Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 grudnia 2018 r.
21:03

Pracownicy sądów masowo idą na zwolnienia lekarskie. "Od kilku lat nie dostajemy podwyżek"

0 73 A A
Sąd Rejonowy w Puławach to jeden z wielu na mapie Polski, któremu doskwiera brak protestujących pracowników administracyjnych. W tym tygodniu nagle „zachorowało” 38 osób
Sąd Rejonowy w Puławach to jeden z wielu na mapie Polski, któremu doskwiera brak protestujących pracowników administracyjnych. W tym tygodniu nagle „zachorowało” 38 osób

Sądowi pracownicy administracyjni biorą masowe zwolnienia lekarskie. W Sądzie Rejonowym w Puławach ich absencja sięga już 60 proc. W trybie awaryjnym w rolę protokolantów wchodzą sami sędziowie i ich asystenci

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rośnie liczba pracowników Sądu Rejonowego w Puławach, którzy zdecydowali się na skorzystanie ze zwolnień lekarskich. W poniedziałek tę formę cichego protestu wybrało 58 proc. pracowników administracyjno-biurowych, w tym protokolantów. We wtorek na zwolnienie poszła kolejna osoba, więc absencja wzrosła do 59 proc. Akcja przybiera na sile, w związku z czym z wokandy spadają kolejne rozprawy.

– Z powodu nieobecności pracowników we wtorek w Puławach odwołano 10 posiedzeń, na których zaplanowano 64 sprawy. Kierownictwo sądu podjęło takie decyzje, by zagwarantować rozpatrzenie tych najpilniejszych, m.in. egzekucyjnych i aresztowych – informuje Krzysztof Szewczak, prezes Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

W trybie awaryjnym w rolę protokolantów wchodzą sami sędziowie, ich asystenci lub inni pracownicy, którzy jeszcze nie „zachorowali”. Tymczasowo dyrekotorzy sądów posiłkują się zatrudnianem na pewien okres osób znajdujących się na listach rezerwowych, zwycięzców konkursów itp. 

Udało nam się dotrzeć do jednej z osób, która bierze udział w proteście. – Od kilku lat nie dostajemy podwyżek, a naprawdę ciężko pracujemy i często zostajemy po godzinach. Musimy protokołować rozprawy, wysyłać wezwania, zawiadomienia, przynosić akta. To odpowiedzialna praca, za którą nie otrzymujemy odpowiedniego wynagrodzenia. Zarabiamy niewiele więcej, niż wynosi minimalna krajowa – mówi kobieta.

Nastrojów wśród pracowników wymiaru sprawiedliwości nie poprawiły władze resortu, które zaproponowały im podwyżkę w wysokości 5 procent. – Taka propozycja jest dla nas uwłaczająca. Przecież to około 50-60 złotych. My się na to nie zgodzimy – podkreśla.

