Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

29 stycznia 2020 r.
8:24

Holendrzy nie kochają już Puław. Wszystko za sprawą "uchwały anty-LGBT"

93 112 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Krzysztof Mazur/archiwum)

Ponad 80 miast w Polsce publicznie ogłosiło, że są strefami wolnymi od LGBT. Puławy też – alarmują dziennikarze z holenderskiego Nieuwegein i wieszczą koniec partnerskiej przyjaźni obu miast

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez ponad 21 lat Puławy i Nieuwegein były miastami partnerskimi. Współpraca obu gmin formalnie ustała w 2015 roku, ale obydwa samorządy nadal łączą przyjacielskie relacje. Ta przyjaźń przechodzi jednak trudny okres. Jak donosi lokalny, holenderski portal, znalazła się ona „pod presją”, a to wszystko z dwóch powodów.

Pierwszym z nich jest stanowisko puławskiej rady miasta przyjęte pod koniec 2019 roku, a drugim – przypominający o tym fakcie happening lubelskiego aktywisty, Bartosza Staszewskiego, który przed tygodniem umieścił w internecie kontrowersyjne fotografie przedstawiające m.in. Puławy jako „strefę wolną od LGBT”.

Stanowiska, które przyjęły samorządy w Puławach i w wielu innych gminach, szybko zyskały miano „uchwał anty-LGBT”. A to dlatego, że w mocno konserwatywny sposób odnosiły się m.in. do mniejszości seksualnych i wychowania seksualnego. Wszystko zbiegło się z akcją jednej z prawicowych gazet, która do nakładu dodała naklejki „strefa wolna od LGBT”, co tylko podkręciło nastroje.

W ubiegłym tygodniu lubelski aktywista LGBT Bartosz Staszewski umieścił przy znakach z nazwami miejscowości, w których samorządowcy przyjęli kontrowersyjne stanowiska, tablice „strefa wolna od LGBT”. Fotografie szybko zyskały ogromną popularność w internecie, a wielu mieszkańców i polityków, w tym zagranicznych, uznało je za autentyczne. To z kolei wywołało kolejną falę krytyki samorządowców z Lubelszczyzny.

Przykładem jest reakcja Holendrów z Nieuwegein. Ich lokalny portal mówi wprost o świadomej, zinstytucjonalizowanej dyskryminacji, jaka ma mieć miejsce w naszym kraju.

„Ponad 80 miast w Polsce niedawno publicznie ogłosiło, że ich miasto jest strefą wolną od LGBT. Puławy też!” – alarmują holenderscy dziennikarze, cytując m.in. Staszewskiego oraz anonimowego mieszkańca Puław, który miał zostać zwyzywany na ulicy (w domyśle ze względu na swoją homoseksualną orientację). 

Akcja lubelskiego działacza na rzecz mniejszości trafiła na podatny grunt. Samorząd holenderskiego, 60-tysięcznego miasta, należy do zaangażowanych na rzecz praw osób LGBT, wydaje tęczowe kalendarze itp.

Dziennikarze z Nieuwegein zadają pytanie, czy ich miasto „musi utrzymywać przyjaźń z inną gminą, która otwarcie dyskryminuje określoną grupę”.

Mało tego, według portalu, ich gmina ma zamiar ocenić „obecne wydarzenia w Polsce” oraz ich wpływ na tę międzynarodową, choć od kilku lat już nieformalną przyjaźń.

– Jeżeli jakieś miasto chce ograniczać z kimś przyjaźń, jest to jego decyzja. My jesteśmy suwerennym miastem i państwem, a radni zostali wybrani przez mieszkańców i to ich reprezentują. Dlatego mają swobodę w kształtowaniu uchwał czy stanowisk, także na tematy światopoglądowe – komentuje Paweł Maj, prezydent Puław.

