Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 czerwca 2017 r.
8:04

Nagrody dla zdolnych, ale nie wszystkich. "To bardzo przykre dla uczniów"

0 60 A A

W tym roku nagrody prezydenta Puław za wybitne osiągnięcia w nauce dostaną uczniowie tylko tych szkół, które prowadzi miasto. Ci z placówek niepublicznych obejdą się smakiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Jestem tym faktem zbulwersowana, podobnie jak rodzice dzieci. Do ostatniej chwili byliśmy przekonani, że najlepsi uczniowie dostaną nagrody – mówi Teresa Grosicka, dyrektor Zespołu Szkół Europejskich im. Szarych Szeregów w Puławach.

Jak podkreśla, kilkoro piątkowych uczniów już przygotowało się do gali, ciesząc się, że wkrótce otrzyma takie wyróżnienie. – Nie chodzi nam o pieniądze, ale o prestiż. Te nagrody były dla nas ważne, dostawaliśmy je przez 15 ostatnich lat. Poza tym nikt nas o tym wcześniej nie poinformował. Sama dowiedziałam się o tym zupełnym przypadkiem.

Oprócz najlepszych uczniów z ZSE, na nagrody od tego roku nie mają co liczyć uczniowie Niepublicznego Gimnazjum przy I LO, Zespołu Szkół Katolickich im. św. Brata Alberta Chmielowskiego czy Szkoły Społecznej im. Ch. P. Aignera.

Nauczyciele z „Czartorycha” o sprawie dowiedzieli się od nas.

– Uważam, że to niesprawiedliwe i bardzo przykre dla uczniów, którzy także dla tej nagrody osiągali świetne wyniki w nauce – komentuje Katarzyna Kwiatek-Farion, nauczyciel i opiekun samorządu uczniowskiego w I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego.

Dlaczego uczniowie z tych placówek zostały skreślone z listy wyróżnionych? Pracownicy Urzędu Miasta w Puławach nie chcą sprawy komentować.

– Do tej pory nagrody za wybitne wyniki w nauce były przyznawane zarówno uczniom ze szkół, których organem prowadzącym jest miasto, jak również tym ze szkół niepublicznych. Prezydent podjął jednak decyzję, że od tego roku nagrody będą przyznawane wyłącznie tym pierwszym – stwierdza Paweł Wójcik, asystent prezydenta Janusza Grobla.

Część dyrektorów niepublicznych placówek spekuluje, że decyzja o odebraniu ich uczniom możliwości otrzymania nagrody prezydenta może być odpowiedzią władz na brak porozumienia dotyczącego liczby nowych szkół podstawowych w mieście.

W obliczu likwidacji gimnazjów miasto zdecydowało się na reaktywację swoich SP nr 5 i SP nr 9, więc wiadomość o nowej, niepublicznej podstawówce przy I LO przyjęto w Ratuszu chłodno. Nie brakuje również opinii, że brak prezydenckich nagród ma być jednym z argumentów, by zapisywać dzieci to placówek prowadzonych przez miasto.

