Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

15 stycznia 2015 r.
13:15
Edytuj ten wpis

Małe zainteresowanie zniżkami dla dużych rodzin w Puławach

1 12 A A

Tańsze buty, podręczniki, artykuły szkolne, usługi fryzjerskie - to tylko część profitów wynikających z posiadania karty Dużej Puławskiej Rodziny. Zainteresowanie jest jednak niewielkie - karty odebrała zaledwie jedna trzecia uprawnionych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do puławskiego programu wspierającego duże rodziny (minimum troje dzieci) weszło już 24 różnego rodzaju firmy i instytucje. Zniżki na oferowane przez nie towary i usługi wahają się od 5 do 15 procent.

Dzięki karcie Dużej Puławskiej Rodziny można np. kupować taniej w sklepach spożywczych, obuwniczych, a także w księgarni oraz drogerii.

Karta uprawnia także do zniżek na zajęcia logopedyczne, podróże taksówką, pobyt w hotelu. Do skorzystania z karty zachęca sam Urząd Miasta, który obniżył jej posiadaczom opłaty za wywóz śmieci, oferując tańsze bilety komunikacji miejskiej, czy zniżki przy wejściu na basen.

Mimo wielu korzyści płynących z posiadania karty, odebrało je dopiero 255 rodzin, czyli niewiele ponad jedna trzecia uprawnionych. W sumie kartą DPP posługują się obecnie 1262 osoby. Jeszcze mniejsze zainteresowanie wzbudziła karta ogólnopolska, którą odebrało zaledwie 80 puławskich rodzin.

- Warto przystąpić do tego programu jako rodzina. Uczestniczą w nim już 24 podmioty, zapraszamy następnych partnerów - mówi Anna Maj, kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Puławy.

Urzędnicy szukają kolejnych firm, które zechciałyby przystąpić do tego programu. Jak podkreśla Anna Maj, ciekawym wzbogaceniem obecnej oferty byłaby zniżka na materiały budowlane oraz lekarstwa. Magistrat czeka na zgłoszenia od przedsiębiorców.

Kto może skorzystać z karty

Żeby odebrać kartę Puławskiej Dużej Rodziny należy spełnić kilka warunków. Podstawowym jest liczba dzieci - minimum trójka, z czego najstarsze nie może mieć 18 lat, a jeśli się uczy - 24 l. Ten ostatni warunek nie dotyczy dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Trzeba także mieszkać na terenie gminy miasto Puławy. Jeżeli dziecko studiuje/uczy się poza Puławami - nie jest to żaden problem. Wnioski o wyrobienie karty należy składać w Wydziale Spraw Społecznym UM. Można też wysyłać je przez internet (do pobrania na stronie UM).
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Xxxx / 16 maja 2018 o 18:13
0
No przepraszam bardzo jak nasze babcie kiedyś miały po sześcioro dzieci to nie była patologia??tylko teraz jak ktoś ma więcej niż 2 to już jest patologia ?? żenada ..ja mam troje dzieci i nie dla tego że jestem patologią tylko dlatego że chcialam mieć więcej niż dwojke ,bo kocham dzieci i u mnie w rodzinie każdy ma więcej niż 2 a jesteśmy normalnymi i porządnymi ludźmi którzy mają swoje firmy i normalna pracę ,jak ktoś nie chce to może nie mieć wcale dzieci a głupie komentarze niech zostawi dla siebie ,i jeszcze jedno nigdy nie wiadomo kogo coś spotka w życiu 
Avatar
rodzina / 23 lutego 2015 o 15:39
0
Moim zdaniem to czy ktos ma troje czy wiecej dzieci nie swiadczy o patologii. Prawda jest taka ze niektorzy maja jedno dziecko i sa gorsi od tych co maja wiecej. Karta duzej rodziny powinna byc uwzgledniana przez takie instytucje jak OPEC czy PGE. W koncu to tam nawiecej pieniedzy trzeba wplacac jesli np rodziny te maja wszystko na prad. Bo tak to rzeczywiscie nie odczuwa sie tych znizek. A MOPS z tego co widze nie wspiera bardziej tych rodzin. Trzeba tez zauwazyc ze partnerami karty duzej rodziny sa sklepy drogie. A wiadomo ze lepiej pojsc do tanszego sklepu kupic bez znizek niz z ta 5 czy 10% procentowa znizka w drogim. Denerwuje mnie ze wszystkie rodziny wielodzietne przez spoleczenstwo sa tak samo traktowane a nie wszyscy robia sobie dzieci po to zeby miec jak to niektorzy mowia na kim zerowac. Wiekszosc pracuje by zapewnic byt swoim dzieciom a wiadomo ze latwiej jest utrzymac 3 osobowa rodzine niz piecio. Z tego co widze wypowiadaja sie tu nieprzychylnie osoby zacofane ktore nie spotkaly sie z normalna wielodzietna rodzina i zapewne uwazaja ze taka nie istnieje
Moim zdaniem to czy ktos ma troje czy wiecej dzieci nie swiadczy o patologii. Prawda jest taka ze niektorzy maja jedno dziecko i sa gorsi od tych co maja wiecej. Karta duzej rodziny powinna byc uwzgledniana przez takie instytucje jak OPEC czy PGE. W koncu to tam nawiecej pieniedzy trzeba wplacac jesli np rodziny te maja wszystko na prad. Bo tak to rzeczywiscie nie odczuwa sie tych znizek. A MOPS z tego co widze nie wspiera bardziej tych rodzin. Trzeba tez zauwazyc ze partnerami karty duzej rodziny sa sklepy drogie. A wiadomo ze lepiej pojsc ... rozwiń
Avatar
puławianka / 24 stycznia 2015 o 23:51
0