Jak wylicza, w tym zawodzie nawet najbardziej doświadczone osoby zarabiają dzisiaj ok. 3 tys. brutto miesięcznie, a rozpraw jest tak dużo, że w obawie przed ich odwoływaniem, wielu pracowników przychodziło do pracy z przeziębieniem. Niestety, ich sumienność, cierpliwość i ugodowość dotychczas nie zostały docenione. Dzisiaj liczą na to, rząd potraktuje nie gorzej niż protestujących nie tak dawno w podobny sposób funkcjonariuszy policji. Sądowi pracownicy biurowi do pracy mają wrócić za ok. 2 tygodnie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 r. o 21:20
+39
Co za kraj w którym na zwolnienia się chodzi jak się nie jest chorym !!!
Avatar
jmk2222222222 / 12 grudnia 2018 r. o 01:12
+25
Chorowici policjanci zdążyli przed e-zwolnieniami , teraz znacznie wszcześniej można spodziewać się kontroli pracodawcy. Następna grupa okołoprawna która naciąga i łamie prawo w imię swoich potrzeb
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 r. o 21:07
+24
Wierzę szczerze, że idąc na zwolnienie są naprawdę chorzy, jeśli nie to zwykłe oszustwo i to gdzie, w sądzie !!! Tam gdzie, teoretycznie, prawo powinno być PRAWEM !!!
Avatar
Bizon / 11 grudnia 2018 r. o 21:42
+23
Nie dość, że siedzą w budżetówce w ciepełku to jeszcze marudzą!?!Na tydzień do prywaciarza ich wysłać to nauczą się szanować dobrą pracę !
Avatar
rom23 / 11 grudnia 2018 r. o 21:10
+23
o kuzwa to tak moża iśc na zwolnienie kiedy się chce To i ja bedę protestował zasuwam do lekaża 
Avatar
Sąd / 12 grudnia 2018 r. o 01:05
+21
I mało tego zwykły Kowalski nawet u prywaciarza nie chodzi na L4? Czy jest na pewno chory biorąc L4?czy to nie jest oszustwo?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 r. o 21:33
+18
Grunt to prawo i uczciwość w sądzie :)
Avatar
Gosc / 12 grudnia 2018 r. o 09:55
+14
Ciekawe co na to lekarze orzecznicy przychodzacy na kontrole L4 .do mojej znajomej przylecial po 2 dniach i jeszcze stwierdzal czy napewno jest chora bo jak nie to cofnie zwolnienie.a tu masowki .
Avatar
zorro / 12 grudnia 2018 r. o 10:15
+13
poszli na zwolnienia więc sobie zaszkodzili. Wrócą za tydzień a tam cała zaległa robota do przerobienia. Jak strajkowała policja to i nie przyjmowała zgłoszeń, w sądach biura podawcze pracują więc robota zalega.
Avatar
Jolka / 12 grudnia 2018 r. o 05:17
+9
Wziąć za d..ę tych "lekarzy" ,c wystawiają lewe zwolnienia i skończy się zabawa w strajkowanie.
Avatar
H / 12 grudnia 2018 r. o 20:03
+2
Poszukaj innej pracy. Proste
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 15:51
+2
Lekarz nie jest w stanie zweryfikować prawdziwości objawów choroby deklarowanych przez pacjenta takich jak: wymioty, biegunka, (co ma kamerę niby mieć w jego łazience?) złe samopoczucie, gorączka zmierzona w domu - niemierzalna w gabinecie, bo pacjent "chwilę przed przyjściem wziął lek, żeby dotrzeć do gabinetu". Z kolei w przypadku, gdyby chociaż 1/100 był faktycznie chory i zwolnienia nie dostał - lekarz jest skończony (a i choremu nie zazdroszczę męczenia się pracy, np. z biegunką). To ZUS jest od weryfikacji słuszności zwolnień na podstawie kontroli przeprowadzonej w terenie. I to do ZUSu pretensje, że nie interweniuje w tych okolicznościach.
Lekarz nie jest w stanie zweryfikować prawdziwości objawów choroby deklarowanych przez pacjenta takich jak: wymioty, biegunka, (co ma kamerę niby mieć w jego łazience?) złe samopoczucie, gorączka zmierzona w domu - niemierzalna w gabinecie, bo pacjent "chwilę przed przyjściem wziął lek, żeby dotrzeć do gabinetu". Z kolei w przypadku, gdyby chociaż 1/100 był faktycznie chory i zwolnienia nie dostał - lekarz jest skończony (a i choremu nie zazdroszczę męczenia się pracy, np. z biegunką). To ZUS jest od weryfikacji słuszności zwolnień... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 15:37
+1
Handel i kasa czeka. Obiboki
Mam propozycję. Nastawiajmy więcej marketów. Wyślijmy wszystkich pracowników sądów na kasy. Zlikwidujmy najlepiej sądownictwo, bo po co to komu? Tylko potem nie płaczcie, że: - sąsiad płot mi postawił na działce i śmieje mi się w żywe oczy, - ktoś zarysował mi samochód i wypiera się, że nie miał z tym nic wspólnego, - ktoś mnie posądził, że ukradłem mu kasę, - ktoś mi syna pobił itd. Załatwiajcie sobie te sprawy sami, jak potraficie. Będzie tanio, sprawnie, nie będzie "darmozjadów" i "obiboków". To co, zgoda?
