Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 grudnia 2015 r.
6:50

Policjanci byli na zwolnieniu lekarskim. W tym czasie zdali egzamin na prawo jazdy

0 101 A A

Dwóch policjantów Wydziału Ruchu Drogowego puławskiej komendy policji, którzy przebywali na kilkumiesięcznych zwolnieniach lekarskich, zdało w tym czasie egzamin na prawo jazdy. Kierownictwo komendy zwleka z postępowaniem służbowym do wyjaśnienia, czy uzyskane uprawnienia do kierowania są w ogóle w tej sytuacji ważne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdaniem naszego czytelnika, który poinformował nas o tej sprawie, jest to złamanie ustawy o kierowaniu pojazdami. – Jak do roboty to niezdolni, bo zwolnienie od psychiatry, a do egzaminu to zdolni. Czy oni są wyjęci spod prawa? To są kpiny, żeby tak zachowywali się policjanci – nie kryje oburzenia autor listu na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl.

Dwaj funkcjonariusze puławskiej drogówki od lipca do października bieżącego roku przebywali na wystawionym przez lekarza psychiatrę zwolnieniu. Czas wolny, który miał doprowadzić ich zdrowie psychiczne do lepszej formy, wykorzystali m.in. na wykonanie uprawnień do kierowania motocyklami. Z powodzeniem zdali egzamin i jesienią wrócili do służby.

Tymczasem zgodnie z przepisami do egzaminu na prawo jazdy może przystąpić osoba sprawna pod względem fizycznym i psychicznym. Skoro panowie przebywali na zwolnieniu w związku z problemem tej drugiej natury, zachodzi podejrzenie, że w tym stanie przystępować do niego nie powinni – zastanawia się nasz czytelnik.

– Potwierdzam fakt uzyskania przez wymienionych funkcjonariuszy prawa jazdy kategorii A w czasie przebywania na zwolnieniu lekarskim – przyznaje st. asp. Paweł Matraszek z policji w Puławach. – Komendant powiatowy w związku z zaistniałą sytuacją wystosował zapytanie do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie (urząd odpowiada z wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego – red.), czy prawo jazdy wyrobione w okresie zwolnienia lekarskiego zostało uzyskane prawidłowo.

Na razie nie wiadomo, czy biuro prawne marszałka uzna legalność zdobytych podczas zwolnienia uprawnień. Jeśli zostanie to podważone, obaj policjanci prawdopodobnie będą musieli ponownie przystąpić do egzaminu. Zapytaliśmy również o konsekwencjach służbowe wobec policjantów, którzy wykorzystali zwolnienia do zdobycia prawa jazdy.

W odpowiedzi przekazano nam, że o tym zdecyduje szef puławskiej policji, ale zależeć będzie to od opinii Urzędu Marszałkowskiego na temat legalności otrzymanych uprawnień do kierowania motocyklami. Do tego czasu policjanci będą pracować normalnie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 101

