Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

29 stycznia 2020 r.
8:24

Holendrzy nie kochają już Puław. Wszystko za sprawą "uchwały anty-LGBT"

93 118 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Krzysztof Mazur/archiwum)

Ponad 80 miast w Polsce publicznie ogłosiło, że są strefami wolnymi od LGBT. Puławy też – alarmują dziennikarze z holenderskiego Nieuwegein i wieszczą koniec partnerskiej przyjaźni obu miast

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez ponad 21 lat Puławy i Nieuwegein były miastami partnerskimi. Współpraca obu gmin formalnie ustała w 2015 roku, ale obydwa samorządy nadal łączą przyjacielskie relacje. Ta przyjaźń przechodzi jednak trudny okres. Jak donosi lokalny, holenderski portal, znalazła się ona „pod presją”, a to wszystko z dwóch powodów.

Pierwszym z nich jest stanowisko puławskiej rady miasta przyjęte pod koniec 2019 roku, a drugim – przypominający o tym fakcie happening lubelskiego aktywisty, Bartosza Staszewskiego, który przed tygodniem umieścił w internecie kontrowersyjne fotografie przedstawiające m.in. Puławy jako „strefę wolną od LGBT”.

Stanowiska, które przyjęły samorządy w Puławach i w wielu innych gminach, szybko zyskały miano „uchwał anty-LGBT”. A to dlatego, że w mocno konserwatywny sposób odnosiły się m.in. do mniejszości seksualnych i wychowania seksualnego. Wszystko zbiegło się z akcją jednej z prawicowych gazet, która do nakładu dodała naklejki „strefa wolna od LGBT”, co tylko podkręciło nastroje.

W ubiegłym tygodniu lubelski aktywista LGBT Bartosz Staszewski umieścił przy znakach z nazwami miejscowości, w których samorządowcy przyjęli kontrowersyjne stanowiska, tablice „strefa wolna od LGBT”. Fotografie szybko zyskały ogromną popularność w internecie, a wielu mieszkańców i polityków, w tym zagranicznych, uznało je za autentyczne. To z kolei wywołało kolejną falę krytyki samorządowców z Lubelszczyzny.

Przykładem jest reakcja Holendrów z Nieuwegein. Ich lokalny portal mówi wprost o świadomej, zinstytucjonalizowanej dyskryminacji, jaka ma mieć miejsce w naszym kraju.

„Ponad 80 miast w Polsce niedawno publicznie ogłosiło, że ich miasto jest strefą wolną od LGBT. Puławy też!” – alarmują holenderscy dziennikarze, cytując m.in. Staszewskiego oraz anonimowego mieszkańca Puław, który miał zostać zwyzywany na ulicy (w domyśle ze względu na swoją homoseksualną orientację). 

Akcja lubelskiego działacza na rzecz mniejszości trafiła na podatny grunt. Samorząd holenderskiego, 60-tysięcznego miasta, należy do zaangażowanych na rzecz praw osób LGBT, wydaje tęczowe kalendarze itp.

Dziennikarze z Nieuwegein zadają pytanie, czy ich miasto „musi utrzymywać przyjaźń z inną gminą, która otwarcie dyskryminuje określoną grupę”.

Mało tego, według portalu, ich gmina ma zamiar ocenić „obecne wydarzenia w Polsce” oraz ich wpływ na tę międzynarodową, choć od kilku lat już nieformalną przyjaźń.

– Jeżeli jakieś miasto chce ograniczać z kimś przyjaźń, jest to jego decyzja. My jesteśmy suwerennym miastem i państwem, a radni zostali wybrani przez mieszkańców i to ich reprezentują. Dlatego mają swobodę w kształtowaniu uchwał czy stanowisk, także na tematy światopoglądowe – komentuje Paweł Maj, prezydent Puław.

