Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 października 2014 r.
16:45
Edytuj ten wpis

Nowy film promocyjny Puław. Prezydent Grobel za kierownicą (wideo)

0 23 A A

Przedsiębiorcy chwalą miasto, a prezydent przemierza Puławy siedząc za kierownicą auta. Tak wygląda nowy spot miasta, mający promować jego biznesowe oblicze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spot został w czwartek zaprezentowany w internecie. Wcześniej był już pokazywany na imprezach targowych w Warszawie, Kielcach i Gdańsku.

Większość ujęć miasta w filmie zostało nakręconych z góry. I piękne krajobrazy to z pewnością atut Puław. A jak jest z biznesem? Co oczywiste, przedsiębiorcy występujący w filmie wypowiadają się na ten temat pozytywnie. - Stąd wysyłamy produkty na cały świat. Myślę, że Puławy to takie moje miejsce na ziemi - mówi Karol Kalinowski z firmy Shima, która zajmuje się produkcją butów i rękawic dla motocyklistów.

Shima działa w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Bo spot ma za zadanie promocję przede wszystkim tego miejsca. - Moi kontrahenci z Niemiec, Francji, Kanady czy Stanów Zjednoczonych, którzy tu przyjeżdżają, są zauroczeni tym miejscem i wielkością tego budynku - mówi w filmie Paweł Piasecki z firmy Allfilter, zajmującej się produkcją filtrów workowych.

O walorach turystycznych Puław mówi z kolei Janusz Grobel. Prezydent na reklamówce wsiada też za kierownicę auta i przemierza w nim miasto. W filmie występuje też m.in. pochodzący z Puław aktor Marian Opania.
Oprócz długiego 7-minutowego filmu powstanie kilka krótszych spotów. Jeden z nich, o długości od 30 do 35 sekund ma być zaprezentowany na antenie ogólnopolskiej stacji o profilu gospodarczym. W telewizji ma być pokazany do 30 listopada.

Przetarg na produkcję spotów reklamowych i filmu promującego Puławy i Puławski Park Naukowo-Technologiczny wygrała puławska firma Moovio Marcina Kawki, która dostanie za nie 105 tys. zł.

Reklamówki to już kolejny element dużego projektu mającego promować potencjał gospodarczy miasta. Projekt obejmuje także organizację konferencji, konkursu na start-up, imprezy targowej, konferencji promocyjnej branży IT, wizyty inwestorów oraz Dni Innowacji w PPN-T. Powstanie też internetowy portal gospodarczy. W sumie na realizację całego programu Puławy wydadzą 926 tys. zł. 65 proc. tej kwoty pochodzi z Unii Europejskiej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bialas / 13 listopada 2014 r. o 11:32
0

http://plurl.pw/katastrofa_na_skrzyowaniu

Alkoholik rozjeżdza grupę nastolatków 4 kobiety 3 chłopaków. 3 kobiety nie zyja i 2 facetów. Nagranie z kamery ; /. Co z tą Polską...

Avatar
ul.Sienkiewicza / 12 listopada 2014 r. o 16:59
0

No właśnie-wybory.Niektórzy wstydziliby się rozwieszać swoje zdjęcia.Gdzie się pchają?do rządzenia?niech w swoich domach zrobią porządek!!!Takiego cyrku jeszcze nie było!!!

Avatar
PUŁAWIAK / 6 listopada 2014 r. o 08:42
0

Ile kosztował ten film???Za czyje pieniądze???Darmozjady!!!W urzędzie miasta rano trzeba uważać żeby ktoś nie pieprznął cię drzwiami,tak latają ze szklankami...kawa,herbata...A petent...to wróg nr.1.Czas na jakieś zmiany.Przecież to z naszych podatków ich utrzymujemy...Niedługo wybory... :wacko:

Avatar
Józef / 5 listopada 2014 r. o 08:01
0

Nie wiem o co tutaj kruszyć kopie. Filmik jest fajny, spełnia swoje wymagania. Uważam że bardzo dobrze że film wykonał go ktoś z Puław, ktoś kto zna i czuje to miejsce.