Mam propozycję. Nastawiajmy więcej marketów. Wyślijmy wszystkich pracowników sądów na kasy. Zlikwidujmy najlepiej sądownictwo, bo po co to komu? Tylko potem nie płaczcie, że: - sąsiad płot mi postawił na działce i śmieje mi się w żywe oczy, - ktoś zarysował mi samochód i wypiera się, że nie miał z tym nic wspólnego, - ktoś mnie posądził, że ukradłem mu kasę, - ktoś mi syna pobił itd. Załatwiajcie sobie te sprawy sami, jak potraficie. Będzie tanio, sprawnie, nie będzie "darmozjadów" i "obiboków".... rozwiń
Avatar
Jan / 12 grudnia 2018 r. o 15:16
+2
Możesz zmienić tą pracę jak Ci nie odpowiada. Idź tam gdzie płacą, jest wolny rynek, po co siedzisz i strajkujesz
 No właśnie bo to taka praca, w kazdej innej już miałby zwolnienie dyscyplinarne, a powrót do pracy może po 2-3 latach procesów przy dobrej obsłudze prawnej pracodawcy!
Avatar
pwl / 12 grudnia 2018 r. o 14:10
+2
Możesz zmienić tą pracę jak Ci nie odpowiada. Idź tam gdzie płacą, jest wolny rynek, po co siedzisz i strajkujesz
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 14:04
-2
Jak się robota lub płaca nie podoba to się ją zmienia na lepszą- tak robi większość normalnych ludzi. A Ci sędziowie to myślą, że ich zakład pracy to jest jedyny zakład który "zechciał" ich uratować od głodu. Co za ludzie, w ogóle się nie cenią.
Avatar
Piotr / 12 grudnia 2018 r. o 13:46
+2
Ten protest to strzał w stopę. Efektem - najpierw będzie konieczność obronienia zaległych referatów po zwolnieniu, później ta, czy inna władza, wprowadzi rozwiązania systemowe zapobiegające "epidemiom" i zbędnym kosztom ludzkim. Po pierwsze- dalsza informatyzacja i redukcje etatów, po drugie - tak jak w dużych korporacjach (banki, zakłady ubezpieczeń) duże centralne centra kadrowe, płacowe, informatyczne, obsługi prawnej (zamiast ciepłe etaty w każdym sądzie) lub nawet outsourcing i oczywiście masowe zwolnienia. Chcącemu a nie myślącemu na przyszłość nie dzieje sie krzywda.
Ten protest to strzał w stopę. Efektem - najpierw będzie konieczność obronienia zaległych referatów po zwolnieniu, później ta, czy inna władza, wprowadzi rozwiązania systemowe zapobiegające "epidemiom" i zbędnym kosztom ludzkim. Po pierwsze- dalsza informatyzacja i redukcje etatów, po drugie - tak jak w dużych korporacjach (banki, zakłady ubezpieczeń) duże centralne centra kadrowe, płacowe, informatyczne, obsługi prawnej (zamiast ciepłe etaty w każdym sądzie) lub nawet outsourcing i oczywiście masowe zwolnienia. Chcącemu a nie my... rozwiń
Avatar
Puławiak / 12 grudnia 2018 r. o 13:27
0
Że tak ludzie na siłę siedzą w miejscu pracy w którym jest im źle (dotyczy to całej budżetówki) Przecież jest tyle możliwości ma zewnt. Można zarobić, jest miło nie rozumie po co się tak męczą.
Avatar
Ada / 12 grudnia 2018 r. o 13:16
+1
Dziwi mnie jedna rzecz. Strajkuja panie, ktore na cieplej posadzie zarabiaja 2500 zl na reke minimum. Praca 7-15. Dzien zaczynaja od kawy, lanczyk, pipierosek, darmowe porady od znajomych mecenasow. Urlopy, 13, premie ird. No strasznie ciezka praca tym bardziej ze 100 % tych cieplopierdzacych posadek jest po znajomosci. Babeczki po liceum, technikum lub typowe grazyny. I one maja czelnosc strajkowac na l4? Pielegniarki tak, nauczycielki tak, policja ,straz tak ale nie grazyny i krysie. W d000pach im sie przewrocilo
To malo wiesz o sądownictwie, a Twoje przekonania są niezwykle stereotypowe. I mnie tym obrażasz. Bo nie skończyłam liceum ani technikum tylko wyższe studia prawnicze. Bo nikt mnie nie zatrudniał po znajomości tylko przez sześć miesięcy stażu z urzędu pracy zasuwałam jak dzika budując sobie dobrą opinię, a potem przeszłam konkurs. Moi rodzice nie mieli "pleców" żeby mi pomóc. Bo po kilku latach pracy nieraz do 20.00 wygrałam kolejny konkurs, tym razem na asystenta sędziego. I od 10 lat dzień w dzień przez 8 godzin piszę i piszę i piszę... żeby sędzia miał czas sądzić. Wstaję od komputera raz lub dwa dziennie - do toalety. Żadnych papierosków, bo nie palę ani lanczyków, bo niekiedy jem kanapkę za biurkiem, drugą ręką pisząc, a niekiedy przynoszę ją do domu, bo nie mam czasu zjeść. Po 15 latach pracy siedzącej mam w rozsypce kręgosłup lędźwiowy. Nie znasz wszystkich, nie wiesz, jak jest ale wystarczy rzucić kilka kontrowersyjnych hasełek, prawda? Obrażasz mnie, sugerujac, że 100% ludzi dostało pracę po znajomości, a moja posadka jest "ciepłopierdząca". Bo Tobie się tak wydaje. Udowodnij mi te znajomości. Jeśli masz taka wiedzę, idź z tym do prokuratura. A wiesz dlaczego tam jeszcze pracuję? Bo lubię tę robotę i mam satysfakcję, że wykonuję ją dobrze. Ale to nie znaczy, że mam być stachanowcem - wolontariuszem.
