Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 września 2020 r.
15:40

Otwarta wojna radnych PiS z prezydentem. "Czy mam się tutaj oblać benzyną i podpalić?"

46 10 A A
Stara sala gimnastyczna SP nr 3 przy ul. Jaworowej pamięta lata 60-te ubiegłego wieku.
Stara sala gimnastyczna SP nr 3 przy ul. Jaworowej pamięta lata 60-te ubiegłego wieku. (fot. UM Puławy)

Budowa sali gimnastycznej i boisk dla SP nr 3 im. Jana Brzechwy to jedno z ważniejszych zadań miejskich zaplanowanych w Puławach. Z impetem wystartowała za to polityczna wojenka o to, czyją zasługą ma być powstanie tej inwestycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 

Ostatnia sesja RM dowiodła, że koalicja pomiędzy prezydentem Pawłem Majem, a klubem PiS to zamierzchła przeszłość. Tym razem poszło o sprawę, której początkowo miało nie być w porządku obrad. O budowę nowych obiektów sportowych dla "Trójki".

Przypominamy, że to szkoła, która jako jedyna została ze starymi boiskami i halą pamiętającą lata 60-te XX wieku. O nowych obiektach dla tej placówki w Puławach mówi się od lat.

Czas ma znaczenie także z innego powodu - kończącej się ważności projektu nowej hali sportowej przy ul. Jaworowej. Dlatego, zgodnie z aktualnym planem, jak zapewnia prezydent Paweł Maj, a także szef Wydziału Rozwoju Miasta, Robert Domański, jej budowa ma ruszyć w przyszłym roku. Szacowany koszt hali i boisk to kilkanaście milionów złotych.

To dużo, dlatego miasto stara się o dotację z ministerstwa sportu. Wniosek o blisko 2,5 mln zł wysłano już do Warszawy. 

Podpalanie benzyną

Radni klubu PiS nie chcieli jednak spokojnie czekać na możliwość wpisania budowy obiektów do budżetu na przyszły rok. Postanowili upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - zaakcentować swoją determinację w dążeniu do powstania sali gimnastycznej i wykorzystać promesę od premiera Mateusza Morawieckiego (mimo tego, że te środki miały trafić na budowę dużej hali sportowej przy Lubelskiej). W tym celu zaprosili na sesję przedstawicieli środowiska szkolnego, by na ich oczach odrzucić uchwałę o zmianach w budżecie miasta na rok 2020 oraz idące za nimi korekty planu finansowego Skasowali tym samym szereg wydatków, m.in. Erasmusa, podręczniki dla dzieci, podwyżki dla nauczycieli, program "Maluch+", a nawet 11 mln zł z promesy.

- To jest świadome lub nieświadome, wynikające z głupoty, niszczenie miasta. Co wy państwo robicie? W imię czego to robicie? Dostaliście moje zapewnienie, że hala będzie robiona zgodnie z prognozami. Czego jeszcze chcecie - dopytywał prezydent Paweł Maj. - Czy mam się tutaj oblać benzyną i podpalić, żebyście przyjęli tę uchwałę - mówił zirytowany, ale jego argumenty na niewiele się zdały.

Legislacyjny falstart

Po zakończeniu wywracania pomysłów prezydenta oraz pracowników Ratusza na lewą stronę, przewodnicząca rady miasta, Bożena Krygier (PiS) wyciągnęła asa z rękawa, jakim miał być projekt autorskiej uchwały o zabezpieczeniu na salę gimnastyczną środków z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Szybko wyszło jednak na jaw, że dokument zawiera liczne błędy, na które uwagę zwrócił m.in. radca prawny Ratusza, Ernest Stolar. Z kolei radna Marzanna Pakuła (Niezależni) dokument oceniła, jako pisany na kolanie bubel, a potajemne zaproszenie na sesję osób z "Trójki" nazwała "socjomanipulacją". W podobnym tonie wypowiedział się radny Waldemar Kowalczyk (Koalicja Samorządowa), który całe zamieszanie wywołane przez klub PiS nazwał "politycznym marketingiem".

