Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 grudnia 2016 r.
14:22

Dworzec kolejowy w Puławach już otwarty po przebudowie

Autor: Zdjęcie autora opr. rs
0 17 A A

Od poniedziałku podróżni mogą korzystać z nowego budynku dworca kolejowego Puławy Miasto. Okienka kasowe dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, a na ścianie zawisła duża, elektroniczna tablica z rozkładem przyjazdów i odjazdów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obiekt przeszedł gruntowną modernizację. Wyburzono część starego budynku i stworzono nowy układ funkcjonalno-użytkowy. Odnowiono elewację, pokrycie dachu, zamontowano nowe okna i drzwi. Radomska firma "Darco" wykonała rónież nowe przyłącza i instalacja wewnętrzne, a teren wokół dworca został uporządkowany. Znalazło się miejsce np. na stojaki rowerowe i małą architekturę.

Budynek jest monitorowany i przystosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wewnątrz znajdują się ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz mapa w języku Braille’a. Okienka kasowe mają obniżone blaty i są wyposażono w pętlę indukcyjną, która ułatwia komunikację osobom niedosłyszącym.

Prace kosztowały to ok. 2,7 mln zł netto. Inwestycja została sfinansowana ze środków PKP S.A. i budżetu państwa.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bonadea / 22 czerwca 2017 o 20:16
0
Ja w ogóle nie wiem po co był ten remont. Przecież tamten stary budynek był OK, wymagał drobnych remontów typu drzwi, nowe okienka, podłoga itp. Wyrzucone pieniądze - ale pewnie ktoś na tym skorzystał.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 22:06
0
Ten dworzec w ogóle nie jest przystosowany dla niepełnosprawnych nie wspominając już o matkach z wózkami. Nie licząc okienka w kasie i nowego wc, jest do d..y! Tam powinna być winda, bo to jest najważniejsze. Niby jak osoba na wózku albo matka z dzieckiem w wózku ma wjechać po schodach. Widać, że ten kto zlecił odnowienie dworca myślał tylko o sobie.
Avatar
olo / 21 grudnia 2016 o 12:37
0
Podpis napisał:
olo napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 A od polowy czerwca go zamkna...dobra zmiana.
Malkontenci wiecznie żywi.
Ale taka jest prawda... i to na 2 lata.
...dodam, że z tego co piszą na portalu LPU24.pl o otwartym dworcu, to w czasie tych 2 lat ma zaostać przebudowane przejście podziemne - z tego co zrozumiałem ma powstać odnoga do Alei Partyzantów i ma zostac zabudowana winda z założenia - dla osób niepełnosprawnych, czyli to nie jest tak, że przez te 2 lata nic tam nie będą robić --- w ramach modernizacji linii kolejowej nr 7 prace mają trwać dalej w odcinku przejścia podziemnego.
...dodam, że z tego co piszą na portalu LPU24.pl o otwartym dworcu, to w czasie tych 2 lat ma zaostać przebudowane przejście podziemne - z tego co zrozumiałem ma powstać odnoga do Alei Partyzantów i ma zostac zabudowana winda z założenia - dla osób niepełnosprawnych, czyli to nie jest tak, że przez te 2 lata nic tam nie będą robić --- w ramach modernizacji linii kolejowej nr 7 prace mają trwać dalej w odcinku przejścia podziemnego. rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 08:39
0
od razu mogli by wymienić grubą panią z okienka, ew przeszkolić w miłej obsłudze klienta.
Avatar
olo / 20 grudnia 2016 o 07:08
0
Podpis napisał:
olo napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 A od polowy czerwca go zamkna...dobra zmiana.
Malkontenci wiecznie żywi.
Ale taka jest prawda... i to na 2 lata.