W jego opinii problem polega na tym, że większość osób dyskutujących na temat stanowisk polskich samorządów nie zapoznało się z ich treścią.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 118

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 r. o 08:29
+23
To już nie te Puławy co kiedyś: światłe, inteligenckie, przepełnione zrozumieniem i otwarte na różnorodność naukową. Zielone. Teraz zrobiły się brunatne z domieszką bura(cz)kowego..
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 r. o 08:42
+14
Podpiszemy teraz partnerstwo z miastami z Iranu, Iraku i Afganistanu. Mentalnie polakom bliżej do radykalnego islamu niż do cywilizacji europejskiej.
Avatar
Cut / 30 stycznia 2020 r. o 07:56
+13
Bardzo dobrze nie podzielasz wartości społecznych to nie bądź w Europie zachodniej nie bierz kasy technologii itd.
 Polska również wpłaca do wspólnego unijnego Budżetu kasę, więc ma prawo być jego beneficjentem. PiS Wam mózgi wyprał, że wszystko jest za darmo... Otóż nie, żeby coś wziąć musisz się do tego dołożyć. 
Avatar
ttt / 29 stycznia 2020 r. o 09:38
+13
Jakiś mały zdeprawowany kraj ma dyktować nam, jak mamy żyć? Kraj gdzie w każdej mieścinie legalnie kupuje się narkotyki a państwo ma zyski z podatków od tej sprzedaży? Gdzie legalnie można zabić człowieka, bo jest chory?
Oczywiście lepiej, żeby ze sprzedaży narkotyków zyski (ogromne) czerpała mafia, gangsterzy i inne ścierwo. Oczywiście lepsze państwo, które chroni życie poczęte od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci pod kołami samochodu (rekorodowa wypadkowość i chamstwo na ulicach), od smogu (najgorsze powietrze w Europie), od fatalnej służby zdrowia (słabe finansowanie, rekordowe kolejnki, brak lekarzy, marne finansowanie chemioterapii). Lepiej finansować kościół zamiast szpitali, zamiast bezpieczeństwa na drogach, zamiast walki o czyste powietrze.
Oczywiście lepiej, żeby ze sprzedaży narkotyków zyski (ogromne) czerpała mafia, gangsterzy i inne ścierwo. Oczywiście lepsze państwo, które chroni życie poczęte od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci pod kołami samochodu (rekorodowa wypadkowość i chamstwo na ulicach), od smogu (najgorsze powietrze w Europie), od fatalnej służby zdrowia (słabe finansowanie, rekordowe kolejnki, brak lekarzy, marne finansowanie chemioterapii). Lepiej finansować kościół zamiast szpitali, zamiast bezpieczeństwa na drogach, zamiast walki o cz... rozwiń
Avatar
gość / 29 stycznia 2020 r. o 09:32
+12
Kolejny "sukces" puławskich samorządowców. Dobre imię przychodzi małymi kroczkami a odjeżdza galopem. Dobre imię tego miasta właśnie odjechało w siną dal. Czy Ci ludzie naprawdę myślą, że przedstawiając taki wizerunek Puław na zewnątrz ściągną tu jakiś biznes albo nowych mieszkańców? Żal patrzeć jak to miasto stacza się po równi pochyłęj.
Avatar
Nie chcę mieszkać w dziczy / 13 lutego 2020 r. o 08:52
+11
Puławy to mentalna Ukraina. W cywilizowanych społeczeństwach takie strefy są nie do pomyślenia.
Avatar
dix / 29 stycznia 2020 r. o 08:54
+11
A kogo to obchodzi? Najpierw poszedł zmanipulowany przekaz, to teraz niech odkręca go autor.
Zmanipulowany przekaz? Przecież pisowska Rada Miasta uchwaliła, że Puławy są strefą wolną od LBGT. Więc o co pretensje?
Avatar
Nowa Hejtandria / 3 lutego 2020 r. o 18:47
+10
Większość tych mocherów w życiu pedała nie widziała no chyba ze w tvp, wstyd na całą Europe Puławy wstyd!
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 r. o 20:35
