Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

8 marca 2018 r.
13:40

Porozumienie przed wyborami. "Tym, co nas połączyło jest obawa przed państwem PiS-u"

0 74 A A

Platforma Obywatelska do wyborów samorządowych w Puławach pójdzie razem z KOD, Nowoczesną, SLD i nowym Komitetem Obywatelskim Ziemi Puławskiej. Za dwa miesiące mamy poznać wspólny program tych ugrupowań, a następnie - nazwisko kandydata na prezydenta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Paweł Nakonieczny (PO) zapowiedział, że zjednoczona opozycja razem pójdzie zarówno do wyborów do rady miasta, jak i do rady powiatu. Nie wykluczył także udzielenia poparcia dla kandydatów startujących do rad gmin.

Skąd pomysł na wspólne listy? – Używając obecnej nomenklatury, suweren tego oczekuje. Patrząc w sondaże widzimy, że istnieje duży obszar społeczny, który chce alternatywy dla obecnie rządzących – tłumaczył Waldemar Kowalczyk, przewodniczący SLD w Puławach.

– Tym, co nas połączyło jest obawa przed państwem PiS-u – odpowiada Paweł Nakonieczny. – Obawiamy się tego, że w samorządzie będą realizowane złe pomysły. Znam problemy, jakie napotyka samorząd i dlatego uważam, że należy go bronić przed zakusami jego ograniczania – mówił, dodając, że zawarte porozumienie jest otwarte na współpracę z innymi podmiotami, ale nie wszystkimi. – Wykluczamy koalicję z PiS – zaznaczył.

Z kolei Dariusz Mitukiewicz z Komitetu Obywatelskiego Ziemi Puławskiej poinformował, że został on powołany na bazie społecznych protestów, jakie w ostatnich latach organizowano w mieście. – Wiele osób utożsamiało się wtedy z różnymi organizacjami, ale chcieli jednocześnie zachować niezależność. Dlatego zawiązaliśmy ten komitet, jako platformę porozumienia obywatelskiego.

Maja Zaborowska (Nowoczesna) stwierdziła, że Puławy są obecnie miastem pogrążonym w stagnacji. – Taka jest nasza diagnoza i dlatego chcielibyśmy, żeby zaczęły się mocniej rozwijać.

Co zrobić, żeby osiągnąć ten cel? Tego liderzy jednoczących się formacji nie powiedzieli, tłumacząc, że na konkrety jest jeszcze za wcześnie. Ich zdaniem wspólny program powinien być gotowy w ciągu dwóch miesięcy. Po jego ogłoszeniu, „porozumienie” ma zamiar podać nazwisko swojego kandydata na prezydenta Puław. Na razie wiadomo tylko tyle, że nie będzie to Włodzimierz Karpiński.

Zapytani o to, które decyzje obecnych władz oceniają najgorzej i co zrobiliby inaczej, niż rządzący w Puławach PiS z PSPP, politycy wspomnieli o zarządzaniu miejskimi spółkami.