No i co z tego? Mają wymieniać tory. Wy to chcielibyście wszystko jednym machem i najlepiej w 1 dzień coby utrudnierń nie było. A tak sie nie da. Dworzec wymienili teraz, bo środki akurat były. A tory wymienią od 2017 roku bo tak się wszystko w czasie ułożyło, zarówno technicznie jak i finansowo. To nie jest budowa ścieżki rowerowej tylko modernizacja trasy kolejowej na odcinku Warszawa-Lublin za wiele milionów złotych jak nie więcej. Weźcie się trochę ludzie ogarnijcie z myśleniem, a nie tylko narzekacie na okrągło że zamkną na 2 lata. Zamkną, tory wymienią i otworzą. Gdyby nie wymnienili torów to byśta narzekali że pociągi za wolno jeżdżą....
No i co z tego? Mają wymieniać tory. Wy to chcielibyście wszystko jednym machem i najlepiej w 1 dzień coby utrudnierń nie było. A tak sie nie da. Dworzec wymienili teraz, bo środki akurat były. A tory wymienią od 2017 roku bo tak się wszystko w czasie ułożyło, zarówno technicznie jak i finansowo. To nie jest budowa ścieżki rowerowej tylko modernizacja trasy kolejowej na odcinku Warszawa-Lublin za wiele milionów złotych jak nie więcej. Weźcie się trochę ludzie ogarnijcie z myśleniem, a nie tylko narzekacie na okrągło że zamkną ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 07:03
0
... a kasa czynna? Wie ktoś?
Avatar
Podpis / 19 grudnia 2016 o 20:20
0
olo napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A od polowy czerwca go zamkna...dobra zmiana.
Malkontenci wiecznie żywi.
Ale taka jest prawda... i to na 2 lata.
Avatar
olo / 19 grudnia 2016 o 19:30
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A od polowy czerwca go zamkna...dobra zmiana.
Malkontenci wiecznie żywi.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 19:10
0
Ciekaw jestem kiedy w końcu dworzec w Łukowie doczeka się remontu. Od czerwca Łuków chyba będzie największą pod względem ruchu stacją, bo 7 zamykana jest i objazd przez Łuków, a kas dalej nie czynne.
Avatar
mn / 19 grudnia 2016 o 17:46
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A od polowy czerwca go zamkna...dobra zmian
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zamknięcie torów to szkodliwy pomysł jeszcze kliki PO/ZSL. Wydano tyle miliardów, że można by wybudować nową linię po innej trasie. Ale zgodnie z panem POsłem: Ch#j z Polską wschodnią.
Avatar
Bonadea / 22 czerwca 2017 o 20:16
0
Ja w ogóle nie wiem po co był ten remont. Przecież tamten stary budynek był OK, wymagał drobnych remontów typu drzwi, nowe okienka, podłoga itp. Wyrzucone pieniądze - ale pewnie ktoś na tym skorzystał.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 22:06
0
Ten dworzec w ogóle nie jest przystosowany dla niepełnosprawnych nie wspominając już o matkach z wózkami. Nie licząc okienka w kasie i nowego wc, jest do d..y! Tam powinna być winda, bo to jest najważniejsze. Niby jak osoba na wózku albo matka z dzieckiem w wózku ma wjechać po schodach. Widać, że ten kto zlecił odnowienie dworca myślał tylko o sobie.
Avatar
olo / 21 grudnia 2016 o 12:37
0
Podpis napisał:
olo napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 A od polowy czerwca go zamkna...dobra zmiana.
Malkontenci wiecznie żywi.
Ale taka jest prawda... i to na 2 lata.
...dodam, że z tego co piszą na portalu LPU24.pl o otwartym dworcu, to w czasie tych 2 lat ma zaostać przebudowane przejście podziemne - z tego co zrozumiałem ma powstać odnoga do Alei Partyzantów i ma zostac zabudowana winda z założenia - dla osób niepełnosprawnych, czyli to nie jest tak, że przez te 2 lata nic tam nie będą robić --- w ramach modernizacji linii kolejowej nr 7 prace mają trwać dalej w odcinku przejścia podziemnego.
