Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 listopada 2018 r.
21:58

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

0 66 A A
W ostatnią sobotę rada miasta po raz ostatni spotkała się w starym składzie. Radni nowej kadencji spotkają się na sesji zaplanowanej na czwartek, 22 listopada<br />
W ostatnią sobotę rada miasta po raz ostatni spotkała się w starym składzie. Radni nowej kadencji spotkają się na sesji zaplanowanej na czwartek, 22 listopada
(fot. Radosław Szczęch)

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po wyborach samorządowych największym klubem w puławskiej radzie miasta pozostaje ten złożony z radnych Prawa i Sprawiedliwości (8 mandatów). O dwa miejsca mniej będzie liczył sobie klub „Samorządowców”, pięć miejsc otrzymają „Niezależni”, a dwa trafią do „Koalicji Samorządowej”.

Tym samym, PiS straci samodzielną większość, ale ze względu na swoją liczebność może liczyć na zachowania stanowiska przewodniczącego rady miasta. Z nieoficjalnych informacji wynika, że faworytką do tej funkcji jest obecnie pełniąca tę funkcję – Bożena Krygier.

Z uwagi na nowy układ sił do zmian może dojść na stanowiskach wiceprzewodniczących. Najprawdopodobniej PiS straci jedno miejsce (Ryszarda Ścibiora) na rzecz klubu „Niezależnych”. Ugrupowanie złożone niemal wyłącznie z samorządowych nowicjuszy, najpewniej postawi na swoją jedyną doświadczoną radną – Marzannę Pakułę.

Stanowisko zastępcy przewodniczącej zachować może natomiast powiększony, sześcioosobowy klub „Samorządowców” Janusza Grobla. Misji tej nie musi jednak kontynuować Elżbieta Szymańska. Jej miejsce może zająć np. Ewa Wójcik.

Wiele będzie zależało od tego, jak potoczą się rozmowy na linii PiS-Niezależni. Do takich rozmów wkrótce dojdzie, bo partia rządząca chce zachować miejsce w koalicji, zmieniając przy tym swojego partnera - z ugrupowania Janusza Grobla na klub Pawła Maja. Co prawda nowy prezydent miasta zarzeka się, że sztywnej koalicji zawierać nie zamierza, ale współpracy nie wyklucza. Warunkiem utworzenia takiego porozumienia może być zachowanie przez PiS stanowiska wiceprezydenta.

Zainteresowana jego objęciem może być Bożena Krygier, kandydatka tej partii do fotela prezydenta Puław. Problem w tym, że w czasie kampanii Maj zapowiadał, że Puławom wystarczy jeden wiceprezydent, a sam najchętniej zatrudniłby na nim zupełnie nową osobę - doświadczonego ekonomistę.

– Do czasu zakończenia rozmów, zarówno wewnątrz naszego klubu, jak i z innymi, nie będziemy tego komentowali – stwierdza Paweł Matras, z-ca szefa klubu PiS.

W miejsce Pawła Maja, który za niecałe dwa tygodnie obejmie stanowisko prezydenta Puław, do rady miasta wejdzie zdobywca drugiego miejsca na liście w czwartym okręgu. To 27-letni zdobywca zaledwie 77 głosów - Michał Zakrzewski.

