Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 stycznia 2016 r.
10:04

Prezes Grupy Azoty Puławy: Jesteśmy czempionem inwestycji w regionie

0 49 A A
Marian Rybak (fot. Maciej Kaczanowski)
Marian Rybak (fot. Maciej Kaczanowski)

Rozmowa z Marianem Rybakiem, prezesem Grupy Azoty Puławy i zwycięzcą naszego plebiscytu Człowiek Roku w kategorii biznes.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Jakie inwestycje planuje Grupa Azoty w najbliższym czasie?

- Najpierw chciałbym podsumować 2015 rok. Nie mamy jeszcze wyników za cały rok, ale już po trzech kwartałach widać, że z zyskiem netto na poziomie 333 mln zł był to bardzo dobry okres. Nie próżnowaliśmy również pod względem nowych inwestycji. Pod koniec października oddaliśmy do użytku finalną część Nowego Kompleksu Nawozowego. Instalacja Pulgran do produkcji stałych nawozów mocznikowych z dodatkiem siarki zwieńczyła program inwestycyjny na kwotę przekraczającą 400 mln zł. Dzięki Nowemu Kompleksowi Nawozowemu możemy pochwalić się produkcją najnowocześniejszych nawozów mocznikowych zarówno stałych, jak i płynnych z siarką. Ale zanim jeszcze finalnie zakończyliśmy ten program, przygotowywaliśmy już następny. Ruszają kolejne duże inwestycje Grupy Azoty Puławy. Dzięki ich realizacji do 2021 roku otworzymy nowe możliwości produkcyjne, operacyjne i logistyczne. Zapewnimy sobie samowystarczalność w zakresie dostaw energii i ciepła, naszym klientom zaoferujemy nowoczesne formuły nawozowe, a mieszkańcom regionu nowe miejsca pracy.

• Wartość największych inwestycji ma przekroczyć 2 mld zł.

- Istotnie, tylko na trzy największe inwestycje do 2021 roku przeznaczymy 2,2 mld zł. Do 2019 roku powstanie nowa elektrownia i instalacja do granulacji mechanicznej nawozów na bazie azotanu amonu. Będą to największe tego typu inwestycje na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższych 5 lat.

Nowa niskoemisyjna i bezodpadowa, bo zasilana gazem ziemnym Elektrownia Puławy klasy 400 MWe, w konfiguracji z obecnymi trzema blokami węglowymi w 100 proc. uniezależnią puławską spółkę od zewnętrznych dostaw prądu i pary potrzebnej do bieżącej produkcji. Nadmiar produkowanej energii w stosunku do potrzeb zakładu będzie sprzedawany na rynku. To gazowe rozwiązanie wpisuje się politykę klimatyczną Unii Europejskiej, co w przyszłości radykalnie zminimalizuje ponoszone koszty z tytułu emisji dwutlenku węgla. Energetyka oparta na gazie ziemnym jest w Europie coraz popularniejsza, dużo tańsza, bezodpadowa i znacznie efektywniejsza. To największy projekt energetyczny realizowany w ostatnim czasie w województwie lubelskim. Budżet na jego budowę sięgnie ponad 1,1 mld zł.

Inwestycja dotycząca kwasu azotowego zakłada budowę nowej linii i modernizację dotychczas istniejących linii kwasu. Całe przedsięwzięcie wpłynie znacząco nie tylko na zwiększenie efektywności produkcji kwasu azotowego, ale także w dużym stopniu na poprawę ekonomiki wytwarzanych na jego bazie nawozów. Nadwyżka kwasu azotowego będzie przetwarzana na nowej linii do produkcji specjalistycznych nawozów: saletry magnezowej, wapniowej i potasowej o wydajności 600 ton/dobę. Prace nad tym zadaniem rozpoczną się już w przyszłym roku i potrwają do 2021 roku, a szacowane nakłady inwestycyjne to 695 mln zł.
Budowa nowej instalacji do granulacji mechanicznej już się praktycznie zaczęła. Uelastyczni produkcję saletry amonowej oraz umożliwi produkcję innych nawozów: saletrzaku (CAN) i saletry amonowej granulowanej. Jest to odpowiedź na zmieniające się warunki rynkowe. Budowa potrwa do 2019 roku, a jej koszt to około 385 mln zł.

• Czy grupa chce rozwijać współpracę zagraniczną, a jeśli tak, to o jakie rynki chodzi?