...dodam, że z tego co piszą na portalu LPU24.pl o otwartym dworcu, to w czasie tych 2 lat ma zaostać przebudowane przejście podziemne - z tego co zrozumiałem ma powstać odnoga do Alei Partyzantów i ma zostac zabudowana winda z założenia - dla osób niepełnosprawnych, czyli to nie jest tak, że przez te 2 lata nic tam nie będą robić --- w ramach modernizacji linii kolejowej nr 7 prace mają trwać dalej w odcinku przejścia podziemnego. rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 08:39
0
od razu mogli by wymienić grubą panią z okienka, ew przeszkolić w miłej obsłudze klienta.
Avatar
olo / 20 grudnia 2016 o 07:08
0
Podpis napisał:
olo napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 A od polowy czerwca go zamkna...dobra zmiana.
Malkontenci wiecznie żywi.
Ale taka jest prawda... i to na 2 lata.
No i co z tego? Mają wymieniać tory. Wy to chcielibyście wszystko jednym machem i najlepiej w 1 dzień coby utrudnierń nie było. A tak sie nie da. Dworzec wymienili teraz, bo środki akurat były. A tory wymienią od 2017 roku bo tak się wszystko w czasie ułożyło, zarówno technicznie jak i finansowo. To nie jest budowa ścieżki rowerowej tylko modernizacja trasy kolejowej na odcinku Warszawa-Lublin za wiele milionów złotych jak nie więcej. Weźcie się trochę ludzie ogarnijcie z myśleniem, a nie tylko narzekacie na okrągło że zamkną na 2 lata. Zamkną, tory wymienią i otworzą. Gdyby nie wymnienili torów to byśta narzekali że pociągi za wolno jeżdżą....
No i co z tego? Mają wymieniać tory. Wy to chcielibyście wszystko jednym machem i najlepiej w 1 dzień coby utrudnierń nie było. A tak sie nie da. Dworzec wymienili teraz, bo środki akurat były. A tory wymienią od 2017 roku bo tak się wszystko w czasie ułożyło, zarówno technicznie jak i finansowo. To nie jest budowa ścieżki rowerowej tylko modernizacja trasy kolejowej na odcinku Warszawa-Lublin za wiele milionów złotych jak nie więcej. Weźcie się trochę ludzie ogarnijcie z myśleniem, a nie tylko narzekacie na okrągło że zamkną ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 07:03
0
... a kasa czynna? Wie ktoś?
Avatar
Podpis / 19 grudnia 2016 o 20:20
0
olo napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A od polowy czerwca go zamkna...dobra zmiana.
Malkontenci wiecznie żywi.
Ale taka jest prawda... i to na 2 lata.
Avatar
olo / 19 grudnia 2016 o 19:30
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A od polowy czerwca go zamkna...dobra zmiana.
Malkontenci wiecznie żywi.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2016 o 19:10
0
Ciekaw jestem kiedy w końcu dworzec w Łukowie doczeka się remontu. Od czerwca Łuków chyba będzie największą pod względem ruchu stacją, bo 7 zamykana jest i objazd przez Łuków, a kas dalej nie czynne.
Avatar
mn / 19 grudnia 2016 o 17:46
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A od polowy czerwca go zamkna...dobra zmian
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zamknięcie torów to szkodliwy pomysł jeszcze kliki PO/ZSL. Wydano tyle miliardów, że można by wybudować nową linię po innej trasie. Ale zgodnie z panem POsłem: Ch#j z Polską wschodnią.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To pierwszy bankomat tego typu w Polsce. "Pracownicy austriackiej firmy byli zaskoczeni..."