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ewa / 13 listopada 2018 o 23:07
+22
Maj, nie zdradź swoich wyborców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak bym chciała pis, to bym na nich głosowała!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 o 22:21
+20
Niezależnie kto będzie w pakiecie, przecież wszyscy chcą pracować dla dobra miasta, po to tam są. Nie można tak dzielić ludzi i dokuczać p. Majowi. Ten człowiek wygrał wybory , należy mu dać swobodę wyboru a nie naciskać i jątrzyć. Przed nim ciężka praca!
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 o 22:14
+17
Niemożliwe jest rządzenie miastem bez koalicji i wsparcia rządów prezydenta odpowiednią ilością głosów radnych. Nie zdziwmy się więc posunięciami prezydenta elekta, bo na pierwszym miejscu musi mieć dobro miasta i jego mieszkańców, a nie oczekiwania "polityków" i "politykierów" którzy woleliby żeby Maj był osamotniony, a najlepiej dał ciała, żeby zrobić mu referendum i odsunąć od stanowiska.
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 06:05
+13
Jak można oczekiwać, że Maj nie zawrze koalicji? Byłby niepoważny. Ostatecznie by upadł razem z radą miasta, poza tym spowodowałoby to zły wizerunek miasta, nieustanna awantura, przegrywane głosowania, skończyłoby się referendum dotyczącym odwołania prezydenta. Nie głosowałem na elekta ale oczekuję działania, Puławy tracą mieszkańców, a nie bawienia się w wojenki i kompromitację.
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 o 22:16
+12
Majowi brakuje doświadczenia, pisowcy rozegrają go jak będą chcieli. Posady i Stanowiska.
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 o 22:06
+12
"Co prawda nowy prezydent miasta zarzeka się, że sztywnej koalicji zawierać nie zamierza, ale współpracy nie wyklucza" hahaha, wybraliście Maja, ale dostaniecie w pakiecie PiS :)
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 o 22:47
+10
Teraz to się zaczną wygibasy. Jeśli Maj ma trochę instynktu samozachowawczego to w życiu się do koalicji nie przyzna, ale wystarczy obserwować głosowania i wszystko stanie się jasne. Cena tego układu też w końcu wyjdzie na jaw.
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 o 22:25
+10
A tak obiecywał, że nie będzie koalicji. Taki sam kit jak wiceprezydent z konkursu
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 o 22:10
+10
Maj tyle razy w kampanii mówił, że nie będzie koalicji, że jego partią są mieszkańcy, ale już po kampanii... Rozmowy już pewnie trwają.
Avatar
Obserwator / 13 listopada 2018 o 23:43
+7
Widoki są dwa Maj ogarnie sie i dobrze to rozegra w koalicji lub cichej koalicji zrobi lepiej nam i porządek zrobi tam gdzie powinien..... Albo zagubi się i tylko na to czekają emeryci którzy nie odpuszcza i pokażą gdzie pieprz rośnie :-) 
Avatar
demografia / 18 listopada 2018 o 13:10
+1
Jak można oczekiwać, że Maj nie zawrze koalicji? Byłby niepoważny. Ostatecznie by upadł razem z radą miasta, poza tym spowodowałoby to zły wizerunek miasta, nieustanna awantura, przegrywane głosowania, skończyłoby się referendum dotyczącym odwołania prezydenta. Nie głosowałem na elekta ale oczekuję działania, Puławy tracą mieszkańców, a nie bawienia  się w wojenki i kompromitację.
 Starzy emeryci dzietność podniosą.Przy okazji 500 + dostaną.
Avatar
olo / 16 listopada 2018 o 07:30
+2
Oglądałem panią Bożenę Krygier w Debacie z Groblem. To jak "odpowiedziała" na pytanie o nowe inwestycje..... ale żenada. Zero do powiedzenia miała wg mnie....
Avatar
Gość / 15 listopada 2018 o 08:07
+1
Gdy ja widzę nie pracujących ludzi to chcę reformować Powiatowy Urząd Pracy, a głupek idzie reformować Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i mówi, że to Miejski Ośrodek Opieki Społecznej i mówi, że nie wszyscy psychicznie chorzy są psychicznie chorzy, tak samo mówi o upośledzonych, niepełnosprawnych i chorych Progi dochodowe w MOPS są niskie i nie wszyscy bezrobotni są z MOPS Coś czarno widzę tą nową koalicję
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 22:47
+1
A któremu Kezary Cruk (ciekawe czy system puści) dawał pieniądze?
Avatar
Cc / 14 listopada 2018 o 22:45
+2
CK ty zapladniasz sam swoje pszczoły i się pytasz czy one chcą? 
Avatar
Cc / 14 listopada 2018 o 22:38
+1
Szkoda że Tadek Zagórski już nie pisze. Byłoby ciekawie.
 Może Antka Macierewicza zapros
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 22:30
+1
Szkoda że Tadek Zagórski już nie pisze. Byłoby ciekawie.
Avatar
Cc / 14 listopada 2018 o 22:19
+1
Ja pamiętam jak w 89 roku kradles prąd z piwnicy Przelewales z gniazda od żarówki w reklamowej(walio fazą  na cały blok) podaj 1 nazwisko które tego nie potwierdzi
Avatar
Cc / 14 listopada 2018 o 22:08
+1
Panie CK Pan wkoło wszystkich oskarża 
Avatar
Gość / 14 listopada 2018 o 21:47
+1
Ha, ha. Coś milczą trolle majowi, no poza panem fanatykiem.
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020 0 0

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku?