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 maja 2016 r. o 20:34
0
Powinna byc zgoda i szacunek, przelozony podwladny i na odwrot. Wtedy skuzba jest sluzba.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 r. o 11:14
0
Man wrazenie że pisza to zwykłe prostaki. Niw maja pojęcia o pracy w Policji a najwiecej pisza. Jaki w KPP jest mobbing chyba was powaliło. Policja to zmilitaryzowana instytucja a nie przedszkole.
Avatar
obywatel / 3 stycznia 2016 r. o 19:51
0
Ta komenda to jeden wielki Folwark.
Nie ma czegos takiego jak polecenie przelozonego aby podwladni zdali prawo jazdy. A nie gnebienie ich ze nie zrobili prawka . W pulawach gnebi sie podwladnych ktorzy maja swoje zdanie. NIE MA NIGDZIE W USTAWIE O POLICJI CZY TEZ WYTYCZNYCH ZE POKICJANT RUCHU DROGOWEGO MA POSIADAC KAT. A P. JAZDY. JEZELI CZEPIA SIE ZA TO ICH PRZELOZONY TO PRZEKRACZA UPRAWNIENIA I POWINNO SIE WSZCZAC POSTEPOWANIE TAKIEMU SMIESZNEMU KOMENDANCINIE. KOMENDANT TAKI TO POSMIEWISKO ROBI Z SIEBIE I NARUSZA ETYKE ZAWODOWA KTORA POWINNA BYC DLA NIEGO WYZNACZNIKIEM PRACY JAKO OFICERA!!!!!
Z tego co wiem to klimat sluzby w Pulawach jest tragiczn Multum donosicieli i lizusow. Aaaa przelozeni lubia to. Tyxh dwoch nie wlazilo w d........e i zostali BE.. Persona Non GRata.
Ci Policjanci poszli. Na zwolnienie z tytulu mobbingu.
Takze czesc co sie tu wypowiada o nich zle TO ZWYKLE LIZUSY I PODPIERDALACZE WIADOMO KOGO (:
PAMIETAJCIE ZE SKLOCONYMI RZADZI SIE NAJLEPIEJ AAAAA WIELU JEST TAKICH W TYM POKOMUNISTYCZNYM KRAJU KTORZY ZA 20 ZL. PODSTAWIA NOGE KOLEDZE . TO NORMA W PULAWACH (:
DONIOSL NA NICH ZAPEWNE KTOS KOMU SIE SPRZECIWIALI.... AAAAA KOMU...... SAMI POMYSLCIE I SPOJZCIE NA NIEKTORE KOMENTARZE (:
Ta komenda to jeden wielki Folwark.
Nie ma czegos takiego jak polecenie przelozonego aby podwladni zdali prawo jazdy. A nie gnebienie ich ze nie zrobili prawka . W pulawach gnebi sie podwladnych ktorzy maja swoje zdanie. NIE MA NIGDZIE W USTAWIE O POLICJI CZY TEZ WYTYCZNYCH ZE POKICJANT RUCHU DROGOWEGO MA POSIADAC KAT. A P. JAZDY. JEZELI CZEPIA SIE ZA TO ICH PRZELOZONY TO PRZEKRACZA UPRAWNIENIA I POWINNO SIE WSZCZAC POSTEPOWANIE TAKIEMU SMIESZNEMU KOMENDANCINIE. KOMENDANT TAKI TO POSMIEWISKO ROBI Z SIEBIE I NARUSZA ETYKE ZAWODOWA KTORA P... rozwiń
Avatar
Sten / 3 stycznia 2016 r. o 11:12
0
Ten aspirant matraszek to nie jest tym milicjantem od znakowania rowerów? Wydaje mi sie ze to właśnie on. Wiec kto daje tak odpowiedzialne umysłowe stanowisko jakim jest rzecznik, facetowi od łopaty ? Chcesz mieć szybko kebab to daj małpie granat.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 r. o 10:22
0

Na tyle co znam rzecznika matraszka to wiem że zbyt lotny to on nie jest. Ale zawsze jakoś spada na 4 łapy. Albo inaczej, jeżeli było nas 10 to 9 zawsze miało gorzej bo on musiał mieć lepiej. Myślę, że za ten udzielony redaktorowi wywiad o policjantach został juz dobrze nagrodzony.

konfident

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 r. o 18:34
0
Na tyle co znam rzecznika matraszka to wiem że zbyt lotny to on nie jest. Ale zawsze jakoś spada na 4 łapy. Albo inaczej, jeżeli było nas 10 to 9 zawsze miało gorzej bo on musiał mieć lepiej. Myślę, że za ten udzielony redaktorowi wywiad o policjantach został juz dobrze nagrodzony.
Avatar
Skuter / 2 stycznia 2016 r. o 16:12
0

Co to za policjant ten Matraszek. Jak można udzielać takich informacji o swoich ludziach. To ma być przedstawiciel policji i policjantów. Powinno się odebrać mu certyfikaty dostępu do informacji poufnych dopóki jeszcze nie jest za późno. Strach pomyśleć co byłoby gdyby ten rzecznik miał dostep do informacji strategicznych dla państwa. W mojej jednostce za taką zdradę kolegów przeszedlbyś przez szpaler białych pałek. Splunąć tylko na takiego Ch....