– PPNT z tego, co słyszę, po przekształceniu w spółkę dołuje. To jednostka zbudowana z pieniędzy pozyskanych w czasach, w których Platforma Obywatelska współrządziła miastem. Zrobiono z niej kolejną, miejską, quasi-partyjną spółkę i to jest problem. Jej potrzeba dobrego zarządcy wyłonionego w konkursie, a nie takiego puławskiego, drugiego Misiewicza – powiedział Nakonieczny.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 marca 2018 r. o 06:05
+2
Polaczyl was raczej smak na pelne koryto. Panstwo PO bylo rajem dla zlodziei, kombinatorow i glownie niemieckich interesow. Afera za afera, ch. , d ... i kamieni kupa, jak to okreslil minister, ktory stal na strazy porzadku i przestrzegania prawa. Trzeba miec niezly tupet, zeby pieprzyc te wszystkie slogany o dzisiejszym lamaniu konstytucji, praworzadnosci i demokracji. Mlyn na wode niemcow, ktorzy widzieliby nas w roli taniej sily roboczej. Ci co w Polsce powtarzaja za Bruksela te pusto brzmiace, ogolnikowe zarzuty maja swiadomosc lokajow a moze gorzej, zdrajcow!
Avatar
Gość / 9 marca 2018 r. o 05:52
+2
Szanowni!Was połączyło koryto,do ktorego chcecie się dostać,nie myśląc ani na jotę o mieszkańcach.Oni są wam potrzebni do wrzucenia kartek do urn wyborczych z właściwym skresleniem.Wyborcy tych faryzeuszy pewnie znacie,ani jednego głosu na nich!
Avatar
H.M. / 14 marca 2018 r. o 20:38
+1
Zbliża się bitwa o głosy.Czy ''egzotyczna koalicja''jak to nazwały lokalne media dostanie mandat zaufania od mieszkańców to się okaże.Miasto Puławy to w większości emeryci-katolicy,więc trzymają strone PiS-u i nie wydaje mi się żeby to sie zmieniło.No,ale pożyjemy zobaczymy w końcu żyjemy w państwie demokratycznym,(zamiast socjaldemokratycznym).
Avatar
Gość / 12 marca 2018 r. o 20:36
+1
Czy ludzie uczciwi mają się czegoś bać? Ja nikogo się nie boję:)
Avatar
to nie bogacz / 12 marca 2018 r. o 17:58
+1
undefined napisał:
Wy rządziliście tez swoje czasu i nic ludziom nie pomagaliście. Poznali się na was, kopnęli w 4 litery i dobrze, nic tego nie wróci choćbyście się ze..........li. Ja tam nie chcę waszych ponownych rządów dla bogaczy.
 Hahah premier biedak z 33 mln
Avatar
końskie wole / 12 marca 2018 r. o 17:57
+1
undefined napisał:
niech se POpalą cygar i POjedzą ośmiorniczek
 Teraz to nie w modzie.Teraz koryta za grube pieniądze.
Avatar
czas pokaże / 12 marca 2018 r. o 17:55
+1
znam prawdę napisał:
Jeżeli w Puławach dalej zostanie 21 radnych i wrócimy do 4 okręgów w wyborach proporcjonalnych to mamy: poparcie dla PSPP Janusza Grobla około 20% czyli po 1 mandacie w okręgu = 4. Jeżeli wystartuje Kukiz 15 +Wolni i Solidarni popierający np. kandydata na prezydenta Pawła Maja to mają szanse wziąć 2 mandaty (odbiorą głosy na PO od wyborców zniesmaczonych koalicją z SLD). Skoro PiS w każdym okręgu weźmie minimum 2 mandaty, a w okręgu 6 mandatowym 3 =9, to dla tzw. "zjednoczonych totalniaków" zostanie maksymalnie 6 mandatów. Obecnie PO ma 2 mandaty, SLD - zero. Gdyby PO wystartowała sama to pewnie miałaby 4-5 mandatów. A tak dzieląc się miejscami na listach z 4 innymi śladowo reprezentowanymi w Puławach partiami, stowarzyszeniami? wezmą 3 mandaty. Gdzie tu logika??? Czy liczycie, że prezydent Janusz Grobel odwróci koalicję, gdy w Polsce rządzi PiS, a wsejmiku lubelski i powiecie puławskim po wyborach powstaną najprawdopodobniej koalicje PSL = PiS?  
 Wróżenie z fusów.
