Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 grudnia 2007 r.
18:27
Edytuj ten wpis

Chory system stawia w kolejce

0 7 A A

Przychodnia SPZOZ w Puławach raz w miesiącu pozwala pacjentom stanąć w kolejce i zarejestrować się na badanie USG.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Tłoczymy się wtedy jak bydło - skarżą się pacjenci. Zastępca dyrektora szpitala twierdzi, że to dobry system, bo dzięki niemu z badania korzystają tylko osoby, które tego naprawdę potrzebują. I zmian nie będzie.

Środa, 28 listopada. To wielki dzień w przychodni specjalistycznej SPZOZ przy ul. Centralnej. Tego jednego dnia w miesiącu odbywa się rejestracja na badania USG. Od świtu ustawia się sznureczek pacjentów. - Na oko było ponad 100 osób. To straszne, w jakich warunkach musimy stać, żeby dostać się do rejestracji - skarży się Janina Kowalska, emerytowana nauczycielka z Puław.

Ludzi byłoby mniej, gdyby rejestracja działała codziennie. - Skierowanie dostałam już na początku miesiąca. Od razu poszłam do rejestracji, ale zostałam odesłana na 28 listopada - dziwi się Kowalska.

Ale nie ona jedyna miała tego dnia problem. - Kiedy poszłam pod koniec października, zostałam odesłana. Tylko, że akurat w minioną środę nie mogłam się zwolnić z pracy i stanąć w kolejce do rejestracji. Wyszłam przed godz. 13, ale było już za późno - mówi Alicja I.

Próbowaliśmy sprawę wyjaśnić. Jednak jej kierowniczka Anna Szczytowska-Nowicka odmówiła komentarza tłumacząc, że rejestracja do radiologa jej nie podlega. Potwierdziła jednak, że miała kilka ustnych skarg na ten temat i że zwracała uwagę pracownikom rejestracji, aby te informacje przekazały kierownikowi radiologii.

Niestety, Jerzy Łączka, który jest kierownikiem Zakładu Diagnostyki Obrazowej, także nie chciał nam wytłumaczyć powodów rejestrowania pacjentów tylko raz w miesiącu. Powiedział jedynie, że zmiana systemu jest niemożliwa.

To samo pytanie postawiliśmy zastępcy dyrektora puławskiego szpitala. - Zgadzam się, że ten sposób rejestracji nie jest dobry. Ale żaden inny nie będzie lepszy - przekonuje Waldemar Gardias. - Gdybyśmy rejestrowali codziennie, utworzyłyby się kilkumiesięczne kolejki do badania. A tak raz w miesiącu przychodzą tylko ci, którzy naprawdę tego potrzebują. Poza tym, jak ktoś nie chce czekać w naszej przychodni, może zrobić badanie gdzie indziej.

Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe. Bo każdy gabinet USG ma umowy z określonymi przychodniami lekarzy rodzinnych. I pacjenci korzystający z publicznych przychodni albo leczący się w szpitalu skierowania dostają na ul. Centralną. - Dlatego teraz będę musiała pójść prywatnie - rozkłada ręce pani Alicja.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pirania / 9 grudnia 2007 o 20:36
0
ludzie porzytomnijcie!!!!
to cholerny dyrektor odpowiada za wszelkie niedogodności jakie Was spotykają. Odstosunkujcie sie od zwykłych doktorów. Nie mówię tu o ordynatorach i kierownikach klinik to zupełnie inna kasta!! Pan dyrektor w Puławach zarabia jakieś 10.000 na rękę , jego zastępca ( patałach zresztą ) niewiele mniej.
I Są ABSOLUTNIE BEZKARNI TAK SAMO ZRESZTą JAK ICH POPRZEDNICY, KUś, KRYSA, ORZEł, czy ktoś z tych "panów" odpowiedział za stan placówki - nigdy!!! chcecie pociągać nas zwykłych wyrobników do odpowiedzialności za nieudolność rządzących tą instytucją !!! To Ja mam myśleć jak was wszystkich popaprańców przyjąć !!! Za 1100 netto !! Pocałujecie niedługo nas wszystkich "wielkich doktorów" jak wam sie wydaje - centralnie w dupę !!!
ludzie porzytomnijcie!!!!
to cholerny dyrektor odpowiada za wszelkie niedogodności jakie Was spotykają. Odstosunkujcie sie od zwykłych doktorów. Nie mówię tu o ordynatorach i kierownikach klinik to zupełnie inna kasta!! Pan dyrektor w Puławach zarabia jakieś 10.000 na rękę , jego zastępca ( patałach zresztą ) niewiele mniej.
I Są ABSOLUTNIE BEZKARNI TAK SAMO ZRESZTą JAK ICH POPRZEDNICY, KUś, KRYSA, ORZEł, czy ktoś z tych "panów" odpowiedział za stan placówki - nigdy!!! chcecie poci... rozwiń
Avatar
Jędrol / 4 grudnia 2007 o 18:26
0
Kumpel wojtasa nie może zarabiać mniej niż on.Tw z całego PSL łączcie się.
Avatar
patrycja / 4 grudnia 2007 o 00:10
0
Jestem zaniepokojona co za cory kierownik pracowni usg wymyślił zapisy raz na miesiąc w puławach. Czy przypadkiem ten pan kierownik Ł.-a nie posiada swojego gabinetu z appparatem do usg?kiedyś miał. Ale jak wiadomo panu dyrktorowi SPZOZ z Puław nic się nie opłaca nawet leczyć ludzi...zaspokaja się datkami od gmin na bezzasadne remonty oddziałow, a stację dializ oddał - oddając 3 miliony złotych w prywatne rece - tak jak kiedyś w Lublinie na Kraśnickich
Avatar
spokojny / 3 grudnia 2007 o 22:32
0
To niedopuszczalne żeby pacjenci mieli możliwość tylko raz w miesiącu zapisać się na badania USG.
Tłumaczenie, że ma to zapobiegać wydłużaniu kolejki oczekujących na badania jest zaskakujące.
Bulwersujące jest stwierdzenie, że skorzystają najbardziej potrzebujący. Skorzystają tylko ci, którym
pozostało jeszcze na tyle zdrowia żeby stać w kolejkach...
Nie miejcie pretensji do lekarzy, którzy ciężko pracują, tylko do fatalnego systemu i osób które
wydają absurdalne rozporządzenia!
Co do 3 średnich krajowych... W styczniu wejdą przepisy o czasie pracy lekarzy. Już nie będa mogli pracować
setki godzin tygodniowo. Wtedy dopiero będzie problem. A jak połowy z nich zabraknie w szpitalach to nawet
nie będą musieli strajkowac żeby dostać 3 srednie.
To niedopuszczalne żeby pacjenci mieli możliwość tylko raz w miesiącu zapisać się na badania USG.
Tłumaczenie, że ma to zapobiegać wydłużaniu kolejki oczekujących na badania jest zaskakujące.
Bulwersujące jest stwierdzenie, że skorzystają najbardziej potrzebujący. Skorzystają tylko ci, którym
pozostało jeszcze na tyle zdrowia żeby stać w kolejkach...
Nie miejcie pretensji do lekarzy, którzy ciężko pracują, tylko do fatalnego systemu i osób które
wydają absurdalne rozporządzenia!
Co do 3 średnich krajow... rozwiń
Avatar
be / 3 grudnia 2007 o 12:24
0