Pewnie bierze udział w tym konkursie co się zbiera punkty. "Zbieraj punkty za podpi....e kolegi w pracy."

Pewnie bierze udział w tym konkursie co się zbiera punkty. "Zbieraj punkty za podpi....e kolegi w pracy." rozwiń
Avatar
Montana / 2 stycznia 2016 r. o 13:34
0
Co to za policjant ten Matraszek. Jak można udzielać takich informacji o swoich ludziach. To ma być przedstawiciel policji i policjantów. Powinno się odebrać mu certyfikaty dostępu do informacji poufnych dopóki jeszcze nie jest za późno. Strach pomyśleć co byłoby gdyby ten rzecznik miał dostep do informacji strategicznych dla państwa. W mojej jednostce za taką zdradę kolegów przeszedlbyś przez szpaler białych pałek. Splunąć tylko na takiego Ch....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 r. o 17:19
0
A JA MYŚLAŁEM ŻE FILM "SŁUŻBY SPECJALNE" TO TYLKO FILM... Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla Wszystkich!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 r. o 17:16
0
cd. uzyskane zgodnie z prawem. Nie trzeba mieć wyższego wykształcenia żeby zorientować się że informacje które przekazano do publicznej wiadomości w tych artykułach są informacjami które ktoś chce byśmy w nie uwierzyli a tak naprawdę jest tu ukryty jakiś diabeł.
Avatar
Gość / 3 maja 2016 r. o 20:34
0
Powinna byc zgoda i szacunek, przelozony podwladny i na odwrot. Wtedy skuzba jest sluzba.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 r. o 11:14
0
Man wrazenie że pisza to zwykłe prostaki. Niw maja pojęcia o pracy w Policji a najwiecej pisza. Jaki w KPP jest mobbing chyba was powaliło. Policja to zmilitaryzowana instytucja a nie przedszkole.
Avatar
obywatel / 3 stycznia 2016 r. o 19:51
0
Ta komenda to jeden wielki Folwark.
Nie ma czegos takiego jak polecenie przelozonego aby podwladni zdali prawo jazdy. A nie gnebienie ich ze nie zrobili prawka . W pulawach gnebi sie podwladnych ktorzy maja swoje zdanie. NIE MA NIGDZIE W USTAWIE O POLICJI CZY TEZ WYTYCZNYCH ZE POKICJANT RUCHU DROGOWEGO MA POSIADAC KAT. A P. JAZDY. JEZELI CZEPIA SIE ZA TO ICH PRZELOZONY TO PRZEKRACZA UPRAWNIENIA I POWINNO SIE WSZCZAC POSTEPOWANIE TAKIEMU SMIESZNEMU KOMENDANCINIE. KOMENDANT TAKI TO POSMIEWISKO ROBI Z SIEBIE I NARUSZA ETYKE ZAWODOWA KTORA POWINNA BYC DLA NIEGO WYZNACZNIKIEM PRACY JAKO OFICERA!!!!!
Z tego co wiem to klimat sluzby w Pulawach jest tragiczn Multum donosicieli i lizusow. Aaaa przelozeni lubia to. Tyxh dwoch nie wlazilo w d........e i zostali BE.. Persona Non GRata.
Ci Policjanci poszli. Na zwolnienie z tytulu mobbingu.
Takze czesc co sie tu wypowiada o nich zle TO ZWYKLE LIZUSY I PODPIERDALACZE WIADOMO KOGO (:
PAMIETAJCIE ZE SKLOCONYMI RZADZI SIE NAJLEPIEJ AAAAA WIELU JEST TAKICH W TYM POKOMUNISTYCZNYM KRAJU KTORZY ZA 20 ZL. PODSTAWIA NOGE KOLEDZE . TO NORMA W PULAWACH (:
DONIOSL NA NICH ZAPEWNE KTOS KOMU SIE SPRZECIWIALI.... AAAAA KOMU...... SAMI POMYSLCIE I SPOJZCIE NA NIEKTORE KOMENTARZE (:
Ta komenda to jeden wielki Folwark.
Nie ma czegos takiego jak polecenie przelozonego aby podwladni zdali prawo jazdy. A nie gnebienie ich ze nie zrobili prawka . W pulawach gnebi sie podwladnych ktorzy maja swoje zdanie. NIE MA NIGDZIE W USTAWIE O POLICJI CZY TEZ WYTYCZNYCH ZE POKICJANT RUCHU DROGOWEGO MA POSIADAC KAT. A P. JAZDY. JEZELI CZEPIA SIE ZA TO ICH PRZELOZONY TO PRZEKRACZA UPRAWNIENIA I POWINNO SIE WSZCZAC POSTEPOWANIE TAKIEMU SMIESZNEMU KOMENDANCINIE. KOMENDANT TAKI TO POSMIEWISKO ROBI Z SIEBIE I NARUSZA ETYKE ZAWODOWA KTORA P... rozwiń
Avatar
Sten / 3 stycznia 2016 r. o 11:12
0
Ten aspirant matraszek to nie jest tym milicjantem od znakowania rowerów? Wydaje mi sie ze to właśnie on. Wiec kto daje tak odpowiedzialne umysłowe stanowisko jakim jest rzecznik, facetowi od łopaty ? Chcesz mieć szybko kebab to daj małpie granat.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 r. o 10:22
0