W jego opinii problem polega na tym, że większość osób dyskutujących na temat stanowisk polskich samorządów nie zapoznało się z ich treścią.

e-Wydanie

Komentarze 112

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 08:29
+20
To już nie te Puławy co kiedyś: światłe, inteligenckie, przepełnione zrozumieniem i otwarte na różnorodność naukową. Zielone. Teraz zrobiły się brunatne z domieszką bura(cz)kowego..
Avatar
Cut / 30 stycznia 2020 o 07:56
+13
Bardzo dobrze nie podzielasz wartości społecznych to nie bądź w Europie zachodniej nie bierz kasy technologii itd.
 Polska również wpłaca do wspólnego unijnego Budżetu kasę, więc ma prawo być jego beneficjentem. PiS Wam mózgi wyprał, że wszystko jest za darmo... Otóż nie, żeby coś wziąć musisz się do tego dołożyć. 
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 20:05
+10
a co dalej w sprawie romskiej według naszego wielkiego ideologa i polityka?
Avatar
ttt / 29 stycznia 2020 o 09:38
+10
Jakiś mały zdeprawowany kraj ma dyktować nam, jak mamy żyć? Kraj gdzie w każdej mieścinie legalnie kupuje się narkotyki a państwo ma zyski z podatków od tej sprzedaży? Gdzie legalnie można zabić człowieka, bo jest chory?
Oczywiście lepiej, żeby ze sprzedaży narkotyków zyski (ogromne) czerpała mafia, gangsterzy i inne ścierwo. Oczywiście lepsze państwo, które chroni życie poczęte od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci pod kołami samochodu (rekorodowa wypadkowość i chamstwo na ulicach), od smogu (najgorsze powietrze w Europie), od fatalnej służby zdrowia (słabe finansowanie, rekordowe kolejnki, brak lekarzy, marne finansowanie chemioterapii). Lepiej finansować kościół zamiast szpitali, zamiast bezpieczeństwa na drogach, zamiast walki o czyste powietrze.
Oczywiście lepiej, żeby ze sprzedaży narkotyków zyski (ogromne) czerpała mafia, gangsterzy i inne ścierwo. Oczywiście lepsze państwo, które chroni życie poczęte od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci pod kołami samochodu (rekorodowa wypadkowość i chamstwo na ulicach), od smogu (najgorsze powietrze w Europie), od fatalnej służby zdrowia (słabe finansowanie, rekordowe kolejnki, brak lekarzy, marne finansowanie chemioterapii). Lepiej finansować kościół zamiast szpitali, zamiast bezpieczeństwa na drogach, zamiast walki o cz... rozwiń
Avatar
gość / 29 stycznia 2020 o 09:32
+10
Kolejny "sukces" puławskich samorządowców. Dobre imię przychodzi małymi kroczkami a odjeżdza galopem. Dobre imię tego miasta właśnie odjechało w siną dal. Czy Ci ludzie naprawdę myślą, że przedstawiając taki wizerunek Puław na zewnątrz ściągną tu jakiś biznes albo nowych mieszkańców? Żal patrzeć jak to miasto stacza się po równi pochyłęj.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 08:42
+10
Podpiszemy teraz partnerstwo z miastami z Iranu, Iraku i Afganistanu. Mentalnie polakom bliżej do radykalnego islamu niż do cywilizacji europejskiej.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2020 o 20:35
+9
Skupiłbym się na tych porąbanych strefach a nie na tym mieście partnerskim. Tamci mają z resztą rację. Jak można namawiać ludzi, żeby kogoś nienawidzieć. Nie zgodne z Polską Konstytucją.
Avatar
ania / 29 stycznia 2020 o 20:04
+9
Miałam nadzieję, że Maj jest nowoczesny i pro-rozwojowy, ale jednak znalazł swoich, pasujących do niego mentalnie i intelektualnie w postaci PIS- owych działaczek. Wyszło szydło z worka.
