Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

5 września 2016 r.
13:02

Przedszkolaki musiały iść do szkoły. Przedszkole nadal w remoncie. "Ktoś zawalił sprawę"

4 12 A A
Jeśli wykonawca dotrzyma słowa, dzieci mogłyby wrócić do przedszkola w listopadzie. Jeśli jednak umowa z radomskim zakładem zostanie zerwana, maluchy będą musiały zostać w szkole przynajmniej do wiosny (fot. Radosław Szczęch)
Jeśli wykonawca dotrzyma słowa, dzieci mogłyby wrócić do przedszkola w listopadzie. Jeśli jednak umowa z radomskim zakładem zostanie zerwana, maluchy będą musiały zostać w szkole przynajmniej do wiosny (fot. Radosław Szczęch)

Najbliższy rok szkolny 130 dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Puławach rozpoczęło w budynku Szkoły Podstawowej nr 10 i nie wiadomo, kiedy będą mogły wrócić do siebie. Wszystko przez kłopoty firmy remontującej budynek przedszkola.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Cierpliwość rodziców przedszkolaków z „czternastki” została wystawiona na próbę. Pierwszy etap przebudowy przedszkola miał zakończyć się 25 sierpnia, a kolejny 15 września. Dzisiaj wiadomo już, że wykonawca nie zdąży oddać lokalu przed tym terminem. Rodzice maluchów zostali poinformowani, że najbliższe miesiące dzieci spędzą w położonej po sąsiedzku Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza.

Podstawówka pod swój dach przyjęła około 130 przedszkolaków. Gabinet logopedy tymczasowo zajęła dyrektor MP nr 14, Małgorzata Ciupa, a maluchy otrzymały do swojej dyspozycji cztery sale. Obiekt nie jest jednak przystosowany ani do tej liczby dzieci, ani do wieku najmłodszych, którzy spotykają się m.in. ze zbyt wysokimi stolikami w stołówce oraz niewystarczającej ilością toalet.

– Uważam, że warunki nie są złe, każda grupa otrzymała swoją salę, dzieci jedzą posiłki o tej samej porze, spotykają się z tymi samymi nauczycielkami. Oczywiście cały czas czekamy na możliwość powrotu do przedszkola, ale ani dzieci, ani rodzice nie powinni narzekać – uważa dyrektor Ciupa.

Rodzice narzekają za to na pracowników Urzędu Miasta, którzy to – ich zdaniem – nie dopilnowali sprawy przeciągającego się remontu przedszkola.

– Ktoś z nich ewidentnie zawalił tę sprawę. Ale nie mamy wyjścia, musimy to jakoś przetrzymać – mówi pan Arkadiusz z Puław, ojciec jednego z przedszkolaków.

Przetarg na remont przedszkola rozpisał nieistniejący już Zarząd Inwestycji Miejskich. Dzisiaj za doprowadzenie tej inwestycji do końca odpowiada jego były dyrektor, a obecnie kierownik Wydziału Inwestycji, Krzysztof Szczepański.

– W dokumentach przetargowych nic nie wskazywało na to, że może dojść do takiej sytuacji. Niestety, wykonawca okazał się niezdolny do ukończenia tej inwestycji w terminie. Jeśli nie poradzi sobie z problemami, możliwe, że będzie musiała opuścić plac budowy – nie ukrywa Szczepański.

Władze Puław starają się uniknąć konieczności rozpoczynania całej procedury od nowa, co wiązałoby się z aktualizacją dokumentacji, nowym przetargiem i być może nawet półrocznym opóźnieniem.

Co na to wszystko wykonawca? – Popełniliśmy wiele błędów, szczególnie w ocenie zakresu tej przebudowy. Wiele prac wymagało o wiele więcej czasu, sił i środków, niż wynikało to z dokumentów. Musimy też radzić sobie z niedoborem pracowników, którzy coraz chętniej wyjeżdżają z kraju – wyjaśnia Robert Wietrak, kierownik robót, przedstawiciel radomskiego Zakładu Usługowo-Konserwacyjnego „Henryk Łagowski”.

Obecnie na placu budowy przy ul. Kołłątaja pracuje około 20 osób z Polski i Ukrainy. Ratusz stan zaawansowania prac ocenia na 40 procent. Wykonawca na 70.