Ja mam 4 dzeci i nie jestesmy rodziną patologiczną.Mam karte i nie wiem gdzie moge z niej skorzystać.Proszę o szczegółowe informacje adresy sklepów.dzięki :) apropo komentarzy żal czytać :(

Wystarczy wejść na stronę Urzędu Miasta ,tam są podane adresy sklepów i instytucji.

Avatar
aaa / 20 stycznia 2015 o 14:58
0

to nie czytaj dzieciorobie

dzieciorób żal :(

Avatar
Gość / 18 stycznia 2015 o 12:44
0

patologia z wólki czy romów co ma po 5 bachorów i każde z innym nie chodzi do kina teatru więc w doooopie ma takie zniżki.

W leroyu też nie kupuje farb czy gipsu bo mops remontuje mieszkania a zniżek na wódę i fajki nie ma.

O kant tyłka takie zniżki. Przecież wiadomo że biedota to tylko rozmnaża się

Nie tylko na Romów i Wólce jest taka patologia!!!Są też na Eustachiewicza,Sienkiewicza...i wielu innych osiedlach.

Nie tylko na Romów i Wólce jest taka patologia!!!Są też na Eustachiewicza,Sienkiewicza...i wielu innych osiedlach.

rozwiń
Avatar
Gość / 18 stycznia 2015 o 11:53
0

Nie każdy mający troje dzieci to patologia.

A te zniżki tak pięknie wypisane, a w praktyce, jak pójdę z dziecmi na basen to za nich normalnie muszę zapłacić,a jedynie za siebie 3zł taniej jedno wejście. Komunikacja miejska tylko dla rodzica jest tańsza, a wiadomo,że do szkoły średniej to głównie dzieci jeżdzą komunikacją miejską.

W kilku miejscach się wycofali ze zniżek, jak np w drogerii natura.

Zniżki na buty czy wyroby skórzane w sklepie, w którym nie kupuję ze względu na ceny.

A w księgarni zniżki się nie kumulują i jak jest zniżka z początkiem roku szkolnego to więcej zaoszczędzę bez karty niż z kartą.

Mam tą

:mellow: cała prawda!!!

:mellow: cała prawda!!!

rozwiń
Avatar
123 / 17 stycznia 2015 o 18:34
0

Karta dużej rodziny to czysty marketing polityczny a nie rzeczywista pomoc państwa wielodzietnym rodzinom. Ludzie potrzebują mieszkań, bezpiecznej przyszłości, stabilizacji - zniżka na basen im tego nie zapewni.

Avatar
Alicja / 17 stycznia 2015 o 14:42
0

Nie każdy mający troje dzieci to patologia.

A te zniżki tak pięknie wypisane, a w praktyce, jak pójdę z dziecmi na basen to za nich normalnie muszę zapłacić,a jedynie za siebie 3zł taniej jedno wejście. Komunikacja miejska tylko dla rodzica jest tańsza, a wiadomo,że do szkoły średniej to głównie dzieci jeżdzą komunikacją miejską.

W kilku miejscach się wycofali ze zniżek, jak np w drogerii natura.

Zniżki na buty czy wyroby skórzane w sklepie, w którym nie kupuję ze względu na ceny.