I oni chcą zarabiać 3 średnie krajowe niech się wcześniej ucywilizują i spowodują ,że człowiek w środku europy, za własne pieniądze i w XXI wieku nie będzie stał na mrozie w kolejkach jak bydło na marginesie to ktoś z kamerą powinien raniutko w zimie nakręcić ranne pokutowanie pod przychodnią przy ul. Centralnej
Avatar
henryk szczepanski / 3 grudnia 2007 o 10:21
0
To jeszcze nie wszystko czym może się Przychodnia pochwalić... Ostatnio chciałem zarejestrować, zonę do lekarza okulisty i otrzymałem informację, że niestety nie rejestrują, bo okulista nie przyjmuje w Przychodni, no że nie ma. Zadzwoniłem więc do Przychodni na Zielonej i tam pani w rejestracji, bez problemów zarejestrowała, żonę do lekarza. A wizyta była PILNA!!!. Udałem się więc rano po dokumentację medyczną żony do Przychodni na Centralnej, ponieważ była potrzebna dla lekarza w Allmedzie na Zielonej i przy okienku usłyszałem - nie damy?!! Dostałem informację, że muszę najpierw udać się do szpitala i tam w ewidencji powiedzieć, że chcę dokumentację żony i przy okazji karetka zawiezie kartę do szpitala, gdzie mi ją odpłatnie skserują i wydadzą. Zaznaczam, że "przy okazji" więc może to trwać i kilka dni, a karta była potrzebna już. I gdybym tak z pokorą rozmawiał i nie znał przepisów, to zapewne do dzisaj bym czekał na tę dokumentację.
To jeszcze nie wszystko czym może się Przychodnia pochwalić... Ostatnio chciałem zarejestrować, zonę do lekarza okulisty i otrzymałem informację, że niestety nie rejestrują, bo okulista nie przyjmuje w Przychodni, no że nie ma. Zadzwoniłem więc do Przychodni na Zielonej i tam pani w rejestracji, bez problemów zarejestrowała, żonę do lekarza. A wizyta była PILNA!!!. Udałem się więc rano po dokumentację medyczną żony do Przychodni na Centralnej, ponieważ była potrzebna dla lekarza w Allmedzie na Zielonej i przy okienku usłyszałem -... rozwiń
Avatar
Jujo / 3 grudnia 2007 o 08:16
0
To jest jawne zmuszanie pacjentów, aby badania robili prywatnie.
Avatar
pirania / 9 grudnia 2007 o 20:36
0
ludzie porzytomnijcie!!!!
to cholerny dyrektor odpowiada za wszelkie niedogodności jakie Was spotykają. Odstosunkujcie sie od zwykłych doktorów. Nie mówię tu o ordynatorach i kierownikach klinik to zupełnie inna kasta!! Pan dyrektor w Puławach zarabia jakieś 10.000 na rękę , jego zastępca ( patałach zresztą ) niewiele mniej.
I Są ABSOLUTNIE BEZKARNI TAK SAMO ZRESZTą JAK ICH POPRZEDNICY, KUś, KRYSA, ORZEł, czy ktoś z tych "panów" odpowiedział za stan placówki - nigdy!!! chcecie pociągać nas zwykłych wyrobników do odpowiedzialności za nieudolność rządzących tą instytucją !!! To Ja mam myśleć jak was wszystkich popaprańców przyjąć !!! Za 1100 netto !! Pocałujecie niedługo nas wszystkich "wielkich doktorów" jak wam sie wydaje - centralnie w dupę !!!
ludzie porzytomnijcie!!!!
to cholerny dyrektor odpowiada za wszelkie niedogodności jakie Was spotykają. Odstosunkujcie sie od zwykłych doktorów. Nie mówię tu o ordynatorach i kierownikach klinik to zupełnie inna kasta!! Pan dyrektor w Puławach zarabia jakieś 10.000 na rękę , jego zastępca ( patałach zresztą ) niewiele mniej.
I Są ABSOLUTNIE BEZKARNI TAK SAMO ZRESZTą JAK ICH POPRZEDNICY, KUś, KRYSA, ORZEł, czy ktoś z tych "panów" odpowiedział za stan placówki - nigdy!!! chcecie poci... rozwiń
Avatar
Jędrol / 4 grudnia 2007 o 18:26
0
Kumpel wojtasa nie może zarabiać mniej niż on.Tw z całego PSL łączcie się.
Avatar
patrycja / 4 grudnia 2007 o 00:10
0
Jestem zaniepokojona co za cory kierownik pracowni usg wymyślił zapisy raz na miesiąc w puławach. Czy przypadkiem ten pan kierownik Ł.-a nie posiada swojego gabinetu z appparatem do usg?kiedyś miał. Ale jak wiadomo panu dyrktorowi SPZOZ z Puław nic się nie opłaca nawet leczyć ludzi...zaspokaja się datkami od gmin na bezzasadne remonty oddziałow, a stację dializ oddał - oddając 3 miliony złotych w prywatne rece - tak jak kiedyś w Lublinie na Kraśnickich
