Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 października 2016 r.
8:29

Co z uczestniczkami czarnego protestu w przedszkolu? "Musimy dać szansę na wytłumaczenie"

Autor: Zdjęcie autora kp rs
150 126 A A
Na fotografii wystąpiła cała żeńska kadra Miejskiego Przedszkola nr 8 w Puławach, łącznie z dyrektor placówki. W środę rano zdjęcie zniknęło z Facebooka
Na fotografii wystąpiła cała żeńska kadra Miejskiego Przedszkola nr 8 w Puławach, łącznie z dyrektor placówki. W środę rano zdjęcie zniknęło z Facebooka

Dzisiaj wiceprezydent Puław Ewa Wójcik zapozna się ze złożonymi na piśmie wyjaśnieniami Beaty Rysak, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 8 w Puławach w sprawie solidaryzowania się jego pracownic z uczestniczkami poniedziałkowego „czarnego protestu”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak pisaliśmy we wczorajszym wydaniu Dziennika Wschodniego, kobiety nie mogły wziąć wolnego, więc ubrały się do pracy na czarno, a jedna z nauczycielek zamieściła ich zdjęcie na oficjalnym profilu przedszkola na Facebooku. Zostało to odebrane przez przełożonych, jako udział w ogólnopolskim strajku kobiet przeciwko zaostrzaniu przepisów aborcyjnych.

– Placówka publiczna nie jest miejscem demonstracji poglądów i postaw osobistych – powiedziała nam wiceprezydent Wójcik.

Puławski ratusz nie ukrywa, że będzie wyciągać konsekwencje wobec „czarnych przedszkolanek”. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu dyrektorka przedszkola zostanie wezwana na rozmowę.

– Fakt, że pani dyrektor przygotowała pismo z wyjaśnieniami w tej sprawie, jest już wyciąganiem konsekwencji. Po zapoznaniu się z tym dokumentem, będę chciała z nią osobiście porozmawiać – mówi wiceprezydent Wójcik. – Musimy dać jej szansę na wytłumaczenie. Nie wiem, jaki będzie finał tej rozmowy.

Dyrektor Rysak podkreśliła, że w przedszkolu nie było żadnego protestu. – Zdjęcie zostało wykonane w godzinach popołudniowych. Dziewczyny po prostu pokazały swoją solidarność w tej sprawie – tłumaczyła Rysak i zapewniała, że publikacja wspólnego zdjęcia odbyła się poza jej wiedzą.

