Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 grudnia 2015 r.
6:50

Policjanci byli na zwolnieniu lekarskim. W tym czasie zdali egzamin na prawo jazdy

0 101 A A

Dwóch policjantów Wydziału Ruchu Drogowego puławskiej komendy policji, którzy przebywali na kilkumiesięcznych zwolnieniach lekarskich, zdało w tym czasie egzamin na prawo jazdy. Kierownictwo komendy zwleka z postępowaniem służbowym do wyjaśnienia, czy uzyskane uprawnienia do kierowania są w ogóle w tej sytuacji ważne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdaniem naszego czytelnika, który poinformował nas o tej sprawie, jest to złamanie ustawy o kierowaniu pojazdami. – Jak do roboty to niezdolni, bo zwolnienie od psychiatry, a do egzaminu to zdolni. Czy oni są wyjęci spod prawa? To są kpiny, żeby tak zachowywali się policjanci – nie kryje oburzenia autor listu na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl.

Dwaj funkcjonariusze puławskiej drogówki od lipca do października bieżącego roku przebywali na wystawionym przez lekarza psychiatrę zwolnieniu. Czas wolny, który miał doprowadzić ich zdrowie psychiczne do lepszej formy, wykorzystali m.in. na wykonanie uprawnień do kierowania motocyklami. Z powodzeniem zdali egzamin i jesienią wrócili do służby.

Tymczasem zgodnie z przepisami do egzaminu na prawo jazdy może przystąpić osoba sprawna pod względem fizycznym i psychicznym. Skoro panowie przebywali na zwolnieniu w związku z problemem tej drugiej natury, zachodzi podejrzenie, że w tym stanie przystępować do niego nie powinni – zastanawia się nasz czytelnik.

– Potwierdzam fakt uzyskania przez wymienionych funkcjonariuszy prawa jazdy kategorii A w czasie przebywania na zwolnieniu lekarskim – przyznaje st. asp. Paweł Matraszek z policji w Puławach. – Komendant powiatowy w związku z zaistniałą sytuacją wystosował zapytanie do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie (urząd odpowiada z wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego – red.), czy prawo jazdy wyrobione w okresie zwolnienia lekarskiego zostało uzyskane prawidłowo.

Na razie nie wiadomo, czy biuro prawne marszałka uzna legalność zdobytych podczas zwolnienia uprawnień. Jeśli zostanie to podważone, obaj policjanci prawdopodobnie będą musieli ponownie przystąpić do egzaminu. Zapytaliśmy również o konsekwencjach służbowe wobec policjantów, którzy wykorzystali zwolnienia do zdobycia prawa jazdy.

W odpowiedzi przekazano nam, że o tym zdecyduje szef puławskiej policji, ale zależeć będzie to od opinii Urzędu Marszałkowskiego na temat legalności otrzymanych uprawnień do kierowania motocyklami. Do tego czasu policjanci będą pracować normalnie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 101