Na tyle co znam rzecznika matraszka to wiem że zbyt lotny to on nie jest. Ale zawsze jakoś spada na 4 łapy. Albo inaczej, jeżeli było nas 10 to 9 zawsze miało gorzej bo on musiał mieć lepiej. Myślę, że za ten udzielony redaktorowi wywiad o policjantach został juz dobrze nagrodzony.

konfident

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 r. o 18:34
0
Na tyle co znam rzecznika matraszka to wiem że zbyt lotny to on nie jest. Ale zawsze jakoś spada na 4 łapy. Albo inaczej, jeżeli było nas 10 to 9 zawsze miało gorzej bo on musiał mieć lepiej. Myślę, że za ten udzielony redaktorowi wywiad o policjantach został juz dobrze nagrodzony.
Avatar
Skuter / 2 stycznia 2016 r. o 16:12
0

Co to za policjant ten Matraszek. Jak można udzielać takich informacji o swoich ludziach. To ma być przedstawiciel policji i policjantów. Powinno się odebrać mu certyfikaty dostępu do informacji poufnych dopóki jeszcze nie jest za późno. Strach pomyśleć co byłoby gdyby ten rzecznik miał dostep do informacji strategicznych dla państwa. W mojej jednostce za taką zdradę kolegów przeszedlbyś przez szpaler białych pałek. Splunąć tylko na takiego Ch....


Pewnie bierze udział w tym konkursie co się zbiera punkty. "Zbieraj punkty za podpi....e kolegi w pracy."

Pewnie bierze udział w tym konkursie co się zbiera punkty. "Zbieraj punkty za podpi....e kolegi w pracy." rozwiń
Avatar
Montana / 2 stycznia 2016 r. o 13:34
0
Co to za policjant ten Matraszek. Jak można udzielać takich informacji o swoich ludziach. To ma być przedstawiciel policji i policjantów. Powinno się odebrać mu certyfikaty dostępu do informacji poufnych dopóki jeszcze nie jest za późno. Strach pomyśleć co byłoby gdyby ten rzecznik miał dostep do informacji strategicznych dla państwa. W mojej jednostce za taką zdradę kolegów przeszedlbyś przez szpaler białych pałek. Splunąć tylko na takiego Ch....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 r. o 17:19
0
A JA MYŚLAŁEM ŻE FILM "SŁUŻBY SPECJALNE" TO TYLKO FILM... Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla Wszystkich!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 r. o 17:16
0
cd. uzyskane zgodnie z prawem. Nie trzeba mieć wyższego wykształcenia żeby zorientować się że informacje które przekazano do publicznej wiadomości w tych artykułach są informacjami które ktoś chce byśmy w nie uwierzyli a tak naprawdę jest tu ukryty jakiś diabeł.