+10
Skupiłbym się na tych porąbanych strefach a nie na tym mieście partnerskim. Tamci mają z resztą rację. Jak można namawiać ludzi, żeby kogoś nienawidzieć. Nie zgodne z Polską Konstytucją.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 r. o 20:05
+10
a co dalej w sprawie romskiej według naszego wielkiego ideologa i polityka?
Avatar
diadembakteria / 13 marca 2020 r. o 14:17
0
mylenia organizacji politycznej z ruchem na rzecz praw mniejszosci ciąg dlaszy
Avatar
Sławomir K. / 13 marca 2020 r. o 02:56
0
Niech Wam (radnym) do głów nie przychodzi, aby ustępować z drogi tej tęczowej zarazie, chóćby na centymetr. Ich cel jest tylko jeden - demoralizować od najmłodszych lat. Zdemoralizowane jednostki, powodują bardzo skutecznie rozbicie więzi rodzinnych, następnie podstawowych więzi społecznych. Wrzucić do takiego bigosu jeszcze trochę elementu obcego kulturowo i etnicznie, a za chwlę okaże się, że jesteśmy narodem rozmontowanym, niezdolnym do zjednoczenia w razie jakiego kolwiek zagrożenia. I nie od dziś, wrogom Polski, o to właśnie chodzi. Np : Instrukcja carycy Katarzyny II jak zniszczyć Polskę. Z listu carycy Katarzyny II do Nikity Panina ministra spraw zagranicznych Rosji w latach 1764-1780. „Istnieją różne narody, a raczej różne narody mają różnego ducha. Jedne można podbić i przesiedlić w celu zagarnięcia ich ziem, a świat nie podniesie wrzasku – to małe narody, plemiona. Z innych można uczynić małym wysiłkiem niewolników i będą chętnie lizali rękę Pana – to narody o podłej duszy, od kolebki niegodne samostanowienia, w wielkich obszarach Azji roztopią się bez śladu. Z trzecimi wreszcie nie można zrobić ani tego, ani tego, przynajmniej nie od razu – to Polacy. Nie można zaanektować ich państwa, bo trzeba byłoby się dzielić z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie jeszcze z kim; narzuca to europejska równowaga sił. Po drugie nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to znakomici żołnierze, a cały naród gdy otwarcie zagrożony, przypomina wściekłego wilka w nagonce. Zbyt dużo by to kosztowało, należy więc zdemoralizować ich do szpiku kości. Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu… Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę… Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, bardzo długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces Panin! Korupcją „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Zadanie to jest wielkie Panin, lecz i efekty będą wielkie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność. Ale ja tego nie doczekam Panin, zaczniemy jednak ten proces”. POLECAM REDNYM PUŁAW i nie tylko : Od demoralizacji społeczeństwa zaczyna się napaść na państwo. ***s://eprudnik.pl/jurij-bezmienow-jak-napasc-na-panstwo-teoria-sun-tzu/
Niech Wam (radnym) do głów nie przychodzi, aby ustępować z drogi tej tęczowej zarazie, chóćby na centymetr. Ich cel jest tylko jeden - demoralizować od najmłodszych lat. Zdemoralizowane jednostki, powodują bardzo skutecznie rozbicie więzi rodzinnych, następnie podstawowych więzi społecznych. Wrzucić do takiego bigosu jeszcze trochę elementu obcego kulturowo i etnicznie, a za chwlę okaże się, że jesteśmy narodem rozmontowanym, niezdolnym do zjednoczenia w razie jakiego kolwiek zagrożenia. I nie od dziś, wrogom Polski, o to właśnie chodzi. N... rozwiń
Avatar
Sylwia / 3 marca 2020 r. o 12:12
0