 Jesteś zapewne wyjątkiem potwierdzjacym regułę. Wierzę, że możesz mówić prawdę (to "dzień w dzień" to jednak chyba od pon-pt., ma się rozumieć), bo na ogół asystenci ciężko pracuja i sa odpowiedzialni. Żałuję, że w praktyce nie bedzie juz nominacji na sędziów dla asystentów (jak dłużej pracujesz, to przyznasz jednak że w poprzenich latach zypełnie nieprzypadkowe i może mniej pracujące od cieboe w tym trybie zosyali sedziami), nie wiem jezlei jest to możliwe, życze Ci abyś awansowała na referndarza przynajmniej. Mam nadzieję, że rozumiesz - tak jak piszsz- etos swojej pracy i nie wzięłaś tego L4.
 Jesteś zapewne wyjątkiem potwierdzjacym regułę. Wierzę, że możesz mówić prawdę (to "dzień w dzień" to jednak chyba od pon-pt., ma się rozumieć), bo na ogół asystenci ciężko pracuja i sa odpowiedzialni. Żałuję, że w praktyce nie bedzie juz nominacji na sędziów dla asystentów (jak dłużej pracujesz, to przyznasz jednak że w poprzenich latach zypełnie nieprzypadkowe i może mniej pracujące od cieboe w tym trybie zosyali sedziami), nie wiem jezlei jest to możliwe, życze Ci abyś awansowała na referndarza przynajmniej. Mam ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 13:06
+2
To ja zapraszam na protokół. Może jak ktoś posiedzi 6 godzin bez toalety to zacznie inaczej myśleć. Poza tym, to trzeba mieć wyższe wykształcenie, robić szkolenia nierzadko za własne pieniądze i wysłuchiwać tych wszystkich co im się wydaje, ale nawet pouczenia i treści zawiadomienia nie umieją ze zrozumieniem przeczytać.[/quote]
[quote]jak wam nie pasuje to wypad za granicę najlepiej. Ludziom się w głowach przewraca.. Robota co ja może małpa wykonywać (akta nosić, wysyłac wezwania itd) ZUS powinien się tym zająć i dowalić zwroty wypłat za zwolnienia fałszywe.. za nasze (podatników) pieniądze. Ile za taką robotę mieli by wam płacić? 5000? K.. Żart
I twoja również robotę może małpa  wykonywac
A co ty wiesz o mojej robocie, że tak piszesz? Może i by mogła za to Ty byś nie podołał raczej. Ja przytoczylem to co jest napisane w artykule obrazowo przedstawiając brak większej filozofii w wykonywaniu prac administracyjnych. Urażony sie poczułes czyli prawda w oczy kole. Ważniejsza prawda jest taka, że chodzenie na l4 osób z budzetowki w ramach tzw cichych protestów odnośnie podwyzek jest po prostu zlodziejstwem, a okradanym jest każdy kto płaci składki/podatki. To się tyczy wszystkich grup zawodowych. Natomiast szczególnie rażące w kontekście "stołków". Nie mówię że nie powinni więcej zarabiać - mówię że forma protestu jest mówiąc delikatnie niewłaściwa a przeciętnego myslacego człowieka razi fakt że osoby które nie mają najcięższej, najbardziej skomplikowanej pracy (do tego odnosił się tekst z małpa) dopuszczaja się tej formy protestu.
Po pierwsze, od kilku lat stosowali wszystkie dozwolone formy nacisku - protesty pod ministerstwem, ubieranie sie na czarno, urlopy na żądanie, przypinane wstążeczki, rozmowy zwiazków z ministerstwem. I nic. Po drugie, nie wszyscy wykonują proste prace administracyjne. Jest też grupa astystentów, którzy de facto wykonuja część pracy sędziego. I tej pracy być nie podołał. Bo nie masz kwalifikacji ani umiejętności. Po trzecie w końcu, no ci wszyscy, którzy na papierze mają 1/4 etatu i od tego składki i podatek, a pracują w pełnym wymiarze i reszta "pod stołem" nas nie okradają. Nie, wcale.
Po pierwsze, od kilku lat stosowali wszystkie dozwolone formy nacisku - protesty pod ministerstwem, ubieranie sie na czarno, urlopy na żądanie, przypinane wstążeczki, rozmowy zwiazków z ministerstwem. I nic. Po drugie, nie wszyscy wykonują proste prace administracyjne. Jest też grupa astystentów, którzy de facto wykonuja część pracy sędziego. I tej pracy być nie podołał. Bo nie masz kwalifikacji ani umiejętności. Po trzecie w końcu, no ci wszyscy, którzy na papierze mają 1/4 etatu i od tego składki i podatek, a pracują w ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zawodnicy z województwa lubelskiego zdobyli pięć medali na 53. PZLA Mistrzostwach Polski do lat 18