– Do 15 października roboty będą zakończone – zapewnia Wietrak, który nie kryje, że liczy na zaangażowanie nowego podwykonawcy oraz możliwość obniżenia kar za niedotrzymanie terminu.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 21:51
0
Każdy na każdego zgania a ja osobiście widziałam jak pracownicy pili piwo nikt nie widział pani dr nie mogła przyjść na kontrole ?! Warunki nie sa złe ale dzieci nie chcą tam chodzić tyle sie mowi o nie gotowości dzieci do zerówki a tu dwu letnie do szkoły
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 12:06
0
Pracę za którą my, mieszkańcy wam płacimy! Wasze pensje są z naszych pieniędzy!
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 12:05
0
Odzywają się na forum pracownicy urzędu z inwestycji? Znowu tłumacza ze procedury i zamówienia? Weźcie się w końcu do roboty i wreszcie rzetelnie i odpowiedzialnie zacznijcie wykonywać swoją pracę!
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 10:32
0
Przy przedszkolu we Włostowicach będzie nowy plac zabaw. Do pierwszego przetargu nie przystąpiła żadna firma, rozpisali kolejny, chyba został już rozstrzygnięty. Niestety prawo zamówień publicznych to konkretne procedury, a to zabiera czas.
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 08:36
0
A remont placu zabaw na terenie przedszkola na Włostowicach w ogóle się jeszcze nie zaczął!!! W czerwcu rodzice zostali poinformowani (na stronie przedszkola też jest taka inf.) że plac zabaw w okresie wakacji i do odwołania jest nieczynny z powodu remontu... I co?? Remont będzie w grudniu?? Na tym obecnym nie powinny się bawić dzieci bo moim zdaniem grozi kalectwem. Miedzy każdym blokiem jest plac zabaw a na Włostowicach 2: na Romów (nikt z niego nie korzysta) i drugi na szkole. Na całym dużym osiedlu dwa place zabaw!!!!!!!!!!!! A jak widać trzeciego nie będzie bo może już te dwa to za dużo.
A remont placu zabaw na terenie przedszkola na Włostowicach w ogóle się jeszcze nie zaczął!!! W czerwcu rodzice zostali poinformowani (na stronie przedszkola też jest taka inf.) że plac zabaw w okresie wakacji i do odwołania jest nieczynny z powodu remontu... I co?? Remont będzie w grudniu?? Na tym obecnym nie powinny się bawić dzieci bo moim zdaniem grozi kalectwem. Miedzy każdym blokiem jest plac zabaw a na Włostowicach 2: na Romów (nikt z niego nie korzysta) i drugi na szkole. Na całym dużym osiedlu dwa place zabaw!!!!!!!!!!!! A jak wi... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 18:37
0
Inwestycje miejskie to jakis koszmar. Niekompetencja, nieudolność. Nikt za nic nie odpowiada. Dyr. Szczepański już dawno powinien ponieść konsekwencje. Zamiast tego znowu tłumaczenia
Avatar
nik / 5 września 2016 o 17:49
0
Znowu denne tłumacżenia Szczepańskiego. Zwalony parking na marinie, krzesełka na stadionie, błoto na skwarze, koszmarne ceny- placki zabaw po 800 tys-w cenie luksusowego domu, drewniane zabaweczki po 145 tysi. Nawet głupiego remontu nie potrafi dopilnować. Szkoda ze cierpią przez to dzieci a Grobel oczywiście na to pozwala
Avatar
tubulet / 5 września 2016 o 17:31
0
w ogóle była wizja, jakas kontrola remontu ze strony inwestora czyli miasta? Nie widzieli co sie dzieje? Remont miało być juz skończony! A teraz granie głupa i zwalanie na wszystkich tylko nie na siebie!
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 16:05
0
A wystarczyło jako jedno z kryteriów podać w przetargu rekomendację wykonania jakiejś dużej przebudowy, firma krzak i pół roczne opóźnienie - brawo Urząd Miasta. Ale nie oni nie mają sobie nic do zarzucenia - zgonią to na prawo i system.
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 13:41
0
Nie dziwi nic. Tak jest i będzie dopóki najważniejszym kryterium w prawie zamówień publicznych będzie najniższa cena.
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 21:51
0