To właśnie jest powolne wychodzenie z Unii. Reszcie cywilzowanej Europy do głowy by nie przyszło ogłaszać tego typu bzdury, a co do szkodliwości to nie masz racji. Zaczyna się od słów a kończy przemocą.
Avatar
Sylwia / 3 marca 2020 r. o 12:10
0
i jeszcze ich widelcem naucz jeść! Gratis !
Avatar
. / 21 lutego 2020 r. o 17:17
+3
Stanowisko miast partnerskich w sprawie zerwania współpracy  Puławami. Pani Krygier stwierdziła,że że to na ich życzenie mieszkańców powstała uchwała. Pani Krygier kłamie. Nie pamiętam,żeby ktoś mnie pytał.                                                                                                                                                                                                                                                                                                     ***s://oko.press/strefy-wolne-od-lgbt-krasnik-traci-wspolprace-i-zaluje-pulawy-to-my-jestesmy-dyskryminowani/
Stanowisko miast partnerskich w sprawie zerwania współpracy  Puławami. Pani Krygier stwierdziła,że że to na ich życzenie mieszkańców powstała uchwała. Pani Krygier kłamie. Nie pamiętam,żeby ktoś mnie pytał.                                                                                                                                                                                                                                                                                                     ***s://oko.press/strefy-wolne-od-lgbt-krasnik-t... rozwiń
Avatar
kalafiorem mi to lata / 19 lutego 2020 r. o 17:51
-9
Lewacki bełkot i manipulacja. Nie od LGBT tylko od ideologii LGBT. A to podstawowa różnica. Kto jej nie rozumie ten jest intelektualnym abnegatem.
Avatar
q / 13 lutego 2020 r. o 10:14
+5
ale zarabiać to pojedziesz do nich pierwszy ...
Avatar
Nie chcę mieszkać w dziczy / 13 lutego 2020 r. o 08:52
+11
Puławy to mentalna Ukraina. W cywilizowanych społeczeństwach takie strefy są nie do pomyślenia.
Avatar
ANUT / 5 lutego 2020 r. o 14:18
-12
Czy tu są jeszcze normalni ludzie!!! Dajcie spokój z tym LGBT. Nasz kraj jest od wieków chrześcijański, a tu banda jakiś zboczeńców próbuje świat zdobywać. Przecież osoby o innej orientacji zawsze były, ale nie panoszyły się jak obecni "aktywiści" tzw. obrońcy LGBT. Ogłupiają tylko normalnych ludzi. Co wyrośnie z młodych ludzi, jeśli będą żyć w takim rozdwojeniu?!!! My starsi (tj. dorośli) doskonale wiemy, co jest normalne, a co tylko upowszechnianą ideologią, która zapewne ma jakiś ukryty cel. Zniszczyć normalne społeczeństwa? Ogłupić naród? Nie dajmy się zwariować i nie idźmy tą drogą, która zmierza tak naprawdę donikąd. Jeśli podoba się Holendrom to niech tak sobie dalej żyją i powoli wymierają, a nawet nie spostrzegą się, gdy Chińczyki wezmą ich w niewolę. Po prostu super perspektywa!
Czy tu są jeszcze normalni ludzie!!! Dajcie spokój z tym LGBT. Nasz kraj jest od wieków chrześcijański, a tu banda jakiś zboczeńców próbuje świat zdobywać. Przecież osoby o innej orientacji zawsze były, ale nie panoszyły się jak obecni "aktywiści" tzw. obrońcy LGBT. Ogłupiają tylko normalnych ludzi. Co wyrośnie z młodych ludzi, jeśli będą żyć w takim rozdwojeniu?!!! My starsi (tj. dorośli) doskonale wiemy, co jest normalne, a co tylko upowszechnianą ideologią, która zapewne ma jakiś ukryty cel. Zniszczyć normalne społeczeństwa? Og... rozwiń
Avatar
Nowa Hejtandria / 3 lutego 2020 r. o 18:47
+10
Większość tych mocherów w życiu pedała nie widziała no chyba ze w tvp, wstyd na całą Europe Puławy wstyd!
Zobacz wszystkie komentarze 118