Komentarze 126

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jula / 9 października 2016 o 14:07
+1
a ci zwolennicy zakazu aborcji ile niepełnosprawnych dzieci z domu dziecka zaadoptopwali? tak z ciekawości pytam
Avatar
Krzysztof / 9 października 2016 o 13:05
+1
Przebrnąłem przez wszystkie Wasze wypowiedzi i muszę przyznać, że "najwięcej" miłości bliźniego wykazują zwolennicy zakazu aborcji. Schizofrenia?
Avatar
gość / 7 października 2016 o 22:40
+1
i jeszzcze dopiszę,że gratuluję paniom w tym przedszkolu...a władcy Ratusza niech się zastanowią...czy nie staną się pośmiewiskiem w Polsce...."a może.... zgłoszą do prokuratora żeby zbadano sprawę?/?/?"
Avatar
gość / 7 października 2016 o 22:32
+1
każdy ma prawo mieć swoje zdanie na dany temat a nikt nie powinien obrażac pań pracujących w tym przedszkolu....nikt też nie ma prawa narzucać w jaki strój mają być ubrane...chyba,że wymagane są mundurki lub służbowy uniform....
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 17:03
+1
Rozliczanie tych pań to jest dopiero polityczna rozgrywka. Pewne jest że gdyby panie zarządziły modlitwę za dzieci nienarodzone żaden radny pisowski nie krytykowałby ich. Hipokryzja.
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 09:39
+1
To górnicy robili zadymę w miejscu i w czasie pracy? Raczej nie. Kobietom należy się co najmniej reprymenda. W prywatnym czasie proszę bardzo, ale za publiczne pieniądze w publicznej placówce nie życzę sobie takich zachowań!
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 09:28
+1
Jak górnicy z Solidarności robili zadymę w Warszawie paląc opony, odpalając race i petardy to było jest wszystko OK. A jak przedszkolanki wyraziły swoją solidarność z protestującymi w ich imieniu i o ich prawa innymi kobietami to straszna afera! Panie Wójcik wstydź się pan. Wrażanie swoich poglądów jest podstawowym prawem obywatelskich w Demokratycznym Państwie, każdy kto to kwestionuje, ogranicza prawa obywatelskie. I jeszcze jedno: Brawo dziewczyny! Nie bójcie się - wszyscy jesteśmy z Wami !
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 09:27
+1
Brawo!!! A Pani Wójcik nie ma większych problemów???
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 09:19
+1
"Placówka publiczna nie jest miejscem demonstracji poglądów i postaw osobistych – powiedziała nam wiceprezydent Wójcik" W takim razie co robią w urzędach znaki przynależności religijnej?
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 09:08
+1
Brawo wspaniałe Panie!!!
Avatar
gosc1982 / 27 października 2016 o 15:40
0
Jak dobrze, ze są kobiety, które mają świadomość prawa do "własnego zdania". Bardzo Paniom dziękuję.
Avatar
Normalny / 15 października 2016 o 09:00
0
Jednego lewaka mniej i wroga chrześcijan. Zwolenniku zabijania niewinnych i nienarodzonych, I TAK NIGDY NIE BYŁEŚ CHRZEŚCIJANINEM, MAŁA STRATA JAK CIĘ NIE BĘDZIE!!!
Avatar
Gość / 15 października 2016 o 02:14
0
Przedszkolanki i nauczycielki ,mają pracę gdy są dzieci .A jak ich nie ma to nie ma pracy też .I one takie UCZONE są za aborcją czyli za mordowaniem nienarodzonych dzieci? Gdzie Sens,Rozum i Logika?
Avatar
harciuch / 10 października 2016 o 12:11
0
INTELIGENTNYM INACZEJ ja prosty człowiek tłumaczę:
Żałosny ANONIMIE, już w pierwszym zdaniu kłamiesz - nie jesteś prostym człowiekiem, jak piszesz, a PROSTAKIEM rozpoczynającym polemikę od chamskich uwag na temat urody "podsądnych". Dalsza dyskusja będzie miała sens, kiedy potrafisz i/lub zechcesz odróżnić od siebie "Nie karać kobiet za aborcję" od "Popierać aborcję, jako sposób na życie".
Avatar
no? / 10 października 2016 o 11:57
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Polska była jest i będzie krajem katolickim, obowiązuje konkordat a krzyże nikomu nie wadzą poza garstką czerwonych oszołomów.
To nie jest garstka i to nie są oszołomy. A chodzi o RÓWNOŚĆ - jeżeli już wiszą krzyże i manifestuje się katolickość, to w Polsce mieszkają i są OBYWATELAMI nie tylko katolicy. Tak więc wszędzie tam, gdzie w placówkach państwowych wiszą krzyże powinny być obecne symbole wszystkich wyznań, jakie są w Polsce zarejestrowane. W przeciwnym wypadku jest to wyróżnianie jednej religii, a więc równości nie ma. A to gwarantuje Konstytucja.
To nie jest garstka i to nie są oszołomy. A chodzi o RÓWNOŚĆ - jeżeli już wiszą krzyże i manifestuje się katolickość, to w Polsce mieszkają i są OBYWATELAMI nie tylko katolicy. Tak więc wszędzie tam, gdzie w placówkach państwowych wiszą krzyże powinny być obecne symbole wszystkich wyznań, jakie są w Polsce zarejestrowane. W przeciwnym wypadku jest to wyróżnianie jednej religii, a więc równości nie ma. A to gwarantuje Konstytucja. rozwiń