Scenariusz słaby? To nie film fabularny, mnie się nie dłużył. Obejrzałem z ciekawością.

Łatwo powiedzieć że da się zrobić coś lepszego, fajniejszego. Gorzej jednak przejść od słów do realizacji. Trzeba pamiętać że każda taka produkcja to wypadkowa wielu czynników (terminy, dobór osób itp.) o których my tutaj nie wiemy "krytykując" film.

Kolega "Gość" twierdzi że ma firmę i takie filmy robi na porządku dziennym. Jeśli naprawdę tak jest to dlaczego nie chce się ujawnić i podjąć dyskusji "twarzą w twarz"?

Swoją drogą uważam że bardzo dobrze też że te pieniądze mógł zarobić przedsiębiorca z Puław, a nie zostały "wpompowane" w jakąś Warszawską agencję.

Lepiej niech wpompuje pieniądze na jakiś szczytny cel,a nie na promowanie swojej osoby!!!!!!!!!! :angry:

jakiś szczytny cel,a nie na promowanie swojej osoby!!!!!!!!!! :angry:

rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2014 r. o 07:57
0

Ile to już lat minęło?Może niech dadzą szansę innym.Panie Grobel,dlaczego tak mało pieniędzy daje pan na sport?Co te dzieci mają robić po lekcjach?Podobno na rok dał pan 50tys NA WSZYSTKIE FORMACJE! A ile kosztował ten głupi filmik?Lepiej niech te dzieciaki grają w piłkę,biegają,podnoszą ciężary,itp...A tu na to nie ma kasy!Lepiej niech się szlajają po ulicach i szukają przygód!!!

Avatar
Konrad / 4 listopada 2014 r. o 12:37
0

Nie wiem o co tutaj kruszyć kopie. Filmik jest fajny, spełnia swoje wymagania. Uważam że bardzo dobrze że film wykonał go ktoś z Puław, ktoś kto zna i czuje to miejsce.

Scenariusz słaby? To nie film fabularny, mnie się nie dłużył. Obejrzałem z ciekawością.

Łatwo powiedzieć że da się zrobić coś lepszego, fajniejszego. Gorzej jednak przejść od słów do realizacji. Trzeba pamiętać że każda taka produkcja to wypadkowa wielu czynników (terminy, dobór osób itp.) o których my tutaj nie wiemy "krytykując" film.

Kolega "Gość" twierdzi że ma firmę i takie filmy robi na porządku dziennym. Jeśli naprawdę tak jest to dlaczego nie chce się ujawnić i podjąć dyskusji "twarzą w twarz"?

Swoją drogą uważam że bardzo dobrze też że te pieniądze mógł zarobić przedsiębiorca z Puław, a nie zostały "wpompowane" w jakąś Warszawską agencję.

Nie wiem o co tutaj kruszyć kopie. Filmik jest fajny, spełnia swoje wymagania. Uważam że bardzo dobrze że film wykonał go ktoś z Puław, ktoś kto zna i czuje to miejsce.

Scenariusz słaby? To nie film fabularny, mnie się nie dłużył. Obejrzałem z ciekawością.

Łatwo powiedzieć że da się zrobić coś lepszego, fajniejszego. Gorzej jednak przejść od słów do realizacji. Trzeba pamiętać że każda taka produkcja to wypadkowa wielu czynników (terminy, dobór osób itp.) o których my tutaj nie wiemy "krytykując" film.