A w księgarni zniżki się nie kumulują i jak jest zniżka z początkiem roku szkolnego to więcej zaoszczędzę bez karty niż z kartą.

Mam tą kartę i w zeszłym roku w sumie zaoszczędziłam 20zł przez cały rok.

Nie każdy mający troje dzieci to patologia.

A te zniżki tak pięknie wypisane, a w praktyce, jak pójdę z dziecmi na basen to za nich normalnie muszę zapłacić,a jedynie za siebie 3zł taniej jedno wejście. Komunikacja miejska tylko dla rodzica jest tańsza, a wiadomo,że do szkoły średniej to głównie dzieci jeżdzą komunikacją miejską.

W kilku miejscach się wycofali ze zniżek, jak np w drogerii natura.

Zniżki na buty czy wyroby skórzane w sklepie, w którym nie kupuję ze względu na ceny.

A w księgarni zniżki się nie k... rozwiń

Avatar
haha / 16 stycznia 2015 o 15:10
0

to nie czytaj dzieciorobie

Avatar
Ania / 16 stycznia 2015 o 12:27
0

Ja mam 4 dzeci i nie jestesmy rodziną patologiczną.Mam karte i nie wiem gdzie moge z niej skorzystać.Proszę o szczegółowe informacje adresy sklepów.dzięki :) apropo komentarzy żal czytać :(

Avatar
Xxxx / 16 maja 2018 o 18:13
0
No przepraszam bardzo jak nasze babcie kiedyś miały po sześcioro dzieci to nie była patologia??tylko teraz jak ktoś ma więcej niż 2 to już jest patologia ?? żenada ..ja mam troje dzieci i nie dla tego że jestem patologią tylko dlatego że chcialam mieć więcej niż dwojke ,bo kocham dzieci i u mnie w rodzinie każdy ma więcej niż 2 a jesteśmy normalnymi i porządnymi ludźmi którzy mają swoje firmy i normalna pracę ,jak ktoś nie chce to może nie mieć wcale dzieci a głupie komentarze niech zostawi dla siebie ,i jeszcze jedno nigdy nie wiadomo kogo coś spotka w życiu 
Avatar
rodzina / 23 lutego 2015 o 15:39
0
Moim zdaniem to czy ktos ma troje czy wiecej dzieci nie swiadczy o patologii. Prawda jest taka ze niektorzy maja jedno dziecko i sa gorsi od tych co maja wiecej. Karta duzej rodziny powinna byc uwzgledniana przez takie instytucje jak OPEC czy PGE. W koncu to tam nawiecej pieniedzy trzeba wplacac jesli np rodziny te maja wszystko na prad. Bo tak to rzeczywiscie nie odczuwa sie tych znizek. A MOPS z tego co widze nie wspiera bardziej tych rodzin. Trzeba tez zauwazyc ze partnerami karty duzej rodziny sa sklepy drogie. A wiadomo ze lepiej pojsc do tanszego sklepu kupic bez znizek niz z ta 5 czy 10% procentowa znizka w drogim. Denerwuje mnie ze wszystkie rodziny wielodzietne przez spoleczenstwo sa tak samo traktowane a nie wszyscy robia sobie dzieci po to zeby miec jak to niektorzy mowia na kim zerowac. Wiekszosc pracuje by zapewnic byt swoim dzieciom a wiadomo ze latwiej jest utrzymac 3 osobowa rodzine niz piecio. Z tego co widze wypowiadaja sie tu nieprzychylnie osoby zacofane ktore nie spotkaly sie z normalna wielodzietna rodzina i zapewne uwazaja ze taka nie istnieje
Moim zdaniem to czy ktos ma troje czy wiecej dzieci nie swiadczy o patologii. Prawda jest taka ze niektorzy maja jedno dziecko i sa gorsi od tych co maja wiecej. Karta duzej rodziny powinna byc uwzgledniana przez takie instytucje jak OPEC czy PGE. W koncu to tam nawiecej pieniedzy trzeba wplacac jesli np rodziny te maja wszystko na prad. Bo tak to rzeczywiscie nie odczuwa sie tych znizek. A MOPS z tego co widze nie wspiera bardziej tych rodzin. Trzeba tez zauwazyc ze partnerami karty duzej rodziny sa sklepy drogie. A wiadomo ze lepiej pojsc ... rozwiń
Avatar
puławianka / 24 stycznia 2015 o 23:51
0

Ja mam 4 dzeci i nie jestesmy rodziną patologiczną.Mam karte i nie wiem gdzie moge z niej skorzystać.Proszę o szczegółowe informacje adresy sklepów.dzięki :) apropo komentarzy żal czytać :(

Wystarczy wejść na stronę Urzędu Miasta ,tam są podane adresy sklepów i instytucji.