Avatar
Krzysztof / 10 października 2016 o 08:06
0
Ty, prosty człowieku. Sam jesteś inteligentny inaczej. Piszesz: " ktoś kto pracuje z małymi dziećmi i popiera zabijanie tych najmniejszych i niewinnych nie nadaje się do takiej pracy, takim zachowaniem sam siebie przekreśla. " Ktoś, kto chce mieć prawo wybory, czysto potencjalne, nie popiera, a jedynie chce móc sam rządzić swoim życiem. Politykom wara od naszego życia.Czy Wy wszyscy nie widzicie, że to socjalizm w nowej postaci? PRL też się wpieprzał wszędzie. Polacy w życiu nie nauczą sie mysleć:-( Poza tym pokaż swoje zdjęcie - ocenimy, czy Ty taki piękny jesteś, skoro krytykujesz urodę pań przedszkolanek...
Ty, prosty człowieku. Sam jesteś inteligentny inaczej. Piszesz: " ktoś kto pracuje z małymi dziećmi i popiera zabijanie tych najmniejszych i niewinnych nie nadaje się do takiej pracy, takim zachowaniem sam siebie przekreśla. " Ktoś, kto chce mieć prawo wybory, czysto potencjalne, nie popiera, a jedynie chce móc sam rządzić swoim życiem. Politykom wara od naszego życia.Czy Wy wszyscy nie widzicie, że to socjalizm w nowej postaci? PRL też się wpieprzał wszędzie. Polacy w życiu nie nauczą sie mysleć:-( Poza tym pokaż swoje zdję... rozwiń
Avatar
Krzysztof / 10 października 2016 o 08:02
0
" Z dziećmi nie powinny pracować osoby, które chcą mordować dzieci. " Zrozumcie wresZcie, że aborcja, to nie mordowanie dzieci. To przerwanie ciąży. Usunięcie zarodka, czy też początkowych faz płodu. Taka zygota nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, poza łonem matki, nie jest więc jeszcze dzieckiem. I druga sprawa - nie wierzę, że jakakolwiek kobieta przerywa ciążę dla własnego widzimisię, dla kaprysu, traktując to jako środek antykoncepcyjny po. Dla każdej z takich pań jest to na pewno potężna trauma, ale arbitralne podejście państwa do tematu, to debilizm. To jest sprawa matki i ewentualnie ojca tego potencjalnego dziecka. Niedługo PiS zacznie nam regulować pory wypróżnień... Wszak wpieprzają się już naprawdę do wszystkiego.
" Z dziećmi nie powinny pracować osoby, które chcą mordować dzieci. " Zrozumcie wresZcie, że aborcja, to nie mordowanie dzieci. To przerwanie ciąży. Usunięcie zarodka, czy też początkowych faz płodu. Taka zygota nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie, poza łonem matki, nie jest więc jeszcze dzieckiem. I druga sprawa - nie wierzę, że jakakolwiek kobieta przerywa ciążę dla własnego widzimisię, dla kaprysu, traktując to jako środek antykoncepcyjny po. Dla każdej z takich pań jest to na pewno potężna trauma, ale arbitralne... rozwiń
Avatar
Gość / 10 października 2016 o 05:30
0
INTELIGENTNYM INACZEJ ja prosty człowiek tłumaczę: 1) panie (o Boże jakie paskudne) włączyły się w akcję polityczną na terenie publicznej placówki oświatowej 2) panie pracują w placówce zajmującej się małymi, nieletnimi dziećmi, w tym kontekście angażowanie się w akcję popierającą zabijanie nienarodzonych dzieci jest karygodne i godne napiętnowania 3)ktoś kto pracuje z małymi dziećmi i popiera zabijanie tych najmniejszych i niewinnych nie nadaje się do takiej pracy, takim zachowaniem sam siebie przekreśla. Te panie wszystki epowinny być zwolnione w trybie natychmiastowym i mieć sądowy zakaz kontaktu z małymi dziećmi.
INTELIGENTNYM INACZEJ ja prosty człowiek tłumaczę: 1) panie (o Boże jakie paskudne) włączyły się w akcję polityczną na terenie publicznej placówki oświatowej 2) panie pracują w placówce zajmującej się małymi, nieletnimi dziećmi, w tym kontekście angażowanie się w akcję popierającą zabijanie nienarodzonych dzieci jest karygodne i godne napiętnowania 3)ktoś kto pracuje z małymi dziećmi i popiera zabijanie tych najmniejszych i niewinnych nie nadaje się do takiej pracy, takim zachowaniem sam siebie przekreśla. Te panie wszystki epowinny być zwol... rozwiń
Avatar
Polak / 10 października 2016 o 05:13
0
Sama się gwałć.
Avatar
Gość / 9 października 2016 o 22:45
0
Te baby sa wstretne na twarzy i maja podle wnetrze. Pulawski urzad miasta, Wykopac te lewackie wariatki.
Zobacz wszystkie komentarze 126

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 5 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Niespodzianki w finale biegów na 400 metrów

94 PZLA MP. Niespodzianki w finale biegów na 400 metrów 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 54 7

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.