Kolega "Gość... rozwiń

Avatar
Gość / 3 listopada 2014 r. o 00:48
0

Gościu nie bądź skrytochoojek i pokaż dobry film

Avatar
Gość / 1 listopada 2014 r. o 21:52
0

Właśnie proponuję żebyśmy razem coś zrobili. Praca z kimś lepszym będzie dla mnie zaszczytem. Chętnie też wynająłbym Cię do przyszłych moich zleceń. Poważnie. Zakładam, że jesteś lepszy ode mnie. Mówisz, że robisz takie rzeczy bardzo szybko. Współpracujmy. Chcę Ciebie. Każdy na tym zyska. Ty zarobisz, ja zarobię i klient będzie jeszcze bardziej zadowolony. Mam do zrobienia jeszcze parę rzeczy w tym projekcie. To jest poważna oferta

Dzięki, ale nie jestem do wynajęcia, bo to ja wynajmuję. Zleceń własnych mam aż nadto. I nie pracuję dla samorządów, bo one preferują sztampę. a co do tempa pracy, to faktycznie - pracuję bardzo intensywnie. Moja firma taki film robi max w tydzień. Dla mnie podstawą jest dobry scenariusz - ten po prostu był słaby. Dlatego film tak się dłuży

Dzięki, ale nie jestem do wynajęcia, bo to ja wynajmuję. Zleceń własnych mam aż nadto. I nie pracuję dla samorządów, bo one preferują sztampę. a co do tempa pracy, to faktycznie - pracuję bardzo intensywnie. Moja firma taki film robi max w tydzień. Dla mnie podstawą jest dobry scenariusz - ten po prostu był słaby. Dlatego film tak się dłuży

rozwiń
Avatar
Marcin Kawka / 31 października 2014 r. o 22:04
0

Jak na taki film to budżet bardzo duży. zdjęcia robi się dwa - trzy dni. Potem dzień - dwa dni montażu. Nie przesadzajmy z wysiłkiem. Tu jest słaby pomysł, a właściwie go brak. Film jakich tysiące. Z pewnością niczego nie wypromuje. a propos. Panie Marcinie - co pan zrobił dla Puław bez pieniędzy, bo nie kojarzę?

Właśnie proponuję żebyśmy razem coś zrobili. Praca z kimś lepszym będzie dla mnie zaszczytem. Chętnie też wynająłbym Cię do przyszłych moich zleceń. Poważnie. Zakładam, że jesteś lepszy ode mnie. Mówisz, że robisz takie rzeczy bardzo szybko. Współpracujmy. Chcę Ciebie. Każdy na tym zyska. Ty zarobisz, ja zarobię i klient będzie jeszcze bardziej zadowolony. Mam do zrobienia jeszcze parę rzeczy w tym projekcie. To jest poważna oferta

Właśnie proponuję żebyśmy razem coś zrobili. Praca z kimś lepszym będzie dla mnie zaszczytem. Chętnie też wynająłbym Cię do przyszłych moich zleceń. Poważnie. Zakładam, że jesteś lepszy ode mnie. Mówisz, że robisz takie rzeczy bardzo szybko. Współpracujmy. Chcę Ciebie. Każdy na tym zyska. Ty zarobisz, ja zarobię i klient będzie jeszcze bardziej zadowolony. Mam do zrobienia jeszcze parę rzeczy w tym projekcie. To jest poważna oferta

rozwiń
Avatar
Gość / 31 października 2014 r. o 21:04
0

Przyjacielu, nie wiem kim jesteś, ale czuję, że znasz mnie i czujesz sympatię do mojej żony. Nie pisałem tego komentarza. Pytałem żony, ona też nie. Co do samego filmu, to każdy mógł przyjąć to zlecenie. Przetarg był otwarty. Nie wiem co masz do mnie, bo nie sądzę, żeby kierował Tobą wyłącznie interes społeczny. Hejt zupełnie niepotrzebny. Zawsze i wszystko da się zrobić lepiej, każdy film oskarowy można było na pewno zrobić lepiej. Zawsze też są jakieś ograniczenia. Nie uważam, że to co zrobiłem jest doskonałe, ale mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Szczególnie biorąc pod uwagę budżet filmu: 30 tys. zł.

Nazywam się Marcin Kawka. Tak to ja zrobiłem ten film. Proszę przedstaw się. Pokaż swoje produkcje. Być może razem byśmy zrobili dla Puław coś fajnego, niekoniecznie za pieniądze.