- Nasza strategia działania na rynku nie wynika tylko z wielkości, ale też z dobrze prowadzonych relacji z naszymi klientami. Od lat ze względu na wysoką jakość naszych produktów mamy stałych odbiorców naszych wyrobów na całym świecie. Polska jest dla nas głównym rynkiem, ale stale obecni z naszymi produktami jesteśmy w Niemczech, Francji, Anglii czy Brazylii. Sami dbamy o transport produktów i w ponad 70 proc. odpowiadamy za dostarczenia produktu bezpośrednio do klienta. Wynajmujemy statki, samochody, wagony.

• Czy w przyszłym roku i w kolejnych latach firmę czekają jakieś zmiany?

- Sytuacja rynkowa i geopolityczna jest dynamiczna, my jednak w swoich działaniach musimy prowadzić ustabilizowany, przewidywalny biznes. Sezon nawozowy trwa tylko kilka miesięcy w roku, a my produkujemy non stop, również w niedziele i święta. Jeśli się uwzględni, że inwestycje w branży chemicznej trwają najmniej 3-4 lata to widać, jak roztropnie i odpowiedzialnie musimy planować naszą działalność. Czujemy się też odpowiedzialni za naszych pracowników i ich rodzimy. Grupa Azoty Puławy daje pracę co piątemu mieszkańcowi miasta - ponad 3 tys. osób na terenie zakładów oraz 9 tys. w firmach współpracujących. Śmiało mogę nazwać puławskie azoty czempionem inwestycji w regionie. Przed spółką kolejne pięć lat inwestycji o łącznej wartości 2,2 mld zł. To pokazuje skalę działania sztandarowej puławskiej firmy. Dla mnie oznacza to tylko jedno - ogromny potencjał dla tego regionu i ogromny potencjał dla polskiej chemii.

Marian Rybak (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Marian Rybak (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 20:21
0
Złoty człowiek,a teraz PISUARY go odwołują. ... Jestem z Panem p.Marianie.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 11:05
0
Dajcie spokój .
Avatar
olo / 7 stycznia 2016 o 06:58
0

Z jakiegoś powodu jednak stoisz te dwa dni. Przecież Puławy nie są jedyne, możesz kupować gdzie indziej jak ci się nie podoba. Trollujesz i tyle.

Dokładnie. Zawsze się znajdzie taki co wiecznie narzeka. Niech pokaże zakład gdzie obsługa spełniłaby jego wyśrubowane wymogi. Pewnie by chciał aby mu stolik jeszcze postawili przy tirze, przynieślli 3 gorące dania i zaprosili na "dżakuzi"...

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 06:57
0

Intermodalny leci do Navitransu (baza Gdynia).

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:00
0

przy wysyłce do odbiorców krajowych nie jest stosowany transport kombinowany  

0,5% zabrakło zera - taka jest tolerancja zarówno wagi wyjazdowej jak i stosowana przy kontroli 

81 740 69 71 telefon pod którym możesz się przekonać o swojej ignorancji 

A tak z ciekawości - wjeżdżałeś po mocznik to na pewno wiesz jaką możesz mieć maksymalną tarę, żeby wywieźć 19 palet mocznika...

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 16:18
0

Po pierwsze to sam jestes anonimowy bo nawet sie nie podpisałes a po drugie to nie masz pojecia o ekonomi poczytaj sobie artykuły o opłacalnosci elektrowni gazowej a weglowej i moze dojdziesz do jakiegos rzeczowego wniosku dodam tylko ze elektrownia w lublinie nie pracuje to samo kraju takim jak Niemcy tez nie jest to opłacalne

WOW, cóż za argumenty :D  Proponuję samemu poczytać, pierwszy z brzegu artykuł http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19079923,osw-niepewna-przyszlosc-energetyki-weglowej-w-niemczech.html?disableRedirects=truejasno z tego wynika że Niemcy mają coraz większy problem z elektrowniami węglowymi bo nie są w stanie zachować norm emisji. Nawet mimo OGROMNYCH nakładów na niskoemisyjne technologie (!), na które Polska nigdy nie będzie mogła sobie pozwolić z oczywistych ekonomicznych względów. Dla mnie to zamyka dyskusję. Podobnie jak fakt że elektrownia w Puławach nie będzie w 100% gazowa, pozostanie węgiel ale w takiej ilości że nie będzie miał negatywnego wpływu na emisję. Poza tym jakby nie patrzeć to będzie dywersyfikacja paliwa

WOW, cóż za argumenty :D  Proponuję samemu poczytać, pierwszy z brzegu artykuł http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19079923,osw-niepewna-przyszlosc-energetyki-weglowej-w-niemczech.html?disableRedirects=truejasno z tego wynika że Niemcy mają coraz większy problem z elektrowniami węglowymi bo nie są w stanie zachować norm emisji. Nawet mimo OGROMNYCH nakładów na niskoemisyjne technologie (!), na które Polska nigdy nie będzie mogła sobie pozwolić z oczywistych ekonomicznych względów. Dla mnie to zamyka dyskusję. Podobnie ... rozwiń

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 15:02
0

Prosiłem o podstawę prawną Twoich wywodów.