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 maja 2016 o 20:34
0
Powinna byc zgoda i szacunek, przelozony podwladny i na odwrot. Wtedy skuzba jest sluzba.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 11:14
0
Man wrazenie że pisza to zwykłe prostaki. Niw maja pojęcia o pracy w Policji a najwiecej pisza. Jaki w KPP jest mobbing chyba was powaliło. Policja to zmilitaryzowana instytucja a nie przedszkole.
Avatar
obywatel / 3 stycznia 2016 o 19:51
0
Ta komenda to jeden wielki Folwark.
Nie ma czegos takiego jak polecenie przelozonego aby podwladni zdali prawo jazdy. A nie gnebienie ich ze nie zrobili prawka . W pulawach gnebi sie podwladnych ktorzy maja swoje zdanie. NIE MA NIGDZIE W USTAWIE O POLICJI CZY TEZ WYTYCZNYCH ZE POKICJANT RUCHU DROGOWEGO MA POSIADAC KAT. A P. JAZDY. JEZELI CZEPIA SIE ZA TO ICH PRZELOZONY TO PRZEKRACZA UPRAWNIENIA I POWINNO SIE WSZCZAC POSTEPOWANIE TAKIEMU SMIESZNEMU KOMENDANCINIE. KOMENDANT TAKI TO POSMIEWISKO ROBI Z SIEBIE I NARUSZA ETYKE ZAWODOWA KTORA POWINNA BYC DLA NIEGO WYZNACZNIKIEM PRACY JAKO OFICERA!!!!!
Z tego co wiem to klimat sluzby w Pulawach jest tragiczn Multum donosicieli i lizusow. Aaaa przelozeni lubia to. Tyxh dwoch nie wlazilo w d........e i zostali BE.. Persona Non GRata.
Ci Policjanci poszli. Na zwolnienie z tytulu mobbingu.
Takze czesc co sie tu wypowiada o nich zle TO ZWYKLE LIZUSY I PODPIERDALACZE WIADOMO KOGO (:
PAMIETAJCIE ZE SKLOCONYMI RZADZI SIE NAJLEPIEJ AAAAA WIELU JEST TAKICH W TYM POKOMUNISTYCZNYM KRAJU KTORZY ZA 20 ZL. PODSTAWIA NOGE KOLEDZE . TO NORMA W PULAWACH (:
DONIOSL NA NICH ZAPEWNE KTOS KOMU SIE SPRZECIWIALI.... AAAAA KOMU...... SAMI POMYSLCIE I SPOJZCIE NA NIEKTORE KOMENTARZE (:
Ta komenda to jeden wielki Folwark.
Nie ma czegos takiego jak polecenie przelozonego aby podwladni zdali prawo jazdy. A nie gnebienie ich ze nie zrobili prawka . W pulawach gnebi sie podwladnych ktorzy maja swoje zdanie. NIE MA NIGDZIE W USTAWIE O POLICJI CZY TEZ WYTYCZNYCH ZE POKICJANT RUCHU DROGOWEGO MA POSIADAC KAT. A P. JAZDY. JEZELI CZEPIA SIE ZA TO ICH PRZELOZONY TO PRZEKRACZA UPRAWNIENIA I POWINNO SIE WSZCZAC POSTEPOWANIE TAKIEMU SMIESZNEMU KOMENDANCINIE. KOMENDANT TAKI TO POSMIEWISKO ROBI Z SIEBIE I NARUSZA ETYKE ZAWODOWA KTORA P... rozwiń
Avatar
Sten / 3 stycznia 2016 o 11:12
0
Ten aspirant matraszek to nie jest tym milicjantem od znakowania rowerów? Wydaje mi sie ze to właśnie on. Wiec kto daje tak odpowiedzialne umysłowe stanowisko jakim jest rzecznik, facetowi od łopaty ? Chcesz mieć szybko kebab to daj małpie granat.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 o 10:22
0

Na tyle co znam rzecznika matraszka to wiem że zbyt lotny to on nie jest. Ale zawsze jakoś spada na 4 łapy. Albo inaczej, jeżeli było nas 10 to 9 zawsze miało gorzej bo on musiał mieć lepiej. Myślę, że za ten udzielony redaktorowi wywiad o policjantach został juz dobrze nagrodzony.

konfident

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 18:34
0
Na tyle co znam rzecznika matraszka to wiem że zbyt lotny to on nie jest. Ale zawsze jakoś spada na 4 łapy. Albo inaczej, jeżeli było nas 10 to 9 zawsze miało gorzej bo on musiał mieć lepiej. Myślę, że za ten udzielony redaktorowi wywiad o policjantach został juz dobrze nagrodzony.
Avatar
Skuter / 2 stycznia 2016 o 16:12
0

Co to za policjant ten Matraszek. Jak można udzielać takich informacji o swoich ludziach. To ma być przedstawiciel policji i policjantów. Powinno się odebrać mu certyfikaty dostępu do informacji poufnych dopóki jeszcze nie jest za późno. Strach pomyśleć co byłoby gdyby ten rzecznik miał dostep do informacji strategicznych dla państwa. W mojej jednostce za taką zdradę kolegów przeszedlbyś przez szpaler białych pałek. Splunąć tylko na takiego Ch....


Pewnie bierze udział w tym konkursie co się zbiera punkty. "Zbieraj punkty za podpi....e kolegi w pracy."