Ps. dzięki za mobilizującą krytykę :)

Jak na taki film to budżet bardzo duży. zdjęcia robi się dwa - trzy dni. Potem dzień - dwa dni montażu. Nie przesadzajmy z wysiłkiem. Tu jest słaby pomysł, a właściwie go brak. Film jakich tysiące. Z pewnością niczego nie wypromuje. a propos. Panie Marcinie - co pan zrobił dla Puław bez pieniędzy, bo nie kojarzę?

Jak na taki film to budżet bardzo duży. zdjęcia robi się dwa - trzy dni. Potem dzień - dwa dni montażu. Nie przesadzajmy z wysiłkiem. Tu jest słaby pomysł, a właściwie go brak. Film jakich tysiące. Z pewnością niczego nie wypromuje. a propos. Panie Marcinie - co pan zrobił dla Puław bez pieniędzy, bo nie kojarzę?

rozwiń
Avatar
bialas / 13 listopada 2014 r. o 11:32
0

http://plurl.pw/katastrofa_na_skrzyowaniu

Alkoholik rozjeżdza grupę nastolatków 4 kobiety 3 chłopaków. 3 kobiety nie zyja i 2 facetów. Nagranie z kamery ; /. Co z tą Polską...

Avatar
ul.Sienkiewicza / 12 listopada 2014 r. o 16:59
0

No właśnie-wybory.Niektórzy wstydziliby się rozwieszać swoje zdjęcia.Gdzie się pchają?do rządzenia?niech w swoich domach zrobią porządek!!!Takiego cyrku jeszcze nie było!!!

Avatar
PUŁAWIAK / 6 listopada 2014 r. o 08:42
0

Ile kosztował ten film???Za czyje pieniądze???Darmozjady!!!W urzędzie miasta rano trzeba uważać żeby ktoś nie pieprznął cię drzwiami,tak latają ze szklankami...kawa,herbata...A petent...to wróg nr.1.Czas na jakieś zmiany.Przecież to z naszych podatków ich utrzymujemy...Niedługo wybory... :wacko:

Avatar
Józef / 5 listopada 2014 r. o 08:01
0

Nie wiem o co tutaj kruszyć kopie. Filmik jest fajny, spełnia swoje wymagania. Uważam że bardzo dobrze że film wykonał go ktoś z Puław, ktoś kto zna i czuje to miejsce.

Scenariusz słaby? To nie film fabularny, mnie się nie dłużył. Obejrzałem z ciekawością.

Łatwo powiedzieć że da się zrobić coś lepszego, fajniejszego. Gorzej jednak przejść od słów do realizacji. Trzeba pamiętać że każda taka produkcja to wypadkowa wielu czynników (terminy, dobór osób itp.) o których my tutaj nie wiemy "krytykując" film.

Kolega "Gość" twierdzi że ma firmę i takie filmy robi na porządku dziennym. Jeśli naprawdę tak jest to dlaczego nie chce się ujawnić i podjąć dyskusji "twarzą w twarz"?

Swoją drogą uważam że bardzo dobrze też że te pieniądze mógł zarobić przedsiębiorca z Puław, a nie zostały "wpompowane" w jakąś Warszawską agencję.

Lepiej niech wpompuje pieniądze na jakiś szczytny cel,a nie na promowanie swojej osoby!!!!!!!!!! :angry:

jakiś szczytny cel,a nie na promowanie swojej osoby!!!!!!!!!! :angry:

rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2014 r. o 07:57
0

Ile to już lat minęło?Może niech dadzą szansę innym.Panie Grobel,dlaczego tak mało pieniędzy daje pan na sport?Co te dzieci mają robić po lekcjach?Podobno na rok dał pan 50tys NA WSZYSTKIE FORMACJE! A ile kosztował ten głupi filmik?Lepiej niech te dzieciaki grają w piłkę,biegają,podnoszą ciężary,itp...A tu na to nie ma kasy!Lepiej niech się szlajają po ulicach i szukają przygód!!!