A co do 0.5% - przyjedź i wywieź te swoje 0.5% - zapraszam. I nie kompromituj się już.

Natomiast do jednej pomyłki się przyznam - nie chodzi o BBM tylko o firmę w Sopocie, w tej chwili nie pamiętam jej nazwy.

A Ty może się odniesiesz do tego co ja Tobie wypunktowałem?

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 12:54
0

bla bla bla bla

przy wysyłce do odbiorców krajowych nie jest stosowany transport kombinowany  

0,5% zabrakło zera - taka jest tolerancja zarówno wagi wyjazdowej jak i stosowana przy kontroli 

81 740 69 71 telefon pod którym możesz się przekonać o swojej ignorancji 

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 10:02
0

wiesz co "kierowco"? przeczytalem cala dyskusje, zerknalem gdzie trzeba i coz... wynik jest miazdzacy dla ciebie. i tak sobie mysle, ze gdybys te 5% czasu spedzonego na pisaniu ty bzdur poswiecil na czytanie przepisow to nie robil bys z siebie idioty. kierowca chyba wozu drabiniastego

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 09:45
0

Twoja wiedza jest przeterminowana. 40 ton + 5% tolerancji i nic więcej. I z taką maksymalną RMC  wypuszcza waga w Puławach. Być może moje papiery pisał taki dyletant jak Ty. Może to nawet byłeś własnie Ty. Jeśli tak, to dziękuję Ci za nie odbieranie telefonów z pakowni i noc spędzoną koło rampy. O tym, że nawet nie usłyszałem słowa przepraszam nawet nie wspomnę, bo to świadczy tylko o brakach w kulturze, ta zaś najwyraźniej nie jest wymagana na tym stanowisku.

Dz.U.03.32.262 oraz

Dz.U.04.103.1085

To są obecnie obowiązujące przepisy. Rozumiem, że jesteś z tych, co jeśli im nie pasują obowiązujące przepisy to tym gorzej dla tych przepisów. Ale chciałem Cię uświadomić wszechwiedzący, że te właśnie przepisy obowiązują i są stosowane w Zakładach. O Twojej wyjątkowej "wszechwiedzy" niech świadczą te twierdzenia:

1. 42 tony w transporcie kombinowanym, który w dodatku nie jest stosowany w Polsce.

- ja twierdzę, że w transporcie kombinowanym DMC może wynosić 44 tony dla trzyosiowego ciągnika i trzyosiowej naczepy przy przewozie 40 stopowego kontenera ISO. Przewóz jest stosowany w Polsce (m. in. do Bałtyckiej Bazy Masowej);

2. Ty twierdzisz, że nie ma czegoś takiego jak DMC 42 tony

 - ja twierdzę, że dla pojazdu członowego lub zespołu pojazdów DMC może wynosić 42 tony, jeśli obie części pojazdu członowego albo zespołu pojazdów są zarejestrowane PRZED 13 marca 2003 roku.

3. Ty twierdzisz, że auta są wypuszczane z wagi z tolerancją 5%

- ja twierdzę, że absolutnie nie ma takiej tolerancji przy wypuszczaniu z wagi w Zakładach. Auta są wypuszczane zgodnie z podanymi przeze mnie przepisami. Czyli, tak łopatologicznie, 40 ton i nic więcej (oprócz podanych przeze mnie przypadków)

4. Ty twierdzisz, że moja wiedza jest przeterminowana

- ja podałem Ci obowiązującą podstawę prawną i dalej twierdzę, że jesteś totalnym ignorantem, pieniaczem i trollem, który nie potrafi przyznać się do błędu. Ale fakt - bardzo trudno przyznać się do tego, że używa się "aż" 5% szarych komórek.

Powyższą dyskusję mogą bardzo szybko zweryfikować czytający komentarze poprzez sprawdzenie odnośnych przepisów, a Ciebie jednak zapraszam na wagę - zobaczymy jak wyjedziesz z Zakładów mając 40 ton plus 5% tolerancji.