Pewnie bierze udział w tym konkursie co się zbiera punkty. "Zbieraj punkty za podpi....e kolegi w pracy." rozwiń
Avatar
Montana / 2 stycznia 2016 o 13:34
0
Co to za policjant ten Matraszek. Jak można udzielać takich informacji o swoich ludziach. To ma być przedstawiciel policji i policjantów. Powinno się odebrać mu certyfikaty dostępu do informacji poufnych dopóki jeszcze nie jest za późno. Strach pomyśleć co byłoby gdyby ten rzecznik miał dostep do informacji strategicznych dla państwa. W mojej jednostce za taką zdradę kolegów przeszedlbyś przez szpaler białych pałek. Splunąć tylko na takiego Ch....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 17:19
0
A JA MYŚLAŁEM ŻE FILM "SŁUŻBY SPECJALNE" TO TYLKO FILM... Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla Wszystkich!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 17:16
0
cd. uzyskane zgodnie z prawem. Nie trzeba mieć wyższego wykształcenia żeby zorientować się że informacje które przekazano do publicznej wiadomości w tych artykułach są informacjami które ktoś chce byśmy w nie uwierzyli a tak naprawdę jest tu ukryty jakiś diabeł.
Avatar
Gość / 3 maja 2016 o 20:34
0
Powinna byc zgoda i szacunek, przelozony podwladny i na odwrot. Wtedy skuzba jest sluzba.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 11:14
0
Man wrazenie że pisza to zwykłe prostaki. Niw maja pojęcia o pracy w Policji a najwiecej pisza. Jaki w KPP jest mobbing chyba was powaliło. Policja to zmilitaryzowana instytucja a nie przedszkole.
Avatar
obywatel / 3 stycznia 2016 o 19:51
0
Ta komenda to jeden wielki Folwark.
Nie ma czegos takiego jak polecenie przelozonego aby podwladni zdali prawo jazdy. A nie gnebienie ich ze nie zrobili prawka . W pulawach gnebi sie podwladnych ktorzy maja swoje zdanie. NIE MA NIGDZIE W USTAWIE O POLICJI CZY TEZ WYTYCZNYCH ZE POKICJANT RUCHU DROGOWEGO MA POSIADAC KAT. A P. JAZDY. JEZELI CZEPIA SIE ZA TO ICH PRZELOZONY TO PRZEKRACZA UPRAWNIENIA I POWINNO SIE WSZCZAC POSTEPOWANIE TAKIEMU SMIESZNEMU KOMENDANCINIE. KOMENDANT TAKI TO POSMIEWISKO ROBI Z SIEBIE I NARUSZA ETYKE ZAWODOWA KTORA POWINNA BYC DLA NIEGO WYZNACZNIKIEM PRACY JAKO OFICERA!!!!!
Z tego co wiem to klimat sluzby w Pulawach jest tragiczn Multum donosicieli i lizusow. Aaaa przelozeni lubia to. Tyxh dwoch nie wlazilo w d........e i zostali BE.. Persona Non GRata.
Ci Policjanci poszli. Na zwolnienie z tytulu mobbingu.
Takze czesc co sie tu wypowiada o nich zle TO ZWYKLE LIZUSY I PODPIERDALACZE WIADOMO KOGO (:
PAMIETAJCIE ZE SKLOCONYMI RZADZI SIE NAJLEPIEJ AAAAA WIELU JEST TAKICH W TYM POKOMUNISTYCZNYM KRAJU KTORZY ZA 20 ZL. PODSTAWIA NOGE KOLEDZE . TO NORMA W PULAWACH (:
DONIOSL NA NICH ZAPEWNE KTOS KOMU SIE SPRZECIWIALI.... AAAAA KOMU...... SAMI POMYSLCIE I SPOJZCIE NA NIEKTORE KOMENTARZE (:
Ta komenda to jeden wielki Folwark.
Nie ma czegos takiego jak polecenie przelozonego aby podwladni zdali prawo jazdy. A nie gnebienie ich ze nie zrobili prawka . W pulawach gnebi sie podwladnych ktorzy maja swoje zdanie. NIE MA NIGDZIE W USTAWIE O POLICJI CZY TEZ WYTYCZNYCH ZE POKICJANT RUCHU DROGOWEGO MA POSIADAC KAT. A P. JAZDY. JEZELI CZEPIA SIE ZA TO ICH PRZELOZONY TO PRZEKRACZA UPRAWNIENIA I POWINNO SIE WSZCZAC POSTEPOWANIE TAKIEMU SMIESZNEMU KOMENDANCINIE. KOMENDANT TAKI TO POSMIEWISKO ROBI Z SIEBIE I NARUSZA ETYKE ZAWODOWA KTORA P... rozwiń
Avatar
Sten / 3 stycznia 2016 o 11:12
0
Ten aspirant matraszek to nie jest tym milicjantem od znakowania rowerów? Wydaje mi sie ze to właśnie on. Wiec kto daje tak odpowiedzialne umysłowe stanowisko jakim jest rzecznik, facetowi od łopaty ? Chcesz mieć szybko kebab to daj małpie granat.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2016 o 10:22
0