Avatar
Konrad / 4 listopada 2014 r. o 12:37
0

Nie wiem o co tutaj kruszyć kopie. Filmik jest fajny, spełnia swoje wymagania. Uważam że bardzo dobrze że film wykonał go ktoś z Puław, ktoś kto zna i czuje to miejsce.

Scenariusz słaby? To nie film fabularny, mnie się nie dłużył. Obejrzałem z ciekawością.

Łatwo powiedzieć że da się zrobić coś lepszego, fajniejszego. Gorzej jednak przejść od słów do realizacji. Trzeba pamiętać że każda taka produkcja to wypadkowa wielu czynników (terminy, dobór osób itp.) o których my tutaj nie wiemy "krytykując" film.

Kolega "Gość" twierdzi że ma firmę i takie filmy robi na porządku dziennym. Jeśli naprawdę tak jest to dlaczego nie chce się ujawnić i podjąć dyskusji "twarzą w twarz"?

Swoją drogą uważam że bardzo dobrze też że te pieniądze mógł zarobić przedsiębiorca z Puław, a nie zostały "wpompowane" w jakąś Warszawską agencję.

Nie wiem o co tutaj kruszyć kopie. Filmik jest fajny, spełnia swoje wymagania. Uważam że bardzo dobrze że film wykonał go ktoś z Puław, ktoś kto zna i czuje to miejsce.

Scenariusz słaby? To nie film fabularny, mnie się nie dłużył. Obejrzałem z ciekawością.

Łatwo powiedzieć że da się zrobić coś lepszego, fajniejszego. Gorzej jednak przejść od słów do realizacji. Trzeba pamiętać że każda taka produkcja to wypadkowa wielu czynników (terminy, dobór osób itp.) o których my tutaj nie wiemy "krytykując" film.

Kolega "Gość... rozwiń

Avatar
Gość / 3 listopada 2014 r. o 00:48
0

Gościu nie bądź skrytochoojek i pokaż dobry film

Avatar
Gość / 1 listopada 2014 r. o 21:52
0

Właśnie proponuję żebyśmy razem coś zrobili. Praca z kimś lepszym będzie dla mnie zaszczytem. Chętnie też wynająłbym Cię do przyszłych moich zleceń. Poważnie. Zakładam, że jesteś lepszy ode mnie. Mówisz, że robisz takie rzeczy bardzo szybko. Współpracujmy. Chcę Ciebie. Każdy na tym zyska. Ty zarobisz, ja zarobię i klient będzie jeszcze bardziej zadowolony. Mam do zrobienia jeszcze parę rzeczy w tym projekcie. To jest poważna oferta

Dzięki, ale nie jestem do wynajęcia, bo to ja wynajmuję. Zleceń własnych mam aż nadto. I nie pracuję dla samorządów, bo one preferują sztampę. a co do tempa pracy, to faktycznie - pracuję bardzo intensywnie. Moja firma taki film robi max w tydzień. Dla mnie podstawą jest dobry scenariusz - ten po prostu był słaby. Dlatego film tak się dłuży

Dzięki, ale nie jestem do wynajęcia, bo to ja wynajmuję. Zleceń własnych mam aż nadto. I nie pracuję dla samorządów, bo one preferują sztampę. a co do tempa pracy, to faktycznie - pracuję bardzo intensywnie. Moja firma taki film robi max w tydzień. Dla mnie podstawą jest dobry scenariusz - ten po prostu był słaby. Dlatego film tak się dłuży

rozwiń
Avatar
Marcin Kawka / 31 października 2014 r. o 22:04
0

Jak na taki film to budżet bardzo duży. zdjęcia robi się dwa - trzy dni. Potem dzień - dwa dni montażu. Nie przesadzajmy z wysiłkiem. Tu jest słaby pomysł, a właściwie go brak. Film jakich tysiące. Z pewnością niczego nie wypromuje. a propos. Panie Marcinie - co pan zrobił dla Puław bez pieniędzy, bo nie kojarzę?