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
XXL / 12 czerwca 2017 o 10:07
0
LUDZIE CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM. 1. Czyja to decyzja - Prezydenta. 2. Kto był na spotkaniu w tej sprawie - Prezydent i Rodzice. Więc gdzie tu jest Rada Miasta? Gdzie tu jest PiS? A "dojna zmiana" była za PO. To Karpiński kupował Porsche aby spełnić marzenia.
Avatar
abc / 11 czerwca 2017 o 10:12
0
do wiadomości xyz tylko publiczne gimnazja w Puławach są prowadzone przez Prezydenta czyli jak to napisałeś są pod UM 
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 20:18
0
Brawo, bardzo dobra decyzja. Szkoły niepubliczne są dotowane zarówno przez samorządy jak i ministerstwo edukacji, do tego pobierają czesne. To do organu prowadzącego szkołę powinno należeć wygospodarowanie odpowiedniej kwoty na nagrody. Miasto swoim szkołom, a organy prowadzące szkół niepublicznych swoim.
Avatar
xyz / 10 czerwca 2017 o 15:21
0
durni jesteście ludzie...bo....nie wiecie, że....NIEPUBLICZNE TO NIE TO SAMO CO PRYWATNE!!!!!...A PO 2.. WSZYTSKIE GIMNAZJA SĄ PO UM DLATEGO PRZESTAŃCIE UJADAĆ NIE MAJĄC WIEDZY W TEMACIE... CHU..Z GROBLEM...TYLKO DZIECI SZKODA ..JAK BY POWIEDZIAŁ DYZMA
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 15:15
0
durni jesteście ludzie...bo....nie wiecie, że....NIEPUBLICZNE TO NIE TO SAMO CO PRYWATNE!!!!!...A PO 2.. WSZYTSKIE GIMNAZJA SĄ PO UM DLATEGO PRZESTAŃCIE UJADAĆ NIE MAJĄC WIEDZY W TEMACIE... CHU..Z GROBLEM...TYLKO DZIECI SZKODA ..JAK BY POWIEDZIAŁ DYZMA...
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 12:07
0
Moim zdaniem to logiczne posunięcie. Uczniowie szkół publicznych mają większą konkurencję, a w prywatnych często dostaje się oceny nad wyrost za to, że za naukę w szkole się płaci.
Avatar
nk / 10 czerwca 2017 o 10:35
0
a czy Pan Starosta nagradza wszystkich najlepszych z całego miasta ? no nie bo są szkoły prowadzone przez Gminę Miasto Puławy czyli Praezydenta i są szkoły prowadzone przez Powiat czyli Starosę np.Czartorych więc po co te durne dyskusje 
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 10:02
0
z jakiej racji uczniowie szkół prywatnych mają otrzymywać miejskie nagrody? bez jaj. poza tym 'uczniowie już przygotowali się do gali' - na pewno było to ciężkie przygotowanie polegające na krótkiej myśli (tego i tego dnia odbiorę nagrodę, spoko.)
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 23:08
0
Prywatne zarabiają to i niech nagrody same dają
Avatar
Uczeń / 9 czerwca 2017 o 21:36
0
undefined napisał:
Ale chwila, to są szkoły PRYWATNE. Utrzymują się i pensje pracownikom płacą z czesnego, które uiszczają uczniowie (a raczej ich rodzice). Szkoła prywatna to firma, działalność gospodarcza, a takowe z definicji są nastawione na zysk. To nie są organizacje non-profit. Potrafię więc zrozumieć taki krok prezydenta. Nagrody chce ufundować uczniom szkół prowadzonych i dotowanych przez miasto, a nie tych, które mają swoje własne źródło dochodu. Spójrzcie na to z tej strony.
 To nie tak każda szkoła czy to samorządowa czy prywatna dostaje subwencje na ucznia. Tylko w prywatnych jest dodatkowa płatność za extra rzeczy.  Każdy rodzaj szkół musi zarobić na uczniu tylko przez dodatkowe płatności szkoła prywatna może więcej.
 To nie tak każda szkoła czy to samorządowa czy prywatna dostaje subwencje na ucznia. Tylko w prywatnych jest dodatkowa płatność za extra rzeczy.  Każdy rodzaj szkół musi zarobić na uczniu tylko przez dodatkowe płatności szkoła prywatna może więcej. rozwiń
Avatar
XXL / 12 czerwca 2017 o 10:07
0