Miałem więcej nie pisać, ale strasznie mnie ciekawi co jeszcze "mądrego" wymyślisz. Mam propozycję - może podpieraj swoje wywody jakimiś przepisami? Tylko Broń Boże nie tymi wymyślonymi przez Ciebie... :)

I wiesz, jak koledzy na wadze zobaczyli tę dyskusję to Cię po prostu wyśmieli. Przyjedź i wywieź te swoje dodatkowe 5% - serdecznie zapraszam.  :)

Dz.U.03.32.262 oraz

Dz.U.04.103.1085

To są obecnie obowiązujące przepisy. Rozumiem, że jesteś z tych, co jeśli im nie pasują obowiązujące przepisy to tym gorzej dla tych przepisów. Ale chciałem Cię uświadomić wszechwiedzący, że te właśnie przepisy obowiązują i są stosowane w Zakł... rozwiń

Avatar
Gość / 11 marca 2016 o 20:21
0
Złoty człowiek,a teraz PISUARY go odwołują. ... Jestem z Panem p.Marianie.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 11:05
0
Dajcie spokój .
Avatar
olo / 7 stycznia 2016 o 06:58
0

Z jakiegoś powodu jednak stoisz te dwa dni. Przecież Puławy nie są jedyne, możesz kupować gdzie indziej jak ci się nie podoba. Trollujesz i tyle.

Dokładnie. Zawsze się znajdzie taki co wiecznie narzeka. Niech pokaże zakład gdzie obsługa spełniłaby jego wyśrubowane wymogi. Pewnie by chciał aby mu stolik jeszcze postawili przy tirze, przynieślli 3 gorące dania i zaprosili na "dżakuzi"...

Avatar
Gość / 7 stycznia 2016 o 06:57
0

Intermodalny leci do Navitransu (baza Gdynia).

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:00
0

przy wysyłce do odbiorców krajowych nie jest stosowany transport kombinowany  

0,5% zabrakło zera - taka jest tolerancja zarówno wagi wyjazdowej jak i stosowana przy kontroli 

81 740 69 71 telefon pod którym możesz się przekonać o swojej ignorancji 

A tak z ciekawości - wjeżdżałeś po mocznik to na pewno wiesz jaką możesz mieć maksymalną tarę, żeby wywieźć 19 palet mocznika...

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 16:18
0

Po pierwsze to sam jestes anonimowy bo nawet sie nie podpisałes a po drugie to nie masz pojecia o ekonomi poczytaj sobie artykuły o opłacalnosci elektrowni gazowej a weglowej i moze dojdziesz do jakiegos rzeczowego wniosku dodam tylko ze elektrownia w lublinie nie pracuje to samo kraju takim jak Niemcy tez nie jest to opłacalne

WOW, cóż za argumenty :D  Proponuję samemu poczytać, pierwszy z brzegu artykuł http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19079923,osw-niepewna-przyszlosc-energetyki-weglowej-w-niemczech.html?disableRedirects=truejasno z tego wynika że Niemcy mają coraz większy problem z elektrowniami węglowymi bo nie są w stanie zachować norm emisji. Nawet mimo OGROMNYCH nakładów na niskoemisyjne technologie (!), na które Polska nigdy nie będzie mogła sobie pozwolić z oczywistych ekonomicznych względów. Dla mnie to zamyka dyskusję. Podobnie jak fakt że elektrownia w Puławach nie będzie w 100% gazowa, pozostanie węgiel ale w takiej ilości że nie będzie miał negatywnego wpływu na emisję. Poza tym jakby nie patrzeć to będzie dywersyfikacja paliwa

WOW, cóż za argumenty :D  Proponuję samemu poczytać, pierwszy z brzegu artykuł http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,19079923,osw-niepewna-przyszlosc-energetyki-weglowej-w-niemczech.html?disableRedirects=truejasno z tego wynika że Niemcy mają coraz większy problem z elektrowniami węglowymi bo nie są w stanie zachować norm emisji. Nawet mimo OGROMNYCH nakładów na niskoemisyjne technologie (!), na które Polska nigdy nie będzie mogła sobie pozwolić z oczywistych ekonomicznych względów. Dla mnie to zamyka dyskusję. Podobnie ... rozwiń

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 15:02
0

Prosiłem o podstawę prawną Twoich wywodów.

A co do 0.5% - przyjedź i wywieź te swoje 0.5% - zapraszam. I nie kompromituj się już.

Natomiast do jednej pomyłki się przyznam - nie chodzi o BBM tylko o firmę w Sopocie, w tej chwili nie pamiętam jej nazwy.