Właśnie proponuję żebyśmy razem coś zrobili. Praca z kimś lepszym będzie dla mnie zaszczytem. Chętnie też wynająłbym Cię do przyszłych moich zleceń. Poważnie. Zakładam, że jesteś lepszy ode mnie. Mówisz, że robisz takie rzeczy bardzo szybko. Współpracujmy. Chcę Ciebie. Każdy na tym zyska. Ty zarobisz, ja zarobię i klient będzie jeszcze bardziej zadowolony. Mam do zrobienia jeszcze parę rzeczy w tym projekcie. To jest poważna oferta

Właśnie proponuję żebyśmy razem coś zrobili. Praca z kimś lepszym będzie dla mnie zaszczytem. Chętnie też wynająłbym Cię do przyszłych moich zleceń. Poważnie. Zakładam, że jesteś lepszy ode mnie. Mówisz, że robisz takie rzeczy bardzo szybko. Współpracujmy. Chcę Ciebie. Każdy na tym zyska. Ty zarobisz, ja zarobię i klient będzie jeszcze bardziej zadowolony. Mam do zrobienia jeszcze parę rzeczy w tym projekcie. To jest poważna oferta

rozwiń
Avatar
Gość / 31 października 2014 r. o 21:04
0

Przyjacielu, nie wiem kim jesteś, ale czuję, że znasz mnie i czujesz sympatię do mojej żony. Nie pisałem tego komentarza. Pytałem żony, ona też nie. Co do samego filmu, to każdy mógł przyjąć to zlecenie. Przetarg był otwarty. Nie wiem co masz do mnie, bo nie sądzę, żeby kierował Tobą wyłącznie interes społeczny. Hejt zupełnie niepotrzebny. Zawsze i wszystko da się zrobić lepiej, każdy film oskarowy można było na pewno zrobić lepiej. Zawsze też są jakieś ograniczenia. Nie uważam, że to co zrobiłem jest doskonałe, ale mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Szczególnie biorąc pod uwagę budżet filmu: 30 tys. zł.

Nazywam się Marcin Kawka. Tak to ja zrobiłem ten film. Proszę przedstaw się. Pokaż swoje produkcje. Być może razem byśmy zrobili dla Puław coś fajnego, niekoniecznie za pieniądze.

Ps. dzięki za mobilizującą krytykę :)

Jak na taki film to budżet bardzo duży. zdjęcia robi się dwa - trzy dni. Potem dzień - dwa dni montażu. Nie przesadzajmy z wysiłkiem. Tu jest słaby pomysł, a właściwie go brak. Film jakich tysiące. Z pewnością niczego nie wypromuje. a propos. Panie Marcinie - co pan zrobił dla Puław bez pieniędzy, bo nie kojarzę?

Jak na taki film to budżet bardzo duży. zdjęcia robi się dwa - trzy dni. Potem dzień - dwa dni montażu. Nie przesadzajmy z wysiłkiem. Tu jest słaby pomysł, a właściwie go brak. Film jakich tysiące. Z pewnością niczego nie wypromuje. a propos. Panie Marcinie - co pan zrobił dla Puław bez pieniędzy, bo nie kojarzę?

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Epidemia w woj. lubelskim. Najwięcej chorych w powiecie ryckim

Epidemia w woj. lubelskim. Najwięcej chorych w powiecie ryckim

Najwięcej, bo 24 aktywne przypadki Covid-19 odnotowano dziś w pow. ryckim. W woj. lubelskim hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem jest 65 osób.

Dramatyczny wypadek w Bogusławicach. Rannych zabierają śmigłowce z czterech województw
PILNE

Dramatyczny wypadek w Bogusławicach. Rannych zabierają śmigłowce z czterech województw

Na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Bogusławice (gm. Kruszyna) ok. godz. 13.45 zderzyły się autobus, ciężarówka i cysterna. Wybuchł pożar.