Zawodnicy z województwa lubelskiego zdobyli pięć medali na 53. PZLA Mistrzostwach Polski do lat 18

Pod koniec lipca we Włocławku rozegrano 53. PZLA Mistrzostwa Polski do lat 18. Kluby z naszego regionu w sumie zabrały do domu pięć medali: dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy.

Jaka maszyna czyszcząca? Moja opinia

Jaka maszyna czyszcząca? Moja opinia

W przypadku dużych pomieszczeń, np. obiektów handlowych, hal magazynowych, czy placówek medycznych, dbanie o czystość powierzchni płaskich jest priorytetem. Ręczne czyszczenie podłóg w takich przypadkach jest niemożliwe - trzeba sięgnąć po sprzęt większego kalibru. Doradzamy, jakie są najlepsze propozycje maszyn czyszczących do podłóg. Wyróżnimy trzy podstawowe rodzaje urządzeń do czyszczenia powierzchni oraz zaznaczymy, dlaczego warto korzystać także z froterek, mniej ingerujących w strukturę posadzki.

Skubas na Centralnym Placu Zabaw
12 sierpnia 2021, 20:00

Skubas na Centralnym Placu Zabaw

W czwartek, 12 sierpnia o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) wystąpi popularny Skubas.

Lubelskie: Zderzenie trzech pojazdów, dwie osoby nie żyją, a kilka jest rannych

Lubelskie: Zderzenie trzech pojazdów, dwie osoby nie żyją, a kilka jest rannych

Dwie osoby zmarły, a kilka trafiło do szpitala z obrażeniami - to bilans wypadku, do którego doszło dzisiaj nad ranem w rejonie miejscowości Bezek-Kolonia (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm. Zderzyły się ze sobą trzy pojazdy

Pędzą konie po betonie, czyli betonoza po janowsku. "To doskonale ilustruje oderwanie władzy od rzeczywistości"
Magazyn

Pędzą konie po betonie, czyli betonoza po janowsku. "To doskonale ilustruje oderwanie władzy od rzeczywistości"

Jeszcze do niedawna Janów Podlaski słynął ze znanej na całym świecie stadniny koni arabskich. Ostatnio o Janowie znów zrobiło się głośno i to również za sprawą koni, ale takich biegnących po betonie. Tak wygląda fontanna na skwerze, gdzie wcześniej wycięto 94 ze 140 rosnących tu drzew. Pech chciał, że podczas oficjalnego otwarcia tego miejsca, żar lał się z nieba i goście znaleźli cień tylko pod dachem nowego budynku.

