ze względu na swoje przekonania, czy ze strachu lub wyrafinowania, cynizmu, dla pieniędzy?
Avatar
gość / 5 listopada 2017 o 09:34
0
Definicja honoru napisał:
Honor to    postawa   , dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne. Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba". W wielu społeczeństwach takie naruszenie pociąga za sobą natychmiastową, osobistą reakcję "zhańbionego" lub innego członka tej samej grupy. Tym różni się honor od pojęcia    godności osobistej    – godność nie wymaga zemsty, honor tak. Godność traci się w ciężkich warunkach bytowych, honor (jako dążenie do jej odzyskania) może się nawet wzmacniać.     Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
 O co Ciebie gównie chodzi? Na czym polega ten błyskotliwy przekaz? Czy jesteś za czy wręcz przeciwnie;-)
 O co Ciebie gównie chodzi? Na czym polega ten błyskotliwy przekaz? Czy jesteś za czy wręcz przeciwnie;-) rozwiń
Avatar
Definicja honoru / 4 listopada 2017 o 18:47
0
Honor to  postawa , dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne. Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba". W wielu społeczeństwach takie naruszenie pociąga za sobą natychmiastową, osobistą reakcję "zhańbionego" lub innego członka tej samej grupy. Tym różni się honor od pojęcia  godności osobistej  – godność nie wymaga zemsty, honor tak. Godność traci się w ciężkich warunkach bytowych, honor (jako dążenie do jej odzyskania) może się nawet wzmacniać. Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.
Honor to  postawa , dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne. Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba". W wielu społeczeństwach takie naruszenie pociąga za sobą natychmiastową, osobistą reakcję "zhańbionego" lub innego członka tej samej grupy. Tym różni się honor od pojęcia  godności osobistej  – godność nie wymaga zemsty, honor tak. Godność traci się w ci... rozwiń
Avatar
ciekawski / 3 listopada 2017 o 16:33
0
undefined napisał:
Facet "wyrywał" uczennice, skarży swoją rodzinę i leczy się psychiatrycznie a teraz ma pretensje do całego świata!. Zakaz zbliżania się do dzieci. Zatrudniacie takich a potem macie pretensje.
 Który facet???
Avatar
Absolwent 2004 / 3 listopada 2017 o 14:58
0
Taka parafka po prawej stronie...
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 0 0

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 3 8

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 1 0

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 151 11

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 4 1

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle? 9 6

Jedna osoba została ranna w wypadku na al. Solidarności w Lublinie.

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim
galeria

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim 0 8

Na placu Litewskim w Lublinie odbyły się w piątek dwie ceremonie wojskowe Wielonarodowej Brygady. Dowództwo nad brygadą przejęła armia ukraińska, zaś Batalion Dowodzenia otrzymał sztandar.

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 9 5

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie
21 września 2018, 17:00

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie 2 0

W piątek, 21 września, Pracownia W Przestrzeni zaprasza do Zielonej Sali Wykładowej (róg ulicy Cyruliczej i Furmańskiej) na rozmowę z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Początek pierwszego spotkania w ramach projektu „Mistrzowie Mówią” o godz. 17. Wstęp wolny.

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł 0 3

Mieszkaniec Ryk nie otrzymał wynagrodzenia, więc przywłaszczył sobie koparkę wartą 70 tys. zł. Teraz 40-latek ma spore problemy

Impreza w Próbie Cafe
28 września 2018, 22:30

Impreza w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Próba Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) zaprasza na muzyczną imprezę - Próba Elektryczna, która odbędzie się 28 września o godz. 22.30.

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień
4 października 2018, 19:00

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny koncert w ramach cyklu Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury (ul Grodzka 5a). 4 października o godz 19 na scenie tamtejszej Próby Cafe wystąpi Wojciech Bąkowski.

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć?
21 września 2018, 0:00

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej znajdziemy kilka ciekawych produkcji, m.in. Incredible Hulk, czyli jeden z filmów otwierających kinowe uniwersum Marvela czy intrygującą, festiwalową Mamę Xaviera Dolana. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.