Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 maja 2016 r.
9:17

Głowy nie polecą. Co usłyszeli radni, a co powiedziała wiceprezydent

0 14 A A
Rada Miasta Puławy (fot. Radosław Szczęch)
Rada Miasta Puławy (fot. Radosław Szczęch)

Miejscy radni w ostatnim miesiącu bawili się w nietypowy głuchy telefon. Problem dotyczył słów, które rzekomo miała wypowiedzieć wiceprezydent Ewa Wójcik. Część obecnych na sali usłyszała słowa, które zmroziły im krew w żyłach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rzecz miała miejsce pod koniec marca, kiedy puławscy radni dyskutowali o pieniądzach dla dyrektorów miejskich szkół. W propozycji zmian w budżecie jeden z punktów dotyczył przeznaczenia dodatkowych 40 tysięcy złotych na ich dodatki funkcyjne, które miałyby być wypłacane od września. Radni po namyśle zdecydowali o tym, by z adresowaniem tej kwoty na razie się wstrzymać, co spotkało się z rozczarowaniem pracowników oświaty oraz dezaprobatą ze strony odpowiedzialnej za nadzór nad nią wiceprezydent Ewy Wójcik.

Tutaj dochodzimy to kluczowego momentu całej tej historii, czyli słów, którymi wiceprezydent skomentowała głosowanie radnych. To, co powiedziała nie zostało utrwalone na żadnym nagraniu, ale część samorządowców przysięgała, że słyszała słowa „polecą głowy”. Ci, którzy to słyszeli zaczęli podejrzewać, że chodzi o zapłatę za głosowanie przeciwko woli pani wiceprezydent, a te lecące w dół głowy to różne stanowiska, które w ten, czy inny sposób, zostaną im odebrane.

Część radnych zaczęła poszukiwać dowodów, by przekonać się, czy się nie przesłyszeli, ale na próżno. Bez dowodów nie mogli zająć stanowiska w tej sprawie, więc nikt oficjalnie się na ten temat nie wypowiadał. Żywot plotki, jak się okazało, nie trwał długo. Podczas ostatniej sesji o kontrowersyjną wypowiedź Ewę Wójcik zapytała radna Marzanna Pakuła, a wiceprezydent sprostowała i przypomniała zebranym swój komentarz: – Powiedziałam „szanujcie państwo głowy”, głowy szkół.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 maja 2016 o 10:33
0

Dla vice prezydent tak własnie wygląda wolność słowa i demokracja. Gratuluje pani vice ogromnej przyzwoitości i dobrego samopoczucia.

Avatar
Gość / 10 maja 2016 o 09:49
0

Na ostatniej sesji pani Wójcik zaproponowała wprowadzenie cenzury na sesjach, wcześniejszego zgłaszania na pismie co radny chce powiedziec. Czemu o tym nikt nie napisze? Mi sie to wydaje o wiele wazniejsze i niebezpieczne.

Czyli jak wcześniej sie zgłosi wystąpienie które nie spodoba się taj pani albo np prezydentowi (i kto jeszcze będzie cenzorem?) to radny nie będzie mógł powiedzieć tego na sesji? A co w przypadku gdy powie to inaczej niz oficjalna wersja zatwierdzona przez cenzorów? 

Czyli jak wcześniej sie zgłosi wystąpienie które nie spodoba się taj pani albo np prezydentowi (i kto jeszcze będzie cenzorem?) to radny nie będzie mógł powiedzieć tego na sesji? A co w przypadku gdy powie to inaczej niz oficjalna wersja zatwierdzona przez cenzorów? 

rozwiń
Avatar
Gość / 10 maja 2016 o 09:32
0

Na ostatniej sesji pani Wójcik zaproponowała wprowadzenie cenzury na sesjach, wcześniejszego zgłaszania na pismie co radny chce powiedziec. Czemu o tym nikt nie napisze? Mi sie to wydaje o wiele wazniejsze i niebezpieczne.

Avatar
Gość / 10 maja 2016 o 08:07
0
Buhahahahaha.... szopka. Wolność jednym słowem mata. Jak komuś podpadniesz, to już jesteś na celowniku.
Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 22:00
0
to ta Wójcikowa w sławnym kocu? co robotę psychologowi w przedszkolach załatwiła? takiego barana jako psychologa dla dzieci jeszcze nie było, pogratulować
Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 18:30
0
same gwiazdy pislamu na zdjęciu, inteligencja z nich paruje
Avatar
urzędnik z urzędu / 9 maja 2016 o 17:59
0

Powinni popędzić Panią W-ice Prezydent bo to ona tylko miesza w Urżędzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111

urżąd co to takiego?

Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 15:46
0

Można kłamać, mącić , straszyć siać zamęt, wyzywać kogo tylko i jak sie chce. Rzuci sie przecież po 15 tys publicznych pieniędzy działkowcom, armie lizusów nagrodzi się dobrymi korytami,  za nieustającą wierność przyzna się im jeszcze ''dodatki funkcyjne'' i '' premie''. Wybrane media czy np.Tv lokalne  zasypie sie reklamami samorządowymi. Będą wtedy widzieć i opisywać, pokazywać wybiórczo wyłącznie wspaniale dla takich mend wydarzenia. Pozostały przekaz który już musi sie pokazać-  to sie  zmanipuluje. Później wyborca karmiony jałmużną, kłamstwami i pięknymi uśmiechami w Tv będzie głosował dalej na takie insekty.

