Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 grudnia 2007 r.
18:27
Edytuj ten wpis

Chory system stawia w kolejce

0 7 A A

Przychodnia SPZOZ w Puławach raz w miesiącu pozwala pacjentom stanąć w kolejce i zarejestrować się na badanie USG.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Tłoczymy się wtedy jak bydło - skarżą się pacjenci. Zastępca dyrektora szpitala twierdzi, że to dobry system, bo dzięki niemu z badania korzystają tylko osoby, które tego naprawdę potrzebują. I zmian nie będzie.

Środa, 28 listopada. To wielki dzień w przychodni specjalistycznej SPZOZ przy ul. Centralnej. Tego jednego dnia w miesiącu odbywa się rejestracja na badania USG. Od świtu ustawia się sznureczek pacjentów. - Na oko było ponad 100 osób. To straszne, w jakich warunkach musimy stać, żeby dostać się do rejestracji - skarży się Janina Kowalska, emerytowana nauczycielka z Puław.

Ludzi byłoby mniej, gdyby rejestracja działała codziennie. - Skierowanie dostałam już na początku miesiąca. Od razu poszłam do rejestracji, ale zostałam odesłana na 28 listopada - dziwi się Kowalska.

Ale nie ona jedyna miała tego dnia problem. - Kiedy poszłam pod koniec października, zostałam odesłana. Tylko, że akurat w minioną środę nie mogłam się zwolnić z pracy i stanąć w kolejce do rejestracji. Wyszłam przed godz. 13, ale było już za późno - mówi Alicja I.

Próbowaliśmy sprawę wyjaśnić. Jednak jej kierowniczka Anna Szczytowska-Nowicka odmówiła komentarza tłumacząc, że rejestracja do radiologa jej nie podlega. Potwierdziła jednak, że miała kilka ustnych skarg na ten temat i że zwracała uwagę pracownikom rejestracji, aby te informacje przekazały kierownikowi radiologii.

Niestety, Jerzy Łączka, który jest kierownikiem Zakładu Diagnostyki Obrazowej, także nie chciał nam wytłumaczyć powodów rejestrowania pacjentów tylko raz w miesiącu. Powiedział jedynie, że zmiana systemu jest niemożliwa.

To samo pytanie postawiliśmy zastępcy dyrektora puławskiego szpitala. - Zgadzam się, że ten sposób rejestracji nie jest dobry. Ale żaden inny nie będzie lepszy - przekonuje Waldemar Gardias. - Gdybyśmy rejestrowali codziennie, utworzyłyby się kilkumiesięczne kolejki do badania. A tak raz w miesiącu przychodzą tylko ci, którzy naprawdę tego potrzebują. Poza tym, jak ktoś nie chce czekać w naszej przychodni, może zrobić badanie gdzie indziej.

Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe. Bo każdy gabinet USG ma umowy z określonymi przychodniami lekarzy rodzinnych. I pacjenci korzystający z publicznych przychodni albo leczący się w szpitalu skierowania dostają na ul. Centralną. - Dlatego teraz będę musiała pójść prywatnie - rozkłada ręce pani Alicja.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pirania / 9 grudnia 2007 o 20:36
0
ludzie porzytomnijcie!!!!
to cholerny dyrektor odpowiada za wszelkie niedogodności jakie Was spotykają. Odstosunkujcie sie od zwykłych doktorów. Nie mówię tu o ordynatorach i kierownikach klinik to zupełnie inna kasta!! Pan dyrektor w Puławach zarabia jakieś 10.000 na rękę , jego zastępca ( patałach zresztą ) niewiele mniej.
I Są ABSOLUTNIE BEZKARNI TAK SAMO ZRESZTą JAK ICH POPRZEDNICY, KUś, KRYSA, ORZEł, czy ktoś z tych "panów" odpowiedział za stan placówki - nigdy!!! chcecie pociągać nas zwykłych wyrobników do odpowiedzialności za nieudolność rządzących tą instytucją !!! To Ja mam myśleć jak was wszystkich popaprańców przyjąć !!! Za 1100 netto !! Pocałujecie niedługo nas wszystkich "wielkich doktorów" jak wam sie wydaje - centralnie w dupę !!!
ludzie porzytomnijcie!!!!
to cholerny dyrektor odpowiada za wszelkie niedogodności jakie Was spotykają. Odstosunkujcie sie od zwykłych doktorów. Nie mówię tu o ordynatorach i kierownikach klinik to zupełnie inna kasta!! Pan dyrektor w Puławach zarabia jakieś 10.000 na rękę , jego zastępca ( patałach zresztą ) niewiele mniej.
I Są ABSOLUTNIE BEZKARNI TAK SAMO ZRESZTą JAK ICH POPRZEDNICY, KUś, KRYSA, ORZEł, czy ktoś z tych "panów" odpowiedział za stan placówki - nigdy!!! chcecie poci... rozwiń
Avatar
Jędrol / 4 grudnia 2007 o 18:26
0
Kumpel wojtasa nie może zarabiać mniej niż on.Tw z całego PSL łączcie się.
Avatar
patrycja / 4 grudnia 2007 o 00:10
0
Jestem zaniepokojona co za cory kierownik pracowni usg wymyślił zapisy raz na miesiąc w puławach. Czy przypadkiem ten pan kierownik Ł.-a nie posiada swojego gabinetu z appparatem do usg?kiedyś miał. Ale jak wiadomo panu dyrktorowi SPZOZ z Puław nic się nie opłaca nawet leczyć ludzi...zaspokaja się datkami od gmin na bezzasadne remonty oddziałow, a stację dializ oddał - oddając 3 miliony złotych w prywatne rece - tak jak kiedyś w Lublinie na Kraśnickich
Avatar
spokojny / 3 grudnia 2007 o 22:32
0
To niedopuszczalne żeby pacjenci mieli możliwość tylko raz w miesiącu zapisać się na badania USG.
Tłumaczenie, że ma to zapobiegać wydłużaniu kolejki oczekujących na badania jest zaskakujące.
Bulwersujące jest stwierdzenie, że skorzystają najbardziej potrzebujący. Skorzystają tylko ci, którym
pozostało jeszcze na tyle zdrowia żeby stać w kolejkach...
Nie miejcie pretensji do lekarzy, którzy ciężko pracują, tylko do fatalnego systemu i osób które
wydają absurdalne rozporządzenia!
Co do 3 średnich krajowych... W styczniu wejdą przepisy o czasie pracy lekarzy. Już nie będa mogli pracować
setki godzin tygodniowo. Wtedy dopiero będzie problem. A jak połowy z nich zabraknie w szpitalach to nawet
nie będą musieli strajkowac żeby dostać 3 srednie.
To niedopuszczalne żeby pacjenci mieli możliwość tylko raz w miesiącu zapisać się na badania USG.
Tłumaczenie, że ma to zapobiegać wydłużaniu kolejki oczekujących na badania jest zaskakujące.
Bulwersujące jest stwierdzenie, że skorzystają najbardziej potrzebujący. Skorzystają tylko ci, którym
pozostało jeszcze na tyle zdrowia żeby stać w kolejkach...
Nie miejcie pretensji do lekarzy, którzy ciężko pracują, tylko do fatalnego systemu i osób które
wydają absurdalne rozporządzenia!
Co do 3 średnich krajow... rozwiń
Avatar
be / 3 grudnia 2007 o 12:24
0
I oni chcą zarabiać 3 średnie krajowe niech się wcześniej ucywilizują i spowodują ,że człowiek w środku europy, za własne pieniądze i w XXI wieku nie będzie stał na mrozie w kolejkach jak bydło na marginesie to ktoś z kamerą powinien raniutko w zimie nakręcić ranne pokutowanie pod przychodnią przy ul. Centralnej
Avatar
henryk szczepanski / 3 grudnia 2007 o 10:21
0
To jeszcze nie wszystko czym może się Przychodnia pochwalić... Ostatnio chciałem zarejestrować, zonę do lekarza okulisty i otrzymałem informację, że niestety nie rejestrują, bo okulista nie przyjmuje w Przychodni, no że nie ma. Zadzwoniłem więc do Przychodni na Zielonej i tam pani w rejestracji, bez problemów zarejestrowała, żonę do lekarza. A wizyta była PILNA!!!. Udałem się więc rano po dokumentację medyczną żony do Przychodni na Centralnej, ponieważ była potrzebna dla lekarza w Allmedzie na Zielonej i przy okienku usłyszałem - nie damy?!! Dostałem informację, że muszę najpierw udać się do szpitala i tam w ewidencji powiedzieć, że chcę dokumentację żony i przy okazji karetka zawiezie kartę do szpitala, gdzie mi ją odpłatnie skserują i wydadzą. Zaznaczam, że "przy okazji" więc może to trwać i kilka dni, a karta była potrzebna już. I gdybym tak z pokorą rozmawiał i nie znał przepisów, to zapewne do dzisaj bym czekał na tę dokumentację.
To jeszcze nie wszystko czym może się Przychodnia pochwalić... Ostatnio chciałem zarejestrować, zonę do lekarza okulisty i otrzymałem informację, że niestety nie rejestrują, bo okulista nie przyjmuje w Przychodni, no że nie ma. Zadzwoniłem więc do Przychodni na Zielonej i tam pani w rejestracji, bez problemów zarejestrowała, żonę do lekarza. A wizyta była PILNA!!!. Udałem się więc rano po dokumentację medyczną żony do Przychodni na Centralnej, ponieważ była potrzebna dla lekarza w Allmedzie na Zielonej i przy okienku usłyszałem -... rozwiń
Avatar
