Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 lutego 2016 r.
9:56

Nie chcą cyrku ze zwierzętami w Puławach. Zbierają podpisy

0 18 A A
Obrońcy praw zwierząt zwracają uwagę, że podczas tresury zwierzęta mogą być dręczone
Obrońcy praw zwierząt zwracają uwagę, że podczas tresury zwierzęta mogą być dręczone

W Puławach trwa akcja zbierania podpisów pod petycją o zakazie wynajmowania terenów pod organizację cyrków ze zwierzętami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak dotąd przez Internet poparło ją ponad 550 osób. Zakazy tego typu wprowadziły już m.in. Warszawa, Trójmiasto i Łódź. O podobnych regulacjach myśli również Lublin.

Cyrk to widowisko, w którym główną rolę najczęściej odgrywają tresowane, dzikie zwierzęta. Obrońcy ich praw od lat apelują do władz samorządowych, by te nie pozwalały na organizację tego typu przedstawień. Dysponują materiałami wideo i fotografiami, na których widać okaleczone konie, czy chore z powodu długotrwałego zamknięta w ciasnych klatkach tygrysy. Ich sprzeciw wzbudza sposób tresury oraz podejrzenia, że zwierzęta padają ofiarą przemocy.

„Nie” dla cyrku ze zwierzętami powiedziało już wiele polskich miast, m.in. Warszawa, Trójmiasto, Łódź, Wrocław, Bielsko-Biała, Ciechanów, Dębica, czy Kołobrzeg. Bardzo blisko do wprowadzenia takich regulacji jest także Lublin. Do akcji coraz chętniej dołączają inne samorządy. Czy Puławy będą następne? O to, by u nas również zakazano kontrowersyjnych widowisk, zabiega Fundacja „Przyjazna Łapa” w Puławach.

– Tego typu występy cyrkowe uczą przedmiotowego traktowania zwierząt. Pamiętajmy o tym, że one są oderwane od stada i wystraszone. Na zdjęciach z cyrków, które były organizowane w Puławach, widać okaleczone konie i słonie, czy chorujące na stereotypię (ciągłe powtarzanie bezcelowych lub rytualnych ruchów – red.) tygrysy. Nam zależy na tym, żeby nasze miasto dołączyło do innych i wprowadziło zakaz wynajmowania powierzchni pod tego typu widowiska – wyjaśnia Agnieszka Śniegocka, prezes fundacji.

Każdy, kto zechce wesprzeć tę akcję, powinien wejść na facebookowy profil Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt – Przyjazna Łapa, odnaleźć informację „Nie dla cyrków ze zwierzętami”. Wystarczy wpisać swoje dane i adres mailowy. Zbiórka podpisów trwa do 1 marca. Po jej zakończeniu dokument trafi na biurko prezydenta Puław, Janusza Grobla.

– Niezależnie od tego ile podpisów zostanie zebranych, na pewno pochylimy się na tą petycją – zapewnia Magdalena Woźniakowska, kierownik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Puławy.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 07:53
0
Wygląda na to że Biedroń ma w Puławach 550 chłopaków.
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 12:18
0

To od razu podpisz żeby i zoo zamknęli bo zwierzęta w klatkach żyją. Nie we wszystkich cyrkach znęcają się nad zwierzętami. 

Pani Iwo ,a jak można wytresować lwa czy tygrysa ,aby stanął na tylnych łapach i czuł respekt do tresera żeby go nie zjadł?

Avatar
Gość / 8 lutego 2016 o 16:03
0
A co z ludźmi??? Wprowadźmy zakaz zatrudniania ludzi! Przecież byliby szczęśliwsi gdyby nie musieli codziennie rano wstawać do pracy i męczyć się w niej przez cały dzień. Warunki bytowania ludzi są niejednokrotnie gorsze od tych co mają zwierzęta w ZOO. OPROTESTUJMY ZATRUDNIANIE LUDZI!
Avatar
Gość / 8 lutego 2016 o 06:33
0
Precz z tresowaniem dzikich zwierząt na potrzeby kasy...! Dzikie zwierzę jest szczęśliwe - na wolności!
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 07:46
0
Mam wpisać swoje dane i pocztę?! I jeszcze co może numer konta i hasło dostępu?! A za dwa dni skrzynkę mailową zapchają mi reklamami albo zapuka do mnie jakiś oszust i naciągacz?!
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 23:48
0
Podpisane!
Avatar
Iwa / 5 lutego 2016 o 19:13
0

Popieram Chętnie podpiszę! Chcesz oglądać zwierzęta jedź do ZOO!!!!