 Wróżenie z fusów. rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2018 r. o 14:51
+1
Wreszcie dobra wiadomość. PIS szkodzi na każdym odcinku Puławom a najbardziej Azotom. Kto ich jeszcze popiera i za co?
Avatar
Gość / 12 marca 2018 r. o 12:48
+1
niech se POpalą cygar i POjedzą ośmiorniczek
Avatar
Gość / 12 marca 2018 r. o 08:10
+1
Piękne hasło: Słychać wycie? Znakomicie!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
H.M. / 14 marca 2018 r. o 20:38
+1
Zbliża się bitwa o głosy.Czy ''egzotyczna koalicja''jak to nazwały lokalne media dostanie mandat zaufania od mieszkańców to się okaże.Miasto Puławy to w większości emeryci-katolicy,więc trzymają strone PiS-u i nie wydaje mi się żeby to sie zmieniło.No,ale pożyjemy zobaczymy w końcu żyjemy w państwie demokratycznym,(zamiast socjaldemokratycznym).
Avatar
Gość / 12 marca 2018 r. o 20:36
+1
Czy ludzie uczciwi mają się czegoś bać? Ja nikogo się nie boję:)
Avatar
to nie bogacz / 12 marca 2018 r. o 17:58
+1
undefined napisał:
Wy rządziliście tez swoje czasu i nic ludziom nie pomagaliście. Poznali się na was, kopnęli w 4 litery i dobrze, nic tego nie wróci choćbyście się ze..........li. Ja tam nie chcę waszych ponownych rządów dla bogaczy.
 Hahah premier biedak z 33 mln
Avatar
końskie wole / 12 marca 2018 r. o 17:57
+1
undefined napisał:
niech se POpalą cygar i POjedzą ośmiorniczek
 Teraz to nie w modzie.Teraz koryta za grube pieniądze.
Avatar
czas pokaże / 12 marca 2018 r. o 17:55
+1
znam prawdę napisał:
Jeżeli w Puławach dalej zostanie 21 radnych i wrócimy do 4 okręgów w wyborach proporcjonalnych to mamy: poparcie dla PSPP Janusza Grobla około 20% czyli po 1 mandacie w okręgu = 4. Jeżeli wystartuje Kukiz 15 +Wolni i Solidarni popierający np. kandydata na prezydenta Pawła Maja to mają szanse wziąć 2 mandaty (odbiorą głosy na PO od wyborców zniesmaczonych koalicją z SLD). Skoro PiS w każdym okręgu weźmie minimum 2 mandaty, a w okręgu 6 mandatowym 3 =9, to dla tzw. "zjednoczonych totalniaków" zostanie maksymalnie 6 mandatów. Obecnie PO ma 2 mandaty, SLD - zero. Gdyby PO wystartowała sama to pewnie miałaby 4-5 mandatów. A tak dzieląc się miejscami na listach z 4 innymi śladowo reprezentowanymi w Puławach partiami, stowarzyszeniami? wezmą 3 mandaty. Gdzie tu logika??? Czy liczycie, że prezydent Janusz Grobel odwróci koalicję, gdy w Polsce rządzi PiS, a wsejmiku lubelski i powiecie puławskim po wyborach powstaną najprawdopodobniej koalicje PSL = PiS?  
 Wróżenie z fusów.
 Wróżenie z fusów. rozwiń
Avatar
Gość / 12 marca 2018 r. o 14:51
+1
Wreszcie dobra wiadomość. PIS szkodzi na każdym odcinku Puławom a najbardziej Azotom. Kto ich jeszcze popiera i za co?
Avatar
Gość / 12 marca 2018 r. o 12:48
+1
niech se POpalą cygar i POjedzą ośmiorniczek
Avatar
Gość / 12 marca 2018 r. o 08:10
+1
Piękne hasło: Słychać wycie? Znakomicie!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
kokos / 12 marca 2018 r. o 07:42
+1
undefined napisał:
POWODZENIA NA DRODZE KU PRZEPAŚCI!
 Badanie opinii publicznej pokazuje od wielu miesięcy, jakie poparcie ma PO, więc nie wiem z czym oni do ludzi.... POzamiatane.
Avatar
Gość / 12 marca 2018 r. o 07:40
+1
Wy rządziliście tez swoje czasu i nic ludziom nie pomagaliście. Poznali się na was, kopnęli w 4 litery i dobrze, nic tego nie wróci choćbyście się ze..........li. Ja tam nie chcę waszych ponownych rządów dla bogaczy.