W obliczu narastających wątpliwości o jakość przedłożonego radnym (ustnie) w ostatniej chwili projektu, przewodnicząca rady, Bożena Krygier (PiS), zrezygnowała z jego dalszego procedowania. Wrócić należało zatem do pierwotnych uchwał przygotowanych przez Urząd Miasta. Pomocną dłoń w kierunku wyraźnie zmieszanych radnych z PiS pomogła propozycja byłego prezydenta, Janusza Grobla. Ten zasugerował możliwość zabezpieczenia pewnej sumy na budowę hali jeszcze w obecnym roku. - Potrzeba tutaj dobrej woli - podkreślał radny.

Odrzucone uchwały wracają

Czasu na wprowadzanie szczegółowych zmian było niewiele, ale urzędnikom udało się opracować kompromisowe rozwiązanie. W jego ramach nowe uchwały miały przywrócić wszystkie odrzucone uprzednio przez opozycję zmiany w budżecie, łącznie z wykorzystaniem promesy na halę przy ul. Lubelskiej. Z jedną różnicą. Dla "Trójki" przewidziano symboliczne 100 tys. zł jako przesunięcie z rezerwy budżetowej. Pomysł zaakceptowano. Za przyjęciem uchwał w tym kształcie opowiedziała się cała rada miasta.

Szansa na to, że pieniądze te zostaną w tym roku wydane są niewielkie. Przydać mogą się one jedynie to planowanej aktualizacji projektu hali (na jej dachu mogłyby znaleźć się panele fotowoltaiczne). Sama budowa nowej hali dla SP nr 3 ma natomiast rozpocząć się w połowie przyszłego roku i potrwać do jesieni roku 2022.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Filemona / 26 września 2020 r. o 17:51
+71
Poziom przewodniczącej Bozeny Krygierowej powoduje wiele wątpliwości wobec właściwego kształcenia naszych dzieci. Nawołuje do strefy wolnych szkół od pulawskich miernych i szkodliwych działaczy PiS! 
Avatar
roger / 26 września 2020 r. o 20:28
+49
Radni PIS razem radnymi Grobla w punkcie sesji skasowali  szereg wydatków, m.in. Erasmusa, podręczniki dla dzieci, podwyżki dla nauczycieli, program "Maluch+"? Nawet 11 mln zł z promesy od Morawieckiego!!!!!???????? Brak słów. Horror
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 września 2020 r. o 16:15
+43
Jeszcze nic nie ma a już chcą być zasłużonymi...
Avatar
OPUSDEI / 26 września 2020 r. o 17:23
+39
Jak widać Puławy to nie tylko strefa wolna od LGBT, ale też strefa wolna od inteligencji. Gratuluję, robi się coraz ciekawiej. Miasta partnerskie z Puław zrezygnowały, zapowiadani inwestorzy wycofali się, bezrobocie już w Puławach rośnie, młodzi uciekają, ale wojenki partyjne i ideologiczne Radni PiS prowadzą pierwszorzędnie. W Puławach zaczęli od dyskryminacji mniejszości romskiej, później LGBT, co następne? Może zaczniecie dyskryminować kolejną mniejszość, tych którzy skończyli coś więcej jak podstawówkę... zaorać was i waszą strefę
Avatar
SwitaJacek / 27 września 2020 r. o 08:49
+21
Kasa na poprawę bublu Grobla i Wojvikowej była w projekcie, ale oczywiście radni wiedzą lepiej.
Avatar
SwitaJacek / 27 września 2020 r. o 08:30
+20
Dlaczego oskarżenia idą tylko w stosunku do radnych PIS i Grobla ? Jak zagłosowali Mariusz Cytryński i Waldemar Kowalczyk (Koalicja Samorządowa)? Czy obydwaj Panowie nie ulegli  "politycznemu marketingowi" o który  radny Kowalczyk tak oskarża klub PiS?
 Oni tylko się wstrzymują... Bezradni. 
Avatar
elaric / 27 września 2020 r. o 08:24
+9
Dlaczego oskarżenia idą tylko w stosunku do radnych PIS i Grobla ? Jak zagłosowali Mariusz Cytryński i Waldemar Kowalczyk (Koalicja Samorządowa)? Czy obydwaj Panowie nie ulegli "politycznemu marketingowi" o który radny Kowalczyk tak oskarża klub PiS?
Avatar
pulawiak00 / 26 września 2020 r. o 18:22
+8
Jak widać Puławy to nie tylko strefa wolna od LGBT, ale też strefa wolna od inteligencji. Gratuluję, robi się coraz ciekawiej. Miasta partnerskie z Puław zrezygnowały, zapowiadani inwestorzy wycofali się, bezrobocie już w Puławach rośnie, młodzi uciekają, ale wojenki partyjne i ideologiczne Radni PiS prowadzą pierwszorzędnie. W Puławach zaczęli od dyskryminacji mniejszości romskiej, później LGBT, co następne? Może zaczniecie dyskryminować kolejną mniejszość, tych którzy skończyli coś więcej jak podstawówkę... zaorać was i waszą strefę
 Czyli mam rozumieć, że jeśli człowiek narodowości romskiej łamie nagminnie prawo drogowe i Policja, która jest od pilnowania porządku oraz wyłapywania piratów drogowych, nic z nimi nie robi to jest w porządku? Gdzie tu Prawa Człowieka? Mieszkańcy miasta Puławy mają prawo czuć się bezpieczni w mieście. Ale jak widzę, co wyprawiają Romowie, to strach wyjść na przejście w nocy. Mam tu również na myśli ostatni wypadek z udziałem osobnika mniejszości romskiej. Dzięki Bogu nikomu nic się nie stało.
 Czyli mam rozumieć, że jeśli człowiek narodowości romskiej łamie nagminnie prawo drogowe i Policja, która jest od pilnowania porządku oraz wyłapywania piratów drogowych, nic z nimi nie robi to jest w porządku? Gdzie tu Prawa Człowieka? Mieszkańcy miasta Puławy mają prawo czuć się bezpieczni w mieście. Ale jak widzę, co wyprawiają Romowie, to strach wyjść na przejście w nocy. Mam tu również na myśli ostatni wypadek z udziałem osobnika mniejszości romskiej. Dzięki Bogu nikomu nic się nie stało. rozwiń
Avatar
aromek7 / 27 września 2020 r. o 08:39
-8
Kiedy zostanie dokonany porządek z alejkami na Skwerze Niepodległości, nadal po deszczu nie sposób przejść, tonie się w błocie. Prezydent Maj jako radny podnosił ten temat. Kiedy realizacja? Od wyborów w '18 mijają 2 lata już. Dalej, dlaczego dworzec PKS stoi zupełnie pusty, a jest własnością miasta Puławy, nie jest wykorzystany, przecież powinno się tam uruchomić przynajmniej ubikacje, może bar, poczekalnie, podróżni nie mogą skorzystać z toalety, stoją na ulicy Wojska Polskiego, na przystanku, w śniegu, deszczu, skwarze, itp, itd Kiedy działania i jakieś pomysły prezydenta Maja?
Kiedy zostanie dokonany porządek z alejkami na Skwerze Niepodległości, nadal po deszczu nie sposób przejść, tonie się w błocie. Prezydent Maj jako radny podnosił ten temat. Kiedy realizacja? Od wyborów w '18 mijają 2 lata już. Dalej, dlaczego dworzec PKS stoi zupełnie pusty, a jest własnością miasta Puławy, nie jest wykorzystany, przecież powinno się tam uruchomić przynajmniej ubikacje, może bar, poczekalnie, podróżni nie mogą skorzystać z toalety, stoją na ulicy Wojska Polskiego, na przystanku, w śniegu, deszczu, skwarze, itp, itd Kiedy d... rozwiń
Avatar
aromek7 / 27 września 2020 r. o 08:23
-27
Prezydent Grobel to, prezydent Grobel tamto... Już prawie dwa lata kadencji prezydenta Maja, czas na rozliczanie następcy, radny Maj zapewniał o świetlanej przyszłości, nieustannie wszystkich krytykował - a jakie są efekty? Referendum w sprawie odwołania prezydenta Maja jest konieczne.
Avatar
SwitaJacek / 27 września 2020 r. o 08:49
+21
Kasa na poprawę bublu Grobla i Wojvikowej była w projekcie, ale oczywiście radni wiedzą lepiej.
Avatar
aromek7 / 27 września 2020 r. o 08:39
-8
Kiedy zostanie dokonany porządek z alejkami na Skwerze Niepodległości, nadal po deszczu nie sposób przejść, tonie się w błocie. Prezydent Maj jako radny podnosił ten temat. Kiedy realizacja? Od wyborów w '18 mijają 2 lata już. Dalej, dlaczego dworzec PKS stoi zupełnie pusty, a jest własnością miasta Puławy, nie jest wykorzystany, przecież powinno się tam uruchomić przynajmniej ubikacje, może bar, poczekalnie, podróżni nie mogą skorzystać z toalety, stoją na ulicy Wojska Polskiego, na przystanku, w śniegu, deszczu, skwarze, itp, itd Kiedy działania i jakieś pomysły prezydenta Maja?
Kiedy zostanie dokonany porządek z alejkami na Skwerze Niepodległości, nadal po deszczu nie sposób przejść, tonie się w błocie. Prezydent Maj jako radny podnosił ten temat. Kiedy realizacja? Od wyborów w '18 mijają 2 lata już. Dalej, dlaczego dworzec PKS stoi zupełnie pusty, a jest własnością miasta Puławy, nie jest wykorzystany, przecież powinno się tam uruchomić przynajmniej ubikacje, może bar, poczekalnie, podróżni nie mogą skorzystać z toalety, stoją na ulicy Wojska Polskiego, na przystanku, w śniegu, deszczu, skwarze, itp, itd Kiedy d... rozwiń
Avatar
SwitaJacek / 27 września 2020 r. o 08:30
+20
Dlaczego oskarżenia idą tylko w stosunku do radnych PIS i Grobla ? Jak zagłosowali Mariusz Cytryński i Waldemar Kowalczyk (Koalicja Samorządowa)? Czy obydwaj Panowie nie ulegli  "politycznemu marketingowi" o który  radny Kowalczyk tak oskarża klub PiS?
 Oni tylko się wstrzymują... Bezradni. 
Avatar
elaric / 27 września 2020 r. o 08:24
+9
Dlaczego oskarżenia idą tylko w stosunku do radnych PIS i Grobla ? Jak zagłosowali Mariusz Cytryński i Waldemar Kowalczyk (Koalicja Samorządowa)? Czy obydwaj Panowie nie ulegli "politycznemu marketingowi" o który radny Kowalczyk tak oskarża klub PiS?
Avatar
aromek7 / 27 września 2020 r. o 08:23
-27
Prezydent Grobel to, prezydent Grobel tamto... Już prawie dwa lata kadencji prezydenta Maja, czas na rozliczanie następcy, radny Maj zapewniał o świetlanej przyszłości, nieustannie wszystkich krytykował - a jakie są efekty? Referendum w sprawie odwołania prezydenta Maja jest konieczne.
Avatar
roger / 26 września 2020 r. o 20:28
+49
Radni PIS razem radnymi Grobla w punkcie sesji skasowali  szereg wydatków, m.in. Erasmusa, podręczniki dla dzieci, podwyżki dla nauczycieli, program "Maluch+"? Nawet 11 mln zł z promesy od Morawieckiego!!!!!???????? Brak słów. Horror
Avatar
pulawiak00 / 26 września 2020 r. o 18:22
+8
Jak widać Puławy to nie tylko strefa wolna od LGBT, ale też strefa wolna od inteligencji. Gratuluję, robi się coraz ciekawiej. Miasta partnerskie z Puław zrezygnowały, zapowiadani inwestorzy wycofali się, bezrobocie już w Puławach rośnie, młodzi uciekają, ale wojenki partyjne i ideologiczne Radni PiS prowadzą pierwszorzędnie. W Puławach zaczęli od dyskryminacji mniejszości romskiej, później LGBT, co następne? Może zaczniecie dyskryminować kolejną mniejszość, tych którzy skończyli coś więcej jak podstawówkę... zaorać was i waszą strefę
 Czyli mam rozumieć, że jeśli człowiek narodowości romskiej łamie nagminnie prawo drogowe i Policja, która jest od pilnowania porządku oraz wyłapywania piratów drogowych, nic z nimi nie robi to jest w porządku? Gdzie tu Prawa Człowieka? Mieszkańcy miasta Puławy mają prawo czuć się bezpieczni w mieście. Ale jak widzę, co wyprawiają Romowie, to strach wyjść na przejście w nocy. Mam tu również na myśli ostatni wypadek z udziałem osobnika mniejszości romskiej. Dzięki Bogu nikomu nic się nie stało.
 Czyli mam rozumieć, że jeśli człowiek narodowości romskiej łamie nagminnie prawo drogowe i Policja, która jest od pilnowania porządku oraz wyłapywania piratów drogowych, nic z nimi nie robi to jest w porządku? Gdzie tu Prawa Człowieka? Mieszkańcy miasta Puławy mają prawo czuć się bezpieczni w mieście. Ale jak widzę, co wyprawiają Romowie, to strach wyjść na przejście w nocy. Mam tu również na myśli ostatni wypadek z udziałem osobnika mniejszości romskiej. Dzięki Bogu nikomu nic się nie stało. rozwiń
Avatar
Filemona / 26 września 2020 r. o 17:51
+71
Poziom przewodniczącej Bozeny Krygierowej powoduje wiele wątpliwości wobec właściwego kształcenia naszych dzieci. Nawołuje do strefy wolnych szkół od pulawskich miernych i szkodliwych działaczy PiS! 
Avatar
OPUSDEI / 26 września 2020 r. o 17:23
+39
Jak widać Puławy to nie tylko strefa wolna od LGBT, ale też strefa wolna od inteligencji. Gratuluję, robi się coraz ciekawiej. Miasta partnerskie z Puław zrezygnowały, zapowiadani inwestorzy wycofali się, bezrobocie już w Puławach rośnie, młodzi uciekają, ale wojenki partyjne i ideologiczne Radni PiS prowadzą pierwszorzędnie. W Puławach zaczęli od dyskryminacji mniejszości romskiej, później LGBT, co następne? Może zaczniecie dyskryminować kolejną mniejszość, tych którzy skończyli coś więcej jak podstawówkę... zaorać was i waszą strefę
Avatar
Janusz_Paliwas / 26 września 2020 r. o 16:15
+43
Jeszcze nic nie ma a już chcą być zasłużonymi...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E-sportowcy zmierzą się w niedzielę w Otwartym Pucharze Lublina - FIFA 21

E-sportowcy zmierzą się w niedzielę w Otwartym Pucharze Lublina - FIFA 21

24 osoby zgłosiły się do niedzielnego Otwartego Pucharu Lublina – FIFA 21, który będzie gościł w sali konferencyjnej hali Globus. Do rywalizacji będzie można jeszcze dołączyć w dniu zmagań

Nowe ogniska COVID-19 w Lubelskiem, m.in. w szpitalach. Czy pracuje SOR przy ul. Jaczewskiego?

Nowe ogniska COVID-19 w Lubelskiem, m.in. w szpitalach. Czy pracuje SOR przy ul. Jaczewskiego?

O 14 nowych ogniskach COVID-19 w województwie lubelskim informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Większość dotyczy szpitali, w tym SPSK4 w Lublinie, gdzie ognisko jest też na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. SOR przy ul. Jaczewskiego jednak pracuje.

Duże domówki nadal legalne. A czego od dzisiaj zabroniono?

Duże domówki nadal legalne. A czego od dzisiaj zabroniono?

Imprezy organizowane w prywatnych domach nie są objęte zakazem zgromadzeń liczniejszych niż pięcioosobowe, a zakaz przemieszczania się młodzieży do 16. roku życia w godzinach 8-16 obowiązuje wyłącznie w dni robocze. Co jeszcze znalazło się w rządowym rozporządzeniu?

Suzuki Boxing Night III: Polska lepsza od Chorwacji, porażka Adama Kulika [zdjęcia]
galeria

Suzuki Boxing Night III: Polska lepsza od Chorwacji, porażka Adama Kulika [zdjęcia]

W piątek w Lublinie odbyła się gala boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night III. W ramach meczu międzypaństwowego Polska łatwo wygrała z Chorwacją aż 16:2. Z kolei w pojedynku wieczoru Oskar Safarian pokonał Adama Kulika.

Kolejni księża z Lublina zakażeni koronawirusem. "Przebywają obecnie na izolacji"

Kolejni księża z Lublina zakażeni koronawirusem. "Przebywają obecnie na izolacji"

Dwóch księży ze wspólnoty zakonnej sercanów na lubelskim Czechowie ma infekcję Covid-19. Informację przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych proboszcz Parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie.

Koronawirus w Lubelskiem. Nie żyje siedem zakażonych osób. Wśród nich 48-latek

Koronawirus w Lubelskiem. Nie żyje siedem zakażonych osób. Wśród nich 48-latek

O śmierci siedmiu mieszkańców województwa lubelskiego z infekcją COVID-19 poinformowała właśnie Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Kolejnych 715 osób zakażonych koronawirusem w Lubelskiem

Kolejnych 715 osób zakażonych koronawirusem w Lubelskiem

Jest aż 715 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskiem. Sposób tej grupy 132 osoby to mieszkańcy Lublina, 71 mieszka na terenie powiatu łukowskiego a 68 w powiecie lubelskim.

Nie żyje 179 osób z infekcją COVID-19. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Nie żyje 179 osób z infekcją COVID-19. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Ponad 13,6 tysiąca osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport o sytuacji epidemicznej w Polsce.

Pszczółka Polski Cukier czeka na pierwszą wygraną. W niedzielę zagra z Politechniką Gdańską

Pszczółka Polski Cukier czeka na pierwszą wygraną. W niedzielę zagra z Politechniką Gdańską

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dopiero co wróciły z Polkowic, a już muszą przygotowywać się do meczu z kolejnym rywalem. W niedzielę (godz. 18) w lubelskiej hali MOSiR podejmą DGT AZS Politechnikę Gdańską

Muzeum H. Sienkiewicza: Zaginęły obiekty muzealne. Ale prokuratura nie potwierdza braków

Muzeum H. Sienkiewicza: Zaginęły obiekty muzealne. Ale prokuratura nie potwierdza braków

W Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej (powiat łukowski) miało brakować blisko 100 obiektów ekspozycyjnych. Tak wynikało z zawiadomienia do prokuratury, które na początku tego roku złożyła Beata Skwarek, nowa dyrektor placówki. Ale śledczy łatwo te przedmioty w muzeum odnaleźli.

MOSiR otwiera lodowisko Icemania. Będzie czynne tylko dla nielicznych

MOSiR otwiera lodowisko Icemania. Będzie czynne tylko dla nielicznych

Jutro otwarte zostanie miejskie lodowisko Icemania działające w hali obok Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Nie będzie tu jednak można wejść „z ulicy”.

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa. Informację przekazał właśnie za pośrednictwem Twittera rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Sanatoria pracują tylko do końca turnusów. W Krasnobrodzie powstanie szpital tymczasowy?

Sanatoria pracują tylko do końca turnusów. W Krasnobrodzie powstanie szpital tymczasowy?

Najnowsze ograniczenia mające przeciwdziałać rozwojowi pandemii koronawirusa obejmą także sanatoria. Jednym z nich jest to w Krasnobrodzie.

Samochodowy protest kobiet w Zamościu

Samochodowy protest kobiet w Zamościu

Nie można się gromadzić, żeby protestować? Nie ma sprawy. Kobiety w Zamościu organizują protest samochodowy. Na autach nakleją hasła: #wyroknakobiety, #powiedzkomuś, #prawakobiet, #womenrights #poland #humanrights

A wirus na to: Sylwestra nie będzie

A wirus na to: Sylwestra nie będzie

W tym roku nie będzie sylwestrowej imprezy tanecznej pod gołym niebem, jaką co roku urządzano na zlecenie władz Lublina. Powodem jest trwająca epidemia. Taką decyzję oficjalnie potwierdził nam Ratusz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.