To od razu podpisz żeby i zoo zamknęli bo zwierzęta w klatkach żyją. Nie we wszystkich cyrkach znęcają się nad zwierzętami. 

Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 19:09
0
Do cyrku powinien trafić ten kto to wymyślił. Pomyślał ktoś co stanie się z tymi zwierzętami jak wszyscy będą przeciwni ich cyrkowym występom? Zapewne zrobi się z nich karmę dla psów bo co innego z nimi zrobią jak ogrody zoologiczne tez są pełne a utrzymanie takiego zwierzęcia typu słoń mało nie kosztuje a na wolność też nie trafi bo zapewne innego życia niż w klatce nie zna
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 18:00
0
Lewactwu się to nie podoba
Avatar
Ewa / 5 lutego 2016 o 17:23
0

Popieram Chętnie podpiszę! Chcesz oglądać zwierzęta jedź do ZOO!!!!

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 07:53
0
Wygląda na to że Biedroń ma w Puławach 550 chłopaków.
Avatar
Gość / 10 lutego 2016 o 12:18
0

To od razu podpisz żeby i zoo zamknęli bo zwierzęta w klatkach żyją. Nie we wszystkich cyrkach znęcają się nad zwierzętami. 

Pani Iwo ,a jak można wytresować lwa czy tygrysa ,aby stanął na tylnych łapach i czuł respekt do tresera żeby go nie zjadł?

Avatar
Gość / 8 lutego 2016 o 16:03
0
A co z ludźmi??? Wprowadźmy zakaz zatrudniania ludzi! Przecież byliby szczęśliwsi gdyby nie musieli codziennie rano wstawać do pracy i męczyć się w niej przez cały dzień. Warunki bytowania ludzi są niejednokrotnie gorsze od tych co mają zwierzęta w ZOO. OPROTESTUJMY ZATRUDNIANIE LUDZI!
Avatar
Gość / 8 lutego 2016 o 06:33
0
Precz z tresowaniem dzikich zwierząt na potrzeby kasy...! Dzikie zwierzę jest szczęśliwe - na wolności!
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 07:46
0
Mam wpisać swoje dane i pocztę?! I jeszcze co może numer konta i hasło dostępu?! A za dwa dni skrzynkę mailową zapchają mi reklamami albo zapuka do mnie jakiś oszust i naciągacz?!
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 23:48
0
Podpisane!
Avatar
Iwa / 5 lutego 2016 o 19:13
0

Popieram Chętnie podpiszę! Chcesz oglądać zwierzęta jedź do ZOO!!!!

To od razu podpisz żeby i zoo zamknęli bo zwierzęta w klatkach żyją. Nie we wszystkich cyrkach znęcają się nad zwierzętami. 

Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 19:09
0
Do cyrku powinien trafić ten kto to wymyślił. Pomyślał ktoś co stanie się z tymi zwierzętami jak wszyscy będą przeciwni ich cyrkowym występom? Zapewne zrobi się z nich karmę dla psów bo co innego z nimi zrobią jak ogrody zoologiczne tez są pełne a utrzymanie takiego zwierzęcia typu słoń mało nie kosztuje a na wolność też nie trafi bo zapewne innego życia niż w klatce nie zna
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 18:00
0
Lewactwu się to nie podoba
Avatar
Ewa / 5 lutego 2016 o 17:23
0

Popieram Chętnie podpiszę! Chcesz oglądać zwierzęta jedź do ZOO!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!