LUDZIE CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM. 1. Czyja to decyzja - Prezydenta. 2. Kto był na spotkaniu w tej sprawie - Prezydent i Rodzice. Więc gdzie tu jest Rada Miasta? Gdzie tu jest PiS? A "dojna zmiana" była za PO. To Karpiński kupował Porsche aby spełnić marzenia.
Avatar
abc / 11 czerwca 2017 o 10:12
0
do wiadomości xyz tylko publiczne gimnazja w Puławach są prowadzone przez Prezydenta czyli jak to napisałeś są pod UM 
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 20:18
0
Brawo, bardzo dobra decyzja. Szkoły niepubliczne są dotowane zarówno przez samorządy jak i ministerstwo edukacji, do tego pobierają czesne. To do organu prowadzącego szkołę powinno należeć wygospodarowanie odpowiedniej kwoty na nagrody. Miasto swoim szkołom, a organy prowadzące szkół niepublicznych swoim.
Avatar
xyz / 10 czerwca 2017 o 15:21
0
durni jesteście ludzie...bo....nie wiecie, że....NIEPUBLICZNE TO NIE TO SAMO CO PRYWATNE!!!!!...A PO 2.. WSZYTSKIE GIMNAZJA SĄ PO UM DLATEGO PRZESTAŃCIE UJADAĆ NIE MAJĄC WIEDZY W TEMACIE... CHU..Z GROBLEM...TYLKO DZIECI SZKODA ..JAK BY POWIEDZIAŁ DYZMA
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 15:15
0
durni jesteście ludzie...bo....nie wiecie, że....NIEPUBLICZNE TO NIE TO SAMO CO PRYWATNE!!!!!...A PO 2.. WSZYTSKIE GIMNAZJA SĄ PO UM DLATEGO PRZESTAŃCIE UJADAĆ NIE MAJĄC WIEDZY W TEMACIE... CHU..Z GROBLEM...TYLKO DZIECI SZKODA ..JAK BY POWIEDZIAŁ DYZMA...
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 12:07
0
Moim zdaniem to logiczne posunięcie. Uczniowie szkół publicznych mają większą konkurencję, a w prywatnych często dostaje się oceny nad wyrost za to, że za naukę w szkole się płaci.
Avatar
nk / 10 czerwca 2017 o 10:35
0
a czy Pan Starosta nagradza wszystkich najlepszych z całego miasta ? no nie bo są szkoły prowadzone przez Gminę Miasto Puławy czyli Praezydenta i są szkoły prowadzone przez Powiat czyli Starosę np.Czartorych więc po co te durne dyskusje 
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 o 10:02
0
z jakiej racji uczniowie szkół prywatnych mają otrzymywać miejskie nagrody? bez jaj. poza tym 'uczniowie już przygotowali się do gali' - na pewno było to ciężkie przygotowanie polegające na krótkiej myśli (tego i tego dnia odbiorę nagrodę, spoko.)
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 23:08
0
Prywatne zarabiają to i niech nagrody same dają
Avatar
Uczeń / 9 czerwca 2017 o 21:36
0
undefined napisał:
Ale chwila, to są szkoły PRYWATNE. Utrzymują się i pensje pracownikom płacą z czesnego, które uiszczają uczniowie (a raczej ich rodzice). Szkoła prywatna to firma, działalność gospodarcza, a takowe z definicji są nastawione na zysk. To nie są organizacje non-profit. Potrafię więc zrozumieć taki krok prezydenta. Nagrody chce ufundować uczniom szkół prowadzonych i dotowanych przez miasto, a nie tych, które mają swoje własne źródło dochodu. Spójrzcie na to z tej strony.
 To nie tak każda szkoła czy to samorządowa czy prywatna dostaje subwencje na ucznia. Tylko w prywatnych jest dodatkowa płatność za extra rzeczy.  Każdy rodzaj szkół musi zarobić na uczniu tylko przez dodatkowe płatności szkoła prywatna może więcej.
 To nie tak każda szkoła czy to samorządowa czy prywatna dostaje subwencje na ucznia. Tylko w prywatnych jest dodatkowa płatność za extra rzeczy.  Każdy rodzaj szkół musi zarobić na uczniu tylko przez dodatkowe płatności szkoła prywatna może więcej. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 1 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 38

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 18 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 151 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 9 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!