Avatar
whitetotem / 29 stycznia 2020 o 12:03
+9
Tutaj nie chodzi o przesladowanie kogokolwiek ale o ZAKAZ PROMOCJI ( W TYM W SZKOLACH) IDEOLOGII GENDER I LGBT. Nikt tych ludzi nie dyskryminuje i nie odbiera im praw obywatelskich. Oni jako ruch chca przywilejow i narzucenia wlasnych specyficznych norm i prawa ulozonego pod nich, ktorych wiekszosc spoleczenstwa nie akceptuje. Tyle.
Avatar
wolf / 29 stycznia 2020 o 14:48
+8
Czemu nie pisząjak we Francji  trwa regularna wojna między francuską Strażą Pożarną i globalistycznym GESTAP0 Macarona ??
 "Żółte kamizelki" to nie jest Straż Pożarna. Co za cymbał...
Avatar
q / 6 dni temu o 10:14
0
ale zarabiać to pojedziesz do nich pierwszy ...
Avatar
Nie chcę mieszkać w dziczy / 6 dni temu o 08:52
+1
Puławy to mentalna Ukraina. W cywilizowanych społeczeństwach takie strefy są nie do pomyślenia.
Avatar
ANUT / 5 lutego 2020 o 14:18
-3
Czy tu są jeszcze normalni ludzie!!! Dajcie spokój z tym LGBT. Nasz kraj jest od wieków chrześcijański, a tu banda jakiś zboczeńców próbuje świat zdobywać. Przecież osoby o innej orientacji zawsze były, ale nie panoszyły się jak obecni "aktywiści" tzw. obrońcy LGBT. Ogłupiają tylko normalnych ludzi. Co wyrośnie z młodych ludzi, jeśli będą żyć w takim rozdwojeniu?!!! My starsi (tj. dorośli) doskonale wiemy, co jest normalne, a co tylko upowszechnianą ideologią, która zapewne ma jakiś ukryty cel. Zniszczyć normalne społeczeństwa? Ogłupić naród? Nie dajmy się zwariować i nie idźmy tą drogą, która zmierza tak naprawdę donikąd. Jeśli podoba się Holendrom to niech tak sobie dalej żyją i powoli wymierają, a nawet nie spostrzegą się, gdy Chińczyki wezmą ich w niewolę. Po prostu super perspektywa!
Czy tu są jeszcze normalni ludzie!!! Dajcie spokój z tym LGBT. Nasz kraj jest od wieków chrześcijański, a tu banda jakiś zboczeńców próbuje świat zdobywać. Przecież osoby o innej orientacji zawsze były, ale nie panoszyły się jak obecni "aktywiści" tzw. obrońcy LGBT. Ogłupiają tylko normalnych ludzi. Co wyrośnie z młodych ludzi, jeśli będą żyć w takim rozdwojeniu?!!! My starsi (tj. dorośli) doskonale wiemy, co jest normalne, a co tylko upowszechnianą ideologią, która zapewne ma jakiś ukryty cel. Zniszczyć normalne społeczeństwa? Og... rozwiń
Avatar
Nowa Hejtandria / 3 lutego 2020 o 18:47
+4
Większość tych mocherów w życiu pedała nie widziała no chyba ze w tvp, wstyd na całą Europe Puławy wstyd!
Avatar
antyzbok / 31 stycznia 2020 o 00:15
0
a pies ich gonił... to znaczy tych holendrów
Avatar
antek / 30 stycznia 2020 o 14:42
0
W zasadzie to przedsiębiorcy powinni wynosić się z Puław. Ja już kilku takich znam co uciekają z tego ciemnogrodu w którym Urząd Skarbowy działa, też jak ubecja.
Avatar
niko / 30 stycznia 2020 o 11:13
+3
A ja bym zaczął od wymiany rady miasta i to co do jednego radnego.
Avatar
Kosmopolita / 30 stycznia 2020 o 11:13
0
Pan to jest chyba od języków. W j.polskim funkcjonuje Holandia, mimo ze nie jest to geograficznie poprawna nazwa z punktu widzenia Holendrów.
Avatar
Marysia... / 30 stycznia 2020 o 09:45
+1
Osobiście cieszę się z uchwały Rady Miasta. Dzięki temu jakiś Belg, Francuz lub Niderlandczyk dowiedzą się, że gdzieś na obrzeżach cywilizowanego świata jest takie miasto, jak Puławy! Jeszcze nie całkiem Azja, ale już nie Europa!
Avatar
trek / 30 stycznia 2020 o 08:58
0
Strefa wolną od "ideologii LGBT"
Zobacz wszystkie komentarze 112