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin wyłącza sygnalizacje świetlne i przyciski przy przejściach dla pieszych. Ale nie wszędzie

Lublin wyłącza sygnalizacje świetlne i przyciski przy przejściach dla pieszych. Ale nie wszędzie

Od jutra, ze względu na mały ruch pojazdów, na blisko 30 skrzyżowaniach wyłączona będzie sygnalizacja świetlna. Także od jutra, z obawy przed szerzeniem się koronawirusa, przy kilkudziesięciu przejściach przez jezdnię wyłączone będą przyciski, bez których dotknięcia nie zapalało się zielone światło

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć wydajność laboratoriów. "Mamy potencjał, by móc wykonać 15-20 tys. testów na dobę"

- Pracujemy nad zwiększeniem wydajności laboratoriów już przeprowadzających testy na koronawirusa i nad uruchomieniem kolejnych; dziś jest robionych około 5 tys. testów dziennie, ale wydaje się, że mamy potencjał, by móc dojść do 15-20 tys. testów na dobę - stwierdził wiceszef Ministerstwa Zdrowia Sławomir Gadomski.

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Rywal MKS Perły się zbroi, Joanna Drabik w Zagłębiu

Metraco Zagłębie Lubin buduje skład na przyszły sezon. Miedziowe chcą zdetronizować MKS Perła Lublin.

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Technikum Drzewne wygrało konkurs na Szkołę Roku 2020. Za nim uplasowało się XXIV Liceum Ogólnokształcące, a na trzecim miejscu znalazło się XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru. Wyniki zaskakują?

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Nietypową próbę pokonania polskiej granicy odnotowali wczoraj funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nietypową, bo zwykle strażnicy wyłapują ludzi, którzy chcą się do Polski nielegalnie dostać. Tym razem dwóch młodych Mołdawian chciało pokonać granicę w odwrotnym kierunku - z Polski na Ukrainę.

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Ponad podziałami drukują przyłbice ochronne dla medyków. Tak dzieje się w Międzyrzecu Podlaskim. W akcję włączyły się szkoły i firmy.

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Miejskie szkoły będą mogły udostępniać laptopy uczniom, którzy nie mają takich urządzeń niezbędnych do uczestnictwa w zdalnej nauce.

Buty damskie na sezon wiosenny

Buty damskie na sezon wiosenny

Kobiety kochają buty i to jest fakt, który można potwierdzić po ilości par w garderobie każdej z nas. Oczywiście są też takie, które stronią od zakupów i ograniczają się do zakupów tylko, gdzie poprzednie egzemplarze się zużyją. Jednak większość z nas kocha buty, szczególnie nowości wypuszczane na wiosnę. Czym tym razem powinnyśmy się zainteresować? Co przygotowali dla nas producenci w nowym sezonie? Czego nie może zabraknąć w naszej garderobie? Sprawdzamy!

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia przy robieniu zakupów. Mieszkańcy Lublina dostosowują się do tych zasad. Na wejście do sklepu muszą niekiedy czekać w długich kolejkach. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Jutro o godz. 9.00 rozpoczyna się próbna matura. Aż do następnej środy uczniowie kończący naukę w technikach i liceach będą mogli mierzyć się dwa razy dziennie z arkuszami egzaminacyjnymi ze wszystkich przedmiotów. Będą mogli, ale nie będą musieli, bo egzamin jest nieobowiązkowy.

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks jest zdecydowanie najpopularniejszą grą online w czasie epidemii koronawirusa zarówno w Polsce jak i na świecie. Codziennie gra w nią kilkanaście milionów osób. Teraz Ty też możesz dołączyć do gry wykorzystując kody lub bonusy zaproszeniowe ze strony kody.pl

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Miasto przegrało sprawę w sądzie z Marią Kosidło. Kobieta od ponad trzech lat toczyła spór z władzami Radzynia Podlaskiego o mieszkanie komunalne. W ubiegłym roku interweniowała nawet kancelaria prezydenta.

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach wpadli na oryginalny pomysł dodania otuchy swoim uczniom. Wysłali im pozdrowienia przez internet wykonując kolaż ze swoich zdjęć tworzących razem serdeczną wiadomość dla dzieci.

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

To jedno z największych wydarzeń w dziejach naszego muzeum! Tak placówka określa 1753 srebrne denary, które trafiły do muzealników dzięki decyzji prywatnego znalazcy. – Cała moja teoria o „pierwszej bitwie o Kotlinę Hrubieszowską” znalazła kolejny mocny argument. Szok, niedowierzanie, radość – komentuje prof. Andrzej Kokowski, odkrywca Gotów w Kotlinie Hrubieszowskiej

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni
1 kwietnia 2020, 12:00

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni

Warsztaty Kultury zapraszają na swoją stronę internetową oraz kanały społecznościowe imprez powiązanych z instytucją - Jarmarku Jagiellońskiego czy Festiwalu Inne Brzmienia, gdzie można znaleźć ofertę zajęć online oraz inne atrakcje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.