Każdy na każdego zgania a ja osobiście widziałam jak pracownicy pili piwo nikt nie widział pani dr nie mogła przyjść na kontrole ?! Warunki nie sa złe ale dzieci nie chcą tam chodzić tyle sie mowi o nie gotowości dzieci do zerówki a tu dwu letnie do szkoły
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 12:06
0
Pracę za którą my, mieszkańcy wam płacimy! Wasze pensje są z naszych pieniędzy!
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 12:05
0
Odzywają się na forum pracownicy urzędu z inwestycji? Znowu tłumacza ze procedury i zamówienia? Weźcie się w końcu do roboty i wreszcie rzetelnie i odpowiedzialnie zacznijcie wykonywać swoją pracę!
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 10:32
0
Przy przedszkolu we Włostowicach będzie nowy plac zabaw. Do pierwszego przetargu nie przystąpiła żadna firma, rozpisali kolejny, chyba został już rozstrzygnięty. Niestety prawo zamówień publicznych to konkretne procedury, a to zabiera czas.
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 08:36
0
A remont placu zabaw na terenie przedszkola na Włostowicach w ogóle się jeszcze nie zaczął!!! W czerwcu rodzice zostali poinformowani (na stronie przedszkola też jest taka inf.) że plac zabaw w okresie wakacji i do odwołania jest nieczynny z powodu remontu... I co?? Remont będzie w grudniu?? Na tym obecnym nie powinny się bawić dzieci bo moim zdaniem grozi kalectwem. Miedzy każdym blokiem jest plac zabaw a na Włostowicach 2: na Romów (nikt z niego nie korzysta) i drugi na szkole. Na całym dużym osiedlu dwa place zabaw!!!!!!!!!!!! A jak widać trzeciego nie będzie bo może już te dwa to za dużo.
A remont placu zabaw na terenie przedszkola na Włostowicach w ogóle się jeszcze nie zaczął!!! W czerwcu rodzice zostali poinformowani (na stronie przedszkola też jest taka inf.) że plac zabaw w okresie wakacji i do odwołania jest nieczynny z powodu remontu... I co?? Remont będzie w grudniu?? Na tym obecnym nie powinny się bawić dzieci bo moim zdaniem grozi kalectwem. Miedzy każdym blokiem jest plac zabaw a na Włostowicach 2: na Romów (nikt z niego nie korzysta) i drugi na szkole. Na całym dużym osiedlu dwa place zabaw!!!!!!!!!!!! A jak wi... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 18:37
0
Inwestycje miejskie to jakis koszmar. Niekompetencja, nieudolność. Nikt za nic nie odpowiada. Dyr. Szczepański już dawno powinien ponieść konsekwencje. Zamiast tego znowu tłumaczenia
Avatar
nik / 5 września 2016 o 17:49
0
Znowu denne tłumacżenia Szczepańskiego. Zwalony parking na marinie, krzesełka na stadionie, błoto na skwarze, koszmarne ceny- placki zabaw po 800 tys-w cenie luksusowego domu, drewniane zabaweczki po 145 tysi. Nawet głupiego remontu nie potrafi dopilnować. Szkoda ze cierpią przez to dzieci a Grobel oczywiście na to pozwala
Avatar
tubulet / 5 września 2016 o 17:31
0
w ogóle była wizja, jakas kontrola remontu ze strony inwestora czyli miasta? Nie widzieli co sie dzieje? Remont miało być juz skończony! A teraz granie głupa i zwalanie na wszystkich tylko nie na siebie!
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 16:05
0
A wystarczyło jako jedno z kryteriów podać w przetargu rekomendację wykonania jakiejś dużej przebudowy, firma krzak i pół roczne opóźnienie - brawo Urząd Miasta. Ale nie oni nie mają sobie nic do zarzucenia - zgonią to na prawo i system.
Avatar
Gość / 5 września 2016 o 13:41
0
Nie dziwi nic. Tak jest i będzie dopóki najważniejszym kryterium w prawie zamówień publicznych będzie najniższa cena.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 1 0

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 9 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 8 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 20 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 36 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 15 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!