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik w Las Vegas, czyli trzy porażki i wygrana na pocieszenie

Stal Kraśnik w Las Vegas, czyli trzy porażki i wygrana na pocieszenie 0 0

Juniorzy Stali Kraśnik na pewno będą miło wspominać wyprawę do Las Vegas. Niestety, gorzej było z wynikami. Przy okazji turnieju Mayor’s Cup drużyna niebiesko-żółtych zakończyła fazę grupową z zerowym dorobkiem punktowym i bramkowym. W trzech meczach straciła aż 18 goli. Na pożegnanie udało się jednak wygrać z Utah Storm 2:1 i zająć 25 miejsce w kategorii wiekowej do lat 16.

Wstęp do Korzeniowego Dołu w Kazimierzu Dolnym będzie płatny? Są zwolennicy takiego pomysłu

Wstęp do Korzeniowego Dołu w Kazimierzu Dolnym będzie płatny? Są zwolennicy takiego pomysłu 0 0

Droga biegnąca przez Korzeniowy Dół nie jest już drogą gminną. To kolejny krok, który umożliwia miastu wprowadzenie biletów wstępu do najsłynniejszego wąwozu na Lubelszczyźnie

Mikkel Michelsen zostaje w Speed Car Motorze Lublin do 2021 roku

Mikkel Michelsen zostaje w Speed Car Motorze Lublin do 2021 roku 0 0

Mikkel Michelsen poinformował podczas transmisji na żywo na klubowej stronie na Facebooku, że zostaje w Speed Car Motorze Lublin do 2021 roku. Obecnie, razem z kolegami, przebywa na przedsezonowym zgrupowaniu we Włoszech.

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica 0 0

Z powodu rozbiórki starego budynku szpitala zamknięta zostanie dziś po południu ul. Staszica w rejonie zakrętu przy szpitalnej bramie.

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek?
galeria

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek? 7 13

Sześcioro przedstawicieli województwa lubelskiego trafiło na listę 50 najbogatszych polskich polityków. Na podium uplasował się senator PiS z Białej Podlaskiej Grzegorz Bierecki. Wysoko w stawce znalazł się także jego kolega z  senackich ław, Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r. 0 0

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz
21 lutego 2020, 18:00

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz 0 0

W piątek, 21 lutego o godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej Wirydarz odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jana Szancenbacha. Na ekspozycji zobaczymy ok. 20 obrazów olejnych powstałych na przestrzeni lat 80 i 90-tych XX wieku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy 2 3

Pas startowy, który powstaje na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 metrów. Szkoła dotychczas korzystała z trawiastego lądowiska, co oznaczało, że w Depułtyczach mogły lądować i startować stosunkowo lekkie samoloty komunikacyjne i szkolne. Lotnisko miało ograniczenia wagi, bo kaprysy pogody często ograniczały liczbę startów i lądowań z obawy, że samoloty mogłyby po prostu ugrzęznąć.

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier?

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier? 0 2

Gmina Biała Podlaska szuka wsparcia w kancelarii premiera. Chodzi m.in. o remont szkoły w Grabanowie.

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich 120 97

Na ogrodzonych przez spółkę TBV Investment fragmentach górek czechowskich wycięta została część zieleni. Nie są to duże cięcia, dotyczą tylko niektórych drzew owocowych i samosiejek o rozmiarach, do których usuwania nie potrzeba pozwolenia.

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30
5 kwietnia 2020, 19:00

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30 0 0

Już 5 kwietnia o godz. 19 w Klubie30 w Lublinie (ul. Jasna 7) z promocją najnowszego albumu wystąpi raper Szpaku.

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia] 15 18

Obiady, zajęcia rehabilitacyjne, ćwiczenie ciała i pamięci oraz zajęcia artystyczne zapewnia starszym i niesamodzielnym mieszkańcom Lublina nowa miejska placówka przy ul. Jana Pawła II. Seniorom pomaga tu również psycholog.

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka 0 1

Są pieniądze, będzie nowa biblioteka. Na osiedlu Karolówka w Zamościu, w pomieszczeniach po aptece, powstanie nowoczesna przestrzeń. To będzie kolejna przeprowadzka w historii Filii nr 6, ale całe osiedle na to czeka.

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary
galeria

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary 42

Grozili widłami, przypalali żelazkiem i podtapiali. Tak działał ukraiński gang odpowiedzialny za serię brutalnych napadów w okolicach Chełma. Proces trzech mężczyzn właśnie się zakończył

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne 0 0

Trwa druga edycja akcji promującej oddawanie 1 proc. podatku na organizacje społeczne z Lublina. Nabór do piątku!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.