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku? 16 18

Zapowiadany przez prezydenta remont ul. Zana nie został uwzględniony w tegorocznym planie zamówień Zarządu Dróg i Mostów. Nie ma tam również wzmianki o remoncie ul. Herberta, ani też o obiecanym poszerzeniu ul. Gęsiej i Jantarowej. Czy doczekamy się tego w bieżącym roku? Ratusz odpowiada wymijająco

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent 13 13

W niedzielną noc stacja pomiarowa przy ul. Obywatelskiej w Lublinie zanotowała, że po raz kolejny przekroczone zostały normy smogowe w Lublinie. Około godz. 21 wskazywały one 186 µg/m3.

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi?

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi? 2 3

Byli miejską ciepłownią, teraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie ma się także stać elektrownią. Wszystko za sprawą dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chełmska ciepłownia znalazła się wśród 41 firm w kraju, które dostały dofinansowania na projekty rozwojowe i ekologiczne.

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie
11 marca 2020, 19:00

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie 0 0

Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka) zaprasza na wyjątkowy koncert trio Pańta / Konrad / Kostov. Artyści będą promować płytę "Roots" 11 marca o godz. 19.

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti
11 marca 2020, 20:00

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti 0 0

11 marca o godz. 20 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) z nowym programem wystąpi stand-uper Błażej Krajewski.

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020 9 10

Do użytku oddane zostaną kolejne odcinki drogi S17 Lublin-Warszawa, trwa budowa S19 w kierunku Rzeszowa, ogłoszony ma być również przetarg na budowę obwodnicy Chełma. Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawił plany na 2020 rok.

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom 0 1

Ekipy z czołówki zaczynają tracić punkty, więc „czerwono-czarni” powinni to wykorzystać

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat 60 22

W wieku 46 lat zmarł Grzegorz Jędrejek, sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Urodzony w Puławach sędzia zmarł w niedzielę rano

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty 70 9

PKS Zamość zakończył działalność. Po ogłoszeniu upadłości spółka zawiesiła wykonywanie kursów na kilkunastu trasach

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt!
film

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt! 0 0

W sobotę Dawid Kubacki zwyciężył konkurs pucharu świata w Titisee-Neustadt, a w niedzielę zdołał powtórzyć swój sukces. Dzięki tej wygranej przedłużył fantastyczna passę - po raz ósmy z rzędu znalazł się na podium

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni 0 9

17 stycznia pracownicy Bogdanki otrzymali nagrody za bardzo dobre wyniki roczne. Niektórych dodatek może wynieść nawet 2 tys. zł.

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3 0 0

W meczu 18. kolejki LUK Politechnika Lublin przegrała 2:3 z KPS Siedlce. Była to trzecia z rzędu porażka podopiecznych trenera Macieja Kołodziejczyka, po której beniaminek stracił pozycję wicelidera

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane?
film

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane? 17 4

Tysiące leków dla pacjentów po przeszczepach nie trafia do potrzebujących. Trudno dostępne preparaty zalegają od kilku miesięcy w magazynach jednej z warszawskich aptek. Placówka została zamknięta w wyniku zmian w prawie farmaceutycznym a leki zamiast do chorych, trafią prawdopodobnie do utylizacji.

Bóle głowy i problemy z koncentracją. IMGW ostrzega: W poniedziałek Polska będzie w zasięgu rekordowo silnego wyżu

Bóle głowy i problemy z koncentracją. IMGW ostrzega: W poniedziałek Polska będzie w zasięgu rekordowo silnego wyżu 9 1

Nawet 1050 hPa może osiągnąć w poniedziałek ciśnienie atmosferyczne w całej Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że jutro możemy mieć m.in. problemy z koncentracją.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.