Avatar
aaa / 20 stycznia 2015 o 14:58
0

to nie czytaj dzieciorobie

dzieciorób żal :(

Avatar
Gość / 18 stycznia 2015 o 12:44
0

patologia z wólki czy romów co ma po 5 bachorów i każde z innym nie chodzi do kina teatru więc w doooopie ma takie zniżki.

W leroyu też nie kupuje farb czy gipsu bo mops remontuje mieszkania a zniżek na wódę i fajki nie ma.

O kant tyłka takie zniżki. Przecież wiadomo że biedota to tylko rozmnaża się

Nie tylko na Romów i Wólce jest taka patologia!!!Są też na Eustachiewicza,Sienkiewicza...i wielu innych osiedlach.

Nie tylko na Romów i Wólce jest taka patologia!!!Są też na Eustachiewicza,Sienkiewicza...i wielu innych osiedlach.

rozwiń
Avatar
Gość / 18 stycznia 2015 o 11:53
0

Nie każdy mający troje dzieci to patologia.

A te zniżki tak pięknie wypisane, a w praktyce, jak pójdę z dziecmi na basen to za nich normalnie muszę zapłacić,a jedynie za siebie 3zł taniej jedno wejście. Komunikacja miejska tylko dla rodzica jest tańsza, a wiadomo,że do szkoły średniej to głównie dzieci jeżdzą komunikacją miejską.

W kilku miejscach się wycofali ze zniżek, jak np w drogerii natura.

Zniżki na buty czy wyroby skórzane w sklepie, w którym nie kupuję ze względu na ceny.

A w księgarni zniżki się nie kumulują i jak jest zniżka z początkiem roku szkolnego to więcej zaoszczędzę bez karty niż z kartą.

Mam tą

:mellow: cała prawda!!!

:mellow: cała prawda!!!

rozwiń
Avatar
123 / 17 stycznia 2015 o 18:34
0

Karta dużej rodziny to czysty marketing polityczny a nie rzeczywista pomoc państwa wielodzietnym rodzinom. Ludzie potrzebują mieszkań, bezpiecznej przyszłości, stabilizacji - zniżka na basen im tego nie zapewni.

Avatar
Alicja / 17 stycznia 2015 o 14:42
0

Nie każdy mający troje dzieci to patologia.

A te zniżki tak pięknie wypisane, a w praktyce, jak pójdę z dziecmi na basen to za nich normalnie muszę zapłacić,a jedynie za siebie 3zł taniej jedno wejście. Komunikacja miejska tylko dla rodzica jest tańsza, a wiadomo,że do szkoły średniej to głównie dzieci jeżdzą komunikacją miejską.

W kilku miejscach się wycofali ze zniżek, jak np w drogerii natura.

Zniżki na buty czy wyroby skórzane w sklepie, w którym nie kupuję ze względu na ceny.

A w księgarni zniżki się nie kumulują i jak jest zniżka z początkiem roku szkolnego to więcej zaoszczędzę bez karty niż z kartą.

Mam tą kartę i w zeszłym roku w sumie zaoszczędziłam 20zł przez cały rok.

Nie każdy mający troje dzieci to patologia.

A te zniżki tak pięknie wypisane, a w praktyce, jak pójdę z dziecmi na basen to za nich normalnie muszę zapłacić,a jedynie za siebie 3zł taniej jedno wejście. Komunikacja miejska tylko dla rodzica jest tańsza, a wiadomo,że do szkoły średniej to głównie dzieci jeżdzą komunikacją miejską.

W kilku miejscach się wycofali ze zniżek, jak np w drogerii natura.

Zniżki na buty czy wyroby skórzane w sklepie, w którym nie kupuję ze względu na ceny.

A w księgarni zniżki się nie k... rozwiń

Avatar
haha / 16 stycznia 2015 o 15:10
0

to nie czytaj dzieciorobie

Avatar
Ania / 16 stycznia 2015 o 12:27
0

Ja mam 4 dzeci i nie jestesmy rodziną patologiczną.Mam karte i nie wiem gdzie moge z niej skorzystać.Proszę o szczegółowe informacje adresy sklepów.dzięki :) apropo komentarzy żal czytać :(

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!