"Oficer i szpieg" w Kinie Perła
6 sierpnia 2021, 21:00

"Oficer i szpieg" w Kinie Perła

Najnowszy film Romana Polańskiego, "Oficer i szpieg", będzie można zobaczyć w najbliższy weekend w plenerowym Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15). Ale to nie jedyna propozycja na nadchodzące dni.

Motor zdobył trzy punkty na inaugurację pierwszy raz od sześciu lat

Motor zdobył trzy punkty na inaugurację pierwszy raz od sześciu lat

Trudno w to uwierzyć, ale piłkarze Motoru w sobotę przełamali fatalną serię przy okazji inauguracji nowego sezonu. Ostatni raz z trzech punktów w pierwszym meczu cieszyli się w… 2015 roku.

Koronawirus wydostał się z laboratorium w Chinach? Tak twierdzi amerykańska Partia Republikańska

Koronawirus wydostał się z laboratorium w Chinach? Tak twierdzi amerykańska Partia Republikańska

Przewaga dowodów świadczy o tym, że wirus, który wywołał pandemię Covid-19, wydostał się z ośrodka badawczego w chińskim mieście Wuhan – głosi raport amerykańskiej Partii Republikańskiej opublikowany w poniedziałek.

Tańce na świeżym powietrzu. XXIV Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych Łęczna 2021 [zdjęcia]
galeria

Tańce na świeżym powietrzu. XXIV Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych Łęczna 2021 [zdjęcia]

Czarny Salceson z Krasnegostawu, Maciejowa Kapela z Lublina, a do tego Kapela Bum TA RA RA w roli gospodarza - między innymi te zespoły wystąpiły w sobotę w Łęcznej na XXIV Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych. Nie zabrakło również nocnego pokazu sztucznych ogni.

Lublin: Tak powstaje dworzec autobusowy. Wywożą 60 tys. metrów sześciennych ziemi [zdjęcia]
Dziennik budowy
galeria

Lublin: Tak powstaje dworzec autobusowy. Wywożą 60 tys. metrów sześciennych ziemi [zdjęcia]

Niecały rok pozostał do umownego terminu zakończenia budowy dworca autobusowego w rejonie ul. Gazowej i Młyńskiej. Termin nie został dotychczas zmieniony, chociaż na terenie robót pojawiły się niemiłe niespodzianki.

Żołnierze będą stacjonować w Kraśniku? Miasto będzie siedzibą batalionu lekkiej piechoty

Żołnierze będą stacjonować w Kraśniku? Miasto będzie siedzibą batalionu lekkiej piechoty

Czy na terenie powiatu kraśnickiego powstanie jednostka wojskowa? Tego nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że w Kraśniku będą stacjonować żołnierze WOT. Miasto będzie siedzibą batalionu lekkiej piechoty. Przygotowania już ruszyły.

Tokio 2020: Do trzech razy sztuka, Paweł Fajdek wreszcie w olimpijskim finale

Tokio 2020: Do trzech razy sztuka, Paweł Fajdek wreszcie w olimpijskim finale

Sukces rodził się w bólach, ale Paweł Fajdek za trzecim podejściem w końcu awansował do olimpijskiego finału w rzucie młotem. 32-latek miał jednak duże problemy. Przyzwoity wynik osiągnął dopiero w ostatniej kolejce. A na wieści, czy rezultat 76,46 metra wystarczy, żeby powalczyć o medal musiał poczekać aż zakończy się rywalizacja w grupie B. Ostatecznie awansował z dziewiątym wynikiem. Najlepszy okazał się drugi z Polaków Wojciech Nowicki (79,78 m).

Rodzić rodzinnie. W Lubelskiem niewiele osób chce

Rodzić rodzinnie. W Lubelskiem niewiele osób chce

Jeden z największych szpitali w regionie przywrócił porody rodzinne. Tymczasem w placówkach, które zrobiły to wcześniej tłumu chętnych na razie nie widać.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 sierpnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 sierpnia 2021 roku

Przez 30 lat żyliśmy coraz dłużej. Teraz przyszło załamanie

Przez 30 lat żyliśmy coraz dłużej. Teraz przyszło załamanie

Przeciętny mężczyzna z naszego regionu żyje nieco ponad 72 lata, kobieta zaś blisko dekadę dłużej. Od 30 lat średnia długość życia rosła. Epidemia zmieniła jednak tę tendencję - alarmują statystycy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.