Avatar
spokojny / 3 grudnia 2007 o 22:32
0
To niedopuszczalne żeby pacjenci mieli możliwość tylko raz w miesiącu zapisać się na badania USG.
Tłumaczenie, że ma to zapobiegać wydłużaniu kolejki oczekujących na badania jest zaskakujące.
Bulwersujące jest stwierdzenie, że skorzystają najbardziej potrzebujący. Skorzystają tylko ci, którym
pozostało jeszcze na tyle zdrowia żeby stać w kolejkach...
Nie miejcie pretensji do lekarzy, którzy ciężko pracują, tylko do fatalnego systemu i osób które
wydają absurdalne rozporządzenia!
Co do 3 średnich krajowych... W styczniu wejdą przepisy o czasie pracy lekarzy. Już nie będa mogli pracować
setki godzin tygodniowo. Wtedy dopiero będzie problem. A jak połowy z nich zabraknie w szpitalach to nawet
nie będą musieli strajkowac żeby dostać 3 srednie.
To niedopuszczalne żeby pacjenci mieli możliwość tylko raz w miesiącu zapisać się na badania USG.
Tłumaczenie, że ma to zapobiegać wydłużaniu kolejki oczekujących na badania jest zaskakujące.
Bulwersujące jest stwierdzenie, że skorzystają najbardziej potrzebujący. Skorzystają tylko ci, którym
pozostało jeszcze na tyle zdrowia żeby stać w kolejkach...
Nie miejcie pretensji do lekarzy, którzy ciężko pracują, tylko do fatalnego systemu i osób które
wydają absurdalne rozporządzenia!
Co do 3 średnich krajow... rozwiń
Avatar
be / 3 grudnia 2007 o 12:24
0
I oni chcą zarabiać 3 średnie krajowe niech się wcześniej ucywilizują i spowodują ,że człowiek w środku europy, za własne pieniądze i w XXI wieku nie będzie stał na mrozie w kolejkach jak bydło na marginesie to ktoś z kamerą powinien raniutko w zimie nakręcić ranne pokutowanie pod przychodnią przy ul. Centralnej
Avatar
henryk szczepanski / 3 grudnia 2007 o 10:21
0
To jeszcze nie wszystko czym może się Przychodnia pochwalić... Ostatnio chciałem zarejestrować, zonę do lekarza okulisty i otrzymałem informację, że niestety nie rejestrują, bo okulista nie przyjmuje w Przychodni, no że nie ma. Zadzwoniłem więc do Przychodni na Zielonej i tam pani w rejestracji, bez problemów zarejestrowała, żonę do lekarza. A wizyta była PILNA!!!. Udałem się więc rano po dokumentację medyczną żony do Przychodni na Centralnej, ponieważ była potrzebna dla lekarza w Allmedzie na Zielonej i przy okienku usłyszałem - nie damy?!! Dostałem informację, że muszę najpierw udać się do szpitala i tam w ewidencji powiedzieć, że chcę dokumentację żony i przy okazji karetka zawiezie kartę do szpitala, gdzie mi ją odpłatnie skserują i wydadzą. Zaznaczam, że "przy okazji" więc może to trwać i kilka dni, a karta była potrzebna już. I gdybym tak z pokorą rozmawiał i nie znał przepisów, to zapewne do dzisaj bym czekał na tę dokumentację.
To jeszcze nie wszystko czym może się Przychodnia pochwalić... Ostatnio chciałem zarejestrować, zonę do lekarza okulisty i otrzymałem informację, że niestety nie rejestrują, bo okulista nie przyjmuje w Przychodni, no że nie ma. Zadzwoniłem więc do Przychodni na Zielonej i tam pani w rejestracji, bez problemów zarejestrowała, żonę do lekarza. A wizyta była PILNA!!!. Udałem się więc rano po dokumentację medyczną żony do Przychodni na Centralnej, ponieważ była potrzebna dla lekarza w Allmedzie na Zielonej i przy okienku usłyszałem -... rozwiń
Avatar
Jujo / 3 grudnia 2007 o 08:16
0
To jest jawne zmuszanie pacjentów, aby badania robili prywatnie.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zmiana dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie

Zmiana dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie 0 0

Andrzej Sieńko został pełniącym obowiązki dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Prezes sieci Watchdog Polska dziś w Lubartowie i Lublinie

Prezes sieci Watchdog Polska dziś w Lubartowie i Lublinie 0 0

W poniedziałek o godz. 18 w Ratuszu Fundacja Wolności organizuje spotkanie z Szymonem Osowskim, prezesem Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Zbierają pieniądze na kontynuację budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem
film

Zbierają pieniądze na kontynuację budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem 0 0

Stowarzyszenie Wspólny Świat rozpoczyna kampanię informacyjną na rzecz pozyskania 1 proc. podatku. W spocie zachęca do tego aktor Krystian Wieczorek.

Trekking w Himalajach - spotkanie podróżnicze w Chatce Żaka
1 lutego 2019, 18:00

Trekking w Himalajach - spotkanie podróżnicze w Chatce Żaka 0 0

W piątek, 1 lutego o godz. 18 podróżniczka Magda Jończyk opowie w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) o wędrówkach po Himalajach.

Anonim pyta o koszt wyjazdów zagranicznych prezesa spółki komunalnej. Burmistrz czeka na wyniki audytu
Alarm 24

Anonim pyta o koszt wyjazdów zagranicznych prezesa spółki komunalnej. Burmistrz czeka na wyniki audytu 3 2

Anonimowy informator zawiadomił urzędników o serii wyjazdów służbowych prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Najdroższy wyjazd za który płacili podatnicy miał kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

W Izbicy eksperyment wypalił

W Izbicy eksperyment wypalił 1 1

W klubie z Izbicy już od kilku lat starają się grać swoimi zawodnikami. Efekt? Zdobywająca ligowe doświadczenie zdolna młodzież wsparta rutyniarzami odbierała punkty faworytom

Kierowca hondy wpadł w poślizg. Zderzył się z fordem

Kierowca hondy wpadł w poślizg. Zderzył się z fordem 0 0

Do wypadku doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim.

Charytatywnie na Uniwersytecie Medycznym
25 stycznia 2019, 17:00

Charytatywnie na Uniwersytecie Medycznym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza na charytatywny, karnawałowy koncert The Carnival Show!, który zostanie zorganizowany 25 stycznia o godz. 17 w Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4.

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Długi tydzień w Parkman" w DDK Węglin
7 lutego 2019, 18:00

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Długi tydzień w Parkman" w DDK Węglin 0 0

W czwartek, 7 lutego o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) wyświetlony zostanie film "Długi tydzień w Parkman".

Takiej blokady na przejściu granicznym nie pokona nawet rozpędzona ciężarówka

Takiej blokady na przejściu granicznym nie pokona nawet rozpędzona ciężarówka 0 1

Aby pokonać zainstalowane na przejściu granicznym zapory, trzeba by czołgu. Jest ich siedem i mają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa

Lubelskie: Zatrzymany Rosjanin podejrzany o handel materiałami wybuchowymi

Lubelskie: Zatrzymany Rosjanin podejrzany o handel materiałami wybuchowymi 6 3

Policja zatrzymała w Nałęczowie Rosjanina Romana K. Jest podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel bronią i materiałami wybuchowymi, wymuszenia oraz sprzedaż środków odurzających

Drugie miejsce Azotów Puławy w Piotrkowie Trybunalskim

Drugie miejsce Azotów Puławy w Piotrkowie Trybunalskim 0 0

Azoty Puławy zajęły drugie miejsce w rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim międzynarodowym turnieju towarzyskim

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Sitańcu. Utrudnienia między Zamościem a Krasnymstawem

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Sitańcu. Utrudnienia między Zamościem a Krasnymstawem 3 0

Dwa pojazdy zderzyły się ze sobą w Sitańcu koło Zamościa. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia na trasie pomiędzy Zamościem a Krasnymstawem

KOD będzie dziś protestował przed TVP Lublin. W porze "Wiadomości"

KOD będzie dziś protestował przed TVP Lublin. W porze "Wiadomości" 95 49

W poniedziałek o godz. 19.30 w kilku miastach Polski, w tym także w Lublinie odbędą się protesty przed siedzibami ośrodków Telewizji Polskiej.

Biała Podlaska: 17-latka zatrzymana. Miała woreczek z amfetaminą

Biała Podlaska: 17-latka zatrzymana. Miała woreczek z amfetaminą 0 2

17-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej odpowie za posiadanie narkotyków. Zatrzymano ją w okolicach dworca PKP

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!