Orlęta Spomlek przegrały sparing z Sokołem Konopnica

Orlęta Spomlek przegrały sparing z Sokołem Konopnica

W starciu z rywalem grającym dwie klasy rozgrywkowe niżej kibice spodziewali się raczej pewnego zwycięstwa. A trzeba było się pogodzić z porażką. Zespół z Radzynia Podlaskiego przegrał w środę z Sokołem Konopnica 0:1. Trener biało-zielonych Artur Bożyk uspokaja jednak, że wynik na tym etapie przygotowań nie jest najważniejszy.

Samorządy z woj. lubelskiego dostaną 435,5 mln złotych od rządu. Czy to wystarczy?
galeria

Samorządy z woj. lubelskiego dostaną 435,5 mln złotych od rządu. Czy to wystarczy?

Rachunek za tarcze antykryzysowe w regionie wyniósł ok. 2,5 mld złotych. Podliczamy ile pieniędzy wpłynęło lub ma wpłynąć do lubelskich firm i samorządów.

Studenci z Lublina wygrali międzynarodowy konkurs. Zaprojektowali wyjątkowy bolid

Studenci z Lublina wygrali międzynarodowy konkurs. Zaprojektowali wyjątkowy bolid

Studenci z Politechniki Lubelskiej zwyciężyli w kategorii projekt pojazdu w międzynarodowym konkursie Shell Eco-marathon. Jury doceniła zaprojektowany w Lublinie bolid, który może przejechać nawet 460 km na m3 wodoru.

Kazimierski Festiwal Organowy w tym roku także wirtualnie
4 lipca 2020, 19:00

Kazimierski Festiwal Organowy w tym roku także wirtualnie

W niedzielę, 4 lipca o godz. 19 odbędzie się tegoroczna edycja Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Cykl koncertów realizowanych od lat w Kazimierzu Dolnym w tym roku będzie miał wyjątkowy, bo wirtualny charakter. Występy odbędą się nie tylko w przestrzeniach kazimierskiej fary, jak miało to miejsce do tej pory, ale także będą transmitowane do sieci i telewizji.

Michał Paluch przenosi się z Motoru Lublin do KSZO

Michał Paluch przenosi się z Motoru Lublin do KSZO

Plotkowano o tym przynajmniej od kilkunastu dni i w czwartek wszystko się potwierdziło. Motor nie przedłuży kontraktu z Michałem Paluchem. 26-letni napastnik przenosi się do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Próba obywatelskiego zatrzymania w gm. Biała Podlaska zakończyła się pobiciem

Próba obywatelskiego zatrzymania w gm. Biała Podlaska zakończyła się pobiciem

Mieszkaniec gminy Biała Podlaska próbował zabrać kluczyki od samochodu kierowcy, który jechał „wężykiem” i od którego wyczuł alkohol. Został pobity. Świadkowi zdarzenia grożono śmiercią.

Wybory 2020. Trzaskowski zyskuje wyborców trzech innych kandydatów, a Duda jednego
Sondaż

Wybory 2020. Trzaskowski zyskuje wyborców trzech innych kandydatów, a Duda jednego

Większość wyborców Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Z kolei duża część zwolenników Krzysztofa Bosaka poprze Andrzeja Dudę i to on ma większe szanse na zwycięstwo - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

Przemysław Banaszak żegna się z Górnikiem Łęczna

Przemysław Banaszak żegna się z Górnikiem Łęczna

Kadra Górnika Łęczna w pięciu ostatnich kolejkach doznaje osłabienia. W ostatnich pięciu kolejkach tego sezonu w jego barwach nie zobaczymy już Przemysława Banaszaka

Prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego odwołany

Prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego odwołany

Marcin Wieczorek nie jest już prezesem Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Uchwałę w sprawie odwołania go ze stanowiska w środę wieczorem podjęła rada nadzorcza spółki, w której większość udziałów na samorząd województwa.

Biała Podlaska: Zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich?

Biała Podlaska: Zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich?

– Czy zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich? – zastanawiają się radni Zjednoczonej Prawicy. W ten sposób odnoszą się do ubiegłotygodniowej wizyty lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza w Białej Podlaskiej.