To pierwszy bankomat tego typu w Polsce. "Pracownicy austriackiej firmy byli zaskoczeni..." 0 0

Końskowola Mieszkańcy mogą już korzystać z jednego z najnowcześniejszych modeli bankomatów w Polsce. Urządzenie zamontowano przy ul. Pożowskiej na zlecenie miejscowego Banku Spółdzielczego. Kolejny sprzęt tego rodzaju trafi na Rynek w Kazimierzu Dolnym. Maszyna umożliwia wpłaty i wypłaty gotówki.

Sylwester miejski 2018/19 w Lublinie: Już wiemy, kto wystąpi

Sylwester miejski 2018/19 w Lublinie: Już wiemy, kto wystąpi 13 2

Znamy szczegóły plenerowej imprezy sylwestrowej, która tym razem będzie zorganizowana na dwóch scenach ustawionych na końcach deptaka Krakowskiego Przedmieścia. Z jednej strony wystąpią DJ-e z Litwy, z drugiej znani już w Lublinie rodzimi muzycy. Okazuje się, że będzie też trzecia, ze sztukmistrzami

Prapremiera polska spektaklu "Marleni" Teatru Starego
12 stycznia 2019, 12:00

Prapremiera polska spektaklu "Marleni" Teatru Starego 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 w Teatrze Starym odbędzie się uroczysta prapremiera polska spektaklu Marleni na podstawie sztuki Thei Dorn. Przedstawienie reżyseruje Mikołaj Grabowski.

Sąsiadka zamieniła ich życie w horror. Lokatorzy wyprowadzają się
film

Sąsiadka zamieniła ich życie w horror. Lokatorzy wyprowadzają się 0 2

Jeden z bloków w podwarszawskim Karczewie wyludnia się. Lokatorzy wyprowadzają się, bo nie chcą żyć z uciążliwą sąsiadką. Dlaczego od lat nikt nie potrafi rozwiązać problemu?

25 lat politologii UMCS. Uniwersytet podpisał umowę na budowę nowej siedziby
galeria

25 lat politologii UMCS. Uniwersytet podpisał umowę na budowę nowej siedziby 12 4

Chyba najmilszą niespodziankę władzom Wydziału Politologii UMCS w Lublinie, jego pracownikom i studentom przygotował rektor tej uczelni prof. Stanisław Michałowski. – Dwa dni temu podpisaliśmy z firmą Warbud umowę na budowę nowej siedziby wydziału – oznajmił w piątek rektor podczas uroczystości 25-lecia Wydziału Politologii.

"Lubelskie drogi do wolności". Wystawa na dworcu [zdjęcia]
galeria

"Lubelskie drogi do wolności". Wystawa na dworcu [zdjęcia] 0 0

40 prac uczniów z całego województwa wyróżniono w konkursie plastycznym „lubelskie drogi do Wolności” zorganizowanym przez spółkę Lubelskie Dworce.

By zupa była niedroga. UMCS chce wskrzesić swoją dawną stołówkę

By zupa była niedroga. UMCS chce wskrzesić swoją dawną stołówkę 49 5

Największa lubelska uczelnia postanowiła wskrzesić zamkniętą przed laty stołówkę. Chcieli tego sami studenci, którzy prosili o miejsce, gdzie będą mogli zjeść tanio, smacznie i jeszcze raz tanio. Rektor UMCS obiecał, że stołówka powróci i właśnie zabiera się za remont budynku przy Langiewicza, choć nie jest to łatwe

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30 0 0

Kibice w hali Globus będą mogli po raz pierwszy obejrzeć w akcji Joe Thomassona

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia] 1 4

16-metrowa choinka stanęła w piątek na placu przed pedetem, tuż przy szopce.

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo]
galeria
film

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo] 64 8

Zasada jest prosta: masz za dużo jedzenia, możesz je tu przynieść. Chcesz coś wziąć, to po prostu bierzesz. Za nic nie musisz płacić, ani nikogo pytać o zgodę. Samoobsługowa Jadłodzielnia działa od piątku na targowisku przy al. Tysiąclecia w Lublinie.