Na tyle co znam rzecznika matraszka to wiem że zbyt lotny to on nie jest. Ale zawsze jakoś spada na 4 łapy. Albo inaczej, jeżeli było nas 10 to 9 zawsze miało gorzej bo on musiał mieć lepiej. Myślę, że za ten udzielony redaktorowi wywiad o policjantach został juz dobrze nagrodzony.

konfident

Avatar
Gość / 2 stycznia 2016 o 18:34
0
Na tyle co znam rzecznika matraszka to wiem że zbyt lotny to on nie jest. Ale zawsze jakoś spada na 4 łapy. Albo inaczej, jeżeli było nas 10 to 9 zawsze miało gorzej bo on musiał mieć lepiej. Myślę, że za ten udzielony redaktorowi wywiad o policjantach został juz dobrze nagrodzony.
Avatar
Skuter / 2 stycznia 2016 o 16:12
0

Co to za policjant ten Matraszek. Jak można udzielać takich informacji o swoich ludziach. To ma być przedstawiciel policji i policjantów. Powinno się odebrać mu certyfikaty dostępu do informacji poufnych dopóki jeszcze nie jest za późno. Strach pomyśleć co byłoby gdyby ten rzecznik miał dostep do informacji strategicznych dla państwa. W mojej jednostce za taką zdradę kolegów przeszedlbyś przez szpaler białych pałek. Splunąć tylko na takiego Ch....


Pewnie bierze udział w tym konkursie co się zbiera punkty. "Zbieraj punkty za podpi....e kolegi w pracy."

Pewnie bierze udział w tym konkursie co się zbiera punkty. "Zbieraj punkty za podpi....e kolegi w pracy." rozwiń
Avatar
Montana / 2 stycznia 2016 o 13:34
0
Co to za policjant ten Matraszek. Jak można udzielać takich informacji o swoich ludziach. To ma być przedstawiciel policji i policjantów. Powinno się odebrać mu certyfikaty dostępu do informacji poufnych dopóki jeszcze nie jest za późno. Strach pomyśleć co byłoby gdyby ten rzecznik miał dostep do informacji strategicznych dla państwa. W mojej jednostce za taką zdradę kolegów przeszedlbyś przez szpaler białych pałek. Splunąć tylko na takiego Ch....
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 17:19
0
A JA MYŚLAŁEM ŻE FILM "SŁUŻBY SPECJALNE" TO TYLKO FILM... Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla Wszystkich!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 17:16
0
cd. uzyskane zgodnie z prawem. Nie trzeba mieć wyższego wykształcenia żeby zorientować się że informacje które przekazano do publicznej wiadomości w tych artykułach są informacjami które ktoś chce byśmy w nie uwierzyli a tak naprawdę jest tu ukryty jakiś diabeł.
Zobacz wszystkie komentarze 101

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane 0 0

W ciągu najbliższych dni cisza nocna w centrum Świdnika będzie zakłócana. Nie ma to jednak związku z imprezami, tylko robotami budowlanymi na terenie placu Konstytucji 3 Maja, który jest w przebudowie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 5 6

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 8 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 1

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 30 19

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 90 8

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 2 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 20 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!