Jujo / 3 grudnia 2007 o 08:16
0
To jest jawne zmuszanie pacjentów, aby badania robili prywatnie.
Avatar
pirania / 9 grudnia 2007 o 20:36
0
ludzie porzytomnijcie!!!!
to cholerny dyrektor odpowiada za wszelkie niedogodności jakie Was spotykają. Odstosunkujcie sie od zwykłych doktorów. Nie mówię tu o ordynatorach i kierownikach klinik to zupełnie inna kasta!! Pan dyrektor w Puławach zarabia jakieś 10.000 na rękę , jego zastępca ( patałach zresztą ) niewiele mniej.
I Są ABSOLUTNIE BEZKARNI TAK SAMO ZRESZTą JAK ICH POPRZEDNICY, KUś, KRYSA, ORZEł, czy ktoś z tych "panów" odpowiedział za stan placówki - nigdy!!! chcecie pociągać nas zwykłych wyrobników do odpowiedzialności za nieudolność rządzących tą instytucją !!! To Ja mam myśleć jak was wszystkich popaprańców przyjąć !!! Za 1100 netto !! Pocałujecie niedługo nas wszystkich "wielkich doktorów" jak wam sie wydaje - centralnie w dupę !!!
ludzie porzytomnijcie!!!!
to cholerny dyrektor odpowiada za wszelkie niedogodności jakie Was spotykają. Odstosunkujcie sie od zwykłych doktorów. Nie mówię tu o ordynatorach i kierownikach klinik to zupełnie inna kasta!! Pan dyrektor w Puławach zarabia jakieś 10.000 na rękę , jego zastępca ( patałach zresztą ) niewiele mniej.
I Są ABSOLUTNIE BEZKARNI TAK SAMO ZRESZTą JAK ICH POPRZEDNICY, KUś, KRYSA, ORZEł, czy ktoś z tych "panów" odpowiedział za stan placówki - nigdy!!! chcecie poci... rozwiń
Avatar
Jędrol / 4 grudnia 2007 o 18:26
0
Kumpel wojtasa nie może zarabiać mniej niż on.Tw z całego PSL łączcie się.
Avatar
patrycja / 4 grudnia 2007 o 00:10
0
Jestem zaniepokojona co za cory kierownik pracowni usg wymyślił zapisy raz na miesiąc w puławach. Czy przypadkiem ten pan kierownik Ł.-a nie posiada swojego gabinetu z appparatem do usg?kiedyś miał. Ale jak wiadomo panu dyrktorowi SPZOZ z Puław nic się nie opłaca nawet leczyć ludzi...zaspokaja się datkami od gmin na bezzasadne remonty oddziałow, a stację dializ oddał - oddając 3 miliony złotych w prywatne rece - tak jak kiedyś w Lublinie na Kraśnickich
Avatar
spokojny / 3 grudnia 2007 o 22:32
0
To niedopuszczalne żeby pacjenci mieli możliwość tylko raz w miesiącu zapisać się na badania USG.
Tłumaczenie, że ma to zapobiegać wydłużaniu kolejki oczekujących na badania jest zaskakujące.
Bulwersujące jest stwierdzenie, że skorzystają najbardziej potrzebujący. Skorzystają tylko ci, którym
pozostało jeszcze na tyle zdrowia żeby stać w kolejkach...
Nie miejcie pretensji do lekarzy, którzy ciężko pracują, tylko do fatalnego systemu i osób które
wydają absurdalne rozporządzenia!
Co do 3 średnich krajowych... W styczniu wejdą przepisy o czasie pracy lekarzy. Już nie będa mogli pracować
setki godzin tygodniowo. Wtedy dopiero będzie problem. A jak połowy z nich zabraknie w szpitalach to nawet
nie będą musieli strajkowac żeby dostać 3 srednie.
To niedopuszczalne żeby pacjenci mieli możliwość tylko raz w miesiącu zapisać się na badania USG.
Tłumaczenie, że ma to zapobiegać wydłużaniu kolejki oczekujących na badania jest zaskakujące.
Bulwersujące jest stwierdzenie, że skorzystają najbardziej potrzebujący. Skorzystają tylko ci, którym
pozostało jeszcze na tyle zdrowia żeby stać w kolejkach...
Nie miejcie pretensji do lekarzy, którzy ciężko pracują, tylko do fatalnego systemu i osób które
wydają absurdalne rozporządzenia!
Co do 3 średnich krajow... rozwiń
Avatar
be / 3 grudnia 2007 o 12:24
0
I oni chcą zarabiać 3 średnie krajowe niech się wcześniej ucywilizują i spowodują ,że człowiek w środku europy, za własne pieniądze i w XXI wieku nie będzie stał na mrozie w kolejkach jak bydło na marginesie to ktoś z kamerą powinien raniutko w zimie nakręcić ranne pokutowanie pod przychodnią przy ul. Centralnej
Avatar
henryk szczepanski / 3 grudnia 2007 o 10:21
0
To jeszcze nie wszystko czym może się Przychodnia pochwalić... Ostatnio chciałem zarejestrować, zonę do lekarza okulisty i otrzymałem informację, że niestety nie rejestrują, bo okulista nie przyjmuje w Przychodni, no że nie ma. Zadzwoniłem więc do Przychodni na Zielonej i tam pani w rejestracji, bez problemów zarejestrowała, żonę do lekarza. A wizyta była PILNA!!!. Udałem się więc rano po dokumentację medyczną żony do Przychodni na Centralnej, ponieważ była potrzebna dla lekarza w Allmedzie na Zielonej i przy okienku usłyszałem - nie damy?!! Dostałem informację, że muszę najpierw udać się do szpitala i tam w ewidencji powiedzieć, że chcę dokumentację żony i przy okazji karetka zawiezie kartę do szpitala, gdzie mi ją odpłatnie skserują i wydadzą. Zaznaczam, że "przy okazji" więc może to trwać i kilka dni, a karta była potrzebna już. I gdybym tak z pokorą rozmawiał i nie znał przepisów, to zapewne do dzisaj bym czekał na tę dokumentację.
To jeszcze nie wszystko czym może się Przychodnia pochwalić... Ostatnio chciałem zarejestrować, zonę do lekarza okulisty i otrzymałem informację, że niestety nie rejestrują, bo okulista nie przyjmuje w Przychodni, no że nie ma. Zadzwoniłem więc do Przychodni na Zielonej i tam pani w rejestracji, bez problemów zarejestrowała, żonę do lekarza. A wizyta była PILNA!!!. Udałem się więc rano po dokumentację medyczną żony do Przychodni na Centralnej, ponieważ była potrzebna dla lekarza w Allmedzie na Zielonej i przy okienku usłyszałem -... rozwiń
Avatar
Jujo / 3 grudnia 2007 o 08:16
0
To jest jawne zmuszanie pacjentów, aby badania robili prywatnie.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 0 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 5 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 0 0

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 1

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 0

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 1

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 8 5

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 4

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 3

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

Wysokie wygrane w zaległych meczach bialskiej klasy okręgowej

Wysokie wygrane w zaległych meczach bialskiej klasy okręgowej 5 0

Zespoły rozegrały mecze zaległe z pierwszej kolejki

Ból zęba nocą? W Puławach nie pomogą

Ból zęba nocą? W Puławach nie pomogą 22 11

Służba zdrowia Pacjenci z powiatu puławskiego, którzy przez kilka miesięcy w nagłych przypadkach musieli jeździć do dentysty do innych powiatów, mogą już korzystać z doraźnej pomocy stomatologicznej na miejscu. Udziela jej jednak tylko jedna przychodnia - w Kazimierzu Dolnym.

Tatran nad przepaścią. Czeka ich ciężka wiosna

Tatran nad przepaścią. Czeka ich ciężka wiosna 8 2

Na koncie Tatrana Kraśniczyn zaledwie pięć punktów i ostatnia lokata po rundzie jesiennej

Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu. 25-latek sprawcą kolizji

Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu. 25-latek sprawcą kolizji 2 0

25-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego będzie odpowiadać przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień. Wczoraj rano mężczyzna spowodował kolizję drogową w miejscowości Rudzienko (powiat lubartowski).

Firma przewozowa w nietypowy sposób upamiętniła 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Firma przewozowa w nietypowy sposób upamiętniła 100. rocznicę odzyskania niepodległości 0 2

Na nietypowy sposób upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości wpadła bialska firma przewozowa Kociuk Logistics.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!