A Ty może się odniesiesz do tego co ja Tobie wypunktowałem?

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 12:54
0

bla bla bla bla

przy wysyłce do odbiorców krajowych nie jest stosowany transport kombinowany  

0,5% zabrakło zera - taka jest tolerancja zarówno wagi wyjazdowej jak i stosowana przy kontroli 

81 740 69 71 telefon pod którym możesz się przekonać o swojej ignorancji 

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 10:02
0

wiesz co "kierowco"? przeczytalem cala dyskusje, zerknalem gdzie trzeba i coz... wynik jest miazdzacy dla ciebie. i tak sobie mysle, ze gdybys te 5% czasu spedzonego na pisaniu ty bzdur poswiecil na czytanie przepisow to nie robil bys z siebie idioty. kierowca chyba wozu drabiniastego

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 09:45
0

Twoja wiedza jest przeterminowana. 40 ton + 5% tolerancji i nic więcej. I z taką maksymalną RMC  wypuszcza waga w Puławach. Być może moje papiery pisał taki dyletant jak Ty. Może to nawet byłeś własnie Ty. Jeśli tak, to dziękuję Ci za nie odbieranie telefonów z pakowni i noc spędzoną koło rampy. O tym, że nawet nie usłyszałem słowa przepraszam nawet nie wspomnę, bo to świadczy tylko o brakach w kulturze, ta zaś najwyraźniej nie jest wymagana na tym stanowisku.

Dz.U.03.32.262 oraz

Dz.U.04.103.1085

To są obecnie obowiązujące przepisy. Rozumiem, że jesteś z tych, co jeśli im nie pasują obowiązujące przepisy to tym gorzej dla tych przepisów. Ale chciałem Cię uświadomić wszechwiedzący, że te właśnie przepisy obowiązują i są stosowane w Zakładach. O Twojej wyjątkowej "wszechwiedzy" niech świadczą te twierdzenia:

1. 42 tony w transporcie kombinowanym, który w dodatku nie jest stosowany w Polsce.

- ja twierdzę, że w transporcie kombinowanym DMC może wynosić 44 tony dla trzyosiowego ciągnika i trzyosiowej naczepy przy przewozie 40 stopowego kontenera ISO. Przewóz jest stosowany w Polsce (m. in. do Bałtyckiej Bazy Masowej);

2. Ty twierdzisz, że nie ma czegoś takiego jak DMC 42 tony

 - ja twierdzę, że dla pojazdu członowego lub zespołu pojazdów DMC może wynosić 42 tony, jeśli obie części pojazdu członowego albo zespołu pojazdów są zarejestrowane PRZED 13 marca 2003 roku.

3. Ty twierdzisz, że auta są wypuszczane z wagi z tolerancją 5%

- ja twierdzę, że absolutnie nie ma takiej tolerancji przy wypuszczaniu z wagi w Zakładach. Auta są wypuszczane zgodnie z podanymi przeze mnie przepisami. Czyli, tak łopatologicznie, 40 ton i nic więcej (oprócz podanych przeze mnie przypadków)

4. Ty twierdzisz, że moja wiedza jest przeterminowana

- ja podałem Ci obowiązującą podstawę prawną i dalej twierdzę, że jesteś totalnym ignorantem, pieniaczem i trollem, który nie potrafi przyznać się do błędu. Ale fakt - bardzo trudno przyznać się do tego, że używa się "aż" 5% szarych komórek.

Powyższą dyskusję mogą bardzo szybko zweryfikować czytający komentarze poprzez sprawdzenie odnośnych przepisów, a Ciebie jednak zapraszam na wagę - zobaczymy jak wyjedziesz z Zakładów mając 40 ton plus 5% tolerancji.

Miałem więcej nie pisać, ale strasznie mnie ciekawi co jeszcze "mądrego" wymyślisz. Mam propozycję - może podpieraj swoje wywody jakimiś przepisami? Tylko Broń Boże nie tymi wymyślonymi przez Ciebie... :)

I wiesz, jak koledzy na wadze zobaczyli tę dyskusję to Cię po prostu wyśmieli. Przyjedź i wywieź te swoje dodatkowe 5% - serdecznie zapraszam.  :)

Dz.U.03.32.262 oraz

Dz.U.04.103.1085

To są obecnie obowiązujące przepisy. Rozumiem, że jesteś z tych, co jeśli im nie pasują obowiązujące przepisy to tym gorzej dla tych przepisów. Ale chciałem Cię uświadomić wszechwiedzący, że te właśnie przepisy obowiązują i są stosowane w Zakł... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 29 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!