W środę upływa termin składania projektów do tegorocznego budżetu obywatelskiego w Puławach. Mieszkańcy mają czas do 15.30.
Mieszkańcy chcieliby m.in. wyremontować przychodnie rejonowe należące do SPZOZ. Inne projekty dotyczą remontów dróg, chodników i wiat przystankowych. Są też wnioski w sprawie zakupów sprzętu komputerowego dla miejskich szkół.
Grupa pracowników Zakładów Azotowych "Puławy” złożyła wniosek w sprawie modernizacji ścieżki rowerowej prowadzącej z miasta do fabryki. Ścieżka, która powstała kilkadziesiąt lat temu jest bardzo zniszczona. Miasto zaś do tej pory nie znalazło środków na jej remont. Wniosek pracowników Azotów ma w tym pomóc. - Ale rowerzyści z zakładów nie będą jedynymi użytkownikami - zastrzega Jerzy Sztejmiec, jeden z inicjatorów wniosku. - To ścieżka, którą spacerują całe rodziny, chodzą tamtędy osoby uprawiające nordic walking, korzystają z niej także biegacze - dodaje.
W sumie mieszkańcy będą mieli do podziału 1,7 mln zł: 500 tys. zł na projekty ogólnomiejskie i po 300 tys. zł na projekty dla każdego z czterech rejonów miasta.
W środę wnioski są przyjmowane do godz. 15.30 w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Puławy. Potem wszystkie zostaną zaopiniowane przez urzędników i do 30 lipca trafią do Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta. Do 20 sierpnia zostanie zatwierdzona ostateczna lista projektów. Głosowanie przez internet odbędzie się od 10 do 14 września, a potem od 17 do 21 września będzie można też głosować w sposób tradycyjny. Projekty z największą liczbą głosów zostaną włączone do przyszłorocznego budżetu Puław.
Przetarg na remont Poradni Onkologicznej z Pracownią Podawania Cytostatyków ogłosił już z kolei SPZOZ w Puławach. Ten projekt również zostanie sfinansowany dzięki głosom mieszkańców. Niedługo zacznie się też budowa chodnika przy ulicy zwyczajowo nazywanej Łazienną. - To ciąg pieszo-jezdny między ul. Piłsudskiego, a Staszica. Mamy już dokumentację, czekamy na pozwolenie na budowę - informuje Krzysztof Szczepański, dyrektor ZIM w Puławach.