Współczesna, zgodna z prawem, w pełni demokratyczna forma korupcji.

To ta pani juz zastrasza? Do tej pory myślałem ze dobra jest jedynie w obronie  cyganów. A w szczególności MOPSU i zasiłków dla nich.

Jak widać ma od kogo brać przykład.

Jak widać ma od kogo brać przykład.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 13:36
0
Czy aktyw ZSL nadal twierdzi, że w wyborach samorządowych 2014 dostał tyle samo głosów co PIS? Za te cuda nad i pod urnami następne wybory będą chyba waszymi ostatnimi :)
Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 12:37
0

To ta pani juz zastrasza? Do tej pory myślałem ze dobra jest jedynie w obronie  cyganów. A w szczególności MOPSU i zasiłków dla nich.

Avatar
Gość / 10 maja 2016 o 10:33
0

Dla vice prezydent tak własnie wygląda wolność słowa i demokracja. Gratuluje pani vice ogromnej przyzwoitości i dobrego samopoczucia.

Avatar
Gość / 10 maja 2016 o 09:49
0

Na ostatniej sesji pani Wójcik zaproponowała wprowadzenie cenzury na sesjach, wcześniejszego zgłaszania na pismie co radny chce powiedziec. Czemu o tym nikt nie napisze? Mi sie to wydaje o wiele wazniejsze i niebezpieczne.

Czyli jak wcześniej sie zgłosi wystąpienie które nie spodoba się taj pani albo np prezydentowi (i kto jeszcze będzie cenzorem?) to radny nie będzie mógł powiedzieć tego na sesji? A co w przypadku gdy powie to inaczej niz oficjalna wersja zatwierdzona przez cenzorów? 

Czyli jak wcześniej sie zgłosi wystąpienie które nie spodoba się taj pani albo np prezydentowi (i kto jeszcze będzie cenzorem?) to radny nie będzie mógł powiedzieć tego na sesji? A co w przypadku gdy powie to inaczej niz oficjalna wersja zatwierdzona przez cenzorów? 

rozwiń
Avatar
Gość / 10 maja 2016 o 09:32
0

Na ostatniej sesji pani Wójcik zaproponowała wprowadzenie cenzury na sesjach, wcześniejszego zgłaszania na pismie co radny chce powiedziec. Czemu o tym nikt nie napisze? Mi sie to wydaje o wiele wazniejsze i niebezpieczne.

Avatar
Gość / 10 maja 2016 o 08:07
0
Buhahahahaha.... szopka. Wolność jednym słowem mata. Jak komuś podpadniesz, to już jesteś na celowniku.
Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 22:00
0
to ta Wójcikowa w sławnym kocu? co robotę psychologowi w przedszkolach załatwiła? takiego barana jako psychologa dla dzieci jeszcze nie było, pogratulować
Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 18:30
0
same gwiazdy pislamu na zdjęciu, inteligencja z nich paruje
Avatar
urzędnik z urzędu / 9 maja 2016 o 17:59
0

Powinni popędzić Panią W-ice Prezydent bo to ona tylko miesza w Urżędzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111

urżąd co to takiego?

Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 15:46
0

Można kłamać, mącić , straszyć siać zamęt, wyzywać kogo tylko i jak sie chce. Rzuci sie przecież po 15 tys publicznych pieniędzy działkowcom, armie lizusów nagrodzi się dobrymi korytami,  za nieustającą wierność przyzna się im jeszcze ''dodatki funkcyjne'' i '' premie''. Wybrane media czy np.Tv lokalne  zasypie sie reklamami samorządowymi. Będą wtedy widzieć i opisywać, pokazywać wybiórczo wyłącznie wspaniale dla takich mend wydarzenia. Pozostały przekaz który już musi sie pokazać-  to sie  zmanipuluje. Później wyborca karmiony jałmużną, kłamstwami i pięknymi uśmiechami w Tv będzie głosował dalej na takie insekty.

Współczesna, zgodna z prawem, w pełni demokratyczna forma korupcji.

To ta pani juz zastrasza? Do tej pory myślałem ze dobra jest jedynie w obronie  cyganów. A w szczególności MOPSU i zasiłków dla nich.

Jak widać ma od kogo brać przykład.

Jak widać ma od kogo brać przykład.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 13:36
0
Czy aktyw ZSL nadal twierdzi, że w wyborach samorządowych 2014 dostał tyle samo głosów co PIS? Za te cuda nad i pod urnami następne wybory będą chyba waszymi ostatnimi :)
Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 12:37
0

To ta pani juz zastrasza? Do tej pory myślałem ze dobra jest jedynie w obronie  cyganów. A w szczególności MOPSU i zasiłków